Frenštát p.R. - Hlučín | ONLINE | 14.8.2019 17:00 | MOL Cup 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frenštát p.R. : Hlučín - 14. srpna 2019   17:00

Ukončeno
Frenštát p.R.
Frenštát p.R.
83' Walder 
1:2
(0:2)
Hlučín
Hlučín
26' Rubý   • 30' Dostál  
Frenštát p.R.
Sestavy:
Mrozek – Farský, Pokorný, Špaček (C), Bolcek, Walder, Malý, Klimpar, Kovář, Vaverka, Baran.
Náhradníci:
Bača – Jurek, Bartoň, Hajník, Fojtík, Blabla.
Rozhodčí
Černoevič – Lukašík, Kontoršikov
305 diváků
Hlučín
Sestavy:
Kolenko – Helník, Rubý, Macíček, Opatřil, Pyclík, Dostál, Mac, Štefek (C), Vengřinek, Wolf.
Náhradníci:
Dolba, Dostál, Hudeczek, Gros, de Carvalho, Jančík, Kodeš.
Přenos se aktualizuje automaticky

To bylo drama! Hlučín se po dominantní první půli nechal ukolébat svým dvougólovým vedením, po třech brzkých střídáních značně polevil a přenechal iniciativu Frenštátu. Domácí se ve velmi kouskované hře do šancí nedostávali, avšak Walderova trefa z třiaosmdesáté minuty jim ještě dala naději. Jedinou, ale za to obrovskou, šanci na vyrovnání měl v dramatickém nastavení Pavel Klimpar, ovšem Hlučín díky zákroku Kolenka těsný náskok uhájil.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Špačkův poslední nákpo ze středového kruhu hledal Kováře, u kterého číhal i brankář Mrozek. K žádnému ohrožení Kolenkovy branky ale nedošlo.
90+3'
Walder běžel přes střed hřiště do posledního útoku. Ondřej Dolba se jej rozhodl zastavit taktickým faulem, za který dostal svou druhou žlutou kartu a zápas pro něj předčasně skončil.
90+2'
Málem bylo vyrovnáno! Malý se parádně zorientoval a našel volného Klimpara. Frenštátský kanonýr se na levém kraji velkého vápna ocitl v životní šanci, jenže Kolenko důležitým zákrokem na bližší tyči prodloužení odmítl.
90+1'
Dlouhý nákop Tomáše Pokorného se stal snadnou kořistí pro Kolenka. Hlučín se v samotném závěru nedostává prakticky pod žádný tlak.
90'
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři dramatické minuty!
89'
Macíčkova střela z dvaceti metrů byla ztečovaná mimo branku. Na druhém konci hřiště pak Malý hledal Klimpara, ale ten nebyl v tak dobrém postavení, aby si mohl připravit zakončení.
88'
Walder brnkl o nohy Wolfa, který tahal míč přes střed hřiště. Rozhodčí opět vytasil žlutou kartu.
88'
Farského nákop mezi stopery postrádal náběh spoluhráčů. Míč tak propadl ke Kolenkovi, který nikam nespěchá.
87'
Kryštof Jančík bojoval u rohového praporku. Nařízena byla rozehrávka Mrozka, po které zahrál do autu Pokorný.
86'
Hlučín se jednoduše ubránil a díky Rubému otočil hru. De Carvalho pak roztáhl hru doprava, odkud přiletěl centr na dobře obsazeného Jančíka. Jeho střela z bezprostřední blízkosti letěla mimo tři tyče.
85'
Kromě domácích hráčů ožili i fanoušci, kteří sledovali neúspěšný centr Malého. Kopat se bude roh.
84'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Tomáš Baran, přichází Martin Bartoň.
83'
Frenštát právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se Beskyd dočkal vytouženého snížení! Po trošku krkolomné kombinaci před pokutovým územím vypálil ze sedmnácti metrů OLIVER WALDER a uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči.
81'
Hlučínští dobře zahustili prostor na hranici pokutového území. Podél něj běžel s míčem Klimpar, jenže neměl kudy vypálit.
80'
Malého přenesení hry do levé strany neprošlo. Míč skončil u Kolenka, jehož tým si bezpečně hlídá dvoubrankový náskok.
79'
Do rychlé útočné akce se pustil i Hlučín. Blýsknout se poněkolikáté musel Mrozek, který vychytal Ondřeje Dolbu. Následná dorážka už byla z ofsajdu.
78'
Zápas kvůli častému přerušování ztratil veškeré tempo. Propagační hlavičkou nyní Kolenka protáhl Špaček.
77'
Malý trochu přetáhl pas na Klimpara, kterého poslal k zemi Heiník. Je z toho další žlutá karta.
76'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Martin Bolcek, přichází Přemysl Hajník.
74'
Richard Mrozek se vydal uklidnit své spoluhráče a ještě je vyburcovat k závěrečnému náporu. Teoretickou naději na zdramatizování Frenštát bezesporu má.
73'
Sudí Černoevič teď dostává od domácích fotbalistů a fanoušků pořádnou sodu. Martin Bolcek se mezitím pomalu zvedá zpět na nohy.
72'
Hlavní rozhodčí neodpískal tvrdší zákrok na Bolcka, který se zřítil k zemi. Hlučín se dostal do přečíslení, které ale vyřešil jen střelou nad branku.
71'
Tomáš Wolf dostal trošku naloženo od žlutou kartou potrestaného Farského. Hráči si uprostřed hřiště vůbec nic nedarují.
69'
Důrazně odstavenému Malému utekl míč k nedaleko stojícímu Klimparovi, který ihned napřáhl z dvaceti metrů, ale branku Kolenka vesměs neohrozil.
68'
Další dlouhý centr Radima Špačka vyrazil Kolenko na Jančíka a ten bez váhání zakopl míč za postranní čáru.
67'
Žlutou kartu dostává Ondřej Dolba (FC Hlučín).
66'
Špačkův nákop se rychle vrátil zpět doprostřed hřiště, odkud domácí kapitán pro změnu nahrával jenom na Vojtěcha Heiníka.
65'
Po dalším autu Vengřinka se hosté na dvě přihrávky dostaly ke střele. Ta v podání Patrika Rubého ale byla hodně nepovedená.
64'
Jakub Malý dělal co mohl, ale v plném sprintu nepřesný pas do pravé strany nezachytil. Vhazovat bude Vengřinek.
63'
Walder nedostal možnost vystřelit z hranice šestnáctky. Přihrávka do druhé vlny byla velmi špatná a de Carvalho okamžitě zahájil podobně neúspěšný protiútok.
62'
Standardky dnes domácím ale vůbec nevychází, centr Malého přeletěl celé vápno a zmizel až za postranní čarou na druhé straně.
61'
Špaček nastartoval na levé straně Barana, jehož sražený centr přinesl Frenštátu výhodu rohového kopu.
60'
Vengřinek přihrál k rohu šestnáctky, kde jeden z jeho spoluhráčů nadvakrát vystřelil, ovšem Mrozek skákající balón vyrazil.
59'
Čerstvý Jančík se dral přes Bolcka nákopu ze středu pole, zatímco asistent rozhodčího mával jeho ofsajd.
58'
Dalším důkazem budiž rohový kop, leč hostující obrana prudký centr zleva odhlavičkovala do bezpečí.
57'
Hra je po změně stran hodně rozkouskovaná. O něco více to sedí domácím, kteří mají drobnou územní převahu.
56'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Ondřej Pyclík, přichází Kryštof Jančík.
54'
Znovu je pískán nedovolený zákrok. Před střídačkou Hlučína se provinil Ondřej Pyclík. Ihned po rozehrávce se ale pískalo proti Frenštátu.
53'
Útočné snažení hlučínské jedenáctky mělo jen jepičí život. Během Dostálova výpadu po levé straně byl máván ofsajd.
52'
Další hostující faul ve středu hřiště. Míč do vápna opět posílal Špaček, ale v tomto případě našel jen brankářovy rukavice.
51'
Beskyd vstoupil do druhé půle mnohem aktivněji. Špačkův centr ze standardní situace byl odvrácen k osamocenému Malému, jenž z dobré pozice vysoko přestřelil.
50'
Po faulu na Klimpara domácí zaútočili po levé straně, avšak ze získaného autového vhazování nevytěžili vůbec nic.
48'
Frenštát se snad poprvé v zápase trvaleji usadil na útočné polovině. Velkou šanci si ale nevytvořil, Klimpar centrovaný míč slabě posunul ke Kolenkovi.
47'
Farského faul znamenal hostující standardní situaci rozehranou Dostálem. Nabídka na teč však propadla až do náruče Mrozka.
46'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Josef Opatřil, přichází Lucas de Carvalho.
46'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Robin Štefek, přichází Ondřej Dolba.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, ve kterém Hlučín od začátku potvrzoval roli favorita a zcela zaslouženě si vypracoval dvougólový náskok, který mohl být ještě mnohem větší. Domácí se výsledkově drželi do šestadvacáté minuty, kdy hlavou otevřel skóre Rubý. O pár minut později se skóre změnilo podruhé – po centru Wolfa se jednoduše prosadil Tomáš Dostál.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Tečku za domácím zmarem v první půli napsal kapitán Špaček, jehož centr zmizel za koncovou čarou.
45'
Walder dostal trochu prostoru na pravém křídle, kde ho zastavil až žlutý faul Robina Štefka. Případný gól do šatny by se Frenštátu setsakramentsky hodil.
43'
Klimpar po zisku míče ve středu hřiště ukvapeně vypálil do clonícího soupeře. Baranova dorážka už prošla, ale ve výsledku proletěla vedle pravé tyče Kolenkovy branky.
42'
Pavel Klimpar si na půlící čáře vyšlápl na Jakuba Mace a vyfasoval za to žlutou kartu.
40'
Souboj na zemi mezi Opatřilem a Baranem byl k nelibosti fanoušků odpískán jako faul domácího hráče. Frenštát se po následném ofsajdu k míči každopádně vrátil.
39'
Jakub Malý byl natolik napadaný, že se musel s míčem vrátit až ke stoperům. Hlučín domácímu špílmachrovi nic nedovoluje.
38'
Hned vzápětí to hosté vzali kvapíkem po levém křídle a z nepřehledné skrumáže u malého vápna vytěžili alespoň roh. Přetažený centr na Mace však nebezpečný nebyl.
37'
Opět nákop z obranné poloviny hlučínského týmu a souboj rychlosti mezi Pyclíkem a Mrozkem. Jako první byl u míče frenštátský gólman.
36'
O chvíli později dostal Hlučín standardní situaci z levé strany. Právě Pyclík prodlužoval centrovaný míč do míst, kde byl uhlídán Opatřil.
35'
Několikeré domácí propadnutí ve středu hřiště zachraňoval až Mrozek, který po centru z levé strany zlikvidoval velkou možnost Pyclíka!
34'
Ondřej Kolenko mohl zůstat v naprostém klidu. Jakub Malý pří střele z nějakých pětadvaceti metrů trefil jen dobře postavenou zeď.
33'
Tvrdá srážka hned tří hráčů byla posouzena jako faul Vojtěcha Heiníka na Waldera. Frenštát může zahrozit z přímého kopu.
32'
Ofsajd a v něm Robin Štefek, který znovu přebíral nákop z obrany.
31'
Domácí se dostali k rohovému kopu, po kterém se museli zase rychle vracet. Taktické zbrždění brejku se neobešlo bez žluté karty pro Tomáše Barana.
30'
Hlučín právě vstřelil branku!
Favorit si jde pro bezpečný postup! Tomáš Wolf se na pravém křídle jednoduše dostal přes Barana a odcentroval na zadní tyč, kde to měl úplně volný TOMÁŠ DOSTÁL velmi jednoduché.
29'
Vaverka z jedničky sklepával míč k Baranovi. Přesný pas to ale nebyl a Frenštát tak znovu hrál s míčem jen pár vteřin.
28'
Teď se domácí brankář dokonce ocitl u rohového praporku, kde jistil situaci před Ondřejem Pyclíkem.
27'
Baran nevyzrál na Štefka, který dlouhým nákopem hledal Macíčka. Mrozek kvůli tomu musel znovu vyběhnout mimo šestnáctku a míč odkopnout.
26'
Hlučín právě vstřelil branku!
Hosté se v šestadvacáté minutě dostávají do vedení! Vše začalo nedorozuměním mezi Mrozkem a Špačkem, který z vápna nedůrazně odkopl míč k dalším hráčům soupeře. Po následném centru zleva se ujala hlavička PATRIKA RUBÉHO.
25'
Malý s Klimparem při napadání vzali do kleští Patrika Rubého. O nedovoleném zákroku nemůže být pochyb.
24'
Vaverka si tělem odmítl Opatřila a předal míč Malému, který zkusil štěstí z dálky a alespoň propagačně otestoval brankáře Kolenka.
23'
Vaverka se na kraji hřiště zkušeně postaral od Tomáše Wolfa. Pak ale pokazil aut, který si z půlky vyzkouší také Heiník.
22'
Richard Mrozek šel hodně nebojácně do klubka těl, kam letěl centr z hloubi pole. Domácímu brankáři pomohl odpískaný útočný faul.
21'
Malý odnesl vlastní faul nějakou bolístkou. Před další standardní situací účastníka MSFL se zřejmě bude ošetřovat.
20'
Tlak Hlučína pokračoval rohovým kopem, ovšem domácí si s centrem na bližší tyč snadno poradili.
18'
Bolcek ztratil míč ve středu hřiště a vytvořil tím velkou šanci pro Wolfa, kterého v úniku Mrozek vychytal. Dorážku Dostála zase vykopl z brankové čáry Farský.
17'
Heiník nakopával na obsazeného Vengřinka, který z prostoru vedle vápna ještě vhazoval, ale nic kloudného tím nevymyslel.
16'
Hlučínští nedávají domácím žádný čas na rozehrávku. Frenštát se už několikrát zmohl jen na neadresné odkopy.
15'
Rodící se únik Pyclíka zastavil odmávaný ofsajd. Z vlastní půlky rozehrává Farský.
14'
Heiníkův nákop na Dostála postrádal přesnost. Vaverka bude znovu vhazovat z dosti nevýhodné pozice.
13'
Hosté zakopli míč do autu po neodpískaném zákroku na Klimpara. Ten zůstává s bolestivou grimasou ležet na pažitu.
12'
Dostál rozehrál hostující standardku z blízkosti pravé postranní čáry, ale centr propadl přes jeho dva spoluhráče do zámezí.
11'
Malého šikovná kolmice k Walderovi neprošla. Druhý jmenovaný se snažil míč opět získat, nicméně si pomohl faulem.
10'
Dlouhý míč na levou stranu však byl pro Tomáše Vengřinka nechytatelný. Následuje odkop od branky Richarda Mrozka.
9'
Malý z otočky hezky vysouval Klimpara, ovšem ten se nechal na hranici vápna odzbrojit. Po domácím faulu Hlučín bleskově rozjíždí protiakci.
8'
Další velmi přímočarou akci z ostrého úhlu zakončoval Macíček, nicméně zleva minul vzdálenější tyč.
7'
Po dvou odvrácených centrech zleva to zprava zkoušel i Dostál, ale trefil jenom boční síť. Obrana Beskydu si může oddechnout.
6'
Mrozek vystartoval proti Pyclíkovi, který se vydal za sraženým míčem na křídlo. Domácí gólman jej fauloval a je z toho standardní situace.
5'
Špačkův centr našel volného Waldera, který z dálky nepovedeně hlavičkoval. Další domácí akci zastavil pro změnu ofsajd.
4'
Hlučín od prvních vteřin hraje zejména na dlouhé balóny, po jednom z nich domácí vhazovali u vlastního praporku, kde fauloval Opatřil.
3'
Kolmici před Dostála přečetl Mrozek, od kterého startuje kostrbatý postupný útok Frenštátu.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve žlutočerných, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Mrozek – Farský, Pokorný, Špaček (C), Bolcek, Walder, Malý, Klimpar, Kovář, Vaverka, Baran.
Náhradníci: Bača – Jurek, Bartoň, Hajník, Fojtík, Blabla.

FC Hlučín: Kolenko – Helník, Rubý, Macíček, Opatřil, Pyclík, Dostál, Mac, Štefek (C), Vengřinek, Wolf.
Náhradníci: Dolba, Dostál, Hudeczek, Gros, de Carvalho, Jančík, Kodeš.

Rozhodčí: Černoevič – Lukašík, Kontoršikov.
FC Hlučín

Hosté jsou dnes papírovými favority, přestože jejich start do nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy, ve které působí nepřetržitě od podzimu 2011, nebyl vůbec povedený. Hlučín na konci července v rámci předkola MOL Cupu udolal v poměru 2:1 divizní Havířov, avšak o pár dní prohrál ligovou premiéru s Otrokovicemi 0:2. I ve druhém kole měl devátý tým loňského vydání MSFL výhodu domácího prostředí, jenomže s nedalekými Petřkovicemi prohrál dokonce 0:4. Napraví si Hlučín reputaci na hřišti divizního nováčka?
SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm

Domácí tým v minulé sezóně vyhrál titul v rámci Moravskoslezského přeboru a postoupil do čtvrté nejvyšší soutěže, kde naposledy působil v ročníku 2008/09. Beskyd ničil své soupeře zejména smrtící ofenzivou, která skórovala bezmála tři góly na zápas. Největší zásluhu na tom měl útočník Pavel Klimpar, který skóroval hned dvaatřicetkrát. Do nové sezóny Frenštát vstoupil pohárovou výhrou 3:0 nad Kozlovicemi. Navázat na ni ale nedokázal, v prvním ligovém kole totiž hostil silný B-tým Karviné a prohrál 1:5.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola MOL Cupu. Od sedmnácti hodin se ve Frenštátě pod Radhoštěm střetne domácí Beskyd proti hostům z Hlučína!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud