MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Brno - 1. října 2019   16:30

Jablonec
Jablonec
31' Kratochvíl  • 71' Jovović  • 87' Doležal
3:2
(1:1)
Brno
Brno
24' Růsek   • 75' Bariš
Jablonec
Hrubý – Jugas, Pilík, Hamalainen, Macháček, Chramosta, Kubista.
Královec – Nádvorník, Hurych.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 582 diváků
Brno
Floder – Černín, Šural, Šumbera, Přichystal, Magera.

Děkuji za pozornost a přeji pohodový večer.
Jablonec trošku šťastně porazil Zbrojovku a podle očekávání postupuje v MOL Cupu dál!

Druhá část byla na fotbalové momenty dlouho poměrně skromná. Až v 71. minutě nastřelil Chramosta tyčku a volný míč uklidil do brány Vladimir Jovović. Vzápětí bylo ovšem znovu srovnáno! Damián Bariš byl totiž u balonu rychleji než vybíhající Hanuš a skóroval do odkryté klece. Přestože byl v závěru cítit větší klid paradoxně z celku působícího ve druhé lize, byl to Martin Doležal, kdo levačkou procedil kulatý nesmysl za Halousku a rozhodl.

Moravané se každopádně nemají vůbec za co stydět! Přestože pohár aktuálně není jejich prioritou, a představili se v dosti obměněné sestavě, předvedli velice sympatický výkon a s trochou štěstí mohli třeba i postoupit.
Držení míče – 57 % : 43 %.
Střely na branku – 7:3. Střely mimo – 5:0. Rohy – 12:3.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jovović, přichází Pilík.
90+3'
Miloš Kratochvíl to udělal po taktické stránce velice dobře, získal totiž aut poblíž rohového praporku na hostující obranné polovině hrací plochy.
90+2'
Jovović oklamal pohybem Jakuba Černína (BNO). Ten protihráči podkopl nohy a žluté kartě nemohl uniknout.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty! Brněnští tedy ještě mají čas. Potřebují se ale dostat k míči, který mají pevně v držení domácí fotbalisté.
90'
Žlutou kartu dostává Kryštůfek (FC Zbrojovka Brno).
90'
Pro centr Štepanovského doslova doletěl Jakub Považanec a rybičkou nasměroval balon daleko mimo jabloneckou šestnáctku.
89'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Holík, přichází Kubista.
88'
Moravany už hodně tlačí čas. Nyní si navíc příliš nepomohli, faulem totiž soupeři dopřávají rozehrání standardní situace na útočné polovině hřiště.
87'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši zničeho nic vedou! Střela Jana Chamosty trefila obránce, načež se míč odrazil přímo za penaltový puntík k MARTINU DOLEŽALOVI, jemuž zakončení levou nohou příliš nesedlo, rozhozený Halouska mu ovšem v cestě do sítě nedokázal zabránit. 3:2!
87'
Štepanovský posadil Kroba a přehodil jej. Pak centroval na nabíhajícího Pázlera, jenž se před Holíka k hlavičce neprosadil.
86'
Jsou to paradoxně hosté, kdo se v závěru základní hrací doby drží více na míči. Jablonec hodně rozložil smolný inkasovaný gól.
85'
Jablonec tak musel rohu čelit v oslabení, to ale nakonec nebyl žádný problém, Hanuš totiž zaúřadoval a vyšplhal pro centr ze všech nejvýše.
85'
Jednalo se o Libora Holíka, který po zásahu zdravotníka kulhá za postranní čáru.
84'
Šimon Šumbera vyzval k centru Růska, jehož příliš vysoká nabídka proletěla nad hlavami všech zúčastněných. Na zemi zůstává ležet jeden z domácích.
83'
Halouska nic nevymýšlel a napálil míč daleko od své brány. Brno posléze díky dobré práci Šurala zvládlo přetahovou ve středu pole a prodlužuje si pobyt na balonu.
82'
Jovović si hned chtěl spravit chuť. Jeho dalekonosná rána byla tečovaná nad břevno, následný centr od rohového praporku byl prodloužen směrem k Břečkovi, který měl před sebou ale protihráče.
81'
Jovović si chtěl obhodit Šurala, kterému přichvátal na pomoc Kryštůfek, jenž odkopl míč mimo dosah kopaček Černohorce.
80'
Hra se v posledních chvílích pořádně kouskuje, což samozřejmě vyhovuje spíše Moravanům. Do hry se aktuálně dostává také Jan Hanuš.
78'
Halouskův nákop dobře prodloužil Šural. Hosté vyvinuli na soupeře tlak a získali autové vhazování, po kterém dále kombinují.
77'
Peter Štepanovský (BNO) si vyšlápl na Sýkoru. Obratem inkasuje žluté napomenutí.
76'
Jablonečtí chvíli působili malinko opařeným dojmem a znovu to v jejich obraně jiskřilo. Zbrojovka naopak velmi šťastně vyrovnala a znovu bojuje o postup.
75'
Brno právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Pořádné nedorozumění mezi obráncem a gólmanem bylo k vidění také na druhé straně. Hanuš vyrazil za slaboučkou přihrávkou daleko mimo pokutové území. DAMIÁN BARIŠ byl ale u míče jako první, bezmocného brankáře si obhodil a pohodlně zakončil do nikým nechráněné pokladnice!
75'
Jan Hanuš zalepil do rukavic centr Šurala z pravé strany. Jablonec poté přes Plechatého míří za útočnou polovinu.
74'
Rázem se mění situace a Moravané musejí vložit zbytky sil do útočení. Začali slibně, usadili se totiž u rohového praporku a získali zde aut.
73'
Chramosta vnikl do vápna a ještě hledal Kroba, který se marně snažil obhodit skluzujícího obránce Zbrojovky.
71'
Jenže hned vzápětí moment překvapení přišel a domácí otáčejí skóre! Jan Chramosta obdržel průnikovou přihrávku do šestnáctky a napálil bližší tyč. Od ní se balon odrazil na kopačku VLADIMIRA JOVOVIĆE, který na nic nečekal a z první jej umístil do brněnské svatyně!
71'
Svěřencům Petra Rady se směrem do ofenzivy stále nedaří vymyslet nic, co by koncentrovaného druholigistu zaskočilo. Do konce základní hrací doby zbývá pouze dvacet minut.
70'
Šumbera dělal, co mohl. Z ostrého úhlu už se mu ve skluzu nikoho najít nepodařilo a Hanuš výhozem posílá spoluhráče kupředu.
69'
Halouska všechny překvapil pořádně rychlým výkopem. Za kulatým předmětem se tlačil Štepanovský, Jablonec byl ale ve dvojnásobné přesile a Plechatý s Břečkou si věděli rady.
68'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Fousek, přichází Černín.
68'
Krob napálil míč do Štepanovského. Ještě před tím, než domácí rozehrají další roh, nicméně uvidíme střídaní hostů.
67'
Plechatý malinko zahnal Holíka, jehož vysoký balon odklidil z malého vápna Lukáš Kryštůfek. Utkání postupuje dále a Jablonec stále marně dobývá.
66'
Centr Jana Sýkora letěl daleko od kohokoliv v zeleném dresu. Dostal ale druhou šanci, kterou využil o něco lépe, Doležala nicméně nenašel ani teď.
65'
Jan Chramosta o sobě dal vědět hned po minutě pobytu na hřišti. Zpoza šestnáctky zkusil levačkou trefil skákavý míč, trefil však jen střed Halouskovy klece.
64'
Jan Pázler se zleva prohnal do pokutového území. Míč až před bránu neprocedil, vybojoval nicméně aspoň rohový kop. Z toho si Brno nic nevytvořilo.
63'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pavlík, přichází Šural.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Chramosta.
61'
Přímý kop z těsné blízkosti pokutového území rozehrál levačkou Jan Krob krásnou střelou na gólmanovu stranu. Halouska se proletěl vzduchem a povedeným zákrokem zabránil pohromě!
Dnešní utkání sleduje 1 582 diváků.
60'
Petr Pavlík (BNO) nemá úplně svůj den. Nyní vyrobil další minelu, když ve skluzu nedokázal přihrát svému brankáři. Do úniku se tak mohl hnát Doležal, kterého Pavlík hrubě sestřelil a vidí (pouze) žlutou kartu!
60'
Damián Bariš na sebe zkušeně získal nedovolený zákrok v blízkosti vlastního pokutového území. Zbrojovka tak bude znovu v klidu rozehrávat.
59'
Růsek rozhodil Matouška při zpracování. Jablonecký hráč si chtěl míč stáhnout nohou, ta se však ocitla blízko Růskova obličeje, načež se ozvala Královcova píšťalka.
58'
Ambiciózní přihrávka Sýkory na rozeběhnutého Matouška postrádala přesnost. Balon si vzal Halouska a výkopem jej pošle kupředu.
57'
Jan Matoušek v pokutovém území tančil s Kryštůfkem, který si musel dávat pozor, aby dotěrného útočníka nefauloval. Poradil si ale na výbornou.
55'
Zelenobílí nevěděli kudy a protáhli si kombinaci na polovině hřiště. Byl z toho brejk zakončený centrem Adama Fouska, jehož míč odvrátil navrátivší Břečka.
54'
Považanec balon pouze přiťukl patou Kratochvílovi, jehož pumelici zeď tečovala do zámezí. Následoval roh Považance, jenž adresáta znovu nenalezl.
54'
Jan Matoušek to nemyslel vůbec špatně, uvnitř vápna se snažil posunout míč na nekrytého Doležala, noha Pavlíka ale byla proti. Hned poté domácí získali přímý kop z exkluzivní pozice!
53'
Eismann udržel Jovoviće za sebou. Moravané se usadili na ofenzivní půlce hřiště, nic velkého tam ale ke své smůle nevytvořili.
52'
Růsek v souboji dvou desítek vytěžil nedovolený zákrok Kratochvíla, nutno však podotknout, že padal už před kontaktem s protihráčem.
51'
Libor Holík se vložil do brněnské kombinace a skluzem dostal míč až k polovině hřiště. Ofsajd poté zapisují do statistik také hostující fotbalisté.
50'
Sýkora se snažil sklepnout do hřiště ne úplně přesný Hanušův nákop, Kryštůfek jej ale nepustil před sebe. Míč putuje do držení Zbrojovky.
49'
Vladimir Jovović hledal před brankou Martina Doležala. To byl jediný zelený bod v červeném moři, šanci na úspěch měl tak skutečně minimální.
48'
Kratochvíl už to mohl zkusit zpoza vápna, nicméně místo toho se pustil do tří protihráčů, přes které neprošel. Další snahu domácích zhatilo postavení mimo hru.
47'
Miloš Kratochvíl byl faulován na polovině hřiště. Jablonečtí rozehráli nakrátko, Matoušek se u postranní čáry marně snažil vybojovat aut.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pachlopník, přichází Šumbera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:30.
Pětačtyřicet minut je za námi. Kdo čekal pasivní hru druholigisty, musel být překvapen. Zbrojovka totiž sváděla zcela vyrovnanou partii a zásluhou úniku Antonína Růska šla dokonce do vedení. To jí ale nevydrželo ani deset minut, hrubou nedohodu mezi Pavlíkem a brankářem Halouskou totiž potrestal Miloš Kratochvíl! Moravané na Střelnici přesto drží skóre, které by před zápasem rozhodně brali.
45'
45'
Sýkora rozehrál nakrátko s Jovovićem. Ten se prosmýkl okolo protihráče a hledal spoluhráče ve vápně. Míč doputoval přes šíři šestnáctky až na Kroba, kterému trošku odskočil od nohy a následná rána putovala mimo cíl.
44'
V závěru poločasu je tu ještě jeden roh pro Jablonec, zařídil jej Jan Sýkora.
43'
Halouska váháním s odkopem brnkal na nervy domácím přiznivcům. Emoce se nicméně hned zchladily, Severočeši totiž bleskově získali balon zpět.
42'
Vladimir Jovović svedl zajímavý souboj s Kryštůfkem. Ten si na housle zahrát nenechal a odvrátil míč na další roh, ze kterého opět vůbec nic nebylo. Standardky se Jablonci vůbec nedaří, čehož může litovat, má jich totiž opravdu spoustu.
41'
Hanuš zbytečně zavařil Brečkovi, jenž si s nezáviděníhodnou situaci poradil na výbornou a nechal se faulovat přistoupivším Štepanovským.
40'
Halouska čapl letící míč před Holíkem. Eismann se hned pokoušel rozjet protiakci po levé postranní čáře, míč se však dostal až za ni.
39'
Jovović neměl proti Šmídovi ve vzdušném souboji velkou šanci na úspěch. Severočeši tak musejí začínat další akci až z vlastní defenzivní půlky hřiště.
38'
Miloš Kratochvíl přihrál na střed Považancovi, který mu balon krásně vrátil do uličky. Kratochvíl si jej navedl na levačku a z úhlu nastřelil Halousku, od nějž se míč odrazil těsně před Holíka! Tomu chyběl k dorážce do prázdné svatyně kousíček.
37'
Martin Doležal si pokryl balon před Pavlíkem. Akce se přesunula doleva, kde s míčem manipulují Krob a Sýkora.
35'
Na Halouskovi je vidět snížené sebevědomí po smolně inkasované brance. Skákavou nabídku Jovoviće totiž neudržel v náručí a v brněnské šetnáctce bylo opět veselo.
34'
Centr od rohového praporku Halouska znovu úplně neodhadl, pěstí míč pořádně netrefil, a měl štěstí, že Plechatý nestál v lepší pozici.
33'
Sýkorovy kličky Kryštůfka neomámily. Domácí rychle rozehráli aut a po krásném ťukesu chyběly Doležalovi k velké šanci jen decimetry.
31'
Zbrojovka se o vedení poměrně rychle připravila obrovskou chybou! Petr Pavlík se vůbec nedohodl s brankářem Halouskou na tom, kdo zpacifikuje volný míč. Do situace se tedy zpoza Pavlíkových zad vřítil Martin Doležal, jenž obešel gólmana a poslal balon před prázdnou klec, do které ho po odrazu od jednoho z beků jednoduše nasměroval MILOŠ KRATOCHVÍL!
30'
Krob přihrávkou do uličky uvolnil Sýkoru, jehož ostrý centr prosvištěl před bránou nikým nezasažen. Považanec pak vybojoval roh a centr Jovoviće musel odvracet Eismann.
29'
Z rohového kopu nic nebylo. Hned poté si nicméně Jovović pěkně narazil balon s Doležalem a div, že se Černohorec nepropracoval až ke střele.
28'
Jan Matoušek se z levé strany prokličkoval do vápna. Hned to zkoušel technicky na vzdálenější tyč, pohotový Halouska vyškrábl míč na roh!
27'
Obrana Moravanů se pro jednou rozevřela a Matoušek oslovil Jovoviće. Ten už mohl z pravé strany pokutového území zakončovat, ještě se ale rozhodl zaseknout, což přečetl Šmíd.
26'
Bariš při snaze o centr do pokutového území srovnal se zemí Kroba. Sudí Královec odpískal nedovolený zákrok a za skandování asi desítky hostujících fanoušků bude rozehrávat Jablonec.
24'
Druholigový celek se poměrně zaslouženě ujímá vedení! Jeden z jabloneckých stoperů trestuhodně propadl na polovině hřiště a ANTONÍN RŮSEK si to z levé strany mířil přímo na Hanuše. V závěru akce jej povedeně obstřelil a zadělal na zápletku!
24'
Jakub Považanec skvělým skluzem nenechal aktivního Bariše proklouznout do šestnáctky. Domácí tak mohou obrátit hru na druhou stranu.
22'
Kratochvíl parádním křižným balonem oslovil Jana Kroba, jehož okamžitý centr Halouska dosti krkolomně a nebezpečně vyrazil přímo před sebe. Do akce museli pohotoví beci.
21'
Lukáš Kryštůfek byl u balonu dříve než rozeběhnutý Doležal a skluzem jej odklidil do zámezí. Hráč v zeleném navíc míč ještě tečoval, vhazují tedy hosté.
20'
Vladimir Jovović poslal po lajně dlouhý míč na Libora Holíka. Ten ho zvládl stihnout, centr z obtížné pozice už však byl snadnou kořistí Pavla Halousky.
19'
Kratochvíl trošku zalaškoval s Barišem, jenž k jabloneckému záložníkovi přistoupil a zkomplikoval mu rozehrávku. Domácí tak musejí začínat znovu odzadu.
18'
Nebezpečí nicméně mohlo nastat na druhé straně. Škoda pro Jablonec, že Sýkoru s Matouškem nedokázali spoluhráči včas podpořit a první jmenovaný tak musel nadějně vyhlížející brejk výrazně zpomalit.
17'
Standardky dnes zatím ani jednomu týmu příliš neklapou. Centr Eismanna totiž Kratochvíl bez potíží poslal pryč z vápna. Moravané to však nevzdali a získali roh.
16'
Eismann zblízka nastřelil Holíka do břicha. Od něj se balon vrátil na kopačky Brna, které se, znovu sympaticky po zemi, posouvá kupředu.
15'
Jan Krob rozehrával standardní situaci zleva. Okamžitě hledal někoho v zeleném na malém vápně, před hostující klecí nicméně zatím kraluje Šmíd, který znovu odvrátil míč do bezpečí.
13'
Zbrojovka se prokousala do šestnáctky, po zmatečných odrazech míče na několika málo metrech čtverečních nicméně Růsek nedostal možnost zakončovat.
12'
Jablonečtí fotbalisté zahrávali už třetí roh. Krobův centr se točil směrem od branky a bránící Michal Šmíd mu pomohl mimo pokutové území.
11'
Libor Holík nepřihrál Jovovićovi úplně přesně a hosté se snadno dostali k míči. Jejich rychlý výpad ale končí pouze odkopem od klece Jana Hanuše.
10'
Vladimir Jovović se nadechl k sólové akci. Po třicetimetrovém sprintu jej zatáhl za dres Štepanovský, standardka pro Jablonec.
9'
Jan Sýkora si na levé straně několikrát vyměnil míč s Krobem. Nakonec centroval druhý jmenovaný, trošku se ale ukopl a vysokou svíci brněnská obrana zpacifikovala.
8'
Nyní se s balonem na svých kopačkách mazlí pro změnu Severočeši a předávají si jej okolo středového kruhu.
7'
Na druhé straně posílal aktivní Krob před branku další centr, Doležal přeskočil svého strážce, temenem nicméně usměrnil míč jen mimo tři tyče.
6'
Tady hrály roli centimetry! Po centru Růska z levého křídla se míč dostal za pokutové území, odkud jej bez přípravy krásně napálil Damián Bariš. Kulatý nesmysl se od břevna odrazil přímo na čáru a do vzduchu! Hráči Zbrojovky zvedali ruce na hlavu, gól to však podle všeho nebyl.
6'
Michal Šmíd přihrál z poloviny až brankáři Pavlu Halouskovi. Ten poslal dlouhý balon vpřed, kde si Adam Fousek proti Břečkovi počínal nečistě.
5'
Hosté si přihrávají na své obranné polovině. Martin Doležal opatrně napadal, jenže soupeř se nikam nežene a s akcí vyčkává.
4'
Brněnským se v prvních minutách daří vyhnout se zatlačení pod tlak. Moravané se dobře drží na míči a zatím svádějí rovnocennou partii.
3'
Severočeši měli k dispozici první roh. Krobův centr přistál na hlavě Pavlíka. Zpoza vápna to posléze zkoušel Sýkora, nepovedený přízemní pokus zblokoval houf hráčů na hraně šestnáctky.
2'
Moravané kombinovali v uctivé vzdálenosti od Hanušovy klece. Damián Bariš se snažil překvapit jabloneckou obranu vzdušnou přihrávkou, Jan Krob nicméně zkušeně nechal balon dojít do autu.
1'
Úvodní výkop provedli hosté. Míč uvedl do hry Antonín Růsek, načež ho Zbrojovka nakopla na útočnou polovinu a získala zde autové vhazování.
1'
Hlavní rozhodčí Pavel Královec už přivádí hráče obou celku na hrací plochu prakticky liduprázdné Střelnice. Severočeši oblékli tradiční zelené dresy, Brno se představí v rovněž oblíbené červené barvě.
Jablonecké počasí dnes fotbalu poměrně přeje. Komplikací by pro hráče mohl být jen chvílemi poměrně silný vítr.
Petr Rada na dnešní utkání nasadil velice podobnou sestavu, jako v lize. Výrazná změna je pouze v bráně, kde se představí Jan Hanuš. To brněnský lodivod Pavel Šustr si se základní jedenáctkou pohrál mnohem více, oproti poslednímu utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE provedl hned šestici změn! I podle toho je zřejmé, že priority Zbrojovky tkví někde jinde, než v pohárové soutěži.

FK Jablonec: Hanuš (Hrubý) – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, Kratochvíl, Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal (C).
Náhradníci: Hrubý – Jugas, Pilík, Hamalainen, Macháček, Chramosta, Kubista.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Kryštůfek, Pavlík, Šmíd, Eismann (C) – Štepanovský, Baris, Pachlopník, Fousek – Růsek, Pázler.
Náhradníci: Floder – Černín, Šural, Šumbera, Přichystal, Magera.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hurych..
FC ZBROJOVKA BRNO

Vstup do nové sezóny v podání brněnských fotbalistů má k ideálu poměrně daleko. Výběr trenéra Šustra z deseti mačů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE vyhrál jen čtyřikrát a patří mu šestá příčka tabulky. Na přímý postup ztrácí aktuálně už deset bodů, od baráže jej nicméně dělí pouze tři. Zbrojovka má za sebou ve druhé nejvyšší soutěži poměrně náročný program. V Jihlavě padla 2:3, hned pak si ale s dalším kvalitním soupeřem spravila chuť a přetlačila Hradec 2:1. Dokáže potrápit i přední mužstvo FURTUNA:LIGY?
FK JABLONEC

Severočeši budou jednoznačným favoritem utkání. V MOL Cupu mají pravidelně ty nejvyšší ambice, díky výhře v poháru si navíc před rokem zahráli vůbec poprvé v historii základní skupinu Evropské ligy. V české nejvyšší soutěži si nevedou špatně a drží se v kontaktu se špičkou tabulky. Aktuálně jim patří krásné třetí místo! V minulém kole navíc přivezli tři body ze Zlína, čímž ukončili dlouhé čekání na vítězství mimo vlastní stadion a odčinili tak domácí remízu s Olomoucí.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! 3. kolo MOL Cupu se ponese ve znamení výletů druholigistů na trávníky celků působících ve FORTUNA:LIZE. To bude také případ souboje mezi týmy FK Jablonec a FC Zbrojovka Brno. Dočkáme se překvapení?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.