MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Prostějov - 25. září 2019   17:30

Liberec
Liberec
25' Chaluš  • 41' Baluta  • 51' Koscelník
3:1
(2:0)
Prostějov
Prostějov
73' Šteigl
Bréda – Dittmer, Kiška, Kroupa, Slaměna, Střeštík, Zapletal

Je konec. Liberec potvrdil roli favorita, když se v první půli prosadili Chaluš a Baluta. na začátku druhého poločasu přidal třetí branku Koscelník. Za Prostějov snižoval v 73. minutě pěknou střelou Šteigl. Domácí Slovan byl po celý zápas lepším mužstvem a zaslouženě zvítězil 3:1. Rozdíl jedné soutěže byl patrný. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký středeční večer.
90+2'
90+2'
Píchal se chtěl položit do střely, ale míč netrefil.
90+2'
Liberecká obrana odvrací centr do autu.
90+1'
Po rohu pálil opět Malinský. Tentokrát ale nad.
90+1'
Mucha si ještě pěkně zachytá na konci zápasu! Malinského pokus pod břevno vyškrábl konečky prstů na další roh.
90'
Beran krásně uvolnil Kuchtu, který pálil z mírného úhlu na Muchu. Prostějovský brankář vyrazil střelu na roh.
89'
Centr nalezl ve vápně Kotouče, který mířil hlavou asi tak o metr vedle.
89'
A opět mladík domácích v akci. Tentokrát si připisuje faul skluzem.
88'
Beranovi utekl míč do zámezí.
87'
Petar Musa si vyměnil míč s Kuchtou a pálil na zadní tyč! Střela jen těsně minula pravou tyč hostující brány!
86'
Petar Musa hledal přihrávkou Kuchtu ve vápně. Toho ale nenašel. Roman Potočný nabíhající zezadu se zlobí, že míč neletěl spíše na něho.
85'
Ondřej Karafiát hasí skluzem rychlý protiútok Prostějova. Aut pro hosty.
84'
Kuchta mohl uklidnit domácí! Za vápnem se napřáhl a skákavou střelou k tyči pořádně protáhl Muchu!
83'
Prostějovští se dostávali do šance, ale hlavní arbitr zastavil jejich snažení po faulu na domácího Koscelníka.
82'
Tomáš Malinský se vzápětí snažil o reparát, když z rohu velkého vápna loboval brankáře. Přestřelil však a míč skončil za bránou.
81'
Kuchta s Malinským měli až příliš mnoho času na vymýšlení, když šli dva na jednoho. Tato slibná šance skončila Malinského nepřesnou přihrávkou do rukavic Muchy.
80'
Beran napřáhl za vápnem a trefil do hlavy Kotouče. Míč se odrazil vysoko do vzduchu a snášel se k brankáři, kde byl Mucha faulován ve výskoku Kuchtou.
79'
Jan Mikula uhlídal dotírajícího hráče na svých zádech a míč nechal dokutálet za brankovou čáru.
78'
Ale ani tentokrát nebude z tohoto rohu nebezpečí pro hosty.
78'
A další roh pro Liberec.
77'
Michal Zapletal (1. SK Prostějov) zajel zbytečně skluzem do Romana Potočného a po právu vidí za tento zákrok žlutou kartu.
75'
Domácí Slovan si vybojoval rohový kop.
73'
Prostějov právě vstřelil branku!
JAN ŠTEIGL obstřelil libereckého brankáře a pěknou střelou na zadní tyč snižuje na 1:3 z pohledu Prostějova.
71'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Michal Zapletal.
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Jan Kuchta.
71'
Střídající Beran mohl skórovat! Mucha se nestihl přemístit a před libereckým záložníkem zela prázdná brána! Do jeho střely ale na poslední chvíli přilétl skluzem jeden z obránců a skórování zabránil.
70'
Karafiát nejprve z rohu trefil hned prvního obránce, následně dostal šanci na reparát, centr přetáhl na Malinského. Ten centroval do zad obránce a je z toho další roh pro domácí.
69'
Po dlouhém autu do vápna zahrál Janíček hlavou v tísni na rohový kop.
69'
Musa vybojoval autové vhazování pro domácí u rohového praporku.
67'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Schuster Aleš, přichází Kroupa Karel.
66'
Potočný vyslal zajímavou střelu na zadní tyč z hranice vápna. Mucha se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil.
66'
Na stadion si našlo cestu pouhých 999 diváků.
65'
Ani domácí Slovan nic z rohového kopu nevymyslel.
65'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Pešek Jakub, přichází Malinský Tomáš.
64'
Musovu střelu zblokoval obránce skluzem. Rohový kop také na druhé straně.
64'
Potočný ve skluzu fauloval u střídaček.
63'
Nebezpečí pro domácí se nekonalo.
62'
Knobloch již nezastihl snášející se míč na hrací ploše. Roh pro prostějovské.
62'
Vzápětí centroval Musa ve vápně, ale spoluhráče nenašel.
60'
Brankář hostí Mucha podskočil centr z levé strany a Potočný měl před sebou prázdnou svatyni! Na míč nedosáhl o centimetry!
60'
Dlouhý nákop pravého obránce Prostějova končí v rukavicích Knoblocha.
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Rolinc, přichází Patrik Slaměna.
59'
Míč prolétl malým vápnem až k Chalušovi, který zahrál míč do autu.
58'
Prostějov bude zahrávat rohový kop.
57'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Michal Beran.
56'
První zákrok si připisuje liberecký brankář Milan Knobloch. Jan Koudelka utekl obraně a z dobré pozice pálil na bližší tyč. Knobloch dobře zmenšil úhel a střelu chytil.
55'
Chorvatský útočník Petar Musa stál v době přihrávku za obrannou linií. Ofsajd.
53'
Liberečtí se na polovině také provinili proti pravidlům.
52'
Žlutou kartu dostává Jan Koudelka (1. SK Prostějov), který si chytil Karafiáta a už ho nepustil. Taktický faul za žlutou kartu.
51'
Liberec právě vstřelil branku!
Matěj Hybš našel přesným centrem úplně volného MARTINA KOSCELNÍKA na malém vápně a slovenský obránce hlavičkou do protipohybu zvyšuje už na 3:0.
49'
Hybš ale centr hlavou odvrací.
49'
Martin Koscelník fauloval kousek od rohového praporku. Prostějov má k dispozici zkrácený roh v podobě přímého kopu.
48'
Koscelník nalezl na levé straně volného Hybše, který posla centr do vápna. Musa hlavičkoval vedle.
46'
V první půli nebyl důvod k nastavení. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale přibližně od 15. minuty převzali taktovku utkání a začali druholigový tým přehrávat. Ve 25. minutě se prosadil po standardní situaci hlavou Chaluš a čtyři minuty před přestávkou navýšil vedení Baluta. Liberec tak zatím potvrzuje roli favorita. Prostějov do ničeho vážného nepustil a zaslouženě vede 2:0. Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
45'
44'
Petar Musa pálil z hranice vápna pod břevno. Prostějovský brankář vyškrábl míč nad branku. Roh pro domácí.
41'
Liberec právě vstřelil branku a odskakuje Prostějovu na rozdíl dvou branek!
Kamso Mara vyslal centrem do úniku ALEXANDRA BALUTU a rumunský záložník se sám před brankářem nemýlil. Tvrdou ranou pod břevno nedal Muchovi šanci a přidává druhou branku domácích.
39'
Koudelkův centr se odrazil od hráče ve zdi. Z této standardní situace Prostějovu nezaprší.
38'
Jakub Pešek fauloval nedaleko domácího velkého vápna. Prostějov bude zahrávat zajímavý přímý kop.
37'
Knobloch poprvé v akci. Rychlým výběhem zabránil rohovému kopu. Prostějov tak bude pouze vhazovat.
36'
Kotouč si dle svého příjmení nejspíše spletl sporty a hokejovým bodyčekem fauloval Potočného.
35'
Tentokrát hlavička chorvatského útočníka do hlavy jednoho z obránců a další roh pro domácí.
34'
Janíček vložil nohu do Musovy rány. Roh pro Liberec.
33'
Musa vyslal tvrdou ránu ze středu hřiště k tyči. Ta musela Muchu štípnout.
32'
David Píchal si krásně zaběhl za obranu. Zastavil ho ale zdvižený praporek asistenta.
31'
Potočný nalezl šajtlí ve vápně Musu. Chorvatský útočník střílel z otočky pouze do míst, kde stál hostující brankář.
30'
A mohlo to být o dva góly! Opět nebezpečí pro Muchu ze standardky! Petar Musa hlavičkoval do tyče, míč se odrazil k Chalušovi, který mířil nad.
29'
Slovan je i po gólu aktivní a hosté si připisují další faul. Tentokrát u autové čáry.
27'
Baluta pouštěl za sebe, jenže tam nebyl nikdo v modrém.
25'
Liberec právě vstřelil branku a otevírá skóre utkání!
Domácím vyšel signál dokonale! Roman Potočný odcentroval ze standardní situace na zadní tyč, kde byl připravený MATĚJ CHALUŠ a hlavou uklidil míč do sítě.
24'
Kapitán Janíček fauloval Maru. Liberec bude zahrávat přímý volný kop.
23'
Mikula centroval nepřesně, následně zahrál Musa rukou.
21'
Domácí zatím nemohou nalézt recept na pevnou obranu Prostějova.
20'
Kamso Mara hledal nabíhajícího Hybše. Nenašel.
19'
David Píchal pálil zpoza vápna mimo.
18'
Roman Potočný fauloval u postranní čáry Biolka. Šance pro hosty.
17'
Jakub Pešek hledal ve vápně nabíhajícího Musu. Míč odvrátil jeden z obránců. Následně se tato kombinace opakovala a Musa pálil nad.
16'
Potočný fauloval u rohového praporku Prostějova.
15'
Jan Mikula tvrdě, ale čistě připravil o míč Koudelku, který už se dostával do pozice ohrožující svatyni domácích.
14'
Jakub Pešek neprošel přes protihráče.
13'
Matěj Hybš si ve výskoku pomohl loktem a sudímu tento prohřešek neunikl.
12'
Liberečtí se pomalu, ale jistě usazují na útočné polovině a začínají svírat druholigového soupeře.
10'
První zajímavější akce domácích! Potočný centroval z levé strany na vzdálenější tyč do malého vápna, kde zavíral prostor Pešek. Liberecký štírek ale stačil pouze míč vrátit do míst, kde byl připraven brankář.
10'
Ondřej Karafiát si připisuje první pokus mezi tři tyče dnešního utkání. Střela z dálky ale neměla příliš šancí na úspěch.
9'
Matěj Hybš trefil hned prvního hráče stojícího před ním.
9'
Mara byl nedovoleně zastaven na polovině hřiště.
8'
Alexandru Baluta obešel spoluhráče a následně přihrál na střed hřiště Karafiátovi. Liberecký záložník mířil nad.
7'
Matěj Hybš ani nadvakrát nenašel centrem nikoho ze spoluhráčů.
6'
Domácí do zápasu vstoupili velice vlažně. Teď budou mít výhodu rohového kopu.
5'
Karafiát dal balónu až příliš razance. Hrát bude hostující brankář.
5'
Jakub Rolinc se prodral skrz hradbu modrých těl, ale přihrál pouze do náručí Knoblocha.
4'
Hosté lapeni v ofsajdu po centru ze standardní situace.
3'
Jan Mikula zbytečně ztratil míč, aby následně fauloval unikajícího Koudelku.
2'
Dlouhý míč Píchala nikoho ze spoluhráčů nenašel.
1'
Dotírající Petar Musa si počínal nedovoleně.
1'
Právo prvního doteku s míčem bude mít Alexandru Baluta z Liberce.
Hráči nastupují na hrací plochu za doprovodu rozhodčích. Domácí v modré kombinaci s bílými štulpnami a hosté jsou celí oděni do svítivě fosforových dresů.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Mikula (C), Hybš – Karafiát, Mara – Pešek, Baluta, Potočný – Musa
Náhradníci: Nguyen – Oscar, Malinský, Beran, Yu, Gembický, Kuchta

1. SK Prostějov: Mucha – Biolek, Janíček (C), Schuster, Lutonský – Pernatskyi – Píchal, Koudelka, Kotouč, Šteigl – Rolinc
Náhradníci: Bréda – Dittmer, Kiška, Kroupa, Slaměna, Střeštík, Zapletal.

FC SLOVAN LIBEREC

Tým ze severu Čech vstoupí do dalšího kola MOL Cupu po dvou remízových zápasech 1:1. Nejprve v domácím prostředí dotahoval výsledek s Teplicemi, se kterými prohrával už od 3. minuty. Následoval zápas v Opavě, kde Liberec ztratil vedení 1:0 a odjížděl znovu pouze s jedním bodem. Momentálně v ligové tabulce drží 10. místo se tříbodovou ztrátou na šestou pozici a stejným náskokem na příčku poslední. I pohárové soutěži se v Liberci tradičně přikládá důležitost a Slovan by v ní chtěl dozajista uspět, protože nabízí možnost postupu do Evropské ligy. Hráči Slovanu už pohár pro vítěze zvedali nad hlavu dvakrát, v letech 2000 a 2015. Kromě toho se až do finále probojovali v sezónách 1998/99 a 2007/08.

V letošním ročníku MOL Cupu zatím Liberec odehrál pouze jeden zápas, na konci srpna se vydal do Karlovarského kraje, kde se utkal s Mariánskými Lázněmi. S divizním týmem si liberečtí hráči poradili 5:2, trefili se Chaluš, Koscelník, Alibekov, Oscar a Dordić. Šanci v zápase dostali i hráči ze širšího kádru.

1. SK PROSTĚJOV

Klub z Olomouckého kraje, přezdívaný “Eskáčko”, momentálně působí ve druhé nejvyšší české soutěži, kde mu patří 11. příčka s 10 body. Na kontě mají 2 výhry, 4 remízy a 3 porážky se skóre 10:14. V posledních třech zápasech hráči z Moravy okusili všechny tři možné konce zápasů. Nejprve remizovali 1:1 se Sokolovem, poté přišla výhra v domácím prostředí proti Varnsdorfu 3:2 a v posledním zápase porážka 0:3 s Líšní. Záhodno by bylo doplnit, že trenérem mužstva je od roku 2017 Oldřich Machala a klubové barvy jsou modrá a bílá, tedy stejné, jako u domácího týmu z Liberce.

Prostějov v tomto ročníku MOL Cupu zatím podává dobré výkony. V 1. kole se utkal s týmem ze 4. nejvyšší soutěže Divize D, FC Strání, který porazil 3:1. V následujícím kole byl fotbalistům z Olomouckého kraje přisouzen jakožto soupeř třetiligový FC Dolní Benešov. I s tímto mužstvem si Prostějov poradil, vyhrál 3:2. Historicky nejlépe “Eskáčko” dopadlo v sezóně 1995/1996, kdy postoupilo až do osmifinále. Pokud by tedy Prostějov v Liberci uspěl, zopakoval by své nejlepší umístění v rámci domácího poháru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.