MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Jablonec - 4. března 2020   17:00

Olomouc
Olomouc
24' Hála  • 51' Chytil  • 69' Juliš
3:1
(1:0)
Jablonec
Jablonec
88' Pleštil
Olomouc
Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Breite – Hála, Houska (K) (82. Greššák), Chytil (71. Falta), González – Juliš (78. Daněk)
Reichl – Sladký, Kerbr, Zahradníček, Greššák, Falta, Daněk
Julínek – Podaný, Novák
Andrův stadion, Olomouc
2 945 diváků
Jablonec
Hanuš – Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Kubista, Považanec – Matoušek (61. Pleštil), Hämäläinen (81. Pilík), Sýkora – Doležal (K) (70. Chramosta)
Hrubý – Hübschman, Pilík, Jeřábek, Chramosta, Pleštil, Peřina

Prvním semifinalistou MOL Cupu je olomoucká Sigma. Svěřenci kouče Látala si na domácí půdě poradili s Jabloncem v poměru 3:1. Hanáky poslal do vedení Martin Hála, který si výborně naběhl do vápna a zblízka propálil Hanuše.

Zbylé góly padaly ve druhé půli. Na rozdíl dvou branek zvýšil střelou do pravého horního rohu Mojmír Chytil, třetí branku přidal v 69. minutě Lukáš Juliš, jenž si v šestnáctce počínal jako zkušený mazák. Jablonec se zmohl už jen na snížení, konečnou podobu výsledku dal po chybě Vepřeka střídající Dominik Pleštil.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:7.
90+4'
90+3'
Tak přeci jen ještě mohla přijít kontaktní branka! Jan Chramosta si naběhl na povedenou nahrávku Sýkory, tváří v tvář Mandousovi ale mířil nepřesně!
90+2'
Jablonci se krátí čas, Sigma je každou vteřinou blíže postupu do semifinále MOL CUpu. Hosté viditelně zápas zabalili v hlavách, ani se již nesnaží napadat.
90+1'
Parádní individuální akci ukázal divákům Šimon Falta. Střídající hráč si hodil balón mezi oba stopery, u míče byl ale později než včas vyběhnuvší Hanuš.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
88'
Jablonec právě vstřelil branku!
Galácticos snižují, do konce utkání ale moc času nezbývá! Při snaze o odvrácení centru Vepřek trestuhodně minul balón, který tak spadl k volnému DOMINIKU PLEŠTILOVI. Ten si nechal balón skočit a poté jej nekompromisně napálil nártem pod břevno.
87'
Narážečka mezi Kubistou a Tomášem Pilíkem nebyla vůbec špatná. První jmenovaný následně hledal u lajny Holíka, před nímž Látal hlavičkoval do zámezí.
86'
Mladičký Daněk je prvním držitelem žluté karty v domácím dresu. Při souboji s Plechatým až moc používal ruce, stopera pak i nevybíravě zasáhl loktem.
85'
Po chybě v rozehrávce Jakuba Jugase domácí založili rychlý brejk. Kryštof Daněk si ale podle svých představ neporadil se zrpacávíním, toho okamžitě využil k zisku míče Pleštil.
84'
Obrana Sigmy působí neprostupným dojmem. Prim v ní hraje Václav Jemelka, jenž sbírá jeden míč za druhým, tentokráte zastavil dobře myšlený pas na Chramostu.
83'
Martin Hála se na středu nabídl Šimonu Faltovi, čehož si ovšem všiml i Jan Sýkora a přihrávku zastavil. Možný brejk zastavil zatažením soupeře za dres pablo González.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Lukáš Greššák.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kasper Hämäläinen, přichází Tomáš Pilík.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Za obranu nabíhal Šimon Falta, v poslední chvíli odvrátil balón alespoň do autu Jakub Jugas.
79'
Skóre je pro Olomouc příznivé, a tak se Radek Látal rozhodl dát možnost i Kryštofovi Daňkovi. Ten si ve svých sedmnácti letech odbývá svůj debut v áčku.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Kryštof Daněk.
77'
Výborné čtení hry ukázal Aleš Mandous. Předpokládal, že Sýkora bude nahrávat středem, což se stalo. U míče byl o vteřinu dříve, než nabíhající Hämäläinen.
76'
Kapitán Sigmy David Houska se pokusil defenzivu soupeře rozhodit vysokým balónem za obranu. Zaskočil tím ale i Juliše, forvard se za míčem rozběhl příliš pozdě.
75'
U rohového praporku Olomouce došlo k souboji mezi Vepřekem a Chramostou. Oba háči šli do skluzu, naštěstí se však minuli. Kulatý nesmysl skončil u Mandouse.
74'
Z uctivé vzdálenosti a z poměrně velkého úhlu vyzkoušel štěstí Martin Hála. Rána to nebyla vůbec špatná, Hanuš ale nakonec zasahovat nemusel.
73'
Souhra Lukáše Juliše se Šimonem Faltou zafungovala. Druhý jmenovaný se u lajny snažil procpat přes Kroba, což se mu ale nepovedlo.
72'
Radim Breite se jen ztěžka zvedal na nohy. Lékaři nakonec přivoláni být nemuseli, domácí středopolař se z trávníku zvedl sám a zdá se, že je schopen pokračovat ve hře bez újmy na zdraví.
71'
Hlavní rozhodčí poprvé sáhl do kapsičky, z níž vytáhl žlutpu kartu. Udělil ji Vojtěchu Kubistovi, který nejspíše pod vlnou frustrace zajel do Breiteho.
71'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Šimon Falta.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
69'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Po velké chybě Jugase při rozehrávce Houska vyslal po levé lajně Hálu, jenž ve vápně našel LUKÁŠE JULIŠE. Nová akvizice Sigmy nezazmatkovala, balón si v klidu zpracovala a gólmanovi poslala míč pod tělem.
68'
Hodně dopředu dával Libor Holík najevo svůj záměr. Michal Vepřek to viděl, s nabíhajícím Pilíkem držel krok do poslední chvíle, balón za svá záda nepustil.
67'
Jablonec mohl snížit po obrovské chybě Štěrba při rozehrávce. Dominik Pleštil v situaci dva na dva hledal Doležala, který se ale zorientoval pozdě, z velkého úhlu pak už přes Vepřeka nezakončil.
66'
Jan Štěrba nevyslyšel pobízení diváků ke střele. Místo toho se vydal k pravé lajně, kde proti přesile o balón přišel. Hraje Jugas.
65'
Sbírat fauly na polovině hřiště. To je přesně to, co Olomouci v momentální situaci stačí. Dobře si míč pokryl Vepřek, k zemi jej poslal frustrovaný Sýkora.
64'
Velké zrychlení dnes již poněkolikáté ukázal Radek Látal, který Krobovi utekl o několik metrů. Domácího hráče ale výborně zakřižoval Plechatý, který zhatil slibnou šanci Sigmy.
63'
Středopolař Jakub Považanec to myslel dobře, avšak nově příchozí Dominik Pleštil jeho úmysl vůbec nepochopil. Za nákopem po levé straně se nerozběhl.
62'
Martin Hála našel u lajny na hraně šestnáctky nabíhajícího Pabla Gonzáleze, jenž se snažil odcentroval z otočky, jenže balón poslal za brankovou čáru.
61'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Dominik Pleštil.
60'
Hosté na malou chvíli obléhali pokutové území soupeře, jenže jejich snaha kýžené ovoce nepřinesla, útočným faulem se totiž prezentoval Kasper Hämäläinen.
59'
Jan Štěrba sice zvládl hlavičkový souboj s Doležalem, jenže soka právě zasáhl i do hlavy, což hlavní rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok.
58'
Jablonečtí rozehrávali rohový kop. Matoušek přetáhl balón na zadní tyč, kde byl Jugas, v hlavičkovém souboji ovšem Jemelku nepřetlačil.
57'
Levý obránce Sigmy Michal Vepřek nic neriskoval a před Janem Matouškem odkopl balón do zámezí. Ještě se ho pokusil nastřelit, neúspěšně.
56'
Lukáš Juliš nezazmatkoval a v ideální moment vyslal po pravé lajně pas Hálovi. Autor první branky měl hodně času na centr, přesto trefil hned prvního bránícího soupeře.
55'
Vojtěch Kubista to ze střední vzdálenosti umí. Středopolař Jablonce zkoušel technickým obstřelem nachytat Mandouse, kulatý nesmysl proletěl těsně nad břevnem.
54'
Svěřenci trenéra Látala se už pochopitelně nebudou tolik hnát dopředu. Radim Breite mohl zkusit oslovit Juliše, místo toho však přihrál Jemelkovi.
53'
Galácticos to teď budou mít hodně těžké. Na soupeře ztrácejí dva góly, přičemž se v průběhu celého střetnutí nedokázali probojovat do jediné gólovky.
51'
Sigma získává dvoubrankový náskok! MOJMÍR CHYTIL si v pokutovém území zpracoval nahrávku, nenechal se odstavit obráncem a balón posléze zkušeně poslal do pravého horního rohu! Hanuš byl bez šance.
50'
Úvod druhého poločasu Jablonec zvládá o poznání lépe. V současné chvíli kombinuje na polovině soupeře a snaží se najít vrátka v defenzivě, kterými by se mohl prokousat až k vyrovnání.
49'
Radim Breite vyslal středem hřiště Lukáše Juliše, před nímž byl jediný bránící hráč. Forvard Sigmy udělal chytou kličku do protipohybu, Plechatý ovšem na poslední chvíli natáhl nohu a domácímu hráči míč odkopl.
48'
Podkopnutý centr Michala Vepřeka mířil na Chytila, který se ještě snažil míč prodloužit na volného Juliše. Výše než Jugas se ale olomoucký mladík nevyskočil.
47'
Ani jeden z trenérů se o poločasové přestávce neodhodlal provést změnu, oba celky tedy pokračují v původních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Skončil první poločas čtvrtfinálového utkání MOL Cupu mezi Sigmou a Jabloncem, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí celek. Svěřenci kouče Látala vedou jednobrankovým rozdílem, když se ve 24. minutě prosadil Martin Hála. Úvod utkání patřil domácím, hra se ovšem postupně vyrovnala, o postupujícím do semifinále ještě zdaleka není rozhodnuto.
45+2'
45+1'
Sigma ještě měla k dispozici jednu standardku, tu však rozehrála na krátko. První půle se dohrává v poklidném tempu u stopera Štěrby.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Rohový kop z levé strany rozehrával González. Balón poslal na přední tyč, kde se Jemelka nedostal do zakončení přes Považance.
43'
Tomáš Pilík si dokázal zpracovat těžký balón. Prakticky okamžitě hledal na pravé straně Bubistu, jemuž míč smolně proskotačil mezi nohama a zapadl do autu.
42'
Útočný výlet Jakuba Jugase neskončil slavně. Jeho náběh na jedničku přečetl Václav Jemelka, jenž si, jako dnes již poněkolikáté, pomohl malou domů.
41'
David Houska mohl střílet, místo toho však ještě přihrával Látalovi. Ani ten se na zakončení necítil, kulatý nesmysl tak skončil u pravé lajny, odkud Mojmír Chytil nacentroval do Hanušových rukavic.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Konečně se modří rozhodli překročit obrannou polovinu. Ve finále akce centroval z pravé strany Martin Hála, před Julišem odhlavičkoval do bezpečí Jugas.
38'
Balón se přesouvá ze strany na stranu, ale jen mezo olomouckými obránci. Martin Doležal se snaží presovat, sám však nic nezmůže.
37'
Svěřenci kouče Látala nikam nespěchají. Jsou si vědomi vedení, do konce poločasu navíc už moc minut nezbývá. Do kombinace se opět zapojil i Mandous.
36'
Po ztrátě domácího středopolaře ve středu hřiště utekli fotbalisté v zeleném do přečíslení. Vyrovnání se nekoná, Krob totiž přihrál Sýkorovi na paty.
35'
Nedohoda hostujícího mužstvua znamená balón pro Sigmu. Jakub Považanec periferně viděl po levélajně nabíhajícího Kroba, jenže ten mezitím svůj pohyb zastavil a znovu už se nerozběhl.
34'
Michal Vepřek se vydal podpořit ofenzivní složku a málem se zapsal mezi střelce utkání. Na těle si výborně udržel Považance, střelu z nějakých osmnácti metrů namířil nad.
33'
Václav Jemelka dnes odvádí výbornou práci, Michal Doležal se přes tohoto hráče marně snaží probít do šance. Ani teď to útočníkovi Jablonce nevyšlo.
32'
Odvážný průnik Radka Látala málem vyšel. Olomoucký mladík se zbavil Kroba, jenže i přes velké zrychlení nedokázal kulatý nesmysl zachytit na hrací ploše.
31'
V souboji dvou fotbalistů s číslem 21 si vedl lépe Michal Vepřek. Levý bek skvěle přečetl, kam Matoušek udělá kličku, balón mu vykopl z pod kopačky.
30'
Standardky Jablonečtí využít nedokázali. Jan Sýkora vyslal hodně nízký centr, kterým bez problémů zpacifikoval Jemelka ve spolupráci se Štěrbou.
29'
Václav Jemelka přetlačil Martina Doležala, neobešlo se to ovšem bez nedovoleného zákroku. Stoper soka lehce trefil loktem.
28'
Po kontaktu Michala Vepřeka a Vojtěcha Kubisty se první jmenovaný ocitl na zemi. Hlavní rozhodčí však neviděl důvod, proč by měl hru přerušovat.
27'
Znovu v akci Jan Matoušek, tentokráte v roli faulujícího hráče, když to přehnal s okopáváním Jemelky. Sudí Julínek nařídil přímý kop ve prospěch Sigmy.
26'
Skláři se pokusili o rychlou odpověď, jenže jejich útok skončil už v zárodku. Matoušek si dobře naběhl za obranu, avšak neporadil si se zpracováním neposedného míče.
24'
Svěřenci kouče Látala se ujímají zaslouženého vedení! Na balón vyslaný z levé strany si do pokutového území skvěle naběhl MARTIN HÁLA, který z bezprostřední blízkosti s přehledem propálil Hanuše!
24'
Pablo González patří rozhodně mezi aktivnější hráče v první půli. Španělský záložník si poradil s dvěma spoluhráči, třetí Považanec jej nedovoleně poslal k zemi.
23'
Zničehonic Sigma vytvořila rychlý akci založenou Chytilovým nákopem po levé straně. Balón si výborně zpracoval Michal Vepřek, jeho centr do šestnáctky ovšem nenašel fotbalistu v modrém.
22'
Jan Sýkora se vydal presovat pasivně hrající domácí hráče, kýžené ovoce to ale nepřineslo, neboť Štěrba si znovu pomohl nahrávkou brankáři.
21'
V krátkém časovém sledu si dvakrát užil balónu brankář Aleš Mandous. Tomu adresovali malou domů spoluhráči, kteří neměli komu jinému míč předat.
20'
Pablo González využil více volného prostoru kestřeleckému pokusu. Snažil se Hanuše technicky obstřelit na zadní tyč, což se nepovedlo. Slabší pokus gólman bez problémů pokryl.
19'
Roh se hostujícímu celku nevydařil, nejvýše se vyšplhal Jemelka. Do odraženého míče se ještě opřel Považenec, pálil ovšem vysoko nad.
18'
Skláři hrozí víc a víc! Jan Sýkora se u lajny dostal k odraženému balónu, který nahrál do pokutového území Doležalovi. Ostrostřelec Jablonec zakončoval patou do Jemelky, následovat bude rohový kop.
17'
Hosté se po nepovedeném úvodu střetnutí postupně osmělují. Za obranu si na vysoký balón nabíhal Holík, Vepřek zasáhl na poslední chvíli.
16'
Jan Sýkora se od levé lajny dostal až do pokutového území, odkud zkusil technickou ránu na zadní tyč. Dobrým blokem se prezentoval Jemelka, ani dorážka Doležala neprošla až k Mandousovi.
15'
Přenesení hry Davidu Houskovi nevyšlo úplně podle představ. González sice stál v očekáváném prostoru, byl ale výborně bráněný Liborem Holíkem.
14'
Dlouho trvalu rozhodčímu než pískl faul Martinu Hálovi. Ten se mezitím hnal do rychlého brejku, z hvizdu sudího byl tedy značně rozladěný.
13'
González si dobře narazil s Vepřekem, jenže směrem dopředu se nedočkal podpory od spoluhráčů. Zastavil a dozadu nahrál Štěrbovi.
12'
Sigma je zatím jednoznačně aktivnějším týmem, hosté se horko těžko dístávají na útočnou polovinu. Za Skláře se snažil zahrozit Michal Doležal, přes důrazného Jemelku se ovšem neprosadil.
11'
Jakub Jugas si nyní pořádně zahrával. Pod tlakem zahrál hodně pomalou malou domů a Jan Hanuš měl co dělat, aby kulatý nesmysl včas odkopl před dotírajícím Julišem.
10'
Na středu hřiště zůstal trestuhodně nepokrytý Mojmír Chytil. Mladík zkusil centr pro změnu z pravé strany. Do šestnáctky si nabíhali hned dva hráči v modrém, míč však získal Jakub Jugas.
9'
Olomoučtí předvedli krásnou kobminaci po levé straně. Vepřek posadil na zem soupeře a nahrál Chytilovi, jenž ryychle posunul do lajny Gonzálezovi. Zaskřípala finální fáze, přízemní pas Španěla do šestnáctky zastavil Jugas.
8'
Poprvé v akci jeden z gólmanů. Jan Hanuš si bez problémů stáhl vysoký centr Michala Vepřeka z levé strany. Rychle balón vyhodil do běhu Krobovi, u levého beka začíná další útok Jablonce.
7'
První rohový kop zápasu rozehráli domácí na krátko. Kapitán David Houska nabil za šestnáctku Breitemu, ten napálil obětavě blokujícího Považance.
6'
Hledištěm Androva stadióna to pouze zahučelo. Sigma se vydala do rychlého brejku, ten ale zhatil stoper Jemelka, pas šel Vepřekovi za paty.
5'
Mojmír Chytil bojoval co to šlo, avšak míč na hrací ploše již nezastihl. Sice dokázal přeskočit bránícího Plechatého, jenže balón v pádu netrefil.
4'
Ze standardky ale hosté nic zajímavého vytěžit nedokázali. Dlouhý nákop si na prsa zpracoval Václav Jemelka, jenž na ajně viděl volného Vepřeka.
3'
Máme tu první faul. Jakub Považanec využil špatného zpracování Chytila, proháčkoval se mezi dvěma soupeři a ve finále to byl právě Chytil, který soka nedovoleně poslal k zemi.
2'
První čtvtfinále českého MOL Cupu bylo zahájeno! Domácí Sigma vstoupila do utkání v modrých dresech, Jablonečtí oblékli dresy barvy zelené.
1'

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Breite – Hála, Houska (K), Chytil, González – Juliš
Náhradníci: Reichl – Sladký, Kerbr, Zahradníček, Greššák, Falta, Daněk

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Kubista, Považanec – Matoušek, Hämäläinen, Sýkora – Doležal (K)
Náhradníci: Hrubý – Hübschman, Pilík, Jeřábek, Chramosta, Pleštil, Peřina

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Novák.
FK Jablonec

Jablonečtí si zatím v sezóně vedou velmi dobře. V lize drží 3. příčku se ziskem 39 bodů. V MOL Cupu vedla jejich cesta přes druholigové Brno, které porazili těsně 3:2, proti Opavě následně zvítězili 2:0. V lize ovšem posledně padli s aktuálně druhou Plzní 1:2 a remíza 1:1 přišla i s ostravským Baníkem. V lize nejlépe pálí Martin Doležal s 10 trefami a v poháru Jan Chramosta se 2 góly.
SK Sigma Olomouc

Fotbalisté z Hané se aktuálně nacházejí na 10. příčce Fortuna ligy a mají poměrně slušný, sedmi bodový náskok na skupinu o udržení. V MOL Cupu postoupili do čtvrtfinále díky výhře nad Rosicemi (MSFL) 5:1, Líšní 4:2 (ČFL) a následně porazila i pražskou Duklu poměrem 4:0. Olomouckým to tedy v poháru pálí. V lize naopak poslední ligový duel ztratili, s Opavou padli 1:2. V poháru je zatím nejpilnější střelec Jakub Yunis se 3 góly, naopak útočník Martin Nešpor stále není zcela fit pro soutěžní zápas.
Pěkný středeční večer vážení diváci, dnes budeme společně sledovat zápas čtvrtfinále MOL Cupu mezi domácí Olomoucí a hosty ze severu, tedy Jabloncem. V letošní sezóně se oba soupeři potkali zatím pouze jednou a rozešli se smírně 2:2. V sobotu se navíc oba potkají znovu v rámci ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.