MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n/O : Č. Budějovice - 28. srpna 2019   17:00

Ústí n/O
Ústí n/O
0:2
(0:1)
Č. Budějovice
40' Brandner   • 71' Čavoš
Ústí n/O
Jeřábek – Habrman (77. Krátký), J. Chleboun, P. Chleboun, Langer, Mayer, Špatenka, Nágl (57. Grepl), Skalický, Souček, Falta (46. Pazdera).
Abrahams, Abrahams, Grepl, Kopecký, Krátký, Pinkava, Hubálek.
Hanousek – Kubr, Flimmel
Ústí nad Orlicí
1180 diváků
Křížek – Čolić, Havel, Kulhánek, Helešic – Čavoš, Havelka – Brandner (67. Táborský), Mustedanagić, Provod – Schranz (79. Mršić).
Luksch – Novák, Táborský, Javorek, Mršić.

Fotbalisté Dynama potvrdili ve 2. kole poháru MOL Cup roli favorita a po zásluze vyhráli nad svým třetiligovým soupeřem z Ústí nad Orlicí 2:0, když se střelecky prosadili Patrik Brandner a Patrik Čavoš.
90+5'
90+4'
Dynamo kopalo ještě jeden přímý kop, k zakončení se ale již tým Davida Horejše nedostal.
90+2'
Jihočeši ve velké pohodě drží balon na polovině soupeře a gólman Křížek tak může být v klidu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Zápas spěje ke svému konci, míč mají stále Jihočeši.
83'
Lukáš Havel předvedl ukázkový šlapák a dostal žlutou kartu.
82'
Na pravé straně se hezky uvolnil Mršić, jeho rána byla ale zblokovaná.
79'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Matej Mršič.
77'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Vojtěch Habrman, přichází Matěj Krátký.
76'
Čavoš sice po přihrávce od Táborského poslal míč do brány, avšak bylo to dlouho po odpískání ofsajdu budějovického útočníka.
73'
Schranzova rána z hranice vápna šla mimo. Rozehrávat bude domácí gólman.
71'
Dynamo právě vstřelilo branku!
S kapitánskou páskou dnes hrající PATRIK ČAVOŠ byl po rohovém kopu na malém vápně nejdůraznější a přestože byl tísněn protihráči, dopravil míč do brány – 0:2!
69'
Táborský se hned dostal do gólové pozice, když ho kolmým pasem ke skórování vyzval Havelka. Jenže zkušenému budějovickému útočníkovi skočil pod nohy Jeřábek a zachránil svůj tým od pohromy.
67'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Ivo Táborský.
66'
Střela Čoliće brankáři Jeřábkovi příliš problémů nenadělala.
65'
Po faulu na Mustedanagiče přímý kop pro Dynamo.
64'
Stále se hraje na polovině Ústí, avšak šancí jsme se zatím nedočkali.
60'
Patrik Chleboun fauloval Čavoše, je z toho žlutá karta a míč pro Dynamo.
59'
Hodně času měl na středu hřiště Mustedanagič, svou ránu ale poslal vysoko nad bránu.
58'
Dynamo je ve druhém poločase lepším týmem, šancí jsme ale mnoho neviděli.
57'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Denis Mayer, přichází Filip Grepl.
Dnešní utkání sleduje 1180 diváků.
54'
Mustedanagič místo střely volil přihrávku na Schranze, což se neukázalo jako nejlepší řešení.
53'
Čavoš přišel o balon a z hranice vápna pálil levačkou Nágl. Míč ale poslal jen nad a Křížek zasahovat nemusel.
52'
Po rohovém kopu se domácí dokázali v pohodě ubránit.
50'
Brandner sebral soupeři balon, posunul ho na Havelku, jehož rána levačkou hodně zaměstnala domácího brankáře. Ten balon vyrazil na roh.
48'
Na hranici vápna zahrál nyní nechtěně rukou Schranz. I když to bylo nechtěné, tak je samozřejmě pískáno. Míč pro domácí.
46'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Petr Falta, přichází Vojtěch Pazdera.
46'
Poločasová přestávka byla velmi dlouhá, už ale nyní snad končí, protože rozhodčí jsou na trávníku.
Druhý poločas stále nezačal. Hráči jsou sice na trávníku, čeká se ale na rozhodčí.
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
První poločas zápasu mezi Ústím nad Orlicí a Dynamem České Budějovice je minulostí. Sledujeme opticky vyrovnané utkání, které příliš gólových šancí nepřineslo. Hosté z jihu Čech nakonec v závěru poločasu skórovali Brandnerem a do kabin se tak odchází za stavu 0:1.
45'
43'
Po rohovém kopu hlavičkoval Jakub Chleboun. Pokus to byl slabý a Křížek v klidu zasáhl.
42'
Po rohu byl opět vidět Mustedanagič, který nyní u postranní čáry zajel do jednoho z domácích hráčů. Ústecké publikum se bouří, karta z toho není.
41'
Další velká šance Dynama! Čavoš povedeným pasem našel na levé straně Helešice, jehož skvělý centr zakončoval ze vzduchu bez přípravy Mustedanagič. Jeho dělovku, patrně mířící do brány, zblokoval jeden z obránců na roh.
40'
Jihočeši se přeci jen prosazují. Mustedanagič kolmým pasem do vápna vyzval ke skórování PATRIKA BRANDNERA, který ranou na zadní tyč nezaváhal.
39'
Poslední minuty jsou tak trochu nezáživné. Hosté jsou sice více na balonu, avšak do zakončení se ani zdaleka nedostávají.
34'
Trenéři Dynama nemohou být zatím spokojení. Jihočeši se stále nemohou dostat do výrznějšího tlaku.
31'
Roh pro Dynamo.
30'
K hlavičce se dostal domácí Adam Nágl, z dobré pozice ale zamířil mimo.
28'
První pěknou střelu zápasu zaznamenal hostující Helešic. Gólman Jeřábek balon vyrazil jen před sebe a dorážející Čavoš zamířil dokonce nad čtyřmetrovou síť.
26'
Schranz dostal balon hezky proti noze, jenže placírkou z velké dálky balon poslal do horní části čtyřmetrové sítě za bránou.
22'
Dynamo mělo výhodu rohového kopu. Čolić ho ale kopl prachbídně a místo aby našel ve vápně někoho ze spoluhráčů, zaměstnal by, pokud by tu někdo takový byl, podavače míčů za brankovou čárou.
19'
Opět to byl Mustedanagić, který zkoušel pěkným obloučkem najít ve vápně Provoda. Ten ale z plného běhu nedokázal zkrotit balon.
18'
Mustedanagić sice poslal do vápna dobrý pas na Schranze, toho ale zradil první dotek s balonem. Hráči Ústí se opět ubránili.
16'
Jenže Čolić zvolil přihrávku na Provoda. Signál nakrátko měl být nečekaný, avšak domácí to očividně čekali a balon v poklidu zblokovali a následně přesunuli těžiště hry do míst okolo půlící čáry.
15'
Teď ale pozor. U balonu je před přímým kopem Čolić, který nádherným zakončením již letos skóroval v lize do sítě Jablonce.
13'
Centr ale ani zdaleka nezamířil až do vápna, protože trefil prvního budějovického hráče v cestě.
12'
Čavoš to dle sudího Hanouska přehnal s důrazem a po jeho faulu budou rozehrávat domácí.
10'
Z velké dálky vyslal směrem k Jeřábkovi velmi nepříjemnou skákavou střelu Mustedanagić. Domácí strážce svatyně měl velké problémy a míč pouze vyrazil před sebe, dobíhající Schranz se ale k zakončení nedostal.
8'
První roh v zápase kopalo také Dynamo, kromě lehounkého závaru se ale svěřenci kouče Horejše k ničemu nedostali.
5'
Soudě dle nepříliš bujné kštice zkušený Jan Souček nyní střílel z pravé strany, brankář Křížek byl ale opět pozorný.
4'
Fotbalisté od řeky Orlice vybojovali nakonec v krátkém sledu tři rohy. Po tom posledním havičkoval Jakub Chleboun slabě do náručí gólmana Křížka.
3'
Domácí teď po nenápadné akci vybojovali rohový kop. Velké nebezpečí budou pro hostující obranu znamenat bratři Chlebounovi.
3'
Oba brankáři se poprvé polaskali s balonem, zatím ale nemuseli řešit žádnou složitou situaci a příchozím fanouškům předvedli výbornou práci nahama.
2'
Domácí Mayer se zalekl nevysokého Helešice ve svých zádech a odehrál míč do zámezí. Autové vhazování Dynama k ničemu nevedlo a míč mají rychle domácí.
1'
Domácí hráči na vlastní polovině utvořili motivační kolečko a hostům se to tak zalíbilo, že ho následně udělali také. Nyní jsou týmy již rozmístěné po trávníku dle rozestavení a zápas může začít.
A pro úplnost, rozhodčí mají červené dresy a černé trenky.
Dva bezvlasí asistenti Kubr s Flimmelem spolu s hlavním rozhodčím Karlem Hanouskem právě přivedli hráče obou týmů na trávník. Domácí mají bílé dresy a černé trenky, hosté mají žluté dresy a bílé trenky.
Ani jedno z mužstev zatím není na hřišti. Úvod zápasu bude tedy o pár minutek posunutý.
Domácí, které bude hnát do útoku prakticky zaplněný stadion, nastoupí samozřejmě v nejsilnějším složení.
Fotbalisté Dynama nechtějí pohárový zápas podcenit a trenér David Horejš přivezl do Ústí nad Orlicí silnou ligovou sestavu. Doma zůstali pouze Staněk, Kladrubský, Ledecký a Martan.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Habrman, J. Chleboun, P. Chleboun, Langer, Mayer, Špatenka, Nágl, Skalický, Souček, Falta.
Náhradníci: Abrahams, Abrahams, Grepl, Kopecký, Krátký, Pinkava, Hubálek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Čolić, Havel, Kulhánek, Helešic – Čavoš, Havelka – Brandner, Mustedanagić, Provod – Schranz.
Náhradníci: Luksch – Novák, Táborský, Javorek, Mršić.

Rozhodčí: Hanousek – Kubr, Flimmel.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí je fotbalový klub ve východních Čechách na soutoku Tiché Orlice a Třebovky. V sezoně 2017/18 klub poprvé v historii okusil třetí nejvyšší soutěž. Předchozí roky hrála Jiskra divizi či krajský přebor, v ČFL se ale v posledních dvou sezonách pohybovala stabilně kolem desátého místa. Velice slušně se týmu trenéra Vladimíra Chudého daří i v probíhajícím ročníku, kdy vyhrál oba domácí duely a prohrál jen na půdě rezervy Jablonce.
Vedle dalších prvoligových klubů vstupuje do nového ročníku turnaje MOL Cup také českobudějovické Dynamo. Los 2. kola nebyl pro Jihočechy příliš přívětivý, když jim přisoudil třetiligové Ústí nad Orlicí. Dynamo se tak muselo vydat na velmi dalekou cestu přes půl republiky. Ani to ale nezmění nic na tom, že prvoligový klub bude velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.