MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Povltavská FA - 15. srpna 2020   14:35

Chomutov
Chomutov
40' Šourek
1:3
(1:2)
Povltavská FA
18' Volešák   • 38' Novák   • 58' Štědronský
Chomutov
Zaťko – Chaloupka, Kubík (C), Kunart, Kibal – L. Svoboda, Hříbal, T. Janošík, Mužík (64. Jelínek), Šourek (69. Příhonský) – Boček.
R. Švejda – Jelínek, Příhonský, Gedeon, Hyneš.
Kubec – Langmajer, Kastl.
Grégr – Pek (88. Obermajer), Jakobovský, Kučera (C), Hodosi – Košata (88. Nehoda), Volešák (90+5. Matoušek), Novák, Michalec (88. Šumilov), Engelmann – Štědronský (70. Závorka).
Vašák – M. Švejda, Šumilov, Nehoda, Obermajer, Závorka, Matoušek.

Ve druhém poločase přidali hráči PFA ještě jeden gól, čímž potvrdili postup do druhého kola MOL Cupu.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie: ze hřiště odchází Volešák, přichází Matoušek.
90+5'
Domácí se ještě sympaticky snaží o korekci skóre, ale hosté si centry do vápna poměrně dobře hlídají.
90+4'
Příhonský měl sice na levé straně čas i prostor, jenže scházela větší podpora spoluhráčů, takže neměl komu přihrát. Hosté se stihli vrátit a odkopnout na aut.
90+3'
Janošík rozehrál po zemi, ale ve vápně jako první zasáhli bránící hráči o dostali míč do bezpečí.
90+3'
Závorka fauloval na 30 metrech Janošíka, takže domácí mají k dispozici volný kop.
90+2'
Boček vyhrál na hranici velkého vápna hlavičkový souboj, ale Grégr byl u míče dřív než Kunart.
90+1'
V souboji kapitánů nejprve Kubík čistě obral o míč Kučeru, který následně domácího stopera na půlící čáře sundal a dostal žlutou kartu.
90'
Druhý poločas bude o šest minut delší.
88'
Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie: ze hřiště odchází Košata, přichází Nehoda.
Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie: ze hřiště odchází Pek, přichází Obermajer.
Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie: ze hřiště odchází Michalec, přichází Šumilov.
87'
K centru se však nikdo z domácích nedostal.
87'
Pek na poslední chvíli na dlouhou nohu odvracel centr z pravé strany, takže domácí mají roh.
86'
Boček po centru od půlící čáry vyhrál hlavičku, jenže v první fázi se k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Následnou domácí kombinaci překazilo nepřesné zpracování Kibala, jemuž projel míč do zámezí.
85'
Volešák rozehrál roh tentokrát za vápno, kde si nabíhal Michalec, jenže ten jen „přisvítil“ vysokým míčem.
84'
Volešák zvolil střelu přes zeď, kterou však nepřekonal a od které se míč odrazil na další hostující roh.
83'
Volešák zakroutil rohový kop přímo do branky, jenže na Zaťka si nepřišel. Domácí gólman vyboxoval míč daleko od své branky. Tam si jej sebrali hosté a donutili Chomutovské k faulu na levém rohu velkého vápna.
82'
Kibal se vápně snažil pokrýt míč tělem před dotírajícím Košatou, ale nekonc musel odehrát na roh.
81'
Grégrovi odkop nevyšel, takže domácí vhazují ze zámezí.
80'
Domácím nevyšla na levé straně kombinace nakrátko, Jelínek navíc fauloval, takže Grégr rozehraje z velkého vápna ze země.
79'
Grégr před dotírajícím Bočkem zvolil dlouhý nákop, jenže Novák si nepohlídal ofsajdovou linii, takže hosté nemohli pokračovat v akci.
78'
Novák dostal přihrávku dopředu, ovšem byla příliš dlouhé na hranici velkého vápna u ní byl dříve Zaťko. Hostující záložník následně naq půlce hřiště fauloval.
77'
Domácí na 30 metrech rychle rozehráli přímý kop, pro Kubíkův centr si však na malém vápně bez problémů došel Grégr.
75'
Hříbal na útočné polovině dobře napadal, takže nataženou nohou zastavil centr dopředu. Hosté tak musí jen vhazovat na vlastní polovině.
74'
Hráči PFA operovali kolem domácího vápna, ovšem k ohrožení Zaťka se nedostali a po sražené ráně navíc o míč přišli, neboť se od nich odrazil míč do autu.
72'
Boček vybíhal proti přihrávce od vlastní branky ze soupeřovy poloviny, protože za ním nebyl nikdo z hostujících hráčů, odpískal sudí ofsajd.
70'
Domácí útočník Martin Boček dostal za protesty žlutou kartu. Nelíbilo se mu, že ošetřovaný Štědronský leží přímo u postranní čáry mezi střídačkami, ale stále je ve hřišti.
70'
Střídání v týmu Povltavská fotbalová akademie: ze hřiště odchází Štědronský, přichází Závorka.
69'
Střídání v týmu FC Chomutov: ze hřiště odchází Šourek, přichází Příhonský.
69'
Košata u postranní čáry skluzem zastavil kombinaci Chomutovských, kteří po autu přenesli hru zprava doleva, ovšem Boček si při centru nepohlídal ofsajdové postavení, takže domácí o míč přišli.
67'
Novák si na útočné polovině obhodil posledního bránícího hráče, ale Kunart se dobře zorientoval, aby nepustil hostujícího hráče do úniku na branku.
65'
Kibal se u pravé postranní čáry k míči přes Košatu nedostal, takže hosté vhazují.
64'
Střídání v týmu FC Chomutov: ze hřiště odchází Mužík, přichází Jelínek.
64'
Kibal si navedl míč od pravé postranní čáry na střed hřiště, ale vystřelil hodně nepřesně. Rána mu nesedla.
63'
Mužík centroval z pravé strany, před Bočkem odhlavičkoval míč Jakobovský.
62'
Hosté si narazili míč v pokutovém území před Zaťkem, který však včas vyběhl a míč chytil.
60'
Kibalův centr z pravé strany odvrátila obrana PFA na roh, po které trkl Boček míč na branku.
58'
Povltavská fotbalová akademie právě vstřelila branku!
Hosté už zase odskakují na rozdíl dvou gólů. Po rychle rozehraném přímém kopu na pravé straně přišel centr před branku, kde ve skluzu prosadil MATĚJ ŠTĚDRONSKÝ.
57'
Hosté teď kombinují kolem půlící čáry a hledají skuliny v obranném postavení Chomutovských, kteří v tuto chvíli dobře posouvají své hráče.
55'
Přímý kop z pravé strany poslal do vápna Janošík. Boček sice minul, ale do zakončení se dostal za ním stojící Kubík. bohužel pro domácí z úrovně penalty přestřelil.
54'
Zhruba deset metrů před vápnem hostů povalil Hodosi domácího Svobodu a dostal žlutou kartu.
53'
Z protiakce pádil k hostující brance Svoboda, ale toho zastavil poslední bránící hráč PFA.
53'
Na druhé straně ke střele z levé části velkého vápna dostal po přetaženém rohu Volešáka, Zaťko však byl pozorný a vyboxoval před sebe, kde zasáhli obránci.
52'
Janošík proskočil přes dvojblok hostů a z pravé strany centroval do vápna. Míč však před Bočkem odvrátil do bezpečí pro hosty Pek.
50'
Svoboda už si naváděl míč zleva na střed na střelu, ale jeden z hostujících hráčů proti němu vystoupil a zastavil ho. Podle názoru sudího v souladu s pravidly, domácí fanoušky dávali hlasitě najevo, že si myslí něco jiného. Jenže o všem důležitém rozhoduje muž v černém na hřišti, takže domácí se volného přímého nedočkali.
49'
Tísněný Pek odkopl napravo od své branky jen do autu.
48'
Kibal dostihl u rohového praporku míč, jenže následná patička za sebe mu nevyšla a míč skončil v zámezí, takže hosté vhazují z autu.
46'
Po souboji u levé postranní čáry zůstal na trávníku ležet hostující Štědronský. Sudí nechal pokračovat ve hře, ale domácí na druhé straně zakopli míč do autu. Štědronský se totiž nezvedal. Nakonec mu pomohl hlavní sudí, vypadalo to na vyražený dech.
46'
Hráči už jsou na hrací ploše, druhý poločas bude moci po příchodu rozhodčích začít.
V prvním poločase měli více ze hry a míč častěji na kopačkách hostující hráči, kteří si vypracovali dvougólové vedení, o které však záhy přišli. Obě mužstva tak odešla do kabin za těsného vedení PFA.
45'
45'
Na centr z pravé strany naskočil ve velkém vápně Štědronský, ovšem míč mezi tři chomutovské tyče nevměstnal.
45'
Zblokovaná rána hostů ještě znamená zřejmě poslední roh pro Středočechy.
44'
Volešákův centr ve velkém vápně prodloužil jeden z hostujících hráčů na zadní tyč, kde se parádním zákrokem zaskvěl Zaťko. I kdyby míč nechytil, gól by to nebyl, neboť sudí pískal ofsajd.
43'
Novák vlétl do velkého vápna, ale domácí obrana si vše pohlídala. Po odvrácení nebezpečí ale Chomutovští faulovali nějakých 25 metrů od vlastní branky na pravé straně hostu.
42'
K dalekonosné střele napřáhl chomutovský Janošík, ovšem mířidla neseřídil přesně, takže Grégr zasahovat nemusel.
40'
Chomutov právě vstřelil branku!
Domácí rychle odpověděli a snížili na rozdíl jedné trefy. Kibal znovu rozkmital na pravé straně rychlé nohy, takže obránce donutil jen ke kopu do vlastního těla, po němž nacetroval téměř od brankové čáry před Grégra, jehož ve skluzu překonal LADISLAV ŠOUREK.
38'
Volešák tentokrát centroval do vápna, kde na bližší tyči prodloužil míč Jakobovský a MARTIN NOVÁK hlavičkou zblízka dokonal dílo zkázy pro domácí..
37'
Chaloupka odkopl před dotírajícím soupeře u postranní čáry na aut, po němž si hosté vybojovali další rohový kop.
36'
Hosté jej rozehráli nakrátko a následný centr do vápna domácí defenziva celkem bez problémů odvrátila do bezpečí.
36'
Po akci na pravím křídle budou Povltavská fotbalová akademie kopat další roh.
34'
Kubík se znovu vydal na útočný výlet a parádní přihrávkou našel za obranou hostů rozběhnutého Šourka. Ten se však k pořádnému zakončení nedostal, neboť vracející se obránce ho dostihl a podle názoru sudího čistě zastavil. Domácí tribuny znovu bouřily a opět se dožadovaly odpískání penalty o na druhé straně než před prvním gólem zápasu.
32'
Po rohu došlo k souboji na úrovni penalty. Vypadalo to, že bránící hráč domácího fotbalistu přistrčil, takže domácí tribuny se dožadovali penalty. Hlavní rozhodčí však do píšťalky nezadul. Učinil tak až p chvíli později při ofsajdu domácích po centru do vápna.
31'
Nakonec se domácí dostali až k brance. Boček převzal na pravé straně pokutového území přihrávku a centroval na vzdálenější tyč, kde Novák odhlavičkoval na roh.
31'
Chomutovští teď mají poměrně dlouho míč na vlastních kopačkách, ale operují s ním jen na vlastní polovině.
29'
Rychlonohý Kibal nakopl vrtuli na přihrávku do prostoru, jeho pohyb si však pohlídal Hodosi a míč sebral jako první. Hostující obránce následně ve spolupráci s gólmanem Grégrem vyřešil i Kibalovo napadání.
27'
Dnes hodně aktivní Pek poslal do chomutovského pokutového území další centr, na který si naskočil Volešák, jenže ten hlavičkoval jen do středu branky, kde byl připravený Zaťko.
26'
Nad chomutovským stadionem začíná hřmít, ale v hostujícím vápně bohužel pro domácí nezahřmělo. Bočkova přihrávka nikoho ze spoluhráčů ve vápně nenašla.
25'
Po Kubíkově skluzu na půlící čáře hosté reklamovali ruku, ale sudí nehcal pokračovat ve hře. Domácí stoper se vydal kupředu a jeho postup zastavil faulem zezadu Volešák, který uviděl z rukou hlavního sudího žlutý kartonek.
23'
Domácí se kombinací snažili překonat hostující presink, poslední byl u míče Janošík, který na hranici vlastního vápna neviděl zezadu přibíhajícího Engelmanna, který však domácího fotbalistu fauloval, takže se do šance vydat nemohl.
21'
Engelmann si zopakuje rozehrávku od rohového praporku. Ani druhý hostující roh v rychlém sledu přímé ohrožení Zaťka nepřinesl.
20'
Chomutovští se po delším čase podívali na útočnou polovinu, ale jejich pobyt tam neměl dlouhého trvání. Domácí navíc na polovině faulovali, takže se znovu budou bránit.
18'
Míč si na penaltový puntík postavil zkušený LADISLAV VOLEŠÁK, který poslal Zaťka na druhou stranu, než míč kopl. Střelou na svou pravou stranu otevřel hostující záložník skóre zápasu a korunoval tak aktivitu svého týmu.
18'
Teď už se ale pokutový kop po souboji ve velkém vápně píská. Zahrávat ho budou hosté.
17'
Hodosi na půlící čáře čistě sebral přihrávku domácích a pelášil k brance. Před vápnem napřáhl, ale rána postrádala razanci, takže Zaťko neměl moc práce.
15'
Další Pekův centr odvrátil domácí kapitán Kubík, po následném souboji ve velkém vápně se hosté dožadovali pokutového kopu, ale sudí bez váhání rozpažil na znamení, že k nedovolenému zákroku nedošlo.
14'
Pekův centr od pravé lajny prolétl domácím vápnem, aniž by se k němu dostal některý z hostujících hráčů, takže Zaťko vykopává od vlastní branky.
13'
Zaťko už byl překonán, ale lob Štědronského směřující do prázdné domácí branky vykopl Kibal.
12'
V chomutovském vápně bylo po rohu rozehraném nakrátko pořádně horko. Kučerovu hlavičku vyrazil Zaťko před sebe, na malém vápně se k míči dostal Novák, ale domácí stoper jeho ránu zablokoval.
11'
Štědronský střílel po sérii nechtěných odrazů z hranice velkého vápna, domácí obrana srazila jeho pokus na roh.
10'
Akci hostujícího týmu zastavil ofsajd.
9'
Domácí útočník Boček si vyběhl pro balon až na vlastní polovinu. Kolem půlící čáry přihrával doleva na křídlo, ale hostující Novák jeho úmysl vystihl a vypíchl míč do autu.
7'
Rohový kop Středočechů nebezpečí pro Zaťka neznamenal. Domácí brankář nemusel zasahovat a míč skončil z hlavy jednoho z hostujících hráčů v zámezí. Stejně to dopadlo i na druhé straně po střele ze střední vzdálenosti.
6'
První velkou šanci zápasu měli hosté. Domácí stopeři nezvládli rozehrávku ve vlastním pokutovém území, takže se míč odrazil k Volešákovi, jenž okamžitě pálil na branku. Zaťko skokem k tyči vyrazil míč na roh.
5'
Hosté se kombinací dostali na útočnou polovinu, kde se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Michalec, ale stejně jako před chvílí Janošík netrefil branku.
4'
K míči se postavili Boček s Janošíkem. První jmenovaný jej pouze přeběhl a druhý ke smůle domácích netrefil prostor mezi Grégrovými tyčemi.
4'
Hostující Kučera zastavil domácího Šourka nějakých deset metrů před vápnem jen za cenu faulu. Chomutovští mají k dispozici přímý volný kop ze zajímavé pozice na středu.
2'
Zatím sledujeme poměrně dost nepřesností. Oba týmy teď předvedly nepřesné přihrávky, po nichž vhazoval soupeř.
1'
Pro dlouhý nákop chomutovské obrany si vyběhl Grégr, který si těsně za vápnem musel dávat pozor, aby mimo něj nezahrál rukou. Situaci však zvládl a odkopl míč do bezpečí pro Středočechy.
1'
Hosté rychle přišli o balon, domácí teď obezřetně rozehrávají na vlastní polovině.
1'
Ještě domluva asistenta rozhodčího s hostující střídačkou a jdeme na to.
Los určil, že úvodní výkop budou mít hosté.
Tak za malou chvíli utkání započne. Mužstva i sudí už nastupují na zelený pažit.
Mužstva jsou podle všeho nachystána v uličce k nástupu, ale čeká se na rozhodčí.
Vypadá na drobné zdržení začátku zápasu. Mužstva ještě nejsou na hrací ploše.

FC Chomutov: Zaťko – Chaloupka, Kubík (C), Kunart, Kibal – L. Svoboda, Hříbal, T. Janošík, Mužík, Šourek – Boček.
Náhradníci: R. Švejda – Jelínek, Příhonský, Gedeon, Hyneš.

Povltavská fotbalová akademie: Grégr – Pek, Jakobovský, Kučera (C), Hodosi – Košata, Volešák, Novák, Michalec, Engelmann – Štědronský.
Náhradníci: Vašák – M. Švejda, Šumilov, Nehoda, Obermajer, Závorka, Matoušek.

Rozhodčí: Kubec – Langmajer, Kastl.
FC CHOMUTOV

Také svěřenci Jana Hyneše odehráli v předchozím ročníku MOL Cupu dvě střetnutí. V předkole totiž vyřadili v domácím prostředí svého divizního rivala z Neratovic, jenže v prvním kole nestačili na pražský Motorlet z ČFL.

Aktuální přípravu odstartovali Chomutovští porážkou 1:3 s teplickým béčkem z ČFL, aby následně zdolali 4:2 Ostrov, s nímž se potkají ve své divizní skupině. Dalšího soka z ČFL Severočeši zdolali, když přetlačili 2:1 Sokolov. Jenže poté nestačili na druholigové Ústí nad Labem, které si z areálu na Zadních Vinohradech odvezlo výhru 4:0. Stejně jako doposud v přípravě i v prvním ostrém souboji sezóny nastoupí Chomutovští před svými fanoušky a budou spoléhat na střeleckou formu záložníka Tomáše Janošíka, který obstaral tři ze sedmi gólů týmu v přípravě.
POVLTAVSKÁ FOTBALOVÁ AKADEMIE

Budeme-li brát Povltavskou fotbalovou akademii jako nástupce Štěchovic, došel tým vedený hrajícím trenérem Michal Švejdou v posledním ročníku MOL Cup dál, neboť v prvním kole zdolal Kladno, aby následně vypadl se Sokolovem.

V přípravném období mají Středočeši na kontě shodný počet vítězství i porážek. Na úvod podlehli 0:2 týmu do 19 let českobudějovického Dynama, aby následně vyhráli 4:0 na hřišti divizní Dobríše. Poté přišel nezdar 1:3 s dalším týmem do 19 let, tentokrát tím slávistickým. Naposledy Štěchovičtí doma přetlačili 1:0 dalšího divizního soka z Hořovic. V posledních dvou duelech pokaždé skóroval záložník Martin Novák
Chomutov vs. PFA

V úvodním kole MOL Cup na sebe narazí Chomutov, který v předchozí sezóně skončil čtvrtý ve Fortuna divizi B, a Povltavská FA, jež je nástupnickým oddílem TJ Štěchovice. Ty skončily v minulém ročníku jedenácté Ve Fortuna ČFL – tedy o soutěž výš než domácí Severočeši. Oba soupeře čeká první ostré utkání po čtyřech přípravných duelech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.