MOL Cup - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Č. Budějovice - 3. března 2021   17:00

Liberec
Liberec
90' Pešek
Drobný – Novák, Alvir, Jánošík, Valenta, Mészáros, Ekpai

Domácí Slovan Liberec porazil v osmifinále MOL Cupu České Budějovice 1:0. O jediný gól utkání se postarali střídající hráči na konci utkání. Jhon Mosquera poslal v 90. minutě přízemní přihrávku do vápna a Jakub Pešek vše zavíral u vzdálenější tyče a střelou pod břevno rozhodl o vítězi utkání. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního dne.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Mara rozehrál s Mosquerou a rozhodčí třikrát píská do píšťalky. Konec.
90+4'
Mikula byůl při průniku faulován. Zde je, zdá se, rozhodnuto.
90+3'
Další aut pro domácí Liberec, který je na útočné polovině.
90+3'
Kamso Mara vybojoval míč ve středu hřiště a domácí už nikam nespěchají.
90+2'
Mosquerův centr sbírá hostující obrana.
90+1'
Nastavení bude trvat čtyři minuty.
90'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí se přece jen dočkali! Jhon Mosquera poslal přízemní přihrávku z levé strany skrz celé vápno. JAKUB PEŠEK vše zavíral u pravé tyče a střelou pod břevno v malém vápně nedal Drobnému šanci. Svěřenci Davida Horejše mají pár minut na odpověď.
89'
Mosquerovi se centr vůbec nepovedl. Míč skončil až na střeše tribuny za bránou.
87'
Ani Budějovice se nechtějí spokojit s bezgólovým stavem. Jenže také Marko Alvir nenalezl cíl svou střelou.
86'
Lukáš Jánošík pálil z velké dálky. Jeho pokus však mířil výrazně mimo.
84'
Liberečtí hledají další skulinky v obraně Jihočechů.
83'
Kamso Mara napálil odražený míč vedle brány.
82'
Michael Rabušic se dopustil útočného faulu.
80'
Po dostřídání je to Liberec, který je momentálně více na míči. Zatím jsou to ale akce pouze po vápno.
79'
Hostující hráč je na nohou. Hra může pokračovat.
78'
Po rohovém kopu zůstává na zemi ležet Lukáš Skovajsa.
78'
Domácí mají výhodu rohového kopu.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mršić, přichází Jánošík.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Havelka, přichází Novák.
76'
Havel odvrátil centr před Sadílkem.
75'
Maksym Talovierov hlavičkoval po rohovém kopu jen do rukavic Nguyena.
75'
Mikula přes sebe nepustil Havelku, který si následně ukázal o střídání.
74'
Dvojice nových hráčů se postarala o útočnou akci. Sadílek centroval, Rabušic hlavičkoval mimo.
73'
Domácí trenér Hoftych právě vyčerpal všech pět střídání a na hřišti je to nejsilnější, co má v tuto chvíli k dispozici.
72'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Rondić, přichází Rabušic.
72'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Faško, přichází Sadílek.
71'
Faul domácích ve středu pole znamená přerušení hry.
69'
Imad Rondić zakončoval v tísni v těžké pozici. I z toho důvodu nedokázal zamířit mezi tři tyče.
68'
David Horejš volí prozatím dvojité střídání.
67'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Čavoš, přichází Alvir.
67'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Vais, přichází Valenta.
65'
Jihočeši jsou momentálně aktivnějším týmem. Liberec se ne a ne dostat do tempa.
63'
Žlutou kartu dostává Purzitidis (FC Slovan Liberec), který zastavil rozbíhající se akci Budějovic na polovině.
62'
Domácí trenér Hoftych se rozhodl oživit hru hned trojím střídáním. Uvidíme, jestli to přinese kýžený efekt.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Cancola, přichází Michal.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Nečas, přichází Pešek.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Šulc, přichází Mosquera.
60'
Čoličův centr pouze prolétl skrz celé vápno.
58'
Jihočeši se teď usadili na útočné polovině a hledají mezery v modré zdi.
56'
Vzápětí se hnal hostující Brandner do šance. Obešel Purzitidise a už už to vypadalo, že půjde sám na Nguyena. Matěj Chaluš ale nastartoval své turbomotory a včasným návratem i skluzem zastavil akci Budějovic.
55'
Nakonec z toho byla šance domácích. Rychlý protiútok vedl po levé straně Šulc. Přichrávku skrz malé vápno však zastavil Havel.
54'
Po zblokované přihrávce přichází roh na druhé straně hřiště.
53'
Michal Faško našel volného Rondiće ve vápně, který mířil na bližší tyč střelou z první. Drobný byl na místě včas.
51'
Velká šance pro Liberec! Michal Faško nenechal spadnout míč a z voleje ho napálil na bránu. Jeho střela letěla jen těsně nad břevnem.
50'
Patrik Čavoš (SK Dynamo Č. Budějovice) zatáhl za záchrannou brzdu, když nenechal rozběhnout Cancolu a jako první Jihočech vidí žlutou kartu.
49'
Filip Havelka nepříjemně šlápl Koscelníkovi na nohu. Rozhodčí odpískal faul.
48'
Jan Mikula vybojoval nejprve míč a následně rohový kop.
47'
Filip Nguyen si křikl a došel pro dlouhý míč za obranu.
46'
Zmiňované střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště byl odnesen Vojtěch Vorel, přichází Jaroslav Drobný.
46'
Vojtěch Vorel byl po poločase odnesen na nosítkách. Ve vápně se již rozcvičuje druhý gólman Jaroslav Drobný, který nastoupí do druhého poločasu.
V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme branku neviděli. České Budějovice měli rychlý nástup do utkání, ale po pár minutkách převzal otěže zápasu Liberec, který byl aktivnější do nějaké třicáté minuty. Pak se hra vyrovnala, ale bykla velmi nepřesná. I z toho důvodu na gól stále čekáme.
45+1'
45+1'
Michal Faško trefil zeď, a to je z první půle vše.
45+1'
V jediné nastavené minutě tu máme šanci domácích v podobě standardní situace.
45'
Martin Koscelník se přes obránce dostal do vápna. Jeho následnou přihrávku před bránu však odvrátil jeden z obránců Budějovic.
44'
Po ošetření hostujícího brankáře se může pokračovat ve hře.
42'
Jakub Nečas (FC Slovan Liberec) se snažil vypíchnout míč před brankářem, ale nohou zasáhl stehno Vojtěcha Vorla a po právu vidí žlutou kartu. Být na stadionu video, možná by se dalo uvažovat i o kartě červené.
42'
Faškův centr od rohového praporku nenašel nikoho ze spoluhráčů.
41'
Havel odvrátil přízemní centr Šulce. Následovat bude rohový kop Librerce.
39'
Do konce poločasu zbývá něco málo přes pět minut. Po úvodní aktivitě domácích se v útoku ukázali také hosté. Od nějaké třicáté minuty je ale hra více nepřesná a na další šance se čeká.
37'
Lukáš Havel vyskočil nejvýš, ale mířil nad.
36'
Další faul Kamsa Mary znamená standardní situaci pro České Budějovice ze slušné pozice.
34'
Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž hry, kdy se střídají nepřesné přihrávky od obou družstev ve středu pole.
32'
Čoličův centr končí v ochranných sítích za bránou.
31'
Právě jihočeský kapitán se po následném centru nacházel v ofsajdu.
30'
Kamso Mara fauloval Čavoše ve středu pole.
29'
Centr Nečase na druhé straně končí taktéž v rukavicích brankáře.
28'
Vysoký míč za obranu končí až u brankáře domácích.
26'
Opět střela bosenského útočníka. Za vápnem střílel o pár decimetrů vedle levé tyče.
25'
Také kapitán Mikula se osmělil. Jeho dalekonosný pokus z voleje však končí u rohového praporku.
23'
Imad Rondič nenašel cíl střelou ze střední vzdálenosti.
21'
Šulcova přihrávka na rozběhnutého Mikulu měla až příliš velkou razanci.
20'
Hostující Čolič poslal přihrávku proti noze Mršićovi. Ten ale v dobré pozici ve vápně přestřelil.
18'
První střelu na bránu zapisuje Imad Rondić. Jeho hlavička doprostřed brány ale nemohla Vorla zaskočit.
17'
Střelu Brandnera zpoza vápna zablokoval Purzitidis.
15'
Po delší době se ozvaly také Budějovice. Matěj Mršić si naběhl na přihrávku za obranu a Filip Nguyen se musel pořádně natahovat, aby na hranici vápna špičkou kopačky vypíchl hostujícímu hráči míč při kličce.
13'
Další akce domácích končí před vápnem.
12'
Koscelníkovi se centr vůbec nepovedl. Míč končí za bránou.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku a můžeme konstatovat, že kromě prvních dvou minut je Liberec aktivnějším týmem. Na gólovou šanci ale čekáme.
10'
Liberecká kombinace končí ofsajdem aktivního Šulce.
8'
Po rohovém kopu vracel doražený míč do vápna Šulc. Ani tentokrát si ale bosenský útočník neporadil se skákavým míčem.
7'
Domácí Nečas posílal přízemní centr do vápna, ale Rondić míč netrefil. Je z toho rohový kop pro domácí.
7'
Michal Faško vybojoval míč ve středu pole. Následně ale nepropasíroval průnikovou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče.
5'
Jan Šulc se dostal za obranu a dokonce překonal brankáře. Asistent na protější straně ale zdvihl praporek.
5'
Přihrávka přes šíři hřiště byla nepřesná. Aut budou vhazovat domácí.
4'
Tentokrát se usazuje na útočné polovině domácí Liberec.
2'
Ani další útok hostí nepřinesl nebezpečí pro Nguyena.
1'
Dlouhý aut Jihočechů, mířící do vápna, domácí obrana odvrátila.
1'
Hráči již nastupují na hrací plochu. Domácí v tradiční modrobílé kombinaci. Hosté ve venkovní červeno-černé sadě.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula (C) – Cancola, Mara – Nečas, Faško, Šulc – Rondić
Náhradníci: Knobloch – Jugas, Michal, Sadílek, Pešek, Mosquera, Rabušic

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Havel, Králík, Talovierov, Skovajsa – Vais, Havelka, Čavoš (C), Mršić – Brandner
Náhradníci: Drobný – Novák, Alvir, Jánošík, Valenta, Mészáros, Ekpai

Rozhodčí: Klíma – Vodrážka, Melichar.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – V OSMIFINÁLE POHÁRU BEZ JEDINÉHO ZÁPASU

Jihočeský klub se do osmifinále MOL Cupu dostal bez boje. Jejich první soupeř, divizní tým Baník Most-Souš odstoupil kvůli povinnému testování na koronavirus a hrozbě karantény pro celý tým. Dynamo tedy vyhrálo kontumačně. Dalším soupeřem mělo být třetiligové Ústí nad Orlicí, nicméně i to odmítlo podstoupit testy na covid. České Budějovice se tak do osmifinále poháru dostaly bez jediného odehraného duelu.

Co se týče jarního působení svěřenců trenéra Horejše, tak zatím stihli odehrát osm soutěžních utkání. Přičemž čtyřikrát zvládli zvítězit (nejdůležitější byla výhra nad Baníkem), třikrát remizovat a pouze jednou prohrát. Budějovice se aktuálně nachází na desáté ligové příčce, shodný počet bodů (30) mají ale také Ostrava a Olomouc. Na první čtyřku jim chybí devět bodů.

Nejlepším střelcem Jihočechů je momentálně bosenský pravý bek Benjamin Čolič. Ze 16 zápasů se trefil již šestkrát, a k tomu jednou na gól přihrál. Druhým nejlepším kanonýrem je záložník Patrik Brandner s pěti góly a třemi asistencemi. Nejvíce přihrávek na gól si připsal Petr Javorek, který má čtyři, k tomu ještě dvakrát skóroval. Jednu asistenci si připsal i Ubong Ekpai, který v Liberci působil v sezoně 2016/17.

Středeční soupeř domácího Slovanu hrál naposledy v sobotu, a to s Bohemians v Ďolíčku. V utkání vyzkoušely Budějovice jiné rozestavení se třemi stopery a dvěma útočníky. První branka padla až ve druhé půli, kdy se trefil za Klokany Bartek. Domácím však vedení vydrželo pouhých sedm minut, když z penalty vyrovnal Čolič. Konečný stav byl 1:1.

FC SLOVAN LIBEREC – VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ NAD PARDUBICEMI V POSLEDNÍM UTKÁNÍ

Modrobílý tým se do osmifinále poháru dostal přes Viktorii Žižkov. Hrál sice doma, nicméně kvůli vydatnému sněžení a teplotě pod bodem mrazu museli hrát liberečtí hráči na umělce v městské části Doubí. V utkání se v závěru prvního poločasu trefil Michal Faško, pražané však vyrovnali v 53. minutě, kdy se prosadil Bazal. V základní hrací době již branka nepadla, a tak se muselo do prodloužení. Zde byl již úspěšnějším celkem domácí Slovan, protože v rozmezí čtyř minut dali branky Koscelník a Rondić.

Poslední ligový souboj Liberce s Českými Budějovicemi nepřinesl vyloženě atraktivní fotbal. Celé utkání bylo poměrně chudé na střelecké pokusy (celkově 7 ku 2). Přesto měli liberečtí nějaké šance, žádnou z nich ale neproměnili. V závěru dostal červenou kartu obránce Jihočechů Skovajsa, zápas ale i tak skončil bezbrankovou remízou.

V českém poháru se oba týmy naposledy setkaly před téměř 15 lety. Také se jednalo o osmifinále a také se hrálo v Liberci. Tenkrát na podzim 2006 vyhrály České Budějovice 2:1. Jedinou branku Liberce vstřelil bývalý slovenský reprezentant Peter Šinglár. Za hosty se trefili
Ladislav Volešák a Ivo Táborský. Ani jeden z těchto hráčů do tohoto duelu nezasáhnou.

Po páteční vysoké výhře nad Pardubicemi se na první pozici v počtu asistencí libereckého klubu posunul Pešek. Se čtyřmi přihrávkami na gól tak předběhl Mosqueru, který má doposud tři. Nejlepším kanonýrem i nadále zůstává Rabušic, který má sedm zápisů. Rozstřílel se ale také Imad Rondić, který v posledních pěti zápasech zaznamenal tři góly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.