MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Zbuzany - 25. srpna 2021   18:30

Liberec
Liberec
77' Mészáros
1:2
(0:1)
Zbuzany
Zbuzany
8' Zákostelský   • 70' Zákostelský
Kořán – Nováček, Schneider, Borkovec, Azilinon, Musa, Plánička

Obrovské překvapení je na světě! Účastník FORTUNA:LIGY Slovan Liberec vypadl ve druhém kole se třetiligovými Zbuzany! To nečekal asi ani ten největší fanoušek celku z Prahy-západ! Hosté šli do vedení již v osmé minutě, kdy se po rohu prosadil Zákostelský. Stejný hráč zvyšoval opět po rohovém kopu v 70. minutě na 2:0. O sedm minut později snížil za domácí hlavičkou Karol Mészáros, ale to bylo od domácích vše! FK Zbuzany 1953 tak postupují po heroickém výkonu do třetího kola MOL Cupu! Liberec naopak v domácím poháru končí. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+6'
Gembickému utekl míč a to je asi konec!
90+6'
Z rohového kopu opět zakončení nepřišlo. Ještě aut pro domácí.
90+5'
Tečovaná střela Rondiće znamená ještě rohový kop pro Liberec.
90+5'
Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Štěpán Studnička, přichází Michael Azilion.
90+4'
Žlutou kartu dostává brankář Soukup (FK Zbuzany 1953) za zdržování.
90+3'
Domácí Slovan stupňuje svůj tlak. Obrana Zbuzan zatím drží!
90+2'
Rabušic posílal dloubáček za obranu na Rondiće. Brankář Soukup byl opět z brány včas venku.
90+1'
Michal Fukala mohl toto kymácení pozdržet, ale hlavičkoval těsně vedle.
90'
Domácím hráčům už příliš času na vyrovnání nezbývá a pod trenérem Hoftychem se silně kymácí jeho židle.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
A další roh pro Liberec po odvráceném centru.
87'
Brankář skákal sám na míč, který vyboxoval.
87'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
85'
Krásná akce Zbuzan končí zdviženým praporkem.
83'
Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Robert Barciaga, přichází Jindřich Nováček.
83'
Matěj Chaluš zastavil na polovině akci Zbuzan.
81'
Karol Mészáros mohl být dnes také dvougólový. Běžel sám na brankáře Soukupa, který včas vyběhl a znemožnil mu skórovat.
80'
Faško vyprášil tvrdou ranou rukavice brankáře.
79'
Brankář Zbuzan vyboxoval míč těsně před Rabušicem.
78'
Autor poslední branky se teď nacházel v ofsajdu.
77'
Liberec ještě žije!
KAROL MÉSZÁROS vyplaval sám ve středu velkého vápna a centr z levé strany usměrnil za tentokrát už bezmocného Soukupa.
75'
Matěj Chaluš následně hlavičkoval po rohovém kopu v záklonu nad bránu.
75'
Na druhé straně byla Mészárosova střela tečovaná těsně vedle.
73'
Štěpán Studnička porvěřil Vliegena střelou za vápnem.
72'
Dnešní utkání sleduje 558 diváků.
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Marios Purzitidis, přichází Karol Mészáros.
70'
To je neuvěřitelné!
Zbuzany zvyšují na 2:0! Centr z rohu na přední tyč netrefil nejzkušenější borec na hřiští Theodor Gebre Selassie a v podstatě namazal JANU ZÁKOSTELSKÉMU stojícímu na malém vápně, který podruhé v dnešním utkání prostřelil Vliegena. Rodí se tu obrovské překvapení.
69'
Hosté se na chvíli vymanili z tlaku a vybojovali další rohový kop.
67'
Na druhé straně hlavičkoval Rabušic mimo.
67'
Následný centr z pravé strany byl nepřesný.
66'
Zbuzany se po delší době dostaly na útočnou polovinu. Po rohovém kopu nezahrozily.
64'
Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Jakub Trýzna, přichází Jan Schneider.
64'
Chaluš hlavičkoval po rohovém kopu vedle.
63'
Rabušic hledal před bránou parťáka z útoku. Rondić na míč nedosáhl.
62'
Míč se odrazil k Fukalovi. Ten napřáhl za vápnem a vystřelil nad bránu.
60'
A opět v akci skvělý brankář Soukup! Tváří v tvář vychytal opět bosenského útočníka Rondiće!
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Michal Faško.
59'
Liberec mohl vyrovnat! Imada Rondiće ale skvěle vychytal brankář Zbuzan Soukup!
58'
Jakub Nečas vybojoval pro Liberec rohový kop.
56'
Rabušic posílal míč do malého vápna, kde herní artikl vyboxoval brankář Soukup.
55'
Domácí Slovan zapíná vyšší stupeň obrátek. Uvidíme, jestli to Zbuzany vydrží.
53'
Michael Rabušic si to z pravé strany namířil rovnou k brankáři. Tvrdou ranou jej ale nepropálil. Lukáš Soukup předvedl velmi dobrý zákrok.
51'
Liberec drží míč. Jenže to je tak vše. Rozdíl dvou lig není vidět ani na začátku druhého poločasu.
49'
Michael Rabušic si nepohlídal ofsajdovou linii.
47'
Fukala svým prudkým centrem vystrašil brankáře Zbuzan, který raději odvrátil letící míč na rohový kop.
47'
Dva noví hráči v akci. Rondić ale poslal příliš dlouhou přihrávku na Gembického.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Imad Rondić.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Dominik Gembický.
46'
A to je z první půle vše. Rozhodčí neměl potřebu nastavovat čas. Zbuzany překvapivě vedou po prvním poločase 1:0, když se v 8. minutě prosadil po rohovém kopu Jan Zákostelský. Fanoušci domácích křičeli po odchodu do kabin na hráče: "My chceme Slovan!" a je to pochopitelné. Protože upřímně se hraje docela vyrovnané utkání. Liberec má možná územní převahu, ale do gólových šancí se příliš nedostává. Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
45'
44'
Ani z další standardní situace Liberec nezahrozil.
43'
Zbuzany si vypracovaly další nebezpečnou příležitost! Po přihrávce z levé strany střílel z rohu malého vápna Pouček. Bránu Vliegena těsně minul.
42'
Po rohu se řítili do protiútoku hosté, ale do zakončení se nedostali.
40'
Rabušic se hned zapojil do útočné akce, na jejímž konci byl zakončující Frýdek. Jeden z obránců srazil jeho střelu na rohový kop.
38'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Rabušic.
38'
Na zemi zůstal chvíli ležet domácí Matoušek. Už se zvedl za pomoci spoluhráče a může se hrát dál.
37'
Robert Barciaga vyvezl míč až k rohovému praporku a vybojoval aut pro hosty.
35'
S dalším centrovaným míčem si obrana Zbuzan poradila.
33'
Fukala hlavičkoval zády k bráně mimo.
33'
Petr Eliáš (FK Zbuzany 1953) je dalším hráčem, který je napomínán žlutým kartonkem.
32'
Žlutou kartu dostává Houha (FK Zbuzany 1953), který zezadu strčil unikajícího Matouška.
30'
Brankář Zbuzan vyboxoval centr k nohám Havelky, který za vápnem střílel nad.
27'
Havelkovu střelu zpoza vápna vytáhl brankář Soukup mimo.
25'
Poučkova střela z hostujících Zbuzan na přední tyč cíl nenašla.
24'
Nečasova tečovaná střela se snesla pouze na boční tyč.
22'
Z následného rohu Liberec nezahrozil.
22'
První velká šance domácího Slovanu! Nečas přiťukl míč Purzitidisovi, který dostal míč za brankáře, ale ten se kutálel těsně vedle.
20'
Domácí Liberec ani po dvaceti minutách nevystřelil na bránu třetiligových Zbuzan.
19'
Gebre Selassie svůj centr z pravé strany přetáhl.
17'
Tentokrát byl řecký pro dnes útočník v ofsajdu.
16'
Purzitidis se tlačil do zakončení, ale před stopera Zbuzan se nedostal.
14'
Jan Matoušek se dobře vrátil do obrany a čistě odebral míč Eliášovi.
12'
Sám faulovaný hráč poslal míč mimo bránu.
11'
Žlutou kartu dostává Tomáš Novák (FK Zbuzany 1953), který před vápnem fauloval unikajícího Frýdka.
10'
Christian Frýdek byl chycen v ofsajdu.
8'
Zbuzany právě vstřelily branku!
Hosté jdou z první vážnější akce do vedení! Krásně kopnutý centr od rohového praporku byl na malém vápně přizvednut a na zadní tyči vše zavíral JAN ZÁKOSTELSKÝ, který nasměroval míč placírkou do odkryté brány. Zbuzany se tak překvapivě ujímají vedení v zápase!
7'
Také hosté budou mít k dispozici rohový kop.
5'
Chaluš hledal dlouhým pasem nabíhajícího Fukalu. Do míče dal příliš velkou razanci.
4'
Nečas z úhlu prověřil brankáře hostů.
4'
Zbuzany se také vydali do útoku. Do zakončení se však nedostaly.
3'
Brankář Soukup vyboxoval míč k Matouškovi, který trefil obránce před sebou.
2'
Nečas centroval skrz malé vápno, kde Houha odvracel na rohový kop.
1'
Domácí Liberec se hned usazuje na útočné polovině.
1'
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modré kombinaci. Hosté z Prahy-západ jsou bíločerní.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie (C), Chaluš, Lehoczki, Fukala – Michal, Havelka – Nečas, Frýdek, Matoušek – Purzitidis
Náhradníci: Knobloch – Mikula, Rabušic, Mészáros, Rondić, Faško, Gembický

FK Zbuzany 1953: Soukup – Houha, Zákostelský, Novák, Barciaga, Agyeman, Studnička, Trýzna, Eichler, Eliáš, Pouček
Náhradníci: Kořán – Nováček, Schneider, Borkovec, Azilinon, Musa, Plánička

Rozhodčí: Machač – Leška, Matoušek.

FK ZBUZANY 1953

Zbuzany vlétly do nové sezony ČFL na výbornou. Tradiční účastník bojů o přední příčky tabulky třetí ligy dosud neprohrál. Na startu soutěže ze čtyř kol vybojoval osm bodů za dvě výhry a stejný počet remíz, patří mu průběžná čtvrtá pozice v tabulce.

Soupeř Liberce naposledy remizoval s Bohemians B 1:1, stejný výsledek uhrál také proti Zápám kolo předtím. Přehrát dokázal Slovan Liberec B a Živanice. Zbuzany začínaly v MOL Cupu prvním kolem proti Libčanům, kvalifikovaly se vysokou výhrou 4:1. Jde o jejich první postup do této fáze soutěže v historii, naposledy padly s Olympií Březová už v prvním kole 2:3.

FC SLOVAN LIBEREC

Liberecké mužstvo se minulý rok prodralo do čtvrtfinále, kde padlo s Viktorií Plzeň, rozhodl jediný gól po chybě Filipa Nguyena v závěru duelu. O rok dřív hrál Slovan finále, těsně nestačil na pražskou Spartu. Teď vstoupí parta kouče Pavla Hoftycha do domácí pohárové soutěže po nevyvedeném startu ligové sezony, kdy v pěti kolech získal jediný bod za remízu s nováčkem z Hradce Králové. Pro Liberec tak bude tento zápas velmi důležitý. Pokud si chtějí zvednout sebevědomí, musí dnes zvítězit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.