MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Bohemians - 22. září 2021   15:30

0:4
(0:0)
Bohemians
Bohemians
68' Kovařík   • 73' Necid   • 83' Koubek   • 90+2' Hronek
Prostějov
Bárta – Urbanec, Schaffartzik, Bialek Zapletal – Bartolomeu, Jiráček (C), Omale, Kopřiva, Kušej – Žák.
Mikeš, Vichta, Stříž, Vlachovský, Schuster, Hausknecht, Koudelka
Petřík – Pochylý, Arnošt
Stadion Za Místním nádražím, Prostějov
Bohemians
Le Giang, Hronek, Krch, Dostál, Vondra, Vacek, Chramosta

Ač tomu vyrovnaný první poločas nenasvědčoval, Bohemians Praha si v Prostějově došli pro jednoznačné vítězství a postup do další fáze MOL Cupu. Do vedení se Bohemka dostala z pokutového kopu, který bezpečně proměnil Jan Kovařík. Další branky pak postupně přidali Tomáš Necid, Matěj Koubek a v nastavení pak Petr Hronek.
90+2'
90+2'
Bohemians právě vstřelili branku!
Omaleho lehkovážná chyba na vlastní polovině vedla ke čtvrté brance hostů. PETR HRONEK obehrál váhajícího prostějovského záložníka o míč, dostal se do samostatného úniku a tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Ještě před vypršením základní hrací doby bylo k vidění povedené sólo stopera Köstla, kterému však obránci jeho pokus nakonec zablokovali.
89'
A ještě jedna velká šance hostů! Chramosta postupoval sám na domácího brankáře, dokázal i zakončit, ale trefil jen přední tyč.
88'
Koudelka se přece jen hnal do brejku, ale proti třem protihráčům toho moc vymyslet nedokázal.
86'
Přesvědčivý závěr v podání Bohemky, chytře kontrolují hru a nedávají Prostějovu šanci na snížení a zdramatizování dnešního zápasu.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Necid, přichází Chramosta.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Novák, přichází Hronek.
83'
Hosté využívají otevřené obrany domácích a z rychlého brejku přidávají třetí branku. MATĚJ KOUBEK si našel přízemní centr Vondry z levé strany a usměrnil ho za bezmocného Bártu.
82'
Žlutou kartu dostává Urbanec (1. SK Prostějov).
81'
Omale zkoušel přenést hru na druhou stranu hřiště dlouhým nákopem, úspěchem to však neskončilo a míč končí až v zámezí.
80'
Vlachovského střela levačkou zamířila jen do středu branky a Bačkovský si s ní bez problému poradil.
78'
Bohemians chytře kouskují hru a hrají to, co jim za příznivého dvoubrankového vedení stačí.
77'
Nový centroval z levé strany do vápna, obrana domácích si ale nebezpečnou situaci pohlídala a míč doputoval až mimo vápno.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kovařík, přichází Dostál.
75'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jiráček, přichází Schuster.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Kopřiva, přichází Vichta.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Zapletal, přichází Stříž.
73'
Po závaru ve vápně domácích se míč odrazil k TOMÁŠI NECIDOVI, který i s trochou štěstí poslal míč přesně k tyči.
72'
A hráči Bohemians jsou rázem na útočné polovině a chytře drží míč u postranní čáry.
70'
Bačkovský si došel pro centr z pravé strany a rozehrává postupný útok hostů.
69'
Ještě však v žádném případě není konec a domácí se pouští do útoku.
68'
K penaltě se postavil JAN KOVAŘÍK a s přehledem přízemní střelou k levé tyči nedává domácímu brankáři šanci zasáhnout, Bárta se natahoval marně přestože vystihl správný směr.
66'
Penalta pro Bohemians! Omale fauloval ve vápně vysokou nohou a rozhodčí za tento zákrok nařídil pokutový kop.
65'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Květ, přichází Vacek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Fulnek, přichází Vondra.
64'
Dost možná největší šance domácích v zápase! Koudelka posunul na pravé straně míč na Kušeje, jehož střílený centr hlavičkoval směrem k brance střídající Vlachovský. Povedený pokus zamířil jen těsně nad břevno, na tuhle hlavičku by Bačkovský pravděpodobně nedosáhl.
62'
Chybělo jen málo a k zakončení hlavou se dostal Necid, prostějovští obránci si však se situací poradili a odehráli míč na roh.
61'
Fulnek pod sebou hledal nabíhajícího Koubka, před kterým ve vápně zasáhl jeden z bránících hráčů a znemožnil útočníkovi zakončit.
60'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Bartolomeu, přichází Vlachovský.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Žák, přichází Koudelka.
58'
Brankář Bárta dlouhým odkopem nikoho nenašel, míč putuje na kopačky Klokanů.
57'
Fulnek se nacházel v ofsajdu, postup hostů je zastaven.
56'
Domácí Jiráček zkoušel obstřel, Köstl jeho nedůrazný pokus odhlavičkoval zpět do hry.
55'
Pro změnu z levé strany nyní centroval Zapletal, Žák se dostal k hlavičce, ale branku hostů přestřelil.
54'
Bartolomeu z pravé strany hledal Žáka, toho od míče odstavil bránící Köstl a kulatý nesmysl tak doskákal za brankovou čáru.
52'
Přímý kop však doletěl jen k prvnímu bránícímu hráči a domácí se v klidu ubránili.
51'
Bartolomeu fauloval na levé straně Bederku a rýsuje se zajímavá příležitost pro centr hráčů Bohemians.
50'
Prostějov začal druhý poločas více z bloku a hostům to paradoxně více vyhovuje. K nebezpečnému zakončení se uvnitř vápna dostal Fulnek, Bárta si s jeho pokusem k bližší tyči poradil a vyrazil míč na roh.
48'
Bartolomeu se dostal k centru z pravé strany, ve vápně však nebyl dostatek jeho spoluhráčů a Bederka hlavou bezpečně odvrátil.
47'
Druhý poločas oba týmy začaly bez střídání, kombinují hosté.
46'
Vyrovnaný první poločas branku nepřinesl. K vidění nebylo ani moc šancí, které by k němu vedly. Paradoxně největší šancí tak zůstává centr hostujícího Koubka z pravé strany, který skončil k překvapení všech na levé tyči Bártovy branky.
45'
44'
Před koncem poločasu ještě roh pro Prostějov, k zakončení se dostal Kušej, jehož rána zamířila vysoko nad.
43'
Největší šance hostů v prvním poločase! Koubek centroval z pravé strany tak šikovně, že trajektorie míče překvapila i brankáře Bártu a míč nečekaně zamířil směrem k bráně. Ke štěstí domácích fotbalistů se však od tyče odrazil zpět do hřiště.
41'
Bohemians uklidňují tempo hry a kombinují na vlastní polovině.
40'
Zapomenutý Bartolomeu uháněl po odkopu Schaffartzika sám po pravé straně, Kovařík s Bederkou ho však dohnali a domácí záložník tak z nadějně vyhlížející brejkové situace musel přejít do postupné kombinace.
38'
Kušejův centr z rohového kopu byl ale přetažený, navíc se pak domácí dopustili faulu na útočné polovině a míč je tak znovu na kopačkách hostů.
37'
A opět spolupráce na levé prostějovské straně, tentokrát z ní bude rohový kop.
36'
Spolupráce Zapletala s Kušejem na levé straně dělá hostům problémy, nyní domácí dvojice sice dostala míč až do vápna hostů, jenže přízemní pobídka od Kušeje v něm nikoho nenašla.
34'
Hra se nyní odehrává na pravé útočné straně z pohledu Bohemky, sledujeme sérii autových vhazování.
32'
S tečovanou střelou Urbance neměl hostující brankář Bačkovský výraznější potíže a dlouhým nákopem hned v zápětí založil rychlý brejk hostů.
31'
Kovaříkův centr z rohového kopu prodloužil na přední tyči Bederka, Necidovi pak k zakončení kousek chyběl a Fulnek už zakončoval z velkého úhlu jen do boční sítě.
29'
Akce domácích po pravé straně končí na kopačkách Urbance, Omale poté musel hasit brejkovou situaci na hraně žlutého napomenutí.
27'
Ke kombinaci se nyní dostali také prostějovští obránci a domácí drží míč na své polovině.
25'
Pohledná akce domácích po levé straně! Kušej dobře vyvezl míč a předal jej Žákovi. Ten pak kolmicí za obranu hledal Bartolomea, před kterým uzmul míč na poslední chvíli brankář Bačkovský.
24'
Hosté sice o míč na pravé straně přišli, ale kapitán Necid jej vybojoval zpět a získal pro svůj tým aut.
23'
Hra se nyní zklidnila a hráči Bohemians kombinují na vlastní polovině hřiště.
21'
Po něm se k centru dostal opět Zapletal, našel ve vápně Schaffartzika, jehož krkolomný pokus stehnem pokryl brankář Bačkovský.
20'
Aktivní Zapletal hledal centrem z levé strany Žáka, před kterým odhlavičkoval míč Bederka na rohový kop.
18'
Bartolomeovi chyběl u Zapletalovy přihrávky krok, což je pro domácí škoda, protože by se ocitl v zajímavé pozici před vápnem.
17'
Nepřesná rozehrávka brankáře Bačkovského znamená aut pro Prostějov.
16'
Bohemka má sice v osobních soubojích mírně navrch, domácí hráči ale s ligovým soupeřem zatím drží krok.
14'
Nového prudký centr z pravé strany nadělal brankáři Bártovi velké problémy, nakonec si však poradil.
13'
Nový se stal obětí tvrdšího zákroku přesně na polovině hřiště, kartu zatím od rozhodčího Petříka nevidíme.
11'
Následuje tedy další roh, po kterém hosté kombinovali a vrátili míč do vápna. Ke hlavičce se dostal Köstl, ale zamířil jen do rukavic domácího brankáře.
10'
První hostující roh vyboxoval brankář Bárta k nohám Nováka, jehož zajímavou střelu tečoval bránící hráč nad branku.
9'
Omale vyřešil obrannou situaci s přehledem a přidal konstruktivní rozehrávku. Dobrá práce domácího středopolaře.
8'
Z něj však nakonec nic nebylo a u míče jsou znovu Klokani.
6'
Žák dobře dobíhal přihrávku Zapletala na útočné polovině a získal pro domácí autové vhazování poblíž vápna.
5'
Kušej si na polovině hřiště dovolil hezkou patičku, Kopřiva však po něm zahrál do autu.
4'
Bartolomeu se dostal ke střele ze dvaceti metrů, jeho pokus trefil jen bránícího hráče do zad.
3'
Prostějov sice drží míč, ale presink hostů mu dělá velké problémy už při rozehrávce na vlastní polovině.
2'
První šance utkání hned ve 2. minutě! Bohemka přenesla hru na pravou stranu a zpoza vápna pak střílel Fulnek, branku domácích netrefil.
2'
Domácí Jiráček vybojoval míč na útočné polovině, pak ale nepřihrál přesně a hosté budou vhazovat.
1'

1. SK Prostějov: Bárta – Urbanec, Schaffartzik, Bialek, Zapletal – Bartolomeu, Jiráček (C), Omale, Kopřiva, Kušej – Žák.
Náhradníci: Mikeš, Vichta, Stříž, Vlachovský, Schuster, Hausknecht, Koudelka

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Nový, Bederka – Fulnek, Květ, Ljovin, Novák, Kovařík – Koubek, Necid
Náhradníci: Le Giang, Hronek, Krch, Dostál, Vondra, Vacek, Chramosta

Rozhodčí: Petřík – Pochylý, Arnošt.
Prvoligová Bohemka je kurzovým favoritem tohoto zápasu a měla by si pohlídat postup do dalšího kola. Je ale jisté, že Prostějov nedá svoji kůži lacino a tak nás jistě čeká zajímavé utkání.
Bohemians Praha 1905

Hosté začínali až ve druhém kole MOL Cupu, kde přešli přes třetiligový Sokolov přesvědčivě 6:0. Dvěma brankami se na tomto vítězství podíleli Jakub Fulnek a Vojtěch Novák, po jedné brance pak přidali Roman Květ a Daniel Köstl.

V lize sice Bohemka v posledním zápase vedla po poločase nad Slavií 1:0, nakonec však na domácím hřišti prohrála vysoko 1:5. Předtím však Klokani dvakrát vyhráli a drží se ve středu tabulky na 8. místě se ziskem 8 bodů za 2 vítězství, 2 remízy a 3 porážky.
1. SK Prostějov

Domácí začínali už v prvním kole MOL Cup a do 3. kola postoupili díky výhrám 3:2 nad třetiligovým Vratimovem v prvním kole a 3:0 nad divizním Valašským Meziříčí v druhém kole. V obou zápasech se trefili Kušej a Omale.

V lize se Prostějov po slabším začátku také rozjel a vyhrát tři z posledních čtyř zápasů. Aktuálně mu patří osmá příčka se ziskem 13 bodů a 4 vítězství, 1 remízu a 3 porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.