MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Holešov : Opava - 29. srpna 2023   17:00

Ukončeno
Holešov
Holešov
0:7
(0:3)
Opava
Opava
14' Kopečný   • 30' Dostál   • 43' Dostál   • 68' Rataj   • 74' Kopečný   • 85' Ondráček   • 86' Rataj  
Holešov
Sestavy:
Šiška – Hlobil (61. Očadlík), Uhřík (90. Jurčík), Daněk, Semenyna, Gettler (61. Zakopal), Košák (84. Paštěka), Miklík (C), Jadrníček (84. Pirkl), Linda, Kovář.
Náhradníci:
Laník – Paštěka, Zakopal, Jurčík, Pirkl, Očadlík, Štopl.
Rozhodčí
Volek – Pochylý, Žurovec
Střelnice, Holešov
750 diváků
Opava
Sestavy:
Fojtíček – Kopečný (C), Kadlec, Vincour (66. Helebrand), Hýbl, Blecha, Dostál (46. Ondráček), Ščudla (46. Šigut), Omale, Yahaya (57. Velička), Vaněček (57. Rataj).
Náhradníci:
Číž – Velička, Rataj, Helebrand, Šigut, Ondráček.
Přenos se aktualizuje automaticky

Opava si odváží z Holešova vysoké vítězství a hladký postup do třetího kola MOL Cupu! Ustrašeně hrající divizní tým nekladl Slezanům žádný odpor a do poločasové pauzy inkasoval jednou od Kopečného a dvakrát od Dostála. Po změně stran Miloslav Brožek prostřídal hráče do ofenzivy, Holešov o to více nestíhal a jeho unavená obrana inkasovala z hromady šancí další čtyři góly.
90+1'
Konec zápasu.
90+1'
Miklík odvrátil roh a započal protiútok. Navzdory Kovářově přihrávce na paty Očadlíka se Holešov mohl posunout do křídla, kde veškeré snažení znegoval tristní centr.
90'
Střídání v týmu SFK ELKO Holešov:
ze hřiště odchází Tomáš Uhřík, přichází Michal Jurčík.
89'
Kopečný zprava načepoval balon do malého trestného území. U Šiguta zase nikdo nebyl, ve finální fázi přesto míč skončil vedle levé tyčky.
88'
Opavské útoky už připomínají exhibici. Ze zablokované střely ze střední vzdálenosti vyplynul roh, který se bude po snaze Veličky opakovat.
87'
Nepozornost domácích bezprostředně po rozehrávce znamenala další šanci pro Rataje. Situaci se rozhodl řešit sám a branku tentokrát přestřelil.
86'
Opava právě vstřelila branku!
O pár sekund později se skóre mění posedmé. Po přihrávce Šiguta Velička z bezprostřední blízkosti Šišku nepřehodil. Od gólmana se balon odrazil před brankovou čáru a tam už byl připravený hlavičkovat TOMÁŠ RATAJ.
85'
Opava právě vstřelila branku!
Holešovští opět nechali projít Veličkovu přihrávku přes předbrankový prostor. U zadní tyče prošel míč k ADAMU ONDRÁČKOVI a navýšil hostující vedení na 6:0.
84'
Střídání v týmu SFK ELKO Holešov:
ze hřiště odchází Filip Košák, přichází Robert Paštěka.
84'
Střídání v týmu SFK ELKO Holešov:
ze hřiště odchází Radim Jadrníček, přichází Marek Pirkl.
84'
Šigut vnesl obří zmatky do předbrankového prostoru. Neúnavně se v něm pohyboval Velička, ale Šišku ani z několika pokusů neprostřelil.
83'
Šigutova horizontální přihrávka prošla skrz až k Ondráčovi, který se nadvakrát pokusil vystřelit z half-voleje. Opět z toho byl roh, jenž odhlavičkoval Miklík.
82'
Omale trefil z dvaceti metrů Miklíka. Hosté se přesunuli na pravou stranu a Šigut pro ně získal rohový kop.
81'
Kadlec posadil balon na hlavu Veličky. Opavský útočník nebyl dobře zorientovaný a nasměroval hlavičku mnoho metrů vedle brány.
80'
Semenyna neprostrčil přihrávku přes dva hráče. Rataj vyrazil do protiútoku, ve snaze o nahrávku Veličkovi ale podklouzl a pro balon si mohl jít Šiška.
79'
Ačkoliv je o postupujícím dávno jasno, tak se stále hraje v atraktivním tempu. Diváci se v Holešově ani minutu nenudí, nyní naopak sledují o něco odvážnější výkon domácích fotbalistů.
78'
Krátce po sobě musel Fojtíček opět zasahovat u své levé tyče. Znovu ho prověřil Semenyna a také v tomto případě měl opavský gólman mírné starosti s krocením míče.
76'
Druhá pořádná možnost Holešova! Košák se ujal autu v křídelním prostoru. K sobě měl Semenynu, jenž se elegantně protáhl do vápna a střelou zprava vylekal Fojtíčka, kterému při zákroku na bližší tyči utekl míč na roh.
75'
Zakopal napřáhl z velké dálky. Získal aspoň roh, ze kterého rychlý centr netknut proletěl skrz celým vápnem.
74'
Opava právě vstřelila branku!
Filip Blecha podnikl akci po levém křídle. Velička jeho přihrávku chytře prodloužil a MILOŠ KOPEČNÝ se mohl odměnit za vynikající výkon banálním doražením míče do brány.
73'
Rataj si došel pro faul těsně vedle šestnáctky. Slezané dostali k dispozici standardní situaci, ale Šiška se přímou střelou na bližší tyč nachytat nenechal.
72'
Nákop Semenyny skončil u Kováře, který z dvaceti metrů trefil prvního protihráče.
70'
Tenhle roh si Filip Blecha za rámeček nedá. Špatně trefený míč nasměroval zpod praporku do vnější sítě.
69'
Miklík zazdil brejk přihrávkou za paty Uhříka. Opava snadno přešla do protiútoku, ale Šigut v jeho závěru neprocedil míč mezi nohama Šišky.
68'
Opava právě vstřelila branku!
Kopečný zase poskytl míč do běhu Šigutovi, který nabil do malého vápna TOMÁŠI RATAJOVI a blonďatý útočník pohodlně uklidil míč do Šiškovy sítě.
68'
Blecha měl vpravo volného Šiguta. Jeho střílenou přihrávku přemístil Linda ke Kopečnému a ten zblízka nenapasoval střelu do prostoru branky.
67'
Ani z dlouhého autu divizní celek nezahrozil. Své defenzivní povinnosti si zodpověděn splnil Omale.
66'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Tomáš Vincour, přichází Matěj Helebrand.
65'
Zakopal zaujal obecenstvo lukrativním centrem z levého křídla. Ostatní hráči Holešova se však k hlavičce neprotlačili.
63'
Semenyna u pomezní čáry zavinil hostující standardku. Jednalo se o signál, Šigut ho ale pokazil nepovedenou přihrávkou a Opava se místo útočné šance musela vracet s rychlým brejkem.
62'
Neúnavný Kopečný dokončil průnik předávkou na Rataje, jemuž se vypálená rána nevešla do pravého horního rohu brány.
61'
Střídání v týmu SFK ELKO Holešov:
ze hřiště odchází Vilém Gettler, přichází Tomáš Zakopal.
61'
Střídání v týmu SFK ELKO Holešov:
ze hřiště odchází Adam Hlobil, přichází Radek Očadlík.
60'
Na hranici vlastního vápna stojící Omale nešikovně sklepl míč pro Kováře. Ten se pokusil rychle zakončit, ale branku Fojtíčka už poněkolikáté vůbec netrefil.
59'
Jan Kadlec nespustil oči z Jadrníčka a srazil jeho naivní pokus o centr za pomezní čáru.
58'
Ofenzivně laděný Kopečný mistrovsky načasoval přihrávku na Ondráčka. Ten už mohl zprava pálit, ale Šiška prudkou ránu na přední tyči pohltil.
57'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Mohammed Yahaya, přichází Bohdan Velička.
57'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Tomáš Rataj.
56'
Ondráček se podepsal pod rohový kop. Šiška příchozí balon vyboxoval daleko před vápno ke Kadlecovi.
55'
Semenyna zkusil štěstí skoro z půlky hřiště. Alex Fojtíček byl venku z branky, nicméně tu balon přeletěl.
54'
Šiška si po akci Kopečného poradil s Kadlecovou střelou z ostřejšího úhlu. Vzápětí byli hráči slezského klubu zahnáni k Fojtíčkovi, který nepovedeným nákopem daroval Holešovu aut.
53'
Uhřík naboural opavskou rozehrávku. Po riskantní přihrávce Fojtíčka vzal míč nepozornému stoperovi a technickou střelou olízl břevno opavské branky.
52'
Jan Kadlec spáchal útočný faul, když se neúspěšně pokoušel dostat k dalšímu Kopečného centru.
51'
Gettler měl problémy s bráněním centru z levé strany. Kopečného pustil ke střele z voleje, kterou aspoň ztečoval mimo hřiště.
50'
Pohyb Myklíka zahnal Kopečného k zadní čáře. Kapitánovi Opavy se centr vůbec nepovedl, míč proťal protější postranní čáru.
49'
Zámek Slezanů končí. Narážečku mezi Šigutem a Blechou doprovodil ofsajd.
48'
Blechův oblouček byl odvrácen jen k Omalemu, takže se i nadále hraje na branku Jana Šišky.
47'
Opava se hned zkraje druhé půle usadili na útočné polovině. Platí to i po sražené střele z produkce Blechy.
46'
Do druhé půle už nenastoupili Adam Ščudla a Radim Dostál. Z lavičky opavskou sestavu doplnili Samuel Šigut a Adam Ondráček.
46'
Začal druhý poločas.
První půle byla ve znamení masivní převahy Opavy, která divizního soupeře v žádném případě nepodcenila. Slezané od prvních minut hráli v maximálním tempu a zasypali prostor před Šiškou velkým počtem centrů. Uklidňující první trefu zaznamenali svěřenci Miloslava Brožka ve čtrnácté minutě, kdy se po rohu odrazil míč do branky od Miloše Kopečného. Holešov si nevěděl rady se samotným přechodem středu hřiště. Většinou přicházel o míče ještě na své půlce a po dvou zásazích Radima Dostála odchází do šatny s třígólovým mankem.
45'
První poločas skončil.
45'
Kopečný po své nepovedené střele chyběl vzadu. Opavu to nic nestálo, protože Kovář rychlý kontr zadrbal dlouhou střelou několik metrů nad břevno.
44'
Omale vybojoval míč ve středovém kruhu. Yahaya ho pak distribuoval Kopečnému, jenž smolně napálil spoluhráče Dostála.
43'
Opava právě vstřelila branku!
Blecha zahnal Kadlece k zadní čáře. Levý bek Opavy přesto stihl nacentrovat a poslal míč na nohu RADIMA DOSTÁLA, který opět dostal spoustu času na přípravu jednoduché gólové střely na 3:0.
42'
Solomon Omale byl strůjcem rychlého brejku. Rozdal míč doprava, kde Dostál lacino pokazil pas do běhu Kopečného.
41'
Gettler pelášil za nákopem zpoza půlící čáry. Vincour musel zabrat a hlavou dát míč Fojtíčkovi.
41'
Tomáš Vincour se objevil u pravé lajny a vygeneroval zajímavý centr, ze kterého Ščudla hlavičkoval vedle levé tyče.
40'
Yahaya převzal míč od Ščudly a tečovanou ranou z delší vzdálenosti ukořistil alespoň roh. Ten byl kopnut na úroveň zadní tyče, ale rozhozenému Blechovi volej nevyšel.
39'
Fojtíček si od Vincoura vyžádal malou domů. Vyjma rozehrávek není opavský gólman vůbec v zápase.
38'
Hlobil byl dalším z mnoha domácích fotbalistů, jejichž nevynucená chyba na vlastní polovině zamezila postupu na nudícího se Fojtíčka.
37'
Nedorozumění mezi Gettlerem a Kovářem stálo Holešov nadějně rozjetý útok, jakých doteď měl naprosté minimum.
36'
Neatakovaný Omale z nějakých sedmadvaceti metrů vypustil přízemní střelu a ta z jeho pohledu těsně minula levý dolní roh brány.
35'
Z dalekonosného nástřelu Blechy resultoval roh. Na centr zleva naskakoval Yahaya, ale hlavou prostor Šiškovy branky netrefil.
34'
Ščudla měl před střílenou přihrávko hodně času na levém křídle, ale Yahaya si v malém vápně nestihl připravit kvalitní koncovku.
32'
Vaněček si při zpracování prudké Kadlecovy přihrávky pomohl rukou. Míč pro účastníka Divize E.
30'
Opava právě vstřelila branku!
RADIM DOSTÁL si před dlouhým pasem z pravé strany našel volné místo v pokutovém území a nedělalo mu velký problém překonat gólmana Šišku.
29'
Kopečný se rychlou otočkou zbavil dvou obránců a nachystal si křížnou přízemní střelu, kterou Šiška namáhavě vytáhl do autu.
28'
Miklík srazil Kopečného centr na další roh, který si přišel kopnout Blecha. Na centr levačkou nedosáhl Vaněček ani Yahaya.
27'
Omale spolupracoval s Šudlou, jehož centr k Vaněčkovi nedoletěl. Semenyna začal rychlý brejk, jenže kousek na půlkou narazil do vracejícího se Omaleho.
26'
Při čekání na Šiškův výkop Omaleho fauloval Jadrníček. Opava bude pokračovat v obří územní převaze.
25'
Yahaya prodloužil vysoký míč na Ščudlu. Ten se v levé části vápna zhotovil ke střele a za Šišku těsně před brankovou čarou zaskočil Linda!
24'
Sudí Volek chvíli váhal, ale nakonec pískl faul Vincoura na Kováře. Domácí rozehrávají z půlky.
23'
Uhřík si před vápnem přehodil míč na levačku, jenže pak s ním nastřelil jen početnou skupinu opavských obránců. Za dorážkou se marně tlačil Gettler.
22'
Z nacvičeného signálu pálil Hýbl, ale ze sedmnácti metrů neprostřelil houštinu těl před sebou.
21'
Kopečného projektil byl odkloněn na roh. Předcházela tomu už několikátá ztráta Holešova na vlastní polovině.
20'
Yahaya zabojoval o míč vedle vápna a vybojoval rohový kop. Pramenila z něj hodně nepřesná rána Kadlece.
19'
Kopečného několikátý centr odhlavičkoval Daněk. Míč se přestěhoval do středového kruhu, kde porušil pravidla Hýbl. Domácí rozehráli nákopem, na který nedosáhl Uhřík.
18'
Slezané aktivovali vysoký presink. Hráče Holešova z něj vysvobodil faul Jana Kadlece.
17'
Omale nepřesně hledal Kopečného. Pak už došlo k drobnému faulu Opavy uprostřed hřiště.
16'
Šiška musel na zem proti střele Ščudly, který už byl mimo ideální úhel.
14'
Opava právě vstřelila branku!
Ščudla to po přetaženém centru zkoušel z voleje. Šiška na bližší tyči vyrazil balon na roh a z toho se favorit zápasu ujal vedení! Z bezprostřední blízkosti se s kusem štěstí prosadil MILOŠ KOPEČNÝ.
13'
Za Hýblovým dlouhým pasem startoval Šiška. Srazil se s ostatními hráči, ale Opavané se k žádné dorážce nedostali.
12'
Omaleho nástřel se zastavil ještě na hranici vápna. V další akci hrál Dostál pod sebe, ale Yahaya opět nevystřelil podle svých představ.
12'
Kopečný si vpravo nabíhal na přihrávku Dostála. Ta ale přišla pozdě a na znamení ofsajdu letěl nahoru praporek pomezního.
11'
Blechův centr propadl za Yahayu na zadní tyč, kterou těsně nestihl zavřít Kopečný. Následuje odkop Jana Šišky.
10'
Yahaya opět zapojil do hry Kopečného, z jehož tečovaného centru vzešel roh Blechy. Před brankou se nacházel právě Kopečný, ale Šiška přizvednutý míč vyboxoval.
9'
V souboji třináctek fauloval Kovář Omaleho. Slezané se přemístili na pravý kraj, jenže Dostálův centr naboural do první překážky.
8'
Radim Dostál se prezentoval první střelou na holešovskou branku. Chyběla jí razance, a tak se brankář Šiška moc nenadřel.
7'
Diagonální přenesení Kopečný u pravé lajny nechytil. Z domácího pohledu záhy přišel o balon Uhřík.
6'
Ščudlův centr byl odvrácen na protější stranu, odkud Holešov na pár sekund vysvobodil odkop Gettlera.
4'
Semenyna byl faulován na vlastní polovině. Domácí rychle rozehráli doprava, jenže Jadrníčkův nepřipravený centr zmizel mimo hřiště.
3'
Ščudlův centr mířil na dobře pokrytého Yahayu. Opavě i nadále patří míč kolem středového kruhu.
2'
Vaněček po autu Kadlece vytloukl bloky Košáka a zařídil pro Opavu první roh. Z centru Blechy se míč objevil u zadní tyče, ovšem Vincour z malé vzdálenosti branku netrefil.
1'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v černobílých dresech. Opava je ve žlutomodré kombinaci.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SFK ELKO Holešov: Šiška – Hlobil, Uhřík, Daněk, Semenyna, Gettler, Košák, Miklík (C), Jadrníček, Linda, Kovář.
Náhradníci: Laník – Paštěka, Zakopal, Jurčík, Pirkl, Očadlík, Štopl.
Trenér: Alois Skácel

SFC Opava: Fojtíček – Kopečný (C), Kadlec, Vincour, Hýbl, Blecha, Dostál, Ščudla, Omale, Yahaya, Vaněček.
Náhradníci: Číž – Velička, Rataj, Helebrand, Šigut, Ondráček.
Trenér: Miloslav Brožek

Rozhodčí: Volek – Pochylý, Žurovec.
SFC Opava

Slezané si v květnu za velice dramatických okolností uhájili druholigovou příslušnost a ve stávající sezóně FNL již figurují na přijatelnějším sedmém místě. Předchozí zápas však Opavě nevyšel. Rezervě Sigmy Olomouc v pátek podlehla 1:2. V půlce srpna vstoupilo mužstvo Miloslava Brožka také do pohárové soutěže. Souboj s divizním Šumperkem pro něj skončilo bezproblémovou výhrou 5:1. Nejlepším výsledkem Opavy v MOL Cupu je finálová účast ze sezony 2016/17.
SFK ELKO Holešov

Účastník Divize E se těší z premiérové účasti ve 2. kole MOL Cupu. V předkole vyřadil třetiligový Uherský Brod a 9. srpna si poradil 4:1 s divizními Novými Sady. Neporazitelnost na domácím hřišti drží Holešov i ve čtvrté nejvyšší soutěži. S debaklem 2:7 odsud naposledy odjeli fotbalisté Rýmařova. Během uplynulého víkendu měli svěřenci zkušeného kouče Aloise Skácela neplánované zápasové volno. Ligové utkání ve Vsetíně bylo kvůli nevyhovujícímu stavu hřiště odloženo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola MOL Cupu. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy SFK ELKO Holešov a SFC Opava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud