MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Liberec - 26. září 2023   16:00

0:2
(0:0)
Liberec
Liberec
80' Horský   • 83' Tupta
Kladno
Cimrman – Rendla (C), Kolářský, Hrubeš (72. Holub), Borák, Houha, Folprecht, Pihrt (54. Kafka), Eichler (84. Blažek), Hampl, Šnobl (54. Šíma) (72. Pospíšil)
Vokoun – Král
Klíma – Leška, Hádek
Stadion Františka Kloze, Kladno
1 810 diváků
Liberec
Bačkovský – Mikula (C), Prebsl, Pourzitidis, Hudák (72. Ghali), Polyák (60. Doumbia), Červ, Višinský (46. Tupta), Preisler (84. Penner), Kulenović (60. Okoh), Horský
Vliegen – Govaers

Pro dnešek to je vše! Užijte si zbytek úterní dne a u dalších textových přenosů naviděnou.
Utkání 3.kola MOL Cupu mezi divizním Kladnem a ligovým Libercem je u svého konce! Roli favorita v tomto duelu potvrdil liberecký Slovan, který rozhodl v závěrečných deseti minutách. Po několika vyložených šancí rozjásal své fanoušky v 80.minutě z dorážky Horský. O pár minut později se radoval i Tupta, když pod tělem překonal Cimrmana. Za celé utkání si Kladno zaslouží uznání, ale bohužel si nedokázalo vytvořit vážnou šanci. Zejména Adam Cimrman se zasloužil o vyrovnanost zápasu, když vychytal několik šancí hostů, ale i tak prohře nedokázal zabránit. Postup do další fáze slaví Liberec.
90+1'
90+1'
K dalekonosné střele napřáhl Mohamed Doumbia. Prudká střela míří doprostřed branky, kde do koše chytá Cimrman.
90'
Liberec už nejspíše odehraje v klidu dnešní zápas, když kombinuje v defenzivní části.
89'
Kladno se pokouší o poslední nebezpečné šance v zápase. Celou snahu zastavuje faul Petra Hampla.
88'
Nicolas Penner posílal skákavou přihrávku z pravé strany na malé vápno. Zde byl osamocený Filip Horský, ten svou střelu z první zaměstnal pouze fanoušky na tribuně.
87'
Na Tomáše Boráka letěl dlouhý balón do levé strany. Obránce domácích ho nemohl ani náhodou stihnout.
86'
Petr Hampl vybojoval pro své spoluhráče balón, a tak Kladno krkolomě kombinuje.
85'
Po vystřídání znovu dopředu mířil liberecký Slovan, jenže nepřesná přihrávka zakončuje tuto akci.
84'
Střídání v týmu SK Kladno:
ze hřiště odchází David Eichler, přichází Michal Blažek.

Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Nicolas Penner.
83'
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši opět proměňují rychlý brejk! Skvělou přihrávkou vybídl Doumbia k samostatnému úniku LUBOMÍRA TUPTU. Ten ve vápně zachoval klidnou hlavu a střelou pod Cimrmanem zvyšuje skóre dnešního zápasu. – 0:2.
82'
Dnešní utkání sleduje 1 810 diváků.
82'
Lubomír Tupta tentokrát zkoušel centrovat, ale přesně se mu to nevydařilo, protože míč letí do zámezí.
81'
Michael Chidera Okoh pronikl na pravé straně k centru. Tvrdou přihrávkou trefil Ghaliho, který míří vedle branky.
80'
Slovan se konečně dočkal branky! Po rychle vyřešeném brejku centroval z levé strany Dominik Preisler. Na přízemní centr si naběhl FILIP HORSKÝ, ten tvrdou ranou nechal vyniknout Cimrmana. Na dorážku útočníka Slovanu byl ovšem brankář krátký. – 0:1.
79'
Kladno se neprokombinovalo v útočné fázi, proto do brejku míří Liberec.
78'
Kladno mohlo pokračovat ve hře, ale dlouhým nákopem pouze nabídlo aut pro Mikulu.
77'
Na hrací ploše opět zůstává ležet domácí hráč, ke kterému míří i doktor domácích.
76'
Tadeáš Pospíšil vystihl rozehrávku Liberec a hrnul se k centru z pravé strany. To se i vydařilo, Bačkovský měl velké problémy zlikvidovat přízemní centr.
75'
Domácí hráči to přehnali s důrazem na polovině hřiště. Volný kop pro Liberec.
74'
Po jednom ze soubojů zůstal na hrací ploše ležet Tomáš Borák, nakonec v utkání bude pokračovat.
73'
Kladno se na delší dobu usadilo na útočné polovině, ale okamžitým napadáním Slovanu o balón přichází.
72'
ze hřiště odchází Dominik Šíma, přichází Tadeáš Pospíšil,
ze hřiště odchází Karel Hrubeš, přichází Antonín Holub.

ze hřiště odchází Jakub Hudák, přichází Ahmad Ghali.
71'
Okoh pálil z velkého vápna z otočky. Jeho slabočkou střelu odkopává do bezpečné zóny Hrubeš.
70'
Jan Mikula šel do hlavičkového souboje s Petrem Hamplem. Z toho souboji vyšel jako vítěz hráč Slovan, který bude vhazovat.
69'
Michael Okoh Fidera si naběhl na dlouhý výkop Bačkovského. Útočník Liberce usilovně bojoval o roh, jenže Rendla byl úspěšnější.
68'
Dominik Preisler se dostal po přihrávce Tupty ke střele z první. Technickou střelou mířil na zadní tyč, ale Cimrman přečetl jeho úmysl a levou rukou vyráží do strany.
67'
Boje ve středu hřiště ovládl Lukáš Červ, proto se dopředu hrne Liberec.
66'
Jakub Hudák se dostal ke střele na zadní tyči. Přízemní střelou mířil na zadní tyč, ale pokus míří vedle branky.
65'
Michael Okoh Chidera až moc důrazně chtěl získat balón snášející se na úrovni velkého vápna. Přitom svalil Kolářského, proto Klíma píská nedovolený zákrok.
64'
Zdeněk Folprecht si vzal na starost rozehrávku přímého kopu. Po něm se nic vážného neděje, proto od branky bude rozehrávat Bačkovský.
63'
Dominik Šíma naskakoval do vzdušného souboje. Ve výskoku byl tvrdě faulován, proto bude mít k dispozici standartku Kladno.
62'
Mohamed Doumbia hledal na levé straně v náběhu Dominika Preislera, na kterého byl centrovaný balón příliš dlouhý.
61'
Do útoku se hrnul domácí útočník Hampl, ale pevná defenziva Slovanu ho nepouští k zakončení.
60'
ze hřiště odchází Tomáš Polyák, přichází Mohamed Doumbia,
ze hřiště odchází Luka Kulenovič, přichází Michael Okoh Fidera.
59'
Jakub Kolářský odvedl skvělou defenzivní práci, když odebral balón Horskému, který ho fauloval.
58'
Dominik Preisler vysílal z levé lajny nebezpečný centr na své dva nabíhající hráče, ale znovu jistý Cimrman si pro balón došel.
57'
Luka Kulenovič nezpracoval těžký balón ze vzduchu, proto se u míče dříve zjevil Cimrman.
56'
Jaroslav Kafka se rychlým výpadem poprvé uvedl v utkání, alespoň vybojoval autové vhazování.
55'
Adam Cimrman má k dispozici rozehrávku volného kopu, protože útočný faul zaznamenal Kulenovič.
54'
ze hřiště odchází Lukáš Pihrt, přichází Jaroslav Kafka,
ze hřiště odchází Matěj Šnobl, přichází Dominik Šíma.
53'
Jakub Hudák nikým nehlídaný prošel přes půlku hřiště. U vápna předložil Horskému, který ho tvrdou ranou trefuje.
52'
Centrem za obranu domácích chtěl zahrozit Slovan. Cimrman opět připraven a balón lapí do svých rukavic.
51'
Domácí se opět hrnuli do ofenzivy, tentokrát se k zakončení nedostali, protože Pourzitidis byl faulován.
50'
První větší šance domácích! Kladno skvěle zapresovalo Liberec. Na hranici vápna se dostal ke střele David Eichler, jeho přízemní střela na zadní tyč míří mimo. Varování pro Severočechy.
49'
Po rohovém kopu chtěl míč do bezpečí odkopnout Borák. Jenže tvrdě ho sestřelil Horský. Standartka pro Kladno.
48'
Lubomír Tupta vyslal centr na zadní tyč z pravé strany. Hosté nedokázali vytěžit více než rohový kop.
47'
Jakub Hudák si navedl na střed hřiště balón na levou nohu. Střela postrašila Cimrmana¨, který nakonec chytá do rukavic.
46'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Lubomír Tupta.
46'
První poločas 3.kola MOL Cupu mezi Kladnem a Libercem je u konce! Nutno říct, že bezbrankový stav se drží zejména díky domácímu brankáři Cimrmanovi, který chytil několik velkých šancí Slovanu Liberec. Domácí Kladno na svou větší šanci v zápase čeká. Zatímco Severočeši musí začít proměňovat své velké tutovky.

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
45+1'
45+1'
Útočný výpad zkoušel Slovanu na závěr půle. Obránci domácích pozorně odkopávají.
45'
Nejnebezpečnější šance Slovanu! Po závaru ve vápně z velké blízkosti pálil Filip Prebsl. Důrazně byl atakován, proto neměl klid na střelu, kterou mu skvěle vyrazil Cimrman.
44'
Na závěr první půle bude mít jednu z posledních šancí na skórování Liberec. Bude totiž rozehrávat rohový kop.
43'
Rychlý protiútok Slovanu byl nadějný. Jenže čistým skluzem odstavuje Višinského od balónu důrazný Rendla.
42'
Adam Cimrman vyrobil hrubici v rozehrávce. Díky tomu se do vápna dostal Filip Horský a technickou střelou na zadní tyč chtěl překonat domácího brankáře. Na poslední chvíli blokuje na roh Hrubeš.
41'
Denis Višisnký kroutil svůj centr mezi tři tyče, proto si musel dávat velký pozor Cimrman, což se i povedlo na jedničku.
40'
Jakub Hudák se přes protihráče uvolnil na pravé straně. Z brankvé lajny posílal střílený centr, jenže Kolářský blokuje.
39'
Balón ve své moci má znovu domácí brankář Cimrman. Tentokrát likvidoval slabou hlavičku Horského, která by stejně mířila mimo branku.
38'
Preisler s Višinským rozehrál rohový kop nakrátko. Druhý jmenovaný vyslal přetažený centr na zadní tyč, kde ovšem hosté nebyli.
37'
Liberec zásobuje několika centry domácí obranu. Ta je ovšem pozorná a opět odvrací k rohovému praporku.
36'
Na přední tyč si nabíhal na centr Červa Luka Kulenovič. Svou hlavičku směroval na zadní tyč, ale pokus míří jen o kousek vedle pravé tyče branky Kladna.
35'
Po centru na úroveň malého vápna střílel slabě Červ. Cimrman svou práci měl jednoduchou.
34'
Denis Višinský zpracoval těžkou náběhovou přihrávku, ale na vše byl sám, nakonec bojoval a vyplatilo se, protože Slovan bude mít k dispozici rohový kop.
33'
Přesný centr na Kulenoviče, ten už po několikáté v zápase hlavičkoval. Opakuje se scénář z předchozích minut, když pokus míří mimo bránu.
32'
Denis Višinský přiklepl balón do úniku Polyakovi. Ten se hnal ze strany k brance Kladna a pokusem na zadní tyč zaměstnal Cimrmana, který na podruhé chytá do svých rukavic.
31'
Domácí brankář Cimrman má obrovské problémy s rozehrávkou. To se potvrdilo i teď, protože míč z první posílá do autu.
30'
Luka Kulenovič ve velkém chumlu na úrovni penaltového puntíku pálil z prvního. Jeho přízemní střela míří vedle kladenské svatyně.
29'
Karel Houha dloubáčkem hledal Petra Hampla, jež se hnal do samostatného úniku. Poemzní rozhodčí ovšem zvedá svůj praporek.
28'
Jakub Hudák se jako o smrt pral o balón s Hrubešem. Sudí Klíma píská faul na domácího hráče.
27'
Lukáš Červ riskoval v defenzivní činnosti svou rozehrávku. Nakonec může být v klidu, protože Šnobl ho nedovoleně sestřelil.
26'
Marios Pourzitidis posílal z levé strany centr na hlavu Kulenoviče, který ale na kulatý nesmysl nedosáhl.
25'
Lukáš Červ vyslal dlouhý balón do souboje Filipa Horského. Ten byl neúspěšný, ale nakonec se píská faul na prvního jmenovaného.
24'
Další faul hostující mužstva, tentokrát si nedovoleně počínal Luka Kulenovič.
23'
Michal Rendla odvedl perfektní defenzivní činnost a dokonce byl přitom faulován. Volný kop pro Kladno.
22'
Karel Houha si našel odražený balón na velkém vápně a po zpracování pálil. Tvrdou ránu chtěl tečovat Hampl, pro jeho smůlu se nacházel v ofsajdu.
21'
Adam Cimrman špatně vykopl míč, proto se následně mohl hnát do útoku Kulenovič, ale brankář svoji chybu zahasil.
20'
Další obrovská šance! Kulenovič narazil na hranici vápna balón Filipu Horskému, kterému zmenšil střelecký úhel brankář Kladna, proto hostující hráč zamířil v pádu mimo branku.
19'
Lukáš Červ se opřel do voleje z odraženého míče po centru. Povedená střela skočila před Cimrmanem a ten sebou musel hodně rychle hodit o zem, aby balón vyrazil, což se povedlo.
18'
Filip Horský si došel pro přihrávku Červa a udržel na zádech protihráče, který ho musel faulovat.
17'
Matěj Šnobl se hnal za dlouhým balónem, ale na něj byl moc přetažený a nestihl ho zachytit před autovou lajnou.
16'
Jan Mikula svou slabší nohou zkoušel překvapit domácího brankáře. Tento úmysl se mu nevydařil, jelikož skákavý pokus míří vedle branky.
15'
Tomáš Polyák vytvořil obrovskou cyhbu v defenzivě. Petr Hampl mohl pelášet sám na branku, ale Bačkovský stihl včas vyběhnout.
14'
Další šance Slovanu! Z pravé strany přišel centr na hlavu Denise Višinského, který mířil hlavou na zadní tyč. Pozorný Cimrman vyráží pro jistotu na roh.
13'
Menší výpad domácích. David Eichler unikl svému strážci a v náběhu hledal Šnobla, jenže přihrávka mu vůbec nesedla.
12'
Znovu dlouhý nákop Slovanu do ofenzivy, kde ale tentokrát Liberec není produktivní.
11'
První obrovská šance v zápase! Luka Kulenovič si zpracoval těžký balón ze vzduchu. Tělem skvěle odmítl stopera Kladna a z velké blízkosti přehazoval vyběhnutého Cimrmana, ale míč nakonec letí těsně nad branku.
10'
Adam Cimrman musel být připraven, jelikož musel vyboxovat nebezpečný centr Dominika Preislera.
9'
Denis Višinský si vzal na starost centr z pravé strany, ale balón se snesl pouze na hlavy domácích hráčů, kteří odvrací mimo nebezpečí.
8'
Po tvrdém šlapáku na Lukáše Červa bude vykopávat brankář Bačkovský.
7'
Dominik Preisler se pokoušel přihrávkou z první najít v náběhu ve vápně Višinského, ten míč před brankovou čárou nestihl.
6'
Liberečtí se snažili kombinací přes pravou stranu dostal k centru, ale Hoha byl u míče dřív.
5'
Kladno kombinovalo ve středu pole, jenže Folprecht vyslal nepřesnou přihrávku. Autové vhazování pro Liberec.
4'
Znovu se Kulenovič pral za balónem, ale Rendla byl rychlejší. Útočník Slovanu si pomohl rukama, proto faul pro domácí.
3'
Luka Kulenovič se štěstím dostal ve vápně k balónu. Kulatý nesmysl si moc předkopl, a tak mu ho domácí odpalují od nohy.
2'
Lukáš Pihrt se až moc důrazně rval k balónu na levé straně, proto rozhodčí píská faul.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči Kladna. Dlouhý nákop letěl do levé strany, kde Mikula odvrátil na aut.
1'
Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastpují na Stadion Františka Kloze v Kladně. Za pár minut začínáme.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku a právě míří do kabin se naposledy připravit na výkop dnešního duelu.

SK Kladno: Cimrman – Rendla (C), Kolářský, Hrubeš, Borák, Houha, Folprecht, Pihrt, Eichler, Hampl, Šnobl
Náhradníci: Vokoun – Král, Kafka, Blažek, Šíma, Holub, Pospíšil
Trenér: František Douděra

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Prebsl, Pourzitidis, Hudák, Polyák, Červ, Višinský, Preisler, Kulenovič, Horský
Náhradníci: Vliegen – Govaers, Tupta, Doumbia, Penner, Okoh, Ghali
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Klíma – Leška, Hádek.
SK KLADNO

Aktuálně čtvrtý tým Divize B čeká těžká domácí zkouška, do které se probojoval od samotného předkola. V něm vyřadil Tempo Praha těsným výsledkem 3:2. Díky penaltě nakonci zápasu Kladno zvládlo postoupit přes Králův Dvůr, aby následně ve 2.kole poslal k zemi druholigový Varnsdorf.
Tento celek vstupuje do velkého zápasu s velice dobrou formou, když z posledních pět duelů čtyřikrát vyhrál a pouze jednou si body dělil.
Spolehnout se může v ofenzivě na forvarda Matěje Šnobla, který se letos trefil už jedenáctkrát, z toho dvě branky zaznamenal v MOL Cupu.

FC SLOVAN LIBEREC

Prvoligové mužstvo odehraje své první utkání v domácím poháru, protože si tuto pozici vybojoval minulý ročník F:L. V lize se mu letos moc nedaří, jelikož se nachází s deseti body na 10.příčce s mínusovým skóre 11:13.
Posledních pět střetnutí Severočechů naznačují průměrné výkony. Jedenkrát si Slovan připsal tři body. Dvakrát prohrál shodným výsledkem 0:2 a stejným počtem si i body dělil.
Výrazným mužem v kádru Liberce je sparťanský odchovanec Christián Frýdek. Ten táhne záložní řady a letos vstřelil dvě branky a na jednu asistoval.
Krásné úterní odpoledne z hlavního stadionu na Kladně! Od 16:00 nás zde čeká duel 3.kola MOL Cupu mezi SK Kladnem a FC Slovanem Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.