MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Teplice - 27. září 2023   16:00

MFK Vyškov
MFK Vyškov
37' Vintr
1:0
(1:0)
Teplice
Teplice
MFK Vyškov
Borek – Červeň, F. Štěpánek (C), Němeček (75. Souaré), Ilko – Mafwenta, Coulibaly – Kanakimana (70. Kamara), Lahodný (59. Eneme), Vintr (59. Metsoko) – Bayo (70. Diallo).
Stejskal – Ramathan.
Machálek – Antoníček, Dresler
Sportovní areál Drnovice
1830 diváků
Teplice
Mucha – Chaloupek (C), Mičević, Cykalo (40. Knapík) – J. Hora II (40. Radosta), Beránek, S. Dramé, Křišťan (62. Vachoušek), Krsmanović – Gning (55. Jásir), Fila (62. Havelka).
Grigar – Jukl.

Fotbalisté Vyškova si připisují skalp účastníka FORTUNA:LIGY z Teplic, kterého dokázali zdolat 1:0. Velmi dobrý výkon domácích v prvním poločase podtrhl ve 37. minutě vedoucím gólem Ondřej Vintr. Krátce po změně stran pak hostujícím Sklářům ještě více zkomplikoval situaci Krsmanović, který byl vyloučen za faul na pozici posledního obránce. Severočeši si v oslabení vytvořili jednu – dvě dobré možnosti, vyrovnat ale nedokázali. A protože ani Vyškovští nezužitkovali několik nadějných brejků, skóre se už neměnilo. To však lídrovi druhé nejvyšší soutěže už nemusí kazit radost.
90+4'
90+4'
Domácí si poradili i s dlouhým autem Mičeviće a zdá se, že jim vítězství neunikne.
90+3'
Mohlo být hotovo. Mucha rozehrával konstruktivně na spoluhráče, který se ale nechal obrat o míč a do velké šance se řítil Cheick Souaré, kterého vychytal teplický gólman. Poté se ještě dostal k dalšímu zakončení Idjessi Metsoko, jenž mířil z pravé strany do boční sítě!
90+1'
Domácí přežili standardku a směřovali do protiútoku. Diallo to možná zbytečně přibrzdil a pak nepřesně nahrával Metsokovi.
90'
Další standardka po faulu na Beránka. Tentokrát to není na střelu. Můžeme čekat centr...
89'
Přímý kop zahrával Filip Halevka, jehož střela skončila pouze na hlavě jednoho z hráčů v domácí zdi.
89'
Možná teď, kdy byl faulován Jan Knapík a bude z toho standardní situace ze zajímavé pozice.
88'
Hosté se už snaží o maximální zjednodušení hry a hrají většinu míčů rovnou nahoru. Zatím jim ale tato taktika nepřinesla štěstí.
86'
Roztažení hry doprava na Pavola Ilka, který odcentroval. Nabíhající Amidou Diallo se nedostal k hlavičce.
85'
Hosté zahrávali roh. Po něm přišla nedůrazná hlavička, po níž si stáhl míč do rukavic Borek.
83'
Marek Beránek si na hranici šestnáctky navedl míč na střelu pravačkou. Zamířil nad, ale Borka asi lehce vystrašil.
82'
Domácí rozehráli roh nakrátko. Následný centr propadl k Amidouovi Diallovi, jemuž však míč směřoval někam do výšky kolen a útočník Vyškova ho nedokázal zkrotit.
81'
Domácí drží míč na kopačkách a snaží se tak co nejméně pouštět Teplice do hry.
80'
Už je ale vše v pořádku a Ilko čeká, až dostane od rozhodčího povolení k návratu do hry.
79'
Domácí Pavol Ilko se ocitl v péči lékařů a tak se chvíli hrát nebude.
77'
Dlouhý nákop kořistí Jiřího Borka. Ten dnes podává zatím jistý výkon.
76'
Tadeáš Vachoušek převzal v šestnáctce míč od Dramého, následně mu ale nevyšle pokus o uvolnění. Balón doputoval až k brankáři Borkovi.
75'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Cheick Souaré.
72'
Domácí dělí od postupu možná 20 minut. Nutno říci, že Vyškov byl v MOL Cupu konkurenceschopný už loni, kdy prošel až do čtvrtfinále.
70'
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Amidou Diallo,
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Oumar Kamara.
69'
Mucha naštěstí bude v pořádku. Už se opět hraje.
68'
Po zablokované střele Dramého vyráželi domácí do brejku. Bienvenue Kanakimana utíkal sám na brankáře Muchu, který vystihl jeho pokus o kličku! Teplický gólman si ze souboje odnesl úder do hlavy a zůstává ležet na hrací ploše.
65'
Po rohovém kopu vznikl před bránou domácích obrovský závar! Borek ve spolupráci s obranou nakonec nepustil míč za brankovou čáru. Hosté každopádně byli blízko k vyrovnání!
64'
Nyní zahrozili hosté, ovšem Borek dokázal vyrazit jedovatou střelu na roh.
62'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Tadeáš Vachoušek,
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Filip Havelka.
61'
Domácí se snaží využít své početní výhody a momentálně se hraje převážně na jejich útočné polovině.
60'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Obrana Sklářů centr odvrátila.
59'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Santiago Eneme,
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Idjessi Metsoko.
58'
Fahad Bayo se ocitl sám před Muchou, kterého nedokázal překonat! Teplický brankář drží svému týmu naději.
57'
Domácí zahrozili po standardní situaci, kdy se hlavička jednoho z hráčů nevešla mezi tyče.
56'
Místní hlasatel se při vyslovování jmen střídajících teplických hráčů docela zapotil. U obou zvolil zajímavou výslovnost.
55'
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Muhamed Jásir.
55'
Střela domácího hráče ze střední vzdálenosti se mezi tyče nevešla. Bude se střídat.
54'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, po němž si pohrál s míčem brankář Borek. Ten ho pak chytil do rukavic před napadajícím Gningem.
53'
Hosté to mají v deseti zase více ztížené. Vyškov má velkou šanci na postup do další fáze poháru.
50'
Velký problém pro hosty! Nemanja Krsmanović totiž stáhl unikajícího Fahada Baya, a protože už za ním nikdo z jeho kolegů z hostující obrany nebyl, dostal přímou červenou kartu! Skláři tedy budou dohrávat duel o deseti.
50'
Daniel Fila se vrátil pro míč před vlastní šestnáctku, kde byl faulován. Rozehrávají Teplice.
47'
Radosta míč u pravé postranní čáry nezpracoval. Před ním pak zasáhl obránce, který odkopl do autu.
46'
Aktéři zápasu už jsou zpátky na hrací ploše. Druhý poločas bude za malou chvíli vykopnut.
Máme za sebou první poločas, po němž vede Vyškov nad Teplicemi 1:0. Nutno říci, že zaslouženě. Po úvodní šanci hostujícího Gninga totiž jihomoravský celek postupně přebral iniciativu, vytvořil si několik příležitostí a ve 37. minutě se nakonec i ujal vedení trefou Ondřeje Vintra. Nespokojený kouč Teplic Frťala pak sáhl k dvojitému střídání, ovšem do přestávky to už nějaký větší efekt nemělo.
45'
45'
Rohový kop hostujícího celku. Vyškov se ubránil. Teplice přeci jen v závěru poločasu zvýšily aktivitu.
43'
Hosté budou rozehrávat po odpískání nedovoleného zákroku ve středu hřiště. Za ten dostal žlutou kartu Adam Červeň.
41'
Rozezlený hostující trenér Zdenko Frťala sáhl ještě v prvním poločase ke dvojitému střídání. Je pravda, že jeho svěřenci se od nějaké 15. minuty postupně ocitli na solidním kolotoči.
40'
ze hřiště odchází Jegor Cykalo, přichází Jan Knapík,
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Matěj Radosta.
37'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Domácí se naprosto zaslouženě ujímají vedení! Lukáš Lahodný utíkal z pravé strany sám na Muchu. Toho si položil a místo zakončení ještě balón přenechal z druhé vlny nabíhajícímu ONDŘEJOVI VINTROVI, který střílel už do prázdné brány.
36'
Hosté zahrávali rohový kop. Žádnou příležitost z něj ale nevytěžili.
35'
Hra byla přerušena po ostré srážce Gninga s Červeněm. Oba hráči se těžce sbírali z trávníku, ale zdá se, že budou v pořádku.
34'
Nutno říci, že Vyškov je momentálně lepším týmem. Schází tomu jen gólové vyústění.
32'
Tohle byla zatím asi největší domácí šance! Střelu z prostoru penalty po zpětné přihrávce dokázal vyrazit nohou Mucha. Následnou dorážku Kessyho Coulibalyho zablokoval obránce!
31'
Viděli jsme dva rohy Vintera v krátkém sledu. Po prvním boxoval míč Mucha. Po druhém přišla hlavička, kterou gólman Teplic chytil bez problémů.
30'
Ondřej Vintr postupoval dopředu na levém křídle. Jeho přihrávka před branku byla sražena obranou na roh.
29'
Aktivní Fahad Bayo u vzdálenější tyče hlavou těsně nedosáhl na centr spoluhráče. V opačném případě by z toho byla velká šance.
29'
Hora vhodil aut před bránu soupeře. Pro balón si ale v pohodě došel Borek.
28'
Průnik Gninga zastavila obrana Vyškova. Bude se vhazovat.
27'
Po několika ostřejších soubojích o míč píská sudí proti domácím. Rozehraje brankář Teplic Filip Mucha.
25'
Domácí jsou teď rozhodně aktivnější. Střela z dálky po odraženém míči skončila za bránou.
23'
Další šance Vyškova! Z levé strany se vřítil do pokutového území Fahad Bayo. Ten už mohl střílet, ale ještě míč nabízel na zadní tyč Bienvenueovi Kanakimanaovi, který nedosáhl!
23'
Domácí rozehráli roh nakrátko. Nakonec jen odevzdali míč do rukavic Muchy.
22'
Dobrá příležitost domácích! Technickou střelu z pravé strany pokutového území vyrazil na roh Mucha.
20'
K centru z pravé strany se dostal Daniel Fila. Hostující útočník poslal míč do rukavic Borka.
18'
Dobrou příležitost měli domácí! Bayo z levé strany posílal míč kolem Muchy před odkrytou bránu, kde se však k jeho nabídce nedostal nikdo ze spoluhráčů a defenziva soupeře tak mohla zasáhnout.
17'
Hostující akce přerušena kvůli ofsajdu, ve kterém byl útočník Daniel Fila.
15'
Jakub Hora ve snaze vrátit míč do ohně ho zakopl až za bránu soupeře. Rozehrávat bude domácí brankář Jiří Borek.
14'
Utkání se po úvodním náporu Teplic vyrovnalo. Zdá se, že Vyškov si to rozdá se Severočechy naférovku.
12'
Domácí zahrávali autové vhazování, které letělo přímo do pokutového území. Po následném centru zakončoval akrobaticky, tuším, Fahad Bayo. Zamířil těsně vedle teplické brány!
11'
Dlouhý míč za hostující obranu hledal Fahada Baya. Balón ale doletěl až k Filipovi Muchovi.
9'
Na druhé straně si naběhl na dlouhý pas Abdallah Gning. Byl zbrzděn čistým skluzem obránce, míč se k němu však odrazil zpět. Následně nahrával na střed hřiště, ovšem hráči Vyškova se dobře vrátili.
7'
Poprvé se v ofenzivě připomněl Vyškov. Na pravém křídle se dostal k míči Bienvenue Kanakimana. Ten ho poslal do šestnáctky, kde nedosáhli nabíhající Bayo s Vintrem. V ochozech to ale poprvé výrazněji zahučelo.
7'
Domácí zatím spíše vyčkávají na svého soupeře. Teplice jsou častěji na míči.
4'
První šance prvoligisty! Soufiane Dramé vysunul Abdallaha Gninga, který z pravé strany utíkal na brankáře Jiřího Borka, jenž zakončení teplického útočníka vyrazil nohama!
3'
Hostující Jakub Hora házel aut až do pokutového území. Míč se odrazil do zámezí od teplického kapitána Štěpána Chaloupka.
2'
Hosté si zatím rozehrávají mezi stopery. Zapojili i brankáře Filipa Muchu.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu drnovického stadionu.

MFK Vyškov: Borek – Červeň, F. Štěpánek (C), Němeček, Ilko – Mafwenta, Coulibaly – Kanakimana, Lahodný, Vintr – Bayo.
Náhradníci: Stejskal – Kamara, Souaré, Metsoko, Eneme, Ramathan, Diallo.
Trenér: Jan Kameník

FK Teplice: Mucha – Chaloupek (C), Mičević, Cykalo – J. Hora II, Beránek, S. Dramé, Křišťan, Krsmanović – Gning, Fila.
Náhradníci: Grigar – Havelka, Jásir, Vachoušek, Jukl, Knapík, Radosta.
Trenér: Zdenko Frťala

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dresler.
MFK Vyškov:
Ambiciózní druholigový tým si v minulém ročníku zahrál dokonce baráž o FORTUNA:LIGU, v níž podlehl Zlínu. Celý dvojzápas rozhodl jediný gól na hřišti účastníka nejvyšší soutěže. Také letos má celek z jihu Moravy, který hraje domácí zápasy na slavném stadionu v Drnovicích, F:NL skvěle rozjetou, když po 10. kole dokonce vede tabulku o tři body před Duklou Praha. Naposledy si Vyškovští připsali velmi cennou výhru 1:0 na půdě brněnské Zbrojovky.

Klub využívá své kontakty v Africe a dokáže efektivně vyhledávat zajímavé hráče, kteří pocházejí z černého kontinentu. V tomto ročníku se skvěle daří útočníkovi z Toga Idjessimu Metsokovi, který nastřílel už sedm ligových gólů. Mezi další africké akvizice patří ofenzivní fotbalisté Fahad Bayo s Bienvenuem Kanakimanou, záložníci Cheick Souaré s Amidouem Diallem či obránce Golden Mafwenta.

FK Teplice:
Teplice se pod vedením trenéra Zdenka Frťaly postupně zvedají. V minulé sezóně se s jeho přispěním relativně v klidu vyhnuly baráži a letos jim po devíti kolech patří v tabulce devátá pozice s vyrovnanou bilancí tří výher, remíz i porážek. Skláři dokázali doma na Stínadlech obrat o body i Spartu, se kterou remizovali 1:1. Po reprezentační pauze nejprve vyhráli 1:0 v Karviné a v sobotu remizovali po divokém průběhu 3:3 v Liberci. Tam Tepličtí rychle vedli 2:0, aby tento náskok ještě v úvodním dějství ztratili a po přestávce musel Daniel Fila z penalty naopak vyrovnávat na konečný stav.

Posledních 5 zápasů Teplic:
Zlín – Teplice 2:1
Brozany – Teplice 0:1 (MOL Cup)
Teplice – Pardubice 0:1
Karviná – Teplice 0:1
Liberec – Teplice 3:3
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Dnes se hraje řada zápasů 3. kola MOL Cupu. Jedním z nich bude také souboj druholigového Vyškova s Teplicemi. Tento zápas uvidí stadion v Drnovicích, kde má vyškovský celek své domácí zázemí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.