MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nespeky : Jihlava - 29. srpna 2023   17:30

Nespeky
51' Turek
1:6
(0:3)
Jihlava
Jihlava
20' Tall Mame   • 26' Franěk   • 30' Tureček   • 67' Sládek   • 78' Ogiomade   • 82' Tall

Jihlava podle očekávání splnila roli favorita a bez problémů postoupila do dalšího kola MOL Cupu. Nespeky ale odehrály utkání se ctí a rozhodně nepůsobily odevzdaně. Dočkaly se i vstřelené branky zásluhou nejlepšího střelce Turka. Skóre 6:1 na jednu stranu ukazuje rozdíl mezi oběma týmy a rovněž mezi amatérským a profesionálním fotbalem, domácí si ale možná zasloužili přeci jen o něco přijatelnější výsledek.
90+1'
V ní se ale moc nestalo a tak už je zde konec utkání.
90'
Základní hrací doba je minulostí. Hlavní rozhodčí nastaví ještě jednu minutu.
88'
Domácí ale měli k dispozici standardní situaci ze střední vzdálenosti. Míč ale skončil přímo v náruči Jágrika, který se nemusel moc namáhat.
87'
V závěru zápasu se projevuje vytížení na obou stranách. Hráči často leží v křečích a posledních pá minut se kouskuje.
85'
I Nespeky umí. Z levé strany se dostaly až do zakončení a Jágrik musel zasahovat. Domácí budou pokračovat rohem.
84'
Drážek připisuje další zákrok, když už v šeru měl co dělat, aby vyrazil míč do vzduchu.
82'
Jihlava právě vstřelila branku! Vzápětí přišla rychlá akce hostů, kterou zakončil LAYE ALASSANE MAME TALL. Celek z Vysočiny míří za vysokým vítězstvím, což je pro Nespeky na jednu stranu škoda, protože za svůj výkon by si zasloužily přívětivější zážitek.
80'
Nespeky málem přispěchaly s odpovědí. Střídající Máca vyslal křižnou střelu, která ale doskákala vedle branky.
78'
Jihlava právě vstřelila branku! Celek z Vysočiny se dočkal páté branky. Po centru z pravé strany se tentokrát střelou ve vzduchu prosadil AMADIN MARVIS OGIOMADE.
77'
Piško se ale dopustil šlapáku na půlce a vznikla z toho šance pro Nespeky, kterou zakončil Maršoun, nicméně zamířil vedle.
76'
Stále se ale hraje před brankou Nespek v posledních minutách. Jihlavští pořád tlačí na Nespeky a chtějí docílit páté branky.
74'
Křivánek poslal k zemi soupeře a byl mu odpískán útočný faul. Naštěstí se celý incident obešel bez zranění.
73'
Střídání v týmu TJ Sokol Nespeky:
ze hřiště odchází Turek, přichází Máca.
71'
Série jihlavských rohových kopů končí útočným faulem hostů.
70'
Pešta poslal k zemi Fraňka a Vysočina bude zahrávat přímý kop z 25 metrů.
69'
Nespeky se i po inkasované brance prezentují aktivně. Petlička se prezentoval pěknou individuální akcí, nicméně jihlavské zkušenosti se opět projevily.
67'
Jihlava právě vstřelila branku! Hosté si berou třígólový náskok zpět. Po centru z pravé strany vyslal halfvolej MARTIN SLÁDEK, jehož pokus nakonec doskákal za brankovou čáru.
64'
Jágrik musí vypomáhat hostující obraně, aby uklidnil hru a po delší době posílá míč na druhou stranu hřiště.
62'
Nespeky už tuší, že nemají co ztratit a místy se vyrovnávají Jihlavě v mezihře. Rozhodně mají častěji míč na kopačkách než v prvním poločase.
60'
Střela z dálky byla k vidění i na druhé straně. Po pěkné akci skončil míč v rukavicích Jágrika.
59'
O chvíli později se Franěk dostal ke střele z dálky, nicméně pokus poslal vysoko nad.
58'
Přímý kop Ogiomadeho nadzvedla domácí zeď a hosté měli k dispozici roh. Domácí si ho ale pohlídali a Drážek může odkopávat od branky.
56'
Klauz si opět zabíhal za obranu a zase mu mu byl odmáván ofsajd, nicméně mu byl odmáván ofsajd. Nespeky ale jsou odhodlané hrát ofenzivně.
55'
Drážek přeci jen musel na zem, aby následně míč vyškrábl. Jihlavská ofenziva opět nabírá na síle.
54'
Hosté zkoušeli uniknout opět po straně, odkud přišel centr, domácí obrana na poslední chvíli dostala míč do bezpečí.
53'
Hosté z Vysočiny ale nepanikaří a v klidu drží míč a nadále kombinují.
51'
Nespeky právě vstřelily branku! Domácí se dočkávají zasloužené trefy. Jihlava tak dlouho hazardovala ve vlastní obraně, až se k míči dostal MARTIN TUREK, který nekompromisně prostřelil Jágrika.
48'
Jihlava od začátku dominuje a má hru pln pod kontrolou.
46'
ze hřiště odchází Vašák, přichází Drážek,
ze hřiště odchází Toyin Mustapha, přichází Čaloun,
ze hřiště odchází Bredler, přichází Rosenvlad.

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Mastný, přichází Jágrik.
46'
Dvacet minut vydržel bezbrankový stav. Jihlava ale následně potvrdila roli favorita a třemi góly v rozmezí deseti minut si vytvořila pohodlný náskok. Nespeky se ale nevzdávají a dál vzdorují a nadále se prezentují sympatickým výkonem. Dokonce se dočkaly gólu, ale neuznaného.
45+1'
45'
V závěru poločasu se Nespeky dočkaly branky a v obci už byla veliká sláva, avšak když míč mířil do prázdné branky, tak rozhodčí zapískal útočný faul a pokračovat bude Jihlava.
42'
Další standardní situace v podání hostů končí v náruči Vašáka.
41'
Franěk na hranici šestnáctky vypálil z otočky a míč skončil na břevně. V ochozech bylo slyšet jen zahučení .
39'
Nespeky si přichystaly zajímavý signál, ale samy se o něj připravily, když domácí hráči vlezli do zdi a tím je rozhodčí o standardní situaci připravil.
38'
Aktivní Čaloun si vybojoval faul ze zajímavé pozice a Nespeky budou mít k dispozici standardní situaci ze slibné vzdálenosti.
36'
Málem z něj udeřili ale hosté. Křivánek po lajně nasadil ke sprintu a musel ho zastavit až Vašák, který se mu včas vrhl pod nohy, aby sebral míč.
35'
Skalický s Čalounem se dostaly až před branku Jihlavy a druhý jmenovaný následně vybojoval alespoŇ roh.
33'
Nespeky se dostanou do potenciální šance jedině v případě, kdy jim vyjde rychlý přechod přes střed hřiště. Poslední přihrávka je ale až moc prudká a Čaloun hodil rychle brzdu.
32'
Domácí obrana má velké problémy a Nespeky opět musely čelit útočné akci z levé strany. Peřina ale poslal míč přímo do ležícího Vašáka.
30'
Jihlava právě vstřelila branku! Na druhé straně naopak znovu udeřilo. Hosté využili znovu silnější levé strany, kde se díky kombinaci dostali až před branku. Poprvé míč skončil na tyči. Z dorážky ale bez problémů zamířil přesně MIROSLAV TUREČEK, který upravil na 0:3.
29'
Čaloun si už zabíhal za obranu, kam také dostal balón. Ocitl se ale v ofsajdové pozici.
28'
Ogiomade dělá velké problémy domácí obraně na levé straně a znovu vybojoval roh pro Jihlavu.
27'
Skóre mohlo být opět jen o jednu branku. Náhradník Klauz šel sám na MAstného, v poslední chvíli ale poslal svůj pokus vedle.
26'
Jihlava právě vstřelila branku! Hosté nakonec kopali dva rohy. První Nespeky odvrátili i z toho důvodu, že byl špatně kopnutý, druhý pokus ale dopadl přesně na hlavu TOMÁŠE FRAŇKA, který zvyšuje na 2:0 z pohledu Vysočiny.
24'
Na Turka šel míč a jen na poslední chvíli mu hosté zamezili jít do brejku. Na druhé straně Ogiomade zaměstnal hned dva domácí hráče, až ho Hronek čistě skluzem připravil o míč.
23'
Když se Nespeky dostanou k míči, tak je hned presují tři soupeři a pod tlakem o něj přijdou.
22'
Další akce hostů končí odmávaným ofsajdem. Vašák může v klidu odkopávat od brány.
20'
Jihlava právě vstřelila branku! Hosté jdou do vedení. Po akci z pravé strany se prosadil hostující útočník LAYE ALASSANE MAME TALL, který překonává brankáře Vašáka.
18'
V souboji jedenáctek vybojoval domácí Skalický faul na hostujícím Peřinovi.
17'
Domácí jsou nuceni střídat. Kvůli zranění odchází ze hřiště Balata, jehož na hřišti nahrazuje Klauz.
15'
Nespeky se poprvé dostaly na polovinu soupeře a vynutily si alespoň autové vhazování. Jihlava si ale míč rychle vzala zpět do své moci.
13'
Domácí obrana zatím bez problémů odolává a zažehnává všechny hrozby. Otázka je, jak dlouho jí to vydržíl
11'
Domácí ale standardní situaci bez problémů odvrátili a odhlavičkovali míč do bezpečí.
10'
Aktivita hostů přináší první důsledky na domácí straně, kdy Hronek šel nohou do soupeře a vidí za svůj počin žlutou kartu.
8'
Prakticky od začátku zápasu se hraje v drtivé většině na polovině Nespek.
6'
Z něj ale hosté nic nevytěžili a budou muset začít od vlastního gólmana.
5'
Také přišel i první náznak šance, kdy měl přijít centr z levé strany, nicméně Nespeky zblokovaly a bude se kopat roh.
3'
Jihlavští od začátku ukazují, kdo bude dirigovat hru. Celkem bez problémů drží míč.
1'
Jen několik málo hodin zbývá do úvodního výkopu a Nespeky budou opět žít fotbalovým svátkem. Jejich pohádka pohárovým MOL Cupem napíše další kapitolu, ve které se hráči z malé obce na Benešovsku postaví velkému soupeři z Jihlavy. Celek z Vysočiny vyzbrojený profesionálními hráči dorazí v úterý a od 17:30 začne bitva o možnost vyzvat prvoligový tým.

Už když ve druhém kole porazili pražský Motorlet 6:3 po prodloužení, postarali se o velkou senzaci. Fotbalisté Nespek si oprávněně vybojovali o střetnutí, které se zapíše do historie obce. Proti nim totiž bude stát FC Vysočina Jihlava, aktuálně čtvrtý celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Mají z něho respekt. Vědí, že budou velkým outisederem. I tak jim ale odhodlání nechybí.

„Konfrontace s druhou ligou. Přeci jenom soupeř je o dvě soutěže výš. Půjdeme se tam poprat o výsledek a uvidíme, na co to bude stačit,“ říká Josef Petlička, autor poslední branky Nespek v divizi, který se postaral o remízu 1:1 se Štětím.

„Chceme porovnat jakékoliv zkušenosti s co nejlepším soupeřem a zkusit si, jaké to je držet s profesionálními hráči krok. Navíc se můžeme ukázat,“ hlásí hrdina vítězného utkání s Motorletem dvougólový Petr Čaloun. Proti nim ale bude stát mnohem těžší kalibr, než byl pražský celek působící v České fotbalové lize v čele s hvězdným Slovákem Miroslavem Stochem.

Úterní pohárový duel bude víc o Jihlavě než o Nespekách, což domácí tuší. „Asi budou na míči, my zalezlí. Oni kombinovat, my čekat na brejky, nějakou šanci a pokusit se dát nějaký gól a držet co nejdéle s nimi krok, aby utkání neskončilo nějakým větším rozdílem,“ přemítá nahlas Petlička.

Na utkání s Jihlavou se ale těší nejen klub, ale i celá obec čítající šest stovek obyvatel. „Tím, že jsme se dostali poměrně vysoko v MOL Cupu, což je pro nás čest a užíváme si to, tak se na Jihlavu nachystáme, co nejlépe, abychom předvedli dobrou úroveň, kterou si tato soutěž zaslouží. Zápas si určitě užijeme a porveme se o co nejlepší výsledek," uvedl během losu předseda divizních Nespek Petr Králíček.

Co od domácích čekat, krom toho, že budou hosté favority, neví ani jihlavský trenér David Oulehla. „Přiznávám, že Nespeky jsou pro nás zatím velkou neznámou. Po pátečním ligovém zápase s Chrudimí však budeme mít dost času, abychom nějaké poznatky nasbírali. Už máme staženo video z jednoho utkání Nespek, tudíž nám studijní materiál nechybí. Chystat se budeme jako na normální ligový zápas, přičemž nás ale jako vždy budou především zajímat aspekty naší hry. Aby v ní vznikaly mechanizmy, abychom se stále posouvali dál,“ řekl kouč celku z Vysočiny pro klubový web.
Příjemné úterní odpoledne. Malinká obec na Benešovsku začne psát úderem půl šesté další kapitolu v rámci jízdy MOL Cupem. Čerstvě divizní Nespeky totiž vyzvou velkého favorita ze druhé nejvyšší soutěže jihlavskou Vysočinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.