MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Švédsko - 23. června 2018   20:00

Německo
Německo
48' Reus (Mario Gómez) • 90+5' Kroos (Reus)
2:1
(0:1)
Švédsko
Švédsko
32' Toivonen  (Claesson)
Německo
Neuer (C) – Kimmich, Rüdiger, J. Boateng, Hector (87. Brandt) – Rudy (31. Gündoğan), Kroos – T. Müller, Draxler (46. Mario Gómez), Reus – Werner.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL)
Olympijský stadion Fišt (Soči)
44 287 diváků
Švédsko
Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson (74. Durmaz), Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg (90. Kiese Thelin), Toivonen (78. Guidetti).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Německo to zvládlo! Dnešní nesmírně těžký duel, proti urputně a dobře bránícímu soupeři, zvládlo a díky tomuto vítězství rázně vstoupilo do hry o postup ze skupiny. Tímto výsledkem navíc také opět ožily postupové naděje Jižní Koreje, to jsou tedy věci. Krutý závěr sebral body Švédům, kteří dnes vyrukovali na obhájce titulu s jasnou taktikou – vycházet ze zabezpečené defenzivy a spoléhat na rychlé brejky. Tato taktika vycházela v první půli, tu druhou pak poznamenala rychlá branka Němců, kteří pak v závěru mocně finišovali. Po střele Brandta, která skončila na tyči, se nakonec Němci gólu dočkali a urvali důležité vítězství.
90+8'
90+7'
Zákroky brankáře Švédska Robina Olsena – 3.
90+7'
Zákroky brankáře Německa Manuela Neuera – 5.
90+7'
Sebastian Larsson (Švédsko) chytá míč do ruky na polovině Němců, je z toho žlutá karta.
90+5'
Německo právě vstřelilo branku!
A Švédsko za doslova hloupý faul Durmaze krutě pyká! TONI KROOS to trefil parádně z přímého kopu, když si narazil s Reusem a poté poslal míč z levé strany ke vzdálenější tyči a je rozhodnuto!
90+5'
Jimmy Durmaz (Švédsko) trochu zbytečně fauluje na hranici vlastní šestnáctky, Němci budou rozehrávat z levé strany, možná poslední šance na vstřelení rozhodující branky!
90+4'
Toni Kroos (Německo) hledá na pravé straně nabíhajícího Marco Reuse, který to sice měl trochu na dlouhou nohu, míč napálil z voleje, asi to chtělo před branku, jenže míč končí vysoko nad brankou.
90+3'
Čtveřice Švédů se nyní hnalo do brejku, vypadalo to hodně nadějně, vzadu zůstal pouze osamocený Antonio Rüdiger, jenže celou akci přerušil odpískaný útočný faul.
90+2'
Mikael Lustig (Švédsko) odvrací míč na roh, ten Němci rozehrají z levé strany, velmi rychle... Julian Brandt vypálil zpoza vápna, střela z místa a míč končí na tyči!
90+1'
Nastavuje se pět minut, to je dostatek času na to, aby téměř celý zápas útočící Němci dosáhli kýžené druhé branky. Nicméně obhájci titulu jsou již pouze v deseti, bude to zajímavé.
90'
Robin Olsen vyboxovává míč, Němci bleskově vhazují a znovu tak mohou spřádat plány na vstřelení vedoucího gólu.
90'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Isaac Kiese Thelin.
Dnešní utkání sleduje 44 287 diváků.
88'
Robin Olsen (Švédsko) znovu fantastický! Po centru z levé strany hlavičkuje ve vápně Mario Gómez (Německo), ale gólman dokázal vytěsnit míč, mířící pod břevno, nad branku!
87'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Julian Brandt.
85'
Marcus Berg (Švédsko) se nyní ocitá v těsném ofsajdu, míč tak získává Německo, které bude moci zaútočit.
84'
Švédové rozehráli z levé strany, míč ale prolétl vápnem, aniž by ho kdokoliv zasáhl a skončil mimo hřiště, Manuel Neuer bude rozehrávat.
83'
Andreas Granqvist (Švédsko) hlavičkuje ve vápně Německa, tam Manuel Neuer trochu klopýtl, ale nakonec ještě stihl míč pravačkou vyboxovat mimo vlastní branku, na roh.
82'
A pozor, nakonec se Jérôme Boateng (Německo) druhé žluté přece jenom dočkal! Bylo to sice se zpožděním, ale bylo, sudí udělil obránci německého výběru druhou žlutou a Boateng se tak zhruba za deset minut vykartoval.
82'
Jérôme Boateng (Německo) si nyní počínal hodně neopatrně, když šel do skluzu v souboji s Bergem, no... to mohl být zákrok na žlutou kartu, v tomto případě i druhou a následně vyloučení!
81'
Timo Werner (Německo) to nyní zkouší z první, po přízemním centru z pravé strany, míč ale přelétl zhruba půl metru nad břevnem branky soupeře.
79'
Mikael Lustig (Švédsko) vhazuje z pravé strany, na své polovině, míč míří na polovinu Němců, kteří se ho dokázali okamžitě zmocnit.
78'
Střelec prvního gólu dnešního utkání, Ola Toivonen (Švédsko), kterého v závěru nahradí John Guidetti.
77'
Pokud by dnešní utkání skončilo tímto výsledkem, znamenalo by to, že by si to v posledním kole rozdalo Švédsko s Mexikem o první místo ve skupině!
76'
Švédsko rozehrálo rohový kop z pravé strany, resp. obránce Ludwig Augustinsson. Míč se dostal před vápno, kde ho z voleje napálil Emil Forsberg, střelu však Manuel Neuer dokázal lapit.
75'
A hned v počátku svého pobytu na hřišti se Jimmy Durmaz neohroženě žene do vápna soupeře, jeho střelu poté zablokoval obránce na roh.
74'
První změna v sestavě Švédska, ze hřiště odchází Viktor Claesson, kterého nahradí Jimmy Durmaz.
74'
Timo Werner (Německo) fauluje na polovině soupeře Albina Ekdala, Švédové získávají míč a cenné vteřiny.
73'
Dá se očekávat, že tlak Němců bude narůstat, nyní mají k dispozici standardní situaci na polovině soupeře, je to ale poměrně daleko od vápna.
72'
Timo Werner (Německo) poslal míč z levé strany před branku, kde v poslední chvíli skvěle zasáhl Andreas Granqvist (Švédsko).
71'
Emil Forsberg (Švédsko) se dostal k míči a zkusil rychlý brejk, který i za cenu faulu zastavil Jérôme Boateng, který za zákrok u půlící čáry dostává žlutou kartu.
70'
Posledních dvacet minut nás dělí od závěrečného hvizdu. Výsledek 1:1 dává zajímavé naděje Švédům pro závěrečný duel ve skupině, obhájci titulu budou chtít ještě jeden gól dát a strhnout vedení na svou stranu.
68'
Na pravé straně zůstal osamocený Joshua Kimmich (Německo), který se dostal k míči po pasu z levé strany, míč odehrál z první před branku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
67'
Po dlouhé době sledujeme opět i akci Švédů na polovině soupeře, ale byla to krátká epizoda, míč se vrací zpět na jejich polovinu.
66'
Po zblokované střele Toni Kroose mělo Německo roh z levé strany, míč se dostal do vápna, ovšem tam vystoupal do vzduchu nejvýše bránící hráč, který odhlavičkoval míč.
65'
Švédsko nyní pouze odkopává míč k půlící čáře, Němci to tak budou moci znovu zkoušet.
64'
Toni Kroos (Německo) udělal před vápnem soupeře kličku bránícímu hráči, poté vystřelil, ke vší smůle obhájců titulu ale trefil pouze dalšího hráče v modrožlutém...
63'
Švédsko se i za tohoto stavu brání, ani remíza 1:1 není, pochopitelně, k zahození.
61'
No, nyní Němci zahrozili! Joshua Kimmich poslal pas z pravé strany před branku, kam si seběhl Marco Reus i Mario Gómez, ofsajd to nebyl, každopádně míč končí vedle branky Švédů, to byla ale zajímavá šance!
60'
Hodina zápasu za námi, obhájcům titulu se podařilo ve druhé půli vyrovnat, dočkáme se ještě ve zbývající půl hodiny nějakého gólu?
59'
Nakonec branku Manuela Neuera neohrozili, naopak, museli se bleskově vracet zpět na svou polovinu, dopředu totiž pelášil Mario Gómez, který však nakonec ztratil míč.
58'
Autové vhazování Mikaela Lustiga na polovině soupeře, z pravé strany, Švédové by mohli zahrozit.
57'
Jonas Hector (Německo) se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, míč netrefil ideálně, lehký zákrok to ale pro Robina Olsena rozhodně nebyl.
56'
Ola Toivonen (Švédsko) to nyní zkusil po levé straně, ale tam neuspěl v souboji s rychlonohým Jérôme Boatengem.
55'
Toni Kroos (Německo) končí na trávníku, po lehkém souboji s Toivonenem, Němci získávají míč a rozehrávají.
54'
Na vlastní polovině nyní kombinují Němci, následuje pas na levou stranu, na Reuse, který se ale k míči nedostal.
52'
Albin Ekdal (Švédsko) dostal žlutou kartu za ostrý skluz u půlící čáry.
52'
Nyní také standardka pro Švédsko, na polovině soupeře, ale daleko od branky, to není ani na centr do vápna.
51'
Toni Kroos rozehrál, je to centr do vápna, kde hlavičkuje Thomas Müller (Německo), stojící blíže k místu exekuce, ale míč letí těsně vedle branky Robina Olsena.
49'
A Němci znovu hrozí, defenziva Švédů ale nyní obstála, nicméně nyní je to i za cenu faulu, to znamená zajímavou standardku pro Německo, z pravé strany, u vápna švédského výběru.
48'
Tak lepší vstup do druhé půle si Němci přát snad ani nemohli! Timo Werner poslal míč z levé strany před branku, tam ho jemně tečnul padající Mario Gómez, za nímž ho dokázal kolenem nasměrovat do branky MARCO REUS.
48'
Antonio Rüdiger (Německo) si nyní nemohl dovolit zaváhat, byl pod tlakem útočícího hráče soupeře, povedlo se mu míč odehrát k Neuerovi, který posílá míč na pravou stranu.
46'
Do druhého poločasu již nezasáhne v dresu obhájců titulu Julian Draxler, kterého na hřišti nahradil Mario Gómez, je to tedy jasné posílení ofenzivy v podání Německa.
46'

Fauly: 7 : 2.
První poločas je minulostí a do kabin odchází mnohem spokojenější Švédové! Nad obhájcem titulu totiž vedou po gólu Toivonena 1:0 a kdyby bravurně nezasáhl v posledních sekundách první půle Neuer, mohli vést již 2:0! Německo má dnes dost prostoru na kombinaci, soupeře hraje v hlubokém defenzivním bloku, ale útočné brejky má doslova smrtící. Těžko říci, jak se obhájce titulu dokáže připravit na druhou půli, v níž musí soupeře přetlačit, chce-li dále živit naději na postup.
45+2'
45+2'
V posledních sekundách nastaveného času se dostali do další šance Švédové! Po centru z pravé strany dokázal ve vápně hlavičkovat Marcus Berg, ovšem Manuel Neuer bravurním zákrokem podržel naděje obhájců titulu!
45+1'
Nastavují se dvě minuty, Robin Olsen vykopává od své branky... míč se ale dostává k jeho protějšku, Manuelu Neuerovi, který rozehrává v pozici libera.
45'
Jérôme Boateng (Německo) se odhodlal ke střele z pravé strany, zpoza vápna, byla to velmi překvapivá střela, která ale míří vedle branky.
44'
Marco Reus (Německo) se snažil dostat do vápna, ale ztrácí míč a je tu znovu rychlý protiútok soupeře, ve vápně to ale nezvládl Viktor Claesson, který byl ve velmi dobré pozici, stačilo vystřelit.
43'
Dlouhý pas Švédů na pravou stranu, na Viktora Claessona nepřesný, míč končí v autu, vhazují obhájci titulu.
42'
U míče nyní znovu Němci, kteří útočí po pravé straně, odkud směřuje pas do vápna Švédů, tam se Ilkay Gündoğan k míči ale nedokázal dostat.
41'
Ludwig Augustinsson (Švédsko) se dostal k míči a zakládá útočnou akci po levé straně, za půlící čárou zastavuje a Švédové se snaží podržet míč co nejdéle to půjde.
40'
Němci bleskově rozehráli roh z levé strany, ale branku Robina Olsena neohrozili, nyní se tak znovu musí pustit do postupného útoku.
39'
A Robin Olsen (Švédsko) opět v akci, nyní dokázal fantasticky vyrazit nepříjemně tečovanou střelu Ilkay Gündoğana, to byl parádní zákrok! Poté dotírající Müller nestihl zasáhnout odražený míč, který včas odehrát bránící Lustig.
38'
Robin Olsen (Švédsko) si připisuje důležitý zákrok na hranici vlastního vápna, kde dokázal odehrát míč před dotírajícím soupeřem.
38'
Fanoušci v černočervenožlutých barvách v hledišti nyní nevěřícně hledí na hřiště, kde se obhájce titulu zatím marně snaží prosadit přes dobrou defenzivu Švédů.
37'
Němci sice mají drtivou převahu ve statistice držení míče, ale to je jim málo platné, zatím totiž nemají ani jednu střelu na branku (soupeř má dvě, z toho jednu zužitkoval ve vedoucí gól).
36'
Německo se snaží nyní něco vymyslet na polovině soupeře, který se ale zatím pozorně brání.
35'
Bránící Mikael Lustig faulován ve vlastním vápně, tím také končí útočné snažení Němců, kteří se po inkasovaném gólu dostali pod ještě větší tlak!
34'
Statistika držení míče – 70% : 30%.
32'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové jdou do vedení! Němci chybují v rozehrávce ve středu hřiště, soupeře se dostal bleskově do protiútoku, ve vápně si na centr z pravé strany naběhl OLA TOIVONEN, který i v souboji s obráncem dokázal zakončit, navíc krásným lobem přehodil i vyběhnuvšího Neuera.
31'
Ne, Sebastian Rudy pouze vzteky hodil s ručníkem na lavičku, nakonec ho zranění nosu do hry zpět nepustí! Na hrací ploše ho tak nahradí Ilkay Gündoğan.
30'
Z rohového kopu se Švédsko prosadit nedokázalo, nyní pohled k lavičce německého výběru, kde stojí Sebastian Rudy s tampónem v nose, že by se vrátil zpět do hry?
29'
Od hlavičkujícího Jonase Hectora (Německo) se odráží míč mimo branku, rohový kop pro Švédsko, které bude rozehrávat z pravé strany.
28'
Sebastian Larsson (Švédsko) vrací míč raději zpět na svou polovinu, Švédové ale každopádně asi nejdelší dobu v zápase drží míč.
27'
Ilkay Gündoğan (Německo) se rozcvičuje, bude tím, kdo nahradí Sebastiana Rudyho? Nyní sledujeme postupný útok švédského výběru.
26'
Nebylo to zaviněné, Rudy šel do skluzu, Toivonen vyskočil a patou zasáhl obličej protihráče. Rudymu teče silně krev a musí ze hřiště, pravděpodobně se bude střídat.
25'
Sebastian Rudy (Německo) zůstal na trávníku poté, co ho v souboji kopl kopačkou do obličeje Ola Toivonen (Švédsko).
25'
Emil Forsberg (Švédsko) se nyní pokusil dostat do dalšího brejku, ale bránící hráč mu stihl včas ukopnout míč.
24'
Po zásahu obránce Mikaela Lustiga získávají Němci rohový kop z levé strany, míč směřuje před branku, tam ale odvrací Sebastian Larsson.
23'
Pět Švédů se nyní ocitlo na polovině soupeře, po ztrátě míče se ale poctivě vrací zpět na svou polovinu.
22'
Thomas Müller (Německo) se nyní dostal k míči ve vápně soupeře, ale nebyl tak důrazný, to byl naopak bránící Albin Ekdal, který dokázal záložníka soupeře odstavit od míče.
21'
Manuel Neuer má míč a hned rozehrává na pravou stranu, Švédové opět vyklízí prostor na útočné polovině a stahují se k půlící čáře.
20'
Joshua Kimmich (Německo) odcentroval z pravé strany, do souboje před branku s Draxlerem jde gólman Robin Olsen a obránce Victor Lindelöf, kterým se podařilo míč odehrát... navíc je pískán útočný faul Draxlerovi.
19'
Akce německého výběru končí střelou Sebastiana Rudyho, která míří mimo branku soupeře, navíc je pískán ofsajd.
18'
Marcus Berg (Švédsko) se dostal ke střele z voleje uvnitř vápna, ale střelu dokázal zablokovat obránce, včasný zákrok!
16'
Německo zkusilo rychlý útok, Timo Werner ale s míčem po chvíli zastavuje a celou akci tak zbrzdil, nyní to je již v podání Němců opět do plných.
15'
První čtvrt hodina jasně pro Německo, Švédové začali zápas velmi defenzivně, nyní se ale odhodlali také k útočení, že by změna?
14'
Ve třech se nyní Švédové odhodlali k napadání, soupeř chybuje v rozehrávce.
13'
Pozor, za obranu Němců si naběhl Marcus Berg, kterého stíhali obránci, Berg se dostal s míčem do vápna, proti němu dobře vyběhl Manuel Neuer, Berg upadl, možná i po souboji s Jérôme Boatengem ... a co je důležité – míč má Neuer a penalta se nepíská!
12'
A znovu se Němci snaží přelstít bránícího soupeře, centr z levé strany odkopává obránce Švédska.
11'
Švédové poprvé v zápase zkusili napadat rozehrávku soupeře, po chvíli se ale zase zpět vrací na svou polovinu.
10'
Německo z rohového kopu branku Robina Olsena neohrozilo, ale je znovu u míče a Švédové tak v hlubokém defenzivním bloku vyčkávají další útočnou akci soupeře.
9'
Marco Reus (Německo) přihrává z pravé strany před branku Švédů, tam si seběhl Timo Werner, míč se ale odráží vedle branky, roh pro Německo.
8'
Julian Draxler (Německo) proniká po levé straně do vápna soupeře, zkouší střelu nebo přihrávku na vzdálenější tyč, míč ale nikdo nezasáhl a ten míří mimo branku.
6'
Švédsku se otevřel prostor na rychlý průnik, který ale nevyšel dle představ. Následně se ale dostal mezi dvojici obránců Emil Forsberg, který se ale v tomto souboji neprosadil, faul se nepíská.
5'
Ludwig Augustinsson (Švédsko) opět vhazuje z levé strany, na své polovině, ale dá se očekávat, že k míči se bleskově dostane soupeř... což se naplňuje, Švédové se ještě nedostali za půlící čáru.
4'
Švédové jsou od úvodních vteřin zápasu v hluboké defenzivě a obhájci titulu tak mají dostatek prostoru na jejich polovině.
3'
První gólovou šanci si vypracovali Němci, když se z pravé strany dostal míč před branku, kde vystřelil Julian Draxler, jenže střelu dokázal zablokovat bránící hráč, následnou další střelu Jonase Hectora také zablokoval bránící hráč Švédů.
2'
Akci obhájců titulu zakončil centrem z levé strany Thomas Müller, míč ale nikdo ve vápně nezasáhl, míč končí na opačné straně v autu, vhazuje Ludwig Augustinsson.
1'
V první útočné akci Němci, kteří se nyní drží v blízkosti pokutového území soupeře.
1'
Hrají hymny, nejprve ta německá, po níž bude následovat švédská.
Oba týmy nastupují na trávník.

Německo: Neuer (C) – Kimmich, Rüdiger, J. Boateng, Hector – Rudy, Kroos – T. Müller, Draxler, Reus – Werner.
Náhradníci: Trapp, ter Stegen – Plattenhardt, Ginter, Hummels, Özil, S. Khedira, Goretzka, Süle, Brandt, Gündoğan, Mario Gómez.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, Guidetti, Svensson, Helander, Hiljemark, Krafth, P. Jansson, Rohdén, Durmaz, Kiese Thelin.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL).
ŠVÉDSKO
Švédové prožili lepší vstup turnaje, než jejich soupeř. V duelu s Koreou to sice nebyly žádné velké útočné manévry, ale následovníkům božského Zlatana stačila k vítězství proměněná penalta, kterou v 65. minutě proměnil kapitán mužstva Andras Granqvist.
I přesto, že Švédové po prvním kole základních jsou v čele skupiny F, nejdou do zápasu s Německem v pozici favoritů. Tím zůstávají nadále obhájci titulu, Švédové se budou snažit spoléhat hlavně na pevnou defenzivu a budou doufat, že v prvním utkání nevýrazně hrající obhájci titulu nenalezne na defenzivní val protizbraň.
Švédsko se v historii MS může pochlubit druhým a dvěma třetími místy (1958, 1950 a 1994), bronz urvalo Švédsko také na evropském šampionátu 1992.
NĚMECKO
Obhájci titulu na úvod šampionátu nečekaně klopýtli a možná tak navázali na své předchůdce, kteří v pozici obhájců titulu zklamali hned v základní skupině, z níž nedokázali postoupit. K tomu samozřejmě má Německo ještě daleko... byť za předpokladu, že zvládne zápas se Švédskem. V prvním utkání Němci totálně zklamali, aktivně hrající Mexičané dokázali zužitkovat jeden z mála rychlých brejků a nakonec, i díky neschopnosti soupeře, dokázali těsné vítězství udržet.
Naposledy Němci nepostoupili ze skupiny na finálovém turnaji v roce 1938, tedy před osmdesáti lety! I tento fakt bude možná výběru Joachima Löwa svazovat nohy v souboji s nevyzpytatelným soupeřem.
Utkání, které se odehraje na Olympijském stadionu Fišt v Soči a provede jím trojice polských sudích, jako hlavní Szymon Marciniak, kterému budou na čarách asistovat Pawel Sokolnicki a Tomasz Listkiewicz.
Vítejte u online přenosu utkání základní skupiny F fotbalového MS, v němž obhájce titulu NĚMECKO vyzve na stadionu v Soči ŠVÉDSKO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.