MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Kolumbie - 24. června 2018   20:00

0:3
(0:1)
Kolumbie
Kolumbie
40' Y. Mina  (James Rodríguez) • 70' Falcao  (Quintero) • 75' J. Cuadrado  (James Rodríguez)
Polsko
Szczęsny – Ł. Piszczek, Bednarek, Pazdan (80. Glik) – Bereszyński (72. Teodorczyk), Krychowiak, Góralski, Rybus – P. Zieliński, Lewandowski (C), Kownacki (57. Grosicki).
Cesar Ramos – Marvin Torrentera, Miguel Hernandez (všichni MEX)
Kazaň Arena (Kazaň)
42 873 diváků
Kolumbie
Ospina – Arias, D. Sánchez, Y. Mina, Mojica – Aguilar (32. Uribe), Barrios – J. Cuadrado, Quintero (73. Lerma), James Rodríguez – Falcao (C) (78. Bacca).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 42 873 diváků.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:10.
Utkání je u konce a Kolumbe může začít slavit. V souboji dvou týmů, které v prvním utkání prohrály dnes předvedla pravdu povedený výkon a svého soupeře smetla třemi góly. Polsko sice po přestávce zlepšilo svou hru, jenže bylo vše bezzubé a tak na druhé straně přišly dva tresty. V 70. minutě si za obranu naběhl Radamel Falcao, který mohl zvolit způsob zakončení a překonal vyběhnutého gólmana. Třetí branka přišla v 75. minutě, to se do sóla dostal Juan Cuadrado a podél Szczęsnyho upravil na konečných 0:3. Kolumbie tak má po dvou utkáních tři body a stále živí šanci na postup. Polsko prohrálo i druhý duel a své naděje na osmifinále ztratilo.
90+5'
90+5'
Akce byla sice ubráněna, ale Kolumbie je neustále u míče. A fanoušci tohoto týmu oslavují každou přihrávku hlasitým olé.
90+4'
Do trochu rozhozené polské obrany poslal přihrávku James Rodríguez a hledal volné spoluhráče.
90+3'
Kolumbijci si hlídají míč a nikam se neženou. Nemají důvod, současný stav jim maximálně vyhovuje.
90+2'
A už je po akci. V běžeckém souboji se totiž Teodorczyk dopustil útočného faulu...
90+1'
Polsko jde dopředu dlouhým nákopem na útočnou polovinu, míč míří na Teodorczyka.
90'
Sudí přidá pět minut.
90'
Tvrdá rána i na druhé straně. Lerma napálil Góralskiho a polský hráč byl chvíli otřesený. Zvládl to však vydýchat a bude pokračovat.
89'
Následný rohový kop pak obrana Kolumbie zvládla bez větších potíží ubránit a vydat se do protiakce.
88'
Polsko chce dát alespoň jeden gól. Zpoza vápna vyslal dělovku Lewandowski, Ospina ji ale zvládl vyškrábnout nad břevno!
87'
Polsku to nejde. Akce po levé straně skončila v zámezí, vhazovat bude Juan Cuadrado.
86'
Míč je u branky Kolumbie, Poláci už ale ví, že dnešní zápas je ztracený. A s ním i šance na postup.
85'
Žlutou kartu za zákrok na Rodrígueze dostal Jacek Góralski a je tak dnes druhým potrestaným hráčem.
84'
Parádičku si nyní dovolil Uribe. Na malém vápně stál zády k brankáři a snažil se jej překonat patičkou. Zdařilo se mu to, míč, šourající se za brankovou čáru ale odkopl Jan Bednarek.
83'
Ospina je opět připraven do hry, zápas musí dochytat, Kolumbie už třikrát střídala.
82'
Ale pozor, Ospina nyní kulhá, při zákroku proti Krychowiakovi utrpěl šrám a je nutné ošetření.
81'
Ospina dnes drží a společně s Uribem uchránil čisté konto proti Krychowiakově střele.
80'
Je to tady, Michał Pazdana nahradil Kamil Glik.
79'
A střídání se chystá i na druhé straně, do zápasu zasáhne rozcvičující se Kamil Glik.
78'
Střídání právě probíhá, Radamel Falcao pro dnešní večer končí, zbytek utkání odehraje Carlos Bacca.
77'
Kolumbie bude naposledy střídat, dolů půjde kapitán a velká hvězda, Radamel Falcao.
76'
Vypadá to, že pro Polsko mistrovství skutečně skonči už po základní skupině, neboť dát tři góly v současném rozpoložení bude pro tento tým velmi těžké.
75'
Kolumbie právě vstřelila branku!
A je patrně rozhodnuto. James Rodríguez vysunul do brejku JUANA CUADRADA a ten své sólo zakončil chladnokrevnou střelou podél gólmana – 0:3.
74'
A obrana Kolumbie stále pokračuje ve včasném přistupování k soupeři a zastavování akcí.
73'
Vystřídala i Kolumbie, skončil Juan Fernando Quintero, hrát bude Jefferson Lerma.
72'
Druhá změna v dresu Polska. Skončil Bartosz Bereszyński, novou tváří je Łukasz Teodorczyk.
71'
No a pro Polsko je situace hodně kritická, pokud chce pomýšlet na případný postup ze skupiny, musí dát dva góly!
70'
A je to o dvě branky! Quintero parádně vysunul do akce RADAMELA FALCAA, ten byl v ideální pozici a střelou šajtlí po zemi si vychutnal vyběhnutého Szczęsnyho – 0:2!
69'
Polsku se po několika aktivních minutách opět přestalo dařit v kombinaci a akce končí daleko před vápnem.
68'
Dlouhý pas mířil na zadní tyč na Krychowiaka, ten se akrobaticky snažil vrátit na Lewandowskiho. Tomu ale tentokrát souboj proti přesile nevyšel.
67'
Barrios fauloval Góralskiho a je tu přímý kop Na přímou střelu je to ale daleko, dá se očekávat centr.
66'
Další Piszczekův dlouhý aut až na hranici malého vápna a našel naskakujícího Lewandowskiho. Ten se dokázal prosadit proti bránící dvojici, jenže hlavičkou trefil pouze Sáncheze do obličeje.
65'
Polsko se snaží, ale zatím je to málo. Lewandowski si dokonce musí sbíhat pro míče hluboko do pole.
64'
Další nedovolený zákrok ze strany polských fotbalistů, Kolumbie v poklidu kombinuje a nikam nepospíchá.
63'
Piotr Zieliński nakopl Barriose, ten nyní leží na trávníku. Faul byl potrestán standardní situací bez udělení karty.
62'
Polsko opět v útoku, hrálo se na pravé straně. Tam ale také vše skončilo, aniž by došlo k ohrožení Ospinovy branky.
61'
Je tu první žlutá karta utkání, za přidržení a potažení soupeře ji dostal Jan Bednarek.
60'
Polsko se začíná trochu zvedat, šance Lewandowskiho hráče nakopla a hra se tak přesouvá na polovinu soupeře.
59'
Ospina schytal střelu do hrudi a chvíli byl otřesený, již je ale připraven a hra může pokračovat.
58'
Obrovská šance Polska na vyrovnání! Lewandowski přijal špičkou kopačky dlouhý pas na levou stranu a rázem byl v dobré pozici na střelu. Ospina se ale stal hrdinou okamžiku, včasným vyběhnutím následnou střelu vyrazil!
57'
Polsko vystřídalo, z trávníku odešel Dawid Kownacki, do hry se naopak zapojil Kamil Grosicki.
56'
Už je po něm, celá akce Kolumbie skončila střelou mezi diváky za Szczęsnyho brankou.
56'
Tohle mohlo pro Polsko dopadnout hodně špatně. Rodríguez potáhl, počkal si na dobíhající spoluhráče a Quinterovi poslal přesný pas. Ten pak z dobré pozice vystřelil, nicméně trefil pouze jednoho z obránců. Roh.
55'
Zprava centroval Piszczek, sražený pokus pak zamířil přesně k Ospinovi. Pro něj to byla snadná práce a hned rozehrál.
54'
Pazdan vypomohl polské ofenzívě, ale ani jeho práce nevedla k akci, která by vedla k šanci a střele.
53'
A další akce Kolumbie. Opět to bylo po pravé straně a střelu z vápna nakonec zablokoval pozorný Bednarek. Pokus o následný pas z křídla zastavil Szczęsny.
52'
Rychlý kontr Kolumbie. Po pravé straně potáhl Cuadrado a zvolil přihrávku na Falcaa. Jeho následná střela skončila vysoko nad břevnem.
51'
Vše bylo zakončeno Quinterovou střelou z dálky. Odvaha mu nescházela, přesnost však ano.
50'
Kolumbie v postupném útoku, jihoamerický tým to bere pravou stranou, kde má dostatek prostoru.
49'
Na druhé straně vhodil Piszczek dlouhý aut a hledal Lewandowskiho. Ten je ale dnes pod opravdu těsným dohledem a neprosadil se ani teď.
48'
Quintero poslal dlouhý pas na levou stranu, jeho spoluhráči však tuto akci nedokázali rozvinout.
47'
Ospina si ve druhé půli poprvé osahal míč, nebylo to ale nic, co by jej nějak zvlášť prověřilo.
46'

Fauly: 7:5
Je za námi první poločas a lépe si zatím vedou hráči Kolumbie. Ti předvádí aktivnější a hlavně nebezpečnější fotbal. Nicméně se dlouho čekalo na nějaký kloudný moment, přesnost v zakončení nebyla zrovna na vysoké úrovni. Prolomit se to povedlo až ve 40. minutě, kdy po rohu nacentroval Rodríguez, našel Yerryho Minu a ten nedal hlavou polskému brankáři žádnou šanci. Kolumbie tak vede 0:1 a před Polskem je důležitá druhá část, ve které musí zápas dotáhnout minimálně do remízového výsledku.
45+5'
45+4'
Centr do vápna od rohového praporku skončil v hustém chumlu před gólmanem a Ospina se do něj neohroženě vydal. Kolumbie obrannou práci zvládla na jedničku.
45+3'
Rohový kop tentokrát pro Polsko. Na levé straně chtěl centrovat Rybus, trefil ale pouze jednoho z bránících hráčů.
45+2'
James Rodríguez ukazoval sudímu šrám na žebrech, nutno uznat, že ten byl skutečně velký. To jen ukazuje, že zápas je veden skutečně tvrdě.
45+1'
Kolumbie v útoku. Po rozehře přímého kopu centroval z pravého křídla Arias, přehnal to ovšem s razancí a přihrávku poslal mimo vápno.
45'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
45'
Už se hrálo na druhé straně, Rybus se snažil o centr, ten byl ale sražen a míč dopadl na horní síť Ospinovy branky. Roh se ale nekonal.
44'
Za polskou obranu si nabíhal James Rodríguez, přihrávku ovšem přijímal v ofsajdovém postavení.
43'
Jihoamerický zástupce teď nemá kam pospíchat, hráči si v poklidu kombinují a vlastní polovině.
42'
Kolumbie je naopak v laufu, Falcao vysunul u pravé postranní čáry Cuadrada. Ten pak ale neměl komu.
41'
Polsko tak musí zabrat, tento výsledek by na konci utkání znamenal, že by po základní skupině jeli domů.
40'
A je tu gól! Opět se rohový kop rozehrál nakrátko a po několika přihrávkách mohl centrovat volný James Rodríguez. Našel stejně nepokrytého YERRYHO MINU a ten hlavičkou zblízka nedal Szczęsnymu žádnou šanci.
39'
Další roh pro Kolumbii, na tuto standardku byl sražen Cuadradův centr z pravé strany.
38'
Pokud jsou fotbalisté Polska u míče, z hlediště se snáší poměrně silný pískot. Divákům se nelíbí jejich pomalý styl hry.
37'
Standardka se nevyvedla a vznikl z toho kontr Polska. Ten Lewandowski nevyužil a Polsko tak i nadále čeká na pořádný střelecký pokus.
36'
Cuadrado předvedl v pravém koutě pokutového území parádní kličkovanou, dostal se až k brankové čáře a vše musel hasit pozorný Szczęsny. Je z toho roh.
35'
Po několik soubojích uprostřed hřiště se do akce nadechoval Lewandowski, je to ale opravdu hodně pomalé...
34'
Signál nakrátko s následným centrem nevyšel podle kolumbijských plánů, míč je již daleko od vápna.
33'
Kolumbie ale pokračuje v útočení, Juan Fernando Quintero bude rozehrávat rohový kop.
33'
Cuadrado doběhl u brankové čáry míč, poslal jej pod sebe na Quintera a ten šajtlí centroval do šestnáctky. Polsko se s vypětím sil ubránilo.
32'
Už je vystřídáno, Abel Aguilar je odnášen na nosítkách, na trávník vyběhl Mateus Uribe.
31'
Gesto lékaře a také rozhodčího je jasné, pro Aguilara musí nosítka a bude se také střídat.
30'
Další kratší pauza, na trávníku sedí Abel Aguilar a jeho spoluhráči ukazují, že byl tvrdě atakován.
29'
Polsku to zatím moc nejde, přechod do útoku se nedaří a tak nyní Szczęsny zvolil dlouhý a vysoký nákop dopředu.
28'
Pěkný centr z pravé strany předvedl Cuadrado, hledal Falcaa, ten se však proti dvojici obránců k pasu nedostal.
27'
Bednarek musel odkopávat poblíž vlastního pokutového území. Těžká přihrávka se mu ale povedla a posunul hru ke středu hřiště.
26'
Ten si vzal na starost Quintero, ale ani on nebyl při rozehrání standardní situace tím úspěšným.
25'
Kolumbijci se vydali do rychlého kontru, Rodríguez vysunul duo Cuadrado – Falcao, finální kombinace však byla sražena na roh.
24'
Samotné rozehrání opět nebylo nebezpečné, Kolumbie se hravě ubránila a sama jde dopředu.
23'
Hra se ale bleskově přesunula na druhou stranu a Lewandowski hledal nabíhající spoluhráče. Barrios srazil míč na rohový kop.
23'
Kolumbie začíná přidávat na tempu a kombinuje čím dál nebezpečněji u vápna Polska. Ta musí bleskově reagovat a odkopávat.
22'
Tvrdý faul na Rodrígueze, rozhodčí zatím nechává karty v kapse, vystačí si pouze s přímými kopy.
21'
Juan Fernando Quintero prostrkával přihrávku na Aguilara, byla však o něco prudší, než bylo potřeba.
20'
Dlouhý aut do pokutového území Kolumbie hledal Lewandowskiho, ten je ale pod dobrým a hlavně těsným dohledem.
19'
Ne ne, centr dolétl pouze k první tyči, kde pak došlo k pohodlnému obrannému zákroku.
18'
Zpoza vápna se ke střele dostal Zieliński a jeho rána byla tečována. Míč šel sice vedle, ale Polsko bude pokračovat rohovým kopem.
17'
Už se zase hrálo u vápna Polska, Cuadradův nízký centr odvrátil Pazdan položením se do obranné hlavičky.
16'
Míč je u Ospiny, dolétl k němu po nepovedené akci hráčů Polska. Je ta u založení postupné akce Kolumbijců.
15'
Prudký pokus vyslal Arias, trefil ovšem pouze Cuadrada. Vhazuje Polsko, jmenovitě Pazdan.
14'
Trochu divočejší temp se nyní snaží uklidnit Wojciech Szczęsny svou pomalejší rozehrávkou.
13'
Zatím se hraje velice rychlý fotbal z obou stran, hra se přelévá mezi oběma šestnáctkami. Na první střelu ale zatím stále čekáme.
12'
Moc prudký a vysoký pas nezpracoval ani Krychowiak, míč se od něj dostal k brankáři Ospinovi. A ten okamžitě rozehrál.
11'
Na druhé straně se o centr z pravého křídla pokoušel Quintero, trefil ovšem pouze bránícího hráče Polska.
10'
Rybus nyní v útočné činnosti. Snažil se vysunout Kownackiho, poslal mu však přespříliš prudkou přihrávku.
9'
Juan Fernando Quintero poslal zleva ostrý centr do pokutového území a Rybus měl co dělat, aby prudký pas odvrátil. Povedlo se mu to, Polsko přečkalo první vážnější okamžik.
8'
Už je vše v pořádku, hráči jsou klidní, rozhodčí celou situaci kartou řešit nemusel. Můžeme pokračovat.
7'
Lewandowski se k míči nedostal, úspěšně jej zakřižoval Mina. Po jeho pádu mu polský útoční přišlápl prsty na ruce. Celá situace vzbudila trochu vášní, nicméně úmysl v tom nebyl a Lewandowski se ihned omluvil.
6'
Další pauza na ošetření. Ospina se vyhýbal Kownackimu, došlo k lehkému kontaktu a kolumbijský gólman si při došlápnutí přivodil malé zranění kotníku.
5'
Do chumlu hráč v pokutovém území přilétl centr, na míč si naskočil Lewandowski, jeho hlavička ale nebezpečná nebyla.
4'
Máme tu přerušení hry, neboť na trávníku zůstal po souboji s Falcaem ležet Michał Pazdan. Dostál ránu loktem, rozhodčí ovšem nedovolený zákrok nepískal.
3'
Další roh pro polský tým. Kownacki rozehrál nakrátko, myšlenka to nebyla špatná, provedení ovšem pokulhávalo.
2'
Samotný centr sice nebezpečí pro kolumbijskou obranu neznamenal, ale Lewandowski se levou stranou hrne na další zteč.
2'
Polsko se ihned vydalo do útoku a vybojovalo si první rohový kop. Před Ospinou tak bude živo.
1'
O výkop se postaral tým Polska.
1'

Polsko: Szczęsny – Ł. Piszczek, Bednarek, Pazdan – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus – P. Zieliński, Lewandowski (C), Kownacki.
Náhradníci: Białkowski, Fabiański – Jędrzejczyk, Cionek, Milik, Linetty, Grosicki, Teodorczyk, Glik, Błaszczykowski, Peszko, Kurzawa.

Kolumbie: Ospina – Arias, D. Sánchez, Y. Mina, Mojica – Aguilar, Barrios – Cuadrado, Quintero, James Rodríguez – Falcao (C).
Náhradníci: C. Vargas, Cuadrado – C. Zapata, Murillo, Bacca, Muriel, Uribe, Lerma, F. Díaz, Borja, Izquierdo.

Rozhodčí: Cesar Ramos – Marvin Torrentera, Miguel Hernandez (všichni MEX).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, nyní jsou na řadě hymny. Nejprve Polska, hned poté i Kolumbie
Tento zápas je pro oba týmy opravdu důležitý, neboť vhledem k prozatímnímu průběhu skupiny H by prohra znamenala pro poraženého ztrátu šancí na postup do osmifinále.
Zápas v Kazaň Areně začne ve 20 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Cesar Ramos, kterému budou na pomezí pomáhat Marvin Torrentera a Miguel Hernandez. Všichni pánové jsou z Mexika. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Julio Bascunan z Chile a jako videorozhodčí budou působit Mauro Vigliano z Argentiny, Roberto Diaz ze Španělska, Gery Vargas z Bolívie a Daniele Orsato z Itálie.
Kolumbie

Ani zástupce jihoamerického fotbalu neměl vstup do mistrovství nejlepší a překvapivě podlehl týmu, se kterým se moc nepočítalo – Japonskem. Kolumbie prohrávala již od sedmé minuty, kdy pokutový kop proměnil Kagawa a i když ještě do pauzy srovnal Quintero, bylo to ze strany Kolumbijců vše. Na druhé straně pak přišel ještě jeden úder, v 73. minutě rozhodl o výhře asijského celku Osako. Kolumbie je tak na na tom zcela stejně jako Polsko, i oni dnes musí zabrat, ztráta není žádoucí.

Kolumbie – Japonsko 1:2 (1:1)

Branky: 39. Quintero – 6. Kagawa (pen.), 73. Osako (Honda)
Žluté karty: 64. Barrios (CLM), 86. James Rodríguez (CLM) – 90+4. Kawašima (JPN).
Červená karta: 3. Ca. Sánchez (CLM)

Kolumbie: Ospina – Arias, D. Sánchez, Murillo, Mojica – Ca. Sánchez, Lerma – Cuadrado (31. Barrios), Quintero (59. James Rodríguez), Izquierdo (70. Bacca) – Falcao (C).

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Hasebe (C), Šibasaki (80. Jamaguči) – Haraguči, Kagawa (70. Honda), Inuj – Osako (85. Okazaki).

Rozhodčí: Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (všichni SLO).
Polsko

Reprezentaci Polska dnes čeká velmi důležitý zápas, neboť vstup do turnaje se týmu moc nevyvedl. Nezvládl roli favorita a v utkání proti Senegalu se nemohl dlouho prosadit. Výsledkem pa byly dvě obdržené branky a až příliš pozdní snížení z hlavy Krychowiaka. Polsko prohrálo 1:2 a docela si tak na sebe upletlo bič.

Polsko – Senegal 1:2 (0:1)

Branky: 86. Krychowiak (Grosicki) – 37. Cionek (vla.), 60. Niang
Žluté karty: 12. Krychowiak (POL) – 49. Sané (SNG), 72. Gueye (SNG)

Polsko: Szczęsny – Ł. Piszczek (83. Bereszyński), Pazdan, Cionek, Rybus – Krychowiak, P. Zieliński – Błaszczykowski (46. Bednarek), Milik (73. Kownacki), Grosicki – Lewandowski (C).

Senegal: K. N'Diaye – Wagué, Koulibaly, Sané, Sabaly – Mané (C), Gueye, N'Diaye (87. Kouyaté), Sarr – Niang (75. Mou. Konaté), Diouf (62. N'Doye).

Rozhodčí: Nawaf Shukralla (BHR) – Yaser Tulefat (BHR), Taleb Al Marri (QAT).
Dobrý večer u dalšího utkání fotbalového šampionátu. Společně se podíváme na duel skupiny H, který obstarají Polsko a Kolumbie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.