MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Maroko - 20. června 2018   14:00

Portugalsko
Portugalsko
4' Ronaldo (Moutinho)
1:0
(1:0)
Maroko
Maroko
Portugalsko
Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva (59. G. Martins), W. Carvalho, Moutinho (89. Adrien Silva), Mário (70. B. Fernandes) – Ronaldo (C), Guedes.
Beto, A. Lopes – Alves, Rúben Dias, R. Pereira, Rui, B. Fernandes, Manuel Fernandes, Adrien Silva, G. Martins, Quaresma, André Silva.
Geiger – Fletcher, Anderson
Lužniki (Moskva)
78 011 diváků
Maroko
Mohand – Dirár, Benatia (C), M. da Costa, Hakimí – El Ahmádí (86. Fadr), Busufa – N. Amrabat, Bilhanda (75. Carcela-González), Zijach – Butaíb (70. El Kábí).
Bunú, Tadnautí – Mendyl, Saïss, Aït Bennasser, S. Amrabat, Carcela-González, Fadr, Harít, Buhaddúz, El Kábí, Nasjrí.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:10. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:23.
Je konec! Portugalsko zvládlo utkání s Marokem a vítězí 1:0! O svém vítězství rozhodli Portugalci už po čtyřech minutách, kdy se prosadil Cristiano Ronaldo! Od té doby bylo aktivnější Maroko! Vyrovnat mohl Benatia, ale Patrício jeho hlavičku zneškodnil. Pět minut před přestávkou mohlo Portugalsko navýšit své vedení, ale Guedese vychytal skvělý Munír Mohand!

Po změně stran se hrálo prakticky na jednu branku. Maročané byli mnohem aktivnější a svému soupeři pořádně zatápěli. Júnis Bilhanda nebezpečně hlavičkoval, ale portugalský brankář předvedl další skvělý zákrok! Nejnebezpečnějším hráčem Maroka byl ve druhé půli Benatia, který měl tři dobré možnosti, ale pokaždé minul branku! Pro Maroko tak letošní šampionát končí už základní skupinou. Svou derniéru sehrají proti Španělsku.
90+5'
90+5'
Cristiano Ronaldo vybojoval míč pro Martinse. Portugalci se usadili před pokutovým územím soupeře a nechtějí Maroku půjčit balón. Vypadá to, že Maroko na turnaji končí.
90+4'
Portugalci vybojovali rohový kop. José Fonte se rozhodl pro rozehrávku do kombinace. Hráči v bílých dresech chtějí hlavně našetřit cenné vteřinky.
90+3'
Mohlo být vyrovnáno! Mehdi Benatia se po dalším přímém kopu dostal k míči, zpracoval si jej na levačku, jenže jeho pokus znovu prosvištěl nad břevnem!
90+2'
Také Adrien Silva se ještě zapíše na listinu hříšníků.
90+2'
Mehdi Benatia opět uspěl v hlavičkovém souboji s Ronaldem. Portugalská hvězda poté ještě zabojovala o míč, ale je z toho jen aut pro Maroko.
90+1'
Maroko zahrávalo rohový kop. Míč po něm poskakoval v pokutovém území, ale Mahdí Carcela-González si jej zpracoval jen pomocí ruky.
90'
Nastavuje se pět minut!
90'
Maročané znovu kombinují v blízkosti pokutového území soupeře. Portugalci brání v devíti lidech na hranici šestnáctky. Na půlce zůstává pouze Ronaldo.
89'
Poslední střídání také na straně Portugalska. V dnešním utkání končí João Moutinho, nahrazuje ho Adrien Silva.
88'
Cristiano Ronaldo se nyní ani nepustil do hlavičkového souboje. Portugalci se nikam neženou a spíše se snaží kouskovat hru a drží těsné vedení.
87'
Fajsal Fadr se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočení. Z těžké pozice si chtěl pomoci přihrávkou na spoluhráče z obrany, ale trefil jen jednoho ze soupeřů.
86'
Maroko naposledy v utkání střídá. Defenzivní záložník El Ahmádí přepouští místo na trávníku Fadrovi.
85'
Ronaldo se znovu ujal exekuce přímého kopu. Tentokrát zvolil kratší rozběh a znovu napálil míč pouze do jednoho z fotbalistů ve zdi. Maroko ještě žije.
84'
Cristiano Ronaldo se tlačil do pokutového území a byl faulován! Hlavní rozhodčí zadul do píšťalky a nařídil přímý kop takřka z hranice velkého vápna.
83'
Cristiano Ronaldo sprintoval za skákavou přihrávkou na levé křídlo. Ronaldo sice odcentroval do vápna, ale podle asistenta rozhodčího už míč opustil hrací plochu.
82'
Maročané nyní chybovali při rozehrávce na polovině hrací plochy a darovali Portugalsku cenné vteřinky k dobru. Portugalci totiž budou vhazovat na polovině soupeře.
81'
Ani po dalším rohovém kopu Maroko Patríciovu branku neohrozilo. Do odraženého míče se zpoza pokutového území opřel Nabíl Dirár, jehož rána ohrozila jen diváky na tribuně za brankou.
80'
Ani tentokrát to Maroku nevyšlo. Míč poskakoval v pokutovém území, ale obrana Portugalska jej dokázal odkopnout do bezpečí. Marocký tlak nadále roste!
79'
Hakím Zijach utekl obraně soupeře po levé straně. K odcentrování už neměl dostatek sil a trefil jen prvního fotbalistu v bílém dresu. Bude z toho rohový kop.
78'
Tohlo mohlo být pro Portugalsko hodně špatné! Mehdi Benatia si našel cestu k centrovanému míči, jenže jej netrefil zrovna ideálně a v krkolomné pozici minul branku!
78'
Další nedovolený zákrok na straně Portugalska! V blízkosti pokutového území byl faulován Hakím Zijach, který pro svou zemi vybojoval další šanci na vyrovnání.
77'
Cédric Soares pobavil diváky na stadionu efektním odkopem míče z vlastní poloviny. Soares se položil do vzduchu a předvedl parádní nůžky, za které sklidil potlesk.
76'
Ronaldo se vydal napadat Benatiu. Portugalský hráč sice soupeře dostal pod tlak, ale zkušený kapitán Maroka zvládl balón odhlavičkovat mimo Ronaldův dosah.
75'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Júnis Bilhanda, přichází Mahdí Carcela-González.
75'
Do rozehrávky Maroka se zapojil také brankář Munír Mohand. Gólman atlaských lvů hledal Butaíba v útoku, který pro Maroko udržel míč. Portugalskou defenzívu čeká perná patnáctiminutovka.
74'
Hakím Zijach zahrával další přímý kop. Marocký záložník tentokrát vyslal příliš vysoký centr, pro který si na malé vápno bez problémů došel pozorný Rui Patrício.
72'
Portugalsko se nyní usadilo na polovině Maroka. Hráči v bílých dresech si vyměňovali krátké přihrávky na levé straně hřiště, kde nasbírali cenné vteřinky.
71'
Maroko potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, aby ještě udrželo své šance na postup do další fáze. Pokud dnes nevyhrají, turnaj pro Maročany skončí.
70'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Bruno Fernandes.
70'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Chálid Butaíb, přichází Ajjúb El Kábí.
68'
Rozehrávky přímého kopu se tradičně ujal Hakím Zijach. Tentokrát střílel levou nohou přes zeď a jeho pokus prolétl nad břevnem portugalské svatyně!
67'
Raphaël Guerreiro fauloval v blízkosti pokutového území a nabídl Maroku přímý kop z velmi zajímavé pozice. Portugalská obrana vyhlašuje stav ohrožení.
66'
Hakimi si pohybem řekl o vysokou přihrávku na levou stranu hrací plochy. V náběhu sice překonal svého strážce, nicméně balón už na hřišti nezastihl.
65'
Nurdín Amrabat se krásně prosmýkl kolem Guerreira a portugalský fotbalista jej zatažením za dres poslal k zemi. Jeho zákrok se však obešel bez karetního trestu.
64'
Maroko nadále pokračuje v obléhání pokutového území svého soupeře. Portugalská defenzíva zatím hraje těsně při sobě a nenechává soupeři prostor.
63'
Po dlouhé době se balón dostal k Ronaldovi. Portugalský kapitán jej poslal na levou stranu hřiště, ale favorit dnešního utkání znovu rychle přišel o míč.
62'
João Moutinho z přímého kopu odcentroval na vzdálenější tyč, kam vyrazil Munír Mohand, který balón vyboxoval do bezpečí. William Carvalho marockého brankáře navíc fauloval.
61'
Gelson Martins se poprvé po svém příchodu na hrací plochu zapojil do hry. Rychlonohý fotbalista se prodral k míči a u postranní čáry se nechal faulovat.
60'
Mehdi Benatia se po přímém kopu prodral k odraženému míči a z dobré pozice zakončil! Rána marockého stopera prosvištěla kousek nad portugalskou brankou!
60'
Maroko je po změně stran jasně lepším celkem. Portugalci se koncentrují hlavně na bránění, což se jim v další fázi utkání může vymstít.
59'
Poprvé v utkání se bude střídat! Ze hřiště odchází Bernardo Silva, kterého nahradí Gelson Martins.
58'
Maroko zahrávalo další přímý kop. Hakím Zijach tentokrát centroval levou nohou, ale míč poslal jen do míst, kde byli čtyři obránci v portugalském dresu.
57'
Obrovská šance Maroka na vyrovnání! Hakím Zijach zahrál povedený přímý kop. Na jeho centr si naskočil Júnis Bilhanda, jehož hlavičku vytáhl Patrício skvělým zákrokem!
56'
Nyní se už Maročané dostali do zakončení! Júnis Bilhanda si připravil míč na pravačku a vypálil zpoza pokutového území. Rui Patrício však schoval míč do rukavic.
55'
Achraf Hakimí dlouho otálel s rozehrávkou. Dotírající Bernardo Silva před ním ale podklouzl a marocký zadák si pomohl malou domů. Africký celek se snaží útočit.
54'
Júnis Bilhanda taktickým faulem zastavil rozběhnutého Carvalha. Marocký fotbalista předtím pokazil snadnou přihrávku a pořádně se na sebe hněvá.
53'
Nurdín Amrabat z pravé strany dobře odcentroval do pokutového území, kde se do zakončení tlačil důrazný Hakím Zijach. Portugalští stopeři jej ale nenechali zakončit.
52'
William Carvalho chtěl překvapit soupeřovu obranu obloučkem na levou stranu hřiště. Nikdo v bílém dresu jeho úmysl nepochopil a míč propadl k obráncům Maroka.
51'
Cristiano Ronaldo si zpracoval přihrávku, nechal se faulovat a rychle rozehrál. Postupně se dostal do šestnáctky, odkud střílel ve sprintu, jenže rána mu vůbec nesedla.
50'
Cédric Soares si zpracoval odkop Patrícia a po převzetí míče se nechal faulovat. Portugalsko do druhé půle přeci jen vstoupilo o něco lépe. Maroko se nemůže dostat do hry.
49'
Achraf Hakimí podpořil ofenzívu Maroko náběhem po levé straně hrací plochy. Marocký fotbalista kouzlil s míčem, nicméně Cédric Soares mu jej ukopl na aut.
48'
Portugalsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč si v pokutovém území našel José Fonte, nicméně portugalský stoper si podle sudího pomohl útočným faulem.
47'
Bernardo Silva znovu kouzlil s míčem v blízkosti rohového praporku. Tentokrát si portugalský hráč netroufl na průnik do šestnáctky a pomohl si zpětnou přihrávkou.
46'
Portugalsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Ani jeden z trenérů o přestávce neprovedl na hřišti nějakou změnu. Uvidíme, zda Maroko navázě na svůj sympatický výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Portugalsko vlétlo do utkání jako velká voda a už ve 4. minutě se po rohovém kopu prosadil hvězdný Cristiano Ronaldo! Maroko poté převzalo iniciativu, ale Benatiovu hlavičku zastavil Rui Patrício. Pět minut před přestávkou mohlo Portugalsko navýšit své vedení, jenže Guedese vychytal skvělý Munír Mohand! V nastaveném čase ještě Maroko mohlo udeřit po rohovém kopu, ale Benatia na balón nedosáhl. Do vedení se tak odchází za stavu 1:0 pro Portugalsko.
45+3'
45+3'
João Moutinho vybojoval míč na vlastní polovině, natlačil se před Butaíba a marocký útočník jej poslal k zemi. Zdá se, že Portugalsko si už závěr první půle pohlídá.
45+2'
Hakím Zijach z přímého kopu odcentroval na malé vápno. Júnis Bilhanda prodloužil míč na zadní tyč, kam spěchal Benatia. Marockému stoperovi scházelo k zakončení pár centimetrů.
45+2'
Nurdín Amrabat dohnal prudkou přihrávku na pravou stranu, pokryl si míč tělem a Raphaël Guerreiro jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Maroko bude zahrávat ještě jeden přímý kop.
45+1'
Oba hráči už jsou zpátky na nohou a může se pokračovat ve hře. Portugalci kombinují v zadních řadách.
45'
Nastavují se tři minuty!
45'
João Mário a Júnis Bilhanda zůstávají po souboji ležet ve středu hrací plochy. Sudí přerušil hru a volá oběma fotbalistům ošetření. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
44'
Raphaël Guerreiro zachytil Amrabatův náběh na hranici pokutového území a před marockým fotbalistou odhlavičkoval balón do bezpečí. Atlaští lvi však ihned vybojovali balón zpět.
43'
Maroku se v závěru prvního poločasu přeci jen přestalo dařit. Portugalští obránci otupili jejich útočnou snahu a na kopačky Maročanů se vkrádají nepřesné přihrávky.
42'
Chálid Butaíb si pohybem řekl o vysokou přihrávku za obranu Portugalska, jenže spoluhráč mu poslal nechytatelnou pobídku. Rui Patrício bude odkopávat od branky.
41'
Portugalci nyní vysunuli presink a okamžitě donutili soupeře k nepřesné rozehrávce. Karím El Ahmádí nepřenesl míč na spoluhráče, ale pouze do autu.
40'
Mehdi Benatia fauloval na vlastní polovině a v součtu s předchozími zákroky dostává žlutou kartu.
39'
Portugalci prováhali obrovskou možnost! Cristiano Ronaldo vymyslel elegantní přihrávku za obranu soupeře. Do šance se dostal Gonçalo Guedes, ale Munír Mohand předvedl parádní zákrok rukou!
39'
Karím El Ahmádí se při obléhání soupeřova vápna dopustil nedovoleného zákroku. Marocký záložník sice máchá rukama, ale verdikt sudího se měnit nebude.
38'
Chálid Butaíb obdržel přihrávku do pokutového území. Ihned u něj byli dva obránci v bílém dresu a marocký útočník se nedokázal otočit. Maroko přesto zůstává u balónu.
37'
Cédric Soares na pravé straně trefil Butaíba vysokou nohou. Hlavní rozhodčí si portugalského obránce zavolal a důrazně mu vysvětlil, že příště už vytáhne žlutou kartu.
36'
Maroko zahrávalo přímý kop. Jeden z portugalských obránců přizvedl míč nad sebe a Rui Patrício si došel pro míč. Portugalský brankář si ještě stěžuje, že do něj da Costa vlétl příliš ostrým způsobem.
35'
Ronaldo efektní kličkou pobavil fanoušky, jenže poté pokazil přihrávku na křídlo. Rozběhnutý Bernardo Silva nebyl dostatečně rychlý. Maročané mohou znovu zaútočit.
34'
Pepe nepřesným nákopem odevzdal balón soupeři. Hakím Zijach s ním poté prošel až k pokutovému území. Ke střele se dostal Karím El Ahmádí, jehož rána skončila vysoko na tribuně za brankou.
33'
Portugalsko vzápětí zahrávalo rohový kop. João Moutinho tentokrát odcentroval na zadní tyč, kde se nikomu v bílém dresu nepodařilo zakončit. Amrabat míč odkopl ven ze šestnáctky.
32'
Exekuce přímého kopu se ujal Cristiano Ronaldo. Portugalská hvězda vsadila na razanci a napálila míč pouze do připravené zdi. Maroko se ubránilo.
31'
João Mário byl po Moutinhově přihrávce faulován těsně před pokutovým územím. Nabíl Dirár se sice zlobí, ale marocký fotbalista předvedl hloupý zákrok. Rýsuje se možnost pro Ronalda.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme velice atraktivní utkání. Maroko sice prohrává, ale tlačí se do útoku a portugalská obrana má plné nohy práce.
29'
Silva vyslal Ronaldovi velmi krátkou přihrávku. Největší hvězda portugalského výběru za míčem sice spěchala, ale Mehdi Benatia měl k balónu o kus blíže.
28'
Maročané chtěli, aby se sudí šel podívat na video. Podle nich byl Amrabat faulován na hranici pokutového území. Sudí však videozáznam nevyužil.
27'
Bernardo Silva táhl portugalský útok středem hrací plochy. Místo rozběhnutého Ronalda si vybral přenesení hry na levou stranu, jenže vyslal hodně nepřesnou přihrávku.
26'
José Fonte rozehrával přímý kop z poloviny Portugalska. Zkušený stoper vyslal dlouhou přihrávku, která skončila jen u stoperů v červených dresech.
25'
Ronaldo si krásně zpracoval míč a okamžitě byl na zemi. Stoper Benatia mu přišlápl nohu a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Ronalda to muselo hodně bolet.
24'
Nurdín Amrabat sprintoval za dlouhou přihrávkou na pravou stranu hrací plochy. Jedna z marockých hvězd jej ale nedostihla na trávníku. Portugalsko bude vhazovat.
23'
Hakím Zijach si přehodil míč z levé nohy na pravou a vypálil z úctyhodné vzdálenosti. Jeho přízemní pokus byl sice razantní, ale letěl přímo do míst, kde číhal Patrício.
22'
Portugalci se po delší době usadili na polovině soupeře a přenášejí hru z jedné strany hrací plochy na druhou. Maroko však od úvodních minut hraje vysoký presink.
21'
Chálid Butaíb se včas nestačil vrátit před posledního obránce Portugalska a jako první se nechal chytit do ofsajdu. Rozehrávat budou Portugalci.
20'
Maroko zahrávalo další rohový kop. Hakím Zijach odcentroval na malé vápno, kde Portugalsku v defenzivní činnosti vypomohl Cristiano Ronaldo.
19'
Nabíl Dirár si naběhl na krásnou přihrávku za obranu, z pravé strany se prosmýkl do pokutového území a vyslal prudkou přihrávku na malé vápno. Jeden z Maročanů se však provinil útočným faulem.
18'
Hakím Zijach si na levé straně pokutového území krásnou kličkou povodil obránce, přehodil si míč na pravou nohu, ale prudkou střelou trefil jen Pepeho.
17'
Raphaël Guerreiro na levé straně sice přišel o míč, jenže podle rozhodčího to bylo s faulem. Portugalsko může pokračovat v kombinaci.
16'
João Moutinho znovu vyslal vysoký centr do pokutového území. Na zakončení si brousil zuby Gonçalo Guedes, nicméně obrana Maroka tentokrát zasáhla.
15'
Cristiano Ronaldo byl faulován a ihned chtěl rozehrát. Jeho prudkou přihrávku na pravé křídlo nikdo v bílém dresu nedohnal na trávníku. Maroko bude znovu rozehrávat.
14'
Maročané zahrávali další rohový kop. Júnis Bilhanda vymyslel centr na přední tyč, kde kralovali jen připravení obránci v bílých dresech. Zatím sledujeme skvělé utkání.
13'
Bernardo Silva neuspěl v hlavičkovém souboji a Maroko se vydalo do útoku. Nurdín Amrabat se přesunul na levou stranu hrací plochy, kde získal pouze vhazování.
12'
Mohlo být vyrovnáno! Po rohovém kopu Maroka si na vynikající centr naskočil Mehdi Benatia, jehož hlavičku k tyči schoval Rui Patrício skvělým zákrokem do rukavic!
11'
Maroko i po inkasované brance působí velmi aktivním dojmem. Nurdín Amrabat se uvolnil na pravé straně, jenže jeho centr na malé vápno srazila obrana na rohový kop.
10'
João Mário kličkoval mezi přesilou soupeřových fotbalistů. Hned čtyři fotbalisté Maroka se jej snažili připravit o balón. Mário nakonec uklouzl a míč mu utekl do autu.
9'
Raphaël Guerreiro ukrald míč soupeři na vlastní polovině, prošel s ním až k pokutovému území, kde předal balón Ronaldovi. Portugalský střelec se pohotově otočil a jeho přízemní rána jen těsně minula branku!
8'
Mubárak Busufa se při napadání portugalské rozehrávky dotkl míče rukou. Hlavní rozhodčí měl incident přímo před očima a okamžitě odpískal rozehrávku pro Portugalsko.
7'
Nabíl Dirár táhl akci Maroka po pravém křídle. Nabízeli se mu hned dva fotbalisté v červeném dresu, nicméně důrazná obrana Portugalska srazila přihrávku do autu.
6'
Pro Portugalsko jde o skvělý vstup do utkání. Maročané sice vlétli do zápasu nesmírně aktivně, ale z první šance Portugalska ihned inkasovali.
4'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Skvělý start pro Portugalsko! Bernardo Silva rozehrál rohový kop do kombinace. João Moutinho vyslal krásný centr do pokutového území, kde byl zcela nehlídaný CRISTIANO RONALDO, který hlavou přidal svou čtvrtou branku na turnaji!
4'
Bernardo Silva kouzlil s míčem u nohy na pravé straně pokutového území. Fotbalista Manchesteru City nakonec odcentroval a obrana jeho pobídku přizvedla na rohový kop.
3'
Portugalci aktivně napadali rozehrávku soupeřových stoperů. Mubárak Busufa se stáhl mezi obránce a vypomohl Maroku s rozehrávkou. Nakonec vybojoval vhazování.
2'
Maroko vstoupilo do utkání velice aktivně. Jednatřicetiletý Chálid Butaíb si naběhl na pěkný centr z levé strany hrací plochy, jenže jeho hlavička prolétla kolem branky.
1'
Maroko obstaralo výkop do dnešního utkání. Africký celek se ihned vydal do útoku, jenže kombinaci po levé straně zastavila pozorná obrana Portugalska.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Maroko bude hrát v červených dresech, zatímco Portugalci zvolili bílou sadu dresů.
Portugalsko

Překvapivý evropský šampión chce na svůj úspěch navázat také v celosvětové konkurenci. V úvodním duelu nastoupili Portugalci v pyrenejském derby uhráli cenný bod za remízu 3:3 se Španělskem. Hlavní hvězdou Portugalců je Cristiano Ronaldo, který v prvním utkání nasázel Španělům hattrick.
Maroko

Maroko bylo před mistrovstvím považováno za jeden z týmů, který by v Rusku mohl výrazným způsobem překvapit. Čáru přes rozpočet udělal atlaským lvům hned první duel s Íránem, který Maroko ztratilo až vlastní brankou Buhaddúze v páté minutě nastaveného času. Maroko si světový šampionát zahraje po dvaceti letech a v soubojích s Portugalskem a Španělskem bude muset předvést dobré výkony. Defenzívě kraluje Benatia, v záloze jsou oporami Amrabat či Ziyech.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání skupiny B světového šampionátu mezi Portugalskem a Ruskem. Výkop je stanoven na 14 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.