MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Portugalsko - 30. června 2018   20:00

Uruguay
Uruguay
7' Cavani (L. Suárez) • 62' Cavani (Bentancur)
2:1
(1:0)
Portugalsko
Portugalsko
55' Pepe  (Guerreiro)
Uruguay
Muslera – Cáceres, J. Giménez, Godín (C), Laxalt – Nández (81. C. Sánchez), Torreira, Vecino, Bentancur (63. C. Rodríguez) – L. Suárez, Cavani (74. Stuani).
Ramos – Torrentera, Hernández (všichni Mexiko)
Olympijský stadion Fišt (Soči)
Portugalsko
Patrício – R. Pereira, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva (65. Quaresma), Mário (84. Manuel Fernandes) – Guedes (74. André Silva), Ronaldo (C).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.
Uruguay ve čtvrtfinále narazí na Francii, která v sobotu odpoledne vyřadila Argentinu po výhře 4:3.
Je dobojováno. Ve druhém poločase dokázali Portugalci vyrovnat, když se v pětapadesáté minutě prosadil Pepe. Ovšem svou druhou brankou v utkání vrátil Uruguayi vedení Edinson Cavani a i když musel vinou zranění nakonec vystřídat, jeho druhá přesná rána byla tou poslední v utkání a na střídačce se tak mohl radovat z postupu do čtvrtfinále společně se svými spoluhráči. Portugalci v závěru zatlačili Uruguayce a nebyli několikrát daleko od vyrovnání, precizní obrana uruguayského týmu soupeři nepovolila nic a Uruguay tak zaslouženě postupuje do čtvrtfinále mistrovství světa. Cristiano Ronaldo byl velmi zklamaný a hodně rychle opustil hrací plochu a zamířil do útrob sočského olympijského stadionu. Pro Portugalce tak pouť letošním MS končí.
90+7'
90+6'
Zákroky brankáře Patrícia – 1.
90+6'
Zákroky brankáře Muslery – 4.
90+6'
Tak ještě ne, ještě je tu jeden útok Portugalska, které to zřejmě už nestihne.
90+5'
Další dalekonosnou střelu chytil do rukavic Fernando Muslera a stále tak drží postup svého celku. Nyní jdou do útoku Uruguayci a dá se očekávat, že hlavní sudí už zápas ukončí.
90+5'
Portugalci si vynutili tlak před brankou Uruguaye a následně pak chytil střelu Fernando Muslera. Horké chvilky před Muslerovou brankou.
90+3'
Cristiano Ronaldo dostává žlutou kartu za protesty směrem k hlavnímu sudímu. Domníval se, že došlo k faulu spoluhráče a neudržel nervy na uzdě. Pokud by Portugalci dokázali postoupit do čtvrtfinále, bylo by to bez jeho účasti.
90+2'
Cristian Rodríguez nebyl daleko od třetího gólu. V blízkosti Patrícia mu ale střela nesedla a míč si poté převzal opět brankář Portugalska.
90+1'
Bernardo Silva vyslal do vápna dobrý centr, obrana soupeře ale znovu zachovala čistou hlavu a odkopla míč daleko od vlastní branky.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty navíc nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase.
89'
Pepe se snažil pokrýt Cristhiana Stuaniho, jenž se na levé straně nedostal k centru. Následoval tak další odkop od Patríciovy branky.
88'
Už ale znovu hráči v bílém bleskově prošli na druhou stranu. Další ránu vyslal Cristiano Ronaldo, jenž ale trefil znovu obránce soupeře.
87'
Cristian Rodríguez neprocpal z levé strany do vápna balón, který zastavil jeden z portugalských obránců. Nicméně hráči Uruguaye stále drží Portugalce na jejich polovině.
86'
Portugalci se rozestavili na polovině Uruguaye a snaží se o další akci, která by je mohla nasměrovat k vyrovnání. Ovšem rána Manuela Fernandese zamířila hodně vysoko nad bránu Fernanda Muslery.
84'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Manuel Fernandes.
84'
Ricardo Pereira se snažil uvolnit na pravé straně velkého vápna, Diego Godín však znovu předvedl obranný zákrok a více nedovolil. Pereira podklouzl a upadl a dožadoval se faulu. Nicméně hlavní sudí naznačuje, že bylo vše v pořádku.
83'
Godín se stihl vrátit zpět a následně pak pokryl Cristiana Ronalda, kterého vůbec nepustil do zakončení před brankou Fernanda Muslery.
82'
Delší dobu se hrálo na polovině Portugalska. Uruguayci se ke střele nedostali a následně pak hru hráči Portugalska otočili na druhou stranu.
81'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Carlos Sánchez.
80'
Bernardo Silva střílel a hledal Ronalda, ovšem těsně u levé tyče míč srážel José Giménez a málem z toho byla vlastní branky. Míč ale skončil za zadní čárou a následuje rohový kop pro Portugalsko.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky utkání. Portugalci tak mají ještě šanci dostat se zpět do zápasu a vynutit si alespoň prodloužení. Obránci Uruguaye jsou ale zatím proti.
79'
A poté to ještě zkusil kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo, ovšem jeho střelecký pokus byl sražen obranou Uruguaye mimo bránu Fernanda Muslery.
78'
Další střela Portugalců se mezi tři tyče nevešla. Ricardo Quaresma přestřelil.
77'
Raphaël Guerreiro se napřáhl ke střele před velkým vápnem, jeho dělovka ale prosvištěla jen nad břevno branky Uruguaye. Následuje tak odkop, který provede Fernando Muslera.
76'
Cristian Rodríguez posunul míč na Luise Suáreze, druhý jmenovaný se ale k pořádnému zakončení nedostal. Nicméně Uruguayci stále drží balón a snaží se o pojistku v utkání.
75'
Edinson Cavani nakonec opravdu musel opustit hřiště a na střídačce je stále v péči lékařů. Dnes hattrick nevsítí, ale to není podstatné. Hlavně, aby byl útočník Uruguaye v pořádku.
74'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Cristhian Stuani.
74'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází André Silva.
73'
Hra pokračuje dále a uvidíme, zda bude moci Cavani zpět do hry, nebo zda se bude muset nechat vystřídat.
71'
Cavani se zranil a za pomoci Cristiana Ronalda odkulhal mimo hrací plochu.
70'
Portugalci nyní zahrozili před brankou Uruguaye. Před Bernandem Silvou tak zívala chvíli odkrytá branka, ale nakonec se trefit nedokázal.
69'
Portugalci začínají více ožívat a tlačí se před branku Uruguaye. Snaží se o vyrovnání, které zatím nepřichází.
67'
Následně pak Portugalci vybojovali další rohový kop, branku Muslery však příliš neohrozili. Uruguayci opět zablokovali snad celé pokutové území a přes ně neprošla další střela Portugalců.
66'
Cavani fauloval soupeře a Portugalci tak mají ponechanou výhodu. Ronaldo hned z levé strany vyslal centr na Ricarda Quaresmu, ale nic z toho opět nebylo.
65'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Ricardo Quaresma.
65'
Na Cristiana Ronalda letěl míč, ale zpět se stačil vrátit obránce Uruguaye José Giménez a rázem tak bylo po portugalské akci.
63'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Cristian Rodríguez.
63'
A opět musí Portugalci dohánět manko. Obrana Uruguaye se tak bude znovu snažit ubránit těsný náskok. Stejně tak by ale také Portugalci měli více hlídat rozjeté duo Cavani – Suárez.
62'
Uruguay právě vstřelila branku!
Jenže Uruguayci si své vedení berou zase zpátky. Rodrigo Bentancur si naběhl směrem k pokutovému území a našel na levé straně volného EDINSONA CAVANIHO, který poté pravačkou umístil míč ke vzdálenější tyči. Rui Patrício tak byl bez šance – 2:1. Asistence: Rodrigo Bentancur.
60'
Z dálky to zkoušel Gonçalo Guedes a donutil tak hráče Uruguaye poslat míč za zadní čáru a další rohový kop budou zahrávat Portugalci.
59'
João Mário vyslal centr do pokutového území z pravé strany, tam ovšem neměl nikoho, kdo by se k němu dostal a poté i zakončil.
59'
Pro jeho dlouhý aut si naběhl Rui Patrício a dostal míč pod kontrolu. Ten poté odkopl daleko od své branky a posílá Portugalsko do další útočné akce.
58'
Autové vhazování zahrají Uruguayci, konkrétně Martín Cáceres.
57'
No zápas tak začíná mít nový náboj a nyní mají oba celky stejně blízko i daleko k postupu do čtvrtfinále.
55'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Následoval rohový kop, který Portugalci zahráli nakrátko. Míče se ujal Raphaël Guerreiro, jenž svým centrem našel hlavu PEPEHO a i on se tak dokázal prosadit – 1:1. Uruguayci tak inkasují první gól na tomto šampionátu a začíná se znovu od začátku. Asistence: Raphaël Guerreiro.
54'
Portugalci nyní rozebrali obranu Uruguaye, ale znovu se jim nepodařilo dostat se do zakončení.
54'
Na levé straně vyslal jedovku Cristiano Ronaldo, pravačkou ji ovšem odvrátil obránce José Giménez a také on předvedl velmi dobrý obranný zákrok.
53'
Cristiano Ronaldo se téměř dostával za Godína, ale také on si na něho nepřišel. V další slibné akci se tak Portugalci nedostali ke střele. Uruguay to má dnes zatím velmi slibně rozehrané.
52'
Do šance se dostal Raphaël Guerreiro, jeho střela levačkou se stočila jen vedle pravé tyče z pohledu Fernanda Muslery. Ten tak provede další odkop od svého zařízení.
51'
Následně pak po další akci vybojovalo Portugalsko další rohový kop.
50'
Ricardo Pereira dostal přihrávku na pravou stranu a okamžitě centroval míč do pokutového území. Jenže tam byl znovu velmi dobře postavený Diego Godín a odvrátil tak další míč do bezpečí.
49'
Portugalci se stále marně dostávají na polovinu Uruguaye. Obrana je i na začátku druhého poločasu neprostupná. Následně se pak do rychlého brejku dostali Uruguayci, ale i oni byli zastaveni soupeřem.
48'
Luis Suárez se už málem dostával do úniku před branku Portugalska, nakonec z toho ale sešlo. Míč si v pohodě převzal Rui Patrício a odkopl ho na opačný konec hřiště.
47'
João Mário vyslal dobrou střelu směrem k brance Uruguaye, ale tu zastavil Diego Godín a odkopl míč do bezpečí.
46'
Na hřiště vyběhly stejné jedenáctky jako v prvním poločase. Ani jeden trenér tak nesáhl do sestavy.
46'
Hráči se z kabin vrací zpět na hrací plochu. V útrobách si ještě slovo vzal Cristiano Ronaldo a v obětí se všemi spoluhráči celý tým hecoval. Dočkají se Portugalci vyrovnání a vstřelí tak Uruguayi vůbec první gól na mistrovství světa?
Střely na branku: 2 – 2
První poločas druhého osmifinále je za námi. V něm se Uruguayci ujali vedení už v sedmé minutě, když Luis Suárez z levé strany poslal balón přímo na hlavu Edinsona Cavaniho, jenž se před Patríciem nemýlil. Portugalci se od té doby snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana Uruguaye pracovala velmi precizně a střelce Portugalska a zejména Cristiana Ronalda si dokázala pohlídat. Stále tak drží dosavadní čisté konto už ve čtvrtém utkání na šampionátu.

Ovšem náskok je pouze o jednu branku a rozhodně Portugalci své zbraně neskládají. Ve druhém poločase, který začne přibližně ve 21:05, se dá očekávat jejich velký tlak, ve kterém se budou chtít pokusit co nejdříve vyrovnat. Jestli se jim to podaří, nebo zda naopak Uruguayci své vedení pojistí, se musíme nechat překvapit. Sledujte i nadále náš přenos, který ještě mnohé nabídne.
45+3'
45+2'
Zásahy brankáře Patrícia v prvním poločasu – 1.
45+2'
Zásahy brankáře Muslery v prvním poločasu – 2.
45+2'
Edinson Cavani z levé strany střílel pravačkou, střela mu ale nesedla a branku Portugalska tak vůbec neohrozila. To zřejmě byl poslední dotek s míčem v prvním poločasu.
45+2'
Martín Cáceres provede ještě autové vhazování a vypadá to, že Uruguayci zakončí tuto část hry na polovině Portugalska. Nastavený čas se blíží ke svému konci.
45+1'
Luis Suárez je zpět ve hře, do které se okamžitě zapojil. Tísnila ho obrana Portugalska, takže se vracel zpět a až poté balón poslal svým spoluhráčům.
45'
Hlavní sudí nastaví první poločas o dvě minuty navíc.
44'
Luis Suárez se dostal do souboje s Guerreirem a zůstal ležet na trávníku v nefotbalové pozici. Zřejmě inkasoval úder někde v oblasti hlavy či krku. Už je u něho sudí a na řadu přichází jeho ošetření.
43'
Raphaël Guerreiro se v krátkém sledu po sobě znovu ujímá autového vhazování. A po něm se jeho tým zase do ohrožení branky Uruguaye nedostal.
42'
Edinson Cavani si sbíhal k míči před velkým vápnem, ten mu servíroval prudkou přihrávkou Matías Vecino, prvně jmenovaný ale na balón vůbec nedosáhl.
41'
Další nepřesná střela Portugalců. Míč se dostal až před Fernanda Musleru, jenž ho poté okamžitě vrací do hry pro své spoluhráče. Ti tak ještě v závěru první půle míří do útočné akce.
40'
Autové vhazování provedl znovu Raphaël Guerreiro, ovšem jeho tým se opět marně dostával do dobrého postavení. Žádná střela se tak nezrodila a do akce už míří zase hráči Uruguaye.
39'
Cristiano Ronaldo čekal na přihrávku na levé straně, tu poté převzal a unikal dále. Martín Cáceres byl u něho dříve a zakopl tak balón do zámezí.
38'
Tu neohrozili a Rui Patrício rychlým nákopem posílá svůj tým do další útočné akce.
37'
Další faul Portugalců. Uruguay tak zahrávala volný přímý kop, ovšem z vlastní poloviny. Velké nebezpečí před brankou Ruie Patrícia nehrozilo, ale Uruguayci se dostali znovu před bránu Portugalců.
36'
Raphaël Guerreiro z levé strany centroval směrem k brance Uruguaye, jeden z obránců ho ale srazil za postranní čáru. Stejný hráč pak odehrál autové vhazování, nicméně do další šance se Portugalci nedostali.
34'
Luis Suárez byl na pravé části před velkým vápnem tísněn Josém Fontem. Udělal tak dva kroky zpátky a hned poslal balón směrem k pokutovému území, nikdo z jeho spoluhráčů na přihrávku nedosáhl.
33'
Martín Cáceres se snažil centrovat míč na nabíhajícího Edinsona Cavaniho, to se ale úplně nepovedlo. Hned na to spěchají do akce také Portugalci.
32'
Kapitán Portugalska ale napálil jen připravenou zeď z hráčů Uruguaye a na jeho grimasách je jasně vidět zklamání. Následuje tak další odkop od branky Fernanda Muslery.
31'
Cristiano Ronaldo bude zahrávat volný přímý kop. Už se soustředí a přeje si, aby se mu to povedlo podobně, jako když takto srovnával stav v duelu se Španělskem.
30'
Po třiceti minutách hry stále vede Uruguay nad Portugalskem o jeden gól a Portugalci se marně snaží obelstít pevnou tvrz v podobě uruguayské obrany. Mají to zatím velmi těžké.
29'
Portugalci mají převahu, co se držení míče týče. Ovšem gólově to zatím nedokázali potvrdit. Obrana Uruguaye je podle předpokladů stále velmi precizní a pečlivě si hráče Portugalska hlídá.
28'
Martín Cáceres zahrál autové vhazování, poté se ale Uruguayci neudrželi na polovině Portugalska. Ztratili míč a do akce tak pouští znovu hráče v bílých dresech.
27'
Edinson Cavani si vypracovával další šanci, kterou ale do konce nemohl dotáhnout. Byl totiž faulován a jeho tým tak zůstane i nadále u míče.
26'
Jenže centr přiletěl pouze k brankáři Uruguaye, nikdo z Portugalců si nedokázal na míč vyskočit, aby ho usměrnil mezi tři tyče. Fernando Muslera si tak balón sebral a odkopne ho od své brány.
25'
Volný přímý kop pro Portugalsko, z pravé strany kus za velkým vápnem.
24'
Zase byli Portugalci dobře pokryti obranou uruguayského týmu, jenž zatím stále drží čisté konto.
23'
Ihned po této šanci Uruguaye otočili hru na druhou stranu Portugalci, kteří se poženou do dalšího útoku. Tam se pokusí o střelu, která by je mohla nasměrovat k vyrovnání.
22'
A nezahrál to vůbec špatně, míč prošel skrz zeď a skákavý balón pak raději vyrazil do bezpečí Rui Patrício. Další šance pro Uruguay, která nebyla rozhodně špatná.
21'
Luis Suárez se dostal do úniku a než si stačil míč přehodit na druhou nohu, byl faulován. Následuje tak volný přímý kop pro jeho tým, který zahraje sám Luis Suárez.
19'
Další přihrávka mířila směrem ke Cristianu Ronaldovi, ale z dalšího náznaku portugalské akce se nic nestalo. Míč získává zpět na své kopačky Uruguay a už míří před Patríciovu branku.
18'
Cristiano Ronaldo opět získal balón, u velkého vápna si ho potáhl blíže středu, ale byl znovu tísněn obranou Uruguaye, takže se k pořádné střele vůbec nedostal.
17'
Agilní Cristiano Ronaldo vybojoval míč a snažil se zrychlit hru, je na něm moc vidět touha po vyrovnání. Jenže Matías Vecino v další šanci svého týmu poslal balón jen připravenému Muslerovi.
16'
Gonçalo Guedes vyslal lehkou střelu, se kterou soupeř neměl problém. Následně pak na brankáře Fernanda Musleru šla další střela z pravé strany, která ale skončila vedle jeho branky.
15'
Z další standardní situace Uruguayci nic nevytěžili. Znovu se však bleskově dostali do útoku a v pokutovém území číhal na přihrávku Edinson Cavani, jenž podklouzl a přihrávku nepřevzal.
14'
Luis Suárez se dostal do pokutového území, přehodil si míč na pravačku a poté jeho zakončení bylo příliš vysoké. Přesto Portugalci ho srazili na rohový kop.
13'
Portugalci u pravé postranní čáry vybojovali míč a chtěli otočit hru, ovšem záhy o míč přišli.
12'
Kus za velkým vápnem zrychlil tempo Cristiano Ronaldo a zkoušel to prudkou střelou pravačkou. Trefil ovšem pouze dobře připraveného obránce soupeře a z akce Portugalska tak nic nebylo.
11'
Jeho tým ale směrem dopředu tentokráte nic nevymyslel, ztratil balón a do rychlé akce na opačném konci hřiště se už zase dostávají Portugalci.
10'
Bernardo Silva se pokoušel obelstít obranu Uruguaye, to se mi sice nepovedlo, chvilku na to ale hlavičkoval na levé straně José Fonte, balón doputoval jen za zadní čáru. Odkop od uruguayské branky provede Fernando Muslera.
9'
Tak to je pro fotbalisty Portugalska v čele s Cristianem Ronaldem šok. Sice je začátek zápasu, ale už musejí dohánět jednobrankové manko.
7'
Uruguay se v sedmé minutě utkání ujímá vedení. Po ztrátě míče Portugalska šli Uruguayci do útoku. Luis Suárez na levém rohu velkého vápna poslal nadýchaný centr do pokutového území přímo na hlavu EDINSONA CAVANIHO a útočník Paris Saint-Germain pak nedal brankáři Portugalska žádnou šanci – 1:0. Asistence: Luis Suárez.
7'
Bernardo Silva po pravé straně táhl portugalskou akci, při ní se míč dostal zásluhou Uruguayců za postranní čáru a Cristiano Ronaldo zahrál rychle autové vhazování.
6'
Na druhé straně střílel z dálky Cristiano Ronaldo, Fernando Muslera s jeho přízemním pokusem neměl problém a vleže ukryl míč do rukavic. Hned na to pak odkopl míč od svého zařízení a posílá svůj tým útočit.
5'
Z této standardní situace nezapršelo, i když se před Patríciem dokázal uvolnit jeden z Uruguayců, ale zakončení přesné nebylo.
4'
Luis Suárez si nabíhal do pokutového území, přihrávku nezachytil. Nicméně jeden z obránců Portugalska srazil balón za zadní čáru a následovat tak bude rohový kop.
3'
Na konci třetí minuty mají míč na kopačkách Uruguayeí a zakládají tak svou další akci před portugalskou brankou.
3'
Bernardo Silva se na pravé straně dostal k hlavičce, svůj pokus ovšem přesně nezakončil. Byla to dobrá šance portugalského týmu.
2'
Cavaniho v jeho rozletu zastavil Pepe a díky tomu se opět k míči dostali Portugalci, jenž otáčejí hru okamžitě na opačnou stranu. Ronaldo se neprocpal mezi dvěma hráči, ale João Mário ano a už se rodí akce.
1'
Portugalci začínají útok od svého brankáře, zatím se do blízkosti uruguayské branky nedostali. Obrana soupeře byla neprostupná. Poté Diego Godín získal balón a jeho tým se dere dopředu.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Portugalska a už se pokoušejí projít na polovinu soupeře. Druhý osmifinálový duel tak začal a uvidíme, kdo si dnes vybojuje postup do čtvrtfinále.
1'
Na hrací ploše se oba týmy tradičně fotí, kapitáni si vymění vlaječky, pozdraví se se sudími a hodí si mincí kvůli úvodnímu výkopu. Večerní osmifinále je tak už opravdu doslova za dveřmi.
Na řadu ještě přijdou hymny obou zemí. Jako první si vyslechneme uruguayskou hymnu, po ní přijde na řadu ta portugalská.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni v tunelu v útrobách olympijského stadionu v Soči a za malý okamžik je arbitři dnešního duelu přivedou na hrací plochu. Druhé osmifinále se tak už kvapem blíží.

Uruguay: Muslera – Cáceres, J. Giménez, Godín (C), Laxalt – Nández, Torreira, Vecino, Bentancur – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña, Silva – Varela, C. Sánchez, C. Rodríguez, De Arrascaeta, Stuani, G. Silva, Maxi Pereira, Gómez, Coates, Urretaviscaya.

Portugalsko: Patrício – R. Pereira, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva, Mário – Guedes, Ronaldo (C).
Náhradníci: A. Lopes, Beto – Alves, Manuel Fernandes, Moutinho, André Silva, Rúben Dias, B. Fernandes, G. Martins, Rui, Quaresma, Soares.

Rozhodčí: Ramos – Torrentera, Hernández (všichni Mexiko).
První osmifinále – Francie – Argentina

První osmifinálový duel se hrál v odpoledních hodinách a v něm se utkala favorizovaná Francie s Argentinou. Zápas nabídl doslova přestřelku, padlo hned sedm branek. Francie vedla 1:0, následně pak Argentinci duel otočili a byli ve vedení oni. Ovšem ve druhém poločase nastartoval obrat Pavard, jenž vyrovnal a postupně se Francie dostala do vedení 4:2, když se dvakrát trefil Kevin Mbappé. Argentina ve třetí minutě nastavení ještě snížila na rozdíl jediné branky zásluhou Sergia Agüera, víc ale nestihla. Lionel Messi tak svůj tým do čtvrtfinále nedotáhl a podruhé ve své kariéře končí v osmifinále MS. A dost možná to byl jeho poslední zápas v barvách reprezentace.

Francouzi tak netrpělivě čekají na svého soupeře do čtvrtfinále, kterým bude jeden z týmů v duelu UruguayPortugalsko.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Předpokládané sestavy:

Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández, Torreira, Vecino – Bentancur – Suárez, Cavani.

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Quaresma, Carvalho, Moutinho, Mário – André Silva, Ronaldo
Zajímavost duelu

Narazí proti sobě dva nejproduktivnější hráči svých týmů. Na straně Uruguaye má nejvíce gólů jihoamerického týmu barcelonský Luis Suárez. Proti němu pak bude stát opora Realu Madrid a největší hvězda portugalského celku Cristiano Ronaldo, jenž stihl vsítit čtyři góly a právě na něho dnes také budou jeho spoluhráči hodně spoléhat.
Vzájemná utkání

Na vrcholných akcích se oba týmy ještě neutkaly. Bude to pro ně tedy velká premiéra. Dohromady se střetly dvakrát v rámci přípravných utkání. Ten poslední tak sehrály obě reprezentace v roce 1972 a zápas skončil dělbou bodů po remíze 1:1.
Portugalsko

To Portugalci zakončili skupinu B na druhém místě a po prvním utkání se Španělskem vybojovali cennou remízu 3:3, když až v samotném závěru vyrovnal Cristiano Ronaldo přímo z volného přímého kopu. Ten mimochodem vsítil všechny tři góly Potugalska a zajistil tak velmi důležitý bod pro portugalský tým. Druhý zápas pak vyhráli Portugalci s Marokem těsně 1:0 a zápas zase rozhodla portugalská sedmička. Ta se neprosadila pouze v zápase s Íránem, v něm poslal Portugalce do vedení Quaresma, ovšem Íránci v nastavené třetí minutě zápasu srovnali z pokutového kopu. To už ale nic neznamenalo, i tak družina okolo Ronalda slavila postup do osmifinále. A v něm dnes narazí, jak už bylo zmíněno, na rozjetou Uruguay. No máme se na co těšit a uvidíme, zda zápas skončí po řádné hrací době, nebo jestli dojde na prodloužení či případný penaltový rozstřel.

Nominace Portugalska

Brankáři: Beto (Göztepe SK), Anthony Lopes (Lyon), Rui Patrício (Sporting CP).

Obránci: Bruno Alves (Rangers FC), Rúben Dias (SL Benfica), José Fonte (Dalian Y.), Raphaël Guerreiro (Dortmund), Mário Rui (SSC Neapol), Pepe (Beşiktaş), Ricardo Pereira (FC Porto), Cédric Soares (Southamp.).

Záložníci: Bruno Fernandes (Sporting CP), Manuel Fernandes (Lokomotiv M.), João Mário (West Ham), João Moutinho (AS Monaco), Adrien Silva (Leicester), Bernardo Silva (Man. City), William Carvalho (Sporting CP).

Útočníci: Gonçalo Guedes (Valencia CF), Gelson Martins (Sporting CP), Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), André Silva (AC Milán)
Uruguay

Uruguayci vstoupili do mistrovství světa skvěle, ve skupině A, kde bylo i domácí Rusko, skončili na prvním místě bez ztráty kytičky. Připsali si tři výhry se skórem 5:0. To znamená, že ještě neinkasovali ani jeden gól. Jako první přišli na řadu Egypťané, kteří padli těsně 0:1. Stejným výsledkem si také Uruguay poradila se Saúdskou Arábií a v posledním duelu ve skupině pak 3:0 porazila domácí Rusko, které skončilo druhé a také si zajistilo postup dále. Dnes ale na hráče Uruguaye čeká opravdová lahůdka, střetnou se s Ronaldovým Portugalskem, které prahne po postupu do čtvrtfinále. Bude to těžká bitva, v ní ovšem jako vítěz může vzejít jen jeden tým. Kdo to bude, to se musíme nechat překvapit.

Nominace Uruguaye

Brankáři:
Fernando Muslera (Galatasaray), Martín Campaňa (Independiente), Martín Silva (Vasco da Gama)

Obránci:
José Giménez, Diego Godín (oba Atlético Madrid), Guillermo Varela (Montevideo), Gastón Silva (Independiente), Maximiliano Pereira (Porto), Sebastián Coates (Sporting Lisabon), Martín Cáceres (Lazio Řím)

Záložníci:
Carlos Sánchez (Monterrey), Rodrigo Bentacur (Juventus), Cristian Rodríguez (Montevideo), Nahitan Nández (Boca Juniors), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Lucas Torreira (Sampdoria Janov), Matías Vecino (Inter Milán), Diego Laxalt (FC Janov), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey)

Útočníci:
Luis Suárez (Barcelona), Christian Stuani (Girona), Maximiliano Gómez (Vigo), Edinson Cavani (PSG)
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Právě probíhající mistrovství světa ukončilo první část, a sice základní skupiny a nyní jsou na řadě vyřazovací boje. V osmifinále na sebe narazí mimo jiné také Uruguay a Portugalsko. Který z týmů se bude radovat z postupu do čtvrtfinále? Nyní jde už o všechno, kdo v tomto duelu neuspěje, na MS končí. Vítěz tohoto zápasu se utká s vítězem utkání mezi Francií a Argentinou. Duel tak určitě nabídne zajímavou podívanou, proto si ho rozhodně nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.