MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Rusko - 25. června 2018   16:00

Uruguay
Uruguay
10' L. Suárez  • 23' Čeryšev(vl.)  • 90' Cavani
3:0
(2:0)
Rusko
Rusko
Uruguay
Muslera – Coates, Godín (C), Cáceres – Nández (73. C. Rodríguez), Vecino, Torreira, Bentancur (63. De Arrascaeta), Laxalt – L. Suárez, Cavani (90+3. Gómez).
Diedhiou – Camara, Samba (vš. Senegal)
Samara Arena (Samara)
Rusko
Akinfejev (C) – Smolnikov, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov – Zobnin, Gazinskij (46. Kuzjajev) – Samedov, Al. Mirančuk (60. Smolov), Čeryšev (38. Mário Fernandes) – Dzjuba.

Osmifinálového soupeře oba celky ještě neznají, vzejdou během večera z trojice Španělsko, Portugalsko a Írán, ale jisté už je, že Uruguay na první vyřazovací kolo poletí do Soči, Rusové si zahrají v moskevských Lužnikách.
Souboj o první místo ve skupině A měl od úvodu jasnou strukturu, Uruguay si během první čtvrtiny zápasu vypracovala dvoubrankový náskok a když byl ještě během prvního poločasu vyloučen Smolnikov, bylo v podstatě rozhodnuto.

Po změně stran už se zdálo, že další branku neuvidíme, až se v 90. minutě v pokutovém území prosadil Edinson Cavani k třetí brance zápasu a pojistil uruguajské vítězství ve skupině.
90+5'
90+5'
Maxi Gómez dostal míč do volného prostoru na křídle a před brankou našel zcela osamoceného De Arrascaetu, ten ale míč jen jemně tečoval výrazně mimo ruskou brankou.
90+4'
Rusové mohli zahrávat ještě jednu standardní situaci, tentokrát už místo Samedova centroval Smolov, jeho centr ale doletěl jen k Fernandu Muslerovi.
90+3'
Nakonec Uruguajci odehráli míč do zámezí, aby mohli ještě jednou vystřídat, Edinsona Cavaniho nahrazuje Maxi Gómez.
90+3'
Uruguay už kontroluje hru ve středu hřiště, utkání spěje ke svému závěru.
90+1'
Rozhodčí Diedhiou oddaluje závěr již rozhodnutého zápasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Uruguay právě vstřelila branku!
Po následném rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Diego Godín, jehož hlavičku brankář Akinfejev dalším skvělým zákrokem vyrazil, ovšem k dorážce se skrumáží těl probil EDINSON CAVANI a slavný uruguajský útočník otevírá svůj střelecký účet na šampionátu!
90'
Rodríguez potáhl míč po útočné polovině, hledal v pokutovém území volné spoluhráče, ti ale byli pokryti a zkušený Uruguajec tak vystřelil skutečně parádní pokus, který Akinfejev skvělým zákrokem vytěsnil mimo branku!
89'
Rusové vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny, ovšem i další centr Samedova doletěl až za uruguajskou branku. I přes dřívější nezdary ruský záložník stále zkouší podobný způsob centru.
87'
De Arrascaeta od rohového praporku kroutil svůj centr přímo do branky a Akinfejev musel vyrazit míč jen do strany k Suárezovi, jeho centr ruská defenziva už odvrací do bezpečí.
86'
O pár sekund později si na opačné straně hřiště v ruském pokutovém území našel střeleckou pozici Edinson Cavani, jeho pokus je domácími zadáky nadražen nad břevno ruské branky.
85'
Na opačné straně se Smolov na levém křídle nádherně uvolnil přes dva protihráče, následnou přihrávku před branku ale zlikvidoval brankář Muslera. Pokud by míč propadl k nabíhajícímu Dzjubovovi, ten by býval zakončoval do prázdné branky.
84'
Na rohový kop Uruguajců si naskočil naprosto osamocený Cáceres, svoji hlavičku ale nedokázal nasměrovat na ruskou branku!
83'
Souběžně s předchozí pumelicí Rodrígueze Kudrjašovovi nešťastně stoupl na nohu spoluhráč Fernandez a ruský obránce musel být ošetřen, zdá se, že by ale neměl mít problém ve hře pokračovat.
82'
Při zprvu velmi pomalé uruguajské šanci se míče na útočné polovině zmocnil Cristian Rodríguez a jeho projektil pod břevno brankář Akinfejev s obrovskými komplikacemi likviduje!
80'
Edinson Cavani nadále bude čekat na svoji premiérovou trefu v rámci letošního šampionátu!

Před hvězdnou útočnou dvojicí se otevřel obrovský prostor a Cavani se Suárezem běželi vstříc samotnému Ignaševičovi, barcelonský útočník ale tomu pařížskému předložil nepřesnou přihrávku a Cavani tak zcela osamocen před Akinfejevem zakončovat nemohl.
78'
Lucas Torreira se těžce zvedá ze země po zákroku Kuzjajeva, na střídačku už ale signalizuje, že bude v pořádku a bude moci v zápase pokračovat.
76'
Cáceres se vydal na útočný výlet po pravém křídle, jeho sražený centr doletěl jen na ruské kopačky a Dzjuba pak vybojoval faul na svoji osobu a rozehrávku míče z klidu.
74'
Po dlouhé době si Rusové vypracovali příležitost ke zdramatizování zápasu! Po chybné Muslerově rozehrávce se k míči v pokutovém území dostal Dzjuba, zasekl si balón kolem protihráče, následně ale výrazně minul vzdálenější tyč uruguajské branky.
73'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Cristian Rodríguez.
72'
Rozhodčí se shodli, že Godín nejednal v rozporu s fotbalovými pravidly a ve hře už se pokračuje.
71'
Po sražené střele Zobnina Godín v osobním souboji trefil loktem Dzjubu, ten se svalil k zemi a senegalský rozhodčí ještě kontroluje situaci s francouzským kolegou u videa Clémentem Turpinem.
69'
Cavani si ve volném prostoru na levém křídle převzal dlouhý pas od Laxalta, navedl si míč do pokutového území, následně ale ztratil rovnováhu a jeho velmi nepovedený střelecký pokus proletěl daleko vedle ruské branky.
68'
Dzjuba neuspěl ani v další útočné snaze, Laxalt si před ruského forvarda dokázal vložit tělo a Dzjubovi je poté odpískáno přidržení soupeře.
66'
Samedov svým přetaženým centrem sice našel Dzjubu, ten byl ale důrazně bráněn Cáceresem a zpětnou hlavičkou nenašel nabíhajícího Smolova.
64'
Cavani dostal nadějnou kolmici do pokutového území, tam jej k zemi srazil Ignaševič zcela mimo míč, penaltu ale rozhodčí Diedhiou neodpískal.
63'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Giorgian De Arrascaeta.
61'
Fjodor Smolov poprvé v akci, jeho nadýchaný oblouček do pokutového území ale přeletěl nabíhajícího Dzjubu.
60'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Fjodor Smolov.
59'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Bentancur (Uruguay).
59'
Bentancur se na pravém křídle prosmýkl do pokutového území, kde si vyměnil míč s Cavanim, poté ale neprostřelil připraveného Ignaševiče.
58'
Fotbalisté ve světle modrém si už dobrou minutu přihrávají v okolí středové čáry, Rusové nechtějí čerpat cenné síly výraznějším napadáním jejich rozehrávky.
56'
Mário Fernandes pronikl po útočné polovině i díky narážečce s Dzjubou, poté ale nepřesně hledal na levém křídle Mirančuka.
55'
Rusové už jsou znovu rozestaveni na útočné polovině, ani v oslabení nechtějí nechat soupeři první příčku ve skupině bez boje.
53'
Kuzjajev si na pravém křídle elegantně posunul míč do běhu patičkou, ovšem balón mu utekl až za brankovou čáru a následný centr už tak byl neměl žádný význam.
52'
Rusové vybojovali standardní situaci na útočné polovině, ovšem stejně jako v podobném případě během prvního poločasu Samedov překopl všechny fotbalisty před uruguajskou brankou.
50'
Vecino se průnikovou přihrávkou pokusil oslovit do šance Bentancura, narýsoval ale příliš prudký pas, na který středopolař Juventusu nedokázal dosáhnout.
49'
Bentancurovi je pískán nedovolený zákrok u postranní čáry v souboji se Samedovem, rozehrávat bude brankář Akinfejev.
47'
Rozhodčí Diedhiou se při měření vzdálenosti ruské zdi přepočítal a po znázornění linie tradičním sprejem ještě posunul Rusy o další zhruba dva metry dozadu, přesto Edinson Cavani nedokázal zeď obstřelit.
46'
Suárez po několika desítkách sekund prvního poločasu vybojoval standardní situaci v nebezpečné blízkosti pokutového území Ruska.
46'
Do druhého poločasu už nevyběhl na hřiště Jurij Gazinskij, nahradil jej Daler Kuzjajev.
46'
Po prvním poločase Uruguay vede nad Ruskem 2:0, když skóre z přímého volného kopu otevřel Luis Suárez a o necelou čtvrthodinu později si Laxaltovu střelu do branky srazil Denis Čeryšev.

Ruská snaha o zdramatizování zápasu navíc byla výrazně otupena vyloučením Smolnikova a před druhým poločasem tak vše hraje do karet týmu kolem Suáreze a Cavaniho.
45+2'
45+2'
Samedov se pokusil mezi uruguajskými obránci prostrčit míč do pokutového území Mirančukovi, cestu ale míči včas zatarasil Godín.
45+1'
Senegalský rozhodčí k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
45'
Po vyloučení Smolnikova tempo zápasu výrazně opadlo, Uruguay se zdá být spokojená s aktuálním průběhem zápasu a Rusové v oslabení nemají moc co nabídnout.
43'
Kudrjašov nepřesně hledal na hranici pokutového území Dzjubu, ten byl důsledně pokryt Coatesem.
41'
Laxaltův centr od levé postranní čáry doletěl přímo k Igoru Akinfejevovi, ten hned rozehrává na své spoluhráče.
39'
Bentancur ve středu hřiště fauloval Dzjubu, ten se hned otočil na senegalského rozhodčí, žlutou kartu pro Uruguajce si ale nevymodlil.
38'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Mário Fernandes.
37'
U ruské lavičky se hned do dresu vysvlékl Mario Fernandes, pravý obránce brazilského původu.
36'
Pořádný problém pro Rusy! Smolnikov se nechal lacině obehrát Laxaltem, poté soupeře podkopl zezadu a rozhodčí Diedhiou nemá jinou možnost než ruskému obránci ukázat druhou žlutou, potažmo červenou kartu!
34'
Ignaševič velmi riskantně přihrával po ose hřiště, Gazinskij ale dokázal míč udržet v souboji s Vecinem a Rusové už přesunuli hru na útočnou polovinu.
32'
Standardní situace pro Rusy, centr Samedova ale přeletěl všechny fotbalisty před brankou Fernanda Muslery.
30'
Na dlouhý míč za ruskou obranu si nabíhal Suarez, ovšem zkušený Ignaševič jej dokázal pokrýt a ve spolupráci s Akinfejevem dostali míč do bezpečí.
28'
Uruguajci byli nesmírně blízko třetí brance! Bentancur vnikl do pokutového území pomocí narážečky se Suarezem a mířil vstříc brankáři Akinfejevovi, ten ale skvěle zasáhl a poté mu pomohli i spoluhráči, kteří nepustili Edinsona Cavaniho k dorážce do již takřka opuštěné branky.
27'
Dalším Rusem se žlutou kartou na kontě je Smolnikov.
25'
Rusové už znovu hrají s míčem na svých kopačkách, evidentně jsou ale otřeseni velmi negativním průběhem tohoto utkání a jen složitě kombinují ve středu hřiště.
23'
Fotbalisté Uruguaye brzy navyšují své vedení! Rohový kop Torreiry Dzjuba odhlavičkoval k Diegu Laxaltovi, jehož dalekonosnou střelu DENIS ČERYŠEV nešťastně srazil do protipohybu Akinfejeva k tyči ruské branky!
23'
Torreirův centr se následně Cavani pokusil zakončit patičkou z velmi těžké pozice, Dzjubovi se ale podařilo odhlavičkovat míč.
22'
Standardní situaci z křídla tentokrát budou zahrávat Uruguajci, senegalský rozhodčí ještě řeší nějaké neshody před brankářem Akinfejevem.
19'
Čeryšev se protáhl po levém křídle, následný centr Nandez srazil za uruguajskou branku, ovšem rozhodčí neviděli Nandezovu teč a rozehrávat může Fernando Muslera.
17'
Na centr Čeryševa od rohového praporku si naskočil Dzjuba, kterého nedokázali ubránit dva soupeři a ruský hromotluk na hrotu zakončením hlavou o zem odrazem míče přestřelil soupeřovu branku.
17'
Čeryšev potáhl míč po útočné polovině a v pokutovém území hledal rozběhnutého Mirančuka, před ním ale stačil míč ukopnout Coates.
16'
Rychlá branka zápasu určitě prospěla, Rusové se snaží velmi rychle napadat uruguajskou rozehrávku až k brankáři Muslerovi.
15'
Připomínám, že počáteční remíza stačila k vítězství ve skupině Rusům, nicméně branka Luise Suáreze tyto propočty zcela změnila a aktuálně tedy je ve virtuálním čele skupiny A jihoamerický celek.
14'
Následný centr Čeryševa od rohového praporku snadno stáhl ze vzduchu brankář Muslera.
13'
Obrovská šance Rusů! Dlouhý nákop z vlastní poloviny Dzjuba sklepl pro Čeryševa, jenž se na hranici pokutového území ocitl ve stoprocentní příležitosti, nepřekonal ale vynikajícího brankáře Musleru!
12'
Centr Čeryševa jeden z Rusů patičkou prodloužil "do ohně", tam se ale nikdo další v bílém k míči neprobojoval a míč odkopl Lucas Torreira, mladý záložník janovské Sampdorie, který je v anglických médiích velmi často spojován s případným přestupem do Arsenalu.
11'
Rusové se hned po rozehrávce nastěhovali k soupeřově pokutovému území, na křídle vybojoval standardní situaci Samedov.
10'
Míč si pod svoji kontrolu vzal LUIS SUÁREZ a přízemní střelou ke vzdálenější tyči zaskočil brankáře Akinfejeva!

Ten udělal pověstný krok za zeď a v protipohybu pak už nestačil dosáhnout na prudkou střelu barcelonské hvězdy!
9'
Za tento zákrok před pokutovým územím vyfasoval ruský záložník Jurij Gazinskij žlutou kartu.
9'
Rusové ale situaci vůbec nezvládli, po ztrátě míče se Suárez prohnal po levém křídle a Bentancur byl následně nedovoleně zasažen v těsné blízkosti pokutového území.

To je obrovská příležitost pro Uruguay, standardní situace z nějakých sedmnácti metrů.
8'
Rusové se nastěhovali na útočnou polovinu a hledají okénko v soupeřově defenzivě.
7'
Laxalt na levém křídle vybojoval autové vhazování, po něm ale fotbalisté z Jižní Ameriky míč dlouho neudrželi.
5'
Dzjuba dostal příliš dlouhý balón do pokutového území, situaci pohlídal Diego Godín a po lehké srážce s Dzjubou se oba velmi zkušení hráči přátelsky poklepali v rámci vzájemného respektu.
3'
První lehká nepříjemnost pro Uruguay, po ostrém zákroku Kutěpova se v bolestech svíjel Edinson Cavani, hvězda pařížského PSG ale brzy vstala na nohy a ještě si vyříkává situaci se senegalským rozhodčím. Cavani by si dokázal představit více ochrany své osoby.
2'
Po Gazinského ztrátě míče se k prvnímu střeleckému pokusu odhodlal Matías Vecino, jeho střela z velké dálky ale ruskou branku minula.
1'
Úvodního výkopu se ujali v bílém hrající Rusové, Uruguajci nastupují tradičně ve světle modrých dresech.
1'
V ruské sestavě dnes kromě zraněného Dzagojeva chybí i Golovin a Smolov, kteří už během turnaje dostali žlutou kartu a hrozil by jim stop na osmifinále.
Senegalský rozhodčí Malang Diedhiou přivedl aktéry na beznadějně vyprodaný stadión v Samaře, poslechneme si státní hymny.

Uruguay: Muslera – Coates, Godín, Cáceres – Nández, Vecino, Torreira, Bentancur, Laxalt – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña, Silva – De Arrascaeta, Gómez, Maxi Pereira, G. Silva, C. Rodríguez, C. Sánchez, Stuani, Urretaviscaya, Varela.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Al. Mirančuk, Čeryšev – Dzjuba.
Náhradníci: V. Gabulov, Luňov – Mário Fernandes, Granat, Semjonov, Golovin, Jerochin, Kuzjajev, An. Mirančuk, Žirkov, Smolov.

Rozhodčí: Diedhiu – Camara, Samba (vš. Senegal).
URUGUAY

Fotbalistům Uruguaye se poprvé od roku 1954 podařilo vyhrát oba své úvodní zápasy mistrovství a rádi by přidali i třetí korálek za úspěch.

Oproti Rusku ale historie nehraje ve prospěch Jihoameričanů, neboť Rusko či jeho předchůdce Sovětský svaz Uruguajci dokázali porazit v jediném případě z osmi, to když na MS 1970 Victor Esparrago ještě rozhodl až ve 117. minutě, naopak soupeř se radoval hned šestkrát.

Tým okolo elitních světových kanonýrů Luise Suáreze a Edinsona Cavaniho má řadu hráčů na vrcholu své kariéry a proto by "La Celeste" rádi ještě překonali čtvrté místo z roku 2010 a přivezli domů medaili.

Postup ze skupiny už mají jistý, rádi by ale celou skupinu vyhráli a trenér Tabarez odmítl spekulace o šetření některých opor na vyřazovací boje: "Nebudeme nechat hráče odpočívat. Chceme hrát sedm zápasů a jsme na to připraveni. Víme, že po každém zápase je nutná regenerace."

Tabarezovi bude chybět jen zraněný stoper José Maria Gimenez, kterého trápí pravé stehno, na vyřazovací boje by ale střelec vítězné branky ze zápasu proti Egyptu měl být v pořádku.
RUSKO

Rusové po sedmi nezdarech v přípravných zápasech překvapili svým herním pojetím a zejména výsledky během úvodních dvou vystoupení v rámci šampionátu. V zahajovacím zápase deklasovali Saúdskou Arábii 5:0 a poté si poradili i se Salahovým Egyptem 3:1.

Rusko tedy první dva zápasy ovládlo s celkovým skóre +7 a jistě zajímavá historická statistika je, že všechny domácí týmy se skóre +5 a více z úvodních dvou zápasů dokráčely až na úplný vrchol. Podařilo se to Francii v roce 1998 (+7), Itálii v roce 1934 (+6) a právě Uruguayi ještě o čtyři roky dříve (+5).

K doplnění historických faktů ještě doplňme, že všichni tři poslední evropští hostitelé MS vyhráli všechny tři zápasy v základní skupině. Podařilo se to Německu v roce 2006, Francii v 1998 a Itálii v 1990. Dokáží to Rusové zopakovat?

Trenér Čerčesov ke splnění tohoto milníku bude postrádat Alana Dzagojeva. Důležitý špílmachr CSKA Moskva se zranil už v úvodní půlhodině mistrovství, mohl by ale být k dispozici na vyřazovací boje. Čerčesov naopak může počítat s Žirkovem, jenž kvůli zranění kotníku nedohrál zápas s Egyptem, od soboty je ale v plném tréninku.
Hezké odpoledne při sledování přenosu ze závěrečného kola skupina A probíhajícího mistrovství světa, pořádající Rusko v Samaře přivítá Uruguay.

Střetnou se týmy, které shodně vyhrály oba úvodní zápasy a v přímém souboji si to tak rozdají o vítězství ve skupině, vzhledem k výrazně lepšímu brankovému rozdílu remíza stačí domácímu Rusku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.