To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Ano, je to tak! Hráči v bílém padají na trávník, dnes odehráli velmi dobrou partii s favoritem celého utkání a zvlášť ve druhém poločase byli možná lepším týmem. Přesto Ghana na turnaji končí a do finále postupuje Francie! Ta si v klidu nyní může počkat na vítěze druhého semifinále mezi Irákem a Uruguayí, což bude její soupeř ve finále MS hráčů do 20. let.
90+3
Aboagye nyní velmi horlivě bojuje o míč ve vápně Francie, až sudí píská faul, zřejmě tak pohasla poslední šance Ghany na vyrovnání.
90+3
Probíhá poslední minuta nastaveného času, Ghana svírá svého soupeře na jeho polovině.
90+2
Ghana rozehrává rohový kop z pravé strany, ve vápně si nejvýše vyskočil Sarr, přesto soupeř zůstává u míče.
90+1
Assifuah-Inkoom bleskově střílí z hranice pokutového území, míč letí těsně nad břevno!
90
Mezitím se již rozběhla poslední minuta řádné hrací doby, Ghaňané útočí.
89
Faul Veretouta zastavuje kombinaci Francie, hraje soupeř. Anaba centruje do vápna, ale je pískán ofsajd.
88
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Bahebeck, přichází Lemina.
88
Baba však ztrácí míč a je z toho odkop od brány.
87
Aboagye drží míč na levé straně u pokutového území soupeře.
86
Francie zatažená na vlastní polovině, soupeře útočí.
85
Ghaňané se tlačí do útoku, ale nakonec jejich snaha končí faulem Boakyeho.
83
Anaba dostává žlutou kartu poté, co nepříjemně sráží na polovině hřiště pronikajícího Kondogbiu.
83
Oba týmy ještě před exekucí volného kopu Ghany vystřídaly, Acheampong již posílá centr do vápna, ale míč získává Sai.
82
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Sarr, přichází Thauvin.
81
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Ashia, přichází Boakye.
81
Navíc Ghaňané rozehrávají volný kop z pravé strany.
80
Začíná poslední desetiminutovka dnešního zápasu a pozor – Umtiti dostává druhou žlutou kartu za facku do obličeje Assifuaha a je vyloučen! Francie bude dohrávat pouze o deseti.
79
Kondogbia si předkopl míč více, než původně plánoval a hraje Ghana.
78
Addico fauluje na polovině hřiště Bahebecka, Francie může zaútočit.
77
To, že Ghaňané umí závěry zápasu, víme z předchozího zápasu, kdy ve čtvrtfinále otočili ve druhém prodloužení vývoj zápasu, povede se jim to i dnes?
76
Assifuah-Inkoom na druhé straně "ukrytou" střelou mezi dvěma obránci vypálil prudký míč, Areola s obtížemi vyráží!
75
To je pro Ghanu nepříjemné, Afričané hrají ve druhém poločase velmi dobře a většinu času měli více ze hry.
74
Francie právě vstřelila branku!
A opět ten FLORIAN THAUVIN! S míčem u nohy proniká z pravé strany na střed hranice šestnáctky, ač stíněn obráncem, vypálil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, míč končí v síti!
74
Rychlý protiútok Francie, na jejímž konci je střela Sanoga z pravé strany, ovšem pouze do boční sítě.
73
Acheampong si staví míč k levému rohovému praporku, posílá centr do vápna, obrana Francie situaci zvládla.
72
A mohlo být ještě hůř, Acheampong pronikl do vápna z levé strany, přihrává před bránu, kde na míč dosáhl Assifuah, míč byl ale prudký a po jeho teči nakonec končí mimo!
71
Francie se nyní musí pouze bránit.
70
Bahebeck fauluje Aboagyeho a dostává za tento faul žlutou kartu.
68
Ghana ztrácí míč před vápnem Francie.
67
Sanogo sklepává nákop na Thauvina, ten proniká před pokutové území, nabíhá si více do středu, střílí, vedle!
66
Sai bude rozehrávat v blízkosti vlastní šestnáctky, po předchozím faulu soupeře.
65
Acheampong rozehrává rohový kop z levé strany. Vše končí faulujem Aboagyeho.
64
Kondogbia fauluje v hlavičkovém souboji, Francie ztrácí míč.
63
Duncan zkouší přímo ohrozit bránu z velké dálky, ale míč míří vysoko nad bránu.
62
V posledních minutách, hlavně po gólu Assifuaha, je mírně aktivnější Ghana, což dokazuje i nyní, kdy Pogba zastavuje na vlastní polovině pronikajícího Aboagyeho pouze za cenu faulu.
61
Ghana se dostává k vhazování z pravé strany na polovině soupeře.
60
Hodina hry za námi, zatím sledujeme skvělé fotbalové představení, jeden z vrcholů letošního světového šampionátu, v němž hraje Francie zatím nerozhodně s Ghanou 1:1.
59
Již se hraje, Francie kombinuje na vlastní polovině.
58
Již jsou u něho lékaři francouzské reprezentace.
57
Kondogbia bolestivě zasažen do levého lýtka a zatím se nezvedá z trávníku.
56
Ofsajd a v něm velice aktivní Assifuah-Inkoom.
55
Obrana Ghany odvrací nebezpečí a sledujeme již nákop dopředu na Assifuaha.
54
Thauvin se na druhé straně snaží dostat k míči na pravé straně, ale je ubráněn, Francie rozehrává rohový kop z pravé strany.
53
Rohový kop Ghany z levé strany, míč však končí u Areoly, který rozehrává.
52
Acheampong se snaží zakončit ve vápně po přihrávce z pravé strany, ale byl ubráněn Foulquierem.
52
Baba si naskakuje na zadní tyči, ale hlavičkuje pouze vedle brány a drží se za hlavu.
51
Nakonec Ghana rozehrává třetí rohový kop za sebou, tentokrát zastavuje Digne Acheamponga.
50
I proto se exekuce volného kopu poněkud opozdila, Acheampong rozehrává, výborná střela, Areola odvrací na roh.
49
Zajímavý prvek ve hře – sudí Shukralla vytáhl z kalhot jakýsi sprej, kterým vymezil nejen postavení míče a jeho vzdálenost od brány, ale i místo, kde bude stát zeď!
48
Po faulu Pogby, který zezadu zastavuje pronikajícího Assifuaha, budou Ghaňané zahrávat volný kop ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů.
47
Ghana právě vstřelila branku!
A je to tady! Ghana vyrovnává, a to exelentní střelou EBENEZERA ASSIFUAHA-INKOOMA, kterého nechali vystřelit z hranice pokutového území nedůslední Umtiti se Zoumou a Assifuah se trefil náramně, gólman Areola se po míči pouze ohlédl.
46
Zranění gólmana Antwiho z prvního poločasu zřejmě bylo vážnější, Antwi již nenastoupil do druhé půle, nahradil ho Sai.
46
46
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Antwi, přichází Sai.
Oba týmy již přichází na hrací plochu, druhý poločas za několik okamžiků začne.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 18:04 hodin.
Hlavní rozhodčí právě ukončil první poločas, ve kterém jasně dominovala Francie, která svého soupeře drtivě přestřílela – 20:5 střely celkem, 8:2 střely na bránu a nakonec i svou převahu vyjádřila prvním gólem, když se ve 43. minutě prosadil Thauvin.. Ghana nehraje zatím špatně, ale na skvěle hrajícího soupeře to zatím nestačí. Přesto je do druhého poločasu stále vše otevřené, africkému týmu stačí vstřelit jeden gól a je to opět nerozhodně.
45+3
Probíhá poslední minuta nastaveného času, Francie na polovině soupeře.
45+1
Na polovině hřiště nepříjemně atakován Lucas Digne, již se hraje.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu, Acheampong ve velké šanci, míč však končí těsně nad břevnem!
43
To byl doslova hokejový nájezd v podání FLORIANA THAUVINA, který si míč výtečně narazil před vápnem s Bahebeckem, poté Antwiho posadil na zadek ukázkovou kličkou do pravé strany a zakončil do prázdné brány.
43
Franci v poklidu kombinuje na polovině hřiště.
42
Ghana má k dispozici volný kop ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, ale soupeř pokus o nacvičený signál "přečetl".
41
Místo toho je tu žlutá karta pro Umtitiho, který rukama i vlastním tělem rugbyově zastavuje před vlastním pokutovým územím pronikajícího Acheamponga.
41
Antwi musí opět zasahovat proti střele z volného kopu, který Francie rozehrávala, žádný problém.
40
Je před námi závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, Thauvin střílí zpoza pokutového území, těsně nad bránu!
39
Nyní se již hraje, Francie vrací míč soupeři.
38
Rozhodčí vykazují lékaře mimo hrací plochu, zraněný Acheampong je odnášen na nosítkách, problémy s nohou.
37
Až nyní je hra přerušená a k Acheampongovi již spěchají lékaři týmu, kteří jsou v prvním poločase nezvykle v permanenci.
36
Acheampong leží na trávníku poblíž pokutového území Francie, publikum píská, ale rozhodčí jeho souboj s Pogbou nevyhodnotil jako nedovolený.
35
Míč mají znovu na svých kopačkách hráči v modrém, Francie je po celou dobu prvního poločasu aktivnějším týmem.
34
Pogba zkouší překvapit Antwiho střelou ze středového kruhu, gólman Ghany ale může být v klidu, míč končí hodně vedle.
33
Sanogovi "utíká" míč, Ghana bude rozehrávat od brány.
32
Míč putuje zpět na Areolu, který posílá dlouhý nákop na polovinu Ghany.
31
A mezi nohama padajícího obránce dokonce střílí na bránu, Antwi však jeho střelu vidí a míč chytá.
30
Autové vhazování Ghany na polovině soupeře, ale je z toho pouze odkop soupeře na Sanoga, který okamžitě přechází do útoku.
28
Nepřesná přihrávka Pogby, hraje Ghana.
26
Anaba leží na trávníku na vlastní půlce, po souboji s Thauvinem se drží za tvář, publikum píská, ale není to nic vážného.
25
Odkop také podle toho vypadal, hodně nepřesný míč míří do autu na polovině Ghany...
25
Ano, je to tak, Antwi bude dokonce vykopávat – zraněnou nohou (?!).
24
Další minuta uběhla, vypadá to, že lékaři týmu (Antwi ošetřován na hrací ploše) již dokončili svou "léčbu" a Antwi bude moci pokračovat v utkání.
23
Gólman Ghany je stále ošetřován na hrací ploše, z jeho výrazu je patrné, že zranění nohy, spíše nártu, hodně bolí.
22
Citlivý nákop Pogby do pokutového území, kde se nabízí Foulquier a Sanogo, dříve u míče byl však gólman Antwi, kterému však prvně jmenovaný hráč nepříjemně dupl na pravou nohu.
21
Skvělý postřeh, pane rozhodčí! Thauvin padá v pokutovém území po lehkém doteku od Addica, to byl hodně nafilmovaný pád, který rozhodčí Shukralla rozhodně prokoukl a navíc i ocenil – žlutá karta pro Thauvina!
19
Antwi vykopává na polovinu Francie, která získává míč.
18
Ofsajdem končí snaha Assifuaha ve vápně soupeře.
17
Z druhé strany tentokrát rozehrával Bahebeck, ale obrana Ghany tento kop zvládla o něco lépe, Antwi může vykopávat.
16
Ghana sice odvrátila, ale soupeř se dostal k míči, Bahebeck se snažil zakončit uvnitř vápna, obrana zasáhla – další roh pro Francii.
15
I Thauvinovo střela z hranice šestnáctky měla gólové parametry, opět skvělý zákrok Antwiho, který vyráží na roh.
14
Ale jejich akci končí faul Duncana na Bahebecka.
14
Kondogbia fauluje na vlastní polovině, Ghana může zaútočit.
13
Sanogo střílí z levé strany, z hranice malého vápna, ale pouze do přesně postaveného Antwiho, další gólovka Francie!
13
Acheampong zachytil patičkou Zoumu, sudí pískají faul, hraje Francie.
12
Útočnou akci afrického týmu končí ztrátou míče Assifuaha.
11
Baba vhazuje na polovině soupeře z levé strany.
10
Nepříjemná srážka dvou hráčů v pokutovém území Ghany, více postižen je zřejmě Francouz Bahebeck, který se drží za zadní část hlavy a odchází za postranní čáru k ošetření.
9
Francie zahrává rohový kop, míč posílá do vápna Thauvin, ale Baba odhlavičkovává, míč se dostává k Umtitimu, který pálí zpoza vápna, hodně nepřesně.
8
Zápas má skvělé tempo, slušně zaplněný Bursa Atatürk Stadyumu se opravdu nenudí.
7
Další gólová šance Francouzů, znovu obrana Ghany nezachytila kolmici a Bahebeck se dostal sám před Antwiho, střílí, těsně vedle!
6
Gólová šance Francie, Digne si výtečně naběhl za obranu, dostal přesnou přihrávku, ale vyběhnuvší Antwi jeho střelu zneškodnil!
5
Míč stále na kopačkách afrických fotbalistů.
4
Ghaňané kombinují na polovině hřiště, ale Thauvin dostává míč do zámezí, Ghana vhazuje z levé strany.
3
Další střelecký pokus Francie, Pogba střílí z hranice pokutového území, míč prolétl zhruba metr od tyče!
2
Na druhé straně se prodírá do zakončení Acheampong, střílí, ale při tom padá, míč letí vedle brány.
2
Francie poprvé v pokutovém území soupeře, Thauvinovu střelu v pohodě likviduje Antwi.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše.

Francie: Areola – Digne, Umtiti, Zouma, Foulquier – Kondogbia, Veretout, Pogba – Bahebeck, Sanogo, Thauvin

Ghana: Antwi – Baba, Mensah, Addico, Aboagye – Seidu, Duncan – Acheampong, Anaba, Assifuah-Inkoom – Ashia

Rozhodčí: Shukralla – Abdulla Tulefat, Moosa Saleh.
V dnešním utkání semifinále mistrovství světa hráčů do 20. let proti sobě nastoupí FRANCIE a GHANA. Utkání se odehraje na stadionu Bursa Atatürk Stadyumu v Burse v Turecku a jako hlavní rozhodčí ho povede Nawaf Shukralla z Bahrajnu, který bude mít za asistenty své krajany Abdulla Tulefata a Moosa Saleha.
FRANCIE
Reprezentace Galského kohouta obsadila v silné skupině A, kde se střetla se svým dnešním soupeřem, na druhém místě za suverénním Španělskem. Francie by se vůbec nezlobila, kdyby se dnes opakoval výsledek z úvodního zápasu turnaje, kdy Ghanu porazila jasně 3:1, po brankách Kondogbii, Sanoga a Bahebecka. O jasné převaze evropského týmu svědčí i statistiky ze zápasu – 20:15 střely celkem, 12:5 střely na bránu. Hned v dalším utkání však Francouzi ztratili body s USA, když pět minut před koncem zápasu inkasovali vyrovnávací gól od Daniela Cuevase. Bylo jasné, že závěrečný souboj se Španělskem bude soubojem o první místo ve skupině, což se také v reálu potvrdilo. Souboj dvou největších favoritů na zisk titulu skončil, zřejmě očekávaným, vítězstvím Španělů 2:1. Čestný úspěch Francie zaznamenal až v první minutě nastavení Thibaut Vion. Do čtvrtfinále postoupila Francie ze druhého místa se ziskem čtyř bodů.
Čtvrtfinále – v jasnou záležitost se proměnil souboj s Uzbekistánem. Již do poločasové přestávky stihli Francouzi nasázet svému soupeři tři góly zásluhou Sanoga, Pogby a Thauvina. Branky posledních dvou hráčů padly z pokutového kopu. Po přestávce přidal čtvrtý a poslední gól zápasu Kurt Zouma a bylo rozhodnuto. O drtivé převaze Francie svědčí nejen skóre, ale i celková statistika – 28:4 poměr střel, 15:3 střely na bránu, 6:2 na rohové kopy.
GHANA
Africký tým je jedním ze čtyř, který si zajistil postup do čtvrtfinále ze třetího místa v základní skupině. V nabité skupině A to Ghaňané neměli vůbec lehké, což se potvrdilo hned v úvodním zápase skupiny, kdy prohráli s Francií 1:3. O čestný úspěch se postaral až pět minut před koncem Richmond Boakye. Ve druhém utkání skupiny pak nastoupili proti Španělům a ani v tomto zápase příliš šancí mít něměli. Jihoevropané šli také brzy do vedení, když se ve 13. minutě prosadil Jesé Rodríguez, ale více svou, místy drtivou, převahu Španělsko využít nedokázalo, nicméně i tak vyšla Ghana v dalším zápase naprázdno. Naprostou satisfakcí pak byl závěrečný zápas proti USA, které Ghana zvládla jasně 4:1 a hlavně tato výhra nakonec rozhodla o postupu do další fáze turnaje!
Čtvrtfinále – Ghana narazila na Chile a hned od začátku bylo jasné, že půjde o velice zajímavý fotbal. Ghana se sice ujala vedení záslujou Mosesa Odjera, pak ale Chilané vyrovnali zásluhou ostrostřelce Nicoláse Castilla, což však nebylo všechno. Hned o čtyři minuty později Ángelo Henríguez zvýšil vedení Jihoameričanů a s Ghanou to vůbec nevypadalo dobře. Až v 72. minutě vyrovnal Ebenezer Assifuah a utkání šlo do prodloužení. V něm nejprve rozradostnil příznivce Chile Ángelo Henríquez, který svou druhou brankou v zápase v 98. minutě dostal Chile do vedení a čekalo se, jak si ve druhém prodloužení Ghana povede. A vedla si dobře, ve 113. minutě se prosadil Seidu Salifu a bylo opět vyrovnáno. V nervózním závěru pak nevzládli Chilané defenzivu, což využil Ebenezer Assifuah ke vstřelení rozhodujícího gólu, již v posledních vteřinách prodloužení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.