Írán - Kostarika | ONLINE | 21.5.2017 10:00 | MS U20 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a z vítězství se raduje Írán. Ten sice neměl územní převahu, ale Kostariku prakticky nepustil do nějaké gólové příležitosti. Ani Íránci sice Pinedu příliš nezaměstnal, avšak v 81. minutě se z ojedinělé akce prosadil Mehdi Mehdikhani, který zajistil tři body na konto asijské reprezentace. Kostarika se v závěru snažil, nicméně na pozornou obranu soupeře vyzrát nedokázala.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Ještě jeden centr sice Kostarika dostala do pokutového území, ale na prodloužený míč Doly nedosáhl. Odkop od brány!
90+3
Velmi nepřesná kombinace Kostariky skončila přihrávkou, která zamířila hodně daleko od Mirzazadovy brány. Troufnu si říct, že to je konec všech nadějí na vyrovnání.
90+2
Taktické střídání Íránu. Sina Khadempour zaujímá pozici uvolněnou Rezou Jafarim.
90+1
Íránci se dobře ubránili a Mehdikhani navíc dostal míč hluboko na polovinu soupeře, kde vybojoval volný kop.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Poslední střídání Kostariky. Namísto Jonathana Martineze se v závěru zápasu na trávníku bude pohybovat Jostin Daly.
89
Stále se Kostarika nemůže dostat do nějakého pořádného tlaku. Několik hráčů Íránu je pevně zformováno v blízkosti vlastního pokutového území.
87
Posílit ofenzívu Kostariky se pokusí Christopher Nuñez, který jde na plac místo Iana Smithe.
87
Míč šel opět na Leala, nicméně ten byl velmi dobře bráněn. Mirzazad si tak v klidu může nachystat míč, neboť bude rozehrávat z malého vápna.
86
Kostarika pochopitelně zvýšila aktivitu a kombinuje převážně na útočné polovině. Po faulu Mokhtariho navíc bude následovat volný kop.
85
Mirzazad na chvíli zaváhal, když v rukavicích nezkrotil kolmou přihrávku mířící před Leala. Obránci ale íránskému brankáři výrazně pomohli.
84
A znovu to byl Leal, kdo zakončoval zpoza pokutového území. Ani tentokrát však kostarický hráč nemířil do prostoru brány.
82
Kostarika rychle přispěchala s protiútokem, ale Leal vypálil několik decimetrů nad Mirzazadovu bránu.
81
Írán právě vstřelil branku!
Zničehonic jde íránská reprezentace do vedení! Torres si neporadil s vysokým míčem letícím z levé strany a dal tím šanci MEHDIMU MEHDIKHANOVI. Záložník Íránu zvládl zpracování, po kterém následovala přesná střela levačkou. Kulatý předmět skončil přesně u tyče Pinedovy brány.
80
Razzaghpour se okamžitě zapojil do akce Íránu, když rozehrával volný kop z nějakých třiceti metrů. Míč se však stal kořistí pozorného Pinedy.
79
Druhá změna v sestavě Íránu. Na lavičku míří Ali Shojaei, kterého vystřídal Abolfazl Razzaghpour.
78
Ke střele z úctyhodné vzdálenosti se odhodlal Jonathan Martinez, avšak jeho pokus šel po zemi a navíc hodně daleko od brány íránského gólmana.
77
Centr od rohového praporku mířil na bližší tyč, ale nakonec doputoval do boční sítě Mirzazadovy brány.
76
Povedenější akce kostarické reprezentace skončila prudkou přihrávkou z pravé strany. Ta byla zablokována na rohový kop.
74
Írán ještě získal dva rohové kopy a ten druhý letěl přesně na břevno Pinedovy brány. Kostarický gólman ale se vším počítal a centr v pohodě kontroloval.
73
A postup íránské reprezentace byl zastaven nedovoleným zákrokem Estebana Gonzaleze (CRC). Ten dostává žlutou kartu.
72
Pěkný centr málem propadl až ke vzdálenější tyči, ale nakonec si obrana Íránu celkem bez problémů poradila. Následuje rychlý přesun na polovinu Kostariky.
71
Žlutou kartu nyní obdržel Ali Shojaei (IRN), který na straně nedovoleně zastavil postupujícího soupeře. Kostarika získala zajímavou standardní situaci.
70
Na konci 70. minuty se ke střele z hranice šestnáctky dokázal obtočit jeden z Íránců. Míč vylétl hodně vysoko nad Pinedovu bránu.
70
Také Kostarika poprvé střídá. Odpracováno má kapitán Luis Hernandez, kterého nahradil Barlon Sequeira.
69
Írán sice dostal výhodu, díky které postoupil na útočnou polovinu, avšak celá akce skončila posunutím míče za brankovou čáru. Bude se odkopávat od brány.
68
Jenže roh rozehraný nakrátko nepřinesl přímé ohrožení Mirzazadovy brány. Nakonec přišla pouze velmi nepřesná střela zpoza pokutového území.
67
Opravdu krásně se teď uvolnil Torres, který prošel přes dva protihráče a v pokutovém území si ještě dovolil jednu kličku. Následuje rohový kop.
66
Írán sice dostal míč až do pokutového území, ale tam si reprezentant z Asie pomohli nedovoleným způsobem. Na trávníku skončil Diego Mesen.
65
První střídání zápasu. hřiště opouští Mohammad Soltani Mehr, který přepustil místo Nimovi Mokhtarimu.
64
Po vhození míče ale fauloval Leal, který zapříčinil pád Arefa Aghasiho.
64
Zajímavý centr mířící k Salinasovi byl na vzdálenější tyči odvrácen do bezpečí. Kostarika však bude pokračovat vhazováním.
63
Sudí Eriksson podruhé v zápase tasí žlutou kartu. Do Smithe totiž zajel Mehran Derakshan (IRN), jenž je potrestán.
62
Poměrně nízký centr sice propadl do pokutového území, ale mířil pouze k Pinedovi. Ten míč schoval v náruči.
61
Kostaričané se sice diví, neboť na trávníku zůstal Salinas, ale faul je odpískán právě jednomu ze svěřenců Marcela Herrery. Volný kop ve prospěch Íránu.
60
Do kombinace na útočné polovině se tentokrát dostala Kostarika. Nepřesně provedená akce Martineze však skončila vedle Mirzazadovy brány.
59
Írán vybojoval zajímavou standardní situaci, avšak centr byl namířen přesně do rukavic vyběhnuvšího Pinedy. Stále se ani jeden z týmů nedostává k přesnějšímu zakončení.
58
Martinez si skvěle navedl míč na střelu z hranice pokutového území. Kulatý předmět nakopnutý pravou nohou však skončil na blokujícím Íránci.
56
Rychlá kolmice před rozběhnutého Martineze byla příliš dlouhá. Míč se stal kořistí velmi pozorného Mirzazada.
55
Tentokrát už si Jafari pohlídal ofsajdovou hranici a ba pravé straně se dostal k míči. Následoval však nepřesný centr.
54
Na druhé straně se k hlavičce protlačil Hernandez. Kostarický kapitán však míč nezasáhl dobře a Mirzazad mohl zůstat naprosto v klidu.
54
Nákop za obranu Kostariky mířil k rozběhnutému Jafarimu, ale ten byl usvědčen z docela jasného ofsajdu. Rozehrávat bude kostarický gólman.
53
Tým vedený jako domácí se ještě drží u míče a v posledních desítkách vteřin soupeře vůbec nepouští ke hře.
52
Íránci přenesli hru až do blízkosti Pinedovy brány. Následoval rohový kop, který Pineda nedokázal pořádně vyřešit a musela mu pomoct defenzíva Kostariky.
51
Marin mohl využít nepřesnosti v obraně Íránu, ale jeho přihrávka na pravou stranu pokutového území byla příliš dlouhá. Před Lealem míč stihl pozorný Mirzazad.
49
Ale také Reza Shekari se poté provinil nedovoleným způsobem. Oba týmy pokračují v poměrně nevýrazném herním projevu.
48
Kostarika hru dostala daleko od své brány, ale výsledkem byl pouze nedovolený zákrok Hernandeze. K míči se tedy opět dostane Írán.
47
Dobrá přihrávka Jaferiho přistála na noze nedůrazně bráněného Shekariho, který však z malého vápna nezakončil přesně. Jednalo se ale o dobrou příležitost.
46
V úvodu druhého poločasu se hraje na polovině Kostariky, nicméně Írán se k míči zatím pořádně nedostal.
46
Začal druhý poločas.
Úvodních 45 minut zápasu je u konce a týmy jdou do kabin za stavu 0:0. Ani jeden z celků si za celý poločas nedokázal vypracovat nějakou větší šanci a byli jsme svědky jen dvou střel, které mířily do prostoru brány. Procentuální držení míče je sice výrazně nakloněno na stranu Kostariky, ale ta Mirzazada prakticky neohrozila. Oba týmy opravdu velmi dobře brání!
45+1
První poločas skončil.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44
V samotném závěru poločasu se dopředu znovu více tlačí Kostarika. Na konci 44. minuty se dokonce Martinez odhodlal ke střele, ale ta vůbec nemířila do prostoru brány.
43
Zničehonic se rozjel bleskový útok Kostariky, Smith se dostal za obranu Íránu, ale poté nedokázal přihrát přesně k nabíhajícímu si Lealovi.
43
Vysoký míč mířil k Sithovi, ale ten byl na pravé straně bráněn hned dvěma hráči a kulatý předmět dokázal hlavou posunout jen k Mirzazadovi.
42
Už to pomalu vypadá na bezbrankový první poločas. Ani jeden z celků se nyní vůbec nedostává k ohrožení soupeřova brankáře.
40
Kostaričané se teď dopouštějí naprosto zbytečných nepřesností, čímž dávají šance soupeři. Nějaký výrazný tlak si ale Írán nevypracoval.
39
Chybnou rozehrávku Kostariky se pokusil využít Reza Shekari, avšak kolmice na něj byla příliš dlouhá. Následovat bude jen odkop od brány.
38
Centrovaný míč z místa přestupku byl naprosto v pohodě odvrácen. Následoval pak ještě jeden pokus Taheriho, ale ten doputoval do autu.
37
A celá akce Kostariky nakonec vyústila v nedovolený zákrok Iana Smithe. Po chvíli byl navíc odpískán další faul a Írán se přibližuje k bráně Pinedy.
36
Kostaričané ale kombinují poměrně daleko od soupeřovy brány a vůbec se nedostává k ohrožení Nimy Mirzazada.
35
S blížícím se koncem poločasu se dopředu stále častěji dostává spíše Kostarika. Írán už několik minut nepředvedl nějakou povedenější kombinaci.
34
Jenže standardní situace Kostariky byla rychle ubráněna a na polovině hřiště se přes Eduarda Juareze (CRC) tlačil Jafari. Následoval faul a žlutá karta pro kostarického hráče.
33
Výborné přenesení hry z obranné poloviny doputovalo až k rychlonohému Torresovi. Ten ale vybojoval pouze rohový kop.
32
Velmi dobře si za obranu Íránu zabíhal Leal, nicméně Taheri byl na správném místě a nakonec si vykoledoval faul atakujícího Kostaričana.
31
Hodně rychlý postup Soltaniho byl podle hlavního rozhodčího zastaven čistým způsobem. Celkově sudí Eriksson málo přerušuje a nechává hře volný průběh.
30
Írán hru na chvíli dostal na útočnou polovinu, ale teď už znovu kombinují fotbalisté Kostariky. Ti mají v posledních minutách více ze hry.
29
Kostaričané dobře kombinují v blízkosti pokutového území. Torres dokonce odcentroval, ale obrana Íránu míč dokázala zastavit. Zablokována byla i následná střela.
28
Kombinace země z amerického kontinentu byla hodně neurovnaná a skončila nedovoleným zákrokem Hernandeze, který povalil íránského kapitána.
27
Jenže tentokrát si faulem pomohl Taheri, který přidržel jednoho z protihráčů. Kostarika může znovu rozjet ofenzívu.
26
Leal chtěl šikovně vysunout nabíhajícího si spoluhráče, nicméně přihrávku namířil pouze k Taherimu, který byl následně faulován Hernandezem.
25
Íránci si pokazili možnost rychlého protiútoku. Kostarika se tak znovu dostává k míči a přesouvá hru na polovinu soupeře.
24
Torres s Lealem rozehráli zajímavý signál, ale ten byl trochu narušen íránskou defenzívu. Následně se ještě Leal tlačil do šestnáctky, avšak jeho akce skončila pádem.
23
Další nedovolený zákrok jednoho z Íránců a tentokrát už to vypadá zajímavěji. Unikajícího Torrese totiž zezadu podťal Soltani.
22
Hodně důrazně teď Shojaei atakoval Hernandeze, který se pochopitelně poroučel na trávník. Rozehrávat se bude poměrně daleko od brány.
21
Kostarika na chvíli přebrala iniciativu a snaží se prokombinovat blíže k bráně. Obrana Íránu však soupeři nedává ani trochu nadbytečného prostoru.
19
Od půlící čáry teď rozehrával Salinas, nicméně jeho přihrávka na spoluhráče byla velmi nepřesná. Lépe si však následně nepočínali ani Íránci.
18
Íránci se posunuli na útočnou polovinu, kde soupeře zatím drží v šachu. Kostarika se ne a ne dostat do kombinace.
17
Tentokrát se fotbalisté Kostariky pokusili o rychlou akci podél postranní čáry, avšak defenzíva Íránu byla opět připravená. Navíc reprezentace z Asie získala volný kop.
16
Kostarika se v posledních minutách ne a ne prodrat blíže k bráně Nimy Mirzazada. Írán od první minuty výrazně zlepšil svůj herní projev.
15
Obrana Kostariky teď vůbec nezvládla bránění standardní situace a míč propadl ke zcela volnému hráči Íránu. Ten byl však hodně zaskočen a kulatý předmět posunul jen do Pinedových rukavic.
13
Írán se několik desítek vteřin držel na polovině soupeře a výsledkem je nakonec zisk volného kopu. Faulem se totiž provinil Martinez.
13
Hodně rychle teď Pineda musel z brány, neboť proti němu utkal Jafari. Ten byl ale tísněn obráncem a navíc byl kostarický gólman dostatečně rychle na zemi.
12
Kostarika dobře roztáhla hru na pravou stranu, nicméně Smithův centr pak zamířil přesně do rukavic připraveného brankáře.
11
Nadvakrát Írán dostal míč k pokutovému území, ale přes pozornou defenzívu Kostariky se dále nedostali. Hra se přesouvá k polovině hřiště.
10
Soltani si šikovně pohlídal míč u půlící čáry a vykoledoval si nedovolený zákrok napadajícího Kostaričana. Írán bude rozehrávat volný kop.
9
Skvěle na levé straně zapracoval Hernandez, který přesprintoval obránce a nakonec ke střele vybídl Leala. Jeho pokus byl zablokován a následné zakončení Salinase letělo vysoko nad.
9
Na druhé straně jsme rovněž byli svědky prvního zakončení, ale to vylétlo opravdu hodně vysoko nad Mirzazadovu bránu.
8
Írán se začíná osmělovat. Přes nedůraznou obranu soupeře se teď ke střele prodral Mehr Mohammad Soltani, ale ten z nějakých dvaceti metrů vypálil pouze doprostřed brány. Pineda připraven!
7
Kostaričané se sice nastěhovali na útočnou polovinu, ale míč šel nakonec pouze do zámezí. Na obou stranách je k vidění poměrně dost nepřesností.
6
Standardní situace Íránu nepřinesla ohrožení Pinedovy brány. Přihrávka od rohového praporku mířila pouze za brankovou čáru.
5
Poprvé se Írán prezentoval zajímavější akcí. Centr z pravé strany mířil na bližší tyč, ale jeden z obránců Kostariky míč odvrátil na rohový kop.
4
Dlouhý nákop sice doputoval za obranu Kostarika, ale nikdo z hráčů v bílém dresu se k míči neměl. Kulatý předmět v klidu doputoval k Pinedovi.
3
Opět přišla velmi rychlá ztráta Íránu. Zdá se, že asijská reprezentace se na tomto šampionátu bude zakládat především na pozorné obraně.
2
Reprezentant Íránu jsou od úvodního výkopu opravdu hodně zatažení a zatím si netroufají na napadání soupeřovy rozehrávky. Kostarika zatím pevně drží otěže zápasu.
1
Kostarika utkání zahájila rozvážnou kombinací, ale nakonec přeci jenom přišel vysoký nákop. Ten si pohlídala defenzíva Íránu.
1
Utkání právě začalo.
Hymny obou zemí jsou za námi. Hráči si podají ruce, kapitáni se sudím provedou los a může se jít na věc!
Íránská reprezentace se dnes předvede v bílých dresech, Kostarika nastupuje v červenomodré kombinaci. Následovat budou státní hymny.
Aktéři dnešního utkání již nastupují na hrací plochu. Kromě trojice švédských rozhodčích je přítomen i čtvrtý rozhodčí, kterým je Slovák Ivan Kružliak.
Úvodní sestavy:

Írán: Mirzazad – Shahsavari, Soltani Mehr, Shojaei, Derakhshan – Shekari, Taheri – Mehdikhani, Noorafkan (C), Aghasi – Jafari.
Náhradníci: Adeli, Mohammadian – Mokhtari, Razzaghpour, Khadempour, Roostaei, Saki, Aghajanpour, Ghaedi.

Kostarika: Pineda – Marin, Hernandez (C), Gonzalez – Mesen, Juarez, Leal, Smith – Martinez, Torres – Salinas.
Náhradníci: Sequeira, Segura – Armoine, Sequeira, Daly, Arguedas, Nunez, Alfaro, Zúñiga, Espinoza.

Rozhodčí: Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (vš. SWE).
KOSTARIKA U20

Kostaričané se na MS do 20 let vrací podeváté v historii, avšak poprvé od roku 2011. Zatím největším úspěchem Kostariky je čtvrté místo z roku 2009, ale již o dva roky později reprezentace z amerického kontinentu vyhrála jen jedno utkání. Do Jižní Korey se svěřenci Marcela Herrery probojovali jako čtvrtý nejlepší tým mistrovství Severní Ameriky do 20 let.

Kvalifikace – Mistrovství Sev. Ameriky do 20 let

Základní skupina

19.2.2017 Kostarika – Salvador 0:1
22.2.2017 Kostarika – Trinidad a Tobago 1:0
25.2.2017 Kostarika – Bermudy 2:1

Nadstavbová část

1.3.2017 Honduras – Kostarika 2:1
3.3.2017 Panama – Kostarika 1:1
ÍRÁN U20

Pro asijskou reprezentaci z Íránu to letos bude třetí účast na mistrovství světa do 20 let. V obou předchozích případech však Írán skončil hned v základní skupině a v roce 2001 navíc prohrál všechna tři utkání. Na letošní šampionát se Íránci probojovali jakožto tým vypadnuvší v semifinále asijského mistrovství do 19 let.

Kvalifikace – Mistrovství Asie do 19 let

Základní skupina

14.10.2016 Katar – Írán 1:1
17.10.2016 Írán – Japonsko 0:0
20.10.2016 Jemen – Írán 0:1

Čtvrtfinále

24.10.2016 Uzbekistán – Írán 0:2

Semifinále

27.10.2016 Saudská Arábie – Írán 6:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.


Články odjinud