Itálie – Anglie
Statistiky zápasu

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:15.
Čtveřici semifinalistů Mistrovství světa hráčů do 20 let uzavřela Anglie, která si ve čtvrtfinálovém klání poradila s Mexikem. Jediným úspěšným střelcem duelu se stal Solanke, jenž se prosadil na začátku druhé půle. Mexiku nepomohla k vyrovnání ani hra v početní výhodě, která trvala více jak dvacet minut.
90+4
90+4
Tečkou za čtvrtfinálovým zápasem byla nepřesná střela Antuny, která dokreslila střelecký zmar Mexika.
90+2
Venegas totálně zazdil příležitost na vyrovnání, když z rohu malého vápna trestuhodně přestřelil bránu! Tato promarněná šance může Mexičany hodně mrzet.
90+1
Pojistku na vítězství Angličanů mohl připnout Calvert-Lewin, ovšem vyběhnuvší Romero mu skočil pod nohy a balon vyrazil.
90
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kieran Dowell, přichází Ainsley Maitland-Niles.
90
Solanke se nebál vejít do pokutového území, kde po kontaktu se soupeřem upadl. Odpískání penalty se Angličané dožadovali marně.
89
"Hosté" nakopli míč na Calvert-Lewina, který dokázal ušetřit několik cenných vteřin. Výborná práce.
87
Anglie zaujala obranné postavení. Antuna servíroval balon do vápna pro Cisnerose, míč ale ukořistil pozorný Woodman.
84
Rychlý protiútok Albionu táhl Solanke, jenomže neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů.
83
Angličané se ubránili.
82
Mayorga se u levého rohu vápna zbavil Ejarii a vypálil. Jeho pokus srazil obránce na roh.
81
Mexičané se usadili na polovině svých soupeřů a hledají skuliny v jejich obraně.
79
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Kevin Magaña, přichází Diego Aguilar.
79
Balon vybojovali Angličané a okamžitě zaveleli k útoku. Solanke před hranicí pokutového území posunul míč na levou stranu, kde Calvert-Lewin z ostrého úhlu Romera nepokořil.
78
Momentálně probíhají souboje o míč uprostřed hrací plochy.
76
Výměna proběhla také v celku Mexiko: ze hry odstoupil Joaquín Esquivel a jeho pozici zaujal Kevin Lara.
75
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Ovie Ejaria.
72
Pozor. Anglie dohraje utkání v oslabení! Joshua Onomah přišlápl Aguayovi nárt a po druhé žluté kartě musel předčasně odejít do sprch. To je pro Albion nepříjemné!
71
Mexiku se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem však zůstává, že i dvacet minut před koncem zápasu hledá recept na anglickou defenzivu marně.
70
Střídání v týmu Anglie: svůj pobyt na hřišti ukončil Adam Armstrong, naopak pracovní zatížení čeká na Dominica Calvert-Lewina.
69
Povedlo se. Mexiko získalo roh. Při jeho rozehrávce Cervantes odeslal míč do malého vápna a tam se gólman Woodman převtělil do role boxera.
68
Reprezentanti Mexika si mezi sebou vyměňují míč na útočné polovině a snaží se tam o nějakou kulišárnu.
67
Míč si do rohového čtvrtkruhu postavil Esquivel, nicméně ve spolupráci se svými spoluhráči nic kloudného nevymyslel.
66
Cisneros se na hřišti uvedl střelou, která namasírovala záda obětavého obránce. Roh pro Mexiko.
65
Střídání v týmu Mexiko: víc už toho nepředvede Eduardo Aguirre, nahradil ho totiž Ronaldo Cisneros.
64
Armstrong chtěl dloubáčkem vybídnout k průniku Onomaha, tomu ale míč utekl mimo hřiště. Hrát mohou mexičtí fotbalisté.
61
Mexiko pak v krátkém časovém sledu zahrávalo dva rohové kopy. Úspěšným se nestal ani jeden z nich.
59
Standardka Mexika. Cervantesův centr Woodman vyboxoval mimo rizikovou zónu. K odraženému balonu se však dostal Antuna a zpoza vápna vyslal projektil, který anglickému brankáři nadělal spoustu starostí.
57
Mexičané se vrátili na útočnou polovinu. Yrizar kousek od pravého rohu vápna předložil balon Aguirremu a ten zamířil přibližně dva metry od bližší tyčky.
55
Už se zdálo, že se Antuna (Mexiko) dostane do velké příležitosti, ale vyběhnuvší Woodman byl u dlouhé přihrávky dříve.
54
Armstrong (Anglie) se dopustil útočného faulu.
52
Další obrovská šance Anglie, která je po změně stran na koni a jen tak z něj nehodlá sesednout. Onomah se odhodlal ke střele z hranice pokutového území a jeho jedovka otřásla pravou tyčí.
50
Angličané způsobili uvnitř pokutového území veliký závar a málem zdvojnásobili svůj náskok! Gólovou radost jim překazil obránce, který míč vykopával z brankové čáry.
47
Anglie právě vstřelila branku!
Angličané prožívají vydařený vstup do druhé půle. Cook adresoval průnikovou přihrávku pro DOMINICA SOLANKEHO a ten prostřelil Romera. Strážce mexické brány si na balon sice sáhl nohou, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal.
47
Chvíli po provedení kopu od rohového praporku se v ofsajdu ocitl Tomori (Anglie).
46
Na začátku druhé půle vybojovala Anglie roh. Povedlo se to díky Dowellovi.
46
Hlavní aktéři se vrátili na hřiště. Čtvrtfinálové utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka by se dala rozdělit na dvě poloviny. V té první měli více ze hry Angličané, ale nedokázali si vytvořit žádnou šanci. Pak se to útoku začali více tlačit hráči Mexika, ale ani jim střelecká štěstěna nepřála. Nezbývá nám než doufat v to, že druhá polovina utkání nabídne zajímavější podívanou.
45+1
45
Mohammed Abdulla Hassan nastavil v prvním dějství jedinou minutku.
44
Po jednom z ostřejších soubojů o míč se na zemi ocitl Antuna a raději si vyžádal ošetření. Bez jeho přítomnosti na hřišti hrálo Mexiko pouze několik desítek vteřin.
42
Lookman si přivedl balon k hranici vápna a na jeho levém okraji uviděl volného Solankeho. Ten nečekal ani vteřinu a vystřelil. Bohužel pro Anglii mířil příliš vysoko.
41
Anglickou akci zastavil ofsajd.
38
K balonu se dostali Evropané a Kenny ho okamžitě odeslal před bránu, kde měl gólman Romero situaci pod kontrolou.
36
Mexičtí fotbalisté právě kombinují na svém území.
34
K exekuci nařízené standardky se postavil Cervantes a jeho střela z hlubokého záklonu proletěla vysoko nad anglickou brankou.
33
V těsné blízkosti pokutového území Joshua Onomah (Anglie) podrazil Yrizara a stal se prvním karetně potrestaným hráčem utkání.
32
Mexická defenziva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
31
Hráči Mexika se nenechali zahanbit a také pořádně zahrozili! Woodmana protáhla rána, kterou ze střední distance sestrojil Esquivel. Povedený pokus, ale ještě lepší zákrok.
30
První velká šance se zrodila až po necelé půlhodině hry a vytvořili si ji Angličané. Solanke obdržel balon do pravé části vápna, ale z ostrého úhlu Romera neprostřelil.
27
Antuna získal přihrávku do anglického vápna a udělal tam pěkný průvan. Obránci Albionu se museli hodně ohánět, aby Antunovi míč odebrali.
25
To, že Venegas (Mexiko) dokáže vystřelit z úctyhodné vzdálenosti, je chválihodné. Měl by ale myslet na to, že důležitá je také přesnost.
23
Venegas hledal na zadní tyči některého z nabíhajících kolegů, ale k zakončení nedošlo.
22
Walker-Peters předvedl dobrý obranný zákrok, když nedovolil odcentrovat Antunovi. Roh pro Mexiko.
20
Cervantes podle očekávání kopl balon přímo do šestnáctky, tam ale stáli pozorní obránci Anglie.
19
Po uvedení míče do hry se Magaña pustil do souboje se soupeřem a vytěžil z něj premiérový rohový kop.
18
Yrizarimu zavřel cestu Tomori. Autové vhazování pro Mexiko.
16
Nakonec ho získali Mexičané. Podél pravé lajny se pak rozběhl Agüayo, který vyslal přetažený centr.
15
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají četné a urputné bitvy o míč.
14
Armstrong (Anglie) si nepohlídal ofsajdovou linii.
12
Přihrávka Walker-Peterse, která měla mířit za záda obránců, byla příliš dlouhá a skončila až za koncovou čárou. Rozehrávat bude mexický gólman.
10
Anglie vytrvale obléhá pokutové území svého soupeře.
9
Kenny s odhodlaným výrazem v obličeji vešel do pravé části vápna a pak neváhal oslovit Lookmana, který mexický obranný val neprorazil.
7
Další útok Angličanů táhl Kenny. Zprava procpal balon do předbrankového prostoru, kde ho Esquivel uklidil do bezpečí.
6
Lookman se při samostatně vedené akci pokusil projít kolem mexického obránce, ale neuspěl.
5
Aguirre se u rohového praporku pustil do souboje s Walker-Petersem a odešel z něj jako poražený. Hra bude navázána odkopem od anglické brány.
4
Tomori (Anglie) se přímo před zraky hlavního rozhodčího provinil nedovoleným zákrokem.
3
Zaútočili také Angličané. Kenny zprava odcentroval balon do pokutového území a tam nejvýše vyskočil jeden z obránců.
2
První akce Mexika. Aguirre se měl stát adresátem přihrávky za obranu, ale vracející se Kenny mu balon ukopl.
1
Veškeré formality máme za sebou. Zahajovací výkop provedou hráči Mexika.
Mexiko odehraje zápas v zelených dresech, zatímco Anglie bude hrát v dresech modré barvy.
Na řadu přicházejí národní hymny.
Reprezentanti obou zemí právě nastupují na hřiště.

Mexiko: Romero – Esquivel, E. Álvarez, Agüayo, Mayorga – Antuna, Cervantes (C), Venegas, Magaña – Aguirre, Yrizar.
Náhradníci: Joel García, F. Hernández – Cortés, López, Cisneros, Zamudio, Vázquez, U. Torres, Lara, Aguilar.

Anglie: Woodman – Kenny, Fry, Tomori, Walker-Peters – L. Cook (C), Onomah – Dowell, Solanke, Lookman – Armstrong.
Náhradníci: Henderson, Southwood – Connolly, Clarke-Salter, Maitland-Niles, Konsa, Calvert-Lewin, Ojo, Chapman, Ejaria.

Rozhodčí: Abdulla Hassan – Alhammadi, Almahri (všichni Spojené arabské emiráty).
Delegace
Tento duel se pochopitelně neobejde bez čtveřice sudích. Jako hlavní rozhodčí bude dnešní čtvrtfinále rozhodovat Mohammed Abdulla Hassan ze SAE. Pomáhat mu budou jeho krajané Mohamed Alhammadi a Hasan Almahri. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Abdulrahman Al Jassim z Kataru.
Anglie
Evropský celek měl cestu do čtvrtfinále daleko snazší než jihoamerický protivník. Mohou za to dvě výhry v základní skupině.

Ta první přišla s Argentinou a byla to velice jednoznačná záležitost. Anglie vyhrála 3:0. To neunesl Martinez (Argentina) a v 78. minutě viděl bez prvního žlutého varování červenou kartu. V závěru jistil tři body pro Anglii Solanke proměněným pokutovým kopem.

Následovalo utkání s Guineou, které skončilo dělbou bodů, po výsledku 1:1. V 53. minutě poslal evropský celek do vedení Cooke, v 59. minutě poslal míč do vlastní sítě Tomori (Guinea).

V závěrečném střetnutí základní skupiny se Anglie utkala s Jižní Koreou. Pořadatel světového šampionátu inkasoval po přesné trefě Dowella z 56. minuty. Více gólů již nepadlo. A tak šla reprezentace Albionu do osmifinále.

Tam Anglie poslala domů Kostariku po výhře 2:1. Po dvou gólech Lookmana snížil soupeř v 89. minutě Learem, který sice neproměnil pokutový kop, ale z dorážky usměrnil míč do sítě.

Angličané vstupují do čtvrtfinále s Mexikem v roli mírného favorita. Postoupí do semifinále mezi čtyři nejlepší celky světového šampionátu?
Mexiko
Celek z Jižní Ameriky je v dnešním čtvrtfinále pasován do role mírného outsidera. V základní skupině získali Mexičané pouze čtyři body, přesto jim to stačilo k postupu do osmifinále.

Nejprve přišla vydřená výhra poměrem 3:2 nad Vanuatu, Mexiko vedlo 2:0. soupeř srovnal, ale tři body zajistil gólem až ve čtvrté minutě nastaveného času Alvaréz po přihrávce Laky.

Následoval souboj s Německem, ve kterém se mohli radovat možná také fanoušci defenzivního fotbalu, utkání skončilo 0:0. Mírnou převahu, co se týče držení míče i střel na branku mělo evropské mužstvo.

Na závěr skupiny se Mexiko utkalo s Venezuelou a prohrálo. A sice 0:1. Jedinou branku duelu vstřelil v 33. minutě Cordova.

Na vítěze skupiny z Venezuely ztratilo Mexiko pět bodů. Dá se říci, že Jihoameričani postoupili se štěstím, jelikož o jejich postupu rozhodlo lepší skóre v konfrontaci s Německem (Mexiko= 3:3, Německo 3:4).

Další drama a tentokráte už výhra! I takové bylo osmifinále se Senegalem. Fanoušci se dočkali jediné branky, kterou v 89. minutě vsítil Cisneros. Gueye (Senegal) putoval v 72. minutě do sprch po druhé žluté kartě a i tento fakt měl vliv na to, že si Mexičané zahrají čtvrtfinále s Anglií.
Hezké odpoledne! Na mistrovství světa hráčů do dvaceti let ve fotbale je dnes na programu také poslední čtvrtfinále mezi Mexikem a Anglií. Utkání začíná ve 13:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.