K tomuto utkání je to ode mě vše, ale zvu vás k on-line přenosu z finále MS do 20 let, které pro vás odkomentuje můj kolega Tomáš Kohlmann. Venezuela s Anglií začnou ve 12:00! Na shledanou.
Dnešní souboj o třetí místo je tedy u konce a z bronzových medailí se radují fotbalisté Itálie. Po bezbrankové řádné hrací době se šlo rovnou na pokutové kopy, ve kterých Italové ani jednou nezaváhali. Naopak za Uruguay neuspěl Amaral ani Boselli a výsledné skóre penalt bylo 1:4!
Je rozhodnuto! Giuseppe Panico (URU) vypálil do horní části brány a gólman šel navíc zcela na opačnou stranu.
Opět šla střela ke stejné tyči jako v minulých případech. Rolando Mandragora (ITA) se nemýlil!
Naprosto totožná situace! Juan Manuel Boselli (URU) svou penaltu zahrál stejně jako Amaral a rovněž neuspěl.
Uruguayský kapitán Rodrigo Amaral (URU) mířil stejně jako Marchizza, ale Plizzari byl připraven.
Díky novému systému zahrávání penalt kopal opět italský hráč. Riccardo Marchizza (ITA) uspěl přízemní střelou k tyči.
Luca Vido (ITA) zvolil jednoduché zakončení, když gólmana poslal na druhou stranu, než kam skóroval.
Jako první se k penaltě postavil Federico Valverde (URU) a jeho rána šla nechytatelně pod břevno.
Střílení penalt začíná.
Tak všechno je jinak! Prodloužení se nekoná a jde se rovnou na penalty.
Řádná hrací doba dnešního souboje o třetí místo je za námi a stav utkání je 0:0. Ve druhé půli jsme na obou stranách viděli několik velmi zajímavých šancí, avšak gólmani zůstali nepřekonáni. Jen Panico dokázal rozvlnit síť, nicméně jeho gól padl z ofsajdu. Půjde se tedy do prodloužení.
90+3
Druhý poločas skončil.
90+3
Na druhé straně to zkusil Mandragora, nicméně jeho střela z větší vzdálenosti šla několik decimetrů vedle Meleho brány.
90+2
Výborně si míč na střelu přichystal Rodríguez, který vytáhl slibnou střelu z pravé strany pokutového území. Plizzari byl ale připraven.
90+1
Jedna z posledních akcí Itálie nedospěla až k ohrožení Santiaga Meleho. Dopředu tak naopak míří Uruguayci.
90
Nad rámec řádných devadesáti minut se bude hrát ještě 120 sekund.
89
Uruguay ještě vybojovala volný kop, nicméně ten už nepřinesl prakticky žádné nebezpečí. Odkop od brány si chystá Plizzari.
88
Mohlo být rozhodnuto! Po rychlém postupu na útočnou polovinu se k míči dostal Boselli, který chvíli počkal, ale poté dobře vypálil. Střela však letěla přesně doprostřed brány.
87
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Francesco Cassata, přichází Luca Vido.
86
K technickému zakončení zpoza pokutového území se odhodlal Favilli. Jeho střelecký pokus byl ale tečován a zamířil mimo tři tyče.
85
Po hodně nepovedeném zakončení Bentancura se hra vrátila ke středové čáře. Tam si rukou pomohl špatně postavený Santiago Viera.
84
Hra se přesunula do středu hřiště, kde kombinují italští fotbalisté. Nic moc zajímavého však italská souhra nenabízí.
82
Příliš daleko si míč posunul Nicolás de la Cruz, který dostal trochu prostoru v pokutové území. Následovat však bude pouze odkop od brány.
81
S dalším zakončením zpoza šestnáctky přispěchal Valverde, nicméně přízemní střela nemířila do prostoru brány. Plizzari zůstal v klidu.
80
Pomalu to dneska začíná vypadat na prodloužení. Ani jeden z celků už se nějak moc netlačí do zběsilého útoku a soustředí se především na přesnou kombinaci.
79
No a za zakopnutí míče teď Andrea Favilli (ITA) dostává žlutou kartu.
78
Favilli teď příliš důrazně napadal poklidnou rozehrávku uruguayské reprezentace. U postranní čáry byl povalen Mathías Olivera.
77
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Joaquín Ardaiz, přichází Juan Manuel Boselli.
77
Nicolás de la Cruz obdržel přihrávku a na nějakých třiceti metrech se odhodlal k svižnému zakončení. Míč před bránou trochu poskočil, ale pak mířil vedle tyče.
76
Jedovatou přízemní přihrávku z pravé stany si Plizzari celkem bez problémů pohlídal. Uruguay ale nadále zůstává u míče.
75
Přeci jenom se Uruguay snaží kombinovat na polovině soupeře, kde ale zatím není moc prostoru na nějaký výrazný posun k Plizzariho bráně.
74
Naprosto bez problémů si Viera poradil s napadajícím Pezzellou, který míč posunul pouze za brankovou čáru. Následovat bude odkop od brány.
72
Až nyní se Uruguay dostala zpátky na útočnou polovinu, avšak kombinace nebyl zrovna nejpřesnější. Itálie se záhy dostává k míči.
71
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Filippo Romagna, přichází Mauro Coppolaro.
71
Mandragora si šikovně posunul míč až k brankové čáře, ale poté nedokázal lépe odcentrovat. Defenzíva Uruguaye míč dostává do bezpečí.
70
Centr od rohového praporku byl naprosto v pohodě ubráněn. Následně se míče chopil Mele, který neatakován stáhl kulatý předmět do své náruče.
69
Romagna už odkulhal za postranní čáru. Následně jeho spoluhráči vyprodukovali centr do pokutového území, jenž nakonec přinesl rohový kop.
67
Ardaiz teď zezadu poněkud důrazně atakoval Romagna, který nevypadá zrovna nejlépe. Zřejmě se bude jednat o zranění v oblasti dolních končetin.
66
Centr byl docela bez problémů odvrácen, avšak míč šel pouze k Oliverovi. Ten natáhl ke střele, avšak kulatý předmět letěl mimo tři tyče.
65
Uruguayská reprezentace se dostala až k pokutovému území, nicméně ziskem je pouze rohový kop. Uvidíme, jak s ním svěřenci Fabiana Coita naloží.
64
Poslední minuty nabízí docela pohledný fotbal plný šancí. Úvodní branka zápasu však stále ne a ne přijít.
62
Zničehonic přišla další zajímavá šance italské reprezentace. Zpoza pokutového území to zkusil Andre Favilli, avšak jeho střela šla přesně doprostřed brány.
61
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Agustín Canobbio, přichází Nicolás de la Cruz.
60
Uruguay se pokusila přispěchat s rychlou odpovědí, avšak nějakého přesnějšího zakončení jsme se nedočkali. Odkop od své brány si chystá Plizzari.
59
Konečně jsme se dočkali první branky zápasu. Panico dostal dobrou přihrávku, avšak střela do horního rohu brány šla z ofsajdové pozice!
57
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Alfredo Bifulco.
56
Také rohový kop přinesl zakončení, nicméně to už z hlavy jednoho z Uruguayců zamířilo nad břevno Plizzariho brány. Chystá se první střídání Itálie.
55
Další velká šance Uruguaye! Nízká přihrávka prošla celým pokutovým územím a na vzdálenější tyči se zjevil nehlídaný Ardaiz. Plizzari zasáhl na brankové čáře.
54
Na začátku 54. minuty se k povedené střele odhodlal Rodrigo Amaral, který si narazil se spoluhráčem a poté jen o kousek minul Plizzariho bránu.
52
Znovu se reprezentace z Jižní Ameriky dostala k míči a naprosto bez problémů ubránila akci Itálie. Na výrazný posun vpřed však zatím není prostor.
51
Ani jeden z celků teď ne a ne získat výraznou převahu. Trochu více se dopředu tlačí Uruguay, nicméně finální pasáž všech akcí je zatím plná nepřesností.
49
Znovu byl rychlejší postup Italů zastaven nedovoleným zákrokem Rodriga Bentancura. Tentokrát byl povalen Francesco Cassata.
48
Bentancur si v souboji s protihráčem počínal příliš důrazně. Italové však volný kop nerozehráli centrem do pokutového území a drží se daleko od Meleho brány.
47
Další akce Uruguaye již nepřinesla ohrožení gólmana Plizzariho. Itálie se ale po přestávce zatím pouze brání.
46
Hned na začátku poločasu se do šance tlačili Uruguayci. Výbornou přihrávku do středu pokutového území obdržel Federico Valverde, ale zakončení šlo hodně vedle brány.
46
Druhý poločas začne přibližně v 9:31.
Polovina řádné hrací doby souboje o třetí místo je minulostí. Sledovali jsme velmi vyrovnanou taktickou bitvu, která nabídla jen jednu gólovou šanci. V 17. minutě to byl Panico, kdo mohl otevřít skóre, avšak zakončením z hranice malého vápna trefil jen dobře stojícího Meleho. Doufejme, že se v druhém poločase dočkáme nějakých branek.
45+1
45+1
Itálie ještě v nastaveném čase vybojovala rohový kop, nicméně Panicův centr prolétl až k protějšímu rohovému praporku.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
V samotném závěru poločasu se Amaral šikovně uvolnil, ale přihrávkou do pokutového území si míč posunul až za brankovou čáru.
44
Prudký centr do pokutového území byl pouze mírně usměrněn na bránu uruguayského gólmana, který míč naprosto v pohodě schoval v náruči.
43
A Santiago Viera (URU) po ošetření shlédl žlutou kartu. Následuje volný kop Itálie.
42
Viera si pomohl faulem proti Sernicolovi a nakonec na trávníku končí oba fotbalisté. Bude potřeba menšího ošetření.
41
Faulem se nyní provinil Joaquín Ardaiz, který zezadu trochu přišlápl nohu Favilliho. Itálie tedy může zůstat nastěhovaná na útočné polovině.
40
Hodně nepovedený centr ze středu hřiště si pohlídal Santiago Mele. Následovala Vierova střela a Plizzariho nejistý zákrok. Italský brankář však situaci zvládl.
39
Velmi nepovedený centr z nohy uruguayského kapitána teď doputoval až za bránu. Následovat bude pouze odkop italského gólmana.
38
Prudký centr z pravé stany mířil přesně na hlavu pozorného Favilliho. Amaral si ale následně může vyzkoušet rohový kop.
37
Uruguay vybojovala volný kop, ale nakonec to byl až Viera, kdo centroval z pravé strany. Míč se stal kořistí Plizzariho, nicméně již předtím byl pískán další faul.
35
Italové míč přenesli až na levou stranu k Panicovi, nicméně ten proti Rodríguezovi vybojoval pouze vhazování. Poté si navíc Viera poradil s Pezzellou a hrát bude Mele.
34
Amaral do vápna poslal dobrá centr, ale nakonec je z toho pouze ofsajd. Italská obrana tak mže zůstat naprosto v klidu.
33
Trochu zbytečný faulem si teď pomohl Favilli, který zezadu rukami tahal Bentancura. Volný kop ve prospěch uruguayského výběru.
32
Míč se opět vrátil až ke středu hřiště, kde kombinuje mírně favorizovaná Uruguay. Hrát ale nakonec musel i Mele, který obdržel malou domů.
31
Sernicola si na straně pohlídal soupeře, ale chvíli po vhazování zakončoval Bentancur. Amaral mu dobře přistrčil míč, ale zakončení šlo vysoko nad.
30
Kombinace Uruguaye je v posledních minutách plná nepřesností. Naštěstí pro reprezentaci z Jižní Ameriky se však ani Italové nedostávají k zakončení.
29
Výborný centr z pravé strany mířil do těsné blízkosti Meleho brány, kde se snažil prosadit Mandragora. Nakonec ale Itálie nezískala ani roh.
28
Cassata výbornou průnikovou přihrávkou našel Sernicolu, nicméně jeho centr šel přesně k jednomu z uruguayských obránců. Itálie přesto zůstává u míče.
27
K akrobatickému zakončení se odhodlal Riccardo Orsolini. Míč ale italský reprezentant vůbec netrefil a navíc se teď na trávníku ocitá Mandragora, jenž inkasoval důraznější zásah.
25
Aktivní Ardaiz zpracoval míč pro svého kapitána, avšak Amaralova střela byla bez problémů zablokována. Orsolini poté rychle přesunul hru na polovinu Uruguaye.
24
Uruguay teď mohla zaútočit do trochu otevřenější obrany. Nakonec však byla vytlačena více do strany, kde Ardaiz vybojoval jen vhazování.
23
Prudký centr od rohového praporku nenašel hlavu některého z Italů. Hra se znovu přesouvá až k půlící čáře.
22
Nepřesností se na konci 22. minuty prezentoval Rogel, který si chtěl pouze posunout míč, ale nakonec ho poslal až za brankovou čáru.
21
Dobrý Amaralův centr byl posunut přesně k Ardaizovi, nicméně ten na hranici malého vápna zahrál rukou. Sudí proto přerušuje akci Uruguaye.
20
Italové měli v posledních desítkách vteřin rozhodně navrch, ale nyní už Uruguayci kontrolují hru a vyčkávají na vlastní polovině hřiště.
18
Rohový kop italské reprezentace již nepřinesl další nebezpečí. Po přesunu na útočnou polovinu si Amaral žádal odpískání nedovoleného zákroku, nicméně u sudího neuspěl.
17
Obrovská šance Itálie! Nehlídaný Panico si skvěle naběhl do pokutového území, kde trefil dokonalý centr, avšak zakončení šlo přesně do uruguayského brankáře.
16
Velmi nepřesně teď zahrál Marchizza, který měl dost prostoru na pravé straně, ale přesto míč poslal do zámezí. Ani Uruguay však nekombinovala ideálně.
15
Po hodně rychlé kombinaci na nějakých třiceti metrech od brány se ke střele odhodlal Valverde. Projektil z jeho pravé nohy však zamířil hodně vysoko nad bránu.
14
K vidění byly dva velmi nepovedené italské centry ze stran. Favilli s Panicem se tak k míči v pokutovém území vůbec nedostali.
13
Amaral přihrávkou od rohového praporku našel jen hlavu jednoho z Italů. Poté Uruguay navíc ztratila míč v středovém kruhu.
12
Jedovatý centr do pokutového území nyní likvidoval Pezzella, který však míč odvrátil jen na rohový kop. První standardní situace tohoto typu.
11
Hezky se nalevo hodlal uvolnit Olivera, který si hrudí zpracoval dlouhé přenesení hry a poté mířil vpřed. Pezzella byl ale pozorný.
10
V posledních minutách má trochu více ze hry Itálie, která se snaží kombinovat u půlící čáry. Posun vpřed se ale zatím nekoná.
9
Italská defenzíva si při rozehrávce znovu trochu zahrávala a málem o míč přišla. Nakonec však Sernicola stihl kulatý předmět ještě před postranní čárou.
8
Panico si to vlevo namířil dopředu a po zasekávačce v souboji s obráncem skončil na trávníku. Faul se nepískal, ale Itálie zůstává u míče.
7
Poněkud váhající italskou defenzívu se pokusil přechytračit Rodrigo Amaral. Hlavní rozhodčí však spatřil nedovolený zákrok uruguayského kapitána.
6
Utkání je zatím z obou stran poměrně opatrné. Hraje se především ve středu hřiště, kde si nyní Italové pomohli dvěma menšími fauly.
5
Hodně nepřesnou přihrávkou se prezentoval Mandragora, jenž se snažil oslovit spoluhráče postaveného u postranní čáry. Uruguay bude vhazovat.
4
Panico to nyní zkoušel centrem z levé strany, nicméně míč prolétl nad hlavami všech hráčů a doputoval až za brankovou čáru. Rozehrávat tak bude Mele.
3
Itálie se záhy po zisku míče prezentovala velkou nepřesností, po které zahrozila Uruguay. Přihrávku na pravou stranu pokutového území dostal Canobbio, avšak jeho zakončení mířilo do boční sítě.
2
Nyní už ofenzivní choutky rozvíjí také reprezentace Uruguaye. Rozvážná kombinace se ale odehrává pouze u středové čáry.
1
Okamžitě po úvodním výkopu si to dopředu namířili fotbalisté Itálie, kteří bleskově provětrali defenzívu soupeře. Centr do pokutového území se ale nepovedl.
1

Uruguay: Mele – J. L. Rodríguez, Rogel, Viña, Olivera – Amaral, Bentancur, Valverde, Canobbio, Viera – Ardaiz.
Náhradníci: Tinaglini, Freitas – Bueno, Gularte, Saracchi, Benavídez, de la Cruz, Boselli.

Itálie: Plizzari – Pezzella, Romagna, Marchizza, Sernicola – Orsolini, Cassata, Mandragora, Pessina, Panico – Favilli.
Náhradníci: Zaccagno, Perisan – Scalera, Dimarco, Coppolaro, Vido, Vitale, Ghiglione, Bifulco.

Rozhodčí: Ramos – Torrentera, Hernández (MEX).

ITÁLIE

Na rozdíl od svého dnešního soupeře si Itálie v základní skupině připsala jednu porážku. Byla to právě Uruguay, která porazila reprezentaci z Apeninského poloostrova a výrazně jim tak znepříjemnila postup do další části. O druhém místě pro Italy totiž nakonec rozhodlo jen lepší skóre ve srovnání s Japonskem.

V osmifinále ale Itálie překvapila a dokázala vyřadit největší favority z Francie. Následně už to vypadalo na vyřazení od Zambie, nicméně i v deseti hráčích Evropané dokázali vyrovnat v 89. minutě a v prodloužení rozhodli o postupu do semifinále. V něm ale v poměru 1:3 padli s výborně hrající Anglií.
URUGUAY

Mladíci z Jižní Ameriky si určitě dělali zálusk na titul, avšak ačkoliv v řádné hrací době neprohráli, nakonec se musejí smířit se soubojem o třetí místo. Do šampionátu Uruguay vstoupila skvělými výkony v základní skupině, ve které porazila Itálii, Japonsko a bez inkasované branky remizovala s Jižní Afrikou.

Ve vyřazovací části Uruguay nejprve narazila na Saudskou Arábii, kterou vyprovodila po výsledku 1:0, a poté až po penaltách přehrála silné Portugalsko. Výborně měli Uruguayci rozehráno také semifinále, ale o vítězství přišli v první minutě nastavení druhého poločasu a pak padli v penaltovém rozstřelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.