Vanuatu - Mexiko | ONLINE | 20.5.2017 10:00 | MS U20 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je za námi vzrušující zápas mezi Vanuatu a Mexikem. V tomto zápase jsme byli svědky gólové přestřelky, kterou doslova v samotném konci zápasu rozhodnul svým gólem Edson Álvarez. Mexiko tedy získává tři body po výsledku 3:2 a míří na druhé místo ve skupině. Vanuatu je momentálně poslední, ale rozhodně se nemá za co stydět. Tito hráči nám předvedli, že umí hrát fotbal a s jejich bojovností měli na dosah historický výsledek při svém debutovém zápasu na FIFA turnaji.

Další kolo zápasů této skupiny je naplánováno na úterý 23. 5. . Vanuatu se od 10:00 střetne s Venezuelou a o tři hodiny později budeme svědky zápasu Mexiko-Německo.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji Vám přijemnou doufám, že fotbalovou sobotu a u dalšího přenosu třeba z toho Mistrovství světa zase někdy na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:11. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 6:8.
90+5
Konec zápasu.
90+4
Mexiko právě vstřelilo branku!
Tak to je šok pro fanoušky Vanuatu, naopak fanoušci Mexika slaví. EDSON ÁLVAREZ se po centru jednoho ze svých spoluhráčů ocitnul úplně sám v pokutovém území a následnou střelou k pravé tyči propálil bezmocného Alicka v brance Vanuatu. Asistence: Kevin Lara.
90+3
Diego Cortés se na hranici vápna dostal k odraženému míči a bez přípravy vypálil. Jeho střele chyběly jenom centimetry.
90+2
A opět se nehraje. Na trávníku se ocitnul Gregory Patrick, který se k odchodu mimo hrací plochu nemá. Zřejmě už v nastavení tahá čas ve prospěch svého týmu.
90+1
Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
90
Vanuatu má k dispozici standardní situaci na útočné polovině. Tohle jim stačí, navíc mají příležitost ohrozit mexickou branku.
89
Náhodná akce na druhá straně. Godine Tenene se odhodlal ke střele, která trefila pouze nabíhajícího spoluhráče a poté zamířila do zámezí. Naopak mexický brankář s odkopem neotálí a hned posílá kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
88
Další střelecký pokus na branku Vanuatu. Daniel Alick byl připraven a míč chytnul. S rozehrávkou ovšem nikde nespěchá.
87
Hráči Vanuatu mají na dosah senzační výsledek z tohoto zápasu. Momentálně se brání zuby nehty, Mexiko je v útočné fázi zatím bezzubé.
86
Daniel Alick opět podcenil svůj zákrok a pustil Ronalda Cisnerose do zakončení, jenže do nepřesného zakončení. Hráči Mexika nemusí zoufat, budou stále na míčí kvůli vhazování.
85
Pro hráče Vanuatu teď bude ubíhat čas příliš pomalu, naopak pro Mexiko zase rychle! Mexiko musí vsadit všechno do útoku.
84
Střídání v týmu Vanuatu: ze hřiště odchází Lency Philip, přichází Jonathan Spokeyjack.
84
Francisco Venegas si naskočil na tento centr z rohového kopu, ale ani tohle neskončilo gólem. V hlavičce byla velká razance.
83
Opět tady máme v hlavní roli křeče. Hra je přerušena před rohovým kopem Mexika. Rozhodčí posílá dotyčného hráče mimo trávník.
82
Mexiko není spokojeno se svým výsledkem a i nadále se tlačí na útočnou polovinu. Pro hráče Vanuatu začne až teď, ta pravá "šichta".
81
Kevin Lara výborně nacentroval na volného Ronalda Cisnerose, ale ten ani v tomto případě nedokázal poslat míč do branky. Stav zůstává i nadále stejný.
80
Máme před sebou závěrečných deset minut tohoto zápasu+nastavení. Dočkáme se nějaké branky nebo bude to bude druhý dnešní překvapivý výsledek této skupiny?
79
Střídání v týmu Vanuatu: ze hřiště odchází Bethuel Ollie, přichází Reginald Ravo.
78
Vanuatu by rádo přidalo svůj třetí gól a dokonalo tedy obrat v celém utkání. Jenže jejich útočné výpady jsou dost čitelné.
77
Hráčům Vanuatu zřejmě docházejí síly. Tohle bude ještě zajímavý finiš dnešního zápasu.
76
Bethuel Ollie se dostal v pokutovém území k míči, snažil se udělat místo pro střelu, která nepřišla. Tato akce byla dost překombinovaná.
75
Hráči Mexika mají všechny tři střídání za sebou. Naopak hráči Vanuatu můžou střídat ještě dvakrát.
74
Daniel Alick si musel dát pozor před nebezpečným centrem Ronalda Cisnerose, který se kroutil do branky. Tento brankář splnil svou povinnost a míč chytnul.
72
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Kevin Magaña, přichází Diego Aguilar.
72
V duchu fair-play přihráli hráči Vanuatu míč zpět na kopačky Mexika. To si zaslouží potlesk diváků.
71
Kevin Magaña má zřejmě nějaké zdravotní problémy, proto je hra opět přerušena.
70
Vanuatu vytáhlo svůj presink hodně vysoko na útočnou polovinu. Mexiko má výrazné problémy s rozehrávkou svých akcí.
69
Francisco Venegas se prezentoval nepřesným centrem, který skončil na horní síti branky Vanuatu. Daniel Alick, který zažívá povedený druhý poločas bude odkopávat.
68
Ronaldo Cisneros se zatím ve druhém poločase trápí. Jeho šance vždy skončí mimo tři tyče. Sám Cisneros kroutí hlavou nad svou zakončovací technikou.
67
Vanuatu se v posledních minutách zlepšilo v kombinaci. Tohle bude ještě zajímavý závěr dnešního zápasu.
66
Ani jeden tým nechce udělat výraznou chybu, proto momentálně vidíme velmi opatrný fotbal z obou stran.
65
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Uriel Antuna, přichází Kevin Lara.
65
Ronaldo Cisneros vybojoval pro svůj celek další rohový kop v tomto zápase. Uvidíme, co z něj vyplyne.
64
Střídání v týmu Vanuatu: ze hřiště odchází John Wohale, přichází Azariah Soromon.
63
Ovšem někteří hráči Vanuatu už mají křeče a musí to tedy rozchodit za postranní čarou. Hra byla na malý moment přerušena.
62
Vanuatu právě vstřelilo branku!
Tak tohle je paráda! RONALDO WILKINS dostal před pokutové území, připravil si míč pro střelu a vypálil. Mexický brankář byl na tento projektil krátký. Vanuatu dokázala smazat dvoubrankové manko a teď tedy začínáme od začátku! Asistence: Daniel Alick.
60
Vanuatu se opět blíží na dostřel mexické branky. Zatím mají tito hráči na dosah historický úspěch a hned při svém debutu na tomto turnaji.
59
Mexiko se po kratší odmlce dostává opět do hry a zlobí obranu Vanuatu. Ta si musí dávat pozor na rychlonohé protihráče, kteří dělají neplechu v okolí vápna.
58
Ronaldo Cisneros se snažil protlačit do pokutového území k zakončení, ale ve finální fázi neuspěl a o míč přišel.
57
Zblokovaný centr Diega Cortése dopadnul nejdřív na trávník a poté se ti namířil na spojnici branky Vanuatu. Hráči tohoto ostrava teď měli veliké štěstí.
55
Mexiko je tím prvním gólem svého soupeře zaskočené a drží se na své polovině. Vanuatu se může pokusit o další zázrak v podobě vyrovnání.
54
Uriel Antuna je velice rychlý a to také dokázal v této šanci, když se dostal do pokutového území a následným přízemním centrem hledal svého spoluhráče. Ten byl ovšem na tuto přihrávku krátký, míč tedy putuje do zámezí.
53
Mexiko se snaží odskočit opět do vedení o dvě branky, ale zatím jejich finální fáze je dost nepřesná.
52
Tak o zápletku druhého poločasu je postaráno. Uvidíme, jak na to odpoví hráči Mexika.
51
Vanuatu právě vstřelilo branku!
Historický okamžik pro tento maličký ostrov v Oceánii! Hráči Vanuatu se dostali skvělou kombinací na dostřel mexické branky a toho také využili. Jmenovitě BONG KALO, který se ocitnul úplně sám před mexickým brankářem. Asistence: Ronaldo Wilkins.
50
Hráči Mexika se baví fotbalem a své soupeře si doslova vodí jako benjamínky. Následná akce končí opět odpískaným ofsajdem.
49
Claudio Zamudio je po svém příchodu velmi aktivní. Teď pro svůj tým vybojoval možnost dalšího rohového kopu v zápase.
48
Vanuatu se na začátku druhého poločasu nedostalo na polovinu hřiště. Další mexická akce končí předčasně kvůli ofsajdovému postavení jednoho z nich.
47
Claudio Zamudio se na hranici pokutového území ocitnul úplně sám, proto hned volil střelu. Jenže tato střela neměla potřebné parametry, aby zapadnula do branky.
46
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Pablo Yrizar, přichází Claudio Zamudio.
46
Začal druhý poločas.
Máme za sebou úvodní poločas tohoto zápasu mezi Vanuatu a Mexikem. Mexiko po prvních části zápasu vede po dvou doslova darovaných gólech 2:0. O první branku se postaral Kevin Magaña. Vedení svého celku zvýšil mexický supertalent Ronaldo Cisneros. Ve druhém poločase můžeme očekávat stejný průběh hry jako v první půlce. Mexiko bude držet míč a útočit, hráči Vanuatu budou sázet na brejky.

Statistiky po prvním poločase
Držení míče: 41% – 59%
Střely celkem: 5 – 7
Střely na/mimo bránu: 1/1 – 2/2
Zblokované střely: 3 – 3
Rohové kopy: 2 – 3
Ofsajdy: 0 – 2
Fauly: 4 – 6
Druhý poločas začne přibližně v 11:03.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45
Zdálo se, že Daniel Alick chytnul míč před vápnem, ale rozhodčí tento přestupek nepíská. Hra pokračuje.
44
Vanuatu rozehrávalo zajímavou standardní situaci, ale ani tento pokus nevyšel podle představ. Ronaldo Wilkins zahrál míč na zadní tyč, kde našel pouze připravené rukavice mexického brankáře.
43
Vanuatu se snaží aspoň do konce poločasu snížit svůj brankový deficit, jenže proti je zatím výborná mexická obrana, která si nedělá zatím jakékoliv komplikace.
42
Ronaldo Cisneros napřáhnul na hranici vápna ke střele, která skončila jenom těsně vedle pravé tyče vanuatské branky.
41
Na hřišti se ocitnul John Wohale, který následně odkulhal za postranní čáru. Uvidíme, jak to s ním bude v následujících minutách vypadat.
40
Skvělá průniková přihrávka na rozběhnutého Pabla Lópeze. Daniel Alick si tento náběh pohlídal a byl u míče dříve než tento mexický hráč.
39
Hráči Mexika drží míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se dostávají na dostřel vanuatské branky. Jejich následný centr udělal před Danielem Alickem velké problémy, ovšem míč skončil pouze v zámezí.
38
Jenže jejich druhý rohový kop nevyšel, míč opět letěl na první tyč, ale tam nebyl žádný z mexickým hráčů. Daniel Alick si došel pro míč, který následně chytnul.
37
První rohový kop byl skvěle zahrál na první tyč, kde si naběhnul jeden z mexickým hráčů. Jeho hlavička byla zblokována, takže další roh pro Mexiko.
36
Mexiko se opět snaží režírovat a následně se dostat do pokutového území svého soupeře. To se také vzápětí podařilo, ovšem následné mexické střely byly zblokované. Mexiko má další rohový kop.
35
Standardní situace se Mexiku dost nepovedla. Její exekutor poslal míč pouze do zdi, následně přišel odkop daleko od vanuatské branky.
34
Žlutou kartu dostává Jason Thomas (Vanuatu).
33
Vanuatu nám právě ukázalo, jak se z jejich nadějného útoku může stát smrtící brejk soupeře. Na konci brejku byl rychlonohý Pablo López, který v samém závěru akce hledal na malém vápně svého soupeře. Ovšem nikoho z jejich řad nenašel.
32
Tentokrát se na trávníku ocitnul Joseph Iaruel, ale ani to nebude vážně. Tento vanuatský obránce se jenom protáhne a bude moct pokračovat ve hře.
31
Bong Kalo teď doslova sestřelil stopera Mexika, který po tomto střeleckém direktu zůstává ležet na trávníku. Ovšem po krátké chvilce vstává a ukazuje, že bude v pořádku.
30
Pravý obránce Vanuatu se prezentoval výborným skluzem, který následně odebral míč rozběhnutému soupeři.
29
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží do své závěrečné fáze. Mexiko vede nad svým sokem 2:0 a opět se nikde výrazně nežene. Hra je tedy na hráčích Vanuatu.
28
Trenér Vanuatu se snaží své svěřence uklidnit, hlavně svého brankáře, který to doslova potřebuje.
27
Za obranu Vanuatu letěl další nakopávaný centr, ale ani jeden z útočníků za ním nešel. Daniel Alick si vyzkouší odkop od své branky.
26
Snahu Vanuatu zatím kazí jejich brankář, který doslova daroval dva góly. Ovšem tréma, dělá divy.
25
Mexiko právě vstřelilo branku!
RONALDO CISNEROS využil další chybu Daniela Alicka, který podcenil přízemní centr jednoho z mexických hráčů a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.
24
V další akci byl opět skvělý Cisneros, ale než vystřelil, tak o míč přišel. Vanuatu bude vhazovat.
23
Dlouhý nákop na rozběhnutého Ronalda Cisnerose si pohlídal skvělý Joseph Iaruel, který skluzemo odebral míč tomuto protihráči.
22
Mexičané po skvělém ofenzivním začátku taktéž nikde nespěchají a jenom čekají na chyby svého soupeře.
21
Po ospalém začátku Vanuatu vystrkuje růžky, ale obrana Mexika je zatím pozorná a všechny možné útoky odvrací. Následný brejk končí hvizdem rozhodčího, který odpískal ofsajd.
20
Z druhého vanuatského rohu nic nebezpečného nebylo. Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, kde jsou na míči převážně výběr Mexika.
19
Ronaldo Wilkins nám ukázal své fotbalové umění. Tento vanuatský hráč si vzal na polovině hřiště míč, prošel s ním přes čtyři hráče a dokonce se dostal do zakončení, které bylo zablokované. Vanuatu zůstane u míče, protože má rohový kop.
18
Mexický tým se opět musí bránit náhodným útokům svého soupeře, které mají prozatím jepičí život.
17
Gregory Patrick se na útočné polovině dopustil faulu. Následná rozehrávka z místa prohřešku málem vanuatským hráčům nevyšla a byla potrestána.
16
Bong Kalo je zatím nejvíc aktivní hráč Vanuatu, ale v této šanci se unáhlil. Místo přihrávky na svého volného spoluhráče volil střelu, která nebyla vůbec přesná.
15
Hráči Vanuatu se snaží udržet na útočné polovině co nejdéle, ale jejich následný útočný faul tuto snahu brzdí a musí se vrátit zpět na svou polovinu.
14
Vanuatu zahrávalo první rohový kop v zápase a ten se málem podařil. Jejich kapitán se dostal k zakončení, ale jeho střela byla následně zblokována.
13
Vanuatané mohli uklidnit hru, ale jejich další nepřesná kombinace přináší další mexický útok do otevřené obrany domácích.
12
Vanuatu je na začátku utkání velmi pasivní. Mexiko i nadále diktuje tempo hry a s přehledem kombinuje po celé šíři hřiště.
11
Mexiko se ihned po výkopu soupeřů hnalo do pokutového území. Tentokrát si Alick míč pohlídal a chytnul ho.
10
Mexiko právě vstřelilo branku!
Tak to byla velká hrubka brankáře Vanuatu! Uriel Antuna se dostal na levé straně k centru, který si našel hlavu KEVINA MAGAŇI, kterému hlavička moc nesednula. Ovšem Daniel Alick si tento míč poslal za svá záda. Mexiko tedy od desáté minuty vede nad celkem z Vanuatu 1:0. Asistence: Uriel Antuna.
9
Mexičané se hned v úvodu zápasu baví fotbalem. Pablo López vyslal patičkou do sprintu svého spoluhráče, ale ten jeho úmysl nepochopil.
8
Ronaldo Cisneros dostal skvělý míč za domácí obranu, ale u míče byl ještě dříve vanuatský brankář. Stav utkání je i nadále stejný.
7
Bong Kalo se provinil proti pravidlům a rozhodčí ukazuje proti brance Daniela Alicka.
6
Odkop vanuatského brankáře končí na mexických kopačkách, Vanuatu se opět musí bránit.
5
Uriel Antuna byl v pokutovém území poslán na trávník, ale penalta se nepíská. Podle ruského rozhodčího byl tento zákrok čistý.
4
Mexiko se i nadále tlačí do zakončení, ale jejich zakončení buď končí u brankáře nebo vysoko nad brankou.
3
Vanuatu se chystalo do útoku, jenže jejich nepřesná kombinaci prozatím přerušuje tuto útočnou snahu.
2
Hned ve druhé minutě zahrávalo Mexiko svůj první rohový kop v dnešním zápase, ale ten nevyšel podle představ.
1
Mexiko začalo velmi aktivně. K první střele se dostal Kevin Magaña, ale tento hráč vysoko přestřelil.
1
Utkání právě začalo.
Aktéři dnešního zápasu jsou už na trávníku. Nyní si poslechneme hymny obou zemí. Nejdřív na řadu příjde hymna Vanuatu, poté hymna Mexika.
Úvodní sestavy:

Vanuatu: Alick – Vatu, Philip, Thomas, Iaruel, Patrick – Wilkins, Kalo (C), Tenene, Wohale – Ollie.
Náhradníci: Taiwia, Duch – Aru, Ravo, Sau, Spokeyjack, Soromon, Massing, Timatua, Ben.

Mexiko: Romero – Cortés, Álvarez, Mayorga, Venegas – Cervantes (C), Antuna, López, Magaña – Yrizar, Cisneros.
Náhradníci: J. García, F. Hernández – Agüayo, Zamudio, Vázquez, Esquivel, U. Torres, Lara, Aguilar, Aguirre.

Rozhodčí: Sergej Karasev (RUS) – Anton Averjanov (RUS), Tichon Kalugin (RUS) – José Argote (VEN).
Mexiko
Naopak Mexiko se dokázalo kvalifikovat na 14 šampionátů z dvaceti. Jejich nejlepší umístění je druhé místo z roku 1977, kdy se turnaj hrál v Tunisku. Od této doby je jejich nejlepší umístění třetí místo z Kolumbie (2011). Kvalifikace začala na výbornou. V první fázi tohoto kolotoče maximum bodů se skóre 9:0. Druhá část začala porážkou s USA, poté ovšem doslova rozdrtili Salvador a zajistili si postup do Koreje. Trenérem tohoto výběru je Marco Antonio 'Chima' Ruíz. Nejlepším střelcem tohoto týmu byl se šesti góly Ronaldo Cisneros.

Nominace
Brankáři: J. García, F. Hernández, A. Romero
Obránci: J. Agüayo, E. Álvarez, D. Cortés, J. Esquivel, M. Mayorga, U. Torres, B. Vázquez
Záložníci: D. Aguilar, U. Antuna, A. Cervantes, K. Lara, R. Lopéz, K. Magaňa, F. Venegas
Útočníci: E. Aguirre, R. Cisneros, P. Yrizar, C. Zamudio
Vanuatu
Pro tento maličký ostrov bude tento turnaj vůbec první turnaj FIFA, na který se dokázali kvalifikovat. Ovšem Vanuatu má v Oceánii silné postavení v mládežnických výběrech. Výš je pouze Nový Zéland nebo Fidži. Tento tým trénuje Etienne Mermer, který pochází právě z tohoto ostrova v Oceánii. Jeho pravá ruka je Srb Dejan Gluščević. V kvalifikaci na tento šampionát obdrželi pouze dvě branky ve čtyřech zápasech.

Nominace
Brankáři: D. Alick, A. Duch, D. Taiwia
Obránci: J. Iaruel, G. Patrick, L. Philip, R. Ravo, J. Tasso, J. Thomas, S. Vatu
Záložníci: C. Aru, B. Kalo, F. Massing, G. Tenene, J. Timatua, J. Wohale
Útočníci: B. Ollie, A. Sau, A. Soromon, J. Spokeyjack, R. Wilkins
Něco málo z historie MS do 20 let
Tento turnaj je pořádán asociací FIFA od roku 1977. Nejčastějším vítězem tohoto mistrovství je výběr Argentiny, který zvítězil sedmkrát. Naposledy v roce 2007. Srbsko letos nebude obhajovat své vítězství, protože se nedokázalo kvalifikovat.

Poslední vítězové
2015 (Nový Zéland) – Srbsko
2013 (Turecko) – Francie
2011 (Kolumbie) – Brazílie
2009 (Egypt) – Ghana
2007 (Kanada) – Argentina (finále proti ČR)
2005 (Nizozemsko) – Argentina
2003 (SAE) – Brazílie
2001 (Argentina) – Argentina
Vítám vás u zahajovacího dne Mistrovství světa do 20 let. V tomto on-line přenosu se podíváme na předposlední zápas sobotního programu mezi trpaslíkem z Vanuatu a Mexikem. Výkop je naplánován na 10:00, tak neváhejte a buďte u toho! Zápasem Vás provede Jan Mládek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.


Články odjinud