Venezuela - Anglie | ONLINE | 11.6.2017 12:00 | MS U20 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Lewis Cook právě zvedl nad svoji hlavu pohár mistrů světa a anglická radost může definitivně propuknout naplno!
Už nadešel čas pro jásající Angličany. Ti si přichází převzít zlaté medaile a kapitán Lewis Cook poté převezme pohár pro světové šampióny.
Bronzové medaile právě převzali Italové, kteří uspěli v penaltovém rozstřelu proti Anglii a pro stříbrné už si jdou fotbalisté Venezuely. Historický moment z fotbalového pohledu pro tuto jihoamerickou zemi
Nejlepším hráčem světového šampionátu se stává Dominic Solanke, po šampionátu přestupující z Chelsea do Liverpoolu! Ten získává cenu, kterou dříve získali také fotbalisté jako Messi, Agüero či Pogba!
Stříbrný míč pro druhého fotbalistu turnaje dostává Uruguayec Federico Valverde.
Třetím nejlepším hráčem celého šampionátu je vyhlášen venezuelský kapitán Yangel Herrera
Nejlepším brankářem turnaje je vyhlášen Freddie Woodman, brankář Newcastlu letos hostující ve skotském Kilmarnocku.
STATISTIKY

Střely celkem: 19 – 20
Střely na bránu: 4 – 8
Střely mimo: 15 – 12

Držení míče: 48% – 52%
Rohové kopy: 3 – 9
Ofsajdy: 0 – 1

Fauly: 16 – 12
Žluté karty: 1 – 2
Červené karty: 0 – 0
V kontrastu s anglickými oslavami Venezuela smutní. Nutno ale podotknout, že mladíci z této malé jihoamerické země přispěli k vysoké úrovni dnešního finále a stříbrné medaile pro ně pořád budou naprosto úžasným úspěchem.
Venezuelané už po rohovém kopu vystřelit nedokázali a rozhodčí Kuipers závěrečným hvizdem odstartoval bouřlivé anglické oslavy titulu světových šampiónů!
90+6
Konec zápasu.
90+6
Sosův průnik Maitland-Niles srazil za vlastní branku a Venezuela dostane poslední možnost, rohový kop!
90+5
Angličané vybojovali rohový kop a to už se blíží ta šestá nastavená minuta.
90+5
Po více než dvouminutovém přerušení se bude moci ve hře pokračovat. Podle televizní grafiky se ze čtyřminutového nastavení rázem stalo šestiminutové.
90+3
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Adalberto Peñaranda, přichází Jan Hurtado.
90+2
Brankář Woodman se srazil s vlastním spoluhráčem Tomorim, jenž svému brankáři nešťastně přišlápl nohu a Woodman bude muset být ošetřen.
90+1
Na rohový kop Venezuely k soupeřově pokutovému území vyběhl i brankář Faríňez a ten se také zmocnil odraženého míče a snažil se narovnat si jej na střelu, ovšem v tísni jej pouze posunul za brankovou čáru daleko od anglické svatyně.
90+1
Čtyři nastavené minuty dělí Anglii od titulu světových šampiónů.
90
Na opačné straně neuspěl Herrera, ovšem jeho nepovedenou přihrávku Clarke-Salter srazil do protipohybu vlastního brankáře Woodmana a ten poté musel pořádně spěchat, aby zabránil nešťastnému vlastnímu gólu!
90
Calvert-Lewin vybojoval míč ve středu pole a posunul si jej do volného prostoru na útočné polovině, poté jej ale skvělým obranným zákrokem zastavil Lucena, jinak by anglický forvard spěchal zcela osamocen vstříc Faríňezovi.
88
Solanke vnikl z pravého křídla do pokutového území a v souboji s Velásquezem vybojoval tolik vytoužený rohový kop a tím desítky sekund uspořené u útočného rohového praporku.
87
Onoham s Calvertem-Lewinem se vydali na útočný výpad, ovšem první jmenovaný příliš otálel s kolmicí na střelce zatím rozdílové branky a následně mu ji vyslal do ofsajdu.
86
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka normální hrací doby, můžeme ale čekat zhruba čtyřminutové nastavení zaviněné i ošetřováním krvavého šrámu Solankeho.
85
Opět Venezuela vybojovala standardní situaci na útočné polovině, tentokrát ale Lucenův centr přeletěl všechny fotbalisty před brankářem Faríňezem.
83
Další venezuelskou akci vedl Soteldo, jeho snahu ale zakončila nepřesná přihrávka na Sosu, které se zmocnil Onoham.
81
Peňa v souboji s Cookem vybojoval další standardní situaci v podobné pozici, odkud v prvním poločase gólově udeřili Angličané. Lucenův centr se ale neujal a Venezuela musí znovu dobývat anglickou defenzivu.
80
Finálový souboj v korejském Suwonu sleduje 30 346 diváků.
79
Venezuelané nadále hrozí, tentokrát si ale Peňaranda neporozuměl s Peňou a alespoň na chvíli se míče ujali Angličané.
77
Solanke z levého křídla vnikl do pokutového území, ovšem posunul si balón příliš daleko od kopačky a ten se pak odrazil k brankáři Faríňezovi.
76
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Ainsley Maitland-Niles.
75
Peňaranda ztroskotal na brankáři Woodmanovi a Venezuela pohrdla obří možností k vyrovnání! Venezuelský fotbalista volil střelu přímo doprostřed branky, ovšem Woodman skvělým způsobem vyráží a Peňaranda už se k dorážce neprobil.
74
Potvrzeno! Penalta platí.
73
Peňaranda zasekl míč kolem Clarka-Saltera, padl k zemi a nizozemský sudí Kuipers ještě konzultuje situaci s kolegou Makkeliem sedícím u videa.
73
Penalta pro Venezuelu!
72
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Samuel Sosa.
71
Už se opět může ve hře pokračovat. Angličané rozehrávali od rohového praporku, ovšem Venezuela se bezpečně ubránila této standardní situaci.
70
Během přerušení došlo k nějaké roztržce mezi Peňarandou a Onomahem, po které venezuelský fotbalista vidí žlutou kartu.
69
Velmi nepříjemná srážka Solankeho s Ferraresim, po které končí tvář anglického útočníka zcela v krvi a Solankeho ošetření si vyžádá nějakou prodlevu.
68
Mimochodem Ojo v semifinále připravil dvě anglické branky, ani to mu ale nestačilo k místu v základní sestavě pro finálový souboj.
67
Ojo si kolem Luceny posunul míč do volného prostoru a byť měl k balónu výrazně dále než venezuelský fotbalista, tak jej dokázal přesprintovat, následně ale z levého křídla se ale liverpoolskému fotbalistovi nepodařilo odcentrovat před branku.
65
Ademola Lookman pálil zajímavě, několik decimetrů ale k hornímu rohu venezuelské branky přeci jen jeho ráně chybělo.
64
Walker-Peters si šikovně prohodil míč mezi dvěma venezuelskými zadáky a vybojoval standardní situaci v těsné blízkosti rohu pokutového území!
62
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kieran Dowell, přichází Sheyi Ojo.
61
Z rohového kopu se Angličané neprosadili a opět zase zahrozila Venezuela. Po rychlém přechodu do útoku z úhlu pálil Peňaranda, ovšem venezuelský blonďák mířil jen do boční sítě.
60
Tentokrát útočí Angličané! Calvert-Lewin potáhl míč po pravém křídle až do pokutového území, následný prudký centr Ronald Hernández odehrál za venezuelskou branku.
59
Nutno podotknout, že úvodní čtvrthodina druhého poločasu nabídla skutečně skvělou podívanou. Oba týmy hrají v obrovském tempu a jen shodou náhod skóre zůstává 1:0 pro Anglii.
58
Hernández si dokázal poradit s Dowellem a ten poté musí hasit vzniklou situaci pouze za cenu žluté karty.
56
Na opačné straně byl blízko blizoučko od druhé anglické branky Onomah! Jeho fantastický projektil se od břevna odráží jen těsně před brankovou čáru a zpět do pole!
55
A další obrovská šance Venezuely! Po rohovém kopu hlavičkoval zcela osamocený Herrera, na kterého zcela opomněl Tomori a Herrerovu hlavičku kryje na brankové čáře Fariňez!
54
Znovu v akci čerstvý Soteldo, ten tentokrát vyvolal závar v pokutovém území Anglie, po kterém budou zástupci jihoamerického kontinentu zahrávat svůj první rohový kop.
53
Soteldo okamžitě připravil naprostou tutovku pro Córdovu, který ale ztroskotal na brankáři Woodmanovi!
52
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Ronaldo Chacón, přichází Yeferson Soteldo.
51
Po zaváhání Tomoriho se do rychlého výpadu pustil Peňarada, ovšem tomu stačil míč výborným zákrokem ukopnout anglický kapitán Cook.
50
Venezuela nadále hrozí ze standardních situací! Tentokrát Lucena posadil míč na hlavu Herrery, ten ale hlavičkoval přímo do Woodmana a ten se na svůj první zákrok v zápase příliš nenadřel.
49
Calvert-Lewin u rohového praporku vyhrál důrazný souboj s Ferraresim, poté ale centroval do území nikoho a bude se kopat od venezuelské branky.
48
Žluté napomenutí také na opačné straně a ani Tomori nemůže proti svému potrestání říct ani slovo, neboť zcela bez snahy trefit míč zasáhl Peňarandu.
47
První žlutou kartu finále vidí Williams Velásquez, ten ve vzdušném souboji nevybíravě fauloval Dominica Calverta-Lewina.
46
Pokračuje se beze změn v sestavách. Angličané zatím mohou být velmi spokojeni a Venezuela stále nemá důvod panikařit, do konce zápasu ještě zbývá minimálně pětačtyřicet minut.
46
Začal druhý poločas.
Fotbalisté už se vrací zpět na trávník, během několika momentů se bude ve hře pokračovat.
STATISTIKY

Střely celkem: 6 – 12
Střely na bránu: 0 – 6
Střely mimo: 6 – 6

Držení míče: 43% – 57%
Rohové kopy: 0 – 3
Ofsajdy: 0 – 0

Fauly: 8 – 5
Žluté karty: 0 – 0
Červené karty: 0 – 0
Během nastavené minuty už se nestalo nic zaznamenání hodného a Anglie tak po prvním poločase finále světového šampionátu do dvaceti let vede nad Venezuelou 1:0, když gólový účet finále otevřel v 35. minutě Dominic Calvert-Lewin.

Venezuelané nejvíce zahrozili ze standardních situací, nejdříve takřka z půlky hřiště Lucena fantastickou ranou trefil tyč a v závěru Peňaranda branku jen těsně minut.
45+1
První poločas skončil.
45
Rozhodčí Kuipers k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
43
Peňaranda volil povedenou prudkou ránu, ovšem o decimetry minul bližší tyč anglické branky! Počínání brankáře Woodmana nevypadalo zcela přesvědčivě.
42
Peňa vybojoval zajímavou standardní situaci pro Venezuelu a míč si poblíž pokutového území staví Peňaranda.
41
Další výrazná příležitost pro Calverta-Lewina! Ten se znovu objevil za venezuelskými zadáky, ovšem Fariňez se mu včas vrhl pod nohy a zakončení anglického útočníka zneškodnil!
40
Podobná akce také na opačné straně, Peňaranda po individuálním průniku ale místo přihrávky volnému Chacónovi volil pořádně nepřesnou střelu.
39
Další anglickou akci po ose hřiště táhl Ademola Lookman, ovšem nepřesně přihrával Solankemu.
37
Další anglická snaha, Dominic Solanke se ale na hranici pokutového území nedokázal prosadit do zakončení a tentokrát se Jihoameričani ubránili.
35
Anglie právě vstřelila branku!
Angličané otevírají skóre finále! Cook rozehrál standardní situaci ze středu hřiště obloučkem na DOMINICA CALVERTA-LEWINA, ten uspěl v osobním souboji s nedůrazným Ferraresim, poté přes Ronalda Hernándeze vystřelil a byť jeho střelu Fariňez vyrazil, tak z dorážky už Calvert-Lewin uklidil míč na místo určení!
32
Po rohovém kopu Angličanů už podruhé dnes zakončoval Calvert-Lewin, hlavičce útočníka Evertonu ale chyběla veškerá razance a brankář Fariňez se snadno zmocnil míče.
31
Další netradiční situace, Clarke-Salter odkopl míč od vlastního pokutového území až k tomu soupeřovému, kde brankář Fariňez možná ne zcela ideálně přečetl odskok míče a musel vyběhnout až těsně za pokutové území a pustit se do hlavičkového souboje se Solankem, ten ale zvládl na jedničku.
30
Nedovolený zákrok Velásqueze na Dowella, Angličané budou rozehrávat z místa přestupku na útočné polovině.
28
Ronald Hernández se nepříjemně hlavou srazil s Calvertem-Lewinem a venezuelský obránce z tohoto souboje vyšel podstatně otřeseněji, po ošetření ale bude moci v zápase pokračovat.
26
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval Chacón, ten zpoza pokutového území přestřeluje.
24
Nevídaný moment! Angličané faulovali u středového kruhu, naprosto obyčejná fotbalová situace, jenže z volného kopu minimálně čtyřicet metrů od branky Lucena napřáhl k pořádné pumelici, brankář Woodman ji trochu podcenil a míč doplachtil až do tyče anglické branky!

Venezuelu dělily jen centimetry od jednoho z nejkurióznějších gólů historie finále mistrovství světa.
23
Po následném rohovém kopu si míč zpracoval naprosto osamocený Calvert-Lewin, jeho rána ale nabrala opačnou faleš než by anglický útočník potřeboval a zamířila výrazně mimo venezuelskou branku.
22
Další anglická příležitost! Ademola Lookman si našel střelecký prostor před pokutovým územím a prudce pálil, brankář Fariňez jeho ránu vyráží vedle své branky!
20
Poprvé se ve finále výrazněji představil venezuelský hrot Ronaldo Peňa, útočník druholigového španělského Atlética Las Palmas pálil vysoko nad branku.
18
Solanke po levém křídle vysunul Calverta-Lewina, ten ale musel čekat na spoluhráče, jelikož před branku mu nenabíhal vůbec nikdo a centroval pouze do připraveného brankáře Fariňeze.
16
Hernándezův centr se snesl do rukavic brankáře Woodmana, ten hned rozehrává ke svým spoluhráčům.
15
I další střelecké zakončení si na své konto připisuje Solanke, tentokrát čerstvá posila Liverpoolu pálila zpoza pokutového území a to velmi nepřesně.
13
Nepřesnosti na obou stranách, hru mohou uklidnit Angličané.
11
Po následném rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Calvert-Lewin, ovšem tísněn soupeřem míč hlavou pouze prodloužil k opačnému rohovému praporku.
10
První vyloženou příležitost měli Angličané! Solanke se i s trochou štěstí uvolnil za zády venezuelských zadáků a tváří v tvář Fariňezovi netrefil míč ideálně, venezuelský brankář tak jeho střelu dokázal vyrazit!
8
Herrera povedenou narážečkou s Cordovou pronikl k pokutovému území Angličanů, následná souhra s Peňarandou ale končí nezdarem a stále tak čekáme na první střelu finále.
7
Anglický kapitán Cook ve středu pole vystihl nepřesnou venezuelskou rozehrávku, poté ale Kenny centroval daleko za soupeřovu branku.
6
Na opačné straně se zkoušel prosadit Solanke, jeho průnik z levého křídla ale ztroskotal na pozorně bránícím Ronaldu Hernándezovi.
5
Peňareda potáhl míč k anglickému pokutovému území, poté si ale nasadil příliš velké sousto a proti výrazné početní převaze neměl šanci míč udržet.
3
Úvodní minuty zápasu se hrají zejména ve středu pole, fotbalisté jakoby zatím vstřebávali hodnotu finále mistrovství světa.
1
Angličané hrají finále celí v bílém, Venezuela ve vínově-žlutých dresech.
1
Utkání právě začalo.
Hlavní aktéři dnešního finále už jsou na trávníku, amplióny právě znějí hymny obou zúčastněných států.
ROZHODČÍ

Velmi bohatá je sestava rozhodčích dnešního finále. Tím hlavním bude zkušený Nizozemec Björn Kuipers, kterému na čarách budou pomáhat krajané Sander van Roekel a Erwin Zeinstra.

Roli čtvrtého rozhodčího bude u střídaček plnit Chilan Julio Bascuňán, k brankám se postaví Ital Daniele Orsato a Novozélanďan Simon Lount, u videa bude na zápas dohlížet Kuipersův krajan Danny Makkelie.
Úvodní sestavy:

Venezuela: Faríñez – R. Hernández, J. Hernández, Ferraresi, Velásquez – Lucena, Y. Herrera (C) – Córdova, Chacón, Peñaranda – Peña.
Náhradníci: Graterol, R. Sánchez – Quero, Makoun, Soteldo, Hurtado, H. García, Sosa, Ruiz, Mejías.

Anglie: Woodman – Kenny, Tomori, Clarke-Salter, Walker-Peters – L. Cook (C), Onomah – Dowell, Solanke, Lookman – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Henderson, Southwood – Connolly, Maitland-Niles, Armstrong, Konsa, Fry, Chapman, Ojo, Ejaria.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. Nizozemsko).
ANGLIE

Když Angličané 30. července 1966 na starém Wembley před takřka sta tisíci fanoušky zdolali ve finále MS dospělých Německo 4:2 po prodloužení, asi nikoho nenapadlo, že na další finále mistrovství světa jakékoliv věkové kategorie budou čekat dlouhých 51 let. Mistrovství světa dvacetiletých v té době ještě ani neexistovalo, ale dočkali se právě v této věkové kategorii a na aktuálně probíhajícím turnaji v Koree.

Do letošního mistrovství se Anglie probojovala na deset různých mistrovství světa do dvaceti let, dvakrát to dotáhla do semifinále, ani jednou ale do závěrečného zápasu turnaje. Pouze v roce 1993 Angličané získali bronzové medaile, o dvanáct let dříve (shodou okolností pokaždé v Austrálii) se museli smířit se čtvrtým místem.

Od roku 1999 se anglická "dvacítka" ukázala na pěti šampionátech, je ale k neuvěření, že během šestnácti zápasů na nich nedokázala ani jednou zvítězit!

Naposledy v roce 2013 se Angličané ze základní skupiny s Egyptem, Chile a Irákem pakovali i přes to, že v týmu měli později tak velké osobnosti, jakými jsou Harry Kane, John Stones, Ross Barkley, James Ward-Prowse či Eric Dier.

Až letos se tedy Angličané dokázali prosadit do finálového souboje. Pomohl jim k tomu triumf v základní skupině A, kde zdolali Argentinu 3:0, poté remizovali 1:1 s Guineou a porazili i pořádající Jižní Koreu 1:0.

V playoff si vedou podstatně přesvědčivěji než jejich dnešní soupeři, když zdolali Kostariku 2:1, Mexiko 1:0 a v semifinále Itálii 3:1. Všech šest branek si rovnoměrně rozdělili Ademola Lookman, jenž se letos zdatně prosazuje i v Premier League v dresu Evertonu a Dominic Solanke, jenž po mistrovství přestupuje z Chelsea do té rudé poloviny Liverpoolu.
VENEZUELA

Venezuela se chystá na první finále světového mundialu v jakékoliv kategorii. V té do dvaceti let se do letoška reprezentanti této země na závěrečný turnaj probojovali pouze jednou a v roce 2009 sice dokázali postoupit ze skupiny se Španělskem, Nigérií a Tahiti, v osmifinále však ztroskotali na výběru Spojených arabských emirátů (1:2).

To letos už tým pod vedením Rafaela Dudamela dokázal zcela přesvědčivě triumfovat v základní skupině, kde bez ztráty bodu i bez jediné inkasované branky předčil Mexiko, Německo i Vanuatu, ale především zdařile proplouvá i vyřazovacími boji.

Vždy to ale bylo až po remíze v normální hrací době. Osmifinále s Japonskem rozhodl Yangel Herrera ve 108. minutě zápasu. Také ve čtvrtfinále se Venezuela po bezbrankovém průběhu radovala v prodloužení, když proti Američanům se prosadili Adalberto Penaranda i Nahuel Ferraresi a závěrečná branka Američanů na 1:2 už Venezuele k historickému semifinále nezabránila.

V boji o finále se Venezuela v souboji s kontinentálními rivaly utkala s Uruguayí a měla i pořádný kus štěstí, neboť na penaltovou trefu Nicolase De La Cruze dokázal odpovědět Samuel Sosa až v nastaveném čase druhého poločasu a protože v prodloužení branka nepadla, šlo se do penaltového rozstřelu. V něm jako první selhali Uruguayci, ovšem ve čtvrté sérii neuspěl ani Yefferson Soteldo a začínalo se "od znova". Rozhodnutí přinesla už pátá série. V ní nejdříve poslal Venezuelu do vedení Yangel Herrera a uruguayské šance na finále definitivně zhasl Nicolas De La Cruz.

Venezuela tedy suverénně ovládla základní skupinu, v playoff však pokaždé uspěla až v prodloužení či penaltovém rozstřelu, ale může se těšit na dnešní finále.
Příjemné nedělní poledne při sledování přenosu z jednadvacátého finále světového šampionátu hráčů do 20 let, v němž se o zlato utká Anglie s Venezuelou a jistě nás čeká atraktivní podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.


Články odjinud