MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Mali - 7. června 2019   18:30

Itálie
Itálie
14' Koné(vl.)  • 62' Pinamonti  • 83' Pinamonti  • 84' Frattesi (Bellanova)
4:2
(1:1)
Mali
Mali
40' S. Koïta  (Koné) • 80' Camara  (B. Traoré)
Itálie
Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Esposito (70. Bettella), Luca Pellegrini, Tripaldelli – Scamacca, Pinamonti (C) (88. Olivieri).
Mali
Y. Koïta – Fofana (90+2. M. Traoré), A. Diaby, Kanouté (C), Konan – Camara, S. Sissoko, Diakite – S. Koïta, Koné (72. B. Traoré), H. Dramé (85. Konté).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 9:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:9.
Nastavený čas uplynul a mladí Italové se radují z postup do semifinále mistrovství světa. V dnešním duelu přehráli nebezpečné Mali 4:2!

Mali vstoupilo do zápasu s velkým nasazením, ale ihned v úvodu si srazil míč do vlastní sítě po rohovém kopu Ibrahima Koné. Následně byl po tvrdém skluzu vyloučen Ousmane Diakite a s africkým celkem to nevypadalo vůbec dobře. I v početním oslabení ale dokázalo ještě do poločasu srovnat po parádní souhře Koné se Sékou Koïtou, který prostřelil Plizzariho.

Po změně stran byla o poznání aktivnější Itálie a také šla po hodině hry zpět do vedení, když se prosadil ránou z velkého úhlu Andrea Pinamonti. Deset minut před koncem bylo znovu srovnáno, když snad druhý přechod do útoku ve druhém poločase využil Mohamed Camara. Zdálo se, že bude následovat prodloužení, ale následně chyboval ve vápně Youssouf Koïta, který dokonce fauloval Pinamontiho a právě kapitán Itálie přidal gól z penalty. O další minutu později se prosadil po centru Bellanovy Davide Frattesi a bylo téměř rozhodnuto. V samém závěru ještě mohl z penalty snížit Sékou Koïta, ale branku ani netrefil.

Výběr Itálie čeká v bitvě o vytoužené finále Ukrajina.
90+6'
90+5'
Sám faulovaný Sékou Koïta si postavil míč na penaltový bod. Následně ale pálil nepřesně, balon ještě stačil lehce vytáhnout od své tyče Plizzari.
90+4'
Pokutový kop pro Mali. V samém závěru byl v šestnáctce faulován Sékou Koïta.
90+3'
I v nastaveném čase to fotbalisté Mali zkouší. Camara překopával obrannou hráz italského celku, ale míč odskočil od trávníku až za koncovou čáru a Koïta tak už hrát nemohl.
90+2'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Babou Fofana, přichází Mamadou Traoré.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Na trávníku skončil po lehkém přistrčení také Mohamed Camara. Záložník z Mali se rychle zvedl, ale ihned poté je pískán další zákrok na Frattesiho.
89'
Boubacar Traoré byl až příliš agresivní při napadání, Gabbiu poslal k zemi nedovoleným zákrokem a Italové tak mohou rozehrávat z klidové pozice.
88'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Marco Olivieri.
87'
Mali se ještě zkouší nadechnout alespoň ke snížení. Střídající Boubacar Konté pálil ze střední vzdálenosti, ale branku ani zdaleka netrefil.
85'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Hadji Dramé, přichází Boubacar Konté.
84'
Itálie právě vstřelila branku!
A je to o dvě branky! Mali se ihned po rozehrávce hnalo do útoku, ale o míč velmi rychle přišlo a toho využili Evropané. DAVIDE FRATTESI byl při hlavičce zcela sám a mohl tak téměř stvrdit postup Itálie do semifinále.
83'
Italové potřetí v zápase vedou! Balon si na značku penaltového bodu postavil ANDREA PINAMONTI. Kapitán Italů následně zavěsil přesně do levého horního rohu branky.
82'
Penaltu potvrdili hlavnímu rozhodčímu také kolegové u videa.
81'
Pokutový kop pro Itálii! Youssouf Koïta neudržel míč v rukavicích a poté fauloval Pinamontiho, který mohl pálit zcela nehlídán.
80'
Mali právě vstřelilo branku!
Mali se téměř ve druhém poločase nedostalo na útočnou polovinu, ale deset minut před koncem druhé půle srovnává stav na 2:2. Ranieri podklouzl na levé straně a míč se dostal ke Koïtovi, ten ještě přihrál před branku MOHAMEDU CAMAROVI, který z blízkosti přidal druhý gól.
79'
Pellegrini centroval do vápna, ale míč nenašel osamoceného Scamacca. Italové tak pouze odevzdali balon soupeři.
78'
Také Mali si vybojovalo rohový kop. V šestnáctce Itálie byli ale jen dva hráči afrického celku a tak vcelku snadno odvrátil míč do bezpečí Del Prato.
77'
Ranieri vhazoval zpoza postranní lajny, ale Italové si balonu příliš neužili. Také Fofana zkoušel najít dlouhým hodem Traorého, ale střídající útočník nedokázal vystřelit.
76'
Frattesi zkoušel najít Pinamontiho, ale ten byl utopený okolo několika soupeřů a k míči se tak neměl šanci dostat. Rozehrávat od své branky může Koïta.
75'
Luca Pellegrini se ujal po střídání Esposita rozehrávky rohového kopu. Hlavičkou se prezentoval Ranieri, ale branku trestuhodně netrefil.
74'
Raoul Bellanova přihrával podél postranní lajny k Scamaccovi, který ještě vyzval ke střele Pinamontiho, ale Koïta vytáhl hned dva povedené zákroky.
73'
Po boji ve střední části trávníku se dostal k míči Konan. Mali se ujalo balonu, ale prudkou přihrávku na hranici vápna nedokázal Dramé zachytit.
72'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Boubacar Traoré.
71'
Na levém kraji skvěle zpracoval vysokou přihrávku Tripaldelli. Následně přišlo zakončení hlavou od Pinamontiho nad.
70'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Davide Bettella.
69'
Youssouf Koïta si došel pro balon po dlouhém centru Pellegriniho. Následně se zjevil u balonu i brankář Itálie Plizzari, který zajistil pokus Sissoka.
68'
Camarova přihrávka směrem na Koného byla nepřesná. Italové se ale u míče příliš dlouho nezdrželi a tak musel přijít až faul na Esposita.
67'
Zdá se, že v posledních minutách má více sil evropský tým. Bellanova spolupracoval s Frattesim, kterému ale utekl balon až za koncovou čáru.
66'
Abdoulaye Diaby přenášel hru přes celou střední část trávníku k Dramému, ale ten z druhého doteku pálil jen vysoko nad branku Itálie.
65'
Mali se snažilo o rychlé vyrovnání. Koné si chystal míč ke střele, ale pod nohy mu vletěl Del Prato a ukončil tak akci hráčů Mali čistým způsobem.
64'
Branka byla ještě schválena rozhodčími u videa. Zápas může pokračovat za vedení italského celku.
62'
Itálie se ujímá vedení! Esposito pálil z volného přímého kopu jen do obranné zdi, následně se ale míč odrazil k nohám Frattesiho, který našel osamoceného ANDREU PINAMONTIHO. Zdálo se, že byl kapitán Itálie v ofsajdu, ale na trávníku zůstal nešťastně Kanouté a toho využil Pinamonti, který poté prostřelil Koïtu.
61'
Hadji Dramé zastavil nedovoleně Tripaldelliho a Itálie má nebezpečnou standardní situaci!
60'
I po hodině hry zůstává stav 1:1. Nyní si koledoval o žlutou kartu Gabbia, ale po zákroku na Sissoka byl hlavním rozhodčím napomínán jen slově.
59'
Ranieri přihrával pod sebe na Pinamontiho, ten na nic nečekal a z prvního doteku pálil. Míč ale skončil znovu vysoko nad brankou afrického celku.
58'
Zdá se, že Davide Frattasi má potíže se zadním stehenním svalem. Záložník opustil hrací plochu a tak nyní pokračuje Itálie pouze v deseti.
57'
Již osmý rohový kop rozehrával Salvatore Esposito. Osmnáctiletý záložník našel hlavu Del Prata, ale jeho pokus skončil jen vysoko nad.
56'
Luca Pellegrini hledal ve vápně Pinamontiho, kapitán Italů však nedokázal míč ideálně zpracovat. Následně ale Fofana zahrál jen na rohový kop.
55'
Youssouf Koïta zaváhal při lehkém zákroku u své branky, míč mu vypadl ale jen vedle tyče. Po rohovém kopu se stačilo Mali opět ubránit.
54'
Salvatore Esposito centroval do vápna od rohového praporku, ale Mali se opět s přehledem ubránilo. Itálie musí začít znovu od obránců.
53'
Obránci Mali jsou staženi hluboko v pokutovém území a bez potíží odvrací jeden centr za druhým. Nyní zblokoval pas Tripaldelliho Fofana.
52'
Tripaldelli kombinoval s Espositem, následn už přilétl centr do pokutového území, ale Pinamontiho velmi snadně předskočil Diaby.
50'
Také Itálie se dostává ke slovu. Pelllegrini spolupracoval s Espositem, následně přenášel hru přes celou šířku trávníku, ale Bellanovu nenašel.
49'
Esposito přihrával na Pinamontiho, útočník Frosinone zatím není v dnešním duelu příliš vidět a neukázal se ani tentokrát. Jeho pokus zblokoval Konan.
48'
Mali se snaží útočit i po změně stran. Camara přihrával do běhu Konému, ale ten než si stačil míč zpracovat, tak měl na zádech nalepeného Ranieriho.
48'
Po faulu Pellegriniho centroval do pokutového území Sékou Koïta. Jeho pokus však zamířil jen vedle branky italské reprezentace.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hráči Mali. Koné si říkal o přihrávku k pokutovému území, ale do cesty se mu postavil Del Prato.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Itálie hraje s Mali 1:1.

45+2'
45+2'
Tripaldelli ještě skluzem zachránil míč na hrací ploše. Mali se ale rychle vrátilo do kombinace ve středu hrací plochy.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Další šance pro Mali. Koné obhodil dva obránce, poté uvolnil průnikovou přihrávkou Dramého, který ale ve vyložené pozici Plizzariho neprostřelil.
44'
Pellegrini poslal přihrávku Tripadellimu, který našel ještě v šestnáctce Pinamontiho, ale ten prudkou ránou brankáře Mali nepřekvapil.
43'
Mali je po vyrovnání při chuti. Plizzari musel řešit vyběhnutím pro vysoký centr souboj na malém pokutovém území. Itálie je pod tlakem.
42'
Itálie se ihned po rozehrávce vydala do útoku. Tripaldelli centroval do vápna, kde byl Scamacca, ale jeho pokus byl nepřesný.
40'
Oslabené Mali srovnává stav! Fofanu nedokázal na pravé straně zastavit Pellegrini ani Ranieri, následně parádní patičkou uvolnil ve vápně Koné SÉKOU KOÏTU, který z úhlu překonal Plizzariho křížnou ránou.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Po vyloučení Ousmane Diakiteho se Itálie drží více u balonu, ale druhý gól ne a ne přidat.
39'
Italové se před koncem první půle dostávají do tlaku. Hned dva centry musel odhlavičkovat do bezpečí Clément Kanouté.
38'
Sissoko podklouzl při rozehrávce, následně se hnal do protiútoku Pinamonti, dokonce si kličkou poradil s Fofanou, ale sám proti Koïtovi neuspěl. Navíc je po velkém zpozdění hlášen ofsajd.
37'
Na pravé straně spolupracoval s Bellanovou Frattesi, prudký pas do šestnáctky ale dokázali obránci Mali bez potíží pokrýt.
36'
Esposito centroval znovu do vápna od rohového praporku. Nyní už se dal Koné v obraně pozor, následně pálil zpoza pokutového území Pellegrini nad branku.
35'
Po několika odrazech ve středu pole se dostal k míči Bellanova. Itálie se přesunula po pravé straně až do pokutového území, ale Pinamonti byl hlídán pečlivě.
33'
Pellegrini si narazil s Espositem, následně se ale Italové museli stáhnout až na vlastní polovinu trávníku pod nátlakem Koïty s Koném.
32'
Pořádně tvrdou ránu vyslal směrem na branku Mali Davide Frattesi. Youssouf Koïta ale zasahovat nemusel, míč pouze prosvištěl kolem tyče.
31'
Po zákroku Koného na Pellegriniho se nepískalo a tak mohlo jít mají do protiútoku. Nepřesnou střelou se ale prezentoval útočník Hadji Dramé.
30'
I po půlhodině hry vedou Italové ve čtvrtfinále mistrovství světa o jednu branku. Mali navíc hraje oslabené o vyloučeného Diakiteho.
29'
Luca Ranieri vhazoval míč do hry. Italové se přesunuli s balonem na útočnou polovinu, Tripaldelli měl sice prostor k centru, ale jen skončil jen u brankáře.
28'
Luca Pellegrini zastavil unikajícího Camaru jen za cenu faulu. Mali rychle rozehrávalo, ale to už se obrana Italů stačila zformovat před vápnem.
27'
Až příliš uspěchané zakončení předvedl v nepřipravené pozici Hadji Dramé. Balon skončil téměř až u rohového praporku.
26'
Bellanova centroval z pravé strany do pokutového území, ale balon pouze přeletěl branku afrického celku. Rozehrávat tak může Youssouf Koïta.
25'
Tripadelli spěchal za balonem na levé straně, po lehké přistrčení od Konana se ale tentokrát nepíská a míč mohl dojet až za koncovou čáru.
24'
Výrok rozhodčího potvrdilo i video a Mali tak bude více než hodinu dohrávat pouze v deseti.
23'
Obrovský problém pro Mali! Ousmane Diakite vidí rovnou červenou kartu po nešetrném zákroku na Tripadelliho.
21'
Ibrahima Koné se pokoušel překonat obranu soupeře, ale ještě deset metrů před vápnem ztratil míč v souboji s Gabbiou.
20'
Salvarote Esposito musel být ošetřován na hrací ploše. Následně byl faulován také Ousmane Diakite a balon tak mají hráči Mali.
19'
První žlutou kartu inkasuje Sambou Sissoko. Střední záložník Mali vletěl zcela bezhlavě do souboje s Espositem a byl náležitě potrestán.
18'
Mali se snaží zatlačit soupeře. Od rohového praporku se mu to ale vůbec nepodařilo, míč vycestoval jen za koncovou čáru.
17'
Alessandro Plizzari musel zasahovat. Diakite pálil velmi nebezpečně ke vzdálenější tyči, ale brankář AC Milán skvěle zareagoval, následně nebyl daleko od vlastního gólu ani Del Prato.
16'
Mali se snaží o rychlou odpověď. Camara přihrával ale jen k osazenému Dramému. Následně se hnali do útoku také Evropané, ale Pinamontiho pas nebyl vůbec přesný.
14'
Italové se zničehonic dostávají do vedení. Esposito centroval do vápna, jeho pas byl na hranici šestnáctky tečován Koïtou, následně byl sám na malém vápně IBRAHIMA KONÉ, který si ale míč napálil do vlastní sítě.
13'
Salvatore Esposito centroval do pokutového území od rohového praporku. Těsně před vápnem skončil na trávníku s bolestivou grimasou Konan a hra musí být přerušena.
12'
Na druhé straně se pokoušel překonat obranu soupeře Scamacca, po zpracování se ale dostal jen do ofsajdového postavení a musel odevzdat míč.
11'
Abdoulaye Diaby se pokusil o rozehrávku středem trávníku. Na balon čekal Diakite, ale na zádech měl okamžitě nalepeného Del Prata, který ho stačil odzbrojit.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Pinamonti získal míč v nebezpečném prostoru na levé straně od pokutového území, ale bleskovým centrem spoluhráče nenašel.
9'
Luca Pellegrini rozběhl přihrávkou podél postranní lajny Tripaldelliho, ten zkoušel rychle odcentrovat do vápna, ale míč pouze proletěl kolem Koïty.
8'
Mali ještě pokračovalo rozehrávkou od rohového praporku. Koné sice vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho pokus skončil jen vedle pravé tyče.
7'
Plizzari musel být v pohotovosti. Diakite se výborně uvolnil v těsné blízkosti pokutového území, ale ránou po trávníku brankáře nezaskočil.
6'
Babou Fofana opět vhazoval zpoza postranní lajny, ale ihned poté se provinil lehkým faulem Sambou Sissoko a u balonu tak jsou Italové.
5'
Gabbia si výborně pokryl míč tělem proti Sissokovi. Také brankář Mali si poprvé sáhl na balon po dalekonosné střele Pinamontiho.
4'
Mali je v úvodu zápasu o něco aktivnější. Fofana vhazoval zpoza postranní lajny k nohám Koïty, následně byl v hře i Koné, ale obrana Itálie je stažena před vápnem.
3'
Mohamed Camara skončil na zemi po kontaktu s Frattesim. Mali se ujalo pomalé rozehrávky po trávníku. Na pravé straně si ale nedokázal poradit s Gabbiou Koné.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Itálie. O úvodní útok se ale postaralo Mali. Dramé zkoušel přejít přes Ranieriho, ale o balon přišel.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Čtvrtfinálový zápas na mistrovství světa hráčů do dvaceti let může za několik málo okamžiků začít.

Itálie: Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Esposito, Luca Pellegrini, Tripaldelli – Scamacca, Pinamonti (C).
Náhradníci: Carnesecchi, L. Loria – Candela, Buongiorno, Bettella, Colpani, Capone, Gori, Olivieri, Alberico.

Mali: Y. Koïta – Fofana, A. Diaby, Kanouté (C), Konan – Camara, S. Sissoko, Diakite – S. Koïta, Koné, H. Dramé.
Náhradníci: A. Coulibaly, S. Coulibaly – D. Diarra, Konate, M. Traoré, Konté, M. Diarra, Samake, B. Traoré, N'Diaye..
Mali

Mladí fotbalisté Mali rozehráli šampionát remízou 1:1 proti nevýrazné Panamě, když až v 87. minutě srovnával panamský útočník Valanta. Klíčová byla pro postup do vyřazovací části výhra nad Saúdskou Arábií. Mali prohrávalo 0:2, následně ještě 2:3, ale dvěma góly strhlo přestřelku na svou stranu a připsalo si veledůležité vítězství. V závěru základní skupiny sice Mali nestačilo na vysoce favorizované Francouzce 2:3, ale i částečný neúspěch stačil africkému celku k druhé postupové pozici.

Ta pravá senzace přišla až v osmifinále. Proti Argentincům neměli mít hráči Mali větší šanci na postup, ale po devadesáti minutách byl stav 1:1 a šlo se do prodloužení. V něm sice poslal Jihoameričany zpět do vedení vlastní gól Diabyho, aby ale ve 121. minutě srovnal krok Konte. V penaltovém rozstřelu se poté jako jediný mýlil útočník Tomas Chancalay a Mali se radovalo z postupu.
Itálie

Italové se zatím prezentuje na závěrečném turnaji mistrovství světa téměř dokonalou defenzivou. Ve čtyřech odehraných zápasech inkasovali pouze jednou a to hned v prvním poločase úvodního duelu proti Mexiku, kdy Plizzariho překonal De La Rosa. I přes obdrženou branku ale Italové utkání proti Mexičanův zvládli vyhrát, když se trefil Frattesi a Ranieri. Druhý duel proti Ekvádoru rozhodl jediný zásah Pinamontiho, Jihoameričani měli šanci alespoň na vyrovnání, ale nabídnutou penaltu neproměnil Campana. Do závěrečného duelu základní skupiny nasadili Italové již za jistého postupu "béčkovou" sestavu a i bezbranková remíza s Japonskem je udržela na první pozici.

Osmifinále proti domácímu Polsku zvládla Itálie skvěle takticky. Útočník Frosinone Andrea Pinamonti proměnil v prvním poločase penaltu a další branka už nepadla.
Krásný páteční podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Mistrovství světa hráčů do dvaceti let dospělo již do své čtvrtfinálové fáze. O postup mezi nejlepší čtyřku svedou souboj fotbalisté Itálie, kteří vyzvou senzaci turnaje Mali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.