Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Esposito (89. Alberico), Luca Pellegrini, Tripaldelli – Scamacca (69. Capone), Pinamonti (C).
Majecki (C) – Szota (83. Benedyczak), Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz (76. Puchacz) – Makowski (59. Kopacz), Slisz – Bednarczyk, Zylla, Skóraś – Steczyk.

To už je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornosta a přeji příjemný nedělní večer.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:11.
Italové nakonec udrželi těsný jednobrankový náskok a postupují do čtvrtfinále, kde se utkají buď s Argentinou nebo s Mali. O výhru Itálie se postaral hlavně Andrea Pinamonti společně s Alessandrem Plizzarim. První jmenovaný totiž proměnil pokutový kop a zapsal tak jediný gól v zápase. Naopak Alessandro Plizzari předvedl jistý výkon v brance a udržel čisté konto. Poláci celkově neodehráli špatný šampionát, ale přesto se v domácím prostředí dnes loučí.
90+4'
90+3'
Alessandro Plizzari chytá nepříjemně skákavý míč a dost pravděpodobně tím posílá svůj tým do čtvrtfinále.
90+3'
A další polský centr tentokrát ztroskotal na italské obraně. A vzápětí opět další šance zastavil pozorný italský bek.
90+2'
Z polského přímého kopu přišel samozřejmě další centr, který byl tentokrát úspěnější než ty ostatní, protože míč šel alespoň vedle brány.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1'
Žlutou kartu dostává Roberto Alberico (Itálie).
90'
Polsko se stále snaží prosadit pomocí centru. Ani jeden nákop však do vápna už velmi dlouho neprošel.
89'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Roberto Alberico.
88'
Další odkop pro Plizzariho. To už vypadá pro Italy slibně, naopak pro Poláky velmi špatně.
87'
Domácí to tentokrát zkouší přes levou stranu hřiště, kde prozatím získali autové vhazování.
86'
Z rohového kopu tentokrát přišel přesný polský centr, ale hlavička na branku opět nepřišla, protože v ní Jakub Bednarczyk selhal.
85'
Alessandro Plizzari si s odkopem samozřejmě dává na čas, přece jen dokonce základní hrací doby zbývá už jen pět minut.
84'
Po polském faulu už zase útočí Itálie, která už hraje hlavně na čas a nic nebezpečného tak nevzniklo.
83'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Serafin Szota, přichází Adam Benedyczak.
82'
Po delší době se hraje také na polské polovině, kde hráči v modrém získávají co nejvíce času.
81'
Itálie následně co nejdéle kombinuje na své polovině, s čímž má větší potíže, protože domácí fotbalisté aktivně napadají. Nic jiného už jim totiž nezbývá.
80'
Další polský nákop měl větší naději na úspěch, ale nakonec proletěl italským vápnem bez jediného dotyku.
79'
Italové jsou ještě hodně nebezpeční z brejků, takže Poláci musí být ještě pozorní v obraně.
78'
O chvíli později mohl Pinamonti rozhodnout! U nákopu byl totiž jen o malou chvilku později než Majecki!
77'
Andrea Pinamonti zůstává ležet na trávníku, ale nakonec ošetření nepotřebuje, ze země se zvedá za pomoci vlastních sil.
76'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Adrian Stanilewicz, přichází Tymoteusz Puchacz.
76'
Další nákop do vápna opět kryjí Italové, kteří se už poté odkopem raději osvobozují.
75'
Po faulu Tripaldelliho přichází další nadějná standartka. Také ta je však nevyužita, centr ztroskotal na pozorném italském obránci.
74'
Žlutou kartu dostává Alessandro Tripaldelli (Itálie).
73'
Alessandro Plizzari potvrzuje sebevědový výkon a opravdu nebezpečnou střelu k pravé tyči úspěšně likviduje.
72'
Poláci už vědí, že je situace kritická, a proto většinu času tráví na útočné polovině.
71'
Žlutou kartu dostává Salvatore Esposito (Itálie).
70'
Jeden z polských hráčů sice předvedl dobré zpracování míče, což mu umožnilo střelu, ale trefil jen italského beka.
69'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Christian Capone.
67'
Domácí fotbalisté se po dlouhé době dostali do větší šance. Rozehrávali totiž přímý kop, který musel heroicky likvidovat Alessandro Plizzari, který se při zákroku střetl s Dominikem Steczykem.
66'
Italové stále s přehledem kontrolují hru a jistě kráčí k postupu do čtvrtfinále MS U20.
65'
Polsko se po dlouhé době vyplatilo napadání, ale ztráta míče přišla ještě na polovině hrací plochy.
64'
Italové se postupně prokombinovali až k dalšímu centru, který však opět odvrátila domácí defenziva.
62'
Roh získávají také italští hráči, ale ani ti nedokázali využít nabídnuté výhody. Dobře zasáhla také polská obrana.
61'
Italové se snaží míč co nejdéle držet, přece jen do konce zápasu zbývá už jen necelých třicet minut.
60'
Ani další polský roh nic nebezpečného nepřinesl, centr Adriana Stanilewicze s přehledem zlikvidovala italská obrana.
59'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Tomasz Makowski, přichází David Kopacz.
58'
Po delší době se domácí dostali na útočnou polovinu, ale tam se moc dlouho neohřáli. Itálie opravdu skvěle brání.
57'
Hra je každým okamžitem tvrdší a tvrdší, nyní to pocítil jeden z italských hráčů.
56'
Poláci už začínají být celkem zoufalý a do útoku se snaží dostat pomocí jakýchkoliv prostředků. Italové je však zatím nepouští ani přes polovinu.
55'
Italové v klidu drží míč na své polovině a už pomalu začínají vyhlížet konec druhé půle.
54'
Dva hraniční zákroky na obou stranách jsou nakonec v souladu s pravidly, takže se ve hře pokračuje.
53'
Žlutou kartu dostává Adrian Stanilewicz (Polsko).
52'
Po delší době se do hry zapojil také Radosław Majecki, který si připsal jeden z nejjednoduších zásahů v zápase.
51'
Domácí fotbalisté to tentokrát zkoušeli přes pravou stranu hřiště. Míč se sice postupně dostal až k Alessandrovi Plizzarimu, ale ten bez větších obtíží zasáhl.
50'
Hráči v modrém samozřejmě spoléhají hlavně na dobrou obranu, a tak ani další polský centr žádné nebezpeční nepřinesl.
49'
Itálie se následně s míčem dostává až do vápna. Tam přišel dost důležitý hlavičkový souboj, který lépe zvládl polský bek.
48'
Ani na podruhé se rohový kop moc nepovedlo. Itálové se už poté raději osvobozují pomocí odkopu.
47'
Následný polský protiútok přináší první roh druhé části. Ani to nepomohlo k tomu, aby z toho bylo něco nebezpečného.
46'
Radosław Majecki musí být pozorný, hned na úvod poločasu musel krýt nebezpečný centr z levé strany.
46'
První poločas byl velmi vyrovnaný, oba týmy si vytvořily nějaké šance. Jeden z polských hráčů však ve vlastním vápnu hrál rukou, což znamenalo penaltu, kterou zkušeně proměnil Andrea Pinamonti. Poté už se toho moc nestalo a do šaten se tak odchází za italského vedení.
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45+1'
Itálie se nakonec ještě dostala ke střele! Z hranice pokutového území střílel Davide Frattesi, ale ten trefil jen polského beka, který míč srazil na rohový kop.
45'
Italové v klidu kontrolují hru. V prvním poločase se tak dost pravděpodobně vyrovnání nedočkáme.
44'
Nakonec však musí Radosław Majecki zasahovat, a to když chytal nebezpečný centr z pravé strany hrací plochy.
43'
Hráči z apenínského poloostrava rozehráli další přímý kop, ale ten další penaltu a ani další šanci nepřinesl.
41'
Hráči v modrých se postupně dostali až na útočnou polovinu, ale tam míč rychle ztrácí. Následně šli Poláci rychle do útoku, ale nákop skončil jen u Alessandra Plizzariho.
40'
Itálie už nechce v prvním poločase nic riskovat a proto získává čas kombinací na vlastní polovině.
39'
Poláci nic nevzdávají a ihned se pokouší o odpověď, ale centr z pravé strany neprošel přes italskou defenzivu.
38'
Itálie právě vstřelila branku!
Italové jdou do vedení! K pokutového kopu se postavil kapitán ANDREA PINAMONTI, který neomylně proměnil dloubáčkem do středu branky. Radosław Majecki totiž skákal na pravou stranu branky.
37'
Penalta pro Itálii! Jeden z polských hráčů totiž hrál po centru z přímého kopu rukou!
35'
Oba týmy spoléhají hlavně na pevnou obranu a proto do útoku nedávají moc síly. Asi proto už dlouho nebyla k vidění žádná střela.
34'
Ihned potom získali domácí fotbalisté první roh v zápase, ale ani nadvakrát se centr nedostal k žádnému polskému útočníkovi.
33'
Polsko začalo aktivně napadat, což se vyplatilo. Hráči v bílém totiž vybojovali vhazování blízko pravému rohovému praporku.
32'
Poláci opět drželi míč jen na své půlce, po přechodu půlící čáry ho velmi rychle ztratili a dopředu tak zase může jít Itálie.
31'
Po delší době další gólovka, tentokrát na italské straně! Andrea Pinamonti se skvěle uvolnil po přesné přihrávce, ale jeho přízemní střela nakonec minula branku a skončila vedle levé tyčky.
30'
Salvatore Esposito sice vymyslel zajímavý centr od rohového praporku, ale opět to nic nebezpečného nepřineslo, zasáhla polská defenziva.
29'
Nakonec přišla tvrdá volej z hranice pokutového území, kterou Serafin Szota sráží na další rohový kop pro Italy.
28'
Naopak Italové už nějakou chvíli pevně drží míč na svých kopačkách, ale k polskému vápnu se stále nemohou dostat.
27'
Itálie se opět ke střele nedostala, takže míč mají rychle zpět domácí fotbalisté. Ti jsou na své polovině velmi opatrní, ale ihned po přechodu poloviny balón zakopávají do zámezí.
26'
Sebastian Walukiewicz ztratil míč, což chtěl ihned napravit, což se mu sice povedlo, ale jen za cenu nedovoleného zákroku.
25'
Marcel Zylla je jednoznačně nejaktivnějším polským hráčem, po přesném nákopu se tlačil do dalšího zakončení. Ani tentokrát se však přes italskou obranu nedostal.
24'
Andrea Pinamonti nakonec hrál těsně za brankovou čárou, což znamená odkop pro Majeckiho.
23'
Domácím fotbalistům se přenesení hry z pravé strany na levou vůbec nepovedlo, míč končí v autu.
22'
Italskou přihrávku do vápna v klidu zachytil polský obránce, který raději odkopnul míč co nejdál od vlastní branky.
21'
Andrea Pinamonti si připisuje další střelecký pokus, ale zase mířil jen do středu branky, takže to pro Radosława Majeckiho nic náročného nebylo.
20'
Italové nikam nespěchají. Nyní klidně kombinují na polovině hrací plochy a čekají na chybu soupeře.
19'
Až teď polskou dvacítku uklidňuje kapitán Majecki, který pohotovým zákrokem získává míč pro svůj tým.
18'
Poláci se raději osvobozují pomocí odkopu, takže se míč stále nachází v italském táboře.
17'
Italové rozehrají již třetí rohový kop, ale ani tento hlavičku na branku nepřinesl. I když tentokrát k tomu modří hráči byli opravdu blízko, jeden z nich však zakončení hlavou nezvládl a pozornost Majeckiho tak neprověřil.
16'
Další velká polská šance! Jeden z Poláků totiž zakončoval v pokutovém území, ale přes velký nátlak italských obránců nedokázal míč nasměřovat mezi tři tyče.
15'
Italský útok však zase končí jen u Majeckiho, který tentokrát raději rozehrává na jistotu. Jeho spoluhráči tak už kombinují na útočné půlce.
14'
Následný odkop polského brankáře je nepřesný. Míč je tak rychle zpět u Italů, kteří na nic nečekají a okamžitě míří do další útočné akce.
13'
Druhý roh Itálie už hlavičku směrem na branku přinesl, ale Radosław Majecki i přesto zasahovat nemusel, protože míč skončil nad jeho svatyní.
12'
Poláci pokračují ve střelecké aktivitě a tentokrát už musel Alessandro Plizzari zasahovat. Ale přece jen střela Michała Skóraśe mířila jen do středu branky, takže italský brankář moc problémů neměl.
11'
Na druhé straně hřiště chtěl něco vymyslet Andrea Pinamonti, ale ten také mířil jen mimo tři tyče.
10'
První větší šanci měli domácí fotbalisté! Konkrétně to byl Marcel Zylla, který si sice míč ukázkově zpracoval, ale následně ho poslal jen vedle pravou tyčku!
9'
Polsko se zase moc daleko nedostalo. Nákop totiž končí jen u Alessandra Plizzariho, který v klidu zasáhnul a rozehrál.
8'
Ve středovém kruhu nyní fauloval Salvatore Esposito, takže balón v držení Poláků zůstane.
7'
Itálie získala první rohový kop, ale ani ten žádnou nebezpečnou šanci nepřinesl. Salvatore Esposito totiž našel svým centrem jen polského beka.
6'
Tým modrých se po zisku míče tlačil do protiútoku, který raději pořadatelská země zastavila pomocí nedovoleného zásahu.
5'
Italové se zkoušeli prosadit pomocí centru, ale Andrea Pinamonti měl k míči hodně daleko. Další odkop pro Majeckiho.
4'
Domácí fotbalisté se nakonec s míčem moc daleko nedostali. Ztratili ho totiž hned na polovině a opět tak musí myslet na defenzivu.
3'
Hráči v modrým začínají mnohem aktivněji, ihned totiž napadají a vyčkávají na soupeřící chybu.
2'
Italové nerozehráli aut moc přesně. Po chvíli totiž darovali míč Radosławovi Majeckimu, který tak poprvé v zápase odkopne.
1'
Do hry se velmi rychle zapojuje Majecki, který raději odkopává nebezpečný nákop do autu.
1'
Oba týmy nastoupí ve svých nejoblíbenějších barvách. Polsko v bílém a Itálie jak jinak než v modrém.
Na stadionu už zazněly obě národní hymny, za chvíli se jde na to!

Itálie: Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Esposito, Luca Pellegrini, Tripaldelli – Scamacca, Pinamonti (C).
Náhradníci: L. Loria, Carnesecchi – Olivieri, Gori, Colpani, Capone, Alberico, Candela, Buongiorno, Bettella.

Polsko: Majecki (C) – Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz – Makowski, Slisz – Bednarczyk, Zylla, Skóraś – Steczyk.
Náhradníci: Niemczycki, Mleczko – Benedyczak, Zalewski, Łyszczarz, Kopacz, Bogusz, Puchacz, Nawrocki, Gryszkiewicz.

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado Rodriguez, Barbero Sevilla (všichni ESP).
Itálie
Itálie zatím zažívá vydařený turnaj. Ve skupině B totiž neprohrála jediný zápas, naopak dvakrát vyhrála a jednou remizovala, díky čemuž postupuje do play off z prvního místa. Mladí Italové nejprve přehráli Mexiko 2:1, poté porazili také jen o jednu branku Ekvádor a na závěr skupiny si připsali bezgólovou remízu s Japonskem. Ve třech zápasech tedy skórovali jen třikrát, ale alespoň inkasovali jen jednou. Vcelku průměrná Itálie se tak dnes postaví proti domácímu Polsku, které mělo cestu do play off o dost složitější.

Polsko
Domácí Poláci skončili ve skupině A až na třetím místě za Senegalem a Kolumbií, tudíž šli do tabulky třetích týmů. Tu nakonec těsně ovládli, druhá Nigérie totiž inkasovala jen o jednu branku více. Polsko nezvládlo první zápas na turnaji, a to když podlehlo Kolumbii 0:2. Poté přišlo povinné vítězství nad Tahitami, které domácí fotbalisté rozstříleli 5:0. Závěrečné utkání přineslo bezbrankovou remízu se Senegalem, který zatím neinkasoval ani jeden gól. Díky této remíze tedy Poláci celkem bez problémů postoupili do play off a získali tedy i přijatelného soupeře v podobě Itálie.

6. Norsko – 3 body, skóre 13:5
Zdravím všechny fanoušky fotbalových dvacítek. Dnes nám začíná play off, které nemůže otevřít nikdo jiný než domácí Polsko, které se v osmifinále utká s Itálií. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.