MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Nový Zéland - 27. května 2019   20:30

0:2
(0:0)
Nový Zéland
Nový Zéland
71' Stensness   • 83' Kitolano (vl.)
Norsko
Faye Lund – Borchgrevink, Fredriksen, Börkeeiet, Östigard (C), Kitolano – Markovic (65. Evjen), Vetlesen, Svendsen (78. Thorstvedt), Häland – Christensen (66. Brynhildsen).
Ngambo – Safari, Amaldine
Lodz Stadium, Lodz
Nový Zéland
Woud – Elliot, Stanger, Pijnaker, Cacace – Stensness, Bell (C) – Waine (72. Conroy), S. Singh, Just – McCowatt (90+1. Zwetsloot).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nového Zélandu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Ve druhém dějství jsme sledovali o něco záživnější podívanou, přičemž častěji u míče bylo Norsko, které neustále naráželo na pozornou obranu soupeře. Navíc se protivník přeci jenom dostal do vedení, nádhernou ránou z dálky se totiž prezentoval Stensness. Aby toho nebylo málo, tak Nový Zéland ještě navýšil vedení o jednu branku, což plně stačilo k vítězství.
90+3'
90+2'
Podél autové čáry to zkoušel aktivní Juste, který se dostal až k opačné šestnáctce, kde po krátké kombinaci pálil do protihráče Elliot.
90+1'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Callum McCowatt, přichází Trevor Zwetsloot.
90+1'
Obrana Nového Zélandu naprosto zapomněla na Halanda, kterému ve vyložené šanci nesedlo zakončení, což je pro Norsko škoda.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Norsko se dostává do slibného náporu. Určitě se dočkáme nastaveného času.
88'
Haland si seběhl pro přihrávku, po které pálil do dobře postaveného protihráče. Následně na jistotu odkopával balón Stanger.
85'
Tohle bude pro Norsko hodně složitý úkol, krátce před koncem zápasu prohrává o dvě branky. Dočkáme se fotbalového zázraku?
84'
Zčistajasna měl kolem sebe hodně prostoru Thorstvedt, jehož rána pravou nohou nebyla povedená. Woud předvedl rutinní zákrok.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Nový Zéland stále vede nejtěsnějším možným způsobem. Norové se ale uchylují k náporu.
83'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Tak pozor, Nový Zéland jde do dvoubrankového vedení! Cacace pronikl k pokutovému území, kde ještě propasíroval přihrávku na Justeho, jenž to zkoušel velice prudkou nabídkou do malého vápna, kde si nešťastnou vlastní branku vsítil norský zadák JOHN KITOLANO.
82'
V krátkém časovém sledu fauloval také Just, který místo hracího předmětu trefil do nohy Kitolana. Norsko musí spěchat, přechod vpřed trvá dlouho.
81'
Woud si nekomplikoval život, naopak nekompromisně odkopával od své branky, což přineslo vzdušný faul v podání Borchgrevinka.
80'
Fredriksen to zkoušel trochu čitelným přenesením hry, které dokázal na vlastní hruď zalepit Elliot. Druhý jmenovaný si pomohl faulem.
79'
U míče se sešla hned trojice hráčů, přičemž to na sebe vzal Singh, jehož zakončení levačkou skončila na dobře postavené zdi.
78'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tobias Svendsen, přichází Kristian Thorstvedt.
77'
Ostigard si nebral s protihráčem servítky, naopak ho doslova převálcoval. I tak to bude přímý kop pro Nový Zéland, fauloval totiž Vetlesen.
76'
Evjen velice chytrou zpětnou přihrávkou zkoušel najít lépe postaveného Halanda, jehož slaboučké zakončení trefilo protihráče do zad.
75'
Navíc si napadající Kitolano pomohl nedovoleným zákrokem, při kterém se na zeleném pažitu ocitl Elliot. Rozehrávky se ujme sám Woud.
74'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali pokus o dalekonosný pas na Svendsena, avšak ve vzdušném prostoru kraloval pozorný Elliot.
73'
V tuto chvíli to bude mít Norsko hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá ještě dostatek času na srovnání.
72'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Ben Waine, přichází Matt Conroy.
71'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Nový Zéland se totiž dostal k pokutovému území soupeře, kde se k odraženému míči prodral GIANNI STENSNESS, jehož naprosto luxusní rána pravou nohou směřovala ke vzdálenější tyči, na což byl brankář Lund krátký.
71'
Střídající Evjen se nyní dožadoval autového vhazování pro svůj celek, avšak hlavní sudí nakonec ukázal na druhou stranu.
66'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tobias Christensen, přichází Ola Brynhildsen.
65'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Eman Markovic, přichází Hakon Evjen.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. O něco aktivnější jsou nyní hráči Norska.
63'
Opravdu se jednalo o přímý střelecký pokus, o který se postaral Mccowatt. Jeho obstřel přeletěl zeď, avšak Lund byl na svém místě.
62'
Už se opět pokračuje ve hře, což mělo pro Norsko fatální následky. Borkeeiet fauloval těsně před šestnáctkou, standardní situace pro soupeře.
61'
Ven z branky musel brankář Woud, který to stihl před protihráčem, kterého ale poslal na zem. Hlavní sudí raději přerušil hru.
60'
U postranní čáry se na zemi ocitl norský Christensen, naopak Waine se za svůj čin omluvil. Norsko rozehrálo zpětnou přihrávkou.
59'
Dalekonosný odkop nakonec našel Waineho, jenž ihned posílal míč pod sebe na Singha, což dokonale přečetl obránce Ostigard.
58'
Aby toho nebylo málo, tak na řadu přišel další rohový kop pro Norsko. Tentokráte se do akce dostal brankář Woud, jenž zasahoval znamenitě.
57'
Ten nakonec propadl až k zadní tyči, kde byl zcela osamocený Haland, což samotného hráče překvapilo natolik, že vůbec nezakončil.
56'
Už to vypadalo, že se Christensen protáhne až do střelecké pozice, avšak na poslední chvíli ho zastavil Stanger, který odehrál míč na roh.
55'
Opět přišel nedovolený zákrok, o který se v tomto případě postaral napadající Bell. Norsko se rozhodlo rozehrát urychleně po zemi.
54'
Na útočné polovině operoval s míčem Svendsen, který se nakonec rozhodl roztáhnout hru vpravo, což nabídlo nepovedený centr.
53'
Na opačné straně Nový Zéland rozehrál volný kop narychlo, přičemž se musel činit brankář Lund, jenz vychytal Mccowatta.
52'
Norové rychle přešli k opačné šestnáctce, kde si centr levačkou přichystal Christensen, avšak jeho nabídka přeletěla oba kolegy.
52'
Žlutou kartu dostává John Kitolano (Norsko).
51'
Ve vzdušném souboji se sice podařilo uspět Elliotovi, avšak právě od něj šel míč za postranní čáru. Bude z toho aut pro Norsko.
50'
Mccowatt chytrou přihrávkou našel naběhnuvšího Cacaceho, který vyprodukoval zpětnou příhru, jenž zamířila na nohu Fredriksena.
49'
U postranní čáry si obrannou povinnost splnil Kitolano, od kterého se míč odrazil ven z hrací plochy. Elliot tak bude moci vhazovat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to velice dobrým způsobem udělal obránce Stanger, který doslova přechytračil napadající protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost Nový Zéland, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Sledovali jsme především boj ve středu hrací plochy, navíc jsme se dočkali pouze jedné šance, o kterou se postaral Nový Zéland. Ten má zatím o trochu více ze hry, navíc zahrával celou řadu rohových kopů. Norové se směrem dopředu zatím trápí, což se před zápasem určitě nečekalo.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Na pořadu dne byla standardka z velice nebezpečné vzdálenosti. Nakonec to na sebe vzal Singh, jenž pálil vysoko nad břevno.
41'
Na druhé straně to prudkou nabídkou napříč pokutovým územím zkoušel Kitolano, který našel pouze kopačku jednoho z protihráčů.
40'
Nový Zéland opět zabral, díky čemu dokráčel pro zisk dalšího rohového kopu. Bell kroutil centr směrem od branky, nakonec však našel rukavice Lunda.
36'
Waine si seběhl na pravou stranu, kde měl hodně času na ideální centr. Ten za cenu rohového kopu odkopával pozorný Fredriksen.
35'
Žlutou kartu dostává Liberato Cacace (Nový Zéland).
34'
Norové reklamovali hraní rukou, avšak sudí to zřejmě neviděl. Proto se pokračovalo ve hře, avšak jako první se k míči dostal Pijnaker.
33'
Na hranici pokutového území skončil na zemi Mccowatt, avšak pískáno nebylo. Singh tak hledal své kolegy, což nepřineslo kýžený úspěch.
32'
Tam sice číhal zcela osamocený Kitolano, avšak ten sotva dosáhl na prudkou nabídku. Elliot tak obstará další autové vhazování.
31'
Norsko se rozhodlo uklidnit hru, proto celkem dlouho kombinovalo na vlastní polovině, načež Lund odkopával do strany.
30'
Ostigard rovněž uspěl ve vzduchu, avšak po následné přetahované o míč skončil na zemi Marković, sudí ani tentokráte nepíská faul.
29'
Logicky tak následoval rohový kop, po kterém se k hlavičkovému pokusu dostal středopolař Stensness, jenž hlavičkoval vysoko nad branku.
28'
Až nyní první sympatičtější zakončení! Sám na sebe to totiž vzal Waine, který si potáhl míč k hranici šestnáctky, odkud protáhl brankáře.
27'
Následně se míč dostal do moci brankáře Lunda, který rozehrál do strany, načež Kitolano vzdušným pasem našel hruď Halanda.
26'
Avšak výsledkem byl další rohový kop pro Nový Zéland. Singh rozehrával vysokým centrem, avšak ani tentokráte jsme střelu neviděli.
25'
Cacace se ujal autového vhazování, při kterém si pro spolupráci vybral Mccowatta, který přeposlal na Singha, jehož rána byla zablokována.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádný přesný zásah. Sledujeme velice bojovnou podívanou.
23'
Nový Zéland se dokonce chopil rozehrávky třetího rohového kopu. Ten si vzal na starost Singh, jehož centr zamířil k Elliotovi, jenž reagoval pomalu.
22'
Bell se celkem pohotovým způsobem dostal k pokutovému území, kde ho na poslední chvíli dokázal předběhnout Haland, jenž si počínal čistě.
21'
Norsko nyní pracovalo s míčem na pravé straně hrací plochy, kde nepovedeně přihrával Vetlesen, jenž nenašel kopačku Markoviće.
16'
Na útočné polovině usiloval o zisk míče Singh, který byl v souboji příliš pozdě. Kolmice se snášela na Halanda, před kterým zasahoval Woud.
15'
Norsko nyní pracovalo s míčem u vlastního pokutového území, načež došlo k roztažení hry na Borkeeieta, jenž vybojoval autové vhazování.
14'
Nyní se mezi obránce dostával Mccowatt, který nakonec skončil na zemi, avšak hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
13'
Nový Zéland je v úvodu utkání překvapivě aktivnější. Nyní se chopil rozehrávky dalšího rohu, jehož rozehrávka našla hlavu Halanda.
12'
Pokus o centr v podání Elliota skončila na zádech jednoho z protihráčů, následně nevyšla ani další snaha, kterou srazil do zámezí Svendsen.
11'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl Ostigard, čehož si všiml také hlavní sudí. Soupeř rozehrál po zemi nakrátko.
10'
Na pořadu dne byl rohový kop, o který se postaral kapitán Bell. Jeho nabídka byla hodně vysoká, nakonec ji však vyhlavičkoval Borkeeiet.
9'
O přihrávku si řekl Mccowatt, kterému to v úvodu utkání příliš nevychází. Další prohraný souboj, po kterém se Nový Zéland usadil na polovině soupeře.
8'
Napadající Haland si nakonec pomohl nedovoleným zákrokem, při snaze o zisk míče totiž fauloval rozehrávajícího obránce Stensnesse.
7'
Faye Lund se také poprvé dostal k míči, který nekompromisně odkopával na druhou stranu, kde se k balónu nedostal žádný z kolegů.
6'
Woud opět odkopával od brnaky, přičemž i v tomto případě zkoušel hledat Mccowatta, který ani tentokráte neuspěl proti Fredriksenovi.
5'
Už se opět pokračuje ve hře, Mccowatt odešel za postranní čáru. Domácí rozehráli od vlastní šestnáctky, Nový Zéland bude chvíli hrát v desíti.
4'
Momentálně na zemi zůstal ležet Mccowatt, který to hodně odnesl v předchozím vzdušném souboji. Sudí ale v tomto případě faul neviděl.
3'
Hned v úvodu utkání se mezi obránce dokázal dostat Christensen, jenž mířil vysoko nad branku. Brankář Woud si připsal první odkop od branky.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo Norsko, které bude hrát zprava doleva.
1'

Norsko: Faye Lund – Borchgrevink, Fredriksen, Börkeeiet, Östigard, Kitolano – Markovic, Vetlesen, Svendsen, Häland – Christensen.
Náhradníci: Arnebrott, Pettersen – Bohinen, Brynhildsen, Hadzic, Evjen, Hauge, Totland, Thorstvedt, Ranger.

Nový Zéland: Woud – Elliot, Stanger, Pijnaker, Cacace – Stensness, Bell – Waine, S. Singh, Just – McCowatt.
Náhradníci: C. Brown, Jones – Ebbinge, Conroy, Schnell, Mata, van den Hoven, Wooldridge, Zwetsloot, Wilkins.

Rozhodčí: Ngambo – Safari, Amaldine.
Norsko

Na opačné straně stojí fotbalisté Norska, kteří rovněž budou pomýšlet nad postupem do vyřazovacích bojů. Norové ale svoje první skupinové utkání nezvládli dle představ, do zápasu proti Uruguay vstupovali v roli menšího outsidera, což se na hrací ploše také projevilo. Na první branku jsme čekali něco málo přes dvacet minut, poté se ale hráči Uruguaye dokázali prosadit hned dvou případech. Hned po změně stran ale Norsko dokázalo snížit, avšak na vyrovnávací branku už nedosáhlo. Aby toho nebylo málo, tak tři minuty před koncem řádné hrací doby udeřil uruguayský Rodríguez, který tak rozhodl o zisku tří bodů pro svůj celek.
Nový Zéland

Fotbalisté Nového Zélanda se dostali do hodně těžké skupině, kde změří síly s Hondurasem, Uruguayí a Norskem. Nový Zéland má první skupinové utkání již za sebou, v rámci prvního zápasu se totiž utkalo s prvně jmenovaným celkem, tedy Hondurasem, přičemž toto utkání nemělo před zápasem vyloženého favorita. To se ale od úvodních minut změnilo, Nový Zéland během necelých třiceti minut udeřil hned třikrát, a defakto bylo po zápase. Druhý poločas opět nabídl střelecký obnos v podání Nového Zélanda, který si přichystal ještě další dvě branky, navíc ani jednou neinkasoval, což se určitě moc nečekalo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa hráčů do dvaceti let má na programu úvodní zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Norskem a Novým Zélandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.