MSFL - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Benešov : Vrchovina - 15. srpna 2020   17:00

D. Benešov
D. Benešov
0:2
(0:1)
Vrchovina
Vrchovina
24' Michal   • 47' Duba
D. Benešov
Baránek – Krejčí, Dolba (46. Skroch), Moravec (C), Blahuta, Pecuch (59. Býma), Gebauer (59. Trajkovski), Labuda, Karčmář, Kubík, Musila.
Býma, Romaněnko, Večerek, Trajkovski, Skroch, Foitzik.
Macrineanu – Černoevič, Bebenek
163 diváků
Vrchovina
Šmída – Švanda (86. Tulajdan), Vícha, Hekerle (79. Feik), Smetana, Michal (C) (84. Holman), Batelka, Skalník (69. Šteffl), Chloupek (71. Vašíček), Duba, Duda.
Skryja – Feik, Vašíček, Holman, Tulajdan, Šteffl.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Dolní Benešov ani ve druhém kole nedosáhl na první body do tabulky MSFL. Domácí v první půli navázali na špatný výkon z úterního pohárového utkání a do šaten odcházeli s jednogólovým mankem. Na trefu kapitána Michala pár desítek vteřin po změně stran navázal Duba. Od té chvíle se Vrchovina začala spoléhat hlavně na branku, která ve spolupráci s gólmanem Šmídou nedopustila žádnou dramatizaci.
90+1'
90+1'
Úplně poslední standardní situace málem skončila třetím gólem! Nescházelo mnoho, aby hlavičkový pokus zapadl pod horní tyč.
90+1'
Navíc je znovu pískáno v neprospěch Dolního Benešova. Velká mela na malém prostoru skončila faulem na Jakuba Vašíčka.
90'
Vrchovina využila nastalé situaci k šetření času v rohu hřiště, což ji za daných okolností bohatě dostačuje.
89'
Hosté si svůj náskok bezpečně hlídají. Po faulu u rohového praporku budou těsně před koncem zahrávat standardní situaci. Na zemi zůstává Feik.
87'
Velký zmatek před domácí brankou, kde byl nedůrazný Trajkovski. Holman vystřelit ještě nedokázal, ale jeho spoluhráč pak ze střední vzdálenosti jen těsně netrefil Baránkovu pravou tyč.
86'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Josef Švanda, přichází Jiří Tulajdan.
85'
Josef Švanda se drží za břicho a podle všeho bude muset být vystřídán. Pro hosty to bude poslední pátá změna.
85'
Holman se okamžitě zapojil do hry, jenže Kubík s jeho přihrávkou dovnitř šestnáctky nepočítal. Mezitím na hřišti zůstává v nefotbalové pozici Josef Švanda.
84'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Lukáš Michal, přichází Filip Holman.
83'
Jakub Býma se zahnal s míčem až za koncovou čáru. Alespoň si to teda myslel rozhodčí Macrineanu, který mu za protesty ukázal žlutou kartu.
82'
Čerstvý Feik byl v protiútoku faulován Karčmářem. Zřejmě se to neobešlo bez nějaké podrážděné reakce, protože žlutou kartu dostali od sudího oba zúčastnění.
81'
Trajkovského pokus o vysunutí křídelníka Musily zkontroloval vracející se Lukáš Smetana.
80'
Exekuci přímého kopu z dobrých třiceti metrů na sebe vzal Lukáš Michal, jenž výrazně minul ze svého pohledu levou tyč.
79'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Lukáš Hekerle, přichází Tomáš Feik.
79'
Josef Švanda postupoval otevřeným středem hřiště, dokud ho nekompromisně nezboural faulující Blahuta.
78'
Domácím se ve druhé půli určitě nedá upřít snaha. Ve finální fázi to ale stále pokulhává, takže je Vrchovina blízko první výhře v sezóně.
76'
Dnešní utkání sleduje 163 diváků. Omezení vzniklé s prevencí proti koronavirovému onemocnění se Dolního Benešova opravdu nedotkla.
75'
Na druhém konci hřiště byl k vidění rohový kop. Nízký centr se neujal, avšak Nové Město bude pokračovat autovým vhazováním.
74'
Blahuta se hezky uvolnil uprostřed hřiště a dobrou průnikovou přihrávkou vytvořil šanci, které opět scházela preciznější koncovka.
73'
Před Musilou se otevřel prostor na pravé straně. Centr z pravého kraje měl velmi slušné parametry, ovšem jeden z hráčů ve vápně nenastavil nohu tak dobře, aby přesměroval míč mezi tyče.
71'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Luboš Chloupek, přichází Jakub Vašíček.
70'
Karčmářův nákop dva útočníky v pokutovém území nenašel. Vrchovina rychle otočila hru, ale byla z toho jen přihrávka z křídla do zámezí.
69'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Michal Skalník, přichází David Šteffl.
69'
Smetana byl při zakončení faulován, takže sudí Macrineanu nařídil standardní situaci. Tu rozehrál Michal Lukáš, nicméně Dolní Benešov se tentokrát precizně ubránil.
68'
Trajkovski šel hodně do rizika, když u vlastního vápna nahrával Musilovi. Míč si ukradl Smetana, ale střelou z dálky Baránka nepřekvapil.
67'
Šance na snížení dvougólového manka se znovu nekonala. Adam Karčmář centroval na hráče, který ve výskoku fauloval.
66'
Skroch nastartoval Musilu, do kterého jeden z obránců zajel velmi důrazným skluzem. Zákrok to ale byl čistý, takže se bude kopat roh.
65'
Hostující obrana i další centr snadno odvrátila. Luboš Chloubek se dokonce vydal do rychlého protiútoku, míč v něm ale ztratil a navíc mu byl odpískán faul.
64'
Centr makedonského legionáře byl včas odklizen na rohový kop. Všichni hlavičkáři tak zůstávají před Šmídou.
63'
Dino Trajkovski si běží pro míč, aby zrealizoval domácí standardku z křídelního prostoru.
62'
Vrchovina z rozehrávky u pravé pomezní čáry nic nevytěžila. Půlhodinu před koncem ji to za stavu 2:0 ale příliš nevadí.
61'
Další dvě žluté kartě patří Dolnímu Benešovu. V jeden moment je dostali Tomáš Moravec a Martin Krejčí.
60'
Domácí jsou po druhé inkasované brance trochu aktivnější. Dlouhodobě je však trápí přesnost přihrávek, která jim brání vytvářet si šance.
59'
Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Tomáš Gebauer, přichází Dino Trajkovski.
59'
Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Martin Pecuch, přichází Jakub Býma.
58'
Skalník zastavoval nebezpečně vypadající protiútok faulem za neoddiskutovatelnou žlutou kartu.
57'
Lukáš Smetana byl na levé straně ztrojený, ale i tak zvládl udržet míč prostřednictvím autového vhazování.
56'
Střídající Skroch laciným způsobem ztratil míč na vlastní polovině. Švanda s ním upaloval do vápna, ale tam si pádem marně říkal o odpískání penalty.
54'
Ve stejném místě vypadla ze hřiště i přihrávka Musily, kterému nevyšel úmysl o nalezení volného Matyáše Blahuty.
53'
Diagonální nákop z půlky hřiště byl pro Musilu nechytatelný. Šmída si tak nachystá rozehrávku od branky SFK.
52'
Tomáš Duba při zakončení podklouzl a domácí obrana letící balón zablokovala. Celá akce vznikla z běžného vhazování.
51'
Zhruba dvacet příznivců Vrchoviny je s dosavadním průběhem zápasu nadmíru spokojená. Hráčům v zelených dresech nyní vytváří domácí kulisu.
50'
Rozhodčí nechali být důrazný souboj u postranní čáry. Protiakce Vrchoviny tím skončila a vhazovat mohou domácí.
49'
Hosté ukázali velkou dávku sebevědomí. Švanda svůj přímočarý postup zpomalil, což ale vedlo k dalekonosné střele Michala. Baránek byl pozorný a balón vyrazil.
47'
Vrchovina právě vstřelila branku!
Domácí plány na vyrovnání berou za své! Parádní individuální akcí se blýskl TOMÁŠ DUBA, který s lehkostí prošel za obranu a ani před brankářem Šmídou ve vzniklém úniku nezaváhal.
47'
Dolní Benešov zahájil druhou půli aktivně. Celé akci scházel jen přesnější centr z levého křídla.
46'
Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Ondřej Dolba, přichází Daniel Skroch.
46'
Vrchovina byla v první půli fotbalovější. Vytvořila si více šancí a jedna z nich také skončila gólem, který ve čtyřiadvacáté minutě vstřelil nositel kapitánské pásky Lukáš Michal. Dolní Benešov držel míč hlavně na vlastní polovině. V rozehrávce si často nepočínal jistě a na útočné polovině byl rovněž skoro nulový.
45+1'
45+1'
Jiří Batelka stihl dát před Labudou malou domů na Šmídu. Před odchodem první půle se už asi nic nestane.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Vrchovinu zastavil ofsajd v samotném zárodku útočné akce. Dolní Benešov rozehrává od Baránka, který dnes má míč na noze velmi často.
44'
Slibně rozjetou akci pokazil hodně přetažený centr. Na druhé straně nezachytil míč ve hřišti ani Pecuch.
43'
Vícha předvedl klíčový zákrok proti Pecuchovi, který by se jinak hnal zleva víceméně sám na hostující branku.
42'
Martin Krejčí si dal na levé straně balón daleko od nohy a poblíž koncové čáry už nedostal čas ani prostor na odcentrování.
41'
Nakonec z toho byl jeden centr vzduchem a jeden po zemi. Ohrožení Šmídovy branky ale v žádném z těchto případů.
40'
Jiří Batelka se zavěsil do vzduchu a odehrál další z centrů na rohový kop. Toť vše už v probíhající čtyřicáté minutě.
39'
Ani směrem dopředu to není o moc lepší. Šmída byl nyní faulován, když se natahoval po letícím centru.
38'
Defenzivní činnost Dolního Benešova nepůsobí vůbec dobrým dojmem. Pár dní stará pohárová porážka z Frenštátu pod Radhoštěm podle všeho nebyla náhodná.
37'
Rozhodčí nechal běžet hru i přesto, že na hřišti zůstal ležet jeden z domácích. Využít se toho snažil Petr Duda, který však z dálky hodně přestřelil.
36'
Karčmářovi utekl míč od nohy ve vlastním pokutovém území. Dolní Benešov může mluvit o štěstí, že v blízkosti nebyl nikdo připravený na střelu.
35'
Tomáš Duba znovu rozehrál na krátko a sám odcentroval až o malý moment později. Kop to ale byl hodně nepovedený, přetažený míč vyletěl mimo hřiště.
34'
Martin Krajčí zablokoval střelu zpoza pokutového území na rohový kop. Opět to trochu smrdělo vlastním gólem.
33'
Musila se v protiútoku musel trochu vracet pro míč, který pak Blahuta mezi stopery nezachytil. Následuje klidná rozehra od Šmídy.
32'
Vít Baránek si nevěřil na výběh proti centru zprava. Proti zakončení se ale vytáhl a gólová dorážka Duby už byla z ofsajdu.
31'
Propadnutí na pravé straně domácí obrany zůstalo bez trestu. Střela z druhé vlny byla ztečovaná na roh.
30'
Vrchovina to opět přežila bez úhony. Gebauerova hlavička z nadějné pozice letěla vysoko nad horní tyč Šmídovy brány.
29'
Dolba rozdal míč napravo k Musilovi, který si vynutil faul. Dolní Benešov může opět zahrozit ze standardky.
28'
Lukáš Hekerle pořádně zavařil Šmídovu, kterému asi chtěl dát malou domů. Míč ale letěl hodně rychle a málem z toho byl ukázkový vlastenec.
27'
Šmídovi nevyšel odkop od vrchovinské branky. Domácím daroval aut, načež byla nařízena i domácí standardní situace.
26'
Chloupek se nedostal včas do vápna, aby něco udělal s centrem z levého křídla. Ten zapadl do náruče Baránka.
24'
Petr Šmída si křikl a precizně zastavil dlouhý nákop z hloubi pole. Vrchovina se díky tomu rychle přestěhovala do „útočného pásma" a tam LUKÁŠ MICHAL nezalekl vybíhajícího gólmana Baránka.
23'
Sudí dali oběma týmům trochu času na osvěžení. Z hostujícího kotle se mezitím začalo dýmit, neboť si fandové z Nového Města přivezli i nějakou tu pyrotechniku.
22'
První žlutou kartu dnešního utkání obdržel hostující kapitán Lukáš Michal. Stalo se tak po faulu u půlící čáry.
21'
Neúspěšně sklepnutý centr před domácí branku skončil až u Hekerleho, jenž se rozhodl pro návrat do klidného středu pole.
20'
Tomáš Duba vsadil na rozehrávku na krátko. Domácí si na kraji obrany poradili a zajistili si odkop od branky.
19'
Další roh Vrchoviny, o jehož zisk se znovu postaral aktivní Luboš Chloupek.
18'
Zahrál si také Šmída, kterého si našel domácí centr z pravého křídla.
17'
Nepřesný nákop z poloviny Vrchoviny končí až u Baránka, kterému hosté dávají moře času na rozehrávku.
16'
Chloupkův přízemní pas do pokutového území domácí obranu v žádném případě nezaskočil.
15'
Z Michalovy standardní situace se stal další roh pro Vrchovinu.
14'
Ještě jednou v akci Chloupek, který dobře odcentroval, ale jeden z jeho kolegů vpádu zakončil nad horní tyč.
13'
Hosté se hezky prokombinovali až k první šanci. V zakončení se objevil Chloupek, který z úhlu orazítkoval jen vnějšek boční sítě.
12'
Ondřej Kubík zůstal při centru zprava trestuhodně osamocen. Bez výskoku se dostal k hlavičce, ale míč přes několik překážek na malém vápně do branky nedoletěl.
11'
Dolní Benešov podruhé zahrozil z centru z pravé strany. Zatím to stačilo na zisk rohového kopu.
10'
Centr zleva se domácím povedlo odklidit do bezpečí. Vrchovina se vrátila doprostřed hřiště, odkud přišel nepřesný nákop do autu.
9'
Hosté zaútočili po levém kraji hřiště a vypracovali si první rohový kop.
8'
K ničemu kloudnému to ale nevedlo. Přihrávka do křídelního prostoru byla příliš prudká a způsobila jen odkop od Šmídovy brány.
7'
Mužstvo z Hlučínska se usadilo na útočné polovině a snaží se nalézt nějakou skulinku v zatažené obraně Nového Města.
6'
Oba týmy mají problém udržet míč a založit nějakou souvislejší akci. Hodně se hraje v zahuštěném prostoru okolo středového kruhu.
4'
Matyáš Blahuta se natahoval po centrovaném míči. Úplně ideálně ho hlavou ale nekontaktoval a Petr Šmída zůstal bez zákroku.
3'
Od Dolního Benešova je to trochu nervózní start. Po faulu na Pecucha domácí míč zbytečně ztratili a museli se rychle vrátit, aby pomohli Baránkovi.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrobílých, zatímco hosté v zelenočerných dresech.
1'

FC Dolní Benešov: Baránek – Krejčí, Dolba, Moravec (C), Blahuta, Pecuch, Gebauer, Labuda, Karčmář, Kubík, Musila.
Náhradníci: Býma, Romaněnko, Večerek, Trajkovski, Skroch, Foitzik.

SFK Vrchovina: Šmída – Švanda, Vícha, Hekerle, Smetana, Michal (C), Batelka, Skalník, Chloupek, Duba, Duda.
Náhradníci: Skryja – Feik, Vašíček, Holman, Tulajdan, Šteffl.

Rozhodčí: Macrineanu – Černoevič, Bebenek.
Vzájemné zápasy

16.08.2019 Vrchovina – Dolní Benešov 3:1
08.06.2019 Vrchovina – Dolní Benešov 0:0
27.10.2018 Dolní Benešov – Vrchovina 0:0.
SFK Vrchovina

Mužstvo z Nového Města na Moravě jde do dnešního utkání druhého kola v roli mírného favorita, což je dáno i mnohem lepšími výkony z minulé sezóny. Vrchovina zvítězila v osmi z osmnácti zápasů, k tomu přidala čtyři remízy a v nedohrané soutěži obsadila deváté místo se ztrátou tří bodů na šesté béčko Baníku Ostrava. V úvodním kole nové sezóny každopádně nebodovala. Na domácím hřišti prohrála s Vyškovem 1:2. Jediný gól přitom vstřelil Luboš Chloupek.
FC Dolní Benešov

Domácí klub neprochází příliš úspěšným obdobím. V předchozí nedohrané sezóně uhrál pouhopouhých šest bodů a nebýt koronavirové pandemie, tak by se s třetí nejvyšší soutěži pravděpodobně rozloučil. Takto Dolní Benešov nesestoupil a minulý týden mohl nastoupit k utkání prvního kola na hřišti sousedního Hlučína, odkud si odvezl porážku 0:1. Mizérie to byla také v prvním kole národního poháru. Dolní Benešov jel do divizního Frenštátu pod Radhoštěm a po slaboučkém výkonu prohrál 0:2.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola MSFL. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Dolním Benešovem a Vrchovinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.