MSFL - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Hlučín - 5. dubna 2023   16:30

Frýdek-Místek
0:2
(0:2)
Hlučín
Hlučín
21' Ptáček   • 28' Smékal
Gergela – Massaniec, Velner (C), Kostka (62. Němec D.), Janjuš, Konečný (79. Barkov), Zupko (70. Střelec), Obuch, Coufal, Hykel, Rubý
Prokel – Blejchař, Nevřela, Barkov, Kohut, Němec D., Střelec
Silný – Grečmal, Slabý
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
266 diváků
Hlučín
Fojtíček – Hasala, Tomšů, Ptáček (66. Praus), Plesník (C), Smékal (89. Holzer), Mládek (66. Kovala), Zajíček (74. Wala), Moučka, Kolaska, Buchvaldek (66. Šindler)
Kolenko – Kovala, Wala, Holzer, Šindler, Praus, Kocur

90+3'
90+3'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko a centr Janjuše našel hlavu Střelce, ovšem jeho zakončení letělo vedle brány.
90+2'
Vojtěch Kolaska si ale s centrem na přední tyč dokázal poradit a odvrátil balón na roh.
90+1'
Teodor Janjuš ještě v nastavení zápasu vybojoval volný kop z pravé strany.
90'
Jakub Massaniec se sice dostal ke hlavičce po centru Rubého z volného kopu, ale míč skončil jen vedle brány.
89'
Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Smékal, přichází Holzer.
88'
Posléze se na druhé straně ocitl ve velké šanci Dominik Smékal, ale jeho první ránu vyrazil Gergela a druhý pokus zblokoval Massaniec!
88'
Patrik Rubý svou další skvělou přihrávkou našel Velnera, ale ten při pokusu o centr trefil soupeře, od kterého se balón odrazil do domácího hráče a následně do zámezí.
87'
Standardní situace ovšem skončila jen balónem v rukou gólmana. Posléze přišel rychlý útok hostů, ovšem ten nic nepřinesl.
86'
Centr Janjuše byl velmi nebezpečný, ovšem Střelec na něj nedosáhl a obrana Hlučína jej odvrátila do zámezí. Následuje rohový kop.
85'
Denis Němec nyní dostal trochu prostoru, ale jeho pokus z kroku ze střední vzdálenosti skončil jen v moci gólmana Fojtíčka.
84'
Rubý připravil míč pro Hykela, který střílel k pravé tyči, ale Fojtíček vytáhl důležitý zákrok ke konci tohoto utkání!
83'
Domácí hráč selhal při odkopu po rohovém kopu soupeře a Vojtěch Wala se tak ocitl v obrovské šanci, ovšem jeho pokus z malého vápna letěl nad bránu!
82'
Hlučínu se podařilo získat další rohový kop, s jehož rozehráním rozhodně nespěchá.
81'
Válcovny sice mají balón častěji na svých kopačkách. Podle údajů a statistik v 55 % času. Ovšem nadále si nedokážou vytvořit směrem dopředu nic nebezpečného.
80'
Vojtěch Kolaska si poradil s nákopem Obucha a následně v souboji s Barkovem.
79'
Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
ze hřiště odchází Konečný, přichází Barkov.
77'
Frýdeckomísteckým se ale nadále nedaří vytvořit nebezpečná příležitost. Kvalita obou mužstev je dnes na jiných úrovních.
75'
Druhá část zápasu přináší velkou pocti nedovolených zákroků. Nyní se jej dopustil hlučínský hráč.
74'
ze hřiště odchází Zajíček, přichází Wala.
74'
Velmi nepříjemný centr na malé vápno, kde se snažil tečovat balón Dominik Hasala, což se mu nepodařilo. Domácí defenzíva nyní měla velké štěstí!
73'
A další nedovolený zákrok ze strany domácího celku. Následuje tak další standardní situace Hlučína.
72'
Maxim Obuch tvrdým skluzem přerušil únik soupeře a uviděl kartu žluté barvy.
71'
Posléze sice Lipina získala volný kop, ale centr Rubého byl nepřesný a skončil v moci hlučínského gólmana.
70'
Teodor Janjuš, jenž dnes slaví své dvaadvacáté narozeniny, se z pravé strany vápna dostal ke střele, která nadělala Fojtíčkovi problémy, ale hostující brankář ji nakonec dokázal vyrazit!
70'
ze hřiště odchází Zupko, přichází Střelec.
68'
Nyní se toho na hrací ploše moc neděje. Hraje se převážně okolo středu hrací plochy.
Dnešní utkání sleduje 266 diváků.
66'
ze hřiště odchází Mládek, přichází Kovala,
ze hřiště odchází Ptáček, přichází Praus,
ze hřiště odchází Buchvaldek, přichází Šindler.
65'
Hned dva nepříjemné souboje nyní svedli hráči uvnitř pokutového území Frýdku-Místku. Dle sudího ale bylo vše čisté.
64'
Hostující celek má nadále zápas plně pod kontrolou a nedává Frýdku-Místku ani špetku naděje na body.
62'
ze hřiště odchází Kostka, přichází Němec D.
61'
Nejprve přišel útok Hlučína, který skončil v moci Gergely. Posléze rychlý brejk Frýdku, ale střela Rubého letěla vedle.
60'
Velner si zasekl míč před soupeřem a následně hledal Konečného, ale ten na balón hlavou nedosáhl.
58'
Tomáš Hykel šel k zemi uvnitř vápna soupeře, ale sudí se k odpískání penalty neměl.
57'
Patrik Rubý se opět pokusil o překvapení brankáře střelou z dálky, ale míč letěl hodně vedle.
56'
Posléze už byla standardní situace Hlučína rozehrána nakrátko, ale žádnou vážnější situaci diváci na Stovkách k vidění neměli.
55'
Kostkovi se sice podařilo odvrátit centr, ale jen na další roh.
54'
Jakub Massaniec zblokoval další pokus o centr soupeře z pravého křídla. Hlučín tak má zápas nadále pod svou kontrolou.
52'
Hosté drží balón nepříjemně blízko šestnáctky soupeře a snaží se najít skulinku pro střelu.
51'
Coufal si neporadil s míčem uvnitř vápna a daroval tak soupeři rohový kop.
49'
Rubý uvnitř vápna našel Hykela, který se snažil patičkou prostrčit balón na Konečného, ale defenzíva Hlučína byla opět připravená.
48'
Dominik Konečný se málem dostal do zakončení, ale poslední obránce mu dokázal odkopnout balón ve velmi zajímavé příležitosti.
47'
Rubý se snažil sběhnout za obranu, ale nachytal se pouze v ofsajdové pasti.
46'
45+1'
45+1'
Centr z pravé strany skončil u domácího brankáře a to je pro první půli vše.
45'
Zupko centr prodloužil na přední tyči a následně se snažil zakončit hlavičkou Coufal, ale ten byl natěsno bráněn a balón tak skončil v rukavicích Fojtíčka.
45'
Rubý hledal Hykela, ale ten rybičkou na míč těsně nedosáhl. Následně ale Válcovny získaly alespoň roh.
43'
Také Michael Gergela si poradil s centrem z rohu a dlouhým odkopem našel Janjuše. Posléze přišel faul na Obucha a Frýdek-Místek bude před poločasem zahrávat volný kop.
43'
Alex Fojtíček si poradil s centrovaným míčem a okamžitě rozehrál útočnou akci Hlučína, která přinesla znovu rohový kop. Těch už hosté v první půli zahráli nespočet.
42'
Tentokrát rohový kop hostů nepřinesl nic nebezpečného a míč odkopl Rubý. Po chvíli přišel faul na Janjuše.
41'
Centr Zajíčka z pravé strany byl odvrácen Massaniecem pouze do zámezí a Hlučín tak získal další rohový kop.
40'
Lipina se nyní snaží presovat hodně vysoko, ale Hlučín se stále nedopustil žádné vážnější chyby, kterou několikrát předvedli domácí.
39'
Coufal měl velké problémy s míčem jako poslední hráč, ale nakonec jej s trochou štěstí dokázal udržet před dvěma útočníky soupeře.
38'
Standardní situace domácích ale nepřinesla nic nebezpečného a Hlučín pokračuje v cestě za třemi body.
37'
Faul ze strany hostů znamená volný kop Frýdeckomísteckých z levé strany.
35'
Po centru ze standardní situace míč poskakoval uvnitř vápna, ale žádný z domácích hráčů se nedostal do zakončení.
33'
Tomšů na poslední chvíli zblokoval přihrávku Rubého. Posléze ovšem Válcovny získaly volný kop a následně také rohový.
32'
Janjušovi se nepodařilo zpracování ve středu hrací plochy a Frýdek-Místek má nyní obrovské problémy s rozehrávkou.
31'
Nyní se na domácí bránu valí jedna šance za druhou. Pravděpodobně Dominik Hasala si sběhl na nákop za defenzívu, ale jeho střela těsně minula pravou tyč!
29'
Znovu chyba v domácí rozehrávce, ale střela hlučínského hráče letěla pouze nad bránu Gergely.
28'
Hlučín právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky. Tomáš Hykel zcela zbytečně dlouho držel míč a posléze vymyslel katastrofální přihrávku brankáři, čehož využil DOMINIK SMÉKAL, jenž vyhrál souboj s gólmanem a posléze patičkou zakončil do prázdné svatyně.
26'
Tomáš Hykel si sběhl za obranu na skvělý dloubáček Rubého a následně zakončil k pravé tyči, ovšem pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu. Gól tedy neplatí.
25'
Zupkovi se povedlo zblokovat přihrávku ve středu hrací plochy, ale je z toho jen autové vhazování Hlučína.
24'
Frýdek-Místek sice byl v úvodu utkání o něco lepším týmem na trávníku, ale nyní přicházejí zcela laciné individuální chyby.
23'
Další obrovská šance hostů! Tomáš Buchvaldek se z pravé strany prodral do zakončení, ale to skončilo těsně vedle levé tyče!
21'
Hosté se ujímají vedení! Tentokrát přiletěl sehraný přízemní centr na přední tyč, kde efektivně zakončil za záda Gergely JAKUB PTÁČEK.
21'
Opět to byl Radek Coufal, jenž dokázal odvrátit centr soupeře a následuje znovu rohový kop.
20'
Tlak hostů trvá a bude následovat dalším volným kopem z levé strany.
18'
Centr Smékala odvrátila domácí defenzíva na rohový kop.
17'
Coufal sice zblokoval centr Zajíčka, ale posléze se Janjuš dopustil faulu. Následuje tak volný kop Hlučína.
16'
Kostka měl problémy s napadáním Adama Zajíčka, ale nakonec získal pro Frýdeckomístecké autové vhazování.
15'
Patrik Rubý se snažil překvapit Alexe Fojtíčka, někdejšího mládežnického brankáře Manchesteru United, ovšem pokus domácího hráče zamířil vedle.
14'
Hosté se z rychlého brejku dostali ke střele, ale ta nepřinesla žádné ohrožení svatyně Gergely.
13'
Po pár minutách ošetřování se opět může pokračovat. Domácí celek to znovu zkouší přes levou stranu.
11'
Standardní situace domácího mužstva nepřinesla nic vážnějšího. Posléze se hra přerušila, jelikož jeden z hostujícího kádru má zdravotní problémy.
10'
Lipina dalším útokem získala rohový kop z levé strany a na začátku zápasu je lepším týmem.
8'
Hosté se dostali dopředu, ale na pravé straně nedokázali vymyslet nic vážnějšího.
7'
Posléze musel zasáhnout brankář Alex Fojtíček, jelikož přišel přízemní centr do vápna.
6'
Janjuš předvedl skvělou techniku s míčem, čehož se chytil také Obuch. Válcovny pokračují v úvodním nátlaku.
5'
Velner nezastihl nákop svého spoluhráče a Hlučín se tak postará o další autové vhazování.
4'
Frýdeckomístečtí se nyní ujali balónu na polovině soupeře, ale Konečný se nedostal po pravé straně.
2'
Domácí hráči vysokým napadáním znepříjemnili rozehrávku soupeře. Hlučín ale získal alespoň autové vhazování.
1'

FK Frýdek-Místek: Gergela – Massaniec, Velner (C), Kostka, Janjuš, Konečný, Zupko, Obuch, Coufal, Hykel, Rubý
Náhradníci: Prokel – Blejchař, Nevřela, Barkov, Kohut, Němec D., Střelec
Trenér: Robert Pištěk

FC Hlučín: Fojtíček – Hasala, Tomšů, Ptáček, Plesník (C), Smékal, Mládek, Zajíček, Moučka, Kolaska, Buchvaldek
Náhradníci: Kolenko – Kovala, Wala, Holzer, Šindler, Praus, Kocur
Trenér: Filip Smékal

Rozhodčí: Silný – Grečmal, Slabý.
Dobrý výkon na body nestačil

Ve 22. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek představil v Kunovicích proti rezervě Slovácka. V první půli byl k vidění vyrovnaný průběh utkání s gólem na každé straně. Po změně stran se soupeř dostal podruhé v utkání do vedení. Posléze si Válcovny vytvořily několik šancí ke srovnání, ale domácí brankář tyto příležitosti pokryl. Lipina tak po dvou výhrách v řadě, i přes dobrý výkon, odjela s prázdnou.

„Prohra? Ano, ale se vztyčenou hlavou. Byl to možná náš nejlepší výkon za jednadvacet zápasů, ale bohužel jsme dnes bez bodů. Kromě prvních patnácti minut jsme byli jednoznačně lepší a vypracovali jsme si řadu závarů v šestnáctce Slovácka. Soupeř byl u naší brány třikrát a vstřelil nám dva góly. Lekce z produktivity. Je to za námi, zítra dostanou kluci individuální plány a v úterý se již připravujeme na Hlučín,“ dodal k utkání lodivod Válcoven.

1. FC Slovácko B – FK Frýdek-Místek 2:1 (1:1)

Branky: 36. a 57. Šlechta – 43. Hykel (pk)

Sestava FM: Gergela – Velner (K), Massaniec, Coufal, Kostka – Hykel (88. Kohut), Obuch – Janjuš, Rubý, Konečný (58. Němec D.) – Střelec (69. Zupko)
Hlučín sahá po prvním místu

Momentálně se Hlučínští nachází na druhé pozici s počtem 45 bodů. Na první Kroměříž ztrácejí sedm bodů, ovšem mají dva zápasy k dobru. Hlučínští fotbalisté v pátek přivítali FK Blansko. Hosté potvrdili jarní formu a domácímu mužstvu utkání dost znepříjemnili. Přesto tři body zůstaly na Prajzské. V prvním poločase otevřel skóre Zajíček, v závěru utkání pečetil vítězství Hlučína v poměru 2:0 Smékal.

„Blansko potvrdilo, že se jedná o velice kvalitního soupeře. Zpočátku nás zaskočilo rozestavením se třemi obránci, takže nám chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Hodně nám samozřejmě pomohla šťastná střela Zajíčka. Dále jsem rád, že se nám povedlo střídání, protože Ptáček pak zařídil druhý gól pro Smékala. Kluky musím pochválit. Cením si toho, že bojovali a obětovali se,” řekl k zápasu trenér Smékal.

FC Hlučín – FK Blansko 2:0 (1:0)

Branky: 31. Zajíček, 83. Smékal

Sestava HLU: Kolenko – Wala (79. Kolaska), Hasala, Plesník, Tomšů – Buchvaldek (79. Kovala), Mládek – Zajíček (88. Puchala), Smékal, Moučka – Šindler (66. Ptáček)
Lipina, jeden ze dvou celků, který v Hlučíně bral všechny body

V páteční podvečer 12. srpna odehráli frýdeckomístečtí muži utkání na půdě Hlučína. Po velmi dobrém výkonu, který okořenil jedinou brankou zápasu Marián Kovařík si Válcovny připsaly do tabulky tři body. Doposud se tak staly jedním ze dvou celků, jenž v Hlučíně uspěly. Druhým týmem bylo v listopadu Slovácko B. „Vynikající organizovaný výkon od všech hráčů, před kterými smekám. Tento zápas jsme potřebovali jako sůl. Parta se semkla a obstála v těžké zkoušce," okomentoval utkání trenér Pištěk.

FC Hlučín – FK Frýdek-Místek 0:1 (0:1)

Branky: 18. Kovařík

Sestava HLU: Lapeš – Hasala, Lehnert, Holzer (84. Šindler), Plesník (K), Smékal, Mládek, Zajíček (62. Putyera), Moučka, Wolf (84. Ptáček), Buchvaldek (73. Tomšů)

Sestava FM: Gergela – Burgo, Dadak, Massaniec, Nevřela – Velner (K), Rubý, Hykel (90. Zupko) – Konečný (81. Kirschner), Kovařík, Martiník (90+2. Khalifa)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.