MSFL - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Uh. Brod - 15. dubna 2023   16:00

Frýdek-Místek
25' Střelec  • 30' Obuch  • 79' Rubý  • 90' Barkov
4:1
(2:1)
Uh. Brod
Uh. Brod
45' Lorenc
Gergela – Velner (K), Coufal, Massaniec, Nevřela – Obuch, Hykel (90+1. Zupko) – Janjuš (88. Konečný), Rubý (90+1. Martiník), Barkov – Střelec (83. Kohut)
Prokel – Zupko, Blejchař, Kostka, Martiník, Kohut, Konečný
Julínek – Slabý, Vejtasa
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
209 diváků
Uh. Brod
Nemrava – Chrudina (46. Obdržálek), Lorenc (K), Švrček (72. Mančík), Strachoň, Venený (58. Nevařil), Michalec M., Michalec J., Leskovjan (72. Šmatelka), Flasar, Tkadlec
Somberg – Obdržálek, Mančík, Šmatelka, Nevařil

90+2'
90+1'
Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
ze hřiště odchází Rubý, přichází Martiník,
ze hřiště odchází Hykel, přichází Zupko.
90'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Po centru Tomáše Hykela se z voleje opřel do míče TIMOFEJ BARKOV, jenž upevňuje skóre na 4:1 a Frýdek-Místek po třech prohrách vítězí.
88'
ze hřiště odchází Janjuš, přichází Konečný.
87'
Balón nyní skončil jen za hostující bránou a Frýdek-Místek zvládá konec tohoto zápasu.
85'
Mário Michalec uviděl od sudího Julínka kartu žluté barvy.
83'
ze hřiště odchází Střelec, přichází Kohut.
82'
Standardní situace domácích neskončily další brankou a Uherský Brod tak má nějakých osm minut ke vstřelení dvou gólů.
80'
Válcovny druhým gólem uklidnily vlastní kopačky a získaly druhý rohový kop v řadě.
79'
Domácí mužstvo se dostává zpět do dvoubrankového vedení! PATRIK RUBÝ se ujal přímého kopu ze strany, který tečoval hostující hráč a balón skončil za zády bezmocného Nemravy.
77'
Matěj Lorenc jako první hráč hostů uviděl žlutou kartu za svůj faul.
75'
Domácí kouč Robert Pištěk si zatím schovává střídání pravděpodobně ke konci zápasu, zatímco Lukáš Pazdera už využil dvě možnosti k vystřídání.
72'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod:
ze hřiště odchází Leskovjan, přichází Šmatelka,
ze hřiště odchází Švrček, přichází Mančík.
70'
Domácí se snažili prodrat přes pravé křídlo, ale tam nebyl dostatek místa a míč tak dostali přes obrannou formaci na druhou stranu.
67'
Ondřej Strachoň byl velmi blízko srovnání zápasu, ale jeho hlavička trefila pouze horní tyč domácí brány!
Dnešní utkání sleduje 209 diváků.
64'
Patrik Rubý se následně dostal ke střele, ale z oblasti pokutového puntíku vysoce přestřelil.
63'
Vypadá to, že domácí se z nejhoršího dostali a po dlouhé době získali rohový kop.
60'
Hodina zápasu je za námi a schyluje se nám k pořádnému drama. Uherský Brod je ve druhé části jednoznačně aktivnějším týmem na trávníku, ale zatím míjí domácí bránu, kterou střeží Michael Gergela.
58'
ze hřiště odchází Venený, přichází Nevařil.
57'
Kdo by čekal takový vývoj po 40 minutách, byl by pravděpodobně za blázna. Frýdek-Místek je momentální zcela mimo a může děkovat soupeři za jejich nepřesné střely. Mário Michalec nyní hlavičkoval nad.
55'
Ve druhé půli se zatím hraje pouze na jednu bránu, kterou je ta Frýdeckomístecká. Další střela ale letěla opět mimo.
54'
Nyní se nový hráč na hrací ploše Jakub Obdržálek dostal ke střele, ovšem toto zakončení mířilo pouze nad domácí svatyni.
53'
Marek Flasar se dostal ke střele po nebezpečném tlaku Brodu, ale jeho pokus skončil těsně vedle domácí svatyně!
51'
Hosté nyní pokračují v obléhání domácí šestnáctky a k dispozici mají další roh.
50'
Posléze ale k balónu dostal Uherský Brod, ovšem centr z levé strany skončil u brankáře.
48'
Začátek druhého poločasu se hraje převážně ve středu hrací plochy a domácí už vymýšlejí kombinaci pro útok.
46'
ze hřiště odchází Chrudina, přichází Obdržálek.
46'
45'
45'
Uherský Brod právě vstřelil branku!
Hostům se nakonec z poslední možnosti v první půli podařilo snížit. MATĚJ LORENC se dostal k míči po centru z volného kopu a překonal gólmana Gergelu.
45'
Před poločasovou přestávkou se Tomáš Hykel dopustil tvrdého faulu a uviděl kartu žluté barvy.
44'
Následně se ale hosté nedostali k žádnému zakončení a Michael Gergela tak zatím neměl příliš práce.
43'
Velmi atraktivní zápas se přelévá z jedné strany na druhou a nyní Uherský Brod získal vůbec svůj první rohový kop.
40'
Opět se Pavel Střelec ocitl ve velké šanci, ale brankář Uherského Brodu svým fantastickým zákrokem vykryl hlavičku domácího útočníka!
38'
Posléze se Uherský Brod dostal do rychlého brejku, ale Mário Michalec pálil pouze vedle domácí svatyně.
37'
Domácí hráči jsou v první půli při chuti a Maxim Obuch chtěl navázat na svou první branku v dresu Frýdku-Místku, ovšem tentokrát jeho ránu vyrazil Vít Nemrava.
35'
A znovu se Střelec dostal do zakončení ve velmi dobré příležitosti po přihrávce Janjuše, ale z malého čtverce poslal balón pouze nad bránu! Nemrava měl velké štěstí.
34'
Lipina ovšem pokračuje v jednoznačné dominanci na trávníku a dnes dělá svým fanouškům radost.
32'
Po chvíli ale další tlak domácích zastavil pomezní rozhodčí, jenž zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
31'
Pavel Střelec se ocitl v další šanci, ale tentokrát nebyl úspěšný. Frýdek-Místek se tak bude muset spokojit s dalším rohem.
30'
Po půl hodině utkání se Válcovny dostávají do dvoubrankového vedení! MAXIM OBUCH si vzal standardní situaci na starost a jeho dlouhý centr bez jediného dotyku hráčů nakonec zapadl až k zadní tyči.
29'
Tentokrát také domácí celek získal nebezpečný volný kop.
27'
Nyní přišel nedovolený zákrok ze strany domácích, ale s centrem do vápna si defenzíva Lipiny poradila.
25'
Tlak domácího mužstva vyústil v úvodní branku! Po dalším rohovém kopu se dostal k zakončení PAVEL STŘELEC a tentokrát už byl brankář Nemrava krátký.
25'
Po dlouhém obléhání se ke střele dostal znovu Janjuš a hostující gólman měl problémy. Frýdek-Místek získal rohový kop.
22'
Frýdeckomístečtí získali další rohový kop, ale obrana hostů si opět poradila a dostala míč ze své poloviny.
20'
Další nebezpečný útok ze strany domácích, ale centr z pravé strany odvrátila defenzíva Uherského Brodu.
19'
Jan Michalec se z levé strany prodral do zakončení, ale Michael Gergela byl připraven a poradil si.
16'
Domácí mužstvo je v úvodu zápasu rozhodně aktivnějším celkem na hrací ploše a vyvíjí na svého soupeře nátlak.
13'
Pavel Střelec už překonal brankáře Nemravu, ale poslední obránce odkopl balón před brankovou čárou! Posléze Frýdeckomístečtí získali roh, který ale skončil jen nad hostující svatyní.
12'
Střela Patriku Rubému příliš nesedla, neboť skončila až u rohového praporku.
7'
Teodor Janjuš se po centru Nevřely dostal do zakončení z malého čtverce, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Nemravy.
1'

FK Frýdek-Místek: Gergela – Velner (K), Coufal, Massaniec, Nevřela – Obuch, Hykel – Janjuš, Rubý, Barkov – Střelec
Náhradníci: Prokel – Zupko, Blejchař, Kostka, Martiník, Kohut, Konečný
Trenér: Robert Pištěk

ČSK Uherský Brod: Nemrava – Chrudina, Lorenc (K), Švrček, Strachoň, Venený, Michalec M., Michalec J., Leskovjan, Flasar, Tkadlec
Náhradníci: Somberg – Obdržálek, Mančík, Šmatelka, Nevařil
Trenér: Lukáš Pazdera

Rozhodčí: Julínek – Slabý, Vejtasa.
V Uničově těsná prohra

Ve 23. kole MSFL se Frýdek-Místek vydal do Uničova zopakovat podzimní vítězství na Stovkách. V první půli padla jedna branka z kopačky Aleše Krče. Ve druhé části zápasu se sice povedlo srovnat Barkovovi, ale před koncem zápasu Nevřela smolně tečoval střelu Vichty, která skončila ve frýdeckomístecké svatyni. Válcovny prohrály v Uničově 1:2.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Opět nás doběhl anglický týden. Soupeř měl rozhodně více ze hry, ale tento zápas jsme mohli určitě dotáhnout k bodovému zisku. No to bychom ale nemohli dostávat góly jaké dostáváme, protože to je na televarieté. Nerozumím, nechápu. V poslední třetině zápasu došlo ke zlepšení naší hry, vyrovnali jsme po krásné akci mezi Rubým a Barkovem, ale stejně body nezískáme, protože dostaneme gól z dvaceti metrů po teči našeho hráče. Musíme si to vyhodnotit. S některými hráči budeme mít osobní pohovory, protože individuální výkony jsou absolutně nedostačující.“

SK Uničov – FK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

Branky: 19. Krč, 81. Vichta – 62. Barkov

Sestava FM: Gergela – Velner (K), Coufal, Massaniec – Janjuš, Hykel, Obuch, Nevřela – Konečný (85. Střelec), Rubý, Barkov (76. Němec D.)
Brod na jaře bez výhry

Uherský Brod se v tabulce nachází na 13. místě s počtem 24 bodů a skóre 26:34. Po velmi cenné remíze 1:1 s Hlučínem, kterou minutu před koncem zachránil Strachoň se Brod utkal v domácím prostředí s Hranicemi. Hosté ale páteční sváteční předehrávku 23. kola rozhodli slepenými brankami Hapala a Markoviče ve druhém poločase po dohraných standardních situacích. Za domácí hlavou snižoval střídající Mančík. Alespoň na bod už ale Broďané v dramatickém finiši nedosáhli.

„Pokud nebudeme zvládat minisouboje při standardních situacích a nevyvarujeme se individuálních chyb, nikam se nepohneme. Pokud se to bude opakovat, nebudeme vyhrávat a nemůžeme pomýšlet na úspěch. A je jedno, zda na hřišti makáme, plníme úkoly. Chyby a nedůslednost nás srážejí. Je to o zodpovědnosti každého hráče. Nejsou to systémové, ale individuální chyby. Bohužel klíčové souboje nezvládli ti nejzkušenější, na kterých by to mělo stát. Přitom výšku v pokutovém území máme. Všichni cítíme, že situace není úplně dobrá, ale zatím není důvod propadat panice. Před námi je spousta zápasů, včetně dvou dohrávek, ale na druhé straně víme, že nám to nesmí ujet, ať to nehoníme na konci sezony, kdy už může být pozdě,“ vyjádřil se kouč Uherského Brodu Lukáš Pazdera. (zdroj: cskub.cz)

ČSK Uherský Brod – SK Hranice 1:2 (0:0)

Branky: 79. Mančík – 67. Hapal, 72. Markovič

Sestava ČSK: Nemrava – Flasar, Lorenc, Tkadlec, M. Michalec (52. Mančík) – Švrček, Venený, Leskovjan (85. V. Straňák), Obdržálek (72. Šmatelka), Strachoň – J. Michalec (72. Valenta)
Začátek utkání rozhodl

Po senzačním vyřazení druholigové Opavy z poháru chtěli svěřenci Roberta Pištěka bodovat v rámci 7. kola také Uherském Brodě. Do utkání ale Frýdeckomístečtí vstoupili velmi špatně, neboť už v deváté minutě otevřel skóre Leskovjan a o pár chvil později přidal druhou branku Tkadlec. V 50. minutě sice snížil Martiník, ale Lipina srovnávací gól nevstřelila a v Uherském Brodě prohrála 1:2.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Našich prvních dvacet minut nám prohrálo zápas. Absolutně laxní vstup do utkání stál tři body. Den otevřených dveří v defenzívě. Od dvacáté minuty jsme byli aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Vytvořili jsme si i řadu šancí a minimálně bod jsme si mohli odvézt. Šance jsme ale nevyužili. Jedinou branku vstřelil Martiník. Naše výkony jsou jako den a noc. Pokud je nedokážeme stabilizovat, nemůžeme hrát nahoře. Tento týden byl extrémně náročný."

ČSK Uherský Brod – FK Frýdek-Místek 2:1 (2:0)

Branky: 9. Leskovjan, 17. Tkadlec – 50. Martiník

Sestava ČSK: Somberg – Tkadlec, Lorenc, Venený, Strachoň (89. Masař), Josefík (K), Michalec M., Michalec J. (66. Švrček), Leskovjan (66. Gettler), Nevařil, Sedláček (46. Šmatelka)

Sestava FM: Gergela – Nevřela (85. Dadak), Blejchař, Massaniec, Velner (K), Burgo, Kostka (46. Martiník), Konečný, Kovařík, Hykel (82. Kirschner), Rubý
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.