MSFL - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hlučín : Znojmo - 28. dubna 2023   18:00

Hlučín
Hlučín
24' Praus  • 75' Zajíček  • 80' Moučka  • 85' Holzer
4:0
(1:0)
Znojmo
Znojmo
Hlučín
Kolenko – Wala (87.Kocur), Holzer, Šindler (60.Ptáček), Tomšů (60.Zajíček), Praus (68.Hasala), Kolaska, Plesník (K), Mládek, Moučka, Buchvaldek (60.Kovala)
Fojtíček
Tomáš Kostelník – David Poláček, Petr LukašíkDelegát: Jiří Juřička
Znojmo
Škugor – Baaloul (54.Kilibarda), Trjković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi (73.Putu), Pragr, Suchý, Ledecký, Gomes De Gouveia (31.Dao Outtara), De Vasconcelos
Hamza – Březina, Kartišovs, Lukčo

Domácí Hlučín potvrdil roli favorita nejen tohoto zápasu, ale i celé soutěže a zaslouženě vyhrává. Pro hosty byla krutá především závěrečná čtvrthodinka, kdy sice nejprve neinkasovali z jedné penalty, ale následná penalta jim konto pošramotila a pak následovaly další dva zásahy do otevřené obrany hostů. Hlučín tak vyhrál podobně jako na podzim o čtyři branky, tehdy to ale bylo jasné už v průěhu celého zápasu, dnes až v poslední patnáctiminutovce.

Hlučín je tak na 1.místě tabulky, Znojmo kleslo na místo čtrnácté.

V dalším kole jede Hlučín příští sobotu na půdu posledních Vítkovic a Znojmo přivítá Vrchovinu z Nového Města na Moravě.

Děkuji za vám za pozornost a příště se budu těšit na počtenou.
90+3'
90+3'
O poslední střelu zápasu se postaral Ivanović a málem překvapil domácího gólmana ze vzdáleného přímého kopu.
90+3'
Do posledních minut má zápas z obou stran vysoké tempo.
90'
Hostům dnes není přáno, dostali se ke střele, ale jen do boční sítě.
89'
Ve velké šanci alespoň zkorigovat výsledek byl Dao Outtara, ale střelu mu zblokoval na roh jeden z domácích. Hosté tak mají alespoň roh.
87'
Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Wala, přichází Kocur.
85'
Hlučín právě vstřelil branku!
Domácí už hrají prim. Z dalšího rychlého protiútoku se prosazauje technickou střelou, která přeplachtila brankáře, JAN HOLZER.
84'
Domácí jsou plni elánu a nyní Škugor zachraňoval před dalším gólem na brankové čáře.
82'
Žluté karty dostávají asistent Pavel Macháč a trenér brankářů a masér Pavel Bardoň, členové znojemského realizačního týmu.
80'
Domácí se prosazují z rychlého protiútoku a odpustek za neproměněnou penaltu si získává DAVID MOUČKA, pro kterého už bylo jednoduché doklepnout do odkryté branky.
75'
Tentokrát se střely ujal ADAM ZAJÍČEK, zamířl z puntíku přesně k tyči a Škugor se natahoval marně. Vzhledem k tomu, že si hosté nevytváří šance, je asi o dnešním vítězi rozhodnuto.
74'
Další penalta pro domácí poté, co Suchý povalil jednoho z domácích.
73'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
ze hřiště odchází Pálfi, přichází Putu.
72'
Moučka (FC Hlučín) neproměňuje pokutový kop.
70'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Suchý).
70'
Penalta pro domácí za odpískanou ruku Suchého!
69'
Míč se ale otřel o zeď a hostům nebezpečí nehrozilo.
68'
ze hřiště odchází Praus, přichází Hasala.
68'
Domácí mají šanci z hranice vápna na přímý kop!
67'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Dao Outtara).
65'
Asi 60 km odsud je hokejový Třinec blízko čtvrtého titulu v řadě, tady mají domácí zhruba půl hodiny na konečné vítězství a vedoucí pozici v MSFL.
62'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Ledecký).
60'
ze hřiště odchází Buchvaldek, přichází Kovala,
ze hřiště odchází Šindler, přichází Ptáček,
ze hřiště odchází Tomšů, přichází Zajíček.
58'
Znojmo teď podniklo rychlý protiútok, ale závěrečný centr se nepovedl.
57'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Trajković).
56'
Na vlastní polovině je ošetřován Suchý, ale už je to v pořádku.
54'
ze hřiště odchází Baaloul, přichází Kilibarda.
54'
Škugor teď nadvakrát krotil míč ve vlastní šestnáctce.
52'
Žlutá karta pro tým FC Hlučín (Buchvaldek).
50'
Domácí mají roh, ale příliš nespěchají.
48'
Domácí byli opět ve vápně Znojma, ale míč si našel Škugor.
47'
Znojmo má přímý kop, ale z velké dálky.
46'
Po 45 minutách a jedné k tomu vede momentálně vedoucí tým MSFL zaslouženě 1:0. Měl více ze hry, dokázal hosty více zamknout před jeho vápnem. Oba týmy měly po jedné velké šanci, ale brankáři se vytáhli a stejným způsobem dostali míč nad břevno. Jednou se ale míč třepotala a to po pěkné střele Prause.

Druhá půle by měla začít cca v 19.02.
45+1'
45'
Poslední minuta základní hrací doby 1.poločasu se odehrává na polovině Znojma.
44'
Znojmu se zatím nedaří udržet míč na své útočné polovině delší dobu.
41'
Ledecký se teď pokusil protáhnout Daa Outarru do vápna, ale míč byl rychlejší a Kolenko si pro něj došel.
39'
Aktuálně se tedy díváme na pažit vedoucího týmu MSFL a protože Kroměříž ve Velkém Mezížíčí prohrává zhruba 10 minut před koncem 0:2, má Hlučín šanci hanáckému klubu bodově odskočit na 3 body, pokud dnes udrží dosavadní vedení.
38'
Míč skončil vysoko nad hostující svatyní a hosté budou mít balon.
37'
Hlučín teď přitápí pod kotel a má další roh.
36'
Míč směřoval do vápna domácích, ale před ledeckým byl rychlejší brankář Kolenko.
35'
Rozehrán po zemi, ale hosté míč po chvíli vyvezli, ale jen na minutku.
35'
Rohový kop pro Hlučín.
31'
ze hřiště odchází Gomes De Gouveia, přichází Dao Outtara.
31'
Akce domácích skončila pádem jednoho z nich v šestnáctce, ale sudí ukázal jen na odkop od branky.
30'
Domácí jsou o něco fotbalovější, hosté to dohánějí větší urputností.
26'
Hosté byli faulováni uprostřed hřiště, hrozila i karta, ale také se neudělovala.
24'
MATĚJ PRAUS se dostal k míči na hranici šestnáctky a protože se mu otevřel prostor, vší silou vystřelil a vymetl pravý růžek Škogorovy branky, který jen prolétl vzduchem.
22'
Bartůněk nyní napomínán sudím zatím slovně, aby se uklidnil a nefauloval.
19'
Aktuálně má Hlučín více míč na svých kopačkách, ale Znojmo elasticky přistupuje k domácícm a nenecháá je ohrozit Škugora.
14'
K míči se postavil Moučka a podobně jako před chvílí na druhé straně musel gólman vyrážet nad břevno. Následný roh nebezpečí Znojmu nepřinesl.
13'
A je tu příležitost pro domácí barvy! Na hranici šestnáctky zahrál jeden ze znojemských rukou a je tu přímý kop!
12'
Teď tu ale byla první příležitost! Jeden ze znojemských hráčů střelou z dálky vylekal Kolenka, který musel vyrážet nad břevno! Hosté měli z rohu ještě hlavičku, ale ta šla koníčkem nakonec mimo.
11'
Hraje se teď ponejvíce uprostřed hřiště, ani jeden z týmů ještě neměl šanci.
8'
Brankář Škugor včas vyběhnul a sebral jednomu z domácích míč.
8'
Hlučín ale naprosto bez problémů první hlavičkou poslal míč mimo nebezpečí.
7'
Hosté už jsou rovnocenným soupeřem a mají první roh utkání.
6'
Domácí se teď snažili rychle projít po levé straně, finální přihrávka ale byla velmi nepřesná.
4'
V zápasech, které začaly o hodinu dříve překvapivě vedou domácí týmy bojující o záchranu nad těmi, co jsou v popředí. Tady je to ale z hlediska pořadatelství v obráceném gardu a stav je zatím 0:0.
3'
Uprostřed hřiště se srazili dva protihráči, ale už jsou ošetřeni a za chvíli zpoza zámezí vběhnou opět do hřiště.
2'
Hosté ze Znojma v modrobílém se zatím brání.
1'
Domácí v zelenobílém budou mít výkop.
Hráči nastupují na trávník. Domácí mají zelené dresy, hosté bílé dresy.

FC Hlučín: Kolenko – Wala, Holzer, Šindler, Tomšů, Praus, Kolaska, Plesník (K), Mládek, Moučka, Buchvaldek
Náhradníci: Fojtíček – Kovala, Hasala, Ptáček, Zajíček, Kocur
Trenér: Filip SMékal

1. SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul, Trjković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi, Pragr, Suchý, Ledecký, Gomes De Gouveia, De Vasconcelos
Náhradníci: Hamza – Březina, Dao Outtara, Kilibarda, Kartišovs, Putu, Lukčo
Trenér: Rui José Capela Batista

Rozhodčí: Tomáš Kostelník – David Poláček, Petr Lukašík
Delegát: Jiří Juřička.

1.SC Znojmo FK

je aktuálně na 12.místě tabulky, když se mu daří především na jaře. Jen dvakrát prohrál (navíc v Kroměříži a doma s Rosicemi), ale dalších 5 duelů vyhrál a získal tak za 7 zápasů druhé poloviny soutěže o 3 body více než za 17 zápasů podzimu. V posledním duelu porazil rozjetý FC Trinity Zlín B 2:1. Nejlepším střelcem zůstává Marko Kilibarda s 5 brankami, který ale naposledy a navíc dvěma brankami skóroval v prvním jarním duelu začátkem března proti Hodonínu. Je jasné, že velkým favoritem v nadcházejícím střetnutí je domácí celek ze severu Moravy, ale pravděpodobně nebude zápas tak jasný jako na podzim, navíc o překvapení nemusí být nouze.

FC Hlučín

je vedle Kroměříže jedním ze dvou vedoucích týmů MSFL. Oproti svému největšímu konkurentovi má lepší aktuální formu. Celkově vstřelil 56 branek, což je jen o jednu branku méně než Baník Ostrava B, který má ještě jeden zápas k dobru. Nejvíce branek klubu vyznávajícího zelenou barvu má třiadvacetiletý Adam Zajíček, který dal 9 branek, o jednu méně pak vsítili Ondřej Moučka a Dominik Smékal. Po Rosicích mají oba vedoucí celky druhý nejmenší počet obdržených gólů – zatím 27. Tři z nich Hlučín dostal v minulém zápase v Hodoníně, kde prohrál 2:3, což byla jeho první porážka na jaře. Kromě ní pak dvakrát remizoval a dalších 5 zápasů vyhrál. Vysokou výhru 5:1 zaznamenal i na půdě svého nejbližšího soupeře – 1.SC Znojmo FK – a to 5:1. Již zmiňovaný Smékal zapsal hattrick.