MSFL - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hodonín : Frýdlant n. Ostravicí - 17. června 2023   17:30

Hodonín
Hodonín
0:3
(0:0)
Frýdlant n. Ostravicí
53' Šafner   • 80' Hladík   • 90+3' Šafner
Hodonín
Adamec – Papež (82. Hamrle), Glušač, Kyselka /K/, Sukup (46. Dressler), Pernica (46. Dunda), Kadlec, Burac (46. Jáger), Holek, Langer, Raisigl (86. Čech)
Petráš – Bohun
Tomanec – Drozdy, Mayer
Josefa Suka, Hodonín
185 diváků
Prepsl /K/ – Švrček, Literák, Kedroň (71. Velička), Šafner, Milar, Škorik, Hajnoš (62. Dedek), Hladík, Juříček (83. Kulhánek), Svatonský (62. Varadi)
Polach – Marek, Papík

Beskydský fotbalový klub z Frýdlantu nad Ostravicí slaví už trochu nečekanou záchranu v MSFL! Osmizápasovou sérii bez vítězství přerušili na hřišti Hodonína tříbrankovou salvou ve druhém poločase a díky porážce novoměstské Vrchoviny ve Zlíně udrželi s odřenýma ušima třetí ligu i pro příští sezónu. Domácí si toho upřímně řečeno s výjimkou jednoho voleje moc nevytvořili a tak jen přihlížejí oslavám nadšených hráčů a příznivců Frýdlantu.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:13.
90+5'
90+4'
Dnešní utkání sleduje 185 diváků.
90+3'
Frýdlant nad Ostravicí právě vstřelil branku!
RADIM ŠAFNER si našel hlavičkou sklepnutý dlouhý nákop, zblízka se ve snadné pozici nezmýlil a je rozhodnuto.
90+2'
Žlutá karta pro 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí (Ondřej Prepsl). Brankář je napomínán za zdržování hry.
90+2'
Míč končí po opakovaném rohu neškodně v zámezí.
90+1'
Roh se po zblokované střele zopakuje z pravého křídla.
90+1'
Domácí rozehrávají šestý roh, jsou však v deseti, protože se jeden z jejich fotbalistů zranil a vyčerpali všechny možnosti ke střídání.
89'
Hostující Kulhánek unikal do brejku, Čech se však stačil vrátit a odzbrojit ho čistým skluzem.
88'
Z těžkého úhlu mířil střídající dorostenec Marek Čech do vyběhnutého Ondřeje Prepsla, dorážku mu zblokoval jeden z obránců.
88'
Po útočném faulu Hodonína rozehraje vedle pokutového území Prepsl.
87'
Po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle „koníčkem“ Ondřej Škorik.
86'
Rohový kop na pravém křídle vybojovali hosté, které ještě více potěšila novinka ze Zlína, který vede již 2:1 nad jejich rivalem z Nového Města na Moravě.
86'
Střídání v týmu FK Hodonín:
ze hřiště odchází Raisigl, přichází Čech.
85'
Jeden z hostujících fotbalistů zůstal ležet před vlastní bránou, ošetření naštěstí nebude třeba.
83'
Střídání v týmu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí:
ze hřiště odchází Juříček, přichází Kulhánek.
82'
ze hřiště odchází Papež, přichází Hamrle.
80'
Frýdlant nad Ostravicí právě vstřel branku! Do brejku utekl Matěj Milar, jeho křížnou střelu nízko nad trávníkem ještě Adamec stačil vyrazit, ale úplně volný MICHAL HLADÍK z malého vápna doráží neomylně do sítě.
79'
Pro další hodonínský přímý kop od levé postranní čáry si v pohodě došel Prepsl.
78'
Holek nestihl na hřišti příliš prudkou průnikovou přihrávku. Kope se od Prepslovy svatyně.
77'
Langerova skákavá střela z přímého volného kopu však jen neškodně skáče vedle frýdlantské levé tyče.
76'
Trestný kop z necelých 30 metrů je dobrou příležitostí pro Hodonín vyrovnat skóre.
74'
Dvakrát po sobě posílali červenočerní dopředu nepřesné kroucené míče, jenže Prepslův dlouhý výkop poté míří až k jeho protějšku Adamcovi.
72'
Přetažený centr zachytili hosté až u rohového praporku, kde si domácí hráč pokryl míč a vynutil si faul.
71'
ze hřiště odchází Kedroň, přichází Velička.
71'
Žlutá karta pro FK Hodonín (Václav Raisigl).
69'
Hostující hlavičkáři si na malém vápně opět poradili.
69'
Hosté se zlobí na údajný neodmávaný ofsajd, což nic nemění na pátém rohu pro Hodonín.
68'
Jeden z frýdlantských hráčů zkusil překvapit Adamce lobem ze 40 metrů, míč se však snesl vedle jeho pravé tyče.
67'
Dressler hezky vykoupal Dedka, jenže svůj průnik po pravém křídle do uprázdněného prostoru nedokázal korunovat přesným centrem.
66'
Vítaná zpráva pro nováčka přichází ze Zlína, tamní béčko vyrovnalo proti Vrchovině a za této konstelace výsledků sestupuje právě celek z biatlonové metropole.
65'
Po nepříliš zdařilém trestném kopu vraceli hosté míč před bránu, jenže Milar se provinil proti Glušačovi.
64'
Trestný kop od postranní čáry téměř z úrovně velkého vápna pro hosty.
63'
V souboji u rohového praporku vítězí domácí a bude se kopat od jejich brány.
62'
ze hřiště odchází Hajnoš, přichází Dedek,
ze hřiště odchází Svatonský, přichází Varadi.
61'
Jágerův dloubák směřoval na Holka, ale míč sebral bezpečně brankář Prepsl.
58'
Bývalý sparťan Milan Kadlec připravil parádním centrem zprava zatím největší šanci Hodonína, jeden z jeho spoluhráčů však dělovkou z voleje těsně přestřeluje.
58'
Protiútok Frýdlantu končí odpískaným prorážením.
57'
Rohové kopy dnes nejsou silnou zbraní ani jednoho ze soupeřů a tento nebyl výjimkou.
56'
Jágera odstavili hosté od míče jen za cenu rohu.
53'
Frýdlant nad Ostravicí právě vstřel branku!
Naději na záchranu dává hostům jejich nejaktivnější hráč RADIM ŠAFNER. Na zadní tyči na dlouhou nohu uklidil z voleje do sítě centr Svatonského, který se zbavil protihráče na levém křídle.
Teď ještě hosté potřebují, aby zlínská rezerva vyrovnala proti novoměstské Vrchovině...
52'
Rohový kop Beskydského FK proletěl pokutovým územím nikým netečován, Milar pak musel přerušit protiútok Hodonína a vynutil si na útočícím hráči faul.
51'
Zdvižený praporek pomezního signalizuje ofsajd Hodonína.
48'
Domácí se k ohrožení soupeřovy brány z této standardky nedostali.
47'
Kadlecův centr zprava srazila frýdlantská obrana na roh.
46'
ze hřiště odchází Sukup, přichází Dressler,
ze hřiště odchází Burac, přichází Jáger,
ze hřiště odchází Pernica, přichází Dunda.
46'
Rozlučka se sezonou probíhá v Hodoníně v hodně vlažném duchu. Domácí se nedostali vůbec k ničemu, hosté měli náznak šance, ale ostatní výsledky je v této chvíli odsuzují k sestupu bez ohledu na výsledek zápasu.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:2, střely mimo 1:1, rohy 2:2, fauly 5:6, ofsajdy 1:2.
45+1'
45'
Centrovaný míč však směřuje přímo do rukavic brankáře Adamce.
45'
Frýdlantští vybojovali v závěru poločasu rohový kop.
43'
Burac svůj průnik nedovedl ke střele, před velkým vápnem přišel o míč.
40'
Adamec skočil po levé ruce a vyrazil Šafnerovu nepříjemnou přízemní šlehu z 20 metrů. Obránci pak dokázali vyražený míč dostat do bezpečí.
39'
Obrana beskydského klubu si poradila s centrem z pravého křídla i následnou střelou zpoza velkého vápna.
36'
Hajnošův trestný kop se stal snadnou kořistí hodonínského brankáře Adamce.
35'
Na druhé straně se k míči probíjel rovněž nedovoleně Šafner, zaháčkoval protihráče za kotník.
34'
Další útočný přestupek Jihomoravanů píská rozhodčí Tomanec.
32'
Jehor Glušač zřejmě nečekal, že k němu propadne centrovaný míč, a ten se od něj ve slušné pozici před malým vápnem spíše jen odráží mimo tři tyče.
31'
Hostující záložník Radim Šafner zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, ránu z plného běhu nasměroval nad břevno.
30'
Z následného rohu však Hodonínští nic nevytěžili a kope se od brány Frýdlantu nad Ostravicí.
30'
Prepsla teď vylekal vlastní obránce, který se snažil vypíchnout soupeři míč a špičkou ho poslal do hrudi strážce frýdlantské brány.
28'
Útoky se rychle přelily, ten hodonínský končí faulem útočícího hráče.
27'
Po Sukupově trestném kopu se na levém křídle při centru ukopl Burac a posílá míč za bránu.
25'
Rozhodčí Tomanec poskytuje hráčům přestávku na občerstvení.
23'
Nakopávaný míč mířil na rozběhnutého Glušače, o zlomek vteřiny dříve však u něj byl frýdlantský brankář Prepsl.
21'
První roh Hodonína obrana hostů snadno odvrací.
20'
Trestný kop rozehrál ze střední vzdálenosti přetaženým pasem Sukup, jeden z jeho spoluhráčů míč sklepával před bránu, ale tam si ho pojistil brankář Prepsl.
17'
Hraje se zatím velmi opatrný fotbal. Hosté jsou častěji na míči, ale šance si nevytvářejí.
14'
Ofsajd zhatil další útočný pokus hostů.
12'
Hladík se dlouho snažil vymyslet, jak přejít přes Sukupa, který nakonec rázným skluzem odpálil míč za postranní čáru vedle rohového praporku.
10'
Na trávníku ležel hostující Škorik, rozhodčí nepovolal zdravotnickou pomoc a po chvilce otřesený hráč vstává.
9'
Jako v pralesní lize se dlouho čekalo na zakopnutý míč, u lajny nebyl připraven žádný náhradní.
7'
Rohový kop hostů odvracejí červenočerní až na jejich polovinu.
7'
Štípavou střelu ze střední vzdálenosti vyráží Adamec na roh.
6'
Útočný faul Hodonína na velkém vápně.
5'
Sukup zahnal nepřesnou rozehrávkou spoluhráče do autu.
4'
Domácí Burac se proháčkoval mezi třemi hráči, hostům se nakonec podařilo míč zakopnout do zámezí.
3'
Frýdlant se snaží o aktivní pojetí hry. Kedroňovu kolmici sklepl Milar pro Hladíka, ten ale na kluzkém povrchu míč neudržel.
1'
Hodonín hraje v červenočerně pruhovaných dresech, Frýdlant má bílé dresy a stejně jako domácí černé trenýrky.
1'
Výkopu předcházel slavnostní ceremoniál, kdy řada bývalých hráčů Hodonína dostávala dárky k životním jubileům. Nyní jsou již fotbalisté připraveni k zahájení hry.

FK Hodonín: Adamec – Papež, Glušač, Kyselka /K/, Sukup, Pernica, Kadlec, Burac, Holek, Langer, Raisigl
Náhradníci: Petráš – Dressler, Hamrle, Čech, Bohun, Dunda, Jáger
Trenér: Švantner

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl /K/ – Švrček, Literák, Kedroň, Šafner, Milar, Škorik, Hajnoš, Hladík, Juříček, Svatonský
Náhradníci: Polach – Kulhánek, Marek, Papík, Dedek, Varadi, Velička
Trenér: Wozniak

Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Mayer.
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí je v mnohem složitější pozici a po roce mu hrozí návrat do divize. Beskydský klub nevyhrál osm zápasů v řadě, naposledy nestačil poměrem 0:3 na juniorku Slovácka a před posledním kolem je na sestupové příčce se shodným ziskem jako Vrchovina, oproti celku z Nového Města na Moravě má však horší vzájemné zápasy. Vrchovina hraje ve stejný čas na hřišti Zlína B a Frýdlant potřebuje k záchraně získat více bodů než jeho přímý rival.
Klubovou tabulku střelců vede Bohdan Velička s 11 brankami. V trestu za vyloučení je obránce Literák.
FK Hodonín uzavře nováčkovskou sezónu v MSFL bez ohledu na výsledek posledního kola na lichotivém šestém místě. V předchozích dvou kolech Hodonín zvítězil a třikrát v řadě udržel čisté konto – po bezbrankové remíze se Slováckem B porazil Blansko 1:0 a na hřišti béčka Baníku Ostrava zvítězil 3:0. Nejlepším střelcem mužstva je se 14 góly zkušený Martin Holek.
V prvním vzájemném utkání na podzim zvítězili Jihomoravané pod Beskydami drtivě 4:0. Dvakrát se trefil Libor Bobčík, jednou Tibor Jäger a krom toho si domácí vstřelili vlastní gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.