MSFL - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava U21 : Hodonín - 11. června 2023   10:15

Ostrava U21
Ostrava U21
0:3
(0:1)
Hodonín
Hodonín
21' Bohun   • 50' Holek   • 62' Pernica
Ostrava U21
Keller, Tarasenko, Slipchenko
Dedek – Lukašík, Dudek
Bazaly
Hodonín
Dressler, Kyselka, Hamrle, Reisingl, Čech, Jáger, Adamec

Je hotovo, Baník dnes prohrál s Hodonínem překvapivě jasně poměrem 0:3. Do první branky, kterou v jednadvacáté minutě vsítil hodonínský Petr Bohun. Pak už se to s domácími vezlo a nepodařilo se jim prakticky vůbec ohrozit branku Martina Petráše.

Baník se dnešní prohrou propadá na pátou příčku, stále však může usilovat i o bronzový stupínek, který aktuálně s dvoubodovým náskokem okupuje Uničov. Hodonín má již jistou závěrečnou šestou pozici.

To je za mě pro tento onlajn vše, přeji top neděli všem příznivcům moravského fotbalu!
90+2'
90+1'
Dělovka hostí z dálky končí daleko daleko nad.
90'
Přetažený roh končí autovým vhazováním.
89'
Baník získává ještě jeden rohový kop.
88'
Za faul na Provazníka ve středu pole získává žlutou kartu Ondřej Sukup.
86'
Petráš ještě předvedl po střele domácích jeden poměrně snadný zákrok.
85'
Další faul, tentokráte útočný faul hostí z Hodonína.
84'
Ostravský faul ve středu pole, v závěru utkání se zpřísňuje metr sudího, je zbytečné, aby si někdo po tvrdém zákroku v závěru sezóny kazil prázdniny.
83'
Střídání v týmu FK Hodonín:
ze hřiště odchází Burac, přichází Hamrle.
82'
Podařilo se přesunout hru k Petrášovi, to je ale vše, co z tohoto útoku pro domácí plyne, je tu odkop.
81'
Nepřesný pas předvedl Chukwudi, Baník se ale stejně dokázal dostat k balónu.
80'
Ostrava drží míč na vlastní polovině, dnešní zápas není bohužel příliš divácky atraktivní.
78'
ze hřiště odchází Bohun, přichází Raisingl.
77'
Langerův centr sice našel pouze kapitána Baníku Říhu.
76'
Další žlutá karta pro Baník, tentokráte jí vidí Reteno Alekana Guy.
75'
Faul Guye znamená nadějnou standardku a šanci na centr do vápna pro Hodonín.
73'
Za faul rukou do obličeje vidí žlutou kartu Marek Jaroň.
72'
Útočný faul na Adama Dundu.
71'
Famózní skluz kapitána Zdeňka Říhy, který dokázal brilantně čistě zastavit Martina Holce, který se sám hnal před Struhařovu branku.
70'
ze hřiště odchází Papež, přichází Dressler.
69'
Konec sezóny je vždy fyzicky náročný, sledujeme zdravotní problémy na obou stranách.
68'
Rána Tomáše Langera zpoza vápna končí na blokujícím domácím obránci.
67'
Chukwudi nedokázal zpracovat těžký pas, o osudu dnešního utkání je již téměř jistě rozhodnuto.
66'
Bolestivý faul Hodonína na útočné polovině.
66'
Po dlouhé době zakončení domácího celku, které předvedl Patrik Jaroň, rána šla daleko nad.
65'
Neveze, hosté to teď překombinovali a domácí obrana v poklidu odvrací míč mimo nebezpečnou zónu.
64'
Zajímavá standardka na hraně vápna pro Hodonín, veze se gól číslo 4?
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
ze hřiště odchází Halda, přichází Tarasenko.
62'
Hodonín právě vstřelil branku!
Autorem branky je LIBOR PERNICA. Pernica dokázal předskočit Haldu a následně předvedl zcela suverénní zakončení. Dnes je to debakl, navíc má Patrik Halda z této akce zdravotní problémy.
60'
Petráš pomalu chystá rozehrávku pro hosty, do konce zápasu zbývá již jen 30 minut.
59'
Po dlouhé době je u balónu Baník, proti dobře postavené pevné obraně Hodonína se však nedokáže prosadit.
57'
Stále se hra ve druhé půli příliš nerozjíždí, u míče je Hodonín, kterému stačí držet pohodlné vedení.
56'
Pokračuje boj o střed pole, dominantní je Hodonín.
54'
Ránu po zemi do středu branky odebírá Struhař.
52'
Faul na hráče Baníku Ostravy na polovině hrací plochy.
50'
Autorem branky z pokutového kopu je PETR HOLEK.
49'
Je tu penalta pro hosty! Faul ve vápně!
47'
Wow, tohle byla neuvěřitelná šance pro Hodonín! Golman Struhař byl již překonán, míč se odrážel napříč malým vápnem a nikdo z útočníků hostí ho nedokázal doklepnout za brankovou čáru.
46'
45+1'
45+1'
Rohový kop v závěru poločasu zahrával Hodonín, nic zajímavého z toho.
45'
Teď přeci jen příležitost na dobrou přihrávku do vápna, Drozd to však přepálil.
44'
Ani tady pšenka nekvete, domácí sice kontrolují balón, ale jsou příliš daleko od branky Petráše.
44'
Na závěr poločasu uvidíme ještě útočný aut Ostravy.
43'
Halda vystínovaný obranou hostí nedokázal vystřelit.
42'
Dobrá práce Marka Jaroně v defenzivě, dokázal na zádech udržet Kadlece a zajistit tak pouze odkop od branky.
41'
Po delší době aktivita také na druhé straně hřiště, průniková přihrávka na Jaroně nepřošla.
40'
Míč za obranu prošel na Martina Holka, jeho rána z otočky však postrádala jakoukoliv nebezpečnost.
39'
Langerův centr končí na zdi.
38'
Halda fauloval poblíž vlastního pokutového území a Hodonín má další šance na zvýšení rozdílu ve skóre.
37'
Následný rohový kop vyboxoval velmi dobře Struhař.
36'
Rychlý hodonínský brejk dokázal odrazit Reteno Elekana Guy.
35'
Mírné zdravotní potíže měl v domácím vápně Provazník, vše je již ok.
34'
Pozemní ránu zpoza vápna v klidu sbírá Struhař.
32'
Kapitán Říha dokázal zastavit snahu o centr do Struhařova vápna, důležitý zákrok.
31'
Špatný pas na Chukwudiho dává zase míč hostům z Hodonína.
30'
K míči se dostali také domácí, ti kombinují poblíž kruhu.
28'
Struhař musel odolat hodně intenzivnímu presinku hostí, vše však zvládl.
27'
Hodonín drží míč a kombinuje na útočné polovině.
26'
Ztrátu Provazníka dokázala napravit domácí obrana, které odebrala brejk vedoucího Holka.
24'
Hodonín ještě od vstřelené branky neztratil míč a pokračuje ve snaze o postupný atak.
23'
ze hřiště odchází Gotsiridse, přichází Slipchenko.
22'
Povzbuzený Hodonín šponuje ofenzivní aktivitu, Langer se snažil hledat Papeže.
21'
Autorem branky je PETR BOHUN. Paradoxně zatím mírně horší celek, tedy hostující FK Hodonín, skóruje hned z první střely na branku, Petr Bohun precizně našel levý dolní roh a Josef Struhař byl bez šance,
20'
Dobře se na zem položil Struhař, který odebral míč před přibíhajícím hráčem Hodonína.
19'
Nigerijský útočník domácího týmu zkoušel střelu z dálky, ta jde těsně mimo.
18'
Obraně Hodonína se podařilo zdvojit dobře prokličkuvšího útočníka domácího celku.
17'
Ani tato standardní situace brankovou radost nepřináší, pokračujeme za bezgólového stavu.
16'
Další nadějná standardka pro domácí Baník, který je zatím o něco lepším týmem, tentokráte jde zkusit i přímou střelu.
15'
Halda si dokázal výborně poradit s Pernicou a je z toho pouze odkop od branky.
15'
Faul Ostravy ve středu pole, karty zatím zůstávají v kapsách Vojtěcha Dedka.
13'
Reteno Elekana Guy se dostal k hlavičce, nebyla do beznadějná rána, ale jde nad.
12'
Centr Jakuba Drozda znervóznil Petráše, který ho dokázal pouze nejistým zákrokem dost na roh.
11'
Faul necelých 40 metrů od branky Petráše přináší zajímavou standardku pro Baník.
9'
Pernicův centr do vápna vyřešil Lumír Krejčí.
8'
Sledujeme tuhý boj o střed pole, dovolím si zde upozornit na to, že Baník má na lavičce opravdu pouze tři hráče, ti, kteří mají naději na nastoupení za áčko se spíše již připravují na příští sezónu.
7'
Nakonec jsme viděli pokus o dlouhý nákop na Martina Holka, vše řeší v poklidu Struhař.
6'
Po poměrně rychlém nástupu do utkání sledujeme zklidnění, o postupný útok se snaží Hodonín.
4'
Pernica táhl průnik Hodonína, vytěžit z toho střelecký pokus se mu nepodařilo.
3'
Dlouhý nákop nevyšel ani domácímu celku, ten dokázal vytěžit alespoň útočný aut.
2'
Zajímavý dlouhý nákop na hostujícího Bohuna nevyšel, následuje pouze Struhařův odkop.
1'
První minuta je zcela ve znamení Baníku, který drží balón na vlastní polovině.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, hlasatel právě čte soupisky.

FC Baník Ostrava B: Struhař, Krejčí, Chukwudi, Provazník, Drozd, Jaroň, Halda, Guy, Gotsridse, Stoklásek, Říha (C)
Náhradníci: Keller, Tarasenko, Slipchenko
Trenér: Milan Chalupa

FK Hodonín: Petráš (C), Papež, Glushach, Sukup, Pernica, Kadlec, Burac, Holek, Bohun, Langer, Durda
Náhradníci: Dressler, Kyselka, Hamrle, Reisingl, Čech, Jáger, Adamec
Trenér: Pavol Švantner

Rozhodčí: Dedek – Lukašík, Dudek.
Konec MSFL se blíží, do konce sezóny zbývají některým klubům dva, některým pouze jediný zápas! V rámci předposledního kola se v neděli dopoledne utká na domácí půdě béčko ostravského Baníku s týmem z Hodonína.

B-tým Baníku Ostrava je díky čtvrtému místu v tabulce a především druhé nejlepší ofenzívě mírným favoritem zápasu. Ostrava může letos skončit třetí až pátá. Nejlepším střelcem béčka Baníku a čtvrtým nejlepším střelcem soutěže je Daniel Smékal, který letos zasáhl i do deseti zápasů první ligy, v nichž si připsal gól a asistenci. Trenérem týmu je pan Milan Chalupa, pětapadesátiletý kouč který v různých pozicích působí v Baníku již dlouhá léta. Ve funkci hlavního kouče B-týmu je pak oficiálně od června 2022.

Šestý Hodonín skončí letos šestý nebo sedmý, pozoruhodné je, že inkasoval letos stejně branek jako Baník (44), ale vsítil jich o 28 méně (53 x 81). Nejlepším střelcem Hodonína je s deseti brankami čtyřiatřicetiletý veterán Martin Holek. Ten sbíral cenné zkušenosti především v nižších bavorských soutěžích, čtyři starty si připsal také za reprezentační sedmnáctku a jeden za devatenáctku. Vrcholem jeho kariéry bylo pět zápasů v nejvyšší soutěži v ČR za Ústí nad Labem, hned šedesát startů si připsal ve FNL. Lodivodem Hodonína je Pavol Švantner, šestapadesátiletý bývalý trenér brankářů i B-týmu Českých Budějovic. Mezi únorem a červnem 2013 vedl krátce také budějovické áčko. Ještě jako hráč odchytal 48 prvoligových mačů za Budějovice a 12 za Duklu Praha.

Jasným postupujícím z letošního ročníku MSFL je Kroměříž, která vyhrála již šest zápasů v řadě. Jistý sestup mají s drastickým odstupem patnácti bodů a ziskem právě patnácti bodů Vítkovice, dvěma dalším sestupovým příčkám se snaží vyhnout Velké Meziříčí (30 b.), Frýdlant nad Ostravicí (31 b.), Vrchovina (31 b.) a teoreticky také Uherský Brod (34 b.).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.