MSFL - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Otrokovice : Uničov - 18. dubna 2023   17:00

Otrokovice
Otrokovice
75' Pernackyj
1:3
(0:1)
Uničov
Uničov
1' Komenda   • 56' Vichta   • 82' Komenda
Otrokovice
Kalina, Krakovčík, Pernackyj (C), Russmann, Němec, Vychodil, Chovan, Dzjuba, Waclawik, Smékal, Kiška
Hrbáček, Buchta, Ilić, Gerža, Jakubowicz
Bělák; Slabý, Kostelník
201 diváků
Uničov
Coufal, Hausknecht, Kirschbaum, Kamas, Javůrek, Kvapil

V utkání, které jsme bohužel vinou technických potíží na straně domácího celku mohli nabídnout pouze formou změn stavu, se dvakrát dokázall prosadit Tomáš Komenda a především jeho zásluhou se favorit dočkal tří bodů a v tabulce aktuálně okupuje pátou příčku. Domácí prohráli v soutěžním utkání již pošesté v řadě a nevyužili příležitosti navýšit dnes jednobodový náskok na zónu sestupu.

To už je z Otrokovic pro dnešek vše, přeji národu top den!
Dnešní utkání sledovalo 201 diváků.
90+3'
89'
Střídání v týmu SK Kvítkovice:
ze hřiště odchází Vychodil, přichází Buchta.
89'
ze hřiště odchází Russman, přichází Jakubowicz.
86'
Střídání v týmu SK Uničov:
ze hřiště odchází Svoboda, přichází Kirschbaum.
84'
ze hřiště odchází Ambrozek, přichází Kamas.
82'
Uničov právě vstřelil branku! Podruhé v utkání skóruje TOMÁŠ KOMENDA.
79'
Žlutá karta pro tým SK Kvítkovice (trenér David Rojka).
75'
Kvítkovice právě vstřelily branku!
Autorem branky z pokutového kopu je OLEXANDR PERNACKYJ.
71'
ze hřiště odchází Němec, přichází Ilic.
71'
ze hřiště odchází Smékal, přichází Gerža.
68'
ze hřiště odchází Diblík, přichází Javůrek,
ze hřiště odchází Vichta, přichází Coufal,
ze hřiště odchází Krč, přichází Hausknecht.
56'
Uničov právě vstřelil branku! Prosazuje se JAKUB VICHTA.
46'
45+1'
Videopřenos bohužel stále neběží, z tohoto utkání tak můžeme nabídnout pouze změny stavu.
1'
Uničov právě vstřelil branku! Branku dává hned v první minutě zápasu TOMÁŠ KOMENDA.
1'
Zatím se bohužel nedaří navázat audiovizuální spojení se stadionem.

SK Kvítkovice: Kalina, Krakovčík, Pernatskyi (C), Russmann, Němec, Vychodil, Chovan, Dziuba, Waclawik, Smékal, Kiška
Náhradníci: Hrbáček, Buchta, Ilic, Gerža, Jakubowicz
Trenér: David Rojka

SK Uničov: Uvízl, Diblík, David, Svoboda, Ambrozek, Vichta, Komenda (C), Vybíral, Sečkář, Krč, Koutný
Náhradníci: Coufal, Hausknecht, Kirschbaum, Kamas, Javůrek, Kvapil
Trenér: Jiří Balcárek

Rozhodčí: Bělák; Slabý, Kostelník.
Dnešní zápas je oficiálně veden jako utkání 18. kola, původně se měl odehrát již na začátku března.
Oba týmy už se připravují na zápas. Za zmínku ještě stojí fakt, že SK Kvítkovice byly až do minulé sezóny známé jako FC Viktoria Otrokovice a v některých zdrojích je lze stále dohledat pouze pod tímto jménem.
Nejlepším střelcem domácích je se šesti brankami paradoxně obránce, je jím rodák z Kyjeva Oleksandr Pernatskyi. V minulých letech odehrál desítky utkání v české i ukrajinské druhé nejvyšší soutěži. Letošek je pro něj nepochybně životní sezónou, dlouhá léta nyl zvyklý spíše na zahřívání lavičky, ve svých 27 letech je ovšem zdá se na vrcholu sil a předvádí přinejmenším směrem dopředu nejlepší fotbal své kariéry.

Největší hrozbou hostujícího týmu je pak Aleš Krč, druhý nejlepší střelec soutěže, který se v 22 kolech dokázal prosadit již šestnáctkrát. Bývalý hráč Sparty Praha a rovněž bývalý čtyřnásobný reprezentant ČR do 16 let odehrál již během 9 let za Uničov před 220 utkání, trefil se v nich celkem 152krát a je jednoznačným střeleckým rekordmanem celé soutěže.
SK Kvítkovice jsou jasným outsiderem dnešního zápasu, v jarní části ligy dosud neuhrály jediný bod a patří jim aktuálně šestnáctá příčka. Ta je v případě, že z FNL sestoupí alespoň jeden celek z Moravy či Slezska sestupová, jinak bude na udržení domácím stačit, pokud je v tabulce nepředstihne Valašské Meziříčí na které aktuálně mají jednobrankový náskok.

O poznání hezčí šesté místo tabulky kontroluje Uničov, na první Kroměříž a tedy na postup do druhé ligy ovšem ztrácí poměrně propastných 17 bodů. To je sice vzhledem k tomu, že Uničov bude hrát ještě 12 utkání a na rivala má dva mače k dobru teoreticky dohnatelné, v praxi to však bude veleobtížný úkol. Aktuálně hosté drží šňůru čtyř výher v řadě a udělají dnes jistě vše proto, aby nebyla otrokovickými hráči přetnuta.
Vážení fanoušci moravskoslezského fotbalu, hlásí se jihomoravské městečko Otrokovice, kde se dnes místní SK Kvítkovice utkají v přeloženém utkání s hosty z Uničova.

Střetnutí si už z pozice hlavního trenéra neužije již zmiňovaný Petr Zapalač, který byl 11. 4. z pozice hlavního trenéra „degradován“ na asistenta. Novým trenérem Kvítkovic se stal bývalý ligový útočník David Rojka, který si v první české fotbalové lize připsal v dresu Olomouce a Mladé Boleslavi celkem 78 startů.
Zápas byl odložen. „Nemáme ještě dobrý terén, hrálo by se na bahně. Příprava se nám tím trochu prodloužila, všichni už chceme nastoupit do ostrého zápasu," řekl trenér Petr Zapalač pro Zlínský deník. Náhradní termín je stanoven na 18.4. od 17:00.