MSFL - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Uh. Brod : Vítkovice - 10. června 2023   17:30

Ukončeno
Uh. Brod
Uh. Brod
66' J. Michalec  • 68' Mančík 
2:0
(0:0)
Vítkovice
Vítkovice
Uh. Brod
Sestavy:
Nemrava – Lorenc (60. Obdržálek), Švrček, Strachoň (60. Valenta), Mančík (78. Straňák), Venený, J. Michalec (90+1. Kadlček), Leskovjan, Nevařil (C), Flasar, M. Michalec.
Náhradníci:
Somberg – Chrudina.
Rozhodčí
Silný – Ehrenberger, Grečmal.
Orelský stadion, Uherský Brod
338 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Murin – Burgo, Bystřičan, Boafo, Keňo (87. Widura), Tamajka, Zogata, Vrbka, Richtár (C) (80. Tkáč), Chylek (75. Hloch), Raab.
Náhradníci:
Košický – Vadnov.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 338 diváků.
Závěrem jen podotkněme, že v bojích o záchranu nadále setrvávají Frýdlant, Vrchovina a Velké Meziříčí. Z tohoto trojlístku se v soutěži udrží jen jeden.
Brodu tak příští týden na půdě Rosic už o nic nepůjde, Vítkovice pak sezónu uzavřou proti Blansku.
Inu, máme hotovo! Fotbalisté Uherského Brodu se sice v prvních minutách druhého poločasu na hrací ploše trápili a vypadalo to, že se budou muset strachovat o výsledek, nakonec se jim ale podařilo vzdorující Ostravany zlomit a dvěma rychlými góly si zajistit setrvání ve třetí nejvyšší soutěži.
Vítkovičtí už zamířili do kabin, hráči ČSK pak se svými příznivci slaví jistotu záchrany v MSFL.
Utkání už je sice u konce, rozhodčí má ale stále práci. Došlo totiž na slovní a místy i fyzickou potyčku mezi několika hráči z obou táborů, přičemž aktivní jsou hlavně domácí Nemrava a hostující Vrbka...
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Bystřičan zakončil ostravskou akci nepřesnou střelou, která zamířila do ochranné sítě nad svatyní Víta Nemravy. To bude z dnešní bitvy nejspíš vše.
90+2'
Z domácího kotle se nese hlasité skandování "Pískej konec!". Vítkovice jsou v útoku, od závěrečného hvizdu nás nicméně opravdu dělí jen sekundy.
90+1'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod:
ze hřiště odchází Jan Michalec, přichází Adam Kadlček.
89'
Exekutorem standardky bude zřejmě Jan Michalec, rozhodčí ale ještě koriguje situaci u Murina.
88'
Další vítkovický faul, tentokrát ale ve výrazně méně příjemné pozici – jen kousek před šestnáctkou. Murina nejspíš čekají hodně náročné chvíle.
87'
Střídání v týmu MFK Vítkovice:
ze hřiště odchází Jakub Keňo, přichází Přemek Widura.
87'
Matteo Burgo (VIT) dostává žlutou kartu.
86'
Pokračovalo se jen pár sekund, než po kontaktu s protihráčem spadl na hrací plochu Michalec. Atmosféra houstne, konec zápasu bude možná ještě dlouhý...
84'
Dění nyní na Orelském stadionu stojí, jeden z domácích hráčů je momentálně v péči zdravotníka.
83'
Vracející se Bystřičan na kruhu odzbrojil Michalce, který měl nakročeno k velmi slibnému brejku. Kvalitní práce ze strany hostujícího borce.
82'
Míč nyní putuje mezi Nemravou a Flasarem. Utkání se už více méně jen dohrává, Uherskému Brodu důležité tři body už odpáře asi jen zázrak.
81'
Obdržálkova přihrávka na pravou stranu nikoho nenašla, míč vypadl mimo hranici bitevního pole.
80'
Střídání v týmu MFK Vítkovice:
ze hřiště odchází Matyáš Richtár, přichází Jan Tkáč.
79'
Hosté se ještě nehodlají vzdát a chtějí domácím zkomplikovat cestu za záchranou, Uherský Brod tráví poslední minuty hry převážně v defenzívě.
78'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod:
ze hřiště odchází Marek Mančík, přichází Vojtěch Straňák.
77'
Vrbka uzavřel sérii rychlých ostravských přihrávek centrem do vápna, který jeden z protihráčů obratem zlikvidoval. Nemrava vůbec nemusel zakročit.
76'
Domácí byli přistiženi v postavení mimo hru, Murin nyní zahrává míč daleko od svého rajonu.
75'
Střídání v týmu MFK Vítkovice:
ze hřiště odchází Rostislav Chylek, přichází Martin Hloch.
73'
Dlouhý balón z dílny Boafa před domácím vápnem vystihl protihráč, který jej vyrazil mimo nebezpečí.
71'
Zdá se, že branky zlomily morálku vítkovických hráčů. Ti až dosud hráli aktivní fotbal, teď jsou ale zataženi v obraně a nedaří se jim se zmocnit míče.
70'
V sedmdesáté minutě tu máme první žlutou kartu utkání, kterou vidí Jakub Keňo (VIT).
69'
Slepené góly Michalce a Mančíka dávají ČSK aspoň dočasnou jistotu záchrany, od šestnácté Vrchoviny by ho totiž momentálně dělily hned čtyři body.
68'
Uherský Brod právě vstřelil branku!
Murin musí ze své brány vzápětí lovit míč podruhé, MAREK MANČÍK rychle upravuje na rozdíl dvou gólů! Domácí borec se ve vápně odpoutal od bránícího protihráče a následně gólmana překonal prudkou ranou k zadní tyči, která div neprotrhla síť – 2:0!
66'
Uherský Brod právě vstřelil branku!
Čekání na gól je u konce, domácí kotel odpaluje pyrotechniku! Zaváhání vítkovické obrany nyní naplno využil JAN MICHALEC, který z blízkosti malého vápna doklepl odražený míč do odkryté svatyně, a zařídil tak dost možná nejdůležitější gól Brodu v sezóně – 1:0!
65'
Flasarova nepovedená přihrávka po pravé straně doputovala až za Murina, který tak bude rozehrávat.
64'
Na tribuně na Orelském stadionu to po delší době zahučelo, míč ale po zakončení jednoho z domácích znovu přistál u připraveného Murina.
63'
Mančíkův centr byl zblokován Burgem, po krátké době tak uvidíme další roh v podání ČSK.
62'
Murin byl po delší době nucen zasáhnout, dlouhý balón zpoza vápna vyboxoval ven ze šestnáctky.
61'
Zatím se nezdá, že by se ČSK podařilo využít příznivých výsledků na Slovácku, Vrchovině a v Hranicích. Všichni konkurenti v bojích o udržení prohrávají, ale Uherský Brod se momentálně proti Vítkovicím trápí.
60'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod:
ze hřiště odchází Ondřej Strachoň, přichází Daniel Valenta,
ze hřiště odchází Matěj Lorenc, přichází Jakub Obdržálek.
59'
Lorenc se neúspěšně pokusil obehrát Bystřičana, který jej připravil o míč a následně ho poslal Murinovi.
58'
Během hostujícího rohu se ve vápně blýskl Jan Michalec, který vyskočil za letícím míčem a hlavou jej bez váhání vyrazil pryč od Nemravovy brány.
57'
Chylek zkusil štěstí dalekonosnou ranou na pravou tyč, kterou Nemrava hravě vyrazil mimo nebezpečí.
56'
Domácím, kterým vypomáhá i Nevařil, jsou teď pod tlakem. Brodu vstup do druhé půle vůbec nevyšel, Vítkovice jsou na pažitu jasně lepším výběrem.
55'
Vrbka ve snaze odkopnout balón nedopatřením nakopl Nevařila, který zůstává ležet na hraně domácího vápna. Doufejme, že bude v pořádku.
54'
Míč teď po Raabově přihrávce nebezpečně klouzal podél brankové čáry, volný spoluhráč u vzdálenější tyče ho ale nedokázal doklepnout do odkryté uherskobrodské klece!
53'
Nevařil ve snaze rychle vybojovat zpět ztracený míč fauloval, rozhodčí přerušuje hru a pár metrů před středovou čarou vrací balón na hostující kopačky.
52'
Michalec nakonec pochroumanou nohu rozchodil a pokračuje ve hře. Uherský Brod jde dopředu.
50'
Mário Michalec padl na trávník po souboji a zdá se, že na hřiště budou muset vyrazit zdravotníci. Domácí borec je podle všeho ve velkých bolestech.
49'
Ostravané jsou v úvodních minutách druhé půle aktivní a nyní získali další rohový kop.
48'
Viděli jsme dosud největší vítkovickou šanci v dnešním utkání! Rychlý brejk uzavřela rána ze strany, kterou Nemrava vyrazil přesně na kopačku volného Chylka. Ten ovšem následně domácí svatyni smolně přestřelil!
47'
Raab je po faulu na Veneného kárán rozhodčím, situace se ale podle všeho obejde bez karty.
46'
Pauza je u konce, týmy si prohodily strany – můžeme pokračovat. Podotknu jen, že ani jeden trenér se během přestávky neuchýlil ke změnám v sestavě.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas gól nenabídl, oba týmy se vrací do kabin za stavu 0:0. Aktivnější byli v úvodní pasáži domácí hráči, kterým se ale nepodařilo najít recept na skvělého Murina. Nutno odotknout, že krom kvalitního výkonu brankáře je nejednou zastavila také nepřesnost v koncovce. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Jan Michalec nyní vzduchem vyslal míč do vápna, kde spadl přímo do nastaveného náručí připraveného Murina. Před přestávkou nejspíš gól neuvidíme.
44'
Po Boafovi teď podobný obranný manévr předvedl také Vrbka, ČSK tak ani teď Murina neohrozilo.
43'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Keňo nyní bude vhazovat míč zpět do hry vedle střídačky.
41'
Boafo za sebe nepustil Michalce a vyšťouchl míč do zámezí, čímž ukončil tažení domácího borce.
40'
Hosté z následné rychlé akce vybojovali rohový kop, Nemrava tak bude muset zpozornět.
39'
Tribuna Orelského stadionu teď viděla hned tři zblokované domácí střely v rozmezí deseti, možná patnácti sekund. Brod dnes v koncovce zatím tápe.
38'
Jeden z domácích chtěl nachytat Murina mimo pozici, padající balón ale šel těsně vedle prázdné ostravské brány! Strážce hostující klece, který byl až na hraně vápna, si jistě oddechl.
37'
Murin si na své konto zapisuje další úspěšný zákrok, zatím je dnes asi nejlepším hráčem Vítkovic.
36'
Richtárův nedovolený zákrok na Michalce dává domácím standardku jen pár metrů před hostující šestnáctkou, tohle by pro Brod mohlo být zajímavé.
35'
Lehká teč ve vápně Nemravu nijak nepotrápila, domácí brankář si míč pohlídal a lapil jej.
34'
Tohle šlo určitě vymyslet i lépe, dlouhý balón dopředu nikoho nenašel a po levé straně hřiště pomalu doskákal až za Murinovu bránu. Ten bude odkopávat.
33'
Po zákroku protihráče na trávníku končí Venený, Vítkovice faulují na soupeřově polovině hřiště.
32'
Už je to poměrně dlouho, co jsme na Orelském stadionu viděli nějakou větší šanci. ČSK je na míči častěji než soupeř, zároveň se ale trápí v koncovce.
31'
Murin rozehrál míč nakrátko na Boafu, který jej rázem nakopl vpřed. Uvidíme, co Vítkovice vymyslí.
30'
Boafo se nyní blýskl v obraně, když letící míč bez obtíží odhlavičkoval ven z vítkovické šestnáctky. Domácí rohový kop ve větší příležitost nepřetavili.
29'
Půlhodina hry je takřka za námi. Vítkovická obrana zvládla uhasit další hezkou šanci Brodu, který si za pár sekund znovu vyzkouší rohový kop.
28'
Keňo ani přes veškerou snahu neudržel Boafův dlouhý nákop v mezích bitevního pole, ČSK bude vhazovat z pozice těsně vedle své šestnáctky.
26'
Vrchovina doma prohrává s Kvítkovicemi 0:1. Pokud by se na všech ostatních stadionech skóre udržely na aktuálních hodnotách a Uherský Brod zároveň vyhrál, mohl by už dnes slavit jistotu záchrany.
25'
Dění se v posledních minutách vyrovnalo, na Orelském stadionu sledujeme celkem vyrovnanou partii. Ostravští teď rozhodně nepůsobí dojmem outsidera.
24'
Tamajka protáhl míč až k Nemravovi. Na centr si pak u zadní tyče naskočil Richtár, který ale v dobré pozici nebyl schopen balón nasměrovat do brány.
23'
Boafo podržel Strachoně, domácí získávají volný kop na půl cesty mezi středovou čarou a šestnáctkou.
22'
Michalec ztratil míč ve snaze jej odcentrovat do hostujícího vápna, k balónu se dostávají protihráči.
20'
Vítkovičtí vystrkují růžky a dávají najevo, že body dnes Uherskému Brodu nechtějí nechat zadarmo. Zatím se jim ovšem nedaří Nemravu prověřit.
19'
Brod se nyní prezentoval hodně nepřesnou střelou z pravé strany, Murin se za míčem jen ohlédl. Do karet mu nicméně mimochodem hraje i průběžný výsledek z Hranic, kde domácí vedou nad Meziříčím 2:0.
18'
Na Orelském stadionu jsme teď byli svědky až neuvěřitelného sledu událostí! Michalec nejprve v ideální pozici zakončil jen do vysunutého gólmana, následnou dorážku pár vteřin nato vystihl Boafo doslova na brankové čáře!
17'
Nemrava po nepovedeném výpadu Vítkovic rozherává daleko od své svatyně, ČSK míří vpřed.
16'
Domácí příznivce jistě potěší zpráva, že Frýdlant na půdě Slovácka prohrává už 0:2. To je pro o záchranu bojující Brod velmi pozitivní zpráva – s nadsázkou lze říct, že aspoň prozatím má o konkurenta méně.
15'
Domácí získali další roh. O pár sekund později chtěl odražený míč za Murina nasměrovat Vevený, jehož rána zpoza vápna ale byla zblokována.
13'
Keňo na levé straně fauloval Michalce, ČSK se tak vrací na míč na své polovině hrací plochy.
12'
Nekvalitní přihrávka za obranu končí až u Murina, tohle si Uherskobrodští za rámeček asi nedají.
11'
Tamajka se dostal k odraženému míči na hranici vápna a vypadalo to, že se připravuje vystřelit. Okamžitě poté se na něj ale nalepil Lorenc a odzbrojil ho.
10'
Vítkovice přežily další nepříjemnou pasáž hry a nyní odsouvají dění pryč od své svatyně.
9'
Další velká šance Brodu! Jan Michalec se zbavil laxně bránícího Keňa a z bezprostřední blízkosti namířil na přední tyč, jenže připravený Murin situaci nakonec zachránil a vyrazil!
8'
Márimo Michalec se prezentoval nepříliš povedeným zakončením z hranice šestnáctky, které zblokoval jeden z protihráčů. Murin tak nebyl nucen zasáhnout.
7'
Strachoň si na středu hřiště nedokázal optimálně zpracovat míč, který vzápětí skončil na vítkovické kopačce. Ostravští mohou znovu zamířit vpřed.
5'
Na opačném konci hřiště se pro Keňův centr natahoval Nemrava, který byl ale schopen míč jen vyrazit za bránu. Od praporku tak budou zahrávat i hosté.
4'
Dlouhý nákop Leskovjana nastartoval další akci ČSK, ze které hráči v červeném vytěžili první roh utkání. Uvidíme, co svěřenci trenéra Slezáka vymyslí.
3'
Vítkovicím se podařilo se usadit u Nemravovy brány, domácí gólman ale zatím nečelil ani jedné střele.
2'
Publikum v Uherském Brodě bylo už ve druhé minutě na nohou, přesná hlavička po Švrčkově centru do vápna se ale kvůli ofsajdu počítat nebude! Murin rozehrává od své brány...
1'
Hra se v úvodních sekundách přelévá z jedné poloviny hřiště na druhou, ani jednomu týmu se na mokrém pažitu nedaří na delší dobu ukořistit balón.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní výkop obstará ČSK, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na deštěm zalitý trávník Orelského stadionu. Domácí v červeném, hosté v modrobílém.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, start utkání se pomalu blíží. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.
Úvodní sestavy:

ČSK Uherský Brod: Nemrava – Lorenc, Švrček, Strachoň, Mančík, Venený, J. Michalec, Leskovjan, Nevařil (C), Flasar, M. Michalec.
Náhradníci: Somberg – Kadlček, Chrudina, Valenta, Obdržálek, Straňák.
Trenér: Michal Slezák.

MFK Vítkovice: Murin – Burgo, Bystřičan, Boafo, Keňo, Tamajka, Zogata, Vrbka, Richtár (C), Chylek, Raab.
Náhradníci: Košický – Vadnov, Hloch, Tkáč, Widura.
Trenér: Radim Plaskura.

Rozhodčí: Silný – Ehrenberger, Grečmal.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Úvodní vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v této sezóně skončilo dle papírových předpokladů, Uherský Brod si z půdy Vítkovic v polovině listopadu odvezl body za výsledek 3:1. Bude se favorit radovat i dnes, nebo mu tým z Ostravy přichystá nepříjemné překvapení?

12. 11.: Vítkovice – Uh. Brod 1:3 (1:2)

Branky: 45. Tamajka – 9. Michalec, 33. Josefík, 46. Michalec.

Žluté karty: 50. Kovařík (VIT), 53. Semelka (asistent trenéra) (VIT), 68. Richtár (VIT), 82. Zouhar (VIT) – 50. Josefík (UBR), 68. Flasar (UBR), 90+4. Tkadlec (UBR). Červené karty: 51. Josefík (UBR).

MFK Vítkovice: Kovařík – Tamajka, Bystřičan, Zouhar, Tkáč, Mooc, Žák, Richtár (C), Jelen, Pecuch, Raab.
Hlavní trenér: Radim Plaskura.

ČSK Uherský Brod: Nemrava – Lorenc, Švrček (80. Kadlček), Josefík (C), Venený (71. Strachoň), Šmatelka (80. Sedláček), J. Michalec (71. Leskovjan), M. Michalec (88. Gettler), Nevařil, Flasar, Tkadlec.
Hlavní trenér: Lukáš Pazdera.
MFK VÍTKOVICE (18. místo)
32 Z, 3–6–23, 26:86 (-60), 15 bodů

Oproti tomu ostravští fotbalisté už mají jisté, že po roce ve třetí nejvyšší soutěži znovu zamíří o patro níže. V MSFL jsou totiž už dlouhou dobu beznadějně poslední a jejich ztráta na první nesestupovou, tedy patnáctou, pozici činí propastných šestnáct bodů.

Vítkovice se ale rozhodně nevyplatí podcenit. Své o tom ví třetí Uničov, který minulý týden v Markvartovicích padl 1:2, přičemž úspěch domácích svými zásahy řídili Chýlek a Vrbka. Uvidíme, zdali se outsiderovi podaří na tento povedený zápas navázat proti Uherskému Brodu.

Poslední výsledky Vítkovic
31. 5.: Vítkovice – Uničov 2:1
27. 5.: Frýdek-Místek – Vítkovice 0:0
24. 5.: Baník Ostrava B – Vítkovice 8:0
20. 5.: Vítkovice – Hranice 1:3
13. 5.: Vrchovina – Vítkovice 0:2

Nejlepší střelci Vítkovic
Matyáš RICHTÁR – 31 Z, 7 branek
Lukáš RAAB – 30 Z, 5 branek
Josef BYSTŘIČAN – 26 Z, 4 branky
ČSK UHERSKÝ BROD (14. místo)
32 Z, 8–7–17, 37:59 (-22), 31 bodů

Domácí tým stále ještě nemá jistou záchranu v MSFL. Dvě utkání před koncem sezóny ho najdeme na čtrnáctém místě s jednatřiceti body na kontě. Stejný počet má i patnáctý Frýdlant, šestnáctá Vrchovina a sedmnácté Velké Meziříčí mají jen o jeden méně.

Pokud si tedy Uherský Brod nechce zkomplikovat konec ročníku, nesmí si dovolit proti Vítkovicím zaváhat. Uvidíme, zdali se mu dnes podaří dát zapomenout na porážku 1:4 z minulého víkendu, kdy nestačil na Znojmo, a připsat si na konto důležitou výhru.

Poslední výsledky Uh. Brodu
2. 6.: Znojmo – Uherský Brod 4:1
27. 5.: Uherský Brod – Hodonín 3:1
24. 5.: Uherský Brod – Kroměříž 1:3
20. 5.: Frýdlant n. O. – Uherský Brod 1:2
16. 5.: Uherský Brod – Kvítkovice 1:3

Nejlepší střelci Uh. Brodu
Matěj LORENC – 31 Z, 8 branek
Jan MICHALEC – 32 Z, 6 branek
Ondřej STRACHOŇ – 31 Z, 5 branek
Příjemnou sobotu u sledování MSFL! Uherský Brod čeká bitva o důležité body, v předposledním kole se dnes na domácí půdě představí proti Vítkovicím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud