Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Dynamo Drážďany - 25. října 2017   20:45

Freiburg
Freiburg
51' Petersen  • 61' Schuster  • 81' Haberer
3:1
(0:0)
Dynamo Drážďany
50' Benatelli
Freiburg
Gikiewicz – Koch, Schuster, Soyuncu – Stenzel, Hofler, Frantz, Gunter – Niederlechner (79. Ravet), Petersen (72. Kath), Terrazzino (55. Haberer)
Schwolow – Haberer, Kapustka, Kath, Kent, Kubler, Ravet
Benjamin Brand – Robert Schröder, Michael Emmer
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Schwabe – Kreuzer, Muller, Ballas, Heise – Konrad – Aosman (71. Hauptmann), Benatelli (82. Mlapa)– Horvath (78. Duljević), Roser, Berko
Schubert – Duljević, Hauptmann, Lambertz, Mlapa, Muller, Seguin

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost.
Nakonec Freiburg otočil utkání a zvítězil 3:1.
V prvním poločase jsme viděli hlavně velmi vyrovnaný souboj a plno šancí. Už ve 12. minutě se dostal do hlavičky Frantz, ale Ballas předvedl světový zákrok a podržel svůj tým nad vodou. O dvě minuty později se do pěkné šance dostal Roser, ale těsně před bránou trefil pouze blokujícího hráče. Ve 34. minutě měli domácí už druhou gólovku, ale ani tentokrát nedali gól, když Soyuncu zamířil hlavou k levé tyči, ale obránce Drážďan míč vykopl z brankové čáry. O tři minuty později se domácí dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí na tento herecký výkon neskočil.
Ve druhé půli jsme se konečně dočkali branek a ne jedné. Už po pěti minutách hry Banatelli přeloboval brankáře po jeho chybě. Ovšem hned minutu na to srovnal Petersen. V 61. minutě se přímému kopu postavil kapitán Schuster a otočil vývoj utkání. Devět minut před koncem po chybě brankáře Ballase přidal další gól Haberer a Freiburg postupuje v Německé poháru dál.
90+2'
90+2'
Po vybojovaném míči se k němu dostal Ravet, ale jedovkou těsně minul levou tyč branky.
90+1'
Domácí dohrávají zápas na půli Drážďan a nikam se nehrnou.
90+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
90+1'
A i další střela míjí branku domácích o pořádný kus.
90'
Nyní se hosté dostali blíž k bráně domácích, ale následná střela jednoho z celku Drážďan skončila snad až za tribunou na parkovišti.
89'
Do vápna Freiburgu přiletěl centr, který našel hráče Drážďan, ale jeho hlavička z velké dálky neměla razanci a míč končí v rukavicích Gikiewicze.
88'
Míč sice drží Drážďany, ale neví co sním. Nyní se pokusili o nákop, ale ten zachytila domácí obrana.
87'
Útočný faul Duljeviće na půli Freiburgu.
86'
Třetím gólem domácího Freiburgu je zápas v podstatě rozhodnutý, jelikož hosté se nemohou dostat blíž k vápnu Gikiewicze.
85'
Dopředu se řítil Ravet, ale bránu minul o pořádný kus.
84'
K přímému kopu se opět postavil Schuster, ale tentokrát byl Ballas připravený a míč lehce chytil.
83'
Po faulu budou mít domácí přímý kop ze slibné pozice.
82'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Benatelli, přichází Mlapa.
81'
Freiburg právě vstřelil branku!
Obrovská chyba brankáře Ballase, který přihrál míč domácímu hráči, ten viděl ve vápně volného JANIKA HABERERA a ten zvyšuje náskok na 3:1!
80'
Hosté se snaží překombinovat hlavně přes střed hřiště, ovšem domácí jsou velmi vysunuti a napadají už rozehrávku brankáře.
79'
Benatelli skluzem srazil protihráče a dostává žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Horvath, přichází Duljević.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Niederlechner, přichází Ravet.
77'
Hosté stále drží míč, ale pouze ve středu hřiště. Neví kudy se dostat blíž ke Gikiewiczové bráně.
75'
Kath se řítil po levé straně, ale poté nepřihrál přesně.
74'
Gikiewicz zahrál na nervy domácím divákům, když si chtěl nepovedenou střelu hostů zpracovat, ale míč mu ujel, poté ho rychle odkopl do zámezí.
73'
Haberer vystřelil zpoza vápna, ale rána šla jenom do brankáře Ballase.
72'
Roser vypálil nebezpečnou jedovku na bránu, ovšem domácí brankář si sní poradil a následuje rohový kop pro Drážďany.
72'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Petersen, přichází Kath.
71'
Pro centr do vápna si došel domácí brankář Gikiewicz.
71'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Aosman, přichází Hauptmann.
71'
Schuster skvělým skluzem překazil útok Drážďan, ovšem u míče budou stále hosté po autovém vhazování.
70'
Domácí šli rychle dopředu, ale vše skončila u hodně nepřesný střely Niederlechnera.
69'
Ten byl ovšem velmi špatně rozehrán a míč odkopl hned první obránce Freiburgu.
68'
Drážďany budou mít rohový kop.
67'
Hosté poslali k zemi Stenzela a rozhodčí píská faul.
66'
Po vedoucím gólu domácích jsou u míče stále Drážďany, které chtějí vyrovnat, ale proti skvěle hrající obrana Freiburgu to budou mít těžké.
65'
Nebezpečný centr přiletěl z pravé strany hostů, ale domácí obrana Freiburgu si sním poradila.
64'
Hofler nyní krásně zastavil protihráče a nepustil ho dál v jeho cestě.
63'
Hosté se ihned vydali dopředu, ale přes levou stranu neprošli.
61'
A domácí otáčejí zápas! K přímému kopu se postavil kapitán JULIAN SCHUSTER a krásnou ránou před zeď dává gól na 2:1!
60'
Obrovská chyba při rozehrávce hostů, která skončila faulem a domácí budou mít přímý kop ze slibné pozice.
59'
Hra se po dvou gólech a následném tlaku zklidnila.
58'
Po krátkém ošetření Konrada hra pokračuje.
57'
S přímým kopem si poradila hostující obrana a následuje rohový kop. Ten poté vyrazil brankář Ballas.
56'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Terrazzino, přichází Haberer.
55'
Nyní navíc hosté zfaulovali Hoflera a Freiburg bude mít přímý kop.
54'
Domácí se vyrovnávacím gólu ožili a jsou na hřišti jasně lepším týmem.
53'
Útočné snažení Petersona zastavila ofsajdová past hostů.
52'
Terrazzino se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho rána šla jenom doprostřed brány.
51'
Ale domácí rychle odpovídají, když dostal přihrávku do vápna NILS PETERSEN a rychle srovnal stav utkání na 1:1!
50'
Drážďany právě vstřelily branku!
Tak to je neskutečný gól! RICO BENATELLI se dostal po chybné rozehrávce k míči a přeloboval brankáře!
49'
Terrazzino se snažil nacentrovat do vápna, ovšem míč mu zachytil obránce.
48'
Pro příliš dlouhý nákop si došel Gikiewicz.
47'
Uvidíme jak dopadne druhý poločas tohoto vyrovnaného utkání. Nyní jsou u míče hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45+1'
45'
Heise neprošel přes domácího hráče, ale u míče jsou znovu hosté.
44'
Freiburg nyní zatlačil hosty do jejich vápna, ale s následným centrem si obrana Drážďan poradila.
43'
Niederlechner to vzal na sebe a pokusil se vypálit zhruba z třiceti metrů, ovšem jeho rána šla vysoce nad bránu Ballase.
42'
Nepovedený centr na Guntera končí v autu a hosté budou znovu u míče.
41'
U nákopu na Rosera byl první domácí brankář Gikiewicz a míč chytil.
39'
Domácí jsou poslední minuty o něco aktivnější a nyní drží míč na své půli.
38'
Petersen se dostal ke střele, ale ta šla jenom doprostřed brány, kde byl připraven Ballas a v klidu jí chytil.
37'
Domácí se nyní velmi rozčilovali, jelikož chtěli po zákroku na jeho hráče penaltu. Ovšem rozhodčí jasně ukázal, že tohle pískat nebude.
36'
Kreuzer získal míč a následně vystřelil, ale ránu zblokovala domácí obrana.
35'
Po krátkém ošetření Rosera hraje pokračuje.
34'
A nebyl to vůbec špatně zahraný roh! Nejvýš se vznesl Soyuncu, který hlavou zamířil k levé tyči, ale hráč Drážďan vykopl míč z brankové čáry!
33'
Domácí hráč Petersen vybojoval pro svůj tým rohový kop. Schuster bude rozehrávat přímo pod kotlem fanoušků Drážďan.
32'
Asi čtyři střely vyslali nyní hosté, ale všechny skončily pouze v blokující obraně.
31'
Nyní můžeme za hlasitého povzbuzování vidět u míče Drážďany, které v poklidu kombinují na domácí půli hřiště.
30'
V první třicetiminutovce domácí Freiburg nepotvrzuje roli mírného favorita, jenž hraje o ligu výš než Drážďany. Uvidíme jak tento napínavý duel nakonec skončí.
29'
Horvath neudržel míč na hrací ploše a domácí Freiburg bude mít autové vhazování.
28'
Frantz poslal k zemi hráče Drážďan a píská se faul ve středu hřiště.
27'
Tentokrát letěl do vápna, kde ho ale vyboxoval domácí brankář Gikiewicz.
26'
Ten byl rozehrán před vápno, kde číhal jeden z hostů a z voleje poslal střelu pouze do domácího obránce. Následuje další rohový kop.
25'
Po zblokované střele následuje rohový kop pro Drážďany.
24'
Horvath se dostal k odraženému míči, ale jeho střela šla přímo doprostřed brány, kde byl připraven Gikiewicz.
23'
Míč z rohového kopu mířící do brány vyboxoval Ballas. Poté přišel další centr z pravé strany, ale střela domácího hráče skončila vedle brány.
22'
Domácí budou mít možnost vstřelil branku z rohového kopu, který kopne domácí kapitán Schuster.
21'
Aosman poslal k zemi Niederlechnera a rozhodčí píská faul.
20'
Hosté získali míč a šli dopředu, ovšem z velké dálky se odhodlal ke střele Muller a neudělal dobře, jelikož jeho rána skončila vysoko nad bránou Gikiewicze.
19'
Nepřesný nákop domácích si do náruče v pohodě chytil Ballas.
18'
Frantz ve středu hřiště předvedl pěkným zákrok, když čistě odebral míč hostujícímu hráči, ovšem poté ho ztratil a dopředu šly Drážďany po pravé straně, poté přišel centr do vápna, ale ten jím jenom proletěl na druhou stranu hřiště.
17'
Domácí rozjíždějí novou akci od svých stoperů. Hosté jsou vysoce vysunuti a napadají rozehrávku Freiburgu, který vše vyřešil odkopem a míč získali hosté.
16'
Niederlechner se nyní hodně rozčiloval, jelikož měl pocit, že míč ještě hrací plochu neopustil a pomezní tak zastavil slibnou šanci.
15'
Domácí mají autové vhazování na pravé straně hřiště.
14'
Roser se dostal k míči ve vápně, ale trefil pouze blokujícího obránce!
13'
Niederlechner vystřelil zpoza vápna, ale Ballas střelu viděl a v klidu jí chytil.
12'
Frantz se dostal do hlavičky po rohovém kopu, ale Ballas skvělým zákrokem drží svůj tým nad vodou!
11'
A domácí se dostali až do vápna, ovšem střela nepřišla, ale následuje alespoň rohový kop.
10'
Na chvíli míč získali fotbalisté z Drážďan, ovšem po nepřesné přihrávce vytváří novou akci Freiburg.
9'
Začátek zápasu je dost vyrovnaný, nyní jsou u míče domácí.
8'
Míč po pár nepřesnostech hostů skončil u domácího brankáře, který odkopem přes celé hřiště přenesl balón až k hostujícímu brankáři Schwabovi.
7'
Freiburg lacině ztratil míč, ale ke střele se hosté nedostali. Následuje autové vhazování pro Drážďany.
6'
Dlouhý nákop Drážďan si v pohodě chytil domácí brankář polák Rafal Gikiewicz.
5'
Domácí hráč si počínal nedovoleně a rozhodčí Benjamin Brand píská faul.
4'
S ním si ovšem poradila domácí obrana a míč vykopla.
3'
Po faulu domácího hráče budou mít Drážďany přímý kop z levé strany.
2'
Domácí se snažili jít po levé straně, ovšem míč skončil v zámezí.
1'

SC Freiburg: Gikiewicz – Koch, Schuster, Soyuncu – Stenzel, Hofler, Frantz, Gunter – Niederlechner, Petersen, Terrazzino
Náhradníci: Schwolow – Haberer, Kapustka, Kath, Kent, Kubler, Ravet

SG Dynamo Drážďany: Schwabe – Kreuzer, Muller, Ballas, Heise – Konrad – Aosman, Benatelli – Horvath, Roser, Berko
Náhradníci: Schubert – Duljević, Hauptmann, Lambertz, Mlapa, Muller, Seguin

Rozhodčí: Benjamin Brand – Robert Schröder, Michael Emmer.
SG Dynamo Drážďany:

Drážďany hrající druhou ligu, se v minulé sezóně umístily na pátém místě. V letošní je to ovšem zatím bída a nacházejí se až na dvanáctém místě se třinácti body. V prvním kole poháru zavítaly na půdu Koblenz. Tam inkasovaly gól už v šesté minutě. Ovšem odpověď přišla rychle, když se v 11. minutě trefil Berko a po poločase byl stav 1:1. Krátce po zahájené druhé půle se trefil Heise a Drážďany vedly. V 80. minutě ovšem domácí Koblenz vyrovnal, ale šest minut před koncem zajistil hostům výhru Aosman. Drážďany tak po výhře 3:2 postoupily dále. Nejlepším střelcem je zatím Mlapa Peniel Kokou, který se prosadil čtyřikrát. Hlavním trenérem je Uwe Neuhaus.

SC Freiburg:

Freiburg se v minulé sezóně umístil na sedmém místě a zajistil si předkolo Evropské ligy. V něm narazil na slovinský tým Domžale. V prvním domácím utkání vyhrál 1:0, ovšem na půdě Domžale vyhořel jako favorit a po prohře 0:2 jeho putování Evropskými poháry v letošní sezóně předčasně skončilo. V lize se prozatím nachází až na patnáctém místě s osmi body. V prvním kole Německého poháru zavítal na půdu Halberstadtu. Tam si v prvním poločase vytvořil dvougólový náskok. Ve druhém poločase sice dostal gól těsně před koncem na 1:2, ale tento stav dokázal udržet a postoupil dále. Nejlepším střelcem týmu je zatím Hofler Nicolas, který se prosadil čtyřikrát. Hlavním trenérem je Christian Streich.

Posledních pět zápasů SC Freiburg:

Bundesliga Freiburg 1:1 Hertha
Bundesliga Bayern 5:0 Freiburg
Př. utkání Freiburg 1:2 Štrasburk
Bundesliga Freiburg 3:2 Hoffenhiem
Bundesliga Brémy 0:0 Freiburg
V dalším kole Německého poháru se proti sobě postaví SC Freiburg a SG Dynamo Drážďany. Tyto týmy se spolu naposledy utkaly před jedenácti lety ve druhé lize. Utkání bude řídit Benjamin Brand, jeho asistenti budou Robert Schröder a Michael Emmer. Hrát se bude na Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 18 000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.