Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Magdeburg : Dortmund - 24. října 2017   20:45

0:5
(0:1)
Dortmund
Dortmund
42' Castro   • 47' Isak   • 74' Jarmolenko   • 79' Bartra   • 90' Kagawa
Magdeburg
Brunst – Schäfer, Weil (61. Röther), Hammann – Erdman (82. Handke), Sowislo – Butzen, Türpitz (66. Chahed), Lohkemper, Niemeyer – Beck.
Seidel – Handke, Rother, Pick, Ludwig, Düker, Chahed.
Siebert – Koslowski, Seidel.
MCDD-Arena
Dortmund
Bürki – Bartra, Papastathopulos, Zagadou, Schmelzer (62. Guerreiro) – Şahin, Kagawa, Dahoud (41. Castro) – Jarmolenko, Isak (74. Schürrle), Philipp.
Weidenfeller – Subotić, Guerreiro, Toljan, Schürrle, Castro, Sancho.

Díky za pozornost a někdy u německého fotbalu zase na počtěnou.
Borussia Dortmund díky povedenému druhému poločasu postupuje do třetího kola DFB Pokalu! První poločas byl hodně vyrovnaný a nabídl jedinou branku, ve 42. minutě skóroval Gonzalo Castro. Druhá část hry pak nabídla kanonádu, gólově se na ní podíleli Alexandr Isak, Andrej Jarmolenko, Marc Bartra a Šindži Kagawa. Žlutočerní vítězí 5:0.
90+1'
90'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden zářez pro hostující celek! Maximilian Philipp famózní patičkou našel ŠINDŽIHO KAGAWU ve vápně. Japonský borec si zpracoval míč v pokutovém území a poslal jej pohodově do branky.
90'
Utkání je naprosto v posledních momentech a Borussia stále kombinuje. Nyní již jen na vlastní polovině, uvidíme, kolik sudí nakonec nastaví minut.
88'
Klička Schürrlemu proti bránícímu hráči sice vyšla, do zakončení se ale německý reprezentant nedostal. Míč si dal totiž moc do strany a ten skončil v zámezí.
86'
Následně to turecký fotbalista zkoušel ještě jednou, nyní branku ze střední vzdálenosti trefil, ale Brunst nemusel být nějak extra pozorný. Míč mu zapadl do rukavic.
85'
Stále Borussia kombinuje, nyní se dokonce dostala do vápna. Nuri Şahin již zakončoval ve vápně, ale pokus mu nakonec nesedl. Míč skončil vedle branky.
83'
Na pravé straně zakouzlil Jarmolenko, jenž následně přihrával na hranici vápna. Zde nůžkami zakončoval Maximilian Philipp, jeho rána ale mířila těsně nad branku.
82'
Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Dennis Erdmann, přichází Christopher Handke.
81'
Začala poslední desetiminutovka řádné hrací doby, Borussia vede již 4:0 a nadále kombinuje na útočné polovině. Uvidíme, zda se jim povede přidat i pátou branku.
79'
A nakonec je tu ještě jedna branka Borussie Dortmund! Po rohovém kopu přišel centr na hlavu MARCA BARTRY, jenž si vyskočil na míč a pokusem na zadní tyčku nedal Brunstovi jedinou šanci zasáhnout.
78'
Borussia kombinuje na útočné polovině a nikam nespěchá. Po centru z levé strany to zkoušel Jarmolenko, z otočky ovšem nezakončil gólově.
77'
Utkání se bude dohrávat. Magdeburg se sice bude pokoušet o vstřelení alespoň čestné branky, postupující celek by se ovšem měnit neměl. Vedení Borussie je opravdu výrazné.
75'
André Schürrle hned rozjížděl rychlou akci svého celku, přihrávka na levé křídlo ovšem nevyšla podle představ a Magdeburg se dostává k míči.
74'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází André Schürrle.
74'
ANDREJ JARMOLENKO se postavil k exekuci pokutového kopu a technickou střelou k levé tyčce navýšil vedení svého celku na průběžných 3:0
73'
Centr Guerreira skončil na ruce bránícího Schäfera, penalta pro Dortmund!
72'
Domácí se v posledních minutách pouze brání a Borussia hraje to, co potřebuje. Nejspíše moc šancí už neuvidíme, hosté se nicméně stále snaží.
70'
Dobrá střelecká pozice a provedení Nuriho Şahina. Turecký fotbalista střílel z dvaceti metrů na branku, ale Burnst míč vyrazil. Jarmolenko byl pak v ofsajdu, a tak nemohl přidat třetí trefu.
69'
Na útočné polovině si následně počínal nedovoleně Jarmolenko. Ve vzdušném souboji poslal k zemi domácího hráče, u míče tak zůstávají Magdeburgští.
68'
Modrobílím standardka nevyšla a ukončena byla faulem. Hra tak pokračuje kombinací Borussie Dortmund na útočné polovině.
66'
Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Philip Türpitz, přichází Tarek Chahed.
66'
Sokratis Papastathopulos nyní bránil pronikajícího hráče Magdeburgu a vidí žlutou kartu. Pokračovat se bude standardní situací od levé lajny.
65'
Celá kombinace byla zakončena přihrávkou na Gonzala Castra, jenž se odhodlal ke střele z hranice vápna. Německý záložník ale uklouzl a ke střele se nedostal.
64'
Dortmundští nikam nespěchají a kombinují ve středu travnaté plochy. Žlutočerní se ovšem nikam neženou a spíše vyčkávají na své šance.
63'
Hosté se pokoušeli na levé straně něco vymyslet, ale nebyli úspěšní. U míče ovšem zůstávají a pokoušejí se vymyslet něco, co by je mohlo dostat do tříbrankového vedení.
62'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marcel Schmelzer, přichází Raphaël Guerreiro.
61'
Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Richard Weil, přichází Björn Rother.
60'
Sympaticky postupoval do šestnáctky domácího celku Andrej Jarmolenko. Ukrajinský reprezentant zakončoval z pravé strany vápna na zadní tyčku, branku ovšem nakonec neohrozil.
58'
Hra i tak pokračuje na útočné polovině Dortmundu, který nemusí hrát na plno. Hosté vedou o dvě branky a dnes hrají opravdu hodně klidně, Magdeburg bojuje.
57'
Domácí rozehráli standardku hodně bídně a přišla tak protiakce Dortmundu. Ani jeden z hráčů ale otevřenou obranu nepotrestal, Castro z úhlu mířil vysoko nad.
55'
Dan-Axel Zagadou se nyní vracel s Lohkemperem, který skončil po zemi a vypadalo to na obří faul. Francouzský obránce se ovšem pronikajícího hráče nedotkl a šlo spíše o nafilmovaný pád. I tak Zagadou vidí kartu.
54'
Hammann posílal dlouhý míč za obranu na volného Türpitze. Ten mohl postupovat sám na branku, ale byl mu odpískán ofsajd. I tak po odpískání dal branku.
53'
Aktivní Alexander Isak se snažil kombinovat na pravé straně, ale stál proti němu bránící hráč Magdeburgu. Švédský talent ovšem nezpanikařil a vybojoval aut.
51'
Magdeburgští se následně hnali po pravé straně do zajímavé akce, která ale byla ukončena nepřesnou přihrávkou do vápna. Domácí nicméně budou alespoň vhazovat.
50'
Následné snažení domácího celku bylo ukončeno odpískáním ofsajdu. Roman Bürki ovšem i tak vyletěl z branky a míč zachytil.
48'
Následně přišla první žlutá karta. Nabuzený Alexander Isak napadal rozehru domácího celku a počínal si příliš agresivně. Po brance tak vidí také žlutou kartu.
47'
Pokračovalo se protiútokem Borussie, který byl brilantně zakončen! Maximilian Philipp si počkal na levé straně na ALEXANDERA ISAKA, jemuž předal míč. Švédský útočník si pak věděl rady a zakončil gólově.
47'
Následoval rohový kop domácího celku, který nebyl nijak zakončený. Míč ovšem letěl do šestnáctky a Bürki musel být aktivní ve vzduchu.
46'
Zagadou dostal Bürkiho přihrávkou na branku lehce pod tlak, nakonec to ale dobře dopadlo pro něj i jeho celek. Švýcarský brankář hned rozehrál a Borussia je u míče.
46'
Je za námi vyrovnaný první poločas. Borussia se ovšem dostala do více šancí a jednu z nich dokázala využít. Na konci prvního poločasu se po přihrávce Isaka prosadil zblízka Gonzalo Castro, jenž byl na hřišti nějakých dvacet sekund. Druhý poločas může být ovšem pouze lepší.
45+1'
45'
Hosté nyní kombinovali na útočné polovině a následně se dostali ke střeleckému pokusu. Andrej Jarmolenko ovšem branku svým pokusem netrefil.
44'
Borussia se následně dvakrát dostala do předbrankového prostoru, ani jednou se ale hosté nedokázali střelecky odhodlat. Poté byl odpískán faul ve středu hřiště.
42'
GONZALO CASTO byl na hřišti asi dvacet sekund než se mu povedlo vstřelit úvodní branku utkání! Alexander Isak dostal centr do vápna, kde míč hlavičkou připravil pro GONZALA CASTRA. Německý středopolař pak zblízka pohotově skóroval.
41'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Gonzalo Castro.
39'
Do vápna se dostal Andrej Jarmolenko, jenž obešel obránce a mohl zakončovat. Byl ovšem ve špatné pozici, a tak přihrával pod sebe. Před Isakem byla ovšem dvojice bránících hráčů, která mu nedovolila zakončit.
38'
Následnou kombinaci zakončoval pokusem z více jak třiceti metrů obránce Hammann. Jeho střela ale skončila jen vysoko nad brankou, odkop od branky Bürkiho.
37'
Aktuálně probíhá ošetřování Mahmouda Dahouda, který utkání nedohraje a bude střídán. Vše až za pár minutek, kdy se pořádně rozcvičí Gonzalo Castro.
36'
Následně je pískán faul také Papastathopulosovi, ačkoliv v tom byli oba hráči stejně. Pokračovat se tak bude nákopem na branku hostující Borussie.
34'
Sokratis Papastathopulos následně kličkoval na vlastní polovině a byl k zemi poslán napadajícím hráčem Magdeburgu. Hra bude pokračovat odkopem od branky Bürkiho.
33'
Fotbal nás sice atraktivitou nebaví, to ale nelze říct o atmosféře, která na stadioně v Magdeburgu panuje. Domácí i hosté se starají o hodně nadstandardní podívanou.
32'
Domácí unikali po pravé straně a pokoušeli se něco vymyslet. Vše ale zastavil bránící Zagadou, který odkopl míč do autu. Magdeburg bude ovšem na míči i nadále.
30'
Půlhodina utkání je za námi. Hosté se hned na startu dostali do velké šance, kterou ale nevyužili. Po této akci už toho moc k vidění nebylo a sledujeme spíše nudnější zápas.
29'
Žlutočerní kombinují, ale zatím se do ničeho nemohou dostat. Vidíme takovou urputnou snahu, která ale nikam nevede.
27'
Borussia kombinovala blízko šestnáctky, ale přímo do ní vletět nedokázala. Magdeburg bránil nejméně v osmi hráčích, a to je pro útočící hráče opravdu obtížné obejít.
26'
Hosté se nyní hnali do rychlého útoku, ale zakončit se jim nepovedlo. Alexander Isak dostával přihrávku na pravé křídlo, ale před ním zakročil pohotový obránce.
24'
Philip Türpitz v podobné akci na druhé straně, svůj útok středem hřiště zakončoval z hranice vápna, Bürkiho ovšem nedokázal nikterak překvapit.
23'
Andrej Jarmolenko se dostal do další šance hostujícího celku. Ve vápně obešel bránícího hráče a zakončoval. Alexander Burnst ovšem vyběhl a šanci ukrajinského fotbalisty zneškodnil!
22'
Borussia se dostávala do rychlého útoku, který byl šperkován přihrávkou na levé křídlo. Tam si nabíhal Marcel Schmelzer, jenž ale nakonec dlouhou přihrávku nezachytil.
20'
Podél pravé lajny se pokoušel až do zakončení prodrat obránce Marc Bartra. Pozorní bránící hráči jej ovšem k ničemu nepustili a míč odkopli pryč od své branky.
19'
Pár metrů před vápnem zakončoval domácí fotbalista, ale branku nakonec netrefil. Pokus z první zapadl jen pár metrů vedle levé tyčky hostujícího týmu.
17'
Rychlá akce hostujícího celku byla zakončena přihrávkou na levé křídlo, odkud centroval Maximilian Philipp. Vše bylo ovšem na dlouhou nohu a míč skončil jen nad brankou Brunsta.
16'
Domácí se probojovali až k rohovému kopu, který byl zakončen centrem na penaltu. Denis Erdman zde hlavičkoval v záklonu a míč skončil jen vedle branky Bürkiho.
15'
Hra byla následně přerušena poté, co snažení Butzena ukončil faulem ve středu hřiště Dahoud. Pokračovat se tak bude standardní situací domácího celku.
13'
A celá akce byla zakončena takovou technickou střelou z dálky, která by se dala přirovnat k hokejovému nahození. Bürki míč chytá a hned posílá na své spoluhráče.
12'
Lohkemper se pokoušel o vzruch před brankou Dortmundu. Jeho centrovaný pokus ovšem skončil na bránícím hráči Borussie, pokračovat se bude tak autovým vhazováním.
11'
Alexander Isak se pokoušel dostat aktivním napadáním přes bránícího hráče, ale pomohl si faulem. Hra tak bude pokračovat odkopem od branky Magdeburgu.
10'
Je za námi deset minut utkání a domácí celek rozehrává od své branky. Utkání probíhá ve skvělé atmosféře, o něco aktivnější je hostující celek.
8'
Nyní musel být Bürki pozorný proti unikajícímu hráči Magdeburgu, jenž se pokoušel zastihnout míč na branku Borussie. Švýcarský brankář ovšem byl u míče dřív a odkopl jej.
7'
Borussia stále kombinuje na vlastní polovině a vymýšlí nějakou útočnou akci. Uvidíme, zda se vedoucímu celku Bundesligy povede něco vymyslet.
5'
Domácí se prodírali do první útočné akce po levé straně, která ovšem nemohla být dokončena. Pomezní sudí viděli ofsajdové postavení, a tak se bude odkopávat od branky Bürkiho.
4'
Následně se urodila velká šance. Marc Bartra si naběhl před branku, kde vyzval ke skórování Philippa. Ten měl před sebou prázdnou branku, trestuhodně ovšem napálil jen tyč!
3'
Po centrovaném míči z levé strany odehrál balon do zámezí obránce Hammann. Dortmundští tak budou rozehrávat první standardní situaci utkání.
2'
Hosté se dostávají do první kombinační hry, kterou předvádí ve středu hřiště. Směrem do útoku se ale Borussia zatím ještě nedostala.
1'
Utkání začalo nákopem domácího celku, který žene v prvním poločase jejich zaplněný kotel. První akce ovšem nevyšla a u míče jsou borci v černožlutém.
1'
Krásný večer všem fanouškům německého fotbalu! Na travnatou plochu vyprodaného stadionu míří oba celky. Domácí i hosté se prezentovali krásným choreem. Utkání začne za pár sekund.

1. FC Magdeburg: Brunst – Schäfer, Weil, Hammann – Erdman, Sowislo – Butzen, Türpitz, Lohkemper, Niemeyer – Beck.
Náhradníci: Seidel – Handke, Rother, Pick, Ludwig, Düker, Chahed.

Borussia Dortmund: Bürki – Bartra,Papastathopulos, Zagadou, Schmelzer – Şahin, Kagawa, Dahoud – Jarmolenko, Isak, Philipp.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, Guerreiro, Toljan, Schürrle, Castro, Sancho.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel..
Poslední ligová utkání

Frankfurt (7.) 2:2 Dortmund (1.)
64. Haller (pen.), 68. M. Wolf (Gaćinović) – 18. Şahin (Bartra), 57. Philipp (M. Götze)

Magdeburg (2.) 0:3 Unterhaching (5.)
2. Hagn, 44. Hain, 65. Dombrowka
BORUSSIA DORTMUND

Černožlutí začali skvěle a vytvořili v Bundeslize nový klubový rekord. Borussia ovšem v posledních kláních tápe a promrhala pětibodový náskok na druhý Bayern. V posledních dvou ligových utkáních brala pouze bod, prohrála s Lipskem a remizovala s Frankfurtem. V Lize mistrů hrála 1:1 proti kyperskému APOELu.
1.FC MAGDEBURG

Magdeburg je sice ve třetí lize, Borussia si ale bude muset dát pořádný pozor. Modrobílí jsou na druhé pozici třetí nejvyšší německé ligy se ztrátou čtyř bodů na nedávno bundesligový Paderborn. V prvním kole poháru si Magdeburg vyšlápl na aktuálně desátý celek Bundesligy, Augsburg vyřadil po domácí výhře 2:0!
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu! V rámci druhého kola DFB Pokalu budeme sledovat utkání mezi třetiligovým Magdeburgem a vedoucí celkem Německa, Borussií Dortmund. Utkání v Sasku-Anhaltsku startuje ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.