Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Werder - 5. února 2019   20:45

Dortmund
Dortmund
45+3' Reus  • 105' Pulisic  • 112' Hakimi
3:3
(1:1)

2:4 (PEN)

Werder
Werder
5' Rašica   • 108' Pizarro   • 119' Harnik
Dortmund
Oelschlägel – Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo – Witsel, Delaney (103. Dahoud) – Pulisic, Reus (46. Alcácer), Guerreiro (91. Bruun Larsen) – Götze (91. Philipp).
Unbehaun – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Philipp, Wolf, Bruun Larsen
Brych – Borsch, Lupp
Signal Iduna Park, Dortmund
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie (114. J. Eggenstein), Langkamp, Moisander, Augustinsson – Bargfrede (91. Pizarro), Sahin (76. Möhwald), Klaassen – M. Eggenstein – Kruse, Rašica (66. Harnik).
Kapino – J. Eggenstein, Friedl, Möhwald, Veljković, Harnik, Pizarro

Ode mě je to dnes vše. Díky za pozornost a zase někdy u německého fotbalu na počtěnou!
Devadesát minut nabídlo dvě branky ze standardní situace a nic moc fotbal. Vše se roztrhlo až v prodloužení, kdy Dortmund dvakrát vedl, ale Brémy pokaždé srovnaly. Došlo se až tak do penalt, kde zazářil Jiří Pavlenka, hosté vše proměnili a vyřazují Borussii Dortmund z boje o německý pohár!

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 12:10.
Brémy předvedly v utkání neuvěřitelný obrat a postupují do čtvrtfinále německého poháru. Max Kruse poslední penaltu proměnil a posílá svůj celek přes favorita dále!
Julian Weigl musel dát, což se mu nakonec se štěstím povedlo! Oelschlägel nyní musí chytit dvě penalty.
Daavy Klaassen taktéž nebyl v lehké pozici, k levé tyčce se ale trefil. Oelschlägel neodhadl směr.
Axel Witsel je prvním hráčem domácích, kterému se podařilo dát branku z penalty. Je sníženo.
Max Eggenstein dává důležitou branku a Brémy jsou blízko! Hostující hráč se po zemi trefil k levé tyčce.
Těžké úlohy se zhostil za domácí Max Philipp, který ale ani tentokráte nedal. Jiří Pavlenka je zatím neskutečný!
Claudio Pizarro mířil do podobného místa, po zemi se mu ale skórovat nakonec povedlo!
Začínala Borussia a jako první šel Paco Alcácer. Španělský fotbalista ale Pavlenku k pravé tyčce nepřekonal.
Střílení penalt začíná.
Prodloužení nabídlo hned dvakrát více branek než základní hrací doba a utkání jde do penalt! Christian Pulisic a Achraf Hakimi poslali domácí celek do trháku, ale Claudio Pizarro a Martin Harnik se postarali o vyrovnávací trefy. Duel tak jde do penalt.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Domácí celek hrál v jediné nastavené minutě prodloužení s míčem, ale Axel Witsel si pomohl ve vápně nedovoleně a hra bude pokračovat odkopem od branky Pavlenky.
119'
Werder právě vstřelil branku!
Tak to je naprosto neskutečné utkání, kde jde do penalt! Oelschlägel nyní nepředvedl úplně nejlepší zákrok a na zadní tyčce jej hlavičkou překonal hostující MARTIN HARNIK!
117'
Právě Klaassen se následně dostal k dalšímu střeleckému pokusu. Dahoud ovšem míč lehce zblokoval a Oelschlägel míč srazil na rohový kop! Do vápna jde i Pavlenka.
116'
Daavy Klaassen dostával přihrávku z levé strany do vápna. Nizozemský středopolař se pokoušel zakončovat, ale bránící hráči jej k ničemu nakonec nepustili.
114'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Johannes Eggenstein.
113'
Žlutou kartu dostává Daavy Klaaseen (Werder Brémy).
Žlutou kartu dostává Niklas Moisander (Werder Brémy).
112'
Dortmund právě vstřelil branku!
Autorem branky je ACHRAF HAKIMI! Max Philipp si na pravé straně udělal parádní místo a dostal se podél lajny před branku. Následně našel marockého obránce, kterému se po zemi povedlo prostřelit Jiřího Pavlenku!
111'
Míče se ujal Paco Alcácer a již to vypadalo, že balon letí do pravé šibenice. Nakonec ale skončil jen vedle branky a Jiří Pavlenka zasahovat nemusí, pokračovat se bude jeho odkopem.
110'
Po rohovém kopu zahráli hosté rukou a Borussia bude mít k dispozici standardní situaci před vápnem. Velká šance pro černožluté, domácí mohou vrátit úder.
109'
Borussia se hned dostala do útoku a vytvořila si velkou šanci! Akci v šestnáctce zakončoval Bruun Larsen, ale Pavlenka míč skvěle vyrazil nad branku na roh.
108'
Brémy srovnávají velice šťastnou brankou a po pár minutkách je opět srovnáno! CLAUDIO PIZARRO se po teči dostal k míči u pravé tyčky, kde si míč parádně zpracoval a poslal za záda dezorientovaného brankáře!
107'
Obrana Werderu samozřejmě už nebude tak pevná, což bude pro domácí výhoda. Hakimi nyní centroval z pravé strany na nabíhající spoluhráče, ale ruku do míče nakonec vložil Jiří Pavlenka.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Žlutou kartu dostává Jacob Bruun Larsen (Borussia Dortmund). Dánský fotbalista v nastaveném čase prvního prodloužení zastavoval pronikajícího hráče Werderu a je napomínán.
105'
Vypadalo to, že Brémy dohrají první poločas prodloužení v útoku. Pavlenka ovšem špatně vykopl a CHRISTIAN PULISIC šel do útoku. Vyměnil si míč s Alcácerem a naběhl si do vápna. Zde se americkému hráči povedlo prostřelit českého borce.
103'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.
102'
Hakimi se po pravé straně dostával za obranu, ale zastavil jej Kruse. Následně ovšem vybojoval míč Pulisic a Dortmund jde do útoku.
100'
Ömer Toprak nyní zastavoval akci hostujícího celku odkopem z vápna. Míč do vápna poslali hosté z levé strany, ale přihrávka nebyla přesná a turecký obránce míč odkopl.
99'
Poslední minutky moc toho opravdu nepřináší a čeká se hráče, který to celé zlomí... Není to moc pohledné utkání všeobecně, další branka každopádně rozhodne.
97'
Polovina prvního prodloužení je téměř u konce. Hosté se nyní dostali díky Pizarrovi do útoku, Kruse dostal míč do vápna, kde ale upadl. Pokračuje se tak hrou Borussie.
96'
Snad poprvé v celém utkání vidíme kombinační hru hostujícího celku na útočné polovině. Ani nyní se ale Brémy k ničemu nedostaly, uvidíme jak tomu bude ale následně.
94'
Nejspíše se bude hrát hodně opatrně, každá chybička totiž znamená fatální následky. Nyní hrají Brémy, které kombinují na útočné polovině a pokouší se cokoliv vymyslet.
93'
Pokračovalo se rohovým kopem Borussie, ale ten nebyl úspěšný. Hostující obrana to zvládla a nakonec se bude odkopávat od branky českého brankáře.
92'
Hostující obrana to nyní neměla jednoduché. Philipp se dostal do akce a Alcácer se mohl dostat k míči. Obrana nakonec míč odkopla a pokračuje se autem.
91'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Max Philipp, přichází Mario Götze.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Raphaël Guerreiro.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Claudio Pizarro.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas branku nenabídl, a tak nás čeká minimálně půlhodiny dalšího fotbalu! Šance přicházely až v závěru poločasu, kdy nejdříve zahrozil Kruseho, z protiútoku mohl rozhodnout Delaney. Jdeme do prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Borussia kopala roh a mohla utkání ukončit! Thomas Delaney si naskočil na centr a hlavičkou míč tlačil pod břevno. Jiřího Pavlenku ovšem zachránila branková konstrukce!
90'
Roh nic nepřinesl a pokračuje se odkopem od branky domácího celku. Rozhodčí nad rámec druhého poločasu přidávají dvě minuty, půjdeme do prodloužení?
89'
Max Kruse zasáhl ve zdi Juliana Weigla a míč změnil směr. Oelschlägel následným úžasným zákrokem míč vytěsnil na rohový kop!
88'
Gebre Selassie šel do útoku a před vápnem jej k zemi poslal Mario Götze. Brémy mají v posledních sekundách základní hrací doby luxusní šanci na rozhodnutí duelu.
86'
Max Kruse se nyní dostal do šestnáctky, ale zde se mu nic vymyslet nepovedlo. Hráči Borussie míč odkopli a bude se pokračovat autem.
83'
Pronikající Christian Pulisic se pokoušel projít do útoku, ale byl povalen k zemi a hrát budou domácí. Druhý poločas se každopádně dostává do svého konce a prodloužení je již velice blízko.
81'
Poprvé se na hřišti pořádně ukázal střídající Kevin Möhwald. Ten to z dálky zkoušel hned po přihrávce, ale tento pokus byl hraničně stačil na ragbyovou branku.
80'
Weigl a Augustinsson bojovali o míč u levého praporku, blízko branky Dortmundu. Nakonec se faulu dopustil hostující hráč, ale nebylo tam nic převratného. Klidně se mohlo pokračovat.
79'
Podél levé lajny se opět pokoušel dostat za obranu Diallo, ale ten si ve vzájemném souboji pomohl rukama. Píská se tedy opět proti domácímu celku, který udává tempo hry.
77'
Hodně se zlobil Abdou Diallo, po jehož souboji ukázali rozhodčí na aut proti žlutočerným. Felix Brych francouzskému obránci domlouvá, ale utkání úplně pod kontrolou nemá.
76'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Sahin, přichází Kevin Möhwald.
75'
Sudí nyní neodpískal dost možná jasnou penaltu či faul! Guerreiro byl držen za dres, ale Felix Brych opět nepískal. Dnes špičkový německý sudí nepodává nejlepší výkon.
74'
Domácí celek šel aktuálně do útoku, ale v ten moment se rozhodčí vrátil k zákroku a pískal faul na Delayneho. Pokračovat se tak bude rozehrou ze středového kruhu.
73'
Sledujeme stále stejný scénář. Na míči jsou domácí, kteří si přihrávají, ale až na polovině. Utkání nás tedy moc nebaví a směřuje tak do prodloužení.
71'
Po pravé straně pláchl křídelní obránce Hakimi, který přihrával na začátek vápna. Zde šel ale do skluzu Klaassen, který míč odehrál a Pavlenka jej následně ukryl v náruči.
70'
Christian Pulisic se zlobil u pravé lajny, nejspíše se mu nelíbil nějaký posudek sudího. Pokračuje se autem a utkání se dostává do poslední dvacetiminutovky.
69'
Borussia sice nic nevymyslela, ale následoval další faul. Martin Harnik fauloval na útočné polovině, obětí byl opět Götze, který je neskutečně běhavým hráčem. Je snad všude.
68'
Mario Götze je všude, nyní se objevil na levé straně. Langkamp šel do skluzu, ale německého fotbalistu ani netrefil. Žlutočerní budou rozehrávat standardní situaci,
67'
Aktivně šel s míčem do útoku Mario Götze, kterého zastavil až blízko branky jeden z obránců. Ten míč srazil na aut a pokračovat se bude rozehrou domácích.
66'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Martin Harnik.
65'
Brémy se v posledních několika minutách jen brání a čekají. Dortmund je sice aktivní, ale nic zajímavého nepřichází. Poprvé budou střídat hosté.
63'
Borussia se po dlouhé době dostala do dobré kombinace a poslední Moisander vše ukončil zákrokem za pět dvanáct. Pokud by nebyl úspěšný, šli by domácí sami na Pavlenku.
62'
Christian Pulisic přijímal přihrávku na pravé straně, ale nakonec úspěšný nebyl. Míč si zpracoval u lajny a ten mu následně utekl do zámezí, pokračuje se odkopem od branky Pavlenky.
61'
Po rychlé akci se míč dostával do vápna. Na levé straně se chtěl do zakončení dostat Kruse, ale balon si zpracoval rukou a hra se přerušuje. Rozehrávat bude Borussia.
60'
Hodina hry je za námi a nadále sledujeme vyrovnaný duel. Domácí jsou sice na míči a snaží se, ale Brémy dobře brání. Stav je nerozhodný, uvidíme jak tomu bude nadále.
57'
Achraf Hakimi poslal po pravé straně míč do vápna a na penaltě se dostal míč do ruky jednoho z hostů. Penalta se ale nakonec nepíská, nejspíše správně.
56'
Borussia pokračuje takovou kombinační hrou na útočné polovině, ale moc míčů směrem dopředu nechodí. Brémy dobře brání a opět čekají na své momenty.
54'
Po pohledné akci se musel činit domácí brankář Oelschlägel! Po přihrávce od Gebre Selassieho se dostával ke střele po zemi Kruse, ale domácí trojka se zaskvěla pohotovým zákrokem.
52'
Po faulu na hostujícího Rašicu se rozehrával přímák od levé lajny. Do vápna šel míč, ale Gebre Selassie se do zakončení nedostal. Brémy budou rozehrávat další aut.
51'
Milot Rašica se dostával po levé straně do útoku, ale přišel chytrý obranný skluz. Aut bude rozehrávat domácí mužstvo, ale hraje se u praporku, takže lze očekávat tlak hostí.
50'
Z pravé strany centroval do vápna domácí Christian Pulisic, kterému se ale v šestnáctce nikoho najít nepovedlo. Hra tak bude pokračovat odkopem od branky Jiřího Pavlenky.
49'
Následně se opět pokoušeli cokoliv zajímavého vymyslet domácí, ale nakonec z toho bude jen aut. Následně se tam pošťuchoval Witsel s Klaassenem, ale vše bylo hned vyřešeno.
48'
Na levé straně se pokoušel dostat k míči Abdou Diallo, ale skvěle si míč pokryl Eggenstein a domácí obránce byl donucen k faulu. Pokračuje se tak odkopem od branky.
47'
Domácí celek zatím nepůjčil hostujícímu celku míč a nadále kombinuje na útočné polovině. Hosté se brání a budou čekat na svou šanci, která dozajista přijde.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Paco Alcácer.
46'
Brémy do prvního poločasu vletěly naprosto parádně a již v páté minutě šly do vedení. Po standardní situaci se totiž v šestnáctce prosadil Milot Rašica. Následně tempo hry udávali domácí, ale do žádných šancí se téměř nedostali. V nastavení pak hosté udělali chybu a Marco Reus se krásně prosadil z přímého kopu do šibenice.
45+4'
45+3'
Domácí celek srovnává, a to po úžasné brance z přímého kopu! MARCO REUS si celou situaci vzal na svá bedra, přestřelil zeď a vymetl levou šibenice. Luxusní trefa, která posílá duel do kabin.
45+2'
Těsně před vápnem byl faulován belgický fotbalista Axel Witsel a Borussia má standardní situaci z velice dobré pozice. Půjde o poslední situaci prvního poločasu, dočkáme se vyrovnání?
45+1'
Achraf Hakimi si nabíhal za bránícího a lehce si jej podržel. Augustinsson ovšem spadl a Felix Brych píská faul. Marockému fotbalistovi se tohle ovšem moc nelíbilo.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu. Borussia se klasicky pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale v první polovině jsou opravdu špatní. Nastaví se dvě minuty.
43'
Nyní celou situaci vzal Max Kruse na sebe a míč kroutil k první tyčce. Oelschlägel se ovšem parádně roztáhl a míč vyrazil na rohový kop!
42'
Julian Weigl inkasuje žlutou kartu. Mladý středopolař zahrál pár metrů před vápnem rukou a Brémy mají standardní situaci. Z naprosto stejné pozice jako před první trefou.
41'
Snažení žlutočerných pokračovalo, nyní o něco výše. Pulisic se pokoušel centrovat na pravé křídlo, ale jeden z hráčů jeho úmysl nepochopil a míč skončil jen v autu.
40'
Po rychlé akci se Borussia mohla dostat do nějaké šance, ale Götze celé snažení dosti zpomalil a Hakimi vybojoval pouze roh. Ten byl rozehrán a nic nebezpečného nepřišlo.
38'
Domácí se stále pokoušejí dostat přes obranný val Brém, ale ty se nadále dobře brání. Borussia si tak přihrává a není to moc půvabné. Uvidíme, zda se to zlepší ve druhém poločase.
37'
Po pravé straně se následně pokoušel něco vymyslet Gebre Selassie, ale ten nakonec upadl a vybojoval chytře vhazování. Tempo utkání není nikterak rychlé, zatím spíše nuda.
35'
Žlutočerní si přihrávají na útočné polovině, ale jejich snažení zatím nikam nevede. Domácí kombinují, ale žádná přihrávka směrem dopředu zatím nepřišla. Brémy dobře pozičně brání.
33'
Axel Witsel rozjel rychlou akci a poslal míč na levé křídlo, kde byl Diallo. Ten byl po skluzu poslán k zemi, faul se ovšem nepískal. Borussia bude rozehrávat jen aut.
32'
Poprvé po vstřelené brance se hosté dostali do útoku a mohl z toho být druhý gól! Milot Rašica dostal míč do vápna, ale ve skluzu se mu nakonec nepovedlo trefit branku.
31'
Následně se domácímu celku opět nepovedlo nic vymyslet v útoku a hosté se dostali k míči. Následně si jej přihrávají v obraně a nikam moc nespěchají. Uvidíme, zda se jim něco povede vymyslet.
30'
Ve středu hřiště přišel velice tvrdý zákrok Bargfredeho na Pulisice a klidně se mohlo poprvé žlutit! Nakonec ale sudí Brych jen píská faul a Borussia pokračuje s míčem.
28'
Nyní hra již pokračuje kombinací domácího celku, který se pokouší něco vymyslet, ale vývoj skvěle hraje do karet hostům. Ti se nikam hnát nemusejí a čekají, co bude.
27'
V posledních sekundách se hraje ve středu hrací plochy, kde nevidíme atraktivní část hry. Hodně se bojuje a míč se často dostává až do autu, takhle to hostům vyhovuje.
25'
Jiří Pavlenka opět vykopával, nyní až k levému kraji. Zde jeden z hostů vyhrál souboj a od obránce Hakimiho se míč dostal do autu. Pokračuje se tedy hrou zelených.
24'
Po delší době vidíme hru hostujícího celku, který se ale směrem dopředu úplně nežene. Domácí vyčkávají a za pár chvilek se nejspíše opět dostanou ke své kombinaci.
22'
Další akce byla zakončena přihrávkou přes malé vápno, kde se natahoval jeden z domácích. Tomu se ale přihrávku trefit nepovedlo a míč skončil v autu.
21'
Domácí pokračovali na pravé straně, ale ani tentokráte se jim nepovedlo obalamutit obranu Brém. Ty zatím odolávají, ale do konce duelu zbývá ještě více jak sedmdesát minut.
20'
Dortmund začíná kousat. Mario Götze nyní utekl po pravé straně a centroval do šestnáctky. Tam se nikdo neprosadil a Gebre Selassie odkopl na rohový kop.
18'
Borussia to zkouší postupně a nyní vidíme její kombinaci na útočné polovině. Brémy ale zatím urputně brání a poté se pokouší procházet do rychlých protiakcí.
16'
Pokračující snažení domácího celku úspěch nepřineslo a hra bude pokračovat odkopem od branky Brém. Míče se ujímá Jiří Pavlenka, který to dnes nebude mít lehké.
15'
Roh sice nevyšel, ale následné snažení bylo již pořádně nebezpečné! Mario Götze dostal míč do vápna, kde zakončoval patičkou. Jeho pokus ale skončil nakonec jen těsně vedle tyče!
14'
Guerreiro centroval z levé strany na vzdálenější tyčku, kde se do míče pořádně opřel hostující Moisander. Balon skončil na rohu, kterým bude hra Dortmundu pokračovat.
13'
Hra bude pokračovat také přímým kopem Borussie. Těsně před vápnem byl faulován Marco Reus a žlutočerní mají šanci srovnat stav duelu. Uvidíme, zda se jim to podaří.
12'
Marco Reus se před vápnem pokoušel něco vymyslet, ale nakonec nebyl úspěšný. Brémy nakoply míč dopředu a hraje opět domácí celek. Ten se pokouší stav duelu srovnat.
11'
U pravé lajny byl aktivní Gebre Selassie a Klaassen. Ani jeden z hráčů se ovšem dále nedostal a hra bude pokračovat odkopem od branky mladého Oelschlägela.
10'
Další přihrávku za obranu dostával střelec Milot Rašica. Nabídka šla ovšem až k pravému rohovému praporku a následný centr nikoho z hostů ve vápně nenašel.
8'
Po pravé straně se do akce dostával domácí Christian Pulisic. Ten to zkoušel po zemi na první tyčku, ale tam byl pozorný Jiří Pavlenka. Brémy rozehrávají.
7'
Následně dostával míč do šestnáctky Rašica. Ten přihrával vápnem na střed, ale zde se nikdo v bílém nenacházel. Domácí fotbalisté tak rozehrávají a jdou do útoku.
6'
Domácí celek se pokouší hrát nadále klidně a kombinuje na útočné polovině. Utkání by nejspíše mělo dostat slušný spád, branka v páté minutě tomu určitě pomůže.
5'
Hosté jdou do brzkého vedení, to je parádní vstup pro Brémy! Centrovaný míč do šestnáctky našel volného MILOTA RAŠICU, který se na penaltě dostal k teči a posílá hosty do jednobrankového vedení.
4'
Omlouváme se za komplikace v prvních minutách. Werder zahrává standardní situaci z dobré pozice. Probíhá čtvrtá minuta a stav je stále nerozhodnutý.
1'

Borussia Dortmund: Oelschlägel – Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus, Guerreiro – Götze.
Náhradníci: Unbehaun – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Philipp, Wolf, Bruun Larsen

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson – Bargfrede, Sahin, Klaassen – M. Eggenstein – Kruse, Rašica.
Náhradníci: Kapino – J. Eggenstein, Friedl, Möhwald, Veljković, Harnik, Pizarro

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
CESTA POHÁREM

Borussia Dortmund má za sebou dva úspěšné duely v německém poháru. Na startu sezóny žlutočerní vyhráli na hřišti Fürthu 2:1 v prodloužení, to stejné se aktuálně vedoucímu celku Německa povedlo i proti Unionu Berlín (3:2 v prodloužení).

Werder Brémy měli postup do této fáze o něco jednodušší. Nejdříve se jim povedlo vyhrát na hřišti Worms vysoko 6:1. Na konci listopadu vyhráli i na hřišti Weiche, nyní 5:1.
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu! Vedoucí celek Bundesligy Borussia Dortmund vyzve v rámci osmifinále DfB Pokalu Brémy. Utkání v Signal Iduna Park startuje ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.