Pollersbeck – Sakai, Bates, Van Drongelen, Santos – Mangala (46. Janjičič), Özcan (70. Ito), Narey, Holtby (C) – Arp, Jatta (85. Vagnoman).
Imtech Arena, Hamburg
Norimberk
Mathenia – Valentini (43. Löwen), Mühl, Ewerton, Goden – Palacios (61. Zrelák), Petrák, Behrens (C), Kerk (79. Misidjan) – Ishak, Pereira.
Bredlow – Löwen, Erras, Jäger, Misidjan, Kubo, Zrelák.

Na statistikách krásně vidět, kdo byl dnes na hřišti pánem. Druholigový Hamburger SV se zaslouženě po vítězství 1:0, které trefil Özcan, na úkor (ještě stále) bundesligového Norimberku dostává do čtvrtfinále DFB Pokal. Všem fanouškům onlajnů přeji hezký večer.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 11:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.
90+4'
90+3'
Domácí hráč pro změnu ukázal vychýlenou mušku a branku netrefil.
90+2'
Z druhé vlny hráč Norimberku trefuje pouze dobře postaveného obránce.
90+1'
Ito byl faulován u postranní čáry.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Centr z pravé strany ukryl do rukavic brankář Pollersbeck.
88'
Souboj na hraně rozhodčí pustil a profitovat z toho mohli hráči Norimberka, kdyby si bývali pohlídali ofsajd svého spoluhráče.
86'
Vagnoman vletěl do pokutového území, kde se srazil s chytře číhajícím obráncem a naivně žádá po rozhodčím pokutový kop.
85'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Bakery Jatta, přichází Josha Vagnoman.
85'
Střela z přímého kopu se exekutorovi vůbec nepovedla.
84'
Domácí hráč byl ošetřen na hrací ploše.
83'
Žlutou kartu dostává Kevin Goden (1. FC Norimberk).
82'
Goden nemilosrdně poslal k zemi rychlejšího Jattu.
81'
Hráči Hamburgeru SV v posledních minutách ukazují, že umí hrát i defenzivně.
80'
Domácí fanoušci po,souboji marně po rozhodčím žádají odpískání pokutového kopu.
79'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Sebastian Kerk, přichází Virgil Misidjan.
77'
Bates to v defenzívě udělal výborně a bude to jen odkop od branky Pollersbacka.
76'
Viděli jsme několik zabitých brejků na obou stranách.
75'
Žlutou kartu dostává Sebastian Kerk (1. FC Norimberk).
75'
Kerk se dopustil faulu na své obranné polovině.
74'
To bylo moc dlouhé. Navíc Hamburgeru SV to spíše svědčí po zemi než vzduchem.
73'
Při zakončení v pokutovém území si hráči Norimberku dávali navzájem přednost.
72'
Centr z levé strany musel nadvakrát tlumit brankář Pollersbeck.
71'
Norimberk má něco málo přes dvacet minut něco udělat s nepříznivým výsledkem.
70'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Berkay Özcan, přichází Tatsuja Ito.
68'
Po ztrátě míče u spoluhráče musel takticky faulovat Berkay Özcan.
67'
Od obránce se míč odrazil přímo k nabíhajícímu Holtbymu, ale ten vystřelil velmi mizerně daleko od branky.
66'
Dnes na hřišti zatím panuje pouze jedno mužstvo.
65'
Zrelák vyhrál hlavičkový souboj a Pereira byl následně faulován.
64'
Hráči Norimberka aspoň na chvíli navštívili svou útočnou polovinu bez výraznějšího zápisu do fotbalových dějin.
63'
Zejména pravá strana Norimberka doslova hoří jako papír.
62'
Další nebezpečná přihrávka končí od obránce Norimberka rohovým kopem.
61'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Federico Palacios, přichází Adam Zrelák.
61'
Po rohovém kopu rozhodčí viděl útočný faul Davida Batese.
60'
Hráči Hamburgeru SV si mohou užívat standing ovation při hře od velmi slušně zaplněného stadionu.
58'
Hamburger SV sevřel Norimberk do pořádných kleští.
57'
Nebezpečnou střelu domácího hráče konečky prstů vyrazil do strany brankář Mathenia!
56'
Většina hráčů Norimberk a je naopak zralá na ručník či minimálně na vystřídání. Ale tolik hráčů trenér vystřídat nemůže.
55'
A domácí celek je při chuti a neustále se žene do útoku.
54'
Hamburg právě vstřelil branku!
Krásný pas po levé straně do pokutového území, zpětná přihrávka do ohně před brankou neskutečná skrumáž a střelcem, který vše propálil je BERKAY ÖZCAN – 1:0!
54'
Nyní se proti pravidlům fotbalu provinil Arp.
53'
Ve středovém kruhu si faulem v osobním souboji pomohl Pereira.
51'
Centr Godena z pravé strany nenašel v pokutovém území nikoho v červeném dresu.
50'
I hráči v bílých dresech se při rozehrávce dopouštějí laciných chyb.
48'
Úvod druhého poločasu se vede ve stejných notách jako celý první poločas.
47'
Faulem se prezentoval Goden.
46'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Vasilije Janjičič.
46'
V prvním poločase sice branka nepadla, nicméně daleko aktivnějším týmem na trávníku je Hamburger SV. Druhý poločas by měl být zahájen cca v 19:30 hodin.
45+1'
45+1'
Zmatky před brankou Mathenia vyřešil rázný odkop obránce a vzápětí je ukončen první poločas.
45+1'
U postranní čáry před pokutovým územím v osobním souboji fauloval Löwen Khaleda Nareyho.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Oba celky chtějí odehrát první poločas bez inkasované branky.
43'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Enrico Valentini, přichází Eduard Löwen.
41'
Aktivní Jatta byl nyní dobře ubráněn obráncem.
40'
U postranní čáry proběhl souboj tělo na tělo, hráč Norimberku sice držel Jattu za ruku, ale ten se skácal k zemi více než ochotně.
39'
Hezký míč do pokutového území Jatta netrefuje dle představ ve skluzu.
38'
Hráči Hamburgeru SV se nemohou prosadit centrem, po pravé či levé straně hřiště proti zhuštěné obraně Norimberku.
37'
Míč byl dobře zatočen, ale bere ho jistě do své moci brankář Pollersback.
36'
Přímý kop por Norimberk.
35'
Tuto nepřesnou narážečku i přes svůj sprint nemohl Bakery Jatta stihnout za žádnou cenu na hrací ploše.
33'
Sledujeme rozháranou a nepřesnou pasáž hry.
32'
Arp šel sám proti dvojnásobné přesile obránců a dopadl jak sedláci u Chlumce.
31'
Rohový kop pro Hamburger SV.
30'
Obrana Norimberku má plné ruce i nohy s hráči Hamburgeru SV.
29'
Jatta se sice prodíral individuálně srdnatě, ale zakončení mu pranic nevyšlo a bylo mizerné.
28'
Dobrý signál, leč střela Berkeye Özcana šla pouze do míst, kde byl připraven brankář Mathenia.
27'
Přesně na hranici pokutového území byl faulován hráč Hamburgeru SV.
26'
Bakery Jatta zvládl velmi těžký souboj jeden proti jednomu a vybojoval další rohový kop.
25'
Daleko lépe v úvodních 25 minutách působí možná překvapivě tým z druhé ligy, více se snaží a je aktivnějším než soupeř z Bundesligy.
23'
I ve vzdušném prostoru jsou lepší hráči Hamburgeru SV.
22'
Centr Jatty byl sražen obráncem Norimberka na druhý rohový kop pro Hamburger SV.
21'
Ve středu hřiště si nedovoleně počínal Federico Palacios.
20'
Centr z levé strany hřiště akrobaticky zakončoval Narey.
18'
Koncovka byla slabá a neohrozila příliš ambice Norimberka.
17'
Po domácím tlaku Özcan vybojoval rohový kop pro Hamburger SV.
16'
U postranní čáry fauloval Michael Ishak.
15'
Přímá střela z přímého kopu se nevešla mezi tři tyče a končí mimo branku Norimberka.
15'
Žlutou kartu dostává Enrico Valentini (1. FC Norimberk).
14'
Na hranici pokutového území zastavil skluzem útok domácích Enrico Valentini.
14'
Holtby velmi tvrdě u středového kruhu zajel do Pereiry, ale to se obešlo bez žluté karty pouze se slovním napomenutím od rozhodčího.
13'
Žlutou kartu dostává Orel Mangala (Hamburger SV).
12'
Velmi ostrý skluz předvedl Orel Mangala.
10'
Po dlouhém váhání odpískal rozhodčí k nelibosti tribun faul na Pereiru.
9'
Výhoda Norimberka skončila nepřesnou přihrávkou na paty.
8'
Útočným faulem byl nedovoleně zastaven Enrico Valentini.
7'
Výkop Mathenia doletěl až k protějšku Pollersbeckovi.
6'
Centr z levé strany hřiště stahuje přímo ze vzduchu brankář Pollersbeck.
5'
Özcanův útočný výpad zhatila pozorná obrana Norimberku.
4'
Do utkání vstoupil aktivněji domácí celek a je více na míči než hráči Norimberka.
2'
Douglas Santos hledal dlouhým nákopem svého spoluhráče marně jelikož ten se nacházel v ofsajdovém postavení.
1'

Hamburger SV: Pollersbeck – Sakai, Bates, Van Drongelen, Santos – Mangala, Özcan, Narey, Holtby (C) – Arp, Jatta.
Náhradníci: Mickel – Vagnoman, Lacroix, Ito, Janjičič, Wintzheimer.

1. FC Norimberk: Mathenia – Valentini, Mühl, Ewerton, Goden – Palacios, Petrák, Behrens (C), Kerk – Ishak, Pereira.
Náhradníci: Bredlow – Löwen, Erras, Jäger, Misidjan, Kubo, Zrelák.

1.FC Norimberk – Linx 2:1
V osmifinále německého poháru (DFB Pokal) se střetne druholigový Hamburger SV (1) s bundesligovým 1.FC Norimberk (17) .