Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Heidenheim : Leverkusen - 5. února 2019   18:30

Heidenheim
Heidenheim
47' Dovedan  • 72' Multhaup
2:1
(0:1)
Leverkusen
Leverkusen
44' Brandt
Heidenheim
Müller – Busch, Mainka, Theuerkauf, Feick (84. Strauss) – Multhaup, Dorsch (82. Thomalla), Griesbeck (C), Thiel (78. Beermann) – Dovedan, Glatzel
Eicher – Beermann, Schmidt, Schnatterer, Skarke, Strauss, Thomalla
Hartmann – Leicher, Schüller
Voith-Arena, Heidenheim
Leverkusen
Hrádecký – Weiser, Jedvaj, Dragovič, Wendell – Baumgartlinger (C) – Aranguiz (90+1. Thelin), Brandt – Bailey, Alario (71. Volland), Paulinho (71. Bellarabi)
Ozcan – Bellarabi, Boller, Schreck, Tah, Thelin, Volland

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju krásný zbytek dnešního večera a u sledování dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou osmifinále německého poháru, které přineslo obrovské překvapení, druholigový Heidenheim totiž vyřadil Leverkusen po výsledku 2:1. V prvním poločase překvapení nic nenapovídalo, jediným střelcem se totiž stal hostující Brandt. Druhá půle ale přinesla obrat, hned v jejím úvodu vyrovnal Dovedan, do vedení pak poslal domácí Multhaup. Favorit z Leverkusenu se již na vyrovnání nezmohl, jeho cesta pohárem tak končí, v táboru Heidenheimu vypukla po závěrečném hvizdu obrovská radost z postupu.
90+5'
90+4'
Místo tlaku Leverkusenu mohl defintivně rozhodnout Glatzel, Hrádecký ale předvedl fantastický zákrok!
90+3'
Kiese Thelin mohl poslat zápas do prodloužení, proti jeho hlavičce však zasáhl Kevin Müller.
90+2'
Leverkusenu se nedaří dostat balón na zem, momentálně sledujeme spíše překopávanou.
90+1'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Aranguiz, přichází Thelin.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Leverkusen se ze všech sil snaží vyrovnat, obrana domácích ale působí opravdu skvěle.
88'
Žlutou kartu dostává Baumgartlinger (Bayer Leverkusen).
87'
Z rohového kopu mohl definitivně rozhodnout Glatzel, míč se od něj však odrazil jen vedle branky.
86'
Centr Multhaupa byl přizdvižený a Hrádecký pouze zíral, kam sražený balón dopadne. Naštěstí pro něj jen na horní síť.
85'
Centr Bellarabiho Bailey jen tak lehce poslal hlavou pouze nad bránu.
84'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Feick, přichází Strauss.
83'
Dovedano se u rohového kopu pokusil vybojovat alesoň roh, to se mu ovšem nepovedlo.
82'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Dorsch, přichází Thomalla.
81'
Ani teď to nevyjde, před Vollandem na poslední chvíli odvrací čerstvý Timo Beermann.
80'
Tak tohle byl opravdu hodně nepovedený centr, Bailey se tentokráte pořádně ukopl.
79'
Nervozita je na hráčích Leverkusenu patrná, odkop Hrádeckého zamířil pouze do zámezí.
78'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Thiel, přichází Beermann.
77'
Žlutou kartu dostává Dragovič (Bayer Leverkusen).
76'
V hlavičkovém souboji byl Dragovič faulován, Glatzel si pomohl loktem.
75'
Bellarabi si nerozuměl s Vollandem, přihrávka prvně jmenovaného šla spoluhráči na paty.
74'
Heidenheim je blízko senzačnímu postupu do čtvrtfinále, dokáže Leverkusen ještě alespoň vyrovnat?
72'
Heidenheim právě vstřelil branku!
Nečekaný zvrat v utkání, Heidenheim jde do vedení! Po centru Feicka z pravé strany se k míči přiřítil MAURICE MULTHAUP, jenž prostřelil Hrádeckého, obránce vykopával balón až za čárou!
72'
Busch z první nemířil vůbec špatně, jeho střela jen těsně minula pravou tyč.
71'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Volland.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Alario, přichází Bellarabi.
70'
Další nepovedený centr hostujícícho celku, tentokráte z kopačky Weisera.
69'
Odmávaný ofsajd, který ale rozhodně nebyl, Dovedan nebyl za Wendellem.
68'
Zajímavý balón na Weisera, pravý bek střelou z velkého úhlu rozvlnil pouze boční síť.
67'
Brandt se přízemním centrem z levé strany snažil najít Alaria, avšak neúspěšně.
66'
Paulinho si pěkne narazil s Alariem, následně ale poslal střelu přímo do náruče Müllera.
65'
Tentokrát v souboji Dovedan vs. Dragovič úspěšnějí hostující obránce, srovnal tak skóre v tomto minisouboji.
64'
Žlutou kartu dostává Dorsch (1.FC Heidenheim 1846).
63'
Thiel mohl jít do úniku, situaci však skvěle přečetl Hrádecký, jenž balón odkopl do bezpečí.
62'
Přilíš dlouhý pas Jedvaje, domácí tak zadarmo přicházejí k míči.
61'
Na druhé straně se z rychlého brejku mohl prosadit Multhaup, ani jeho střela se ovšem nevešla mezi tři tyče.
60'
A opět Brandt, domácí brankář si s jeho dalším projektilem nadvakráte poradil.
59'
Julian Brandt za vápnem napřáhl ke střele a jen o kousek minul pravou tyč Müllerovi branky!
58'
Nečekaný odraz vyvedl z míry Jedvaje, ten si však nakonec poradil i přes dotírajícího Glatzela.
57'
Leverkusen opět přebírá iniciativu hry na svou stranu, momentálně probíhá kombinace mezi obrannou čtveřicí.
56'
Weiser hledal svým dloubáčkem Baileyho, toho ale předskočil obránce Feick.
55'
Nic z něj ale nebude, Busch se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
54'
Jedvaj šlapákem zfauloval Dorsche, je z toho slibně vypadající přímý kop pro domácí celek.
53'
Heidenheim je při chuti, v další postupné kombinaci zapojuje do hry i brankáře.
52'
Leverkusen by měl začít hrát, v posledních minutách si dost zahrává se svým osudem.
51'
Neskutečné, co teď spálil Multhaup! Spoluhráč mu doslova naservíroval přihrávku před odkrytou bránu, německý křídelník ale ve skluzu trefil pouze břevno!
50'
Dalekonosná střela Mainky zamířila hodně vedle branky.
49'
Po pěti minutách tu tak máme znovu vyrovnaný stav, to je pro Leverkusen nepříjemná komplikace.
47'
NIKOLA DOVEDAN se po přihrávce od Griesbecka hnal od půlky hřiště na bránu soupeře, pohrál si s Dragovičem a následně prostřelil i Hrádeckého, skvělá individuální akce!
47'
Druhý poločas začíná nedovoleným zákrokem na Theuerkaufa, hříšníkem Julian Brandt.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Skončil první poločas utkání mezi Heidenheimem a Levrkusenem, který nabídl jednu branku a postaral se ni to favorit zápasu, Leverkusen. Stalo se tak ve 44. minutě, kdy po skvělé přihrávce Aranguize zakončil svůj únik střelou mezi nohy Brandt.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Těsně před koncem poločasu jde Leverkusen do vedení! Aranguiz krásnou přihrávkou vyslal do úniku JULIANA BRANDTA, jenž propálil Müllera střelou mezi nohy!
43'
Wendell poslal svému brankáři nesmírně těžkou přihrávku na zpracování, Hrádecký pouze pustil míč do autu. Hosté mají štěstí, že nahrávka nesměřovala mezi tři tyče.
42'
Výborné přenesení hry na Baileyho, ten ale pouze poslal zpětnou přihrávku na své stopery.
41'
Proti Baileymu výborně zasáhl Dorsch. Na druhou stranu se o rychlý brejk pokusil Griesback, jeho přihrávka ovšem směřovala do ofsajdu.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se úvodní branky, nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Zničehonic si na zem sedl Dragovič, jenž se drží za koleno. Je otázkou, zda bude moci pokračovat ve hře.
38'
První velká šance utkání! Po přihrávce Baileyho se v tutovce objevil Brandt, svou křižnou střelu však poslal jen do tyče!
37'
Na levé straně se otevřel prostor Dorschovi, s jeho slabou střelou si ale Lukáš Hrádecký poradil bez problémů.
36'
Není kudy. Leverkusen pořád kombinuje, ale jakmile se přiblíží k soupeřově šestnáctce, tak není komu přihrát, obránci to mají perfektně pokryté.
35'
Dragovič chtěl pod tlakem nahrát Brandtovi, tomu však šla přihrávka na paty, na hrací ploše ji Němec již nezastihl.
34'
Hosté jsou usazeni na své útočné polovině, jenže obrana domácích prozatím funguje na jedničku.
33'
Po jednom ze soubojů se na zem svalil útočník Dovedan. Naštěstí to vypadá, že domácí snajpr bude schopen pokračovat ve hře.
32'
Výborná práce Dorsche u lajny, domácí mladík se pak ale vrhl do dvojice protihráčů a to už mu nevyšlo.
31'
Dlouhou kombinaci zakončil pokusem na zadní tyč Paulinho, zamířil ovšem hodně nepřesně, bude z toho dokonce jen autové vhazování.
30'
Máme za sebou půl hodiny a branku jsme ještě neviděli. Leverkusen je sice aktivnějším celkem, avšak Heidenheim působí velmi bojovným dojmem.
29'
Leon Bailey to myslel hezky, technicky ale úplně nezvládl přehazovačku přes Feicka, hosté ovšem u balónu zůstanou.
28'
Wendellův centr sražen do autu, Bayer Leverkusen přidává na aktivitě.
27'
Dovedan se snažil založit rychlý protiútok, avšak nikdo ho nepodpořil, i proto nakonec domácí útočník o míč přišel.
26'
Baileymu opět odskočil míč od nohy, tentokráte z toho ale vytěžil alespoň autové vhazování poblíž vápna.
25'
Klička se Baileymu vůbec nepovedla, bude to jen další odkop od brány.
24'
Busch nabral neuvěřitelnou rychlost, díky které naprosto s přehledem přesprintoval Wendella, jenže poté nevyzrál na Baumgartlingera.
23'
Heidenheim zatím působí velmi sympatickým dojmem, proti favoritovi se snaží hrát aktivně, nebojí se útočit.
22'
Dorsch se krásně uvolnil na středu hřiště, následně ovšem pokazil svoji přihrávku.
21'
Z levé strany vypálil Wendell, mířil ale hodně vedle pravé tyče.
20'
Hezká kombinace, ale chyběla ta poslední narážečka, která by uvolnila Alaria, u míče domácí.
19'
Po nepovedeném centru akce domácích pokračovala, další pas Dorsche však vyboxoval do bezpečí gólman Hrádecký.
18'
Weiser se rozebíhal za obranu, jenže přihrávka mu šla příliš na paty. Pravý bek situaci vyřešil přihrávkou na Aranguize, jenž ale míč v obležení dvou protihráčů ztratil.
17'
Ani z tohoto rohu nic nebude, centr Thiela pouze proletěl nad hlavami hráčů přítomných ve vápně.
16'
Theuerkauf se pokusil centrem z pravé strany najít ve vápně Glatzela, včas ovšem zasáhl bek Wendell, bude to roh.
15'
Výborně vystoupil Mainka proti Alariovi, následný faul hostujícího Aranguize uklidňuje situaci.
14'
Stoper Dragovič prodlužoval míč před bránu, tam ale zaúřadoval Multhaup.
13'
Wendell vymyslel parádní přihrávku na Alaria, po jehož střele přijde na řadu první rohový kop v utkání.
12'
Centr Thiela na zadní tyč nebyl špatný, ve skluzu však odvrátil balón do bezpečí Aleksandar Dragovič.
11'
Po faulu Jedvaje na Dovedana uvidíme první standartní situaci na domácí straně.
10'
Dalekonosný pokus Brandta se nevydařil, balón do autu srazil domácí kapitán Griesback.
9'
Tin Jedvaj se vydal na útočný výlet, avšak přihrávka na Alaria přišla příliš pozdě, útočník se nacházel v ofsajdu.
8'
První úspěšný zákrok pro Kevina Müllera po střele Leona Baileyho, která šla doprostřed branky.
7'
Vysoké napadání nyní ukázali i hráči Heidenheimu, hosté se z toho ale lehce vymanili malou domů Hrádeckému.
6'
Zajímavá myšlenka Weisera vysunout Baileyho, jenže Multhaup se u lajny předskočit nenechal.
5'
Vysoký presink Leverkusenu donutil domácí mužstvo k chybné rozehrávce, u balónu tak bude opět jasný favorit utkání
4'
Centr Baileyho na zadní tyč se neujal, Mainka k míči Alaria nepustil.
3'
Po chybě v rozehrávce se do akce říitil Brandt, toho ale odstavil od míče Busch.
2'
Domácí pro dnešní zápas oblékli červené dresy, Leverkusen navlékl dresy barvy bílé.
1'

1.FC Heidenheim 1846: Müller – Busch, Mainka, Multhaup, Feick – Theuerkauf, Dorsch, Griesbeck, Thiel – Glatzel, Dovedan
Náhradníci: Eicher – Beermann, Schmidt, Schnatterer, Skarke, Strauss, Thomalla

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, Jedvaj, Dragovič, Wendell – Baumgartlinger, Aranguiz, Brandt – Paulinho, Alario, Bailey
Náhradníci: Ozcan – Bellarabi, Boller, Schreck, Tah, Thelin, Volland

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller.
Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen bude v souboji proti druholigovému celku pochopitelně jasným favoritem. V klubu nedávno došlo ke změně trenéra, Herrlicha nahradil Bosz. A tato výměna měla pozitivní vliv na výkony mužstva, důkazem budiž víkendový skalp Bayernu. V poháru Leverkusen nejprveporazil po nepřesvědčivém výkonu 1:0 Pforzheim, ve druhém pak deklasoval 5:2 Borusii Monchengladbach. Dá se očekávat, že trenér udělá oproti víkendovému zápasu pár změn, těžko tak soudit od koho se budou očekávat branky. Nejlepším střelcem je každopádně Kevin Volland, jenž rozvlnil síť soupeře osmkrát.
1.FC Heidenheim 1846

Heidenheim, hrající Druhou Bundesligu, letos prožívá poměrně dobrou sezónu. Momentálně se nachází na šestém místě s malou ztrátou tří bodů na druhé St. Pauli. Pohárem procházejí svěřenci trenéra Schmidta bez problémů, v prvním kole nejprve zdolali 5:2 Jeddeloh, v tom druhém si pak hladce poradili se Sandhausenem v poměru 3:0. Nejlepším střelcem je s osmi góly Robert-Nesta Glatzel, na kterého se nejspíše bude spoléhat i proti Leverkusenu.
Krásný úterní podvečer! Vítám vás u sledování osmifinále německého poháru, ve kterém Heidenheim vyzve na domácím hřišti Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.