Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Bayern - 29. října 2019   20:00

1:2
(1:0)
Bayern
Bayern
83' Gnabry   • 89' Müller
Bochum
Riemann – Celozzi, Decarli, Bella-Kotchap, Soares – Lee Chung-yong (66. Wintzeheimer), Losilla, Tesche, Blum – Ganvoula, Zoller (78. Osei-Tutu)
Schröder – Henschel, Neitzel
Rewirpowerstadion, Bochum
26 600 diváků
Bayern
Neuer – Kimmich, Pavard, Boateng, Davies – Goretzka (57. Coutinho), Tolisso (65. Müller), Alcantara – Coman, Gnabry, Perišić (46. Lewandowski)
Ulreich – Alaba, Coutinho, Cuisance, Dajaku, Lewandowski, Mai, Müller

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:8.
Je za námi nečekaně dramatický duel, v němž Bochum ze dna druhé bundesligy dlouho vedla nad Bayernem Mnichov, hostům se povedlo vyrovnat až v 83. minutě díky Gnabrymu, krátce po vyloučení domácího stopera Belly-Kotchupa pak rozhodl o těžce vybojovaném triumfu Bayernu Mnichov Thomas Müller.
90+2'
90+2'
Nastavený čas se zatím odehrává na polovině Bochumi, zbývá závěrečný půlminuta.
90+1'
Rozhodčí Schröder oddaluje závěrečný hvizd druhého poločasu o dvě nastavené minuty.
90'
Ganvoula mohl zahrozit ještě z jedné rychlé akce domácích, přes Boatenga se ale do zakončení neprobil.
89'
Bayern právě vstřelil branku!

Hosté přesilovku rychle využívají a otáčejí vývoj zápasu! Coutinho přenesl hru na pravé křídlo, kde Comanovu přihrávku patičkou dopravil mezi nohy brankáře Riemanna THOMAS MÜLLER!
88'
Neštěstí pro sedmnáctiletého obránce Armela Bellu-Kotchupa! Ten zakopl v roli posledního, pak už hrozícímu úniku Müllera zabránil jen zachycením míče rukou a je okamžitě vyloučen!
87'
Bayern rychle vybojoval další roh, centr Coutinha ale končí v náruči brankáře Riemanna.
86'
Až nyní se poprvé výrazněji ukázal Coutinho, Brazilec svůj individuální průnik zakončil tolik typickou střelou ke vzdálenější tyči, mířil ale těsně za ni.
85'
Další střelecký pokus Gnabryho zpoza pokutového území, tentokrát míč mířil nad břevno, navíc jej konečky prstů ještě tečoval Manuela Riemann.
84'
Bayern už zase útočí, s další ránou Gnabryho si poradil brankář Riemann.
83'
Vyrovnáno! Coman zakombinoval na pravém křídle s Kimmichem, ten přesným centrem našel u vzdálenější tyče SERGEHO GNABRYHO, autor čtyř branek ze zápasu Ligy mistrů proti Tottenhamu pak střílel přesně ke vzdálenější tyči!
83'
Na Comanův centr si nabíhal Lewandowski, polský kanonýr se ale do zakončení neprotlačil.
82'
Čas zase pokročil, běží už 82. minuta a Bochum nadále vede nad Bayernem Mnichov 1:0, ačkoliv hosté mají na trávníku všechna svá útočná esa.
80'
Domácí málem udeřili z vlastní poloviny! Manuel Neuer vyběhl daleko ze své branky, pak odkopl míč do středu hřiště, kde Dani Blum míč zpracoval a okamžitě prudce pálil, jeho rána ale nejspíše mířila vedle branky, Neuer ji navíc dokázal zachytit.
79'
Kimmichův vysoký centr ke vzdálenější tyči velmi Riemann velmi nepřesvědčivě vyrazil před sebe, Lewandowski se ale do zakončení neprobil.
78'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Zoller, přichází Osei-Tutu.
77'
Coman v souboji jeden na jednoho nepřešel do pokutového území přes Soarese, brazilský obránce si počínal bravurně.
76'
Po Kimmichově rohu se Lewandowski na hraně faulu odpoutal od Belly-Kotchupa, pak ale hlavou branku minul.
75'
Soares ztratil míč u rohu vlastního pokutového území, ovšem znovu stál na správném místě Armel Bella-Kotchup.
74'
Pavard v osobním souboji srazil k zemi Zollera, domácí mohou rozehrávat míč z klidu ve středu hřiště.
73'
S centrem Thiaga Alcantary si domácí defenziva poradila, Bayern zůstává u míče, čas ale kvapí kupředu.
72'
Coman zaútočil po levém křídle, jeho centr byl sražen za branku a pokračovat se bude rohovým kopem.
72'
Ganvoula dostal přihrávku za záda hostujících obránců, ovšem v osobním souboji nepřetlačil Boatenga, marně se pak dožadoval odpískání faulu.
71'
Možnost k brejku pro Bochum, Blum potáhl míč po levé straně a v pokutovém území mu nabíhal osamocený Ganvoula, ten si ale nedokázal míč v těžké pozici zpracovat.
70'
Müllerův centr doletěl jen na hlavu Celozziho, nápor Bayernu se ale stupňuje.
69'
Až v 69. minutě jsme viděli vůbec první střelu druhého poločasu! Coman přesným centrem zleva posadil míč na hlavu Roberta Lewandowskiho, ten ale hlavou míjí branku!
69'
Kimmichův centr od praporku ale znovu nevedl k ohrožení branky Bochumi.
68'
Po sraženém centru Müllera bude následovat další roh Bayernu.
68'
Gnabryho centr doletěl jen k Bellovi-Kotchapovi, brzy se ale míče zase zmocnili hosté.
67'
Alphonso Davies rychle pronikl po levém křídle, pak ale nepřesně centroval.
66'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Lee Chung-yong, přichází Wintzheimer.
65'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Tolisso, přichází Müller.

Trenér Kovać posílá do hry třetí útočné eso z lavičky.
64'
Tolisso uvolnil na levé straně Comana, ten z voleje adresoval přihrávku před branku, kde ale skvěle zasáhl Bella-Kotchap a výborným zákrokem nepustil do zakončení nabíhající dvojici Gnabry – Lewandowski.

Sedmnáctiletý stoper Armel Bella-Kotchap hraje obrovský zápas.
63'
Comanův nepovedený centr zleva odkopl do bezpečí Bella-Kotchap.
63'
Bayern zvyšuje aktivitu, hosté už jsou znovu nastěhováni na útočné polovině.
62'
Třetí roh Bayernu, Kimmichově centru se domácí ubránili.
61'
Je za námi hodina hry a stále platí senzační výsledek, Bochum vede nad Bayernem 1:0.
61'
Nepovedená souhra Lewandowskiho s Gnabrym, druhý jmenovaný svému spoluhráči poslal nepřesnou zpětnou přihrávku a Lewandowski se na něj pak rozčílil.
59'
Kimmich se marně pokusil nafilmovat pád při průniku mezi dvěma soky na pravém křídle, rozhodčí mu to nezbaštili.
58'
Ve druhém poločasu jsme zatím neviděli vůbec žádný střelecký pokus, což je s podivem zejména u Bayernu, který nutně potřebuje začít útočit.
57'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Goretzka, přichází Coutinho.
56'
Ganvoula se pokusil zahrozit rychlým výpadem podél levé postranní čáry, míč mu za postranní čáru ukopl Tolisso.
55'
Po nedovoleném zákroku Thiaga Alcantary mohou rozehrávat domácí u středové čáry.
54'
Comanova rána z dálky je sražena ještě před pokutovým územím, hosté se sice ještě zmocnili míče, Boateng ale velmi nepřesně hledal na pravém křídle Kimmicha.
52'
Blum se pokusil zaútočit podél levé postranní čáry, ovšem už se dostal do zámezí a vhazuje Kimmich.
50'
Žlutou kartu dostává Losilla (VfL Bochum).

Domácí středopolař je potrestán za zákrok na Goretzku ve středu hřiště.
49'
Blumův centr hosté odkopli za postranní čáru, Bochum bude pokračovat v držení míče autovým vhazováním.
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a na pravé straně hřiště dokonce vybojovali rohový kop.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Perišić, přichází Lewandowski.

Trenér Niko Kovać musel do druhého poločasu vytáhnout svůj největší trumf.
46'
Bayern po prvním poločase senzačně prohrává na trávníku šestnáctého týmu druhé bundesligy 0:1, může za to mladý obránce Alphonso Davies, jenž si do vlastní sítě srazil centr Bluma a Bayern čeká po přestávce pořádná šichta, aby dokázal odvrátit blamáž.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Schröder přidává jednu nastavenou.
44'
Na opačné straně z dálky zakončoval Ganvoula, jeho ránu ukryl do své náruče Manuel Neuer.
43'
Goretzka prostrčil míč mezi domácími stopery do úniku Gnabrymu, ten ale byl přistižen v postavení mimo hru, navíc branku netrefil.
41'
Tesche se před pokutovým územím pokusil prokličkovat před branku, to mu sice nevyšlo, domácí ale přesto nadále působí velmi aktivně.
40'
Tato útočná aktivita skončila nezdarem Kimmicha, ten si příliš předkopl míč a přišel o něj.
39'
Hosté si přihrávají ve středu hřiště, zatím se jen s potížemi dostávají před branku Bochumi.
38'
Po vedoucí brance Bochumi máme o zábavu postaráno, Bayern se bude snažit odpovědět ještě před přestávkou.
36'
Bochum právě vstřelil branku!
Šok v Bochumi, domácí se ujímají vedení! Po dlouhém výkopu brankáře Riemanna se Blum na levém křídle s trochou štěstí probil do pokutového území a jeho centr si do vlastní sítě srazil kanadský krajní bek ALPHONSO DAVIES!
34'
Po Daviesově zákroku na Zollera mohou rozehrávat domácí ve středu hřiště.
34'
Perišić se z pravého křídla pokusil nepřesně přihrát Kimmichovi.
33'
Lee Chung-yong důrazným napadáním rozehrávky Bayernu vybojoval autové vhazování, domácí pak ale o míč zase brzy přišli.
31'
Po následné standardní situaci se domácím podařilo zablokovat střely Comana i Tolissa.
30'
Další faul Lee Chung-yonga, Korejec ostrým skluzem vletěl pod nohy Comana a prohlíží si žlutou kartu.
29'
Lee Chung-yong ve středu hřiště fauloval Kimmicha, následovat bude volný kop pro Bayern.
28'
Domácí brankář si pak poradil i s hlavičkou Perišiće po centru Joshuy Kimmicha.
27'
Rohovému kopu Thiaga Alcantary se domácí ubránili, posléze ještě z dálky střílel Davies, jeho technickou ránu ale pokryl Manuel Riemann.
27'
Coman průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop pro Bayern.
26'
Domácí se nadále snaží hrát s gigantem vyrovnanou partii a občas se jim daří podívat se s míčem i na útočnou polovinu.
25'
Davies prostrčil míč do pokutového území Gnabrymu, ten ale prováhal ideální moment ke střele a pak mu míč ukopl Decarli.
24'
Na zaplněném stadiónu v Bochumi nadále panuje skvělá atmosféra, utkání sleduje skoro třicet tisíc diváků.
23'
Po odrazu míče do zámezí může vhazovat Davies, hosté už mají míč zase pod kontrolou.
21'
Celottiho centr před Lee Chung-yongem odhlavičkoval Pavard, odraženého míče se pak zmocnil brankář Neuer.
19'
Na Kimmichův centr si naskočil Serge Gnabry, mnichovský útočník v tísni zakončoval vysoko nad branku.
17'
Po následném rohu se dostal do zakončení Goretzka, mířil ale jen do brankáře Riemanna.
16'
Po Kimmichově centru se do odraženého míče opřel Tolisso a jeho nesmírně těžkou ránu brankář Riemann vyráží nad břevno.
15'
Kingsley Coman potáhl míč do pokutového území, kolem Decarliho pak vyslal jedovatou ránu, která proletěla těsně nad břevnem domácí branky!
13'
Hosté pozvolna rozehrávají ve středu hřiště, zatím dopředu moc nespěchají.
11'
Ganvoula se sice dokázal s míčem protlačit na útočnou polovinu, pak se ale nepřesně pokusil přihrát do běhu Lee Chung-yongovi.
9'
Rozběhnutého Comana ve středu hřiště zastavil Blum, hosté rozehrávají míč z klidu.
8'
Perišićův centr přeletěl ke vzdálenější tyči nabíhajícího Comana, bude se kopat od branky Bochumi.
6'
Gnabry posunul míč do běhu Perišićovi, tomu ale skvělým zákrokem ukopl míč do zámezí Bella-Kotchap, domácí stoper skvěle načasoval svůj skluz ve vlastním pokutovém území.
5'
Bochum se snaží hrát aktivně, Blum svůj individuální průnik po útočné polovině zakončil střelou do připraveného Manuela Neuera.
4'
Hosté hrají s míčem ve středu hřiště a snaží se najít cestu do kompaktní defenzivy Bochumi.
2'
Neúspěšný průnik Gnabryho do pokutového území, tomu se nepovedlo přetlačit dva protihráče a volného míče se zmocnil brankář Riemann.
1'
Ohromná šance Bochumi! Blum se prohnal po levé straně hřiště, všiml si v pokutovém území naprosto volného Zollera, ten ale selhal a branku výrazně míjí!
1'
Gnabry se okamžitě pokusil zaútočit po pravém křídle, byl ale důsledně pokryt, míč se dokutálel za brankovou čáru a rozehrávat může domácí brankář Riemann.
1'
Rozehráno! Bochum oblékla bílo-modré dresy, Bayern hraje ve své obvyklé červené barvě.
1'
Rozhodčí Schröder už přivedl hráče na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

VfL Bochum: Riemann – Celozzi, Decarli, Bella-Kotchap, Soares – Lee Chung-yong, Losilla, Tesche, Blum – Ganvoula, Zoller
Náhradníci: Drewes – Eisfeld, Janelt, Lorenz, Maier, Osei-Tutu, Pantović, Weilandt, Wintzheimer

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich, Pavard, Boateng, Davies – Goretzka, Tolisso, Alcantara – Coman, Gnabry, Perišić
Náhradníci: Ulreich – Alaba, Coutinho, Cuisance, Dajaku, Lewandowski, Mai, Müller

Rozhodčí: Schröder – Henschel, Neitzel.
Bayern Mnichov

Zatímco pro Bochum jsou v německém poháru největším úspěchem dvě finálové účasti, tak Bayern dokázal tuto soutěž vyhrát už devatenáctkrát. K tomu přidal 29 mistrovských titulů a je tak nejúspěšnějším týmem německé fotbalové historie.

V letošním nesmírně vyrovnaném ročníku bundesligy je Bayern po devíti kolech druhý se ztrátou jednoho bodu na Borussii Mönchengladbach, na desátý Hoffenheim ale disponuje jen čtyřbodovým náskokem. V sobotu bavorský klub porazil nováčka z Unionu Berlín na domácím trávníku jen těsně 2:1.

Domácí pohár Bayern rozehrál v Chotěbuzi, kde zvítězil 3:1, dvěma góly k tomu přispěl Robert Lewandowski a jednu branku přidal Kingsley Coman.
VfL Bochum

VfL Bochum je jednou z nejstarších sportovních organizací na světě, neboť klub byl založen už před neuvěřitelnými 171 lety v roce 1848.

V úvodu tohoto tisíciletí byla Bochum pravidelným účastníkem nejvyšší německé soutěže, s ní se dosud naposledy rozloučila v roce 2010 od té doby se marně snaží o návrat mezi elitu a většinou končí ve středu tabulky.

V probíhající sezóně se Bochumi zatím moc nedaří, první a dosud jediné ligové výhry se dočkala až v devátém kole v Heidenheimu.

Na domácím trávníku předvádí Bochum až neuvěřitelně vyrovnané výkony, neboť ve všech pěti ligových zápasech remizovala a vždy to bylo 2:2 nebo 3:3! Není tak překvapením, že v domácích zápasech Bochumi padá nejvíce branek z celé bundesligy. Nutno ale dodat, že jednobodové zisky nejsou dlouhodobě moc velkým pozitivem.

Svoji pouť německým pohárem Bochum rozehrála v Baunatalu z páté nejvyšší soutěže, na trávníku obrovského outsidera ale dokonce ještě v 70. minutě prohrávala, nakonec díky hattricku Ganvouly zvítězila 3:2.
Hezký večer při sledování přenosu utkání druhého kola německého poháru. V Bochumi se chystá velký svátek, neboť na stadión místního druholigového týmu zavítá ten nejslavnější německý celek, Bayern Mnichov.

Od sestupu Bochumi z nejvyšší soutěže v roce 2010 se jedná o čtvrtý vzájemný zápas. V prosinci 2011 pohárový duel Bayern vyhrál brankou Arjena Robbena až v 90. minutě 2:1, v lednu 2015 přípravný zápas skončil 5:1 pro Bayern a o rok později se Bochum dostala až do čtvrtfinále německého poháru, kdy i díky vyloučení českého obránce Jana Šimůnka Bayern zvítězil 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.