Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Dynamo Drážďany - 30. října 2019   20:45

Hertha Berlin
48' Lukebakio  • 85' Duda  • 120+2' Torunarigha
3:3
(0:1)

5:4 (PEN)

Dynamo Drážďany
36' Koné   • 90' Ebert   • 107' Štor
Kraft – Wolf (106. Leckie), Stark, Rekik, Plattenhardt – Grujić, Darida – Lukebakio (91. Ibišević), Duda (88. Torunarigha), Dilrosun – Kalou (70. Selke)
Jarstein – Pekarík, Esswein, Löwen, Redan
Stieler – Gittelmann, Schüller
Olympijský stadión, Berlín
70 429 diváků
Broll – Müller, Ballas, Ehlers – Kreuzer (91. Hartmann), Nikolaou, Atik (58. Horváth), Ebert, Hämäläinen (80. Möschl) – Koné, Jeremejeff (77. Štor)
Wiegers – Wahlqvist, Burnić, Taferner, Klingenburg

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 14:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 22:18.
Hertha Berlín vydřela v neskutečně dramatickém zápase postup do dalšího kola poháru přes předposlední celek druhé ligy.
Drážďany začaly nebojácně a po prvním poločase vedly. Druhá půle už patřila jednoznačně domácím, kteří hned ve 3. minutě vyrovnali a pět minut před koncem z penalty otočili. V poslední minutě ale pískl rozhodčí pokutový kop i na opačné straně a zápas dospěl do prodloužení. V něm se ujalo vedení opět Dynamo díky střídajícímu Štorovi, jenže v nastaveném čase z poslední akce zápasu domácí náhradník Touranarigha vyrovnal. V penaltovém rozstřelu rozhodla až šestá série a Drážďany po srdnatém odporu z poháru vypadávají.
Děkuji za pozornost, doufám, že jste si téměř tříhodinový přenos užili a přeji dobrou noc!
Marko Grujić v šesté sérii nezaváhal a posouvá Herthu Berlín do dalšího kola Německého poháru.
Ehlersovu střelu vyráží Kraft na tyč, Hertha má mečbol!
Selke proměňuje.
Štor se štěstím proměňuje, Kraft si sáhl!
Rekik překopl bránu a šance jsou opět vyrovnané.
Koné umístil svou střelu o tyč do sítě.
Dilrosun proměňuje bezpečně do protipohybu.
Müllerovu špatně kopnutou penaltu Kraft vyráží!
Vladimír Darida suverénně napnul síť v horním rohu brány.
Horváth střílel k tyči, Kraft vystihl směr, ale na prudkou střelu nedosáhl.
Ibišević napálil míč se štěstím o břevno za brankovou čáru.
Ebert dělovkou do šibenice otevírá skóre penaltového rozstřelu.
Rozstřel zahájí hosté.
Střílení penalt začíná.
V poslední minutě základní hrací doby vyrovnali hosté, v posledních vteřinách prodloužení jim knockout oplatili domácí a o osudu dnešního mimořádně dramatického souboje rozhodne střelba ze značky pokutového kopu!
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Hertha právě vstřelila branku!
Dilrosunův centr sklepl Selke hlavou za sebe a JORDAN TORUNARIGHA nevídanou dělovkou z 12 metrů div neprotrhl síť.
120+1'
Prodloužení bude nastaveno o dvě minuty.
120'
Standardka mezi středovým kruhem a velkým vápnem je zřejmě poslední možnost pro Herthu vynutit si penaltový rozstřel.
119'
Závar v pokutovém území utnul hvizd rozhodcovské píšťalky, útočným faulem se provinil Dilrosun.
117'
Dalšího hráče berou křeče, v neskutečné atmosféře před více než sedmdesáti tisícovkami hlasitých fanoušků si nikdo z hráčů nedovolí vypustit ani vteřinu.
116'
Berlíňané pospíchají s odkopem od brány a znovu se usazují na útočné polovině. Jejich snažení končí nepřesnou hlavičkou Selkeho po výborném centru Grujiće z hloubi pole. Broll se vzduchem proletěl zbytečně, míči scházel tak jeden objem.
113'
Daridova tečovaná dělovka z 18 metrů letí vedle, bylo to navíc s tečí vlastního spoluhráče Selkeho, takže se pouze kope od brány.
112'
Kromě hektického boje na hřišti probíhá také souboj hlasivek v hledišti, do metropole přijelo hosty ze Saska povzbudit dobrých deset tisíc fanoušků.
110'
Žlutou kartu dostává Marco Hartmann (SG Dynamo Drážďany).
109'
Dva rohy za sebou pro Herthu, modrobílí spěchají s rozehrávkou, ale nic z nich nezískali.
107'
Drážďany právě vstřelily branku!
Šok pro domácí, po sotva půlminutě od neuznaného gólu se vlní jejich síť a tento gól platí. LUKA ŠTOR zpracoval nákop z vlastní půlky, přes Horvátha a Hartmanna se k němu míč vrátil, zatímco si slovinský hráč nasprintoval před bránu a po zemi pod tělem nešťastného Krafta otáčí skóre.
Spolupráce tří náhradníků, třetí střela na bránu – třetí gól v berlínské síti!
107'
Vedad Ibišević dostal míč do sítě, jenže opět s faulem na brankáře.
106'
Patrick Ebert nemilosrdně bodyčekoval rozběhnutého Grujiće – žlutá karta a přímý kop pro domácí.
106'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Wolf, přichází Leckie.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Nastavuje se jedna minuta.
105'
Z rychlého protiútoku Dynama přestřeluje z velkého vápna střídající Štor.
103'
Další trestný kop Herthy usměrňoval nabíhající Stark špičkou kopačky a míč znovu přistál na horní síti.
101'
Žlutou kartu dostává Vedad Ibišević (Hertha BSC). Drážďanský gólman před ním zalehl míč, načež ho bosenský náhradník nešetrně kopl do hlavy.
99'
Odvrácený roh vrací Horváth bez přípravy zpátky na bránu, míč však letí mimo Kraftových tyčí.
98'
Domácí Grujić zastavuje centrovaný míč skluzem zblízka za cenu rohu.
96'
Hosté se při přechodu do útoku sami zahnali do autu.
94'
Po trestném kopu Herthy hlavičkuje Niklas Stark obloučkem na horní síť.
92'
Daridovi v souboji se Štorem odskočil míč a na zemi řešil ztrátu lehkou kosou.
91'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lukebakio, přichází Ibišević.
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Kreuzer, přichází Hartmann.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Statistiky po 90 minutách:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 11:2, střely mimo 10:3, rohy 7:4, fauly 15:11, ofsajdy 1:1.
Po vyrovnaném prvním poločase měli v tom druhém favorizovaní domácí obrovskou převahu, kterou ale vyjádřili po dvou trefených tyčích až pět minut před koncem z penalty. V poslední minutě však stejným způsobem skórovali také hosté a zápas dospěl do prodloužení na 2x15 minut.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Kreuzera berou křeče, pomáhá mu vlastní brankář i rozhodčí.
90+1'
Základní hrací doba bude nastavena o čtyři minuty.
90'
Z pokutového kopu se štěstím procedil míč pod Kraftovým tělem do sítě PATRICK EBERT.
89'
Pokutový kop však budou kopat vzápětí také hosté! Provinil se znovu muž s kapitánskou páskou, Stark na malém vápně povalil Koného.
88'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Duda, přichází Torunarigha.
85'
Autorem branky z pokutového kopu je ONDREJ DUDA. Slovenský záložník nic nevymýšlel a zamířil doprostřed brány.
84'
Kreuzer zavadil přesně na kratší straně velkého vápna o nohu Lukebakia a rozhodčí píská penaltu pro domácí!
82'
Darida vysunul Lukebakia, ten měl v běžeckém souboji s Ehlersem více sil a po kličce ven z osy hřiště prudkým švihem těsně přestřelil.
80'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Hämäläinen, přichází Möschl.
80'
Hertha nevyužila vcelku slibnou pozici pro přímý volný kop po faulu křižujícího Ehlerse na Selkeho.
78'
Dnešní utkání rané fáze poháru proti druholigovému soupeři sleduje v Berlíně 70 429 diváků.
77'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Jeremejeff, přichází Štor.
76'
Grujić si potáhl míč středem pole, z 18 metrů však střílel výrazně vedle.
75'
Drážďanští jsou hluboce zatažení a čekají, co vymyslí favorit zápasu. Při Plattenhardtově nákopu se nedočkali.
73'
Zárodek brejku zastavuje vyběhnutím mimo velké vápno prakticky nezaměstnaný berlínský brankář Kraft.
70'
Střídání v týmu Hertha BSC: hřiště opouští Kalou a na trávníku se objeví adept dresu se lvíčkem na prsou, syn německého otce a české matky Davie Selke.
69'
Lukebakio napřahoval na penaltové značce, ale jeden z obránců Drážďan dokázal zpětnou přihrávku Dilrosuna jemně tečovat a tak domácí střelec promáchl a odražený míč je kořistí brankáře Brolla.
69'
Po rohu hlavičkuje Kalou napříč bránou, ale míč letí nad břevno.
68'
Vladimír Darida přiťukl Dudovi, výstavní střelu slovenského reprezentanta z 22 metrů nízko nad trávníkem vyškrabuje Broll jednou rukou na roh.
66'
Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (Hertha BSC).
66'
Kevin Ehlers vypíchl narážečku Berlínských za cenu rohu.
65'
Odražený míč napálil Ebert z dálky vysoko nad.
64'
Poprvé po přestávce se hosté podívali na polovinu soupeře a získali rohový kop.
62'
Pěkné Kalouovo sólo zastavuje včasným pádem pod nohy Kevin Broll.
59'
Drážďanské tyče připomínají zvonkohru. Lukebakio s Dilrosunem si pohráli s obranou hostů, prudký centr brankář promáchl, ale zcela volný Kalou ve skluzu trefuje jen pravou tyč jeho prázdné klece.
58'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště kulhá zraněný Barış Atik, přichází Sascha Horváth.
57'
Obrat mohl být dokonán. Plattenhardtův centr hlavičkoval z malého vápna o zem Dilrosun a hosty zachránilo břevno!
56'
Hertha dále šturmuje a druholigové Sasové po přestávce vůbec nestíhají. Roh však ubránili bezpečně.
55'
Domácí fanoušci se po pádu Dilrosuna oprávněně domáhali penalty, rozhodčí ale spáchal obrovský přehmat a pískl pouze roh. Berlínského fotbalistu přitom zjevně podrazil Kreuzer.
53'
Dilrosun předvedl zidanovku, ale přetažený centr na Lukebakia odhlavičkoval v poslední instanci z malého vápna Ballas.
51'
Broll si zlepšil náladu zákrokem proti Plattenhardtově střele ze střední vzdálenosti.
48'
Krátký odkop hostujícího brankáře zachytili domácí na půlce, Duda uvolnil kolmicí za obranu Wolfa a jeho přízemní centr usměrnil z první do sítě DODI LUKEBAKIO, útočník z Konga.
47'
Lukebakio upadl v šestnáctce, ale útočný faul je správně pískán jemu.
46'
Po první půli platí překvapivý výsledek. Předposlední celek druhé ligy vede na hřišti bundesligové Herthy Berlín gólem senegalského útočníka Koného. Několik šancí domácích pokryl výborný Broll, hosté udeřili z brejku a herně drží krok.
Statistiky první půle:
45+1'
45+1'
Pěknou kombinaci kolem pokutového území nakonec dokázali hosté ubránit a zakopnout míč do zámezí.
45+1'
45'
Grujić se dopustil útočného faulu na Koného a Hertha zase odevzdává míč.
44'
Berlínskému celku nevyšel ani následný roh, vhazují hosté.
43'
Trestný kop Ondreje Dudy brankář Broll za zdí dobře viděl a vyráží na roh.
42'
V hledišti teď vládnou fanoušci Dynama, na hřišti může být poměr opačný po průniku Lukebakia, ukončeném faulem těsně před velkým vápnem.
40'
Dlouhý křížný pas už Koné nedokázal zpracovat uvnitř hřiště.
39'
Olympijský stadión sleduje na světelné tabuli velmi nečekané skóre. Vždyť druholigové Drážďany na vstřelený gól čekaly 378 minut. Dnes však hrají s jasným favoritem rovnocennou partii.
36'
Fantasticky sehraný bleskový protiútok zařídil překvapivé skóre. Atik z vlastní poloviny vysunul Koného, který předal dál na Jeremejeffa, jenž mu míč vrátil. Na rozdíl od podobné situace ze 17. minuty tentokrát MOUSSA KONÉ sám proti brankáři nezaváhal a šoupl mu míč šajtlí do protipohybu.
35'
Rohový kop má k dispozici Hertha Berlín. Rozehrávka nakrátko, nákop a odkop na další roh.
34'
Rozhodčí teď výrazně pomohl Herthě, když pustil zjevný faul českého reprezentanta Daridy. Ten brnkl Hämäläinenovi do nohy při nápřahu ke střele metr před velkým vápnem.
33'
Jeden z obránců Herthy si trochu nešikovně trkl nakopávaný míč hlavou do země a po odrazu se k němu dostali znovu hosté. Naštěstí pro bundesligistu proletěl centr Alexandera Jeremejeffa vápnem bez povšimnutí.
31'
Po vzrušujících minutách se hra uklidnila a odbývá se mezi oběma šestnáctkami.
28'
Domácí Lukebakio dostal v pokutovém území míč od Vladimíra Daridy a z otočky těsně přestřelil.
26'
Trestný kop zastavila zeď a Hämäläinenova dorážka zpoza vápna míří neškodně vedle.
25'
Na trávníku se svíjí faulovaný drážďanský Atik, zahřát ho může přímý kop 30 metrů od brány.
23'
Herthu zaskočila ofenzivní pasáž hostů a zmohla se jen na odkop za hranice hřiště.
21'
Sporný verdikt rozhodčího Stielera, který viděl Atikovu ruku v soupeřově šestnáctce. Podle záznamu se spíše zdálo, že si turecký záložník zpracovával míč břichem.
20'
Ebertův centr domácí odhlavičkovali nadvakrát na další roh.
19'
Po druhém rohu je hostům znovu pískán útočný faul.
18'
Drážďany jsou dál při chuti, dvě střely zblokovala domácí obrana, ta třetí Jeremejeffova skončila s přispěním teče těsně vedle.
17'
Obrovská šance také na straně hostů! Po hrubce v berlínské rozehrávce se k míči zadarmo dostal Koné. Proti sobě měl pouze brankáře a při pokusu o obstřel minul jen o centimetry.
16'
Nic z toho nebylo, hlavní sudí viděl prohřešek fotbalistů ve žlutém v pokutovém území.
15'
Roh také pro Drážďany po průniku Niklase Kreuzera po pravé straně.
13'
Dynamo se ubránilo rohu a vzápětí mává pomezní ofsajd domácích.
12'
Dilrosun si na pokutovém oblouku navedl míč ke střele a obránce ji ještě lehce tečoval, Broll ovšem předvedl skvělý zákrok a vyškrabuje od tyče na roh.
10'
Kalou se protáhl kolem drážďanského kapitána Kreuzera a centroval na malé vápno. Broll dokázal přihrávku vyškrábnout, takže skončila nabíhajícímu Dudovi za patami.
9'
Druholigový celek se vystavil do velmi těsného a správně odmávaného ofsajdu.
6'
V mlze toho není na hřišti moc vidět a i zákrok drážďanského brankáře proti Wolfově střele zprava byl dost nejistý. Broll jen míč vyrazil před sebe a měl štěstí, že zcela volný Kalou zblízka překopl bránu.
5'
Na zemi skončil okopávaný Marius Wolf, domácí rozehrávají dozadu.
3'
Úvod utkání je spíše oťukávací, akce Herthy končí jen odkopem od Brollovy brány.
1'
Domácí hrají v modrobílých dresech, hosté celé ve žlutém.
1'

Hertha BSC: Kraft – Wolf, Stark, Rekik, Plattenhardt – Grujić, Darida – Lukebakio, Duda, Dilrosun – Kalou
Náhradníci: Jarstein – Pekarík, Torunarigha, Esswein, Leckie, Löwen, Ibišević, Redan, Selke

SG Dynamo Drážďany: Broll – Müller, Ballas, Ehlers – Kreuzer, Nikolaou, Atik, Ebert, Hämäläinen – Koné, Jeremejeff
Náhradníci: Wiegers – Wahlqvist, Burnić, Hartmann, Taferner, Möschl, Klingenburg, Horvath, Stor

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Schüller.
Vzájemná utkání
Dnešní soupeři se naposledy střetli v sezóně 2012/13, kdy ve druhé lize oba jejich duely skončily výhrami domácích 1:0. Hertha tehdy postoupila do nejvyšší soutěže a od té doby na Drážďany nenarazila.
Dynamo Drážďany je ve druhé bundeslize po 11. kole na sestup. Nebodovalo už čtyři zápasy v řadě, 342 minut neskórovalo a 9 bodů při skóre 17:21 stačí až na předposlední příčku.
V poháru zahájilo Dynamo hladkou výhrou 3:0 nad Dassendorfem z páté ligy. Proti Herthě bude ale saský klub jednoznačným outsiderem.
Hertha BSC Berlín odstartovala bundesligovou sezónu cennou remízou na Bayernu Mnichov, poté ale třikrát v řadě prohrála. Následovaly naopak tři vítězné zápasy a naposledy remíza v Brémách a porážka s Hoffenheimem. Suma sumárum je klub z německé metropole v tabulce jedenáctý s 11 body a skóre 15:16.
Jeho barvy hájí český reprezentant Vladimír Darida i slovenské duo Peter Pekarík, Ondrej Duda.
V úvodním kole poháru nepřipustila Hertha senzaci na hřišti Eichstättu a domácího účastníka čtvrté ligy porazila 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.