Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Saarbrücken : Leverkusen - 9. června 2020   20:45

Saarbrücken
Saarbrücken
0:3
(0:2)
Leverkusen
Leverkusen
11' Diaby   • 19' Alario   • 58' Bellarabi
Saarbrücken
Batz – Barylla, Schorch (87. Bulic), Uafferro, Müller (69. Mendler) – Golley, Perdedaj (69. Breitenbach), Zeitz, Jänicke (46. Froese) – Jacob (78. Eisele), Zellner
Winkmann – Bandurski, Blos
Hermann-Neuberger-Stadion, Völklingen
Leverkusen
Hrádecký – Weiser, Tapsoba (46. Tah), S. Bender (62. Dragovic), Wendell – Aranguiz (70. Palacios), Demirbay – Wirtz (46. Bellarabi), Paulinho, Diaby (62. Volland) – Alario

Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:11.
Fotbalisté čtvrtoligového Saarbrückenu ukončili svoji senzační pouť německým pohárem v semifinále, když po vyřazení čtyř prvo- či druholigových týmů už nestačili na Bayer Leverkusen, jenž vítězí hladce 3:0 a počtvrté v klubové historii postupuje do finále německého poháru.
90+2'
90+1'
Po rychlé útočné akci domácích se do zakončení dostal Mendler, jeho skákavá rána ale míří vedle Hrádeckého branky.
90+1'
Rozhodčí Winkmann oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
89'
Klanz Froese potáhl míč po útočné polovině, následnou přihrávku do pokutového území si před nabíhajícím Breitenbachem pohlídal brankář Hrádecký.
87'
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken: ze hřiště odchází Schorch, přichází Bulic.
86'
Rohový kop Saarbrückenu, centr Markuse Mendlera stáhl ze vzduchu Lukáš Hrádecký.
84'
Leverkusen skutečně pokračuje v deseti, zraněný Karim Bellarabi už by se neměl do dnešního zápasu zapojit.
82'
Bellarabi už pozvolna odchází do zámezí a hosté budou zřejmě nuceni dohrávat v deseti.
81'
Na trávníku zůstal sedět Karim Bellarabi a jeho zdravotní stav nevypadá zrovna ideálně. Hostujícího fotbalistu trápí nějaké svalové zranění.
80'
Po hostujícím rohu Daniel Batz vyrazil míč k Paulinhovi, ten od rohu pokutového území pálil nepřesně.
79'
Po Batzově nepovedeném odkopu hosté rychle vtrhli do pokutového území, Bellarabi se tam dokázal uvolnit k zakončení, Batz ale jeho ránu vyráží na roh.
78'
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken: ze hřiště odchází Jacob, přichází Eisele.
77'
Hosté mířili do přečíslení ve třech proti dvěma, Bellarabi posunul míč do takřka stoprocentní pozice Paulinhovi, proti jeho obstřelu ale vytasil svoji nohu brankář Batz a parádně míč vytěsnil vedle branky!
75'
Demirbay už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
74'
Nepříjemný moment pro hosty, Kerem Demirbay se poranil při zpracování míče a těžce se zvedá pro hosty. Ti už mají navíc dostřídáno, především ale Demirbaye potřebují do těžkého boje o Ligu mistrů v bundeslize.
73'
Roh Saarbrückenu nebyl beznadějný, hosté ale odehráli míč do bezpečí.
72'
Timm Golley potáhl míč po levé straně do pokutového území, pak se mu nepovedlo zakončit přes Taha a následovat bude rohový kop Saarbrückenu.
72'
Hosté sehráli parádní kombinaci na útočné polovině, Volland už mohl sám střílet, místo toho ještě volil posunutí míče Paulinhovi, ten ale vysoko přestřeluje branku.
71'
Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka a Leverkusen zcela přesvědčivě míří do finále německého poháru.
70'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Aranguiz, přichází Palacios.
70'
Alario se pokusil vysunout do pokutového území Vollanda, ten byl pokryt domácími zadáky.
69'
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken: ze hřiště odchází Müller, přichází Mendler.
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken: ze hřiště odchází Perdedaj, přichází Breitenbach.
69'
Po Baryllově centru se do zakončení dostal Golley, jeho hlavičku likviduje brankář Hrádecký.
67'
Demirbay dlouhým nákopem přenesl hru na levé křídlo, kam si naběhl Wendell, už se mu ale nepovedlo dostihnout míč na hrací ploše.
65'
Kevin Volland je pří své první útočné akci přistižen v postavení mimo hru.
63'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Diaby, přichází Volland.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Bender, přichází Dragovic.
61'
Aranguiz v osobním souboji strčil do Golleyho, ten nepříjemně dopadl na trávník a musí být ošetřen.
59'
Karin Bellarabi je při chuti, tentokrát se prohnal po pravém křídle a střílený centr na Alaria domácí stačili uklidit na rohový kop.
58'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Diaby individuálně vnikl do pokutového území, k brance Batze se sice neprobojoval, odraženého míče se ale zmocnil Demirbay, šikovně se na levé straně pokutového území uvolnil, přihrál osamocenému KARIMU BELLARABIMU, jenž neomylně nasměroval míč pod břevno domácí branky!
56'
Po standardní situaci domácích se v zajímavé pozici opřel do balónu Fanol Perdedaj, do jeho rány se ale stačil vložit bránící Weiser.
55'
Diabyho centr se nebezpečně odrážel v pokutovém území, Alario pak neprocedil svoji střelu přes bránící fotbalisty Saarbrückenu.
54'
Lucas Alario byl nedovoleně sražen ve středu hřiště, hosté už rozehráli z místa přestupku.
52'
Tim Golley vysoko přestřelil Hrádeckého branku.
51'
Po dlouhém nákopu Saarbrückenu Sebastian Jacob vybojoval nedovolený zákrok Jonathana Taha, následovat bude standardní situace pro domácí.
50'
Série nepřesností ve středu pole, míč už zase dostali pod svoji kontrolu hosté.
48'
Na přetažený centr Wendella si naběhl Bellarabi, svoji střelu z voleje ale nedokázal nasměrovat na branku a výrazně ji minul.
47'
Pohledná útočná souhra domácích, Baryllův centr Jacob hlavou prodlužoval k bližší tyči, tam si ale prostor pohlídal Lukáš Hrádecký, Jacob navíc byl v postavení mimo hru.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wirtz, přichází Bellarabi.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tapsoba, přichází Tah.
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken: ze hřiště odchází Jänicke, přichází Froese.
46'
O vývoji prvního poločasu hovoří také počet střeleckých pokusů 2 – 15, ty dva domácí navíc neznamenaly vůbec žádné nebezpečí pro brankáře Hrádeckého.
Fotbalisté Bayeru Leverkusen neohroženě míří za postupem do finále německého poháru, když v semifinále na trávníku čtvrtoligového Saarbrückenu vedou v poločase o dvě branky a hlavně zcela dominují herně, zápas tak mají pevně pod svoji kontrolou.

Domácí outsider hraje první soutěžní zápas po více než třech měsících a Leverkusenu zatím vůbec nestačí.
45'
45'
Neúspěšná individuální akce Floriana Wirtze v samém závěru prvního poločasu, s uplynutím pětačtyřicáté minuty pak rozhodčí Winkmann ukončil úvodní dějství.
44'
Další útočná akce hostů končí odmávaným ofsajdem na levé straně hřiště.
43'
Rohový kop hostů brankář Batz vyboxoval do bezpečného prostoru, Saarbrückenu se pak povedlo alespoň na chvíli se zase podívat na útočnou polovinu.
42'
Po Demirbayově centru si odražený míč zpracoval Weiser, jeho střela je sražena na roh.
41'
Moussa Diaby byl podražen na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Leverkusen.
39'
Na další výborný oblouček Demirbaye do pokutového území si naběhl Paulinho, tomu ale nevyšel první dotyk s míčem a z bezprostřední blízkosti si pak s Batzem neporadil.
38'
Sven Bender propasíroval svoji přihrávku středem domácí defenzivy na Paulinha, jenž tváří v tvář Batzovi sice domácího brankáře obstřelil, mířil ale za vzdálenější tyč!
38'
Diabyho centr byl zablokován, nadále se ale hraje pod taktovkou Bayeru.
37'
Florian Wirtz se na pravém křídle neprobil přes Maria Müllera, pokračovat se bude odkopem od branky.
35'
Po Diabyho centru prudce hlavičkoval Demirbay, jeho prudká hlavička ale mířila přímo do Batzova postavení.
34'
Paulinhovu přízemní ránu ze střední vzdálenosti sebral ze země Daniel Batz.
33'
Po Hrádeckého výkopu je pískán faul Alariovi, rozehrávky se ujme brankář Daniel Batz.
33'
Hosté si teď pozvolna přihrávají mezi obránci na vlastní polovině a jen pomalu se přesouvají na tu soupeřovu.
31'
Na Weiserův přetažený centr si naskočil právě Demirbay, hostující fotbalista ale hlavičkoval vedle branky.
31'
Demirbayův centr letěl do nebezpečného prostoru, domácí se ale ubránili.
30'
Hosté budou zahrávat další rohový kop, míč už si připravuje na centr Kerem Demirbay.
28'
Leverkusen už je zase usazen na útočné polovině a buší na domácí defenzivu.
26'
Po hostující ztrátě míče se nedovoleného zákroku dopustil Sven Bender, Saarbrücken bude rozehrávat na vlastní polovině.
24'
Po Müllerově centru se do vzduchu zavěsil Steven Zellner, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku.
23'
Při dalším útočném výpadu Leverkusenu se v pokutovém území šikovnou kličkou zprvu dokázal Paulinho uvolnit, nakonec se mu ale vystřelit nepovedlo a Daniel Batz pak odkopl míč do pole.
21'
První střelecký pokus domácích zapisuje do statistik Mario Müller, jeho dalekonosné střele ale scházela veškerá razance a brankář Hrádecký tak míč zcela v klidu zachytil.
19'
Druhá trefa Bayeru! Při Demirbayově centru se brankář Batz srazil se spoluhráčem Zeitzem a odražený míč napálil do sítě LUCAS ALARIO!
18'
Po dlouhém nákopu domácích na útočnou polovinu Pérdedaj jen prodloužil míč do zámezí.
17'
Hosté se výborně prokombinovali do pokutového území, Demirbay se ocitl zcela osamocen před Batzem, domácího brankáře ale nepřekonal!
16'
Timm Golley vybojoval faul na útočné polovině, z následného centru se domácí nedokázali nikterak prosadit.
14'
Demirbay z volného kopu jen trefil bránícího Schorcha ve zdi.
13'
Fotbalisté v červeném už jsou zase nastěhováni na útočné polovině, po zákroku na Demirbaye budou mít výhodu standardní situace.
11'
Úvodní branka Leverkusenu stála za to! Demirbay fantastickou lobovanou kolmicí našel v pokutovém území rozběhnutého MOUSSU DIABYHO, jenž z voleje nasměroval míč mezi nohy domácího brankáře Batze!
10'
Velmi nepovedená souhra hostů na útočné polovině, Tapsoba pak měl trochu potíže s bráněním Golleyho, tentokrát si ale dokázal poradit čistě.
8'
Následný centr do pokutového území Leverkusenu končí ofsajdem, míče už se zase zmocnili hosté.
7'
První útočný výpad Saarbrückenu vedl Golley, po rychlém přechodu středu hřiště byl stažen k zemi Tapsobou a stoper Bayeru je brzy napomenut žlutou kartou.
6'
S centrem Demirbaye k bližší tyči si domácí defenziva poradila.
6'
Také další rána Demirbaye je zablokována, následovat bude rohový kop pro Bayer.
6'
Před pokutovým územím domácích se teď otevřelo trochu více prostoru pro Diabyho, jeho ránu srazil do bezpečného prostoru Zeitz.
4'
Další závar v pokutovém území Saarbrückenu končí jen odmávaným ofsajdem, rozehrávky se ujme domácí brankář Batz.
3'
Wendellův centr domácí odehráli za pokutové území, Leverkusen ale zůstává v držení míče.
2'
Aranguiz přenesl hru na pravé křídlo, kde se Weiser neprosadil v osobním souboji a po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat domácí.
1'
Rozehráno! Oba týmy oblékly své tradiční barvy, Saarbrücken tedy modro-černou kombinaci, hosté hrají celí v červeném.
1'

1. FC Saarbrücken: Batz – Barylla, Schorch, Uafferro, Müller – Golley, Perdedaj, Zeitz, Jänicke – Jacob, Zellner
Náhradníci: Castellucci – Breitenbach, Bulic, Eisele, Froese, Jurcher, Mendler, Miotke, Vunguidica

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, Tapsoba, S. Bender, Wendell – Aranguiz, Demirbay – Wirtz, Paulinho, Diaby – Alario
Náhradníci: Ozcan – Amiri, Baumgartlinger, Bellarabi, Dragovic, Palacios, Stanilewicz, Tah, Volland

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.
Bayer Leverkusen

Leverkusen už dokázal německý pohár jednou vyhrát, už je to ale záležitost stará sedmadvacet let. Od té doby se Bayer dostal dvakrát do finále, v letech 2002 i 2009 ale odešel z rozhodujícího zápasu s nezdarem.

V bundesligové tabulce Leverkusen zatím bojuje o účast v příštím ročníku Ligy mistrů, čtyři kola před koncem zaostává za klíčovým čtvrtým místem Borussie Mönchengladbach jen o skóre. Po koronavirové přestávce se Leverkusenu mimořádně daří na trávnících soupeřů, kde vyhrál všechny tři zápasy včetně zásadního právě v Mönchengladbachu, doma ale prohrál s Wolfsburgem i Bayernem Mnichov.

Pouť německým pohárem Bayer odstartoval hladkou výhrou 4:1 v Cáchách, pak už odehrál všechny zápasy v domácím prostředí. Leverkusen zvítězil postupně nad Paderbornem 1:0, Stuttgartem 2:1 (v obou zápasech vstřelil vítězný gól Lucas Alario) a proti Unionu Berlín v závěru otočil skóre z 0:1 na 3:1.
1. FC Saarbrücken

1. FC Saarbrücken je klub ze Sárska, který aktuálně působí ve čtvrté nejvyšší soutěži, tedy na regionální úrovni a v dnešním zápase je absolutním outsiderem.

V neprospěch Saarbrückenu hraje i fakt, že ligová soutěž už pro něj skončila v březnu, neboť 26. května byla ohlášena za ukončenou kvůli koronavirové pandemii. V případě dnešního neúspěchu by tak pro Saarbrücken byl dnešní zápas posledním v sezóně, v níž se mu povedla senzační jízda německým pohárem a nakonec také postup do třetí nejvyšší soutěže, neboť v době přerušení vedl jihozápadní regionální ligu s náskokem čtyř bodů na druhý Elversberg.

V německém poháru se Saarbrückenu povedlo vyřadit již čtyři celky ze dvou nejvyšších soutěží. Postupně zdolal Řezno a Kolín nad Rýnem shodně 3:2, když vítězné góly Saarbrücken zaznamenal v 93., respektive 90. minutě, pak uspěl v penaltových rozstřelech proti Karlsruhe (0:0) a Düsseldorfu (1:1).
Hezký večer při sledování přenosu utkání semifinále německého poháru, v němž se absolutní supersenzace ze čtvrté ligy Saarbrücken utká s vysoce favorizovanym Bayerem Leverkusen, který v bundeslize stále hraje o postup do Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.