Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Dortmund - 4. února 2020   20:45

Werder
Werder
16' Selke  • 30' Bittencourt  • 70' Rashica
3:2
(2:0)
Dortmund
Dortmund
67' Haland   • 78' Reyna
Werder
Pavlenka – Vogt, Veljkovič, Moisander – Bittencourt, M. Eggestein, Klaassen, Friedl – Osako (89. Bartels), Rashica (90.+5 Toprak) – Selke (50. Sargent)
Bartels, J. Eggestein, Goller, Gross, Kapino, Pizarro, Sahin, Sargent, Toprak
Winkmann – Bandurski, Blos
Wohninvest Weserstadion (Brémy)
42 100 diváků
Dortmund
Hitz – Hummels, Akanji, Zagadou (66. Reyna) – Hakimi, Brandt, Witsel, Schultz – Reus (89. Can) – Hazard (46. Haland), Sancho
Balerdi, Bürki, Can, Dahoud, Götze, Haland, Pisczek, Reyna, Schmelzer

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 12:4
Zápas je u konce, dramatické střetnutí vyhrává Werder Brémy, který doma poráží v osmifinále německého poháru Dortmund 3:2. První poločas vyšel lépe domácím, vedení 2:0 mu zajistili Davie Selke a Leonardo Bitencourt. Ve druhém poločase se však ještě odehrálo velké drama, když nejprve v 67. minutě snížil z dorážky z brankové čáry Erling Haland. O tři minuty později vrátil Brémám dvoubrankové vedení Milot Rashica, ale v 78. minutě znovu vrátil naději na kopačky hostů snížením na 2:3 krásnou střelou sedmnáctiletý mladík Giovanni Reyna. Vyrovnat se už ovšem Dortmundu nepodařilo i proto, že Pavlenka v nastaveném čase fantasticky vychytal hlavičku Halanda.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rashica, přichází Omer Toprak.
90+5'
I brankář Hitz se vydal do vápna na rohový kop a právě on se dostal k hlavičce. Branku ovšem netrefil.
90+3'
Schultz ještě po přetažené Sanchově přihrávce dokázal odcentrovat. Poté měl obrovskou šanci Haland, který hlavičkoval z velké blízkosti. Naprosto úžasný zákrok však proti němu předvedl Pavlenka.
90+2'
Pavlenka drží míč ve své moci, poté co se Dortmund uchýlil k nákopu na Halanda.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Po standardní situaci se do střelecké příležitosti dostal Witzl, ale jeho tvrdá rána byla také velmi nepřesná.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Emre Can.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jujo Osaka, přichází Fin Bartels.
88'
Obrovskou šanci na vyrovnání skóre měl Marco Reus, ale parádní zákrok předvedl proti jeho přízemnímu zakončení Pavlenka.
87'
Po delší době zase pokračujeme ve hře. Rozhodčí bude muset nastavit hodně minut.
86'
Žlutou kartu dostal Reyna za nafilmovaný pád a také Moisander za následné nesportovní chování v podobě strčení do Reyny.
84'
Rozhodčí Winkmann se jde podívat na ten potenciální penaltový zákrok osobně. Na penaltu to ale spíš nevypadá.
83'
Rozhodčí diskutuje přes vysílačku s VAR. Řešit může potenciální penaltu pro Dortmund nebo nějaké nesportovní chování posléze.
82'
V pokutovém území upadl Reyna, rozhodčí ale penaltu nepískal. Následně došlo ke strkanici hned několika hráčů a málem i k potyčce. Uvidíme, zda se budou rozdávat žluté karty.
80'
Dvojice Haland a Sahnco se pokusilo doručit Dortmundu vyrovnání, ale tentokrát se dokázala obrana Werderu zformovat.
78'
Dortmund právě vstřelil branku!
Nádherný gól Dortmundu! Teprve sedmnáctiletý záložník Dortmundu se nádherně uvolnil přes dva hráče Werderu a pak se krásnou technickou střelou pravačkou trefil naprosto přesně do levého horního růžku Pavlenkovy branky. Asistence: Julian Brandt.
77'
Hakimi dokázal ještě na hranici vápna posunout míč na Schultze, jeho rána z voleje však byla zablokovaná.
76'
Rashica se znovu pokusil zahrozit z protiútoku. K centru z levé strany se sice dostal, ale ve vápně byl jen Osaka, ale centr na něj byl nepřesný.
75'
Přihrávka za obranu na Rashicu byla tentokrát ofsajdová, takže ke slovu se opět dostanou fotbalisté Dortmundu.
73'
Haland mohl klidně zase snížit na rozdíl jedné branky, ale i když už se v podstatě dostal za Pavlenku, míč trefil špatně a branku minul.
72'
Ofsajd to nebyl a Werder tedy vede nad Dortmundem 3:1.
71'
Celou situaci ještě konzultuje sudí Winkmann s VAR. Řeší se, zda se nejednalo o ofsajd.
70'
Werder právě vstřelil branku!
Werder si bere zpět své dvoubrankové vedení! Na skvělou přihrávku za obranu si naběhl kosovský útočník MILOT RASHICA a svým obstřelem pak nedal Hitzovi šanci. Asistence: Juja Osako.
69'
Hosté jsou jako pokropeni živou vodou. Vyrovnat mohl Reyna, ale Pavlenka proti němu vyběhl a skvěle zasáhl.
67'
Hosté jsou zpátky ve hře o postup do čtvrtfinále, závěrečná půlhodina zápasu bude ještě hodně zajímavá. Po průniku po pravé strany odcentroval Brandt a prakticky už z brankové čáry míč do prázdné branky doklepl ERLING HALAND. Lehčí gól asi zatím ve své kariéře nedal. Asistence: Julian Brandt.
67'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Fiovanni Reyna.
66'
Další rohový kop rozehráli hosté na krátko a až poté přilétl centr před branku Pavlenky. Byl ale nepřesný.
65'
Marco Reus dostává žlutou kartu za dohadování s rozhodčím Winkmannem.
63'
Rohový kop tentokrát hostujícímu mužstvu vůbec nevyšel, Werder se bez problému ubránil.
62'
Akanji prodloužil míč na Hakamiho a tomu se povedlo vybojovat alespoň rohový kop.
60'
Na centr Schultze z levé strany si naskakoval Haland, ale nedokázal hlavou míč trefit dobře a Pavlenka tak zasahovat nemusel.
59'
Werder se daleko nedostal, protože Selke se dopustil útočného faulu.
58'
Schultzovi se vůbec nepovedl centr z levé strany, míč zamířil do zámezí a Pavlenka bude moci rozehrávat od branky.
56'
Witsel si dobrým pohybem vymodlil faul Osaka. Ze středu pole bude rozehrávat Dortmund.
53'
Po Hakimiho centru z pravé strany nebezpečně zakončoval Jordan Sancho, ale ani on nedokázal vstřelit pro Dortmund velice důležitou branku.
52'
Osako si nabíhal na průnikovou přihrávku po pravém křídle, ale obránci Dortmundu na něj míč nepustili.
51'
Z rohového kopu si domácí řádnou příležitost nevytvořili.
51'
Náznak šance měl Rashica, ale nakonec se mu po centru z levé strany nepovedlo zakončit, včas zasáhl Hummels.
50'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Joshua Sargent.
49'
Reusovi se přímý kop nepovedl, trefil jen zeď hráčů Werderu.
49'
Dortmund dostává k dispozici standardní situaci, poté co byl před vápnem faulován Haland.
49'
Nico Schultz dostává za faul zezadu žlutou kartu.
48'
Dortmund zatím na začátku druhého poločasu vládne míči, ale k ničemu se ještě nedostal.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Torgan Hazard, přichází Erling Haland.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 45+2.
První poločas je u konce a Werder zatím na domácím půdě vede v osmifinále německého poháru nad Dortmundem 2:0. Domácí sice nezačali zrovna dobře a byli pod tlakem, ale hodně jim pomohl vodní gól zápasu, který vstřelil v 16. minutě z dorážky Rashicovy střely Davie Selke. Ve 30. minutě pak přidali domácí další branku, když se z dálky náramně opřel do míče Leonardo Bittencourt. Obrovskou šanci měl v závěru ještě Selke, ale Hitze nepřekonal. Pavlenka měl na druhé straně největší práci, když likvidoval střelu Hummelse nůžkami.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Selke navíc zůstává sedět na trávníku a hra je teď kvůli tomu přerušena. Bude se ošetřovat.
44'
Obrovskou šanci na třetí gól měl na kopačce Davie Selke, který se krásně uvolnil a z levé strany postupoval sám na Hitze. Ten však skvěle vyběhl a překonat se nenechal.
43'
Eggestein navíc vzápětí u útočného rohového praporku fauloval a míč se tak dostane do moci Dortmundu.
42'
Skvělou práci v obraně předvedl Bittencourt a navíc i založil rychlý brejk Werderu. Až do zakončení se však domácí nedostali.
40'
Selke se snažil ohrozit branku Dortmundu, ale ke střele ho nepustil zkušený obránce Hummels.
38'
Sancha fauloval Bittencourt a rozhodčí ho musí trochu uklidňovat. Příště už to může být za žlutou kartu.
37'
Hakimi se pěkně individuálně dostal dopředu a předal míč Witselovi. U něj však celá akce Dortmundu ztroskotala.
36'
Z rohového kopu Dortmund nic nevytěžil, Sanchovu střelu zablokovali obránci Werderu.
35'
Reus se z pravé strany k centru nedostal a stejně dopadl i Hakimi. Dortmund ale bude kopat roh.
32'
Máme za sebou teprve půl hodiny, ale zatím to vypadá, že se v osmifinále poháru rodí překvapení.
30'
Rohový kop odvrátil Dortmund jen za své vápno. Míč si našel záložník LEONARDO BITTENCOURT a halfvolejem ho nádherně napálil tvrdou ranou pod břevno branky Hitze. Ten se po míči natahoval marně. Bez asistence.
29'
Akanji ubránil Rashicu, ale Werder bude mít k dispozici rohový kop.
26'
Dortmund je v poslední době mnohem aktivnější a je vidět, že by moc rád srovnal s Werderem krok ještě do poločasu.
25'
Na hrací ploše už nedokázal míč udržet Hazard a zaútočit tak nyní mohou domácí.
24'
Po rohovém kopu se hosté dostali do velké šance, když akrobaticky nůžkami zakončoval Hummels. Pavlenka předvedl skvělý zákrok.
24'
Zakončení si vzal na starosti Dahoud, zeď z hráčů Dortmundu přizvedl míč nad branku.
23'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bittencourt (Werder Brémy).
22'
Těsně před pokutovým územím byl faulovaný Sancho a hosté mají k dispozici nebezpečný přímý kop.
21'
Eggestein zkusil štěstí svou střelou z dálky, ale míč o nějaký ten metr minul branku Borussie.
20'
Akanji ve středu pole fauloval Rashicu a hrát tak bude Werder. O žlutou kartu se nejedná.
19'
Dortmund se pokoušel o odpověď, ale jeho centr z levé strany nebezpečný nebyl.
16'
Domácí otevírají skóre zápasu! Dortmund těsně před svým vápnem přišel o míč. Rashicovu střelu sice Hitz vyrazil, ale pouze před sebe, odkud míč pohotově dorazil do branky DAVIE SELKE. Bez asistence.
14'
Selke hledal přihrávkou pod sebe Osaku, ale jeho střelu zablokoval Hummels a navíc se poté stejně pískal ofsajd.
12'
Přihrávku na Witsela dobře přečetl ve středu pole Rashica a Werder se tak znovu dostal k míči a může zaútočit.
11'
První šanci zápasu měli domácí! Osako poslal míč před branku, odkud sice nedokázal vystřelil Selke, ale k míči se ještě dostal Klaassen a jen těsně minul branku.
9'
Pavlenka bez problému sebral míč, který na jeho branku směřoval po zemi z levé strany.
8'
Selke se snažil dostat se k centru z pravé strany, ale to se mu nepovedlo a navíc i fauloval.
7'
Brandt vyvezl středem pole míč dopředu, ale ještě před pokutovým územím ho obrana Werderu zastavila.
6'
Werder také s výstavbou svého útoku nijak zvlášť nespěchá a zatím kombinuje jen na vlastní polovině.
4'
Poprvé se do akce dostal brankář Brém Jiří Pavlenka. Nakopl míč dopředu, ale jeho spoluhráči ho neudrželi.
3'
Werder volí na začátku utkání spíše vyčkávací taktiku a čeká, s čím přijde protivník.
1'
První minuta se nesla v držení míče v podání hostů, ale převážně na jejich obranné polovině.
1'
Werder nastoupí ve své domácí zeleno-bílé variantě, Dortmund taktéž ve svých tradičních žlutočerných dresech.
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Werder Brémy: Pavlenka – Vogt, Veljkovič, Moisander – Bittencourt, M. Eggestein, Klaassen, Friedl – Osako, Rashica – Selke
Náhradníci: Bartels, J. Eggestein, Goller, Gross, Kapino, Pizarro, Sahin, Sargent, Toprak

Borussia Dortmund: Hitz – Hummels, Akanji, Zagadou – Hakimi, Brandt, Witsel, Schultz – Reus – Hazard, Sancho
Náhradníci: Balerdi, Bürki, Can, Dahoud, Götze, Haland, Pisczek, Reyna, Schmelzer

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy zatím utkaly jen jednou, a utkání na hřišti Dortmundu skončilo remízou 2:2. V německém poháru spolu hrály naposledy v sezoně 2018/19 a Brémy vyhrály v osmifinále 4:3 po penaltách.
Borussia Dortmund

Borussia patří dlouhodobě mezi nejsilnější německé celky, pravidelně se v Bundeslize umisťuje hned za Bayernem a i v této sezoně bojuje o titul, na první místo ztrácí pouze tři body. V prvním kole německého poháru Dortmund vyřadil 2:0 slaboučký Uerdingen. Ve druhém kole pak Dortmund narazil na bundesligového protivníka Mönchengladbach a vyhrál 2:1.
Werder Brémy

Werder neprožívá dobrou sezonu a v Bundeslize bojuje o udržení, aktuálně se nachází barážové sestupové pozici. Z posledních sedmi utkání Brémy šest prohrály, naposledy 1:2 na hřišti Augsburgu. V domácím poháru to však Werderu zatím vychází, i když ještě nenarazil na opravdu silného protivníka, jen týmy z nižších soutěží. V prvním kole vyhrál 6:1 nad Delmenhorst, ve druhém kole nad Heidenheim 4:1.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání Osmifinále DBF Pokalu mezi týmy Werder Brémy a Borussia Dortmund. Zápas se odehraje na Weserstadionuv Brémách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.