Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Heidenheim - 30. října 2019   18:30

Werder
Werder
6' Rašica  • 11' Bittencourt  • 18' Klaassen  • 41' Friedl
4:1
(4:1)
Heidenheim
Heidenheim
45+1' Schnatterer
Werder
Pavlenka – Lang, Veljković, Langkamp, Friedl – M. Eggestein, Bargfrede (68. Osako), Klaassen – Bittencourt (J. Eggestein), Sargent, Rašica (74. Goller).
Kapino – J. Eggestein, Gebre Selassie, Goller, Osako, Şahin, Toprak, Woltemade.
Schlager – Waschitzki, Beitinger
Weserstadion, Brémy
Heidenheim
Eicher – Busch, Mainka, Hüsing, Theuerkauf – Griesbeck (46. Föhrenbach), Dorsch (68. Biankadi) – Kerschbaumer, Schnatterer – Leipertz, Otto (46. Schimmer).
Müller – Beermann, Biankadi, Feick, Föhrenbach, Kleindiest, Multhaup, Schimmer, Strauß.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:5.
Sudí Schlager nenastavil vteřinu a udělal radost hráčům obou týmů i fanouškům, kteří zůstali až do samotného konce. Werder si v první dvacetiminutovce vybudoval třígólový náskok a ten si s výkonem na čtvrt plynu v pohodě uhlídal do závěrečné čtvrthodiny, kde už oba týmy naprosto rezignovaly na nějaké vymýšlení útočných akcí. Brémy tak splnily roli favorita a postupují do třetího kola.
90'
90'
Hosté v šesti lidech nesměle napadali rozehrávku Brém, které chtěly přejít střed hřiště nákopem na hrot, ale ten se stal kořistí mužů v červeném.
89'
Hlavní rozhodčí se už nemohl dívat na uspávající kombinaci a pískl menší faul na Leipertze, který se alespoň odvážil jít do souboje.
88'
V domácím podání už nejde vidět ani sebemenší zájem o útok. V počtu přihrávek Werder nad svým soupeřem asi vyhraje dominantním způsobem.
86'
Už je to jen pochodový fotbal a čekání na konec zápasu. Rozhodčí Schlager asi nebude muset příliš nastavovat.
85'
Michael Lang centroval na zadní tyč, kde měl hned dva parťáky. Ani jeden z nich se ale neprodral k balónu přes jediného obránce.
84'
Drobný faul Schimmera na Langkampa umožňuje Werderu trávit další desítky vteřin v klidném středu hřiště.
83'
Z Eicherova dlouhého nákopu vzešel aut pro Theuerkaufa, nicméně hosté se hned vzápětí museli pod tlakem vracet zpátky k brankáři.
82'
Juja Osako nepříjemně došlápl na nárt Olivera Hüsinga a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
80'
Biankadi byl na konci rychlé a přímočaré akce Heidenheimu, jenže Pavlenka si s křižnou střelou velmi snadno poradil.
79'
Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém přistál centr na noze Langa, který s tím ale vůbec nepočítal a odrazil balón do zámezí.
78'
Sargent se dostal za obranu. Eicher proti němu ale vyběhl a domácí útočník místo kličky raději uhnul do strany, kde Werder vybojoval jen roh.
77'
Za Rašicu vzal rozehrávku Johannes Eggestein, který na druhý pokus dobře odcentroval do ohně, ale Osakova hlavička pak proletěla vedle levé tyče.
76'
Maximilian Eggestin napřáhl z osmnácti metrů a získal tím alespoň rohový kop.
75'
Na hřišti se toho čtvrthodinu před koncem zápasu moc zajímavého neděje, a tak se fanoušci na zaplněném stadionu alespoň baví mexickou vlnou.
74'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Benjamin Goller.
73'
Aktivní Lang ještě stihl odcentrovat z koncové čáry, ale hostující obrana znovu nedopustila žádné zakončení na Eichera.
72'
Brémy viditelně nehrají naplno, ale stále jim to v pohodě stačí na to, aby prakticky celou dobu držely balón na polovině bezbranného Heidenheimu.
70'
Rašicův prudký centr se kroutil směrem od branky. Míč se ale zastavil u hráče soupeře a ten ho resolutně odpálil do bezpečí.
69'
Lang vytloukl bloky Biankadiho, který mu chtěl zabránit odcentrovat. Povedlo se mu to jen částečně, protože následuje rohový kop.
68'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Merveille Biankadi.
68'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Juja Osako.
67'
Bargredeho střela z delší vzdálenosti byla sražená na dalšího z domácích hráčů, ale ten už byl přistižen v postavení mimo hru.
66'
Zachytil si i český gólman v domácích službách, který nadvakrát zkrotil střelu z první od Marca Schnatterera.
65'
Po divočejším úvodu druhé půle se hra trochu uklidnila. Stále tak platí, že Werder má zápas za stavu 4:1 už takřka jistě vyhraný.
63'
Milot Rašica zachytil míč během nepřesné rozehrávky a namířil si to k hranici pokutového území, odkud těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
62'
Milot Rašica se hlemýždím tempem přesunul k rohovému praporku. Centr pak posílal do dobrého místa, ale Friedl pořádně zakončit nedokázal.
61'
Leipertz byl faulován na půlící čáře, ale hosté na balónu dlouho nevydrželi. Werder rozehrává od Pavlenky.
60'
Držení míče: 61% – 39%.
59'
Znovu je pískáno proti Werderu, což se vůbec nelíbí Klaassenovi. Hosté ale nerozehráli směrem do vápna a pouze kombinují na půlce.
58'
Philipp Bargfrede si dal míč daleko od nohy a pak musel jít do ostrého skluzu, za který byl napomenut žlutou kartou.
57'
Theuerkauf odpadl od důrazného souboje s Langem a teď musí být ošetřován prostoru u střídaček. Vypadá to na problém s levým ramenem.
56'
Rašica si pěkně zpracoval pas ze středu hřiště, míč si potáhl k pokutovému území, ale pak se nepochopil se spoluhráčem, kterému jej přenechával.
54'
Lang povedenou kličkou obelstil Kerschbaumera, jenže si pak míč ukopl do autu a žádný centr do pokutového území se nekonal.
53'
Johannes Eggestein byl v náběhu zakřižován a jeden z hostujících obránců si ve spolupráci s vybíhajícím Eicherem poradil.
52'
Zkraje druhého poločasu je to hodně otevřená partie! Rašica solidně vypálil z dálky a trochu překvapený Eicher zvládl míč jen vyrazit.
51'
Také Föhrenbachův prudký přízemní centr z levého křídla nadělal značné problémy obraně Brém, která si pomohla vysvobozujícím odkopem.
50'
Zničehonic se Heidenheim blýskl povedenou přímočarou akcí, kterou musel řešit až Pavlenka, který vychytal střelu z teče Schimmera.
49'
Rušno bylo i po nařízeném rohovém kopu, protože Michael Lang vystřelil do horní tyče hostující branky!
48'
Nechybělo mnoho a znovu to bylo o čtyři góly! Lang skvěle odcentroval na Sargenta a ten neskórovat jen proto, že poslal prudkou hlavičku přesně na brankáře Eichera, který ji vyrazil.
46'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází David Otto, přichází Stefan Schimmer.
46'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Sebastian Griesbeck, přichází Jonas Föhrenbach.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Johannes Eggestein.
46'
Je za námi první poločas, do kterého Heidenheim vstoupil hodně pasivně a už od osmnácté minuty prohrával 0:3, když ze tří šancí dali tři góly Rašica, Bittencourt a Klaassen. Po dost vlažné pasáži ještě zvýšil Friedl, jenž o pár minut později zahrál rukou ve vápně a nařízenou penaltu zkušeně proměnil Schnatterer. Brémy i tak vedou luxusním náskokem a jen obrovský kolaps by je mohl připravit o postup do třetího kola.
45+1'
45+1'
Heidenheim právě vstřelil branku!
Tak přeci jen nebudou muset hosté odcházet do šatny jako spráskaní psi. Míč si na penaltový bod postavil MARC SCHNATTERER a parádní ranou k tyči nedal Pavlenkovi sebemenší šanci na zákrok.
45'
Žlutou kartu dostává Marco Friedl (Werder Brémy).
44'
No vida, hosté mohou ještě snížit z penalty! Po hezké kombinaci na jeden dotek přihrával z levé strany do ohně Otto a trefil dost přísně odpískanou ruku Friedla!
43'
Snad první úspěšný zákrok pro Eichera, který skočil směrem k pravé tyči a lapil nepříliš prudkou střelu z jednadvaceti metrů od Bittencourta.
42'
Prudký centr zprava sice našel Sargenta, ale od něho se balón odrazil za koncovou čáru. Následuje rozehrávka Eichera.
41'
Werder právě vstřelil branku!
V blížícím se závěru první půle zvyšují Brémy už na 4:0! Pravá strana hostující obrany byla v početní nevýhodě, Davy Klaassen toho využil přihrávkou na MARCA FRIEDLA, který se zleva řítil sám na Eichera, jehož zmenšení střeleckého úhlu žádný efekt nemělo.
40'
Friedl se snažil blokovat rozehrávku soupeře, přičemž ho balón trefil do ruky. Heidenheim teď ale má problém dostat se aspoň na půlící čáru.
39'
Tahle střela ze standardní situace se Rašicovi hrubě nepovedla, míč proletěl několik metrů nad brankou Vituse Eichera.
38'
Zatím se hraje velmi čistě, což tak trochu napovídá, že se nehraje s maximálním zaujetím. Nedovolený zákrok na Rašicu byl jen výjimkou potvrzující pravidlo.
37'
Rašica trochu zadrbal rychlý protiútok. Přihrávka podél hranice velkého vápna byla odvrácena na Klaassena a ten situaci znovu uklidnil.
36'
Marco Friedl přihrál jenom do autu. Heidenheim zkusil prorazit po levém křídle a vybojoval aspoň aut pro Theuerkaufa.
35'
Náznak protiútoku zmařila nepřesná přihrávka po ose hřiště na Otta. Vše se tak vrací do zajetých kolejí.
34'
A znovu jenom kombinace v klidném středu hřiště, kterou se hostující útočníci Leipertz a Otto ani nesnaží narušovat.
32'
Maximilian Eggestein byl tahán za ruku na vlastní polovině, odkud Brémy mohou rozjet další kolotoč krátkých přihrávek.
31'
Účastník nejvyšší soutěže se opravdu nikam nežene a zcela svévolně se vrátil až k Pavlenkovi, což se pochopitelně nelíbí zaplněným ochozům.
30'
Držení míče: 65% – 35%.
29'
Hosté bráni v devítičlenném bloku a pouze David Otto nesměla napadá rozehrávku od stoperů Werderu. Takovýto obrázek bude k vidění asi často.
28'
Domácí zdlouhavý posun vyšel vniveč, protože po nákopu Bittencourta se balón rychle vrátil na nějakých pětatřicet metrů od Eicherovy branky.
27'
Maximillian Eggestein nedal ani trochu klidu Leipertzovi, který ztratil míč u rohového praporku, ale pro hostující obranu z toho nakonec žádné problémy nebyly.
25'
Klaassen prohrál souboj o odkopnutý míč, který se vrátil k domácím obráncům a ti si pod tlakem nakonec pomohli s Jiřím Pavlenkou.
24'
Míč do vápna poslal právě Marc Schnatterer, ale domácí jej nadvakrát odklidili pryč z pokutového území.
23'
Theuerkaufův centr propadl na Schnatterera, který zkusil vystřelit, ale pouze vytloukl bloky nejbližšího protihráče. JE z toho roh.
22'
Marnon Busch se ani nesnažil odkopnout míč do středu hřiště a jen ho posunul do autu, takže si Lang vyzkouší autové vhazování.
21'
Domácí běželi jen ve třech proti šesti, ale i tak se v pohodě zvládli usadit na útočné polovině, přestože už je z toho jen útok do plných.
20'
Heidenheim kontroval dvěma centry od rohového praporku. Po tom druhém chytil míč Pavlenka a rychle rozehrál, jenže brejk Werderu skončil ofsajdem.
18'
Na konci osmnácté minuty je to už o tři kusy! Friedlův centr byl odvrácen jen na okraj pokutového území na Eggesteina, po jehož přihrávce střílel DAVY KLAASSEN a Hüsing nešťastně ztečoval balón do protipohybu Eichera.
17'
Schnattererův centr uklidil do bezpečí Bargfrede. Domácí rychle otočili hru, ale Langův centr Rašica chytil až v křídelním prostoru.
16'
Díky několika autovým vhazováním se Busch nakonec propracoval do prostoru vedle pokutového území. Po dlouhém autu se hosté dostali k rohovému kopu.
15'
Bohužel ani Heidenheim nevypadá, že by si věřil na nějaký lepší výsledek. Několik desítek vteřin se v poklidu hraje poblíž půlcíí čáry.
14'
Pro zápas trochu škoda, že je de facto rozhodnuto takto brzy. Domácí se určitě nebudou bezhlavě hnát do útoku a spíše se zaměří na šetření sil na ligové boje.
13'
Až teď Werder trochu polevil a nechává kombinovat mezi sebou členy hostujícího obranného kvarteta.
11'
Žádné překvapení se na Weserstadionu asi konat nebude! Heidenheim místo přesunu k Pavlovi rozehrál jen na krátko. Na půlící čáře o míč přišel a rychlý protiútok po přihrávce Sargenta vcelku jednoduše dovedl do gólového konce LEONARDO BITTENCOURT.
11'
Poprvé se také hosté mohou podívat na útočnou polovinu. Pomohl jim nedovolený zákrok ve středovém kruhu od Sebastiana Langkampa.
10'
Domácí se vraceli do vápna dalším nákopem, který byl prodloužen až na rohový kop. Centrovaný balón tentokrát nedoletěl ani na úroveň přední tyče.
9'
Davy Klaassen dostal do vápna přihrávku z levého křídla, ale pak trefil jenom předním stojícího obránce.
8'
Bude zajímavé sledovat, zda se hosté alespoň pokusí vylézt z obranné ulity. Defenzivní styl hry se jim v úvodu zápasu rozhodně nevyplatil.
6'
Naprosto ideální začátek pro Brémy, které už šesté minuty vedou! První útok do nezformované obrany vyřešil Bargrede přihrávkou na MILOTA RAŠICU a kosovský šikula technickou střelou zpoza vápně uklidil míč k levé tyči Eicherovy brány.
6'
Langův centr zlikvidoval Mainka. Heidenheim však balón odevzdal a zůstává pod velkým tlakem, který hosté jen těžko přečkají celý zápas.
5'
Všichni domácí fotbalisté čekali na zadní tyči, jenže tam se balón přes pozorného obránce vůbec nedostal.
5'
Rašicův tečovaný centr spadl na střech Eicherovy brány, se znovu všechno chystá na rohový kop.
4'
Hosté se proti centru zleva ubránili a postupně vytlačili fotbalisty Werderu až na jejich vlastní polovinu.
3'
Od prvních vteřin je k vidění očekávané obléhání hostujícího vápna, z něhož pro tuto chvíli resultuje premiérový rohový kop.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v tradičních zelenobílých dresech.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Lang, Veljković, Langkamp, Friedl – M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen – Bittencourt, Sargent, Rašica.
Náhradníci: Kapino – J. Eggestein, Gebre Selassie, Goller, Osako, Şahin, Toprak, Woltemade.

1.FC Heidenheim 1846: Eicher – Busch, Mainka, Hüsing, Theuerkauf – Griesbeck, Dorsch – Kerschbaumer, Schnatterer – Leipertz, Otto.
Náhradníci: Müller – Beermann, Biankadi, Feick, Fohrenbach, Kleindiest, Multhaup, Schimmer, Strauß.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Beitinger.
1.FC Heidenheim 1846

Účastník druhé nejvyšší soutěže poznal od konce srpna pouze jednoho přemožitele, kterým se stala Bochum. Na prohru 2:3 pak Heidenheim navázal bezbrankovou remízou s Wehenem a hlavně výhrou 1:0 nad St. Pauli. S bilancí čtyř výher, čtyř remíz a tří porážek je dnešní outsider na pátém místě 2. Bundesligy, z něhož ztrácí alespoň na baráž čtyři body. Heidenheimu se v minulém roce tato pohárová soutěž povedla nad očekávání dobře. Přes Jeddeloh a Sandhausem se dostal do osmifinále, ve kterém si vyšlápl 2:1 na Leverkusen a v epickém souboji o postup mezi nejlepší čtyři prohrál 4:5 na hřišti giganta Bayernu Mnichov.
Werder Brémy

Domácí jsou dnes bráni za velkého favorita, přestože je aktuální forma obou týmů nutí k velké obezřetnosti. Werder čeká na vítězství od čtrnáctého září, kdy udolal 2:1 Union. Od té doby sice prohrál jen jeden z pěti zápasů, ale hned čtyř z nich skončily remízou. Naposledy Brémy braly bod za výsledek 2:2 v Leverkusenu a v Bundeslize jim tak patří dvanácté místo s náskokem tří bodů na sestupové pásmo. V prvním kole národního poháru svěřenci Floriana Kohfeldta cestovali na hřiště Delmenhorstu a jasně vyhráli 6:1. V minulém roce Werder prošel přes dva snadné soupeře do osmifinále, tam na penalty předčil Dortmund a stopku mu před branami finále vystavil až Bayern.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola německého poháru zvaného DFB-Pokal. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Werderem Brémy a Heidenheimem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.