Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Lipsko - 30. října 2019   18:30

1:6
(0:1)
Lipsko
Lipsko
13' Bruma (vl.)  • 55' Sabitzer   • 59' Forsberg   • 62' Laimer   • 69' Werner   • 88' Werner
Wolfsburg
Pervan – Mbabu, Tisserand, Bruma, William (76. Knoche) – Arnold, Gerhardt (70. Rexhbecaj)– Brecalo (64. Nmecha), João Victor, Steffen – Weghorst.
Brooks, Knoche, Rexhbecaj, Malli, Klaus, Nmecha, Menzel, Roussillon.
Zwayer – Schiffner,Thielert
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Lipsko
Mvogo – Halstenberg, Upamecano (71. Ampadu), Orban (26. Ilsanker), Mukiele – Forsberg, Laimer, Demme, Sabitzer (65. Nkunku) – Werner, Poulsen.
Ilsanker, Saracchi, Nkunku, Haidara, Ampadu, Klostermann, Tschauner, Cunha.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Je konec! V tomto utkání nakonec naprosto jasně zvítězili hosté, kteří se v druhé půli prezentovali hned pěti brankami. Domácí vstřelili jen jednu, a to navíc až v poslední minutě, což na výhru stačit nemohlo. Wolfsburgu zlomilo vaz dvanáct nepovedených minuty, ve kterých inkasoval hned čtyřikrát.
90'
89'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácí se také dočkali nakonec branky, ale ta už nic rozhodně řešit nebude. WEGHORST si naběhl na krásný centr a zamířil nekompromisně pod horní tyčku.
88'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nakonec vidíme ještě jednu branku v síti domácích! TIMO WERNER se dostal na hranici šestnáctky a parádní ranou k tyči nedal Pervanovi šanci. Ten se za balónem jen ohlédl.
87'
Arnold se postavil k exekuci přímého kopu. Znovu pálil rovnou na branku, ale jeho rána nakonec zaplula těsně vedle tyče. To nevypadalo vůbec zle.
86'
Lipsko už absolutně rezignovalo na nějaký útok. Už jen odkopává balóny. Ví, že dnešní výhru má v kapse a postup do dalšího kola rovněž.
85'
Domácí hráč nyní vybíhal z ofsajdu, načež se aktivně zapojil do hry. Sudímu nezbylo nic jiného než toto postavení mimo hru domácímu týmu odpískat.
84'
Žlutou kartu dostává Ampadu (RB Lipsko).
82'
Mbabu zůstal sedět na hřišti poté, co vlastně naletěl do svého soupeře. Po chvilce se ale zvedl, nakonec nežádal ani žádné ošetření od týmových lékařů.
81'
A viděli jsme opravdu pěknou střelu! Ta mířila do vzdálenější poloviny branky, ale Mvogo předvedl parádní skok, díky čemuž ránu vyrazil.
80'
Tak nakonec to penalta nebude! K zákroku totiž došlo těsně před vápnem, a tak se to jen možnost přímého kopu z dobré pozice.
79'
Je opravdu sympatické, že domácí se ještě snaží hrát směrem dopředu. Nyní navíc vybojovali penaltu a mají možnost snížit stav zápasu na rozdíl čtyř branek.
77'
Lipsko předvedlo rychlou protiakci, při které dostal hráč hostí loktem do obličeje. Domácím se to nelíbí, ale tady se faul pískat prostě musel.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází William, přichází Knoche.
76'
Nyní se hráči spíše prochází na hřišti, než že by se nějak moc hrálo.
74'
Jeden z hostí zůstává ležet na hřišti, ale akce domácího celku pokračuje. Viděli jsme ale jen nepřesný centr, který skončil daleko ode všech na hřišti.
73'
Wolfsburg se ještě prezentuje celkem sympatickou snahou, ale tuto ztrátu již nedožene. Dlouhý centr sebral ze vzduchu celkem v klidu Mvogo.
72'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Upamecano, přichází Ampadu.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Rexhbecaj, přichází Gerhardt.
69'
Tady už to ale nakonec o pět branek je, to je opravdu demolice! Poulsen dostal krásnou přihrávku, načež našel ještě volného TIMA WERNERA, jenž měl celkem jednoduchou pozici.
68'
Poulsen nyní mohl nasázet domácím bůra! Dostal totiž přihrávka na nějakých třináct metrů, ale jeho rána šla jen vedle tyče!
67'
Domácí drží nyní balón na svých kopačkách a vyslali zajímavý dlouhý pas. Mvogo měl co dělat, aby míč odkopl před dotírajícím soupeřem.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Nkunku.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Brekalo, přichází Nmecha.
64'
Tady to vypadá, že je o postupujícím rozhodnuto. Lipsko totiž nasázelo během pár minut hned tři branky, čímž si zajistilo nejspíše dostatečný náskok.
62'
Tak tohle je ale demolice, vypadá to, že domácí se absolutně nemohou soustředit na hru! LAIMER dostal parádní přihrávku mezi dva obránce a prostřelil bezmocného Pervana.
61'
Před gólem ale přišla obrovská hrubka rozhodčího! Jeden z hostí totiž zahrál jasně rukou, díky čemuž hosté získali míč. On to neodpískal a byla z toho branka.
60'
Žlutou kartu dostává Weghorst (VfL Wolfsburg).
59'
Tuhle už ale Red Bull střílí jen vlastním přičiněním a během chvilky vede už o tří góly! Timo Werner poslal v přečíslení dva na jednoho přihrávku na EMILA FORSBERGA, jenž měl před sebou odkrytou branku.
58'
Wolfsburg je znovu celkem opařený, čemuž se nedá divit. Vždyť si prakticky vstřelil dvě vlastní branky.
55'
A už je to o dva góly! Hosté se vymanili z tlaku soupeře a ukázali jim, jak se střílí góly. Werner poslal přihrávku na MARCELA SABITZERA, který bodlem poslal míč do sítě, nejspíše ho navíc znovu tečoval i soupeř.
54'
Domácí vybojovali rohový kop, ale ten nijak nezužitkovali. Zůstanou ale na útočné polovině, jelikož mají k dispozici ještě autové vhazování.
53'
João Victor pálil z první, když se k němu dostal odražený balón. Rána mu ale ani trochu nesedla, a tak Mvogo nemusel ani zasahovat.
52'
Fotbalisté v zeleném se už zase tlačí dopředu a dělají obraně hostí menší problémy. Ty však zatím nejsou nějakým způsobem zásadní.
50'
João Victor si už nabíhal za obranu, ale hostující obránce si ho nenechal cuknout. Navíc ho odstavil od míče, který tedy znovu získal Red Bull.
49'
Domácí nyní opravdu hrají úplně jinak, navíc se soustředí na hru a ne na zbytečné emoce a diskuzi s rozhodčím. Přesto je nyní u míče Lipsko.
48'
Tak tohle se nepovedlo. Poulsen totiž úplně zazdil rychlý protiútok, když jeho přihrávka šla daleko od všech jeho spoluhráčů, škoda pro hosty.
47'
Wolfsburg má za sebou i druhý pokus na branku, do druhého poločasu vstoupil opravdu skvěle. Mvogo se však ranou z dvaceti metrů nenechal překvapit.
46'
Brekalo se hned v úvodu druhé půle dostal do obrovské šance! Mířil krásným obstřelem na zadní šibenici, ale jeho rána byla jemně tečována a skončila jen na rohovém kopu.
46'
Je za námi první půle, po které vede zaslouženě hostující tým, i když se trefil s notnou dávkou štěstí. Orban totiž vypálil, gólman jeho střelu vyrazil jen do Brumy, jenž nemohl už zabránit vlastní brance. Utkání se navíc hraje poměrně tvrdě, což se dá očekávat i v druhé půli. Udrží Lipsko své vedení až do konce?
45+2'
45+1'
Forbserg zahrával rohový kop, kdy mířil na přední tyč, kde dobře zasáhla domácí obrana. Přesto hosté vybojovali ještě aut nedaleko šestnáctky.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
44'
Domácí měli problém s autem na své vlastní polovině, jelikož Red Bull je aktivní směrem dopředu v napadání. Několika rychlými pasy to ale vykombinovali.
43'
Hráči v bílém nyní vystavilo do ofsajdové pasti Weghorsta, který se tam chytil jako ryba do sítě. Ofsajd byl odmávám a po chvilce i odpískán.
42'
Žlutou kartu dostává Arnold (VfL Wolfsburg).
41'
Je tu poslední pětiminutovka první půle, i když se dá očekávat nějaké nestavení z důvodu hned několika ošetření. Přesto nejspíše do šaten půjdou hosté ve vedení. To si troufám říci už teď.
40'
To nevypadalo vůbec špatně! Domácí hráč totiž v těžké pozici dal míč přesně na nohu Wernera. Ten ještě hledal svým pasem spoluhráče, ale jeho pas byl moc dlouhý. Jinak bychom nejspíše viděli další gól.
39'
Domácí se sice snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale obrana Lipska zatím působí jako nepropustná zeď. K tomu Wolfsburg poměrně často fauluje.
37'
Utkání se hraje poměrně ostře, a to z obou stran. Bude skoro zázrak, pokud odstoupí pro zranění jen jeden hráč. Rozhodčí by měl hru trochu uklidnit.
36'
Domácí měli tedy znovu k dispozici standardku, který byla podstatně lépe kopnutá. Znovu si ní ale poradilo Lipsko, které ještě vybojovalo autové vhazování.
35'
Žlutou kartu dostává Mukiele (RB Lipsko).
35'
Nakonec přišel přízemní centr, který neměl nejmenší šanci na úspěch. Odvrátil ho totiž první hráč, který stál ve zdi a byl z hostujícího celku.
34'
Viděli jsme menší strkanici mezi hráči a jedno nesportovní chování v domácím týmu. Rozhodčí ale nikomu kartu neudělil a je to standardka pro domácí.
33'
Halstenberg si naskakoval na centr, když dostal kopanec přímo do choulostivých míst. Nakonec ale nepotřebuje ani ošetření a bude pokračovat.
32'
Rozhodčímu se nyní nelíbil zákrok hostující hráče a chtěl si to sním vyříkat. Ten o to evidentně moc zájem neměl, takže rozhodčí musel několikrát písknout.
30'
Wolfsbug zatím absolutně nestíhá. Proto měli hosté k dispozici další rohový kop, ovšem tentokrát se domácí celkem v klidu ubránili.
29'
Nakonec z toho byla i střela, ale ta nebyla vůbec přesná. Navíc přišla z celkem velké vzdálenosti a mířila jen na tribunu.
28'
Timo Werner si vzal na starosti autové vhazování, jelikož k němu byl nejblíže. Domácí proto mohou pokračovat i s balónem na útočné polovině.
27'
Halstenberg si nyní narazil se spoluhráčem, načež poslal přihrávku na volného Forsberga. Ten pálil dobře, ale mířil přesně doprostřed branky.
26'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Willi Orban, přichází Ilsanker.
25'
Willi Orban nebude moc pokračovat v tomto zápase! Gesto lékařů směrem na střídačku bylo naprosto jasné, takže brzy uvidíme první střídání v utkání.
24'
Vypadá to, že chvilku se hrát nebude. Jeden z hostujících obránců si vyžádal ošetření. Jsou k němu tedy povoláni lékaři a jeho pokračování je otázkou.
23'
Timo Werner si nabíhal na přihrávku mezi obránce, ale byl moc rychlý. Pas šel totiž za jeho záda, takže hráč hostí na míč nemohl dosáhnout.
22'
Jinak se toho ale v posledních minutách na hřišti moc neděje. U balónu jsou nadále častěji hostující fotbalisté, ale spíše jen okolo půlící čáry.
20'
Weghorst si naskakoval na vysoký centr, u kterého byl nakonec první. Jeho hlavičku ale lapil do své moci Mvogo, který může rozehrát v klidu.
19'
To nevypadalo vůbec zle v podání hostí! Nejspíše to byl Forsberg, který si jako jediný naskočil na centr. Jenže při zpracování mu balón odskočil od nohy.
18'
Lipsko zatím hraje ve velké pohodě. K tomu mu rozhodně pomohla brzy vstřelená branka. Naopak Wolfsburgu se v kombinaci zatím vůbec nedaří.
17'
João Victor si navedl míč do dobré střelecké pozice, ale jeho rána mu vůbec nesedla. Jediní, kdo byli ohrožení, byli diváci na tribuně.
16'
Lipsko je i nadále aktivní! Po dobrém centru se dostal k hlavičce jeden z hostí, ale prudkou hlavičku namířil jen do náručí domácího gólmana.
15'
Gerhardt chtěl něco vymyslet a vyslala střelu. Ta se však vůbec nevešla mezi tři tyče, a tak může Mvogo rozehrávat od své svatyně.
13'
Po rohovém kopu vznikl obrovský zmatek, po kterém vidíme první branku v tomto zápase! Willi Orban trefil před brankou jen JEFFREYHO BRUMU, jenž si srazil balón do vlastní sítě.
13'
Lipsko zatím působí o něco aktivnějším dojmem. Po několika centrech do šestnáctky vybojovalo další rohový kop do svých statistik.
12'
João Victor si nabíhal na dlouhý pas po lajně, ale přihrávka na něj byla přece jen hodně dlouhá. Proto nakonec míč odskákal až do zámezí.
11'
Laimer schytal celkem ostrý zákrok na polovině hřiště a vybojoval pro svůj tým možnost rozehry z poloviny hřiště. Poté se však i hosté provinili faulem.
10'
Standardka také na druhé straně, kde to vypadalo na secvičený signál. Gerhardt si seběhl na přihrávku, ale jeho následný centr trefil jen boční síť.
9'
Vidíme také poměrně často přerušenou hru, což je zaviněno celkem častými fauly. Více jich na svém kontě budou mít domácí fotbalisté.
8'
Red Bull však na nic nečeká a snaží se vstřelit rychle branku. Proto přišel další centr do šestnáctky, ale ten sebral Pervan ze vzduchu.
7'
Její rozehrávku si vzal na starost Forsberg, který vyslal zajímavý centr na přední tyč. Po několika odrazech se však balón dostal až na polovinu hřiště.
6'
Žlutou kartu dostává Mbabu (VfL Wolfsburg).
6'
Jenže Lipsko dvakrát během krátké chvíle dostal míč na své kopačky. Snaží se aktivně napadat a vybojovalo standardku se zajímavé pozice.
5'
Úvodních pět minut nepřineslo nic moc zajímavého. Nyní mají míč ve své moci domácí fotbalisté, kteří budou vhazovat na své obranné polovině.
1'
A už se konečně hraje! Domácí tým nastupuje v zelených dresech, zatímco Lipsko dnes zvolilo bílou barvu. Také se postaralo o úvodní výkop.
1'

VfL Wolfsburg: Pervan – Mbabu, Tisserand, Bruma, William – Arnold, Gerhardt – Brecalo, João Victor, Steffen – Wghorst.
Náhradníci: Brooks, Knoche, Rexhbecaj, Malli, Klaus, Nmecha, Menzel, Roussillon.

RB Lipsko: Mvogo – Halstenberg, Upamecano, Orban, Mukiele – Forsberg, Laimer, Demme, Sabitzer – Werner, Poulsen.
Náhradníci: Ilsanker, Saracchi, Nkunku, Haidara, Ampadu, Klostermann, Tschauner, Cunha.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner,Thielert.
RB Lipsko

Stejně jako jeho soupeř, i Lipsko bojuje v letošní sezóně hned na dvou frontách. V rámci Bundesligy má za sebou také devět utkání, ve kterých získal patnáct bodů a patří mu šesté místo. Tou druhou je dokonce Liga mistrů, kde má hlavně dva těžké soupeře, a to Neapol a Liverpool. Red Bull dosud získal tři body a patří mu třetí místo ve skupině E. Poslední frontou je taktéž národní pohár, kdy těsně přehrál Osnabrück 3:2.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg letos bojuje na třech frontách a zatím si vede opravdu dobře. V Bundeslize má po devíti zápasech na svém kontě sedmnáct bodů a patří mu čtvrtá příčka. Dobrou zprávou pro jeho fanoušky je to, že ještě ani jednou neprohrál. V nejvyšší německé lize má za sebou jen čtyři výhry a pět remíz. Tou druhou je Evropská liga, ve které po třech zápasech vede Wolfsburg tabulku skupiny I, avšak na třetího má náskok tří bodů. Tou třetí je německý pohár, ve kterém vyřadil v prvním kole Hallescher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.