Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Kiel - 1. května 2021   20:30

Dortmund
Dortmund
17' Reyna  • 23' Reyna  • 26' Reus  • 32' Hazard  • 42' Bellingham
5:0
(5:0)
Kiel
Kiel
Dortmund
Hitz – Piszczek (63. Morey), Hummels, Akanji, Guerreiro – Bellingham, Can (63. Delaney) – Reyna (46. Brandt), Hazard, Sancho – Reus (63. Reinier)
Morey, Brandt, Schulz, Knauff, Bürki, Delaney, Tigges, Reinier, Meunier
Dingert – Kempkes, Willenborg
Signal Iduna Park, Dortmund
Kiel
Dähne – Dehm (46. Neumann), Wahl, Lorenz, Komenda – Meffert – Reese (68. Mees), Jae-Sung (78. Girth), Hauptmann, Bartels (46. Porath) – Serra (30. Arslan)
Neumann, Mühling, van den Bergh, Sterner, Girth, Arslan, Reimann, Mees, Porath

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 7:4.
Je dobojováno. Sledovali jsme semifinálový duel, který byl jasnou záležitostí Dortmundu. Ten doma potvrdil roli obrovského favorita a druholigového soupeře rozdrtil 5:0, když všechny branky nastřílel už v prvním poločase. Dortmund tedy zcela zaslouženě postoupil do finále poháru, kde vyzve Lipsko. Čeká nás tedy hodně zajímavý pohárový souboj.
90+1'
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Po přihrávce do vápna si pro míč došel hostující brankář, který tak hodně pomohl svým zadákům. Duel se už pouze dohrává.
86'
Žlutou kartu dostává Lorenz (Kieler SV Holstein 1900).
84'
Po zajímavém střeleckém pokusu měl práci Dähne, ale poradil si skvěle a stav utkání se nemění.
82'
Ani z této akce hostující celek nic nevytěžil, protože opět skončila ofsajdem. Domácí drží míč a nikam nepospíchají.
80'
Domácí drží míč a tlačí se dopředu. Dortmund zvládl tento duel na jedničku a zcela zaslouženě si zahraje finále poháru. Tam ho ovšem čeká mnohem těžší soupeř, a to Lipsko.
78'
Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Jae-Sung, přichází Girth.
76'
Domácí se nyní nádherně prokombinovali do vápna soupeře a Bellingham se po kličce objevil sám před brankářem, kterého parádně přehodil, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče!
74'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Morey, přichází Meunier.
72'
Ale tohle je velice nepříjemné. Na trávníku zůstal ležet zraněný Morey, se kterým to nevypadá vůbec, ale vůbec dobře. Nakonec byl odnesen na nosítkách. Erling Haaland se na tribuně chytá za hlavu, to nevypadá vůbec dobře s domácím hráčem.
70'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ve vápně Dortmundu opět kraloval Mats Hummels, který dnes vyhrál snad všechny obranné hlavičkové souboje.
68'
Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Reese, přichází Mees.
66'
Po přihrávce do vápna hlavičkoval Reese, ale s jeho slabým pokusem si Hitz v pohodě poradil.
65'
Po zajímavém centru zahrozili hosté, ale nakonec si domácí obrana poradila. A t o i s následným rohovým kopem. Nutno dodat, že Kiel by se čestnou branku určitě zasloužil.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reus, přichází Reinier.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Piszczek, přichází Morey.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Can, přichází Delaney.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Dortmund stále vede 5:0, o jeho postupu do finále není pochyb, tak uvidíme, co nám hráči ještě předvedou.
59'
Domácí zahrávali další rohový kop. K míči se tlačil Hummels, ale tentokrát se do zakončení nedostal.
58'
Po rohu to vzal na sebe Bellingham, ale jeho rána z hranice velkého vápna skončila vysoko nad brankou a rozehrávat tak bude Dähne.
57'
Domácí celek vybojoval další rohový kop. Dočkáme se šesté branky?
55'
Práci měl také domácí brankář Hitz, ale s centrovaným míčem si poradil na jedničku a pomohl tak svým zadákům.
53'
Po centru se k míči nakonec dostal obránce Mats Hummels, ale s jeho krkolomným pokusem neměl Dähne velké problémy.
52'
Domácí celek vybojoval rohový kop.
50'
Hosté se dostali k míči a hned se vydali dopředu, ale jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
48'
Domácí začali velmi aktivně a opět se tlačí dopředu. O vítězi je rozhodnuto, tak uvidíme, co nám druhý poločas nabídne.
46'
Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Dehm, přichází Neumann.
Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Bartels, přichází Porath.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reyna, přichází Brandt.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:30 hodin.
První poločas je za námi. A byl zcela v režii Dortmundu, který proti Kielu potvrzuje roli velkého favorita a vede 5:0. Hosté začali velmi aktivně, ovšem poté během patnácti minut čtyřikrát inkasovali a bylo po nadějích. Dortmund se v závěru poločasu trefil ještě jednou a vede 5:0 a není pochyb o tom, že postoupí do finále poháru, kde narazí na Lipsko. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
45+1'
45'
Hosté získali míč a hned se vydali dopředu. Nakonec vybojovali rohový kop, ale nic z něho nebylo a stav utkání se tedy nemění.
44'
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který se pouze brání.
42'
Dortmund právě vstřelil branku!
Ještě do poločasu je tu pátá branka a opět se prosadil domácí celek. Po kombinaci se do míče opřel teprve sedmnáctiletý JUDE BELLINGHAM a po teči jednoho z hostujících hráčů skončil míč za bezmocným Dähnem, je to 5:0!
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dokčkáme.
38'
Po delší době se dopředu vydali i hráči Kielu, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka a hrát tak může opět Dortmund.
36'
Hostující Hauptmann na polovině hřiště sestřelil Cana a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
34'
V úvodu byl zápas vyrovnaný, ale nyní už je to exhibice domácího celku, který po třiceti minutách vede 4:0 a není pochyb o tom, že postoupí do finále poháru, kde se střetne s Lipskem!
32'
Hosté se tlačili dopředu, ale pak přišla zbytečná a hlavně velice nepřesná zpětná přihrávka. K míči se dostal THORGAN HAZARD, který postupoval sám na brankáře, kterého zkušeně překonal a Dortmund jde do vedení 4:0!
31'
Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Serra, přichází Arslan.
30'
Ale hosté také zahrozili! Po rychlé akci to vyzkoušel Fabian Reese, ale po jeho parádním technickém obstřelu míč orazítkoval pouze tyč!
28'
Domácí jsou opět u míče a kombinují. Po třech inkasovaných brankách hráči Kielu vůbec neví, co mají hrát.
26'
To zavání debaklem, protože po třech minutách se Dortmund prosazuje potřetí. MARCO REUS dostal polovysokou přihrávku do vápna, skvěle si míč zpracoval a poté ho procpal za brankáře!
25'
Po druhé brance jsou domácí na koni a znovu se tlačí dopředu. Kiel prohrává o dvě branky a nyní už to bude mít hodně složité.
23'
A je to 2:0! Po kombinaci přišla přihrávka do vápna, kde se Reus dostal do úhlu, ovšem patičkou vrátil míč před branku. Tam se k němu probojoval Guerreiro, který ho patičkou poslal za sebe a GIOVANNI REYNA ho uklidil do poloprázdné branky!
21'
Bartels se po hezké kličce dostal do vápna domácího celku, nakonec to vyzkoušel z úhlu, ale s jeho slabým pokusem neměl Hitz žádný problém.
19'
Hosté se snažili okamžitě odpovědět, dobře kombinovali na polovině Dortmundu, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal. Obrana domácích zatím funguje skvěle.
17'
Tak domácí se po rychlé akci dočkali úvodní branky a jdou do vedení 1:0! GIOVANNI REYNA si narazil míč se Sanchem, vystřelil z hranice velkého vápna a Dähne nedokázal zareagovat!
17'
Další akce Kielu skončila ofsajdem a na tahu je tedy Dortmund, tak uvidíme, co domácí vymyslí.
16'
Dortmund je jasným favoritem tohoto semifinále, ale zatím mají více ze hry hostující hráči, kteří skvěle brání a navíc k tomu výborně kombinují.
14'
Domácí Bellingham nyní tvrdě zajel do protihráče a může být rád, že za svůj skluz nevyfasoval žlutou kartu.
13'
Hosté nyní skvěle kombinovali na polovině soupeře, dvakrát tlačili míč do vápna, ale domácí obrana zafungovala na jedničku a na první střelecký pokus stále čekáme.
11'
Reus to vzal na sebe, tlačil se dopředu, ale nakonec byl poblíž vápna soupeře zdvojen a o míč obrán.
10'
Kiel, který hraje druhou nejvyšší soutěž a v cestě do semifinále vyřadil i hvězdný Bayern Mnichov, zatím předvádí velice solidní výkon. Hosté se nebojí hrát směrem dopředu a myslím si, že nás čeká zajímavý souboj.
8'
Tentokrát to hostující hráči zkusili po pravé straně, ale ani z této akce nic nebylo a na tahu je Dortmund.
6'
Snad poprvé se dopředu vydali i hosté. Nakonec z toho byl centrovaný míč do vápna, kde byl u míče jako první zkušený Mats Hummels.
5'
Skvěle nyní zasáhl Wahl, který výborným zákrokem zastavil slibně se rozvíjející akci domácího celku, který je dnes jasným favoritem.
3'
Domácí celek má v úvodu utkání mnohem více ze hry. Dortmund drží míč a tlačí se dopředu, ale zatím na obranu soupeře nevyzrál.
1'
Domácí celek začal opatrnou kombinací, nikam se v úvodní minutě příliš netlačí.
1'

Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Hummels, Akanji, Guerreiro – Bellingham, Can – Reyna, Hazard, Sancho – Reus
Náhradníci: Morey, Brandt, Schulz, Knauff, Bürki, Delaney, Tigges, Reinier, Meunier

Kieler SV Holstein 1900: Dähne – Dehm, Wahl, Lorenz, Komenda – Meffert – Reese, Jae-Sung, Hauptmann, Bartels – Serra
Náhradníci: Neumann, Mühling, van den Bergh, Sterner, Girth, Arslan, Reimann, Mees, Porath

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Willenborg.
Borussia Dortmund

Postup Dortmundu do semifinále už není tolik překvapivý, navíc se jedná o jedinečnou příležitost získat nějakou tu trofej. Borussia Dortmund bez inkasovaného gólu až do osmifinále, kde pro změnu číhal Paderborn. Po poměrně divoké přestřelce se nakonec z postupu radovala právě Borussia Dortmund, která uspěla poměrem 3:2. Borussia Dortmund poté změřila síly s Borussí Mönchengladbach, tento duel nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral Jadon Sancho. V závěru tohoto zápasu byl ještě vyloučen Dahoud.
Kieler SV Holstein 1900

Fotbalisté Kielu jsou velice překvapivým účastníkem semifinále, dnes se budou pokoušet o velké překvapení. Kiel v rámci 1/13 finále poměrně jednoduše překonal Arlen, po výsledku 7:1 si zahrál 1/16 finále, kde ovšem číhal mnichovský Bayern. Ten nakonec senzačně vypadl na pokutové kopy, pro Kiel se jednalo o fantastický úspěch. Hned v osmifinále si Kiel pro změnu výsledkem 2:1 poradil s Darmstadtem a ve čtvrtfinále ho nečekal nikterak silný soupeř. Essen tahal za kratší konec provazu, nakonec vypadl po výsledku 0:3 a Kieler SV Holstein 1900 se radoval ze semifinále.
Los Angeles Kings má na programu semifinálové duely, my budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Dortmund a Kieler SV Holstein 1900.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.