Davari – Plechaty, Heber, Hahn, Herzenbruch (90+4: Platzek) – Futkeu (72. Endres), Backszat (66. Hildebrandt), Grote (66. Condé) Kehl-Gómez (C), Grund (65. Neuwirt) – Engelmann.
Ortega – Brunner, Pieper, Nilsson, Laursen (46. Lucoqui) – Doan (78. Niemann), Conbsruch (46. Córdova), Prietl, Hartel, Soukou – Klos (C).
Linner – Behrend, de Medina, Lucoqui, van der Hoorn, Kunze, Córdova, Niemann, Schipplock.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 21:11.
Essen si užívá jedno z největších předností pohárových soutěží. Mužstvo ze čtvrté ligy přes šedesát minut nepustilo bundesligového nováčka k žádné podstatné šanci a od třiatřicáté minuty naopak drželo hubený náskok, když skóre otevřel Engelmann. V poslední půlhodině už to v domácí defenzivě hořelo mnohem více, šance Arminie přibývaly a nervozita stoupala. Asi nejblíže vyrovnání byl exekutor standardních situací Hartel, který z jednoho takového trestňáku orazítkoval tyč Davariho brány. Do té se balón nakonec nedostal ani jednou, takže outisder může slavit cenný postup do druhého kola. Pro domácí fotbalisty je jenom škoda, že u toho bylo pouze pár desítek příznivců.
90+5'
90+5'
Amara Condé po faulu na srdnatě bojujícího Klose odkopl míč z místa přestupku a ještě si v rychlosti prohlédl podobu žluté karty.
90+4'
Aut pro Essen! Nováček elitní Bundesligy už je jen pár vteřin od nečekaného vypadnutí v prvním kole národního poháru.
90+4'
Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Felix Herzenbruch, přichází Marcel Platzek.
90+3'
Nepříjemný střílený centr od Klose nezachytil Davari ani nikdo jiný, takže míč proletěl přes celou šířku hřiště do zámezí. Po autu přišel další pas do ohně a hlavička Córdovy, která letěla přesně na prostředek hlídané brány.
90+2'
Condé se na vlastní polovině dostal pod velký tlak. Ten způsobil chybu v rozehrávce, ale později i odmávaný ofsajd Cebia Soukoua.
90+1'
Dramatická koncovka druhého poločasu bude trvat další čtyři nastavené minuty.
90'
Další vynikající zpráva pro vedoucího outsidera! Po faulu uprostřed hřiště zůstal na zemi už značně vyčerpaný útočník Simon Engelmann.
89'
Každý vyhraný souboj vlévá domácím fotbalistům čerstvou krev do žil. Po jedné takové situaci vhazuje Brunner ve velké vzdálenosti od pokutového území.
88'
Soukou převzal míč, který po dlouhatánskému výkopu Ortegy sklepával Fabian Klos. Divákům hodně zatrnulo, nicméně křižná střela beninského fotbalisty prošla vedle vzdálenější tyče.
87'
Condé tentokrát ukořistil balón čistým způsobem. Pokus o vysunutí hrotového hráče mu ale nevyšel a hra se záhy vrací k Davariho bráně.
86'
Laciná chyba v kombinaci a ztráta Arminie, které už hodně teče do bot. Hrstka fanoušků začíná věřit ve velkou senzaci.
85'
Velká pochvala nejen pro Davariho, ale i pro hráče ve zdi, kteří přímý kop Marcela Hartla srazili do relativně bezpečných míst.
84'
Condé trochu neohrabaně zboural jednoho ze soupeřů a zavinil tak přímý kop. Míč si znovu staví Hartel.
83'
Córdova je po svém příchodu terčem mnoha centrů. K tomu dalšímu se nyní dostal s přehledem, jenže umístění hlavičky opět bylo zoufale nekvalitní.
82'
Třem stovkám fanouškům se hodně ulevilo. Futkeu si napravo narazil se spoluhráčem, čímž se posunul na hranici vápna. Tam si našteloval míč na střelu levačkou, jež se ve finále ukázala být dost nepřesná.
81'
Domácí reklamovali po rychlé rozehrávce ruku. Hvizd se však ozval až za pár vteřin později, kdy naopak byl balón odevzdán Bielefeldu.
80'
Teď už střídající Jonas Hildebrandt balón udržel a jako bonus přidal rohový kop, který zrealizuje další náhradník Neuwirt.
79'
Hildebrandtova ambiciózní střela z otočky byla nepřesná. Ortega si pospíšil s rozehrávkou, aby Arminia ztratila co nejméně času.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ritsu Doan, přichází Noel Niemann.
77'
Hartlův centr na zadní tyč minul plánovaného adresáta o značný kus. Hra je přerušena a pravděpodobně se bude střídat.
76'
Hosté propadli ve středu pole, což chtěl potrestat Endres. V přímočaré akci ale neměl ideální stabilitu a možná trochu ukvapenou střelou minul Ortegovu bránu.
75'
Nilssonovo zaváhání daroval domácímu týmu rohový kop, jenže Neuwirtův centr z pravé strany s jistotou stáhl ze vzduchu Stefan Ortega.
74'
Ofsajd Essenu jen malý kousek za půlící čarou. Hra je nesmírně nervózní, Arminia se okamžitě tlačí do útočného pásma.
73'
Opět v akci Córdova, který se na základě nákopu z hloubi pole zavěsil vysoko do vzduchu, ale hlavou míč do brány nenasměroval.
72'
Córdova nepovedenou střelou minul vzdálenější tyč. Chvíli předtím poslal Soukou míč na malé vápno, kde ale nebyl nikdo připravený na zakončení.
72'
Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Noel Futkeu, přichází Joshua Endres.
70'
Hartel a další standardní situace. Tentokrát to bylo spíše na nákop, který ale proletěl až k osamocenému brankáři Danielu Davarimu.
69'
Roh Arminie byl ubráněn bez problémů.
68'
Čisté konto Davariho stále platí! Nyní to bylo i se štěstím, neboť Hartel orazítkoval z přímého kopu ze svého pohledu levou tyč. Dorážka téhož muže byla ztečovaná na roh.
67'
Na druhé straně to bude mnohem zajímavější přímý kop! Necelý metr před velkým vápnem totiž za žlutou katu fauloval Marco Kehl-Gómez.
66'
Jednu z mála standardních situací měli i domácí fotbalisté, ovšem centr z pravé strany nenadělal Bielefeldu žádné podstatné starosti.
66'
Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Dennis Grote, přichází Amara Conde.
66'
Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Felix Backszat, přichází Jonas Hildebrandt.
65'
Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Kevin Grund, přichází Jan Neuwirt.
65'
Po Kloseho faulu se pár vteřin hrát nebude. Na půlce hřiště leží jeden z domácích hráčů, který asi bude potřebovat zásah realizačního týmu.
64'
Hartlův centr byl spolehlivě odhlavičkován do bezpečí. Soukou pak napálil míč z dobrých pětatřiceti metrů, ale Davariho to z klidu nevyvedlo.
63'
Cesta do druhého kola ale bude ještě hodně trnitá. Před Davariho se nyní stahují všichni hlavičkáři, protože se chystá další rohový kop.
62'
Následný rohový kop také neměl pro Essen gólové následky. Mužstvo ze čtvrté nejvyšší soutěži je půlhodinu před koncem základní hrací době stále blíže postupu.
61'
První pořádný zákrok pro Davariho! Po chybě jeho kolegy v rozehrávce musel do vzduchu proti jedovaté střele z dálky v podání Marcela Hartla.
60'
Tvrdý zákrok na Futkeua nebyl posouzen jako faul. Mladičký křídelník se v souboji dostal do nepříjemných kleští, ale o pár desítek vteřin už mohl sportovně vrátit míč Ortegovi.
59'
Lehce nesportovní chování se sudímu Osmersovi nelíbilo.Felix Backszat bude dohrávat se žlutou kartou na kontě.
59'
Plechatého centr z pravé strany byl zahrán s příliš velkou razancí. Míč přeletěl celé vápno a hosté ho rychle exportují vstříc Davarimu.
58'
Doan už se na tu bezmoc Arminie nemohl dívat. Proto vsadil na střelu z delší vzdálenosti, která ale proletěla hodně vedle Davariho levé tyče.
57'
Fabian Klose sklepl nákop na Córdobu, který musel hrát pod sebe, takže se domácí fotbalisté znovu stačili zformovat u vlastní šestnáctky.
55'
Essen stále vychází ze zabezpečené obrany. Hosté se ji nyní snaží vylákat několikerým otočením hry ze strany na stranu, ale úspěšní nejsou.
54'
Hartel posílal centr k vzdálenější tyči, kde let míče dobře přečetl Hahn a pustil jej za koncovou čáru, aby se mohlo kopat od Davariho.
53'
Daniel Heber od sebe doslova odhodil Lucoquiho. Kdyby nesáhl pro faul, řítil by se čerstvý hráč Arminie zleva do pokutového území.
52'
Marco Kehl-Gómez si na levém kraji vyměnil míč s Grundem, jehož pokus o centr nezpůsobil poblíž Ortegy sebemenší vzrušení.
51'
Ritsu Doan si na pravém kraji velkého vápna vyměnil míč s Brunnerem, jenže z nesnadného úhlu vypálil jen směrem do vnější boční sítě.
50'
Až teď Essen aspoň na pár vteřin navštívil polovinu soupeře. Na ose hřiště ale o míč přišel a teď se zase šikuje do pevného bloku.
49'
Domácí start do druhé poloviny zápasu úplně nezachytili. Důkazem je i žlutá karta, kterou za faul ve středovém kruhu dostal Dennis Grote.
49'
Córdova sklepával Doanův přetažený centr zpátky na střed, ale zezadu otravovaný Klos neusměrnil hlavičku mezi tři tyče.
48'
Arminia se zkraje druhé půle usadila na útočné polovině, ale znovu má problém s nalezením cestičky vedoucí k šanci.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Jomaine Consbruch, přichází Sergio Córdova.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Jacob Laursen, přichází Anderson-Lenda Lucoqui.
46'
Obraz hry v první půli překvapivý nebyl. Bielefeld byl mnohem častěji nastěhovaný na útočné polovině, jenže přes perfektně fungující defenzivu neohrozil Ortegovu branku ani jednou. Essen spoléhal na rychlé přechody a právě jeden takový mu ve třiatřicáté minutě zajistil překvapivé vedení, když Plechaty připravil gólovou pozici Engelmannovi. Arminia se bude muset hodně zlepšit, jinak ji hrozí brzký pohárový konec.
45+1'
45+1'
Davari nevyběhl zrovna jistě. Centr Hartela pokračoval dále, ale ve finále se od hlavy Klose odrazil do míst, kde domácí brance nic nehrozilo.
45'
V závěru první půle přichází čas na rohový kop Arminie. Způsobila ho sražená střela z poměrně velké dálky.
44'
I na téměř prázdném stadionu došlo na velkou vlnu nevole. Diváci ani domácí lavička moc nesouhlasila s hraničním ofsajdem sedmnáctiletého Futkeua.
43'
Boj na malém prostoru skončil nastřelenou rukou. Sudí Osmers ukazuje, že balón bude patřit hostům z Bielefeldu.
42'
Kehl-Gómez to zvládl u levé postranní čáry v obklíčení dvou soupeřů. Essen bude pokračovat v útoku autem z křídelního prostoru.
41'
Cédric Brunner si připsal důležitý zákrok ve vlastní šestnáctce, když odehrál centr z pravé strany do autu. V jeho blízkosti už na něj čekal Grund.
40'
Marné bušení do precizně zformované obrany Essenu. Té opravdu není co vytknout, Davari si chystá další odkop od branky.
38'
Úspěšný střelec Simon Engelmann se opět přihlásil o slovo, jenomže po prudkém pasu z pravého křídla tentokrát vystřelil ze svého pohledu vedle pravé tyče.
37'
Propagační zákrok pro Ortegu, na kterého letěla střela z dálky a navíc z nepříliš nebezpečného úhlu. I tak je to další důkaz domácí pohody.
36'
Pieper nákop nebezpečně propadl přes domácí obrannou linii. Davari ale výborně zareagoval a sebral balón před možnou hrozbou.
35'
Trenérský štáb Bielefeldu má o čem přemýšlet. Papírový favorit prohrává a především si za pětatřicet minut nevytvořil žádnou pořádnou šanci.
33'
Essen právě vstřelil branku!
Tak to vypadá zajímavě, outisder z Regionální ligy slaví vedoucí gól! Hahn špičkově nakopl míč z obranné poloviny na Brunnera, který se prezentoval stejně dobrým zpracováním. V rychlostí doběhl až do vápna a přihrávkou do druhé vlny vybídl ke gólové střele z prvního doteku SIMONA ENGELMANNA.
33'
Kloseho střela z devatenácti metrů byla okamžitě zablokovaná. Chvíli předtím se slibně posouval Soukou, ale přihrávka pod sebe se stala kořistí domácí obrany.
32'
Engelmann dostal skvělý pas na pravou stranu, odkud se bez větší pozornosti přesunul až na hranu šestnáctky. Jednatřicetiletý útočník dokonce vystřelil, ale trefil jen předním stojícího beka.
31'
Držení míče: 46 % – 54 %.
30'
Snad po minutě se hosté přece jenom vysunuli, ale způsobilo to pouze nedovolený přestupek Brunnera. Poklidnější pasáž tedy může pokračovat.
29'
Hodně rozvážná rozehrávka účastníka čtvrté nejvyšší soutěže. Míč cirkuluje mezi obránci a Davarim, zatímco Arminika ani náznakem nenapadá.
28'
Bielefeld nařízenou standardní situaci ubránil s výrazným přispěním rozhodčích, kteří viděli útočný faul. O pár vteřin později se pískalo znovu, na zemi skončil Doan.
27'
Felix Backszat se snažil v otočce zpracovat míč, který mu v pokutovém území Nilsson odkopl na rohový kop. U pár stovek diváků to mělo velmi pozitivní ohlas.
26'
Menší technická nedokonalost uprostřed hřiště od Laursena. Míč mu utekl do autu, zatímco domácí hráči jej dobrovolně vrátili Davarimu.
25'
Nepochopený diagonální nákop z levé strany zase neohrozil obranu Essenu, která se může zapojit do rozehrávky Daniela Davariho.
24'
Byla to spíše pozice pro praváka, což znamenalo střelu Marca Kehla-Gómeze. Ortega ale zůstal v klidu, protože si dobře postavil zeď.
23'
Noel Futkeu bojoval o odkopnutý balón a vynutil si faul, o který se zapříčinila hned dvojice protihráčů. Následuje slibně vypadající přímý kop.
22'
Essen zůstává zaseklý na vlastní polovině. Soupeře do šancí ale nepouští, takže teoreticky může být s dosavadním průběhem spokojen.
21'
Marcel Hartel skutečně centroval, ale dobře postavený Marco Kehl-Gómez odklidil míč na roh. Ten letěl na Klose, nicméně střela z pádu byla hodně špatná.
20'
Teď už se píská, protože byl na levém kraji hřiště nedovoleně povalen Cebio Soukou. Je z toho standardní situace a podle všeho centr.
19'
Fabian Klos si mimo hru neodpustil zbytečný úder ramenem do zad nic netušícího Kehla-Gómeze. Ani tohle ale nepřimělo rozhodčí trestat žlutou kartou.
18'
Ortega dobře přečetl letící nákop a po chycení míče rychle rozehrál protiakci Bielefeldu. Míč letěl na Doana, kterého nekompromisně zboural Herzenbruch.
17'
Jacob Laursen nechal míč ležet u levé postranní čáry, protože údajně startoval za přihrávkou za obranu z ofsajdového postavení. Jednoznačná záležitost to rozhodně nebyla.
16'
Ve hře Arminie je v těchto okamžicích hodně nepřesností. Brunner špatně adresoval dlouhý pas, na který neměl Hartel šanci dosáhnout. Davari v klidu vykopl až na Ortegu.
15'
Cédric Brunner na půlce rezignoval na postup vpřed a vrátil míč k vlastní brance, kde se do založení útoku zapojil také Stefan Ortega.
14'
Zajímavá ulička na Doana. Davari to měl k blíži míče, takže jej mohl odkopnout do autu. Po obnovení hry ho Pieper nakopl za koncovou čáru.
13'
Rozhodčí Osmers zatím hru hodně pouští. Po zákroku Brunnera na Kehla-Gómeze ji zastavil jen z preventivních důvodů, míč bude patřit Bielefeldu.
12'
Mladíček Futkeu pokazil přihrávku na střed, ovšem jeho kolegové během pár vteřin ukořistili balón zpět do domácího držení.
11'
Sandro Plechaty na vlastní pěst vyrazil na útočný výlet. Na konci celé akce byl jedovatý centr Herzenbrucha, po kterém se marně natahovali Engelmann a Futkeu.
10'
Japonec Doan měl čas na to, aby si přehodil míč na levou nohu. Následný centr před branku se ale stal snadnou kořistí pro stopera Hahna.
9'
Alexander Hahn zahrál tvrdě do těla Klosovi. Píšťalka hlavního sudího zůstala němá, takže se domácí mohou na chvíli vysvobodit.
8'
Nováček Bundesligy začíná diktovat tempo hry. Postupnou kombinací se nyní metr po metr přibližuje k pokutovému území.
7'
Engelmann poslal míč na útočnou polovinu Essenu ve chvíli, kdy na ní neměl jediného spoluhráče. Normálně by na hrotu měl být právě on.
6'
Brunner zprava centroval na zadní tyč, ale hlavička důrazně atakovaného Fabiana Klose neletěla směrem do Davariho bránu.
5'
Po faulu Grunda na Doana zaútočili hosté po pravé straně, avšak Herzenbruch resolutně odkopl míč za postranní čáru.
4'
Ani bránění standardní situace nebylo od Arminie zcela precizní. Hlavička domácího kapitána Kehla-Gómeze se mezi tyče ale nevešla.
3'
Slibný úvod pro Essen! Neúplně odvrácený balón letěl před vápno na Groteho, jehož přízemní ránu z voleje Ortega pracně vytěsnil na roh.
3'
Hrát se bude v dosti komorní atmosféře. Podle dostupných údajů by v hledišti dvacetitisícového stadionu mělo být pouze 300 fanoušků.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v bíločervených, zatímco hosté v kompletně černých dresech.
1'

Rot-Weiss Essen: Davari – Plechaty, Heber, Hahn, Herzenbruch – Futkeu, Backszat, Kehl-Gómez (C), Grote, Grund – Engelmann.
Náhradníci: Golz – Behounek, Hildebrandt, Neuwirt, Condé, Kefkir, Endres, Platzek, Proničev.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, Nilsson, Laursen – Doan, Conbsruch, Prietl, Hartel, Soukou – Klos (C).
Náhradníci: Linner – Behrend, de Medina, Lucoqui, van der Hoorn, Kunze, Cordova, Niemann, Schipplock.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter.
Rot-Weiss Essen

Klub ze Severního Porýní-Vestfálska byl založen v roce 1907 a ve své bohaté historii se v rámci sezóny 1954/55 už jednou stal nejlepším týmem Německa. K tomu má v současnosti Essen hodně daleko, protože už desátým rokem bojuje v Regionální lize, která je v této zemi čtvrtou nejvyšší. V nedohrané 2019/20 mu jen o kousek unikl postup do play-off, když v Západní lize skončil za Rödinghausenem a Verlem třetí. Nejlepší pohárový ročník byl pro Essen ten z let 1993/94, kdy jeho skvělou pouť zastavil až ve finále Werder Brémy. V minulém vydání neprošel ani přes první kolo, neboť nestačil 1:2 na jasně favorizovaný Mönchengladbach.
DSC Arminia Bielefeld

Hosté mají za sebou velmi úspěšnou pětiletku, Ještě na jaře 2015 dohrávali sezónu ve třetí nejvyšší soutěži, zatímco nyní stojí na prahu nové sezóny elitní Bundesligy. Ve druhé lize byla Arminia v předchozím ročníku naprosto suverénní, když získala titul s velkým náskokem deseti bodů na druhý Stuttgart. Zároveň měla ve svém středu nejlepšího střelce celé soutěže, kterým se s pěkným počtem jednadvaceti gólů stal dvaatřicetiletý Fabian Klos. Největšího úspěchu v poháru dosáhl Bielefeld v sezóně 2014/15, kdy se účastnil prohraného semifinále s Wolfsburgem. Ve dvou posledních letech ale vždy skončil již ve druhém kole, když nestačil na Duisburg a Schalke.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola německého poháru. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání meti Essenem a Bielefeldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.