Týmy Japonska a Hondurasu po vzájemné bezbrankové remíze postupují do další fáze turnaje. Překvapivě tak za sebou nechávají celek Španělska a také reprezentanty Maroka. Utkání to dnes nebylo příliš záživné, ale i takové zápasy vídáme. Příjemný zbytek večera vám přeje Tomáš Martínek.
90+4
Už to nevypadá na nějaké ofenzivní manévry. Japonci si přihrávají vzadu a Hondurasané napadají až od poloviny hřiště. Doslova patová situace.
90+2
Kapitán Hondurasu Johnny Leveron se vzteká, ale nebude mu to nic platné. Rozhodčí mu pískají faul, jenže Japonci místo nákopu před Mendozu zvolili přihrávku na stopery.
90
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty navíc.
89
Pěkná hlavička Kazuji Jamamury k tyči, ale Mendoza míč krásně přilepil do rukavic. U zákroku se ovšem lehce zranil a bude muset být ošetřen.
88
Poslední změna v sestavě Japonska. Trenér Sekizuka stahuje z trávníku Juki Ocua a nahrazuje jej Kengo Higašim.
86
Japonci to překombinovali, když mohl střílet na hranici velkého vápna Ocu, ale ještě hledal přihrávkou zpět lépe postaveného spoluhráče. Míč byl ovšem zblokován do autu.
84
Honduras v útoku. Bengtson se uvolnil a hledal obloučkem parťáka z útoku Lozana, ten však byl poctivě pokryt.
81
Čerstvý Kensuke Nagai nahrazuje Manabu Saita. Japonci se po střídání dostali ke standardce a Mendoza musel míč vyškrabovat na roh.
80
Žlutá karta pro Wilmera Cristana a Japonci mají přímý volný kop. Ještě před ním ale vystřídají.
79
Figueroa přistrčil míč Peraltovi, jenže ten balon zbrkle poslal po zemi do velkého vápna přímo na kopačku Jošidy.
77
Pro Antony Lozana zápas končí. Střídá jej Orlin Peralta a Hondurasané budou moci po autu na polovině soupeře zaútočit.
76
Podobná akce, jenže na druhé straně. Mario Martinez točil míč na úroveň penaltového puntíku, tam si ovšem přišel pro míč gólman Gonda.
74
Střídající Kijotake se uvolnil na pravé straně hřiště a dokázal odcentrovat na Ocua. Před ním ale chytil míč do svých rukavic Mendoza.
71
Mezi dva obránce šel chytře Gotoku Sakai a vysloužil si faul. Přímý volný kop z pětadvaceti metrů zahrával Takaši Usami, jenže míč proletěl až do autu.
69
Martinez při útočném pokusu tlačil na protihráče rukama a to je pravidly zapovězeno. Japonští fotbalisté budou zahrávat přímý volný kop.
68
Sudí měl možnost udělit už několik žlutých karet a to se mu může vymstít. Chvilkama se začíná na trávníku jiskřit.
66
Střídají i Japonci. Ze hry jde za potlesku diváků Kenju Sugimoto, nahrazuje jej Hiroši Kijotake.
63
Rohový kop Ocua letí do velkého vápna, hlavičkou jej vrací "do ohně" Jamamura, ovšem obrana Hondurasu pracuje výborně.
62
Ve druhém souběžně hraném utkání zatím Španělé remizují s Marokem 0:0, což vyhovuje fotbalistům Hondurasu.
60
První střídání utkání připravil po hodině hry trenér Hondurasu Luis Suarez. Ze hry stahuje Andy Najara a trávník vbíhá Alexander Lopez.
58
Druhý poločas je o poznání pohlednější co se týče aktivity a množství šancí. Do malého konflitku se dostali Ocu a Mejia po zákroku na Hondurasana Najara.
56
Na středu hřiště poblíž pokutového území si dělal prostor Hondurasan Bengtson, jenže zatím nejlepší střelec turnaje napálil míč jen do obránce Japonska.
54
Kapitán Maja Jošida rozhazuje rukama, ovšem sudí mu píská faul. Hra se nastěhuje před Šujči Hondu.
52
Japonce Ocua nyní zezadu zajel přes kotníky Andy Najar a rozhodčí Džedidi poprvé uděluje žluté napomenutí.
51
Juki Ocu měl asi dvacet metrů od branky Hondurasi místo i čas. Jeho rána ovšem letěla dva metry nad a sám hráč si nyní vyčítá, že s čancí nenaložil lépe.
50
Parádně si našel míč mezi dvěma obránci Hondurasu útočník Kenju Sugimoto, ale balon mu lehce odskočil. Včas mu jej nakonec sebral zpod nohou Jose Mendoza.
48
Po rohovém kopu ihned uháněli na brankáře Mendozu Japonci, ovšem Takaši Usami se již uvnitř velkého vápna ke střele nedostal.
47
Vypadá to, že ani jeden z trenérů v poločase nestřídal. Parádní práci s míčem nyní ukázal Andy Najar a Honduras bude mít rohový kop.
46
Fotbalisté jsou již na trávníku, za několik desítek sekund zahájí tuniský sudí druhý poločas.
Vcelku po zásluze vidíme po pětačtyřiceti minutách bezbrankovou remízu. K vidění toho moc nebylo, až těsně před koncem se rodily nějaké pološance. Druhý poločas bude zahájen zhruba v 19:00.
45+1
Nastavovat se bude jen jedna minuta.
45
V poslední minutě první půle odehrává míč na roh Jose Velasquez a Japonci se pokusí dostat míč do sítě. K balonu se staví Usami. Vymyslel ovšem roh na krátko a akce končí nezdarem.
44
Také Japonci se dostali po standardce do dobré šance. Centrovaný míč hlavičkoval Kenju Sugimoto do zadáků Hondurasu, ale branka byla poměrně odkrytá.
41
Standardku asi třicet metrů od branky měl možnost zahrávat Majnor Figueroa. Jeho pumelice se ještě otřela o spoluhráče Velasqueze ve zdi a Suiči Gonda měl plné ruce práce tuto dělovku chytit.
39
Největší a vlastně zatím jediná šance zápasu v podání Hondurasu. Jerry Bengtson si naběhl na oblouček od záložníka Martineze. Jeho střelu krásně vyškrábl brankář Gonda před sebe a následně jej zpacifikoval před dobíhajícím Antony Lozanem. Gonda se lehce zranil, takže se opět nehraje.
38
Japonec Juki Ocu se drží za záda. Před malou chvílí narazil do obránce Figueroy, jenže po krátkém ošetření a občerstvení bude v pořádku.
36
Odvážná střela Gotoku Sakaie z přibližně pětadvaceti metrů letí zhruba metr vedle levé tyče. Vše kontroluje brankář Mendoza, který se chystá k odkopu od branky.
35
Manabu Saita srazil zezadu na zem Wilmer Crisanto, jenže sudí Džedidi si asi zapomněl karty v šatně.
33
První poločas se pomalu chýlí ke konci a branku jsme zatím neviděli. Ovšem nebyla k vidění ani pořádná šance, oba gólmani se vyloženě nudí.
31
Aktivitu přebírají Hondurasané. Daleký balon posílá na Bengtsona zadák Wilmer Crisanto, jenže takovéto míče budou mít jen těžko naději na úspěch.
28
Podél levé lajny pláchnul obránce Hondurasu Majnor Figueroa a stihl také nacentrovat. Míč končí v rukavicích Gondy a ten v poklidu rozehraje.
27
Manabu Saito se proštrykoval mezi třemi obránci, ale na úrovni velkého vápna ještě hledal Kenju Sugimota místo aby střílel.
25
Bohužel, na komentování toho opravdu hodně není. Míč míří od Japonců z nohy na nohu. Jenže nyní Sakai ztrácí míč a Hondurasané se pokusí o útok. Narážečka ale končí u Kenju Sugimota.
22
Více nyní drží míč Japonci, ale přihrávají si jen na vlastní polovině. Někteří diváci začínají nesměle pískat, tato hra se jim příliš nezamlouvá.
20
Vzrušení v hledišti obstaral honduraský Antony Lozano, jenž se podobně jako Japonec Ocu prohnal středem hřiště, ale na poslední chvíli mu míč odskočil a rána letěla hodně mimo.
18
Žádnou velkou šanci jsme zatím neviděli, oba týmy hrají opatrně ze zabezpečené defenzivy. Snad některý z týmů vstřelí branku, aby se utkání trochu oživilo.
15
Japonci se dostávali do útoku středem hřiště. Konkrétně byl u míče Juki Ocu, ale jeho přízemní rána z dvaceti metrů brankáře Jose Mendozu nemohla překvapit.
13
Před zraky legendy Manchesteru United Sira Bobbyho Charltona mají Hondurasané další rohový kop. Jenže ten proletěl přes celé pokutové území bez zásahu jediného fotbalisty.
10
Honduras se dostal k prvnímu rohovému kopu zápasu. Hlavičku Antonyho Lozana však odhlavičkoval do bezpečí Suzuki. O malou chvíli později musel vyboxovat míč ven z velkého vápna brankář Šuiči Gonda.
8
Po dalším ostřejším střetu tuniský sudí opět jen upozorňuje Japonce Jukiho Ocu, že další údery rukou již nebude tolerovat. O minut později leží na trávníku Martinez a Jamaguči končí opět bez karty. Tunisan Džedidi stále jen domlouvá, ale karty ze své kapsičky nevytahuje, i když poslední faul jednoznačně na kartu byl.
6
Záložník Hotaru Jamaguči nevybíravě srazil Mario Martineze na zem a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
4
Šutér Hondurasu Jerry Bengtson našel na levé straně zcela volného Antony Lozana a jeho zatočený centr udělal průvan v japonské obraně.
3
Přesto o chvíli později měli Asiaté možnost přímého volného kopu. K odraženému míči se odvážně postavil Tajsuke Muramacu, ovšem jeho projektyl letěl někam do horních řad stadionu v Coventry.
2
První útočná akce Japonska končí v autu po nepřesné přihrávce Gotoky Sakaie.
2
Japonský celek vyběhl na trávník v tmavě modrých dresech, Honduras je doslova ve sněhobílých úborech.
1
Hymny obou zemí skončily, hráči si podávají ruce a po losu může utkání být zahájeno. Dnešní střetnutí bude jako hlavní rozhodčí řídit Tunisan Slin Džedidi.

Japonsko: Gonda - Jošida, Jamamura, Sakai G., Suzuki - Muramacu, Usami, Jamaguči - Ocu, Sugimoto, Saito. Trenér: Takeši Sekizuka.

Náhradníci: Ando - Tokunaga, Ohgihara, Sakai H., Higaši, Nagai, Kijotake.

Honduras: Mendoza - Crisanto, Figueroa, Velasquez, Leveron - Martinez, Mejia, Najar, Garrido - Lozano, Bengtson. Trenér: Luis Suarez.

Náhradníci: Reyes - Colon, Lopez, Peralta O., Hernandez, Peralta A., Espinoza.

Rozhodčí: Slin Džedidi - Bechir Hassani (oba TUN), Šerif Hassan (EGY).
Za zhruba patnáct minut bude zahájeno utkání. Již jsou známy soupisky obou celků společně s lavičkou náhradníků.
Hondurasané na úvod turnaje uhráli remízu 2:2 s Marokem, když nevyužili početní převahu v poslední čtvrthodině po vyloučení Maročana Bergdiše. Naopak proti Španělsku výsledek 1:0 doslova ubetonovali, šťastným střelcem Středoameričanů byl Jerry Bengtson, jenž zatím vstřelil všechny tři góly Hondurasu v turnaji.
Japonci dokázali dvakrát zvítězit 1:0 a na turnaji tak ještě nedostali branku. Úspěšnými střelci se stali Juki Otsu, proti Španělsku, a Kensuke Nagaj. Ten se pro změnu prosadil v zápase s Marokem.
Dnešní duel mezi Japonskem a Hondurasem nabídne souboj prvního celku s druhým. Asiaté mají již po dvou vítězstvích postup zajištěn, Honduras už je také prakticky jednou nohou v další fázi. Ve skupině D totálně selhali Španělé a proto nabídli postup ostatním celkům. Honduras bude na dálku bojovat o druhé místo s Marokem, jenž se právě utká s reprezentanty Španělska.