Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! V druhém poločase padla již jen jedna branka. Postaral se o ní hned v úvodu druhé půle, konkrétně ve 48. minutě, Figueroa, který sám před brankářem nezaváhal. V 55. minutě přišla pro domácí další rána v podobě vyloučení Pogrebnyaka. Od té doby si hosté svůj náskok v klidu hlídali. Díky dnešní výhře se posunou hosté na 18. pozici právě před Reading.
90+2
Oba celky se již spíše vidí v kabinách a podle toho také vypadá obraz hry.
90
V dnešním utkání se bude hrát ještě tři minuty nad rámec hrací doby.
87
Domácí se ještě v závěru tlačí před branku a snaží se dát alespoň čestný gól, to je velmi sympatické.
85
Utkání se již pouze dohrává, o vítězi je již dlouho rozhodnuto.
83
Boyce přepustí své místo v sestavě Alcarazovi.
81
K další střele se odhodlal Kone, ta mu ale příliš nesedla a Federici může v klidu odkopávat od své branky.
80
Hosté se i přes dostatečný náskok stále ženou kupředu! Tentokrát vychytal Gomezovu střelu Federici.
78
Leigertwood si dobře zpracoval dlouhý pas, byl ovšem osamocen mezi dvěma obránci a tak to nemohlo jinak skončit, než ztrátou míče.
76
Jako první z hostů opustí trávník Di Santo, v sestavě jej nahradí Gomez.
75
Na druhé straně pelášil na branku Di Santo, z úhlu ale branku přestřelil.
74
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, finální přihrávka ale nebyla přesná, a tak vyšel Reading znovu na prázdno.
71
Karacana na trávníku nahradí McCleary.
71
McAnufův pas byl až příliš dlouhý.
69
Rohový kop zahraný na krátko nepřinesl Wiganu ovoce.
69
A hosté si exekuci rohu zopakují.
68
Nepříjemný centr z levé strany odhlavičkoval Harte na roh.
66
Hosté si teď úplně nerozuměli a tak jejich kombinace skončila pouze v náručí Federiciho.
64
Druhou změnu v sestavě přichystal hostující kouč, Kebeho nahradí Hunt.
64
Velmi nepříjemnou ránu na branku hostí vyslal kapitán Readingu McAnuff, míč jen o kousek minul levou šibenici! To by byl gól!
63
Žlutou kartu vidí hostující Boyce.
61
Maloney se odhodlal ke střele z dálky, ta byla ovšem zblokovaná obranou.
60
Centr do vápna ale nebyl zrovna učebnicový a tak se ani teď nula na straně Readingu nezmění.
58
Zajímavá standardní situace pro domácí po faulu na Kebeho.
55
Další nepříjemná zpráva pro domácí! Pogrebnyak neudržel nervy na uzdě a zezadu ošklivým faulem poslal k zemi Figueroau. To bylo na zlomení nohy, snad bude hostující fotbalista v pořádku.
54
Ten ale o míč přišel a do brejku se hnali hosté, centr z levé strany si však pohlídal Federici.
53
Dopředu se po dlouhé době dostává Reading, u míče Kebe.
50
Wigan se i přes dostatečný náskok stále žene dopředu! Boyce poslal výbornou přihrávku před prázdnou branku, Di Santo tak tak, že na míč nedosáhl!
48
Wigan právě vstřelil branku!
Hosté nepolevují! FIGUEROA si skvěle narazil se svým spoluhráčem, čímž se ocitl za obranou domácích a poslal míč mezi nohama Federiciho do branky!
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Akpan, na trávníku ho nahradil Le Fondre.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Máme za sebou první poločas utkání anglické Premier league mezi Readingem a Wiganem. V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí, žádnou větší příležitost si ale nevytvořili. Ke konci poločasu přebrali iniciativu hosté, což se jim také vyplatilo. Ve 44. minutě se prosadil Kone po rohovém kopu. O dvě minuty později tentýž hráč navýšil náskok svého týmy po samostatném úniku již na dvě branky! Uvidíme, jak na to v druhé půli domácí zareagují.
45+1
A je tu druhá branka hostů! AROUNA KONE dostal skvělou přihrávku za obranu a pelášil sám na Federiciho, kterého přehodil efektivním obloučkem! Během dvou minut dokázali hosté dvakrát udeřit!
45
V prvním poločase se bude nastavovat ještě minuta navíc.
44
A ten hosté také dokázali využít! V závaru se před brankou nejlépe zorientoval AROUNA KONE a poslal hlavou míč do sítě! Aktivita se hostům vyplatila!
43
Kone poslal do vápna pěkný centr, který odklízel na roh až jeden z beků.
43
Držení míče z posledních pěti minut je 70% ku 30% pro hosty.
41
Druhý rohový kop již takové nebezpečí neznamenal. Hosté jsou v závěru poločasu jasně aktivnějším celkem.
40
Po něm se ke střele ze dostal Kone a Federici musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků, aby střelu mířící k levé tyči vytlačil na další roh!
39
Dnes velmi aktivní Scharner se znovu odhodlal ke střelbě, jeho pokus byl obránce sražen na roh.
38
Hosté se tlačili před branku soupeře, nakonec ale Maloney o míč přišel o přihrávce od Koneho.
37
Scharnen poslal nedovoleným zákrokem k zemi Karacana.
36
Scharnerův centr byl však velmi nepřesný a míč skončil v zámezí.
35
Ošklivým faulem zastavil Leigertwood Di Santa, za což vidí zaslouženě žlutou kartu.
33
Centr Maloneyho nenašel ve vápně nikoho v černém.
30
Tempo hry není nikterak oslňující, oba celky hrají velmi dobře takticky.
27
A znovu ten presing, tentokrát si ale hosté věděli rady.
26
I ten hosté bez obtíží ubránili...
25
Hodně vysunutý presing domácích donutil hosty k chybě, celou situaci ale nakonec zachránil Scharner včasným odkopnutím míče na rohový kop.
23
McAnuff se pokoušel odcentrovat do vápna, jeho centr byl ale zablokovaný.
22
Domácí již nějaký čas kombinují s míčem, zatím ovšem jen kolem své branky.
20
Hosté se dostali do vápna domácích, kde se následně k zemi odporoučel jeden z hráčů Wiganu, píšťalku sudího ale zůstala po právu němá.
17
Po ní si ale domácí nevytvořili žádné výraznější ohrožení branky.
16
McAnuff vybojoval pro svůj celek standardní situaci podobnou rohovému kopu.
14
Po něm se k odraženému míči z pravé strany dostal Kebe, po jeho dělovce se rozvlnila boční síť! Někteří fandové se již radovali!
14
Svůj první rohový kop si vyzkouší i domácí.
12
Po něm se k zakončení Scharner, branku ale minul.
12
Hosté si svou aktivitou vybojoval dnes již druhý rohový kop.
10
Kebe byl faulován u středového kruhu.
8
Hosté začínají svůj postupný útok od brankáře.
6
Výborný centr z levé strany od Kebeho nedokázal hlavičkou usměrnit do branky Leigertwood.
4
Z rohového kopu si hosté nevytvořili žádnou nebezpečnou situaci.
4
Di Santo se zbavil svého strážce a z hranice vápna se odhodlal ke střele, tu s obtížemi vyrazil Federici na roh! Nechybělo mnoho a hosté mohli jít do vedení!
3
Rychlý protiútok domácích ztroskotal na nepřesné přihrávce Kebeho.
1
Hned v úvodu se v offsidu ocitl Pogrebnyak.
1
Domácí nastupují ve své klasické modrobílé kombinaci, hosté pro dnešek zvolili černou.
1
Oba celky již nastupují za doprovodu Phila Dowda na hrací plochu, za malý okamžik nám utkání začne.

Reading FC: Federici - Harte, Kelly, Mariappa, Morrison, McAnuff, Kebe, Karacan, Akpan, Leigertwood, Pogrebnyak

Wigan Athletic: Al-Habsi - Scharner, Caldwell, Figueroa, Beausejour, Boyce, McCarthy, Maloney, McArthur, Kone, Di Santo

Rozhodčí: Phil Dowd.
Wigan Athletic - To hosté mají na devatenácté pozici ještě o dva body méně, než jejich dnešní soupeř. Na rozdíl od Readingu se ale nachází v úplně jiném rozpoložení. V poslední době se jim moc nedaří, důkazem toho je, že z posledních pěti duelů připsali na své konto pouze tři body. Naposledy podlehli Chelsea vysoko 1:4. Wigan ale může těšit jeden fakt, po šesti měsících bude do utkání připraven stoper Antolin Alcaraz, otázkou ale zůstává, zda nastoupí hned od úvodní minuty a popřípadě zda bude mít dobrou výkonnost.
Reading FC - Domácí celek by se po dnešním utkání jistě velice rád dostal mimo sestupové pásmo. Prozatím mu patří 18. pozice se ztrátou jednoho bodu na Aston Villu. Reading mohou těšit zlepšující se výkony v posledních kolech. Vždyť v posledních 5 utkáních dokázali získat hned 10 bodů a dokonce remizovat s londýnskou Chelsea 2:2. Poslední utkání ale Readingu příliš nevyšlo, venku podlehli Stoke 1:2 a dnes si tak jistě budou chtít zpravit chuť.
Příjemné sobotní odpoledne Vám přeji při sledování anglické kopané. Premier league má dnes na svém programu 27. kolo, v něm se mimo jiné střetnou týmy Readingu a Wiganu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.